PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה האורך המינמלי של נדנדות לסופה?

yaniv050
22-07-11, 22:30
אני רוצה להנמיך את הרכב כמה קטנות יכולות להיות הנדנדות, ואיך זה משפיע על מהלך המתלה, ומאיפה אני משיג את הקטנטנים האלה???

נמרוד
22-07-11, 22:39
עכשיו אתה רוצה להנמיך?

בכל מקרה, אורך המקורי משהו בסביבות 90-100 מ"מ. אם יש לך משולשי הגבהה סביר להניח שהם בסביבות 150 מ"מ, שזה הרבה (מעניין, תמדוד ותעדכן).

משולשים צריכים להתאים לקפיץ - בעצם למתלה כולו, שהוא מכלול, לא אוסף של חלקים. יש לך מושג איזה קפיצים יש לך? אתה יכול לשים תמונות, לתת תיאור - כמה עלים יש בהם, מה האורך מעין לעין של הקפיץ? שים תמונה של הרכב מהצד, עומד על משטח ישר, שרואים בה את הזוית של השאקל מהאנך, אפשר ללמוד מזה האם השאקל שיש לך מתאים פחות או יותר לאורך הקפיץ.

בעקרון, שאקל ארוך שמתאים לקפיץ מוסיך למהלך המתלה, אבל מגדיל את החופשים בהיגוי, ופוגע בהתנהגות הכביש, במיוחד אם אין אצלך מוט פנהרד (כמו בהרבה סופות משופרות).

בקיצור יניב - תתחדש על הסופה, באת למקום הנכון כדי לקבל עצות, אבל במקום להתפזר עם שאלות על שלושה-ארבעה דיונים נפרדים, מה דעתך להעלות כמה תמונות של המתלים שלך ולתת עליהם קצת יותר פרטים?

riko
22-07-11, 23:41
דעתי כדעתו של נמרוד - פרה פרה נדפ.....ק את כל העדר.

yaniv050
23-07-11, 01:40
בגדול אני מנמיך כדי להגביהה בצורה שונה, יש ברכב נדנדות ארוכות לפי העין 18 ס״מ, בקפיץ יש 8 עלים, והנדנדות יושבות בדיוק 90 מעלות.הרכב בעבודה מסיבית מיום ראשון אני עושה הרבה דברים מכה אחת. כמה קצרות יכולות להיות הנדנדות? ודבר שני הרכב קשה מאוד מאחורה אני יכול להוציא איזה 2 עלים משם?

אלדר
23-07-11, 13:36
יניב המלצה שלי תבוא למרכז (חולון) ותדש לחמילבסקי קפיצים.

דרור ברלי
23-07-11, 17:58
בגדול אני מנמיך כדי להגביהה בצורה שונה, יש ברכב נדנדות ארוכות לפי העין 18 ס״מ, בקפיץ יש 8 עלים, והנדנדות יושבות בדיוק 90 מעלות.הרכב בעבודה מסיבית מיום ראשון אני עושה הרבה דברים מכה אחת. כמה קצרות יכולות להיות הנדנדות? ודבר שני הרכב קשה מאוד מאחורה אני יכול להוציא איזה 2 עלים משם?

18 ס"מ בין חורים בנדנדה זה המון. יותר מדי. מסוכן אפילו.
אני מבין שאתה בכל זאת הולך על SPOA, ורוצה קפיץ שטוח וקצר יותר. במקום להסתבך, תחזור לנדנדות המקוריות. אפשר גם לנסות נדנדות מקוריות של CJ שהן קצרות עוד יותר.

לגבי הוצאת עלים מהקפיץ - אין דבר כזה. בקפיצי עלים יש דירוג מסוים של אורכי העלים. כדי לקבל קפיץ רך יורת צריך לתכנן אותו מחדש ולבנות קפיץ חדש עם דירוג עלים מסודר.

yaniv050
23-07-11, 18:08
אךךךךךךךך עוד מיכשול! החלק האחורי של הגייפ קשה מאוד חשבתי להוריד שתי קפיצים ולפתור את זה. *

סופת המדבר
23-07-11, 21:50
דרור בקשר למה שכתבת ואם זה באמת מה שיניב מתכנן לעשות להשטיח את הקפיצים ולשים נדנדות קצרות אז משהו לא מובן לי אם משטיחים את הקפיצים ומקצרים את הנדנדות אז צריך קפיץ /מאיה יותר קצרה לא? ואם הנדנדות קצרות והקפיץ שטוח זה פוגע מאד במהלך מתלה לא? לא יהיה לו הרבה משחק להיפתח

נמרוד
23-07-11, 21:54
180 מ"מ זה באמת ארוך מאד, אם כי ראיתי גם ארוך יותר... בסיקס שלי יצרתי בזמנו שאקלים באורך 150 מ"מ, זה גם היה ארוך מאד, אבל התאים לאורך הקפיצים.

שיהיה ברור - כל המשחקים עם קפיצים מקוריים של סופה, הורדה, השטחה, ערגול - מעבירים את הזמן יופי. אבל זו לא הדרך הקצרה לג'יפ בעל עבירות גבוהה...

-->