PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנושא שיש קיסר למטבח + תמי 4 ודומיו

יוני5
17-07-11, 14:39
שלום לכולם ותודה מראש לעונים.

אנו צריכים להזמין שיש למטבח. הבוסית החליטה אבן קיסר (1411 אם זה משנה במשהו). עלויות למטר? מתקינים מומלצים? כל הארה / הערה / עצה תתקבל בברכה.
כנ"ל לגבי מתקן תמי 4 ודומיו. הבנתי שהמכשיר החדש של אלקטרה מרעיש. אז תמי 4, או שיש יצרנים מומלצים אחרים? אם למישהו יש קשר לעניין - יבורך.

תגובות בפוסט הזה (למען הדורות הבאים) או בטלפון / הודעה פרטית / כרצונכם.

בברכה,
יוני5

zivo
17-07-11, 15:05
תמי 4 זה הונאה אחת גדולה - אל תתקרב, חבל על הכסף. תבדוק גם את עלות הרכישה וגם את עלות התחזוקה, ותבין שזה גזל!
יש בשוק הרבה פתרונות לאבנית, סינון וטעם (פחם אקטיבי ומסננים קרמים).
תמי4 בנו את המוניטין (וגובים את הכסף בתחזוקה) גם על מנורת UV שאמורה לקטול חידקים.
הבעיה שע"מ לקטול, המנורה צריכה להיות חמה, כלומר לדלוק כל הזמן (כך זה למשל בציוד רפואי ומעבדות) , אבל בתמי4 המנורה כבויה שאין זרימה.
לכן ע"מ לקבל את כל התכונות המובטחות אתה צריך לתת למים לזרום כל פעם לפני השימוש.
תחליט מה חשוב לך - אבנית (יש לכל הבית? אז לא צריך בתקן מים)? סינון מיקרוני (מסנן קרמי), מסנן פחם 5M (כולם שמים) , מנורת YV לחידקים? ותקנה פילטרים ותחבר לבד.
שימוש בפילטרים סטנדרטים מוריד את המחיר.
דרך אגב (אם אתה מוותר על תמי 4)- מההערה על השיש אני מבין שאתה בפרוייקט גדול יותר (מרק מסננן מים) אז תחשוב גם על אספקת מים למקרר.
אין סיבה לשים מתקן יקר מתחת לכיור שישמש רק לקומקום וכו' בזמן שלמקרר יש פילטר שלו :-(
מבטלים את הפילטר של המקרר, ומחברים צינור 8מ"מ מהמקרר למתקן מים.

יוני5
17-07-11, 15:15
הי זיו,

אכן כן, אנחנו בונים בית שלם.
לגבי התמי4, תודה על התשובה. אני מתכנן לשים מסנן ראשי בכניסה לבית - המלצות בנושא גם כן יתקבלו בברכה.
מה שמסנן לא נותן לי הוא מים קרים ורותחים - וזו חלק מהדרישה.
אם אני מחבר את מה שאתה אומר עם הדרישה, אז אתה מציע לשים סנן מים בכניסה לבית, ובתוכו מתקן שיתן מים חמים / קרים ללא סינון "מיקרו מולקולרי ביו אסמטי באמצעות פחם פעיל מתוצרת נאסא". אחלה, יש לך המלצה על מתקן כזה?

חוץ מזה תשובות לגבי השיש יתקבלו בשמחה.

בברכה,
יוני5

zagi
17-07-11, 16:35
800 ש"ח למטר של שיש קיסר הדגמים הרגילים ( פחות או יותר ) , מברור שעשיתי ע"מ להחליף את השיש אצל הסבא והסבתא .

ירון גל
17-07-11, 22:02
קודם כל שיש קיסר יכול לרדת גם עד 400 ש"ח למטר
יש כל הזמן מבצעים חפש בגוגל
ורוב המתקנים טובים כי המוצר מאוד איכותי וקשה להרוס אותו

בעניין "מסנן מים"
1. זה בדיחה אחת גדולה ודרך להוציא כסף מאנשים ברוב המדינה המים באיכות טובה מאוד
2. כאשר שמים מסנן מחוץ לבית חייבים לדאוג שיהיה במקום מוצל כי אחרת תוך שבוע מתחילות לחיות שם בקטריות
3. אחד היתרונות של מכשירי ה "תמי 4" זה המים הקרים והחמים הנגישים וזמינים לכן אצלי יש מתקן חסר שם שעלה חד פעמי 700 ש"ח ויש ליח פילטר בייתי בכניסה אליו שאני מחליף כל שנה בעלות של 50 ש"ח

zivo
18-07-11, 00:10
הי זיו,

אכן כן, אנחנו בונים בית שלם.
לגבי התמי4, תודה על התשובה. אני מתכנן לשים מסנן ראשי בכניסה לבית - המלצות בנושא גם כן יתקבלו בברכה.
מה שמסנן לא נותן לי הוא מים קרים ורותחים - וזו חלק מהדרישה.
אם אני מחבר את מה שאתה אומר עם הדרישה, אז אתה מציע לשים סנן מים בכניסה לבית, ובתוכו מתקן שיתן מים חמים / קרים ללא סינון "מיקרו מולקולרי ביו אסמטי באמצעות פחם פעיל מתוצרת נאסא". אחלה, יש לך המלצה על מתקן כזה?

חוץ מזה תשובות לגבי השיש יתקבלו בשמחה.

בברכה,
יוני5
לא בטוח שאנחנו מסונכרנים.
מה שאני מציע, זה לשים בכניסה לבית מסנן + נגד אבנית (בסופו של יום, הדרך היחידה להתמודד עם אבנית במחיר סביר זה סיליפוס).
זה מאריך את כל חיי המערכות (דוד, ברזים וכו'..).
אם שמים מתקן נגד אבנית בכניסה, אז אפשר לעשות על זה -"V" ולהוריד את הדרישה הזו ממתקן מי השתיה.
אני אישית לא מאמין \ אוהב מתקני מים חמים (אני מכיר את זה גם מהעבודה), זה מקור לצרות ולעלויות תחזוקה בלתי נגמרות.
מים קרים + קרח אני מקבל מהמקרר, אז אני מוותר על כל המתקנים המצועצעים ומסתפק בפילטר פחם + קרמי (5 מיקרון) מתחת לשיש שמספק מים למקרר ולברז על השיש.
אני מרוויח מערכת זולה לתחזוקה, נקיה מתקלות, לא תלוי ביצרן מסויים, קרח איכותי, ופילטר יחיד למקרר ולמי השתיה.
פשוט, זול, וחוסך מקום על השיש.

יוני5
18-07-11, 11:37
זיו תודה,

תשובה מצויינת, אבל לא זה מה ששאלתי.
פילטר בכניסה לבית יהיה גם יהיה.
ההגדרה היא כפי שכתבתי למעלה: מתקן למים קרים ורותחים כמי תמי 4 ודומיו.
אני שמח שאתה מוציא מים קרים מהמקרר - אני אישית נגד השיטה הזו, אבל נעזוב את זה. בכל מקרה זה לא נותן חמים.

אז אני חוזר על השאלה:
אני אשים פילטר בכניסה לבית - איזה כדאי?
בנוסף לפילטר, צריך מתקן כמו תמי 4 ודומיו עם מים קרים ורותחים - מה מומלץ?

ואחרי בירורים אודות אבן קיסר:
הגורמים המשפיעים על המחיר הם:
1. סדרת האבן : אלה שמתחילים בספרה '3' הכי זולים, אח"כ '9' והכי יקרים אלה שמתחילים בספרה '1'.
2. עובי השיש: יש 13 מ"מ, 20 מ"מ וכיו"ב.
3. רוחב השיש. במטבח רגיל, 63 ס"מ, אבל מי שבונה "אי", השאלה אם ניתן להשתמש בפלטה אחת או בשתיים ולפי זה המחיר.

390 ש"ח למטר רץ ומעלה זה לסדרה הזולה ביותר, עולה לכיוון 1000 ש"ח לסדרה היקרה ביותר למטר רץ.
ההבדל בין הסדרות הוא ה"ניקיון" של האבן. כמה שיותר נקי יותר יקר. ניתן לראות את הקטלוג באתר של אבן קיסר באינטרנט

בברכה,
יוני5

-->