PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לעו"ד או למי שגר בתוך קיבוץ ?

טל חסיד
20-07-11, 15:59
שלום לכולם !

לפני כשנה וחצי עברתי לגור בקיבוץ, וגם תוך כדי קניתי בית בקיבוץ הנ"ל.

השאלות :
מישהו יודע בודאות כמה מותר להנהלת הקיבוץ לגבות מסי קהילה והאם חוץ ממסי הקהילה אני חייב לשלם להם עוד דברים כגון הפעלת בריכת שחיה בנוסף, אני לא מתכוון לגני ילדים או חשמל, מים, וגז וארנונה שזה ברור שמשלמים. חבר מהישוב אמר לי שמה (מס הקהילה) שגובים קיום לא תיקני מותר להנהלת הקיבוץ מקסימום לגבות שליש מהארנונה שאני משלם, האם זה נכון ?

השאלה השניה היא האם אני חייב לתת להנהלת הקיבוץ את פרטי כרטיס האשראי או הוראת קבע מהבנק שלי על מנת שהם יבצעו גביה כל חודש באופן אוטומטי לכל המיסים, חשמל מים וכו יש לציין שעד היום שלמתי כל חודש בצק. מישהו יודע אם הדרישה הנ"ל חוקית ? יש לציין שגרתי לפני זה בעיר ואף פעם לא היתה בעיה לשלם בצק או במזומן את כל הדברים האלה לרשויות.

תודה מראש טל

shmil
20-07-11, 17:28
מאד תלוי בתקנון הקיבוץ, שחתמת עליו ובחוזה שלך.
לגבי כרטיס אשראי או הוראת קבע - כך זה גם עם הוט, יס , חברות הסלולר ועוד. שם זה בסדר?
שוב, תלוי, בהרבה גורמים.

הירשפלד יובל
20-07-11, 19:28
לא בטוח שישנה הקבלה .אני גר בישוב חקלאי קהילתי -ענתות/עלמון - ובעבר שילמתי את התשלומים החודשיים (מים,ארנונה,מיסי ישוב,אגרת שמירה )בהוראת קבע . לאחר חיוב יתר במודע או בשוגג מצד המועצה לגבי ארנונה ומצד הישוב לא זוכר לגבי מה , הודעתי להם :לא בבית ספרנו וביטלתי את הוראת הקבע . ההפסד היחיד שלי הוא 1-3% הנחה בארנונה אבל היום החשבון המפורט מונח אצלי בת"ד ולאחר בדיקה אני משלם בצ'ק את כולו או את הסכומים הנכונים לעניות דעתי שעד היום לא חלקו עליה .

jeep.il
20-07-11, 19:32
לא יודע איך בקיבוץ אני הגיד לך איך זה במושב שלי את הארנונה אנחנו משלמים ישירות למועצה האזורית (כולל תשלום עבוור חיבור לביוב מרכזי בזמנו ךפני כ10 שנים)מיסי כפר (ככה זה נקרא אצלינו) שכוללים מים (אנחנו לא מחוברים למקורות)אגרת שמירה חשמל רחוב .

טל חסיד
20-07-11, 22:21
תודה עבור האניפורמציה אם יש עוד מישהו שיודע או גם גר בקיבוץ אני ישמח לדעת עוד דברים בנושא מסי הקהילה, אצלנו זה כ600 ש"ח לחודש לזוג נראה לי יקר מאד
ושלא תחשבו שמקבלים פה איזה משהו מיוחד, אל כל דבר מיוחד משלמים עוד. הדבר היחידי שלא בשליטת הקיבוץ זה תשלום הארנונה שהוא ישירות למועצה האזורית.

תודה טל

זרקו
20-07-11, 23:14
שאלה:
באיזה קיבוצים ניתן לרכוש בתים?

omri_t
20-07-11, 23:26
אגב, שקונים בית בהרחבות בקיבוץ- האם לקונה יש חוזה היוון מול המינהל?
או שיש לו רק מול הקיבוץ? (וכאן מתחילות הצרות...)

לעניין מסימים,
במושב, כדי שוועד מוניציפאלי יוכל לגבות מיסים כלשהם, הוא זקוק להסכמה ממשרד הפנים.
אחרת, רק המועצה רשאית לגבות מס.
איני יודע אם מיסי קהילה זהים בהגדרתם בחוק למיסי ארנונה-שמירה-ניקיון וכו'

אגב, יש פסיקות מאוד מעניינות מה מחוייבת המועצה \ הרשות המקומית לתת לנו בתמורה למס הארנונה.
אבל זה כבר סיפורים לפורום אחר. :)

טל חסיד
21-07-11, 07:52
כמעט בכל קיבוץ שעובר תהליך הפרטה ניתן לקנות בית בתוך הקיבוץ, אבל (גדול) אם אתה לא בן משק או בת הזוג שלך הסיכוי שלך אפסי לקנות בית בתוך קיבוץ. קניתי את הבית בזכות בת הזוג שלי שהיא בת משק. בית שיוצא לשוק החופשי בדרך כלל זה בית אם בעיות שאף אחד לא רוצה מבני המשק ומוצא למכירה (נדיר).

טל

זרקו
21-07-11, 08:03
תודה טל.
בעצם אתה אומר לעירניקים אין באמת אפשרות לקנייה (גם אם גרתי 5 שנים בקיבוץ.....). חשבתי כך.

טל חסיד
21-07-11, 08:43
כן עדיפות קדימה לבני משק שחוזרים לקיבוצים, אבל אם אתה רוצה בכל זאת בקיבוץ בהרחבות אתה כן יכול לקנות בית ללא בעיות מיוחדות עדין לא פשוט כמו לקנות בית בעיר
ועדות קבלה וכו למרות שזה לא חוקי.

בהצלחה טל

ש01
21-07-11, 09:17
תודה טל.
בעצם אתה אומר לעירניקים אין באמת אפשרות לקנייה (גם אם גרתי 5 שנים בקיבוץ.....). חשבתי כך.

לא נכון.
בעין כרמל מכרו בהרחבה לכל דיכפין.
קיבוץ החותרים פותח בקרוב הרחבה ל"חוצנים".

כמובן תצטרך ועדת קבלה (יש עניינים שונים סביב החוקיות אבל אני בעד).

לגבי מיסוי - במושב שלי נפרד למועצה ולמושב (כולל שמירה, מים- מקורות, עזרה הדדית ועוד) אבל לא מגיע ל-600 ש"ח וכולל הרבה פחות שירותים מאשר בקיבוצים.

לדוג' - לרוב בקיבוצים יש תעסוקה מלאה לילדים בחופש, בחינם בניגוד למושבים/עיר שמשלמים אלפי זוזים לתעסוקת הילדים והבטחת חופשות ארוכות ומיותרות למורים.

טל חסיד
21-07-11, 10:09
תסתקל טוב מה כתבתי בתוך הקיבוץ עצמו זה לבני משק, בהרחבה זה לכל מי שרוצה בתנאי קבלה של כל קיבוץ.

ועל כל דבר משלמים כולל תעסוקה לילדים בחופש בדיוק כמו בגן במשך השנה ולפעמים אפילו יותר.

אין כלום בחינם בקיבוץ !

טל

חרגול1
21-07-11, 11:30
תן לי רגע להבין, התחתנת עם בת משק, האם היא חברת קיבוץ?
האם הבית שרכשתם/בניתם נימצא בטח הבינוי של הקיבוץ, או בשכונת הרחבה?
מה הסטטוס שלך, חבר, תושב וכו'?

אחרי שיהיו פרטים קצת יותר מדויקים, אוכל לתת לך תשובות יותר מדויקות, בניגוד לכל מני ספקולציות שנתנו לך.
קיבוץ זו חייה מורכבת, השונה האחת מהשניה.
(אם עדין לא הבנת, אני חבר קיבוץ)

טל חסיד
21-07-11, 20:37
חרגול שלום!
אני אסביר בדיוק מה הסטטוס שלי היום, הוריה של בת הזוג שלי הם חברי קיבוץ ותיקים (מאד) לפני כשנתים הוחלט בקיבוץ לקלוט בני משק חזרה כלומר לבת הזוג שלי היתה אפשרות לחזור לקיבוץ כנ"ל לגבי בני זוג (שזה אני) עברנו ועדת קבלה וכ'ו הצבעה בעד קבלה לחברות בין כל חברי הקיבוץ התקבלנו להיות מה שנקרא חבר קיבוץ בעצמאות כלכלית.
עבור השטח והבית שילמנו הבית עצמו בתוך הקיבוץ (בית ישן לא הרחבה) עבור כל השרותים בקיבוץ כגון : גני ילדים, מועדון, חדר אוכל, כלבו, נגריה, וכו אנחנו משלמים מחיר מלא ואין לנו כל שותפות לנכסי הקיבוץ או לרווחים של ענפי התעשיה בקיבוץ. בקיצור בשביל למכור לנו את הבית אנו חייבים להיות סוג של חברים עד שיוך הדירות בפועל במינהל אז אנו או הופכים להיות חברים מלאים (צריך לקנות מניות בקיבוץ) או מחליטים להיות תושבי המקום בלבד. חבר בעצמאות כלכלית ניגמר אחרי שיוך הדירות בפועל. מקווה שהבנת כי אני עוד לא ופשוט נראה לי שהפחו אותנו למכונה שמכניסה הרבה כסף לקיבוץ.

טל

gp1
21-07-11, 22:41
טל ,
דבר ראשון , אתה נשמע ממורמר וזה עצוב. ( לא נראה לי שמישהו הכריח אותך לבוא לקיבוץ , או שאולי אישתך כן )
1. יש הבדל מקיבוץ לקיבוץ : לפי מצבו מול המנהל מקרקעי ( מיקומו בארץ) ולפי מצבו : האם הוא בהפרטה ( קבוץ מתחדש) או קבוץ שיתופי .
2. יש קיבוצים ששכונת ההרחבה לא מתקבלים לחברות מלאה ( שותפות בנכסים) אבל הבעלות היא בטאבו וכן אתה משלם לישוב מיסים . לרוב אלו קיבוצים לאורך גבולות ישראל לדוגמא :ראש הנקרה אשדות יעקב
3.ועדת קבלה היא כן חוק'ית כי אתה מתקבל לחברות ביישוב ואבל באגודה החקלאית שותפות בנכסים
4 מה חשבת ? שתקבל בחינם ? באת כנראה לקיבוץ מתחדש שעבר הפרטה אבל חייב לקבל אותך כחבר מלא מהמניין ( שותף בנכסים) לא תשלם ? בקיבוץ שלי אנשים מתחננים להיתקבל כל זאת כשאתה ממן את בניית ביתך באופן מלא , משלם תשתיות ומשלם על הצטרפות לאגודה ומשלם לאחר מכן מיסי הועד המקומי שזה השלמה לארנונה לפי מטראז' הבית + מיסי שמירה + עם יש בריכה + קרן ביטחון ועזרה הדדית
כמה המטראז' שלך לבית? עזרה הדדית ורשת בטחון זה מעוגן בחוק רשם האגודות ואתה מקבל אישור שנתי לרשויות המס וזה מוכר.
לפי סגנון הכתיבה , רע לך .
לגבי דרכי תשלום . אצלנו אפשר במזומן צ'קים ואשראי . אבל כמו בכל רשות יש ריבית פיגורים וכדי למנוע ויכוחים על ריבית פיגורים או לייעול כנראה רוצים ממך כרטיס אשראי .

דרך אב : כל חישוב שנעה הוכיח שאלו שהצטרפו לקיבוץ כחברי אגודה מלאים ושילמו את כל הסכומים הללו , והבית לא רשום על שמם בטאבו . עשו את עיסקת חייהם יותר מקניית דירה בעיר או בית במושב לא חברות באגודה החקלאית .

חרגול1
27-07-11, 16:35
סלח לי שאני חוזר אליך רק עכשיו.
בכל הקיבוצים שאני מכיר אין שום קשר בין מס קהילה וארנונה.
לקיבוץ מותר לגבות מס קהילה בסכום שנקבע בקיבוץ. (בעיקרון זה עובר אישור הצבע בשיחה או בקלפי).
את רוב השאלות שלך אתה צריך לשאול בקיבוצך, כי כמו שכבר כתבתי כל קיבוץ שונה האחד מהשני.
סה"כ תסתכל על חצי הכוס המלא, יש כיום המון אנשים שמתים לגור בקיבוץ ולא יכולים, הרמת חיים ואיכות החיים גבוה ביותר.
החיים בקיבוץ לא זולים כמו שכולם חושבים, אבל מקבלים קצת יותר ממה שיש בעיר, מרחבים, דשא ירוק וכו'.
תמיד תזכור שלא רק אתה משלם על אחזקת הנוי, אחזקה כללית, אחות רפואית (אם יש), ועוד המון דברים קטנים שלא תמיד שמים לב אליהם מכורך ההרגל.

-->