PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית בריכה בחצר. שאלות של היתרים ועלויות.

אייל
17-07-11, 14:10
במסגרת הרעיון של הפולניה לשדרג את חייה היא רוצה בריכה ולא סתם בריכה, אחת אקולוגית. אחרי שהטרדתי את זהר מחברת מים שקטים (תודה רבה!) בכמה שאלות עלו עוד כמה שאלות. רק לשם הבהרה, כמו כל דבר גם את זה אנחנו מתכוונים ליישם לבד.

1. האם צריך הייתר בנייה? כמה ארנונה משלמים על זה?
2. האם זה אפשרי לעשות לבד, אם כן, איך הכי נוח ליישם.
3. האם הרשויות (בהנחה ואני מחליט לבקש היתרים וכו') מציקות בעוד דברים מסביב?

אשמח לכל מידע או הפנייה בנושא.

תודה רבה,
אייל.

shmil
17-07-11, 15:06
1. האם צריך הייתר בנייה? כמה ארנונה משלמים על זה?
3. האם הרשויות (בהנחה ואני מחליט לבקש היתרים וכו') מציקות בעוד דברים מסביב?
.
1. צריך היתר בניה.
גובה הארנונה משתנה בין מועצה אזורית אחת לשנייה - בסביון, למשל, איין ארנונה על בריכות, אבל לדעתי זו המועצה היחידה בה אין ארנונ על בריכות.
3. שוב, תלוי במועצה.

תראה איך סידרתי לך או לגלי, בקלות, ביקור במשרדי המועצה (או לפחות באתר שלה).

לביא
17-07-11, 15:35
לבריכה עילית אין צורך בהיתרים ואישורים. ניתן להשקיעה בקרקע וניתן להוסיף דק. הבריכה זולה יותר להקמה ואין תשלומי ארנונה. כשנמאס ממנה - פשוט מחזירים למצב הקודם. אופציה נוספת אם יש בעית מקום בחצר - בריכת זרמים. מעיין בריכה/הליכון. לרובן יש מערכת חימום למים וניתן להשתמש בהן כל השנה.

nezero
18-07-11, 09:43
בניית בריכה קונבנציונלית מחייבת היתר בנייה מהמועצה, לרוב היתר זה כולל בקשה ל"הקלה" - עובדה המחייבת מספר צעדים שעלותם גדולה (פרסום מודעה בעיתון יומי וכו) וכן כאמור תשלום מסים על פי חוקי המועצה.
הדבר הפשוט ביותר זה לקפוץ לוועדה לתכנון ערים של המועצה או של אגד המועצות שהמועצה שייכת עליהן ולברר מה החוקים הספציפיים הרלוונטים למקום שאתה גר בו.
לגבי בריכה אקולוגית גם כאן האפשריות רבות (בריכה ללא כימיקלים, בריכה המתמלאת ממי גשמים-מרזבים, בריכה בעיצוב טבעי וכו) ועל כל כדאי לקרוא באינטרנט- שם החומר מצוי בשפע.
בהצלחה

tzagi
23-07-11, 09:33
אבוא מזוית אחרת
בריכה זה חולרע
בטח זה נחמד וחביב ואפשר לשחות, מסיבות, אורחים וכדומה
אבל כמו לכול מטבע, יש צד שני ובמקרה הזה מכוער ויקר רצח, כמו כן, זה שודד-רוצח זמן (שלך כמובן- אלא אם יש לך תקציב לטיפול יומי, כן, אמרתי יומי)
עלות הבריכה עצמה זה שטויות לעומת עלות התחזוקה, אתה חייב סירקולציה של המים (משאבה, פילטרים) אתה חייב לנקות אותה יומית (לא תנקה?- זה יעלה לך)
אקולוגית או לא, יש כימיכלים בין אם זה כלור או מלח (לא תשים- גם לא תשחה) המים חייבים להיות מיוצבים לשחיה.

החלטה שלך,
אני את שלי סגרתי לצמיתות כלפני שנה.

-->