PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת קניה לג'מיני והתייעצות

snar414
18-07-11, 22:10
שלום לכולם,
לאחר חיפושים ממשוכים אחרי ג'מיני, אני זקוק לידע של כמה מחכמי הפורום.
מצאתי ג'מיני שננת 2004 שנראה תקין למדי פרט ל-2 דברים.
ישנם אזניים כאלו ממתכת שמרותכות לשלדת הרכב ואליהן מתחברים "מוטות הרדיוס" של הרכב. אני לא יודע אם אני מגדיר את זה נכון אבל זה מה שבעל הרכב הסביר לי.
בכל אופן האזניים הללו הן טיפה מעוקמות. השאלה היא האם המכה הזו נחשבת שלדה?
הרכב כמעט ירד מהפרק בשבילי אבל היום ראיתי ג'מיני נוסף שנת 2005 שיש לו את אותה מכה ויש לו טופס בדיקה מלפני חודש שאומר שהאוטו נקי.
בנוסף חבר של אחי מהעבודה אומר שהוא מכיר את הבעיה הזו בג'מיני (בבעלותו עברו מספר ג'מיני) ושהוא לא חושב שזה שלדה אבל הוא לא בטוח.
אני פשוט לא רוצה לבזבז יום עבודה ונסיעה ועוד 900 שקל בדיקה ואז לגלות שזה אכן שלדה... אני אשמח אם תוכלו לעזור לי כאן ולהסביר...
אני חדש בג'מיני ואם יש עוד משהו שעלי לבדוק אני אשמח להצעות...
תודה!

liorl
18-07-11, 22:55
לא, זה לא נחשב שלדה.

זאת תופעה נפוצה בגימינים שנוסעים בשטח וה"אוזניים" האלה (שמחברות את מוטות הרדיוס לשלדה) מקבלות מכות מסלעים ואבנים. אם הכיפוף באוזן קטן ולא מפריע למוט הרדיוס ואין סדק בריתך של האוזניים לשלדה זאת לא בעייה. זה רק מראה שהגימני נסע בשטח (קצת קשה לעקם את האוזניים האלה בעיר).

בכל מקרה ממליץ לך לקחת את הגימני שאתה רוצה לקנות לאחד האנשים שמתמחים במכוניות האלה ולא למכון בדיקה רגיל. גם יעלה לך פחות (מהמר על בערך חצי מ-900 שקלים) וגם תקבל חוות דעת אמיתית יותר ושתיגע בנקודות הבעיתיות באמת של הרכב. אתה יכול למצוא שמות רלוונטים בפורום סוזוקי.

נמרוד
23-07-11, 00:15
זה לא "שלדה". המונח "פגיעת שלדה" לא רלוונטי כמעט בשוק הג'יפים, זה לאנשים שקונים מזדות וקורולות על פי מחירון לוי יצחק. בג'יפים יש כל מיני דברים שבולטים מתחת לגחון, והם, מה לעשות, חוטפים קצת בנסיעת שטח, נשרטים, מתקלפים, מתכופפים... זה חלק מהחיים.

מצטרף להמלצה של ליאור ומחדד אותה - אל תיקח רכב שטח לשום מכון בדיקה, זה בזבוז כסף שלא יתן לך שום דבר חוץ מ"אחריות" שאינה שווה דבר ואף אחד מעולם לא מימש אותה. קח את הרכב למוסך שמבין ברכב 4X4. אם תגיע מאיפה אתה בארץ, תקבל המלצות רלוונטיות (אני תמיד ממליץ על ארנון מלאכי מפרדס חנה), או שפשוט כאמור תחפש בפורומים.

Saar
23-07-11, 10:24
+1 לגבי הבדיקה במכון, בזבוז כסף.
כבר היו כאן סיפורי אימים על מכוני בדיקה ו 4X4.

-->