PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מכניסים תמונות

נמרוד
20-07-11, 23:57
ככה: קודם כל מוודאים שנמצאים במצב "עריכה מתקדם", שבו רואים שלוש שורות כפתורים בתפריט העריכה מעל חלון הכתיבה. אם אתם רואים שורה אחת, אתם במצב "תגובה מהירה", עברו למצב מתקדם בפינה שמאלית תחתונה של חלון העריכה (שזה מה שכותבים בתוכו).

בוחרים את כפתור "קבצים מצורפים" שנראה כמובן כמו מהדק נייר. נפתח חלון חדש. בחלון החדש בוחרים "add files", מן סימן פלוס בתוך עיגול ירוק. זה נפתח למן חלונציק, שמאפשר לבחור קבצים. ברירת המחדל היא "העלאת קבצים מהחשב האישי" (אפשר להעלות גם מאתרים ברשת, אבל נעזוב את זה עכשיו). לוחצים על הכפתור "בחירת קבצים" ונפתח חלון בחירת קבצים רגיל של ווינדוס, בו מטיילים במחשב שלכם, ובוחרים את הקבצים של התמונות שאתם רוצים להעלות. בניגוד לעבר, ניתן לסמן הרבה קבצים, גם עשרות. סימנתם את התמונות שרציתם, לחצתם open, עכשיו חזרתם לחלונצ'יק של מנהל הקבצים, שמות הקבצים שבחרתם להעלות לשרת מופיעים. אם הכל בסדר, זה מה שאתם רוצים להעלות מהמחשב שלכם לשרת ג'יפולוג, לוחצים "upload files" ומחכים כמה שניות שצריך, עד שכל הקבצים עולים.

כעת הקבצים שהעלתם מופיעים בחלק התחתון של החלון, הם נמצאים על השרת ומחוברים להודעה שלכם. אם תלחצו על "done" בשלב זה תחזרו לעריכת ההודעה, סיימו לכתוב, והתמונות יופיעו מוקטנות על רקע אפור בסוף התגובה שלכם.

עכשיו הקטע היצירתי - האם אתם רוצים להציג את כולם או חלקם בתוך התגובה? אם כן, סמנו עם V את התמונות שאתם רוצים שיופיעו בתוך התגובה. עכשיו לחצו על הכפתור "insert inline" בפינה השמאלית תחתונה, ליד כפתור ה"done". חכו כמה שניות, והתמונות יופיעו בתוך התגובה. אתם יכולים עכשיו להזיז אותם - לפני הטקסט, אחריו, בין פסקאות. יותר מזה, לחצו לחיצה כפולה על תמונה, ויופיע חלון שמאפשר לשנות את גודל התצוגה - thumbnail שזה הכי קטן, בינוני, גדול, וגודל מקורי. מומלץ להשתמש בבינוני או גדול, או בגודל מלא בתנאי שהתמונה עצמה לא יותר מ600-700 פיקסלים ברוחב. אם התמונה גדולה מדי, אז הצגה בגודל מלא תהיה גדולה יותר מרוחב האתר, ויהיה כפתור גלילה. יש עוד אופציות בחלון הזה - שחקו איתם. השתמשו בכפתור "תצוגה מקדימה להודעה" כדי לראות איך תראה ההודעה בפועל, וכשאתם מרוצים לגמרי - "שליחת נושא חדש".

עכשיו החלק החשוב יותר הוא הכנת התמונות להעלאה לאתר, וזה רלוונטי באופן כללי לכל אתר אינטרנט. אין טעם להכניס קבצים גדולים מדי - זה מכביד מאד על השרת, על התעבורה, ובעצם על הגולשים שיקח להם הרבה זמן עד שהתמונות הכבדות מדי יעלו מהשרת למחשב שלהם. בעבר לא הגבלנו את גודל התמונות, וזו היתה טעות. כיום המגבלה היא 300K - וזה עדיין המון. אנא, השתמשו בתוכנות עריכת גרפיות כלשהן, לא חייבים פוטושופ, יש גם את מה שמגיע עם אופיס, והקטינו את התמונות לגודל סביר - ממש לא צריך יותר מ600-640 פיקסלים רוחב. אין בעייה גם תמונות גדולות ברוחב 1000 ויותר, אבל אם זה יותר מ300K השתמשו בתוכנה כדי לכווץ אותן. הפגיעה באיכות בלתי נראית לעין בלתי מזוינת.

בהצלחה!

יורם-דרומי
23-07-11, 15:39
וואלה נמרוד - את כל הסיפור הזה אני מכיר ויודע - בסוף ה- UPLOAD הוא מראה לי אייקון של סימן קריאה - כאילו שיש משהו לא תקין
אגב - התמונה במשקל 64K

לא מאפשר לי להמשיך וללחוץ על לחצן DONE

נמרוד
23-07-11, 15:42
איזה דפדפן ומערכת הפעלה? מה הסיומת של התמונה (jpg?) ניסית כמה תמונות, לאו דווקא מהמצלמה שלך? מנסה לאתר את מקור הבעייה.

יורם-דרומי
27-07-11, 22:11
נמרוד
מערכת הפעלה WIN 7 עם דפדפן אקספלורר 9
כשאני מסיים לבצע UPLOAD אני מקבל אייקון "סימן קריאה"-ומבקש ללחוץ על clear list
סוג התמונה-jpg

תודה

יורם-דרומי
27-07-11, 22:15
46061
46062
הללויה
בשעה טובה - עלה

zagi
28-07-11, 20:59
123 נסיון

46093

יונתןמצפה
13-09-11, 11:28
יותר מזה, לחצו לחיצה כפולה על תמונה, ויופיע חלון שמאפשר לשנות את גודל התצוגה - thumbnail שזה הכי קטן, בינוני, גדול, וגודל מקורי.
נמרוד, אני לא מצליח להפעיל/למצוא את הפונקציה הזו. האם זה בשלב החלונית של: "קבצים מצורפים" או אחרי שסוגרים אותו?
על איזו תמונה בדיוק לוחצים? (נכו לכרגע כל לחיצה כפולה על כל תמונה לא מפעילה שום חלון)
מה אני עושה לא בסדר?

-->