PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אוויר לסופה

נועם הרשקו
24-05-03, 01:06
אהלן:

כמה שאלות של אהבל :? -
1. כל כמה זמן מחליפים בממוצע?
2. האם יש טעם במשומש, או רק חדש?
3. יש המצאות של "פתוח" וכדומה, האם שווה (ראיתי שחנן קטל כאלו פעם)?
4. ישנם דגמים מומלצים, האם זה משנה כלל?
5. מה המחיר של אחד כזה?
6. האם נכון שלאחד כזה, סתום, יש השפעה די גדולה על צריכת הדלק?

תודה רבה מראש ( :shock: הפרצוף הזה ממש מצחיק אותי...)!

נועם

רפי
24-05-03, 09:40
שאלות של אהבל? ממש לא.

1. מנקים בלחץ אויר (מבפנים כלפי חוץ! כשהפילטר בחוץ!), כל טיפול, במיוחד לאחר טיול מאובק. מחליפים לאחר כ 20,000 ק"מ או אם יש קרעים במסנן (ניתן לבדוק באמצעות הכנסת נורה דולקת לחלק הפנימי שלו).
2. חלק מתכלה, אין טעם במשומש.
3. לדעתי, לא.
4. לא ממש. יש כאלה, שיתהדרו בזרימת אויר משופרת ואריכות ימים. הכל עניין של תקציב ואמונה...
5. סביב ה 150 ש"ח.
6. כן, יש השפעה על צריכת הדלק. "די גדולה"? - הכל יחסי.

דרור ברלי
24-05-03, 11:33
-אחרי טיול מאובק מנקים כפי שקודמי כתב. אבל מחליפים את הפילטר בכל 10,000 ק"מ. לא אבל ולא חבל. זה המנוע שלך. הוא יקר.
-משומש? השתגעת? למחזר פילטר שמישהו אחר זרק? שוב, זה המנוע שלך. הוא יקר.
-פילטר "פתוח" מאפשר זרימת אויר משופרת, ואמור להעלות את ההספק. אבל זרימת אויר משופרת כוללת לעתים גם זרימת אבק, חול ולכלוך משופרת.
במכוניות כביש אני ממש בעד פילטר כזה. בג'יפים ממש לא.
-פילטר מקורי (שאינני זוכר את שמו, רק שהוא גרמני) וקונים אצל ינוביץ' או דומיו. בין הפילטרים ה"פתוחים" הידועים יותר בארץ הם K&N ו-UNI. עם הראשון יש לי נסיון מצוין במכוניות כביש ספורטיביות.
-פילטר מקורי צריך לעלות בין 110 ל-150 שקל. תלוי איפה קונים.
-כן. פילטר סתום מעלה את צריכת הדלק בצורה משמעותית.

חנן-ג'יפולוג
24-05-03, 23:59
פילטר אוויר (עם כנפוני פלסטיק) של סופה עולה כ70 ש"ח ביוניפרטס באיזור התעשייה סגולה שליד פתח-תקווה.

אדי
25-05-03, 10:36
ובהנחה שעד שאני אעשה 10,000 ק"מ על הפילטר לי יקח עוד הרבה זמן ... יש מועד מוקדם יותר להחלפה או למשוך אותו עד ל10,000 ק"מ ורק לנקות אותו כל טיפול?

אדי

נמרוד
25-05-03, 11:50
צריך להבחין בין פילטר נייר חד פעמי, שהוא הציוד המקורי כמעט בכל מכונית, ובין שני סוגי הפילטרים ה"פתוחים" - אלו שעשויים מבד גאזה (דוגמא K&N) ואלו שעשויים מספוג (דוגמא UNI).

פילטר נייר חד פעמי מסנן מצויין. עם הזמן הוא נסתם - כשהוא נסתם, הוא עדיין מסנן מצויין, אבל ספיקת האויר דרכו הולכת וקטנה. כשהוא מגיע לרמות-סתימות גבוהות, מרגישים ועוד איך את הירידה בביצועים. האוטו באמת לא סוחב. אבל, רמת הסינון עדיין גבוהה! כדאי להחליף ע"פ הוראות היצרן, אלא אם מרגישים את הירידה בביצועים לפני. זה יכול לקרות למי שמטייל הרבה בתוך פודרה. כדאי שתדעו שבאפליקציות הכי כבדות שיש - טנקים - משתמשים בפילטרי נייר שבאופן עקרוני זהים למה שיש לנו. לגבי נקיון הפילטר הדעות חלוקות - צריך להזהר לא לפגוע במבנה העדין של הנייר.

פילטר פתוח מסוג בד גאזה או ספוג, הוא בעל מעברים גדולים יותר, ומסתמך על השימון כדי ללכוד את האוויר. מסננים אלו, כשהם לא מטופלים (מנוקים ומשומנים) בצורה סדירה, מאבדים מיכולת הסינון שלהם בצורה דרסטית - בניגוד למסנן נייר. בסביבת מירוץ משתמשים בפילטרים הפתוחים כי עם הזמן (מירוץ שטח הוא דבר ארוך, 1000 מייל רצופים של מדבר באחה שווים לעשרות אלפי ק"מ בכביש מבחינת כמות האבק) הם "יסתמו" פחות מפילטר נייר, הפגיעה בביצועי המנוע תהיה פחותה - על חשבון נזק משמעותי למנוע, שכמובן מעניין הרבה פחות כשמדובר על מכונית מירוץ.

לי בג'יפ יש פילטר גאזה מסוג K&N מאז שהחלפתי קרבורטור לפני שנה. מחוסר ברירה - אני צריך למצוא מתאם בין הקרבורטור למסנן האויר המקורי. אני ממש לא אוהב את הפילטר "הפתוח" - הוא לא תורם שום דבר, הוא אוכל כמויות אבק בתוך תא המנוע, הוא חשוף גם למעברי מים. תגידו שהוא "לכל החיים", ולפחות אני אחסוך כסף? זובי-לכל-החיים. כמה שלא תהיו עדינים איתו בשטיפה, הבד של הפילטר עדין יותר. אני בפילטר השני, אחרי 10,000 ק"מ.

חנן-ג'יפולוג
25-05-03, 12:02
היוניפילטר שלי דווקא החזיק יפה מאוד כארבע שנים, עד שהעפתי אותו למחסן לטובת פילטר מקורי של סופה. במקרה של היוני עושה רושם שה"לכל החיים" הוא עם כיסוי.

אולי בעצם הם התכוונו "לכל חיי המנוע" כי זו דווקא לא דרישה משמעותית לאורך חיים, בטח לא עם פילטר פתוח בתנאי שטח...

asafk
25-05-03, 21:16
לא מנקים פילטר נייר עם לחץ אוויר. זה הורס (קורע) אותו ומאפשר ללכלוך להיכנס. עדיף קצת אבק מיותר בפילטר (שעוזר לסינון) במקום חורים בנייר.
אם יש אבק בפילטר- דופקים עליו היטב וזה מתנקה.
אם כבר יש יותר מדי אבק, או כל 10000 ק"מ מחליפים.

אני ממליץ להתקין אחרי הפילטר אינדיקטור שמראה בדיוק כמה הוא סתום. אם הוואקום אחרי הפילטר (באינדיקטור) גדול מדי- צריך לנקות. אם מנקים וזה עדיין יותר מדי- צריך להחליף. את האינדיקטור מתקינים על קרן האוויר מייד אחרי הפילטר. יש סוג שמותקן שם (כמו בסופה צבאית), ויש סוג שאפשר להתקין בלוח שעונים עם צינור שהולך אליו מהיציאה שאחרי הפילטר. יש גם סוג ממש יקר, עם נורה שנדלקת (מיותר).
אינדיקטור הוא חיובי במיוחד כי אתה משיג 100% של אורך חיים מהפילטר. אתה יודע בדיוק מתי צריך לנקות ומתי להחליף.

http://www.universal-silencer.com/PDFS/AirFiltration/81-1234.pdf

http://www.master-filtration.co.uk/accessories.htm

אסף.

רפי
25-05-03, 21:41
אסף,
אם מנקים בלחץ אוויר "עם רגש", לא צריכה להיות בעיה. מומלץ גם להשתמש בפיה רחבה.

ציטוט מהספר שצילמתי ממך (סופה -אחזקה בדרגים א' - ב')
פרק א' - פסקה 4 - ניקוי מסנן אויר :
סעיף 8
נקה את קרב הסינון באמצעות אוויר דחוס. הניקוי באמצעות אוויר דחוס מאפשר שימוש חוזר מיידי.

סעיף 9
השתמש באוויר דחוס בלחץ מירבי של 100PSI. כוון את סילון האוויר מתוך קרב המסנן החוצה. . .

לא שזה התנ"ך שלי, אבל השיטה עובדת יופי.

רפי

אדי
26-05-03, 09:43
אינדיקטור למצב פילטר האוויר יש בסופות ישנות , לי ב-92 יש , וראיתי בעוד כמה , אבל בעיקר בישנות .

אסף , כל עוד האינדיקטור על "ירוק" אני מבין שאין צורך להחליף את הפילטר מלבד הוצאתו וניקויו ע"י כמה מכות מדי פעם , נכון?

אדי

asafk
26-05-03, 19:32
יש כל מיני סוגים של אינדיקטורים, חלק עם ירוק, חלק עם פס אדום, ורואים את הבוכנה מתקדמת לאט לקו שבו צריך לנקות. מנקים על ידי טפיחות עד לפעם הבאה, ומאפסים את האינדיקטור. אם האינדיקטור לא זז- תזכור שגם הוא יכול להיתקע.

רפי,
עם רגש, בלי רגש, חבל להרוס את הפילטר. שוב- עדיף קצת אבק מיותר בפילטר על חורים. אתה בטוח שאתה מנקה מספיק בזהירות ובלחץ מספיק נמוך? לך על זה. אבל זה בהחלט לא הדבר המומלץ.

אסף.

רועי
02-06-03, 15:11
נוסע עם פתוח (K&N).

מקפיד לנקות עם ה'שמפו' + שמן כל שבועיים (מקורי של K&N)

מרוצה

a86fire@iaadom
21-02-05, 09:50
נוסע עם פתוח (K&N).

מקפיד לנקות עם ה'שמפו' + שמן כל שבועיים (מקורי של K&N)

מרוצה
כיצד מתבצע הניקוי והשימון?

קיד
21-02-05, 21:09
אהלן:

כמה שאלות של אהבל :? -
1. כל כמה זמן מחליפים בממוצע?
2. האם יש טעם במשומש, או רק חדש?
3. יש המצאות של "פתוח" וכדומה, האם שווה (ראיתי שחנן קטל כאלו פעם)?
4. ישנם דגמים מומלצים, האם זה משנה כלל?
5. מה המחיר של אחד כזה?
6. האם נכון שלאחד כזה, סתום, יש השפעה די גדולה על צריכת הדלק?

תודה רבה מראש ( :shock: הפרצוף הזה ממש מצחיק אותי...)!

נועם
1. אם תחליף כל 10000 ק"מ תהיה צדיק, ולא תצתרך לבצע שום פעולה נוספת בין ההחלפות.
4. מסנן אויר של מיצובישי מאגנום. לקנות ממוסך מורשה, ולבקש את המסנן עם מק"ט MZ311786. המחיר קבוע בכל המוסכים (130 ש"ח). לא לקנות מסנן חליפי בשום פנים אופן! יש להם בדיוק מחצית הדפים במסנן- כן ספרתי דפים.
מסנן מיצובישי מאגנום הוא בעל מספר הדפים הגדול ביותר.

לא מנקים מסנן אויר עם אויר דחוס!

קיד.

עמרי2
16-11-06, 09:28
לקראת מעבר מפילטר פתוח למקורי.
של איזה חברה הפילטר המקורי (סופה 96-הפילטר עם הכנפוני פלסטיק)?

ביאנוביץ' המחיר 120 ש"ח לפני מע"מ...
אצל הפרסים ב70 ש"ח של חברת AL (למרות שאני לא סומך על זה)-לטענתם זה המקורי...

עמרי

קיד
16-11-06, 21:10
ראה סעיף 4 בתגובה שלי.

מדובר על מק"ט המסנן עצמו.
אל תקנה חלופי, הם ממש זבל.
קיד.

עוזי5555
01-04-10, 18:37
מותר לשטוף פילטר אוויר רגיל מקורי במים???

:oops::oops::oops:

סופת המדבר
01-04-10, 21:14
גם אני בידיוק ליפני החלפת פילטר.. כרגע אצלי יש פילטר רגיל בלי כנפיים
במה עוזרות הכנפיים?
ואת האינדיקטור הזה אפשר ''להשיג'' רק מהצבא?
ואם כל מוסך מיצובישי ימכור לי פילטר אויר? אני גר ליד מוסך- אלון בכנות..

נמרוד
02-04-10, 07:12
מותר לשטוף פילטר אוויר רגיל מקורי במים???

:oops::oops::oops:

לא. אם תנסה תקבל עיסת נייר.

קיד
02-04-10, 21:16
גם אני בידיוק ליפני החלפת פילטר.. כרגע אצלי יש פילטר רגיל בלי כנפיים..
בסופה לא צריך את הכנפיים. הכנפיים הם חלק מבית המסנן. בבית המסנן יש כנפים מפח, ולא ניתן להכניס כנפים נוספות.

במה עוזרות הכנפיים? מפריד חלקיקים בעקרון של ציקלון. חלקיים כבדים מואצים החוצה (החוצה = מחוץ למעגל), אל דופן בית המסנן ושוקעים. במקום לתפוס מקום על נייר הסינון.

ואת האינדיקטור הזה אפשר ''להשיג'' רק מהצבא?.. אין באמת צורך.

ואם כל מוסך מיצובישי ימכור לי פילטר אויר? אני גר ליד מוסך- אלון בכנות.. כן.
אבל נדרש שינוי, קיצור קטן של תושבת "V" אשר בתוך בית המסנן.

המחיר עומד כיום על 181 ש"ח.

בברכה,
קיד.

סופת המדבר
03-04-10, 11:28
אתמול ההיתי באזור יהוד נכנסתי לאיזה חנות חלפים
קניתי כמה דברים ושאלתי אותו אם יש לו פילטר אויר לסופה ואמרתי בפרוש ''לא משהו זבל ובטח לא סיני''
הוא לא ענה אבל בטוח ששמע אותי
אחרי חצי דקה בא לי עם פילטר אויר עם כנפיים..(לא יודע למה הרי זה של סופה)
ויש עליו מדבקה לבנה שמודפס עליה איזה מק'ט מתחת לזה מודפס ''JEEP SUFA'' ומתחת לזה כתוב עם טוש עבה ''גי'פ סופה''
ראיתי שלפי המידות הוא בערך מתאים שאלתי ''כמה''? אמר לי 89 ש'ח
ולקחתי לא בדקתי יותר מידי (לצערי)
שהגעתי הביתה ראיתי שהוא מתאים במידות אבל שהכנפיים מפריעות וכמו שאמר קיד יש כנפיים בתוך הבית פילטר אז לא צריך אותם שלפתי אותם החוצה הרכבתי את הפילטר
אחרי נסיעה קצרה שחזרתי הביתה אמרתי שזה לא הגיוני שלא רשום MADE IN.....
אחרי כמה חיפושים על האריזה ראיתי שמתחת לאיפה שרשמו בטוש עבה '' גי'פ סופה''
מבצבצות להם האותיות ''MADE IN CHINA'' כמובן שהתבאסתי (בטוח שניסו להסתיר משהו)
אבל אני כבר רחוק מהחנות והפילטר כבר הורכב

מה אתם אומרים יש מצב שיכול ליהיות שזה אולי סיני איכותי קצת? יש רשת משתי הצדדים והכל מברזל מגולבן
או שנסחוב איתו כמה חודשים ונעיף? או שלא כדאי ליסוע איתו בכלל?
(החנות נמצאת בערך 40 דקות מהבית שלי אז לא נראה לי שיצא לי להגיע לשם בקרוב)

drumeran
04-04-10, 06:01
יש לי K&N עם השרוול הנוסף.

אני מטפל בו לפי הצורך, הממוצע שלי כחמישה טיולים.

את השרוול אני מנקה בתדירות גבוהה יותר.

הותקן לפני שנתיים, לא הפקתי שום תועלת מהגשפט הזה.

לדעתי אין כל משמעות להחלפת הפילטר לפתוח במנוע סטנדרטי.

six 4 life
04-04-10, 13:25
השרשור מדבר על איכויות סינון, לא על שיפור ביצועים.

יוחנן מ
05-04-10, 21:36
אני נוסע עם פילטר אוויר פתוח של K&N . שמתי לב שהצטבר שם לכלוך שמנוני.
כיצד מנקים את הפילטר ?
עד עתה ניסיתי לחץ אוויר + שטיפה במים - ולא התרשמתי שזה עזר כל כך.

אלדר
05-04-10, 23:38
אני נוסע עם פילטר אוויר פתוח של K&N . שמתי לב שהצטבר שם לכלוך שמנוני.
כיצד מנקים את הפילטר ?
עד עתה ניסיתי לחץ אוויר + שטיפה במים - ולא התרשמתי שזה עזר כל כך.

יש ערכה לניקוי ושימון לפילטר אויר פתוח.

-->