PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיזל עד 7,000 ש"ח

Neilman
17-07-11, 04:43
שלום רב,

כפי שמצויין בכותרת אני חושב לקנות פרייבט דיזל עד 7,000 ש"ח כאשר המטרה העיקרית היא חיסכון בדלק כמובן :cool:
אני אשמח לקבל המלצות לגבי רכב בטווח המחיר הזה (אני יודע שזה מעט אבל זה מה שיש :()
הכי חשוב לי זה חיסכון בדלק, אמינות ו...מזגן ;)

תודה מראש

idanw
17-07-11, 06:21
עד לפני שבועיים, הייתה לנו קסרה דיזל 2003.
בגדול, היא עונה על הציפיות שלך אבל נראה לי שיהיה לך מאוד קשה למצוא אחת במצב סביר.
הן קיימות ממודל 98 עד 2004 אם אני לא טועה,
יש גם טנדרונים למיניהם, אבל השורה התחתונה היא שחיסכון לא יהיה לך ברכב מחיר הזה - להיפך!

עידן

Saar
17-07-11, 09:58
גם סקסו דיזל לדעתי נכנסת בתקציב.
נחשבת לחסכונית מאוד.
לא הייתה לי כך שאיני יכול לחוות דעה ממקור ראשון ( אני מעדיף בנזין ברכבים שלי)
סער

טל חסיד
17-07-11, 10:11
כל מה שתיקנה במחיר הזה דיזל יהיה מינימום 400000 ק"מ וזה אומר הרבה תיקונים ולפעמים יקרים יותר ממחיר הרכב, אני הייתי הולך דווקא לכיוון של סוברו אימפרזה או יונדאי אקסנט תשלם קצת יותר בנזין אבל פחות מוסכים.
טל

עמרי2
17-07-11, 10:49
אני עם פולו דיזל sdi שנת 97. הרכב עושה בממוצע 1/18 ונוסע לא רע אם מתרגלים לרעש של הטרקטור. השנה לראשונה אחרי 14 שנה התקלקל מדחס מזגן וההחלפה שלו ושל עוד כמה רכיבים במערכת הגיעה ל 2000 ש״ח.
חוץ מזה כמעט כל ההוצעות זה טיפולים שוטפים.

נכון שהרכב כבר ישן ( שלי עם 400 אלף ק״מ) אבל מדובר בסוס עבודה. מנוע דיזל פשוט להפליא וקל לטיפול. אין יותר מדיי דברים שיכולים להתקלקל.

עמרי

Neilman
17-07-11, 18:48
לגבי פולו SDI קראתי שהוא די עגלה... לא יודע זה נכון או לא...
לגבי הקסרה הדעות חלוקות בין אלו שמוכנים להתחתן איתה ואלו שמוכנים לשלם כדי שתיקח אותה בערך....
לפי יד 2 מה שנכנס בתקציב שלי זה מגאן (שלפי כל מה שקראתי שומר נפשו ירחק), פולו קלסיק וקסרה ואולי סקודה....

kobiarava
17-07-11, 20:49
כל מה שתיקנה במחיר הזה דיזל יהיה מינימום 400000 ק"מ וזה אומר הרבה תיקונים ולפעמים יקרים יותר ממחיר הרכב, אני הייתי הולך דווקא לכיוון של סוברו אימפרזה או יונדאי אקסנט תשלם קצת יותר בנזין אבל פחות מוסכים.
טל

טל, שמת לב למרכיב בכותרת שאומר "עד 7000 ש"ח"? אימפרזה או אקסנט במחיר כזה?

קובי

טל חסיד
17-07-11, 22:32
אכן כן שמתי לב ל7000 ש"ח, אני מכרתי לפני כשנה+ יונדאי אקסנט יד ראשונה אם 105000 ק"מ שנת 95 באיזור 8000 ש"ח הכל תקין, ויש גם אימפרזות ומזדה 3 במחירים האלה אמנם בשנתונים נמוכים.

טל

Neilman
18-07-11, 12:06
הרעיון הוא לחסוך דלק, אז בנזין לא ממש רלוונטי.... לא משנה אם אפשר או לא למצוא אקסנט/אימפרזה במחיר הזה....
דרך אגב, לגבי טיפולים\תיקונים התוכנית לפחות זה לעשות אותם לבד (כשאני אומר לבד הכוונה היא כמובן בעזרת הפורום הזה ;))...

גיא127
20-07-11, 16:02
יש לך את פיאט מריאה דיזל מאוד אמינה. יש לי לפחות 4לקוחות כאלו שבאים רק לטיפולים ועושים מעל 30000 בשנה.
ואת סקודה פליסיה דיזל גם רכב לא רע.

Neilman
20-07-11, 17:41
מהידע הבאמת לא רב שלי, המילים פיאט ואמינות לא כל כך הולכים יחד, או שאני טועה??

AvigdorAharon
21-07-11, 00:23
מגאן ידנית כמו שהייתה בצבא, זה בסדר.
מגאן טורבו דיזל אוטומטית, אוטו מדהים אבל האמינות...

גם אני מחפש רכב קטן במקום קטנוע גדול, אני מעדיף בנזין משום שבמחירים הללו, ישנו הבדל של יותר מ 100% במספר הק"מ שהרכב עבר.

אביגדור

omri_t
21-07-11, 07:57
פולו SDI או המקבילה בסיאט.
מנוע מעט עצל- אבל כל אוטו חסכוני הוא עצלן.

היתרון שזה אוטו מאודש אמין ומאוד מאוד חסכוני.

היתה לי כזו לתקופה ארוכה- תענוג של רכב.
מאיץ לאט ברמזורים.
אבל יודע לשייט במהירות נוחה מאוד.

הצרפתיות זה אחלה, אבל אתה עלול לשלם את החסכון במוסך...

גיא127
22-07-11, 09:26
מהידע הבאמת לא רב שלי, המילים פיאט ואמינות לא כל כך הולכים יחד, או שאני טועה??
אני בעל יותר מ7 רכבי פיאט. ובעל מוסך שמטפל הרבה בפיאטים.
הכל תלוי באופן התחזוקה.
בדיזל הם מפגינים אמינות גבוהה מאוד. (אין חכם כבעל ניסיון).
לגבי שאר הדגמים יש ויש.
בכל מקרה ממליץ בחום גם על פונטו טורבו דיזל.
אתה יכול גם לדבר איתי בכל נושא ב0546777436

נמרוד
23-07-11, 00:08
ב7,000 שקל אתה רוצה גם כוח-אמפראז???

ההחלטה שלך על דיזל לא רצינית. ולמה 7,000 שקל? אולי אתה יכול ב12,000 לקנות רכב חסכוני יותר שיקזז את הפרש העלות בתוך שנתיים? ואולי הרכב שתקנה שהוא לכאורה חסכוני ביותר יפיל אותך בהוצאות תיקונים שך 3,000 שקלי שיקזזו לך את כל החסכון? מאד יכול להיות שמכונית קטנה, ידנית, עם מנוע בנזין היא דווקא הבחירה הכלכלית יותר -פיאסטה, אונו, 205, פולו, ג'אסטי... מי קבע שדיזל משתלם יותר?

השאלות הן - לכמה זמן אתה צריך את האוטו הזה (שנה, שנתיים, שלוש? מתי מסתיימים הלימודים?). בתקופה הזאת - מה הקילומטראז' הצפוי? כמה כסף יש לך זמין לקניית האוטו, ומה התקציב החודשי/שנתי שלך לאחזקה שלו, כולל דלק?

Neilman
23-07-11, 00:40
ההחלטה על דיזל היא בעיקר בגלל שבמכוניות דיזל בגלל היעילות היחסית שלו לעומת בנזין הצריכת דלק הרבה יותר טובה. הלימודים הם 3 שנים כאשר כרגע קשה לי להגיד קילומטרז' מדויק כי עוד אין לי עבודה ואין לי דירה :-) אני חוזר לארץ אחרי שנה בחו"ל... הלימודים יהיו בטכניון והעבודה איפה שאני אמצא ברדיוס הגיוני מהטכניון. מדובר על לימודים במסלול ערב (הנדסאי מכונות) ככה שאני גם יעבוד משרה מלאה, מה שאומר שאלא אם לעבודה יהיו הסעות זה יהיה הלוך חזור לעבודה כל יום + 3 פעמים בשבוע לטכניון, ככה שבהנחה שמדובר ברדיוס של 30 ק"מ זה 60+ ק"מ ליום, נגיד 6 ימים בשבוע (לומדים יום שישי :-( ) זה בערך 1500 ק"מ בחודש.
אני לא נעול על דיזל, רק שעד כמה שאני יודע צריכת הדלק יותר טובה והמנועים מחזיקים מעמד המוווווווןןןןן ק"מ... אם למישהו יש הצעות אחרות למשהו חסכוני אני תמיד שמח לשמוע... התקציב הוא בערך באיזור ה-7,000

נמרוד
23-07-11, 01:01
אז מה אתה ממהר... אם תגור בנווה שאנן ליד הטכניון, ותעבוד בחיפה, אולי בכלל שווה קטנוע? אולי בכלל מעונות בתוך הטכניון? ואם תעבוד במרחק קצת גדול יותר, אבל במשכורת יותר טובה ותוכל להרשות לעצמך תקציב קנייה גדול יותר? חכה בסבלנות, תראה איפה אתה גר, איפה אתה עובד, סמסטר ראשון אולי בכלל כדאי להשקיע בכניסה חלקה ללימודים לפני עבודה...

היום מחיר הדיזל והבנזין זהה פחות או יותר, ומכוניות יש ויש, מה שמעניין אותך הוא מה ההבדל בכסף - לא באחוזים - וזה תלוי בכמה תסע. יכול להיות שההבדל בין מכונית קטנה עם מנוע בנזין שתעשה 13-14 קילומטר לליטר למכונית של דיזל שתעשה 16-17 הוא רק כמה מאות שקלים בשנה, סכום שבקלות יכול להבלע בהוצאות תחזוקה אחרות. ובכל מקרה, 7,000 זה סכום נמוך מאד, על סף הגרוטאה, מכונית שאמורה לשמש ולתת רמת חיים סבירה ביום-יום, הייתי משקיע סכום כפול לפחות.

Neilman
23-07-11, 01:35
הכול טוב ויפה, וגם נכון, אבל.............
לא פעם ראשונה שאני סטודנט (הראשונה לצערי הרב מאוד הייתה בבן גוריון...) ואני מסכים שכדאי להשקיע בכניסה חלקה ללימודים, אבל לצערי הרב זו אפילו לא קרובה להיות אופציה, אלא אם כן אני זוכה בלוטו בקרוב... ככה שעבודה במשרה מלאה היא לא אופציה היא פשוט כורח המציאות.
לגבי התקציב, לא יהיה יותר מ-7,000 ש"ח.. אולי אלפייה שתיים יותר אבל זהו... אין היום עבודות שיקחו אותי וישלמו לי מספיק בשביל לחסוך, גם ה-7 הראשונים אני אצטרך להלוות איכשהוא... מה לעשות שאנחנו חיים במדינה שאוטו זה מותרות, ככה זה.

shay_love_off_road
23-07-11, 02:03
אתה צודק במשפט האחרון שאמרת, אני הייתי ממליץ לך לרדת מהדיזל וללכת על סובארו DL עם מנוע 1.3 ידני,
זה רכב שתוכל למצוא אותו במצב טוב בסכום שיש לך ביד, וגם יתן לך שקט נפשי מבחינת קילקולים ותקלות,
בעתיד שתרצה למכור, יש לו סחירות של זונה בשוק עבדים, תמיד יהיה לך קונה,

ההוצאות על גירסאת ה1.3 זולות אף יותר מגירסאת ה1.6 שזולה גם ככה,

תשקול את הDL

-->