PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובארו פורסטר

avicohen
19-07-11, 19:40
האם הפורסטר יכול לשמש כרכב שטח מעבר לשבילים? הרכב אוטו וללא low . כמובן עם קיט הגבהה ומיגון . איך אמינותו?צריכת הדלק? והאחזקה השוטפת?

עידו לוריה
19-07-11, 21:21
האם הפורסטר יכול לשמש כרכב שטח מעבר לשבילים?

כן בהחלט רכב מפתיע מאוד , אבל זה כמובן קשור בקישורי הנהיגה של הנהג .

איך אמינותו?צריכת הדלק? והאחזקה השוטפת?

אמינות של סובארו .
צריכת דלק אצלי עם מנוע 2 ליטר אוטו' 1 ל- 8 .
החזקה נמוכה בממוצע 550 ש"ח לטיפול 10000 ק"מ .
עידו

דרור ברלי
20-07-11, 15:01
אחד הטובים ביותר, אם לא הטוב מסוגו.

אל תצפה לעבירות של דיפנדר, סופה או היילקס. אפילו לא קרוב לזה.
אבל כנראה שזה הג'יפון נטול הילוך הכוח הכי עביר שתמצא.

avicohen
01-08-11, 18:16
איזה מערכת 4x4 יש בפורסטר החדשה ? יש דיפ מרכזי? מוגבל החלקה? ההנעה היא קבועה או נכנסת לפעולה כאשר מזהה צורך? ומהיא מע בקרת המשיכה האם היא כמו מוגבל החלקאיזה מערכת 4x4 יש בפורסטר החדשה ? יש דיפ מרכזי? מוגבל החלקה? ההנעה היא קבועה או נכנסת לפעולה כאשר מזהה צורך? ומהיא מע בקרת המשיכה האם היא כמו מוגבל החלקה ?
תודה על העזרה ה ?
תודה על העזרה

itayhi
01-08-11, 22:30
מתעלק על השאלה....

אני מחפש לעבודה רכב עם בגאז' גדול. כמה גדול? כמה שיותר...
ברלינגו/קאנגו/פרטנר ושאר המיני-מסחריות יורדות מהפרק בגלל גובה הגג (גבוה מדי לאבא שלי להרים לשם סולם, עזבו, עניינים של פנסיונרים)

צריכת הדלק לא רלוונטית (ממוצע של 30 ק"מ ביום) עדיפות לרכב ידני.
עד היום רכבי העבודה שלנו היו וולוו סטיישן מודל 70 ואחריו 78, לאחר מכן סובארו 86 DL וכרגע יש סובארו לגאסי 93 גם כן סטיישן
הסובארו מפגינים אמינות מדהימה, רק לצורך העניין, הלגאסי (1.6 ידנית) אצלנו 3 שנים והושקעו עליה (מעבר לטיפולים שוטפים) 300 ש"ח על זוג בולמים קדמיים מיד שניה.זהו!

בקיצור, אני לוטש עיניים אל עבר פורסטר מסוף שנות ה90 תחילת 2000 (זה מה שיכול להכנס לתקציב)
איך הרכבים האלו מזדקנים? כמו שאר הסובארו או שיש הפתעות בדרך?

תודה

איתי

דרור ברלי
02-08-11, 18:43
כל עוד לא מדובר בדגם הטורבו, אין שום מידע על בעיות כרוניות.
לא יעזור - סובארו זה סובארו. סוג של פלא הנדסי.

עידו לוריה
03-08-11, 15:21
אני כבר כשנה וחצי עם פורסטר וכמו שדרור כתב זה סובארו לכול דבר .
דבר אחד מאוד מאכזב זו צריכת הדלק שלו 1 ל - 8 שזה היום שיקול חשוב בקניה , אבל מצד שיני כתבתה שהרכב יעשה 30 ק"מ ביום כך שזה לא דרמטי .
רכבים ידנים כאלו קשה יחסית למצוא , הם יחסית מעטים בכול שנתון אבל יש להם יתרון נוסף זה LOW .
עידו

itayhi
03-08-11, 17:02
דרור, תודה. מה הבעיה עם דגמי הטורבו?

עידו, הלגאסי הנוכחית (ידנית 1.6) צורכת בממוצע ליטר ל6.5 ק"מ...
נסיעה בעיקר בתוך העיר, בקיץ עם מזגן ועם 300-400 ק"ג של ציוד וכלי עבודה.
כשנוסעים מחוץ לעיר זה מטפס לכיוון ליטר ל9 ק"מ.
כך שצריכת דלק של 1 ל8 לא מפחידה אותי.

אגב, עקב מיעוט רכבים (לפחות למכירה) מהשנתונים המדוברים אנחנו כן מתחילים לפזול שוב לכיוון וולוו סטיישן מאמצע שנות ה90.
נראה מה יוליד יום..

תודה

איתי

דרור ברלי
04-08-11, 20:32
מכוניות מוגדשות טורבו בכלל רגישות יותר לנהיגה לא אכפתית ולתחזוקה רשלנית. רק מעטים יודעים שאחרי נהיגה אגרסיבית אסור לכבות את המנוע מיד אלא צריך לתת לו לעבוד קצת בסרק כדי להרגיע את סל"ד הטורבינה ולקרר את המגדש. השימון של ציר הטורבינה במגדש תלוי בלחץ השמן במנוע. כיבית את המנוע - אין לחץ שמן - הטורבינה מסתובבת "על יבש" במשך שניות ארוכות. מאוד לא בריא למגדש ובהמשך גם יקר לכיס. כשמדובר ברכב משומש שעבר כמה וכמה ידיים - לך תדע איך התייחסו אליו.

דגמי סובארו טורבו בעלי הספקים גבוהים וביצועים טובים מאוד, אבל שתייני דלק גדולים. העומס שהם מייצרים על מכלולי מערכת ההינע ועל הצמיגים די מוחשי.
צפה אורך חיים קצר יחסית של מכלולי מצמד (בדגמים ידניים) רפידות בלמים, צמיגים וכו'.

yaronp
06-08-11, 11:34
הדגמים הידניים הגיעו רק בתצורה אטמוספרית ועם הילוך כוח כפי שצויין. לעניין הקלאץ - לי יש פורסטר ידנית עם קלאץ מקורי עדיין.......ו-200K

pinister
07-08-11, 12:10
דרור, אני מניח שכאשר כתבת על מכלולי המצמד התכוונת לאימפרזות, כי כמו שכתב קודמי, הפורסטרים הידניים שנמכרו בארץ הם אטמוספריים בלבד.

vortec5700
30-11-11, 09:13
כיבית את המנוע - אין לחץ שמן - הטורבינה מסתובבת "על יבש" במשך שניות ארוכות. מאוד לא בריא למגדש ובהמשך גם יקר לכיס
מה שקורה ברכב עם מנוע טורבו, אחרי נסיעה, במיוחד מאומצת הטורבו מתחמם. אם מכבים מיד השמן במייסב נשרף ואז המנוע עובד על ייבש. לכן לפני הכיבוי מומלץ להמתין דקה. גם בהנעה כדאי להמתין דקה.

אגב, נכון גם לטורבו דיזלים.

BackDoorMan
30-11-11, 13:21
יש איזה פורסטר בארץ שהושתל בו מנוע של STI, רכב מדליק ביותר.
הבעיה שדווקא הישנים הקובייתים וצנועי המידות שנחשבו מכוערים, הם אלו שאני מוצא אותם אישית יפים וממבחני הדרכים גם הצטיינו בהיגויי מתקשר יותר ומשקל קליל יותר מהדגמים החדשים.
לפורסטר טורבו הידני של אז התאוצה אאל"ט מ 0 ל 100 קמ"ש ירדה מתחת ל 6 שניות.

-->