PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה מהדיפרנציאל

המהנדס
19-12-04, 16:48
הרכבתי את הביצה החדשה עם הנעילה והנעילה עובדת פרפקט ממש הפתיע אותי לגלות שבסיבובים אין חריקות (למרות כל המשחקים שלי עם הגז) ויש טיקטוקים עדינים בסיבובים.
יש לי שריקה עמומה שמגיעה מכיוון הדיפ' ה"חדש" שהרכבתי .
השריקה היא במהירות 30 40 קמש ומעלה .
היא פוסקת לחלוטין אם אני לא לוחץ על הגז לא משנה איזו מהירות אפילו גבוהה.

עוד שאלה באותו נושא:
יש בורג שפותח את העיגול שמתחבר לדריישאפט (שמאחוריו יש את מייסבי הפיניון)
צריך לחזק אותו עם מומנט מסויים? הוא הרי סוגר מייסב קוני ויש לו אבטחה עצמית.
אני סגרתי אותו חזק יחסית (פטיש אוויר) אולי זה הגורם לשריקה?

תודה

נמרוד
20-12-04, 00:08
הרכבתי את הביצה החדשה עם הנעילה והנעילה עובדת פרפקט ממש הפתיע אותי לגלות שבסיבובים אין חריקות (למרות כל המשחקים שלי עם הגז) ויש טיקטוקים עדינים בסיבובים.
יש לי שריקה עמומה שמגיעה מכיוון הדיפ' ה"חדש" שהרכבתי .
השריקה היא במהירות 30 40 קמש ומעלה .
היא פוסקת לחלוטין אם אני לא לוחץ על הגז לא משנה איזו מהירות אפילו גבוהה.

עוד שאלה באותו נושא:
יש בורג שפותח את העיגול שמתחבר לדריישאפט (שמאחוריו יש את מייסבי הפיניון)
צריך לחזק אותו עם מומנט מסויים? הוא הרי סוגר מייסב קוני ויש לו אבטחה עצמית.
אני סגרתי אותו חזק יחסית (פטיש אוויר) אולי זה הגורם לשריקה?

תודה

כן, יש חשיבות לצורת חיזוק בורג הפיניון, ויתכן שיש קשר ישיר לשריקה. לא ברור למה בכלל פתחת אותו, אני מבין שסך הכל הרכבת נעילה?

נמרוד
20-12-04, 00:09
אוקי, הבנתי עכשיו מהחתימה שלך שהחלפת גם יחסי העברה. עם ככה היית אמור לבצע כיוון מפורט לדיפרנציאל, ע"פ הספר. זה מסוג הדברים שלא עושים "בערך" עם אקדח אויר.

איציק - 4X6ZH
20-12-04, 07:54
מפתח אויר הוא כלי מזיק !
מפתח אויר עושה הרבה רעש עושה רושם ועושה נזק .
מפתח אויר טוב לקפיצים טוב לגלגלים (וגם זה בקושי )
אבל אסור בשימוש במקומות בהם נדרש דיוק רב וסגירה למומנט מדויק .
השריקה היא תוצאה של מיקום לא נכון בין הקרונה לפניון . או כיוון לא נכון של העומס סרק
על מיסבי הדפרנציאל .
המשך נסיעה כאשר הדפרנציאל שורק יגרום לנזק .
שריקה = שיניים לוחצות
שריקה = מרווח בין השיניים
איציק

המהנדס
20-12-04, 09:34
נמרוד:
קיבלתי לידי ביצה נעולה שעבדה ברכב אחר בצורה טובה.
הדריישאפטים שונים בין הדגמים לכן הייתי צריך להחליף את החלק שמתחבר לדריישאפט שקוטר העיגול שלו שונה משלי .
כדי להחליף אותו צריך לפתוח את הבורג הזה .
על הדרך החלפתי גם מחז"ש.
את הביצה כשהיא בחוץ אי אפשר להחזיק כדי לסגור את הבורג אז סגרתי עם אקדח אוויר.
עכשיו כשהיא בפנים ואני יכול לחזק ע"ח הציריות והגלגלים אני אנסה לחזק עם מד-מומנט למרות שהחיזוק של הבורג לא אמור לשנות את ה PRELOAD שלו (לפי הספר).

gil4
20-12-04, 09:51
ישנו שרוול מתכת)דקה( בין המיסב לבורג.אם סגרת מעבר למומנט, אכלת אותה,אתה צריך להחליף אותו.

חנן א.
23-12-04, 20:37
את הביצה כשהיא בחוץ אי אפשר להחזיק כדי לסגור את הבורג אז סגרתי עם אקדח אוויר

מברג או פיסת ברזל דומה עטופה בהרבה סמרטוטים שנתחבת בין הרינג והפיניון, היו מאפשרים לך לסגור את הבורג ללא צורך בקונטרה.

המהנדס
23-12-04, 20:59
אחרי מחקר בנושא והתייעצות עם מוסכניק ותיק (בעל גי'פ בעצמו) שכיוון אינספור פעמים קורונה פיניון להרבה רכבים (כולל סוסיתות (!),וואנים ישנים וכמובן ג'יפים :lol: ) אני לא מבין מה הקשר בין חיזוק האום לבין כיוון הפיניון..
יש שימסים שמוסיפים כדי לכוון פיניון והשרוול המדובר בסה"כ בא לגשר בין המיסבים הקוניים לא ?
אה ... לא חיזקתי ממש חזק (מסתבר)ועדיין יש "בלוטה בצינור".
הבנתי שכדי לכוון את הקורונה פיניון צריך להשתמש במשחה כחולה שמורחים ואז רואים היכן השיניים נוגעות ואז לשייף את השיניים ו/או להוסיף שימסים.

התבלבלתי חבר'ה .

מה נכון לעשות ומה לא? יכול ליהיות שלא אני זה שגרם למנוול לשרוק ? (רוצה שורקת? :lol: ) והאם הפיתרון שלי לעניין הוא לפרק ולתת ל"רופא שיניים של פיניון" ? (הבנתי שיש איזה זקן אחד מ"מנופי אבי" שבעניין הזה הוא "ספציאליסט")

אנא האירו את עיני

עידן (שורקת :wink: )

חנן א.
23-12-04, 23:20
בחלק מהסרנים באמת מכוונים את הפיניון רק עם שימסים. זה לא המצב אצלך. אצלך יש "שרוול נמעך" שנותן לך רק צ'אנס אחד לכיוון נכון של הפיניון. אחרי הצ'אנס הזה, אם מעכת את השרוול קצת יותר מדי, אתה חייב להרכיב במקומו שרוול חדש.

המהנדס
23-12-04, 23:35
חנן אני מקווה שאתה צודק אבל אני קראתי משהו אחר , האם תוכל בבקשה לקרוא כאן בעמודים 182 183 בבקשה ?
http://www.hardcore4x4.net/fsm/samurai%201988%202%20of%203.pdf

חנן א.
23-12-04, 23:42
קראתי. שים לב לNOTE בסוף עמ' 183 . הוא מתאר שם בדיוק את מה שכתבתי.

המהנדס
23-12-04, 23:59
100% , את זה הבנתי אבל זה רק העומס על המייסבים (bearing preload) ולא כיוון הפיניון, כיוון הפיניון הוא ע"י ה DUMMY והשימסים לא ?
יכול ליהיות שהרעש שאני שומע (שריקה) היא מהמייסבים ויכול להיות שהיא מהכיוון של הפיניון...הוא שורק רק במאמץ כלומר אם אני עוזב את הגז הוא לא שורק...
הבחור הקודם שנסע עם הדיפ' לא שמע שריקה (את האמת אנשים שנסעו איתי ברכב גם לא שמעו עד שאני הסבתי את תשומת ליבם - אני רגיש לנושא) אני לא יודע מה הבעיה עדיין אבל אני אחליף בכל מקרה את השרוול הזה...

אני לא סובל רעשים קירקושים ושריקות מעצבנות :shock: הסמוראי שלי יהיה שקט לגמרי מתישהו :evil: .

סוזי המשתוללת
24-12-04, 00:12
בזמנו כשאני החלפתי מייסבי פיניון לא היה לי הנתון של המומנט ואז התייעצתי עם חבר טלפוני שאמר " סגור ב180 (נ/מ או ל/ פיט אני כבר לרא זוכר :lol: )ויהיה בסדר
אז סגרתי ב180 ואכן העסק עובד כמו שצריך
אגב הכח שנאלצתי להפעיל כדי למעוך את הפחית הוא כל כך גדול שלא נראה לי שהפטיש אויר מסוגל לסגור אותו למימדים הנכונים

סוזי המשתוללת
24-12-04, 00:14
חוצמזה על מנת רק להחליף את הפלאנג' אין צורך בכיוון בהנחה שהכיוון הנוכחי היה תקין
כל שהיית צריך לעשות הוא להביא את הבורג לאותה הנקודה שהוא היה קודם יש סימן על החלק של הנעילה עצמית

המהנדס
24-12-04, 00:31
שמוליק צודק זה ממש קשה לכווץ את השרוול המלעון הזה .
אני יודע (והפטיש אוויר שלי די מצ'וקמק - קומפרסור קטן יחסית) גם הבאתי אותו לכיוון הנכון מבחינת הדפיקה על האום.
שתי אופציות:
1) להשאיר ככה ולטפל בזה כשיהיה כוח ומומחה זמין
2) להעביר את הנעילה עצמה לדיפ' הקודם 3.73 ללא יחסי העברה ה"מעולים" 3.909

-->