PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה זה "רכב צעירים"

shay_love_off_road
15-07-11, 17:55
היום חבר ראה אותי דוהר על הסיירה, הוא זרק לי משפט "מה אתה צריך רכב כזה? מה אתה קבלן? אתה צריך רכב צעירים" להסביר לו למה אני צריך רכב כזה אין ולא יהיה טעם, אך יותר מאוחר עלתה בי השאלה מה זה "רכב צעירים" למה הוא מתכוון? ג'יפ CJ פתוח? וויטארה? הונדה סיוויק סובארו DL? מה אלו הרכבים שעונים להגדרה "רכב צעירים" ???

דרור ברלי
16-07-11, 21:49
והסיירה שלך זה רכב קבלנים? החמיאו לך ברוחב לב... אוי לקבלן שזה האוטו שלו....
אולי טנדר ירקנים?
או טנדר זפתים?...
פעם בלייזר נחשב ל"רכב קבלנים". היום קבלנים נוסעים בטוארג או במרצדסים למיניהם, ב.מ.וו X5, כאלה. "אוטו קבלנים" אמור להיות מוחצן. לשדר הצלחה.

כשאומרים "אוטו לצעירים", מתכוונים בדרך כלל למשהו של סטודנטים תפרנים - זול, קטן וחסכוני וממש לא חדש. מכוניות סופר-מיני מאמצע שנות ה-90 שמתומחרות בארבע ספרות בשקלים - ג'סטי, קליאו, פיאסטה או פיז'ו 205 וכיו"ב מכוניות בסגנון, מתלבשות לי בול להגדרה הזו.

יש גם צעירים אחרים - כאלה שנולדים בשיכון צמרת או רמת אביב ג' או בהרצליה פיתוח, וכפית הזהב שתקועה להם עמוק בלוע חונקת אותם כבר בחדר הלידה - אצלם אתה מדבר על משהו חדש, אופנתי, ספורטיבי, קטן וחתיכי ומוחצן שהם מקבלים לכבוד הרשיון, או לכבוד הבגרות, או לכבוד הגיוס, או סתם ליומולדת... אודי A1 או אלפא מיטו, או איביזה קופרה או פולו GTI. כאלה מין. אצלם גם מחליפים לצעצוע חדש בכל פעם שההורים של אחד החברים מהשכונה/כיתה/השכבה קנו לו/ה משהו יפה יותר, מהיר יותר או יקר יותר.

אצל הג'יפאים "רכב של צעירים" זה תמיד יהיה משהו זול וקטן כמו סמוראי. במקרה של סמוראי אתה מוכרח להיות צעיר כדי שתצליח להינות ממנו כראוי - כי רק לצעירים עדיין יש חוליות חזקות ועמידות בגב. אחרי שמתאהבים בו והגיע הזמן להתקדם, מתקדמים לג'ימני. כבר לא זול, אבל עדיין נחשב ל"צעיר" - קטן וחסכוני יחסית ועדיין נותן בראש בידיים הנכונות.

וכן הלאה וכן הלאה. אפשר להמשיך לחלק מכוניות ובני אדם לפי קבוצות ותתי קבוצות. ברור לנו שזה הכל שטויות במיץ.

אין כאן "צריך". כי אף אחד לא ממש "צריך" ג'יפ משופר וכו'. אלה צעצועים וזה מה שאנחנו רוצים.
מה אתה "צריך" תחשוב כשתתחתן ויהיו לך ילדים. עכשיו אתה תמשיך לנסוע במה שאתה רוצה ובא לך ואתה יכול להרשות לעצמך, והכי חשוב - להינות. חיים רק פעם אחת, אז שים פס גדו לעל הסטיגמות ותיהנה ככל שרק תוכל.

tzagi
17-07-11, 06:45
אין כזה דבר "רכב צעירים"
דוגמה בפועל
לטויוטה USA היתה בעיה רצינית, הגיל הממוצע של הקליינט שלהם עבר את גיל 35 ודהר קדימה(כלומר, הדור הצעיר רואה את טויוטה כהרכב של ההורים שלו)
הפתרון אצל הגאונים במשרדי השנהב היה להקים דביז'ן חדש בשם SCION
במיוחד כדי למשוך קליינטורה בשנות ה20
את מי שזה מעניין, תריצו חיפוש על הגועל נפש שנמכר תחת השמות XA ו XB
אתם מוזמנים לנחש מה קרה למכירות מבחינה דמוגרפית,
תוך שנתיים הגיל הממוצע של סייון עבר את 36....

ודרור, אני עדיין מחכה שתבדוק מייל, ועדיף שזה יקרה לפני שלשנייניו יהיו נכדים.

דרור ברלי
17-07-11, 08:37
ראיתי את זה ג'ו. בין העיתון-חו"ל-ילדים, אני עדיין מחפש כמה דקות פנויות כדי לעבוד על זה.

ובקשר לטויוטה ונגזרותיה, ביום שהם יתחילו לעשות מכוניות שלא רק מוכרות תדמית של אמינות ו-RESALE VALUE אלא כאלה שגם באמת כיף לנהוג בהן, הצעירים יבואו.

zagi
17-07-11, 09:00
דרור , ההגדרה "רכב קבלנים " היא לא לרכב שהם מגיעים איתו לתת הצעת מחיר , אלה לרכב שמגיע עם כל הציוד הכבד והפועלים , במקרה הזה הסיירה הוא "רכב קבלנים" בכל רמ"ח איבריו .

tzagi
17-07-11, 09:52
דרור אתה צודק כמובן
ובטויוטה איכשהוא, שמה דאז, הבינו שאם יבנו ביואיק שלא מתקלקל....זה ילך, ובזה צדקו,
יש לי כרגע 2 עגלות לפני הבית, אחד זה טויוטה אבלון (קאמרי גדול או ביואיק יפני)
השני אקורד(שנייהם אותה שנה) 2 רכבים מאד דומים בצללית, ושם הדמיון נגמר, איזה הבדל....שמיים וארץ
אבל מה הטויוטה עבר גהנום וחצי, מעל ל300000 קמ, 95% מקורי כביום הולדתו ולא עושה סימנים של עייפות, עלות טיפולים? הצחקת אותי, חוץ מצמיגים ושמן פילטר-אפס
יש שם משהו.....עוד לא הצלחתי לשים על זה את האצבע אבל עם עובדות אין להתווכח. המלך של האמינות זכה בכתר בכבוד.

shay_love_off_road
21-07-11, 04:48
והסיירה שלך זה רכב קבלנים? החמיאו לך ברוחב לב... אוי לקבלן שזה האוטו שלו....
אולי טנדר ירקנים?
או טנדר זפתים?...
פעם בלייזר נחשב ל"רכב קבלנים". היום קבלנים נוסעים בטוארג או במרצדסים למיניהם, ב.מ.וו X5, כאלה. "אוטו קבלנים" אמור להיות מוחצן. לשדר הצלחה.

הרגת אותי עם המשפט המודגש - גדול!!!

כשאומרים "אוטו לצעירים", מתכוונים בדרך כלל למשהו של סטודנטים תפרנים - זול, קטן וחסכוני וממש לא חדש. מכוניות סופר-מיני מאמצע שנות ה-90 שמתומחרות בארבע ספרות בשקלים - ג'סטי, קליאו, פיאסטה או פיז'ו 205 וכיו"ב מכוניות בסגנון, מתלבשות לי בול להגדרה הזו.

אני התחלתי מסובארו GL

יש גם צעירים אחרים - כאלה שנולדים בשיכון צמרת או רמת אביב ג' או בהרצליה פיתוח, וכפית הזהב שתקועה להם עמוק בלוע חונקת אותם כבר בחדר הלידה - אצלם אתה מדבר על משהו חדש, אופנתי, ספורטיבי, קטן וחתיכי ומוחצן שהם מקבלים לכבוד הרשיון, או לכבוד הבגרות, או לכבוד הגיוס, או סתם ליומולדת... אודי A1 או אלפא מיטו, או איביזה קופרה או פולו GTI. כאלה מין. אצלם גם מחליפים לצעצוע חדש בכל פעם שההורים של אחד החברים מהשכונה/כיתה/השכבה קנו לו/ה משהו יפה יותר, מהיר יותר או יקר יותר.

על זה נאמר "רחוק מרשעים ישועה", יסלחו לי השמים, אבל לו לא אנשים שאני מסמפט, אפשר לומר שדי מוקיע ומתעב,

אצל הג'יפאים "רכב של צעירים" זה תמיד יהיה משהו זול וקטן כמו סמוראי. במקרה של סמוראי אתה מוכרח להיות צעיר כדי שתצליח להינות ממנו כראוי - כי רק לצעירים עדיין יש חוליות חזקות ועמידות בגב. אחרי שמתאהבים בו והגיע הזמן להתקדם, מתקדמים לג'ימני. כבר לא זול, אבל עדיין נחשב ל"צעיר" - קטן וחסכוני יחסית ועדיין נותן בראש בידיים הנכונות.

וכן הלאה וכן הלאה. אפשר להמשיך לחלק מכוניות ובני אדם לפי קבוצות ותתי קבוצות. ברור לנו שזה הכל שטויות במיץ.

אני מסכים לגמרי, אני למשל היה לי איפון שקניתי מהמענק של המועדפת במקום לזרוק את הראש בהודו, (נדלקתי על הכוח שלו
אך מי שנסע איתי מאחור קילל אותי ואת האמ-אמא של מי שיצר את מכונת ההתעללות בנוסעים הזאת)) אחריו ג'ימי 95, ועכשיו הבהמה 5.7 TBI
(היה לי גם CJ 5 אך לא ספרתי אותו היות והיה אצלי חודש וחצי)

אין כאן "צריך". כי אף אחד לא ממש "צריך" ג'יפ משופר וכו'. אלה צעצועים וזה מה שאנחנו רוצים.
מה אתה "צריך" תחשוב כשתתחתן ויהיו לך ילדים. עכשיו אתה תמשיך לנסוע במה שאתה רוצה ובא לך ואתה יכול להרשות לעצמך, והכי חשוב - להינות. חיים רק פעם אחת, אז שים פס גדו לעל הסטיגמות ותיהנה ככל שרק תוכל.

אחרי מה ששמעתי מאנשים נשואים וגרושים כאחד, (אין חכמים כבעלי ניסיון) הדבר האחרון שאעשה בחיים זה להתחתן,
לא איכפת לי שהדיון יתגלגל לזה, אך הנשים היום ב99.5 אחוז הן זבל והמיץ של הזבל, מניסיון, ויצאתי עם מספר לא מבוטל של נשים,

בחרתי בטנדר ההזה בגלל היחוד שלו, בגלל שהוא כאן עוף מוזר, ובעיקר בגלל שאני אוהב תוצרת ובהמתיות אמריקאית,
הכלי הזה מסב לי אין סוף של הנאה, אצלי זה לא רק צעצוע, זה גם רכב א' שבא איתי לדייטים עם נשים חינניות, ועבד כרכב ב' בימים
קשים ומיוזעים של עבודה, אמרת לי באיזה אשכול שרכב כזה לא ישרוד כרכב א' ורכב ב', ועובדה, הוא כבר 8 חודשים עושה את עבודתו
נאמנה, הלוואי וכל רכב בגיל שלו ישרוד חצי ממה שהכלי הזה עבר, הטנדר הזה זה אולי הקניה הכי טובה שלי בחיים עד כה,

כמו שאמרת "חיים רק פעם אחת" וכמו שהגשש אמר במערכון "חתונת הדמים" - "מתים רק פעם אחת בחיים לא?!?"

שלא תבין לא נכון, הציעו לי למכור אותו, בוא נגיד שהטנדר הזה הוא יד אחרונה והטנדר הזה ביום הפקודה ישמש גם כארון קבורה שלי,

דרור , ההגדרה "רכב קבלנים " היא לא לרכב שהם מגיעים איתו לתת הצעת מחיר , אלה לרכב שמגיע עם כל הציוד הכבד והפועלים , במקרה הזה הסיירה הוא "רכב קבלנים" בכל רמ"ח איבריו .

רק שקבלן יפשוט את הרגל אם הוא יתחזק דבר כזה מבחינת התידלוקים שלו :P
2 טון העמסה לא הולכים ברגל,

ש01
21-07-11, 09:28
אחרי מה ששמעתי מאנשים נשואים וגרושים כאחד, (אין חכמים כבעלי ניסיון) הדבר האחרון שאעשה בחיים זה להתחתן,
לא איכפת לי שהדיון יתגלגל לזה, אך הנשים היום ב99.5 אחוז הן זבל והמיץ של הזבל, מניסיון, ויצאתי עם מספר לא מבוטל של נשים,

שי,
אל תאמין להם.
4 שנות חברות ו-17 שנות נישואין לאותה אישה ולא אחליף באף אחת אחרת !
בין שאר הדברים - לחץ קבוע להעמיס את סופי (הסופה) בסופ"ש ולצאת לשטח.
יש נשים כאלו, מאחל גם לך למצא אחת כמוהה.

מוני אורבך
21-07-11, 09:42
אישתך היא היוצאת מהכלל המעידה על הכלל.

רוב הנשים לא אוהבות רכב ספרטני זולל דלק ומוחצן.
הם במיוחד לא אוהבות אותו אם הוא בא על חשבונן.

מצד שני יש לא מעט נשים שיהיו מוכנות לסבול את השגעון הזה.
וכל עוד לא תדרוש מהן לנסוע ב "דבר הזה" לא יעוררו מהומה.
הן מבינות שמדובר בילדים שלא התבגרו, ומוכנות לסבול מעט עבור הגבר שלהן.

shay_love_off_road
21-07-11, 22:15
חודש אחרי שקניתי את הטנדר נפרדה ממני חברה שלי,
היא ממש קינאה בטנדר, היא לא אמרה את זה במפורש,
אבל הן קנאיות לזמן ולטיפולים ולאהבה שאנו מעניקים לרכבים שלנו,

אני קיבלתי את הפרדה יפה ועשיתי חשבון פשוט, - עשיתי השוואה קלה,
כמה נשים יש בארץ אל מול כמה פולסייזים ישנים עם סרן חי מלפנים ומנוע בנזין יש בארץ.
והגעתי למסקנות שלי,

shay_love_off_road
21-07-11, 22:20
נ.ב. כשתהיה אישה שתדע להסתדר איתו:

http://www.israup.net/images/9e6a35359516f3d0b2665d87225506cc.jpg
היא בטוח תסתדר גם איתי :P

יש נשים כאלו, מאחל גם לך למצא אחת כמוהה.

תודה ידידי, אמן!

asafk
21-07-11, 23:22
יש פתגם ותיק על ג'יפים שנכון גם במקרה הזה...

Jeeps will make up for times without women better then women will make up for times without Jeeps

או משהו כזה.

אסף.

shay_love_off_road
22-07-11, 13:05
"Jeeps will make up for times without women better then women will make up for times without Jeeps"

גדול! פתגם מאוד נכון!

שי קרנצלר
22-07-11, 18:02
דבר אחד בטוח
והוא, מבחינתי, תופס גם לפולסייז וגם לאישה,
אי אפשר איתן, ואי אפשר בלעדיהן

שבת שלום

shay_love_off_road
23-07-11, 01:06
ממה שהתחיל כאשכול להבנת ההגדרה "רכב צעירים" זה הפך לאשכול יחסי נשים - גברים עם ג'יפים, :P

שי אני מסכים איתך, אני לא רואה את עצמי חי בלי הפולסייז שלי המשמש אותי גם כפרייבט,

8ball
23-07-11, 01:32
jeep will take you through times of no women better then any woman can take you through times of no jeep

רק בשבילך אסף!

shay_love_off_road
23-07-11, 18:02
אם בנשים ומכוניות עסקינן, זאת אישה כלבבי :p

http://www.israup.net/images/ff18cf463fbfadf12142fef20e5012e6.JPG

MR BIG
24-07-11, 11:37
אני אהבתי לבוא לאסוף אותן לדייטים עם הדיפנדר...- הן היו מסתכלות עלי כמו על חוצן...:

"מה זה, איך עולים לזה...??"
"איפה הסוויצ'? איך מניעים את האוטו הזה? "
" למה הרדיו הפוך ונמצא בין שני הכסאות?"
"וואו...מה זה הרעשים האלה? זה בסדר...?? "
"איזה אוטו מכוער..."
"מה???? אני לא שומעת!!!! אתה יכול לדבר יותר חזק ....אני לא שומעת...!!! " (ואנחנו עומדים ברמזור בכלל...)
"מה?? אתה מסנדל את האוטו??? למה??? "

יש דברים שאי אפשר להסביר...

shay_love_off_road
24-07-11, 12:14
גדול!

גם אצלי נשמעות תגובות כאלו רק שאצלי הן שואלות "מה זה איפה ההילוכים?" (הן לא קלטו שהידית נמצאת על המוט הגה)

מה הכוונה "איפה הסוויצ'? איך מניעים את האוטו הזה? " ו... "למה הרדיו הפוך ונמצא בין שני הכסאות?" (סורי אני מכיר רק את דיפנדר "דויד" לא דגמים אזרחיים)

MR BIG
25-07-11, 20:31
שי,
בדיפנדר הסוויצ' נמצא בצד שמאל ולא רואים את זה מהמושב הימני.
הרדיו אצלי היה בקונסולה המרכזית בין שני הכסאות.

shay_love_off_road
25-07-11, 22:11
לפי מה שזכור לי הרדיו הוא באמצע,
http://2.bp.blogspot.com/-x7xG2shjqcM/TagceXl4FtI/AAAAAAAAAJY/E34fjbsDR0o/s1600/Land-Rover-Defender-2012-Interior-View-670x446.jpg

-->