PDA

צפייה בגרסה מלאה : גל זיזים "קר" . כן או לא? ועוד...........

polar bear
25-05-03, 23:24
אני נמצא בעיצומו של אוברול לא סטנדרטי למנוע שברולט.

אני מעונין להשיג מהמנוע הזה מקסימום מומנט במינימום סל"ד. לכן אחד הדברים שחשבתי להחליף הוא גל הזיזים.
הגל המקורי נותן שיא מומנט ב 2400 סל"ד בערך, ניסיתי למצוא איזשהו גרף של בדיקת דינמומטר שיראה לי כמה מומנט מושג בסלד"ים שמתחת ל 2000 , לא מצאתי.
להערכתי חלק גדול מהמומנט מושג בסל"ד נמוך יותר.
ניסיתי גם למצוא גלים שיתנו לי את מה שאני מחפש, אבל כל שמצאתי הוא הצהרות מעורפלות על טווח עבודה יעיל בין 1600-3800 סל"ד או 1000-4500 סל"ד.או TORQUE CAMSHAFT והגדרות שימוש ברכב, ושוב - גרפים לא היו בנימצא.

והשאלות:
האם בכלל כדאי להשקיע בכזה גל שיתן נגיד, במיקרה הטוב מאד, שיא מומנט ב 600 סל"ד פחות? האם שיא המומנט הזה יכול להיות נמוך משיא המומנט שיושג ע"י הגל המקויר בסל"ד גבוה יותר?
האם הגדרת טווח פעולה שמתחילה ב 1600 סל"ד מעידה על עבודה לא חלקה בסל"ד נמוך מיזה?
האם המחשבה שלי שאני צריך קמשפט שיתן כמה שיותר פתיחה לשסתום ב190 מעלות נכונה?

תודה.

זאביק
26-05-03, 09:14
עודד,
המטרה, אם אני מבין אותה נכון, היא לקבל כמה שיותר מומנט בסל"ד נמוך כדי לא לקבל מומנט גבוה רק במהירות גבוהה. נכון ?
לכן, לפי דעתי במקום לשבור את הראש בגלי-זיזים וגרפים לא ידועים, עדיף להשקיע ביחסי ההעברה.

לדוגמא, הורדת שיא מומנט מ-2400 סל"ד ל-1600 סל"ד. ז"א שתקבל שיא מומנט ב-67% מהירות.
תשים בטרנספר יחס של 1:4 במקום 1:2.72, תקבל אותו דבר, מוכח, בלי ניסויים.
כנ"ל לגבי יחסי ההעברה בסרנים.

אריק זמר
26-05-03, 11:10
תקן אותי, אך אתה יכול גם להוסיף נעילה לממיר מומנט...
http://www.ckperformance.com/stg_gm_th400.html

למיטב הבנתי, מכל מני אתרים הגעתי לנתונים שונים מיצרנים שונים...
1. ניתן להתקין ממיר מומנט ננעל ביחס של 1:2.2
2. ציטטה נוספת:
There are torque convertors available that have a higher "stall speed", which sorta means they engage at a higher RPM. This is wonderful for the Jaguar V12, but does require removing the tranny to change. According to Thomas E. Alberts, "B&M tells you to try for 500-750 RPM less than the RPM at peak torque."

3. ואופציה אחרונה - overdrive משולב יחד עם underdrive:
ADDING OVERDRIVE TO THE GM400: John Goodman has heard about "overdrive units manufactured by American Overdrive Inc. designed for autoboxes, GM400 included? This effectively changes your GM400 into a six speed.

"Two possibilities here would give much better acceleration. The unit can be supplied with the internals reversed so you have underdrive first, underdrive second and underdrive top. Or install a lower axle ratio and leave the overdrive in and switch it out for "Sport Mode"."

אריק זמר
26-05-03, 12:45
עודד, כאן יש המון מידע מעניין כולל חיווט של ממיר המומנט:
http://www.montecarloss.com/SSThunder/drivetrain.html

ובקשר לשאלה המקורית, אני הייתי הולך לכוונים אחרים ולא נוגע בגל זיזים וכו'

אתה רוצה כח בסל"ד נמוך, אני מתרגם את זה (גם זאביק) ליחס זחילה וכאשר אני בלי ליגוע אפילו בסרנים שלך או בטרנספר...אני מגיע לאפשרויות נכבדות של שיפורים - סרנים (אצלך כמדומני) 1:3.73 * טרנספר NP208 - 1:2.61 * גיר TH400 - 1:2.48 ואני מגיע בסופו של דבר ל1:24.14 ואם אני מקבע את הממיר מומנט, בוא נאמר על יחס של 1:2 אני מגיע ל1:48.3 שזה מעולה...

polar bear
26-05-03, 16:17
בקשר למפחיתים למינהם - הם יהוו נקודת תורפה ברכב, יתפקדו רק בתחום הצר שלהם ורק כאשר ישולבו,ואז השינוי מאד דרסטי, גם עכשיו עם ה 2.61 שיש לי השינוי הוא מספיק , אני לא רוצה להתחיל להיתעסק עם קלונים למינהם, גלי הינע, זויות..... ובנוסף הם יעלו הרבה הרבה יותר מגל זיזים {שעולה לכל היותר באיזור ה 100$ }.

טיפול בממיר - לפני שהתעמקתי בקישור ובנושא בכלל, הדבר היחיד שנראה לי שזה יעזור זה מניעת התחממות שלו כי גם ככה הוא נותן החלקה במצבי עומס, רק שאילו יהיה נעול לא תהיה החלקה והוא יתחמם פחות? אבל צריך לקרוא.
כנ"ל לגבי הכפלת התיבה.
אגב, אריק, המטרה הסופית היא 4.56 בסרנים. כרגע אני מתביש לכתוב מה יש שם :oops:

המטרה בהיתעסקות עם כל הזיזים { וה383 } היא לטפל בדג מהראש ולא מהאמצע או מהזנב.

כמובן שאם לא תימצא האפליקציה הדרושה אני אאלץ ללכת על פיתרון של יחסי העברה.......

אריק זמר
26-05-03, 16:41
טיפול בממיר עד כמה שאני התעמקתי בזה יעזור אכן בהתחממותו אך אף יקבע אותו...וזה יעלה גם כן קצת...מה גם שהסכמה ששמתי בקישור מקודם אולי תעזור עם העלויות.
4.56 בסרנים שלך, לדעתי הסובייקטיבית - זה לא זה...לא יעמוד...
אני כיום עם 4.10, צמיגי 37...ובגדול, אין חסרון בכח בתחומי הסל"ד הנמוכים...
עולה בזחילה איטית מעלות ארוכים, אך הבעיה מורגשת במורדות כאשר בלימת המנוע לא כלכך עובדת...ופה נעילה לממיר תעזור יופי.
2.48*2.61*4.1*2=1:53.1 כאשר בסופה היה לי יחס של 36.9
אמנם אז צמיגי 33 והיום 37 כשהיחס ביניהם הוא 1:1.12 וזה מציב אותי בכ30 אחוז יותר טוב...
מכיוון שאתה על 33, לא נראה לי שיש לך בעיית זחילה...מה שכן לשמור על הממיר מומנט קריר...
דעתי הסובייקטיבית.

asafk
26-05-03, 19:39
עקומת מומנט של V8 מספיק שטוחה (הרבה צילינדרים, הרבה חפיפה בין פעימות עבודה- 4 פעימות עבודה בכל סיבוב בד"כ). גם אם שיא המומנט מתקבל בסל"ד גבוה מדי לטעמך, יש לך משהו כמו 85-90% מהמומנט המקסימלי כבר מסל"ד סרק.
אז למה להתאמץ?

אסף.

polar bear
26-05-03, 23:25
אסף - יש לך אסמכתא לזה? גם אני חושב ככה, הבעיה עם זה שלפעמים אני טועה........

אריק - בקישורים ששמת יש רק מידע שקשור למכוניות ספורט, לא מצאתי שם משהו שיכול להיות ישים בתיבה שלי {או שלך} ללא היפרדות מאי אילו מאות דולרים.

מענין אותי העיסק של נעילת הממיר במצב 1:2.

מי דיבר על הסרנים שלי? ולמה אתה חושב שתישאר לבד עם 37?

אריק זמר
27-05-03, 17:57
עודד, החיוט שמצורף לא עוזר לבניה של פתרון זול ?
בכל אופן אני אחפש נתונים נוספים בערב בבית...פשוט בפור-ווילר ראיתי כמה פרסומים המיועדים אומנם למפלצות הדיזל בארה"ב...שמבצעים את זה.

אגב, מי כמוני ישמח אם עוד 573 נוספים יהיו עם 37" על הכביש...וכשדיברתי על הסרנים שלך, זה היה בצרוף למחשבה על הורדת יחסי ההעברה בסרנים - ירידה למס' חד ספרתי של שיני פיניון על 10 או 12 בולט...

polar bear
27-05-03, 21:41
טוב.לאחר התיעציות עם עוד אנשים ומחשבה על מה שניכתב אני יורד מנושא הקמשפט קר.

אריק - בכללי מה שיש באתרים ההם זה למכוניות ספורט יותר מאשר לרכבי שטח, והטורקים של הדיאגרמות הם של 700 ו 200 אם אני לא טועה , והדיאגרמות מתבססות על משהו קים.

כדאי לפתוח שרשור חדש לנושא.

-->