PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך להשטת רכב ליוון - סוביקטיבי

צור
19-07-11, 10:44
"כשמדובר בדיפנדר אני לא צריך אני רוצה"
1. בעד ונגד טיול עם הרכב
השיקולים למה לא – אתה אף לא יודע מתי תגיע האוניה עם תגיע. ( פעם אחת שביתת נמל בארץ כמעט הרגה לי טיול בטורקיה ופעם אחת האוניה לא הגיעה ונדפק לי בילייניג ) זה יקר, הביטוח בעיתי ולא מכסה טוב עם בכלל, באם יש תקלה נגזל זמן שאין בחופשה, הלוגיסטיקה הורגת ( זמן בלי הרכב, זמן עד שמגיעים ליעד ההתחלה / משפחה )
השיקולים למה כן – כי זו הרפתקאה , כי זה כיף להיות עם הרכב שלך.
2. זה כלכלי ?
לא – במקרה הפרטי שלי מאחר ואנו משפחה גדולה האלטרנטיבה היא רכב ענק ואז כסף מול כסף בתקופה כמו שאני מטייל כ 3 שבועות זה יותר זול במידה ואין שום הפתעה אבל זה ממש לא כלכלי.

אז אם למרות האמור לעיל בוחרים להמשיך מה עושים.
עלויות ולחות זמנים כמובן צריך לבדוק את הלוז והמחיר העדכני הכתוב כאן נכון ל 7/2011
3. חברת ספנות
אני יודע רק על רוזנפלד ספנות מדברים עם אליסיה 048613671
בעקרון בעונה יש קו ליוון פעמים בשבוע ימי שני וחמישי.
כשאני נסעתי הקו קוצץ לפעם בשבוע. וגם אז הוא לא הגיע בשבוע המתוכנן ונאלצתי לשנות תוכניות.
נאמר לי עי עמיל המכס שיש גם אפשרות עם אוניות רורו לשלח גם לסלובניה.לא מיציתי את הענין.
רכב שמועמס ביום ה' נוחת ביוון ביום א' אין עמילות ביום הזה ( לדברי הסוכנות בארץ ) ולכן משחררים ביום ב' ( ראו פרוט בסעיף יוון )
4. עמילות מכס
חברים שלי טוענים שעשו את ההשטה ללא עמיל מכס. מאחר ואני עובד באופן שוטף עם עמיל מכס עבדתי דרכו. עשה המון עבודת ניירת מוקדמת לא ברור למה ועד כמה זה עוזר – לא יכול לתת חוות דעת מקצועית בענין.
5. ניירת נדרשת:
רשיון רכב מתורגם, גרין קארד – ביטוח, צילום דרכון ,מכתב שחרור שיעבוד באם יש, נייר שלכם המפרט את המצוי ברכב לצרכי מכס כאשר חוזרים, פקס לאיתוראן לניתוק מערכת הניתוק.
6. העמסת הרכב-
את ההליך עשתה רעיתי לקח שעתים מתוכם זמן בהמתנה לאישור כניסה לנמל – גם כאן לא ברור עד כמה הקל עמיל המכס בכל מקרה הועמס יום לפני ההשטה
7. ביוון
הנמל – לווריו נמצא שעה מהעיר. ממש לא פיראוס הצד השני.
נמל קטן מומלץ לקחת מונית. האוטובוס הוא מאסף ולוקח כמעט שעתיים..( בגלל שביתת נהגי מוניות לקחתי אוטבוס הרפתקאה מורטת עצבים כאשר עמיל המכס הולך ב 1600 )
התהליך - פשוט להדהים
מגיעים לנמל יש ביתנים קטנים ליד השער שורה ארוכה של מבנים יבלים קטנים חלקם מוכרים כרטיסים למעבורות וחלקם הם עמילי מכס שיחת טלפון או ברור קצר יובילו אותכם למשרד הנכון. מראים רשיון דרכון הם מצולמים נפרדים מ 128 יורו ונוסעים – כל ההליך 7 דקות. אין בטחון, אין מכס אין כלום. ברוכים הבאים לאירופה. מעבורות מגיעות כל הזמן לא ברור לי אם באמת אי אפשר להוציא את הרכב ביום א'.
8. מיוון לאיטליה
המעבורות יוצאות מפטרס
בפטרס יש 2 נמלים מהדרומי יותר החדש יוצאות המעבורות לאיטליה
יש בעיות תקשורת לכאורה מדברים אנגלית אך היא בסיסית ויש לוודא כל מידע שמתקבל מהצוות פעמים ורצוי בכתב על פתק – למנוע אכזבות.
מגיעים לנמל כניסה חופשית ועוצרים בביתנים של חברות הספנות קונים כרטיס לרכב ולנוסעים
עוברים בידוק לרכב – דומה לבידוק בכניסה לחניון בקניון בארץ קצת יותר רשלני ועומדים בתור
האופציות העומדות לרשותך לרכב - כרטיס לרכב רגיל או לקמפינג על הסיפון ההבדל שקמפינג על הסיפון יקר יותר אבל ניתן לגשת לרכב מתי שרוצים, רכב רגיל כמו המשאיות לא ניתן לגשת אליו במהלך השיט ( לונציה השיט אורך כ 30 שעות לברי כ 20 שעות.)
לנוסע – על הסיפון כ 70 יורו מיטה בחדר ל 4 כ 140 יורו כאשר אתה נוסע על הסיפון אתה לא באמת על הסיפון כי אם ברחבי האוניה בה פזורים בתי קפה מסעדות חדרי ארוח ואפילו דיסקוטק אתה נזרק איפה שאתה רוצה . אומנם יש אור אבל הספות / שטיחים נוחים ממוזג ונחמד.
ניתן לרכוש כרטיס WIFI על הסיפון האנטרנט איטי בטרוף אבל עובד .
9. זהו בנתיים אשמח לסייע בכל הידוע לי או לתוספות עי בעלי נסיון רב משלי

-->