PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה וונטה חשמלית מורכבת אצלכם?

סופת המדבר
23-07-11, 00:44
היום הגעתי למסכנה שאני חייב להוסיף עוד וונטה חשמלית לסופה
אחרי שבדיונות החום הגיע גם ל110מעלות
איזה וונטה מורכבת אצלכם? אני כמובן רוצה להרכיב אותה בין החזית לרדיאטור
אולי תיתפס על החזית או ישר על הרדיאטור (נראה)
השאלה איזה גודל הכי גדול שאפשר להכניס שם מאיפה אפשר לקנות (בזול)
ואלי מישהו הרכיב איזה וונטה של רכב מפירוק (?) למשל אחי השבית 206 ליפני איזה חודש ויש לה אחלה וונטה אבל טיפה גדולה
והיא גם נשברה טיפה מהתאונה אבל בעיקרון גדולה וחזקה
ולא אין לי בעיה עם השעון מורכב אצלי בקר טמפ' עם PT 100 מדוייק
רדיאטור חדש (פחות או יותר) מילפני שנה משאבת מים במצב טוב נוזל קירור של פרסטון ולא חסר

omri_t
23-07-11, 02:05
יש לך מזגן בסופה?
כונס האוויר שלם וצמוד?
או אולי משהו חוסם זרימת אויר?

תבדוק פן קלאצ'.
סופה לא סובלת בד"כ מבעיות חום.

לגבי הוספת וונטה, יש את הדגמים שהולכים לטובת הרדיאטור מזגן. של בוש.
היה לא מזמן מישהו שמכר סטוק של כאלו.

סופת המדבר
23-07-11, 09:27
אין לי מזגן הכונס שלם ותקין ולפי מה שאני רואה גם אין משהו שחוסם את האויר הפן קלאצ אמור ליהיות תקין הגיע עם המנוע מייבוא ליפני כמה חודשים בעיקרון אף פעם לא היתה לי בעיה של התחממות פשוט אתמול היה חם מידי ועוד הישתוללויות בדיונה גרמו לו קצת להיתחמם כמובן שאני מעדיף וונטה כמה שיותר גדולה נראה לי שוונטה של המזגן תיהיה קטנה מידי

סופת המדבר
23-07-11, 09:37
ואיך אפשר לדעת אם הפן קלאצ מסתובב במקסימום שלו כמובן ביחס לטורים

סופת המדבר
23-07-11, 17:46
איזה 'גנוב ' אני''נזכרתי'' שיש לי מאחורי הבית מוסך פחחות של דוד שלי
אז קפצתי לשם ומצאתי וונטה שהורדה מאיזה רכב עם תאונה וונטה של איזה פרייבט עם כונס
בדקתי שהיא עובד חתכתי את הכונס מסביב לוונטה שנשאר לי רק פס מסביב לוונטה
כדי שהאויר הטבעי יוכל לעבור בקלות ולא יתקע בכונס, הוונטה בקוטר 13 אינצ'
עכשיו השאלה: מה יותר עדיף? להתקין אותו על החזית כמובן מבפנים ואז נשאר מרווח בין הוונטה לרדיאטור
ואז יכול ליהיות שהאויר לא ''ידחף' לתוך הרדיאטור וחלק גדול ממנו יברח לצדדים
או להתקין צמוד לרדיאטור ואז האויר ידחף פנימה אבל רק באזור של הוונטה?

yaniv050
23-07-11, 18:02
אצלי יש מזגן ותקוע בפנים איזה ספאל עלוב, השבוע אני יחליף אותו במאוורר ראשי מרכב מפירוק. הבעייה להגיע אליו יש דרך קלה?אה וכמובן שהוא יקבל מתג בתא הטייס להפעלה ללא מזגן( היה לי גם ברכב הקודם).

yaniv050
23-07-11, 18:03
אגב יש איזה טריק לגרום לחיישן קראנק להתקרר או לא להתחמם, אולי איזה מאוורר קטן כמי שיש במחשבים?

סופת המדבר
23-07-11, 18:10
הדרך שאני ראיתי (מה שאני הולך לעשות) זה לפרק את הרדיאטור של המים רק מלמעלה ואז יש גישה
להכניס\ להוציא את הוונטה
אבל אצלך אם יש מזגן אז אולי גישה קצת שונה
אני הולך לחבר את הוונטה לבקר טמפ' שיש לי כמובן עם ריליי ולכוון שתידלק ב100 בערך

בקשר לחיישן קרנק לא יודע למה הוא מתחתם לך יותר מידי או למה אתה חושב שהוא מתחמם
לדעתי אם הוא תקין אז החום (הסביר) לא צריך להשפיע עליו
ואם בכל זאת אתה רוצה לקרר אותו תוך כדי נסיעה תעשה לך איזה מיכל מים עם ברז שיעבור לידך
וצינור שיגיע עד לחיישן וככה תוך כדי נסיעה אתה פותח את הברז ומשפריץ עליו קצת (סתם רעיון שעלה לי עכשיו)

yaniv050
23-07-11, 18:19
זה קירור לא מבוקר... אלים מאוד לדעתי עדיף איזה מאוורר קטן. אני אוהב לנסוע בסלעים ולפעמים קורה שאני עומד על סלע אחד 15 דקות( עקשן), לערכתי החיישן לא יעמוד בזה.אצלי אחרי שמפרקים את הרדיאטור הולכים לנוח עם קפה ומגלים שהמעבה מחובר בניפרד, לא פירקתי אבל אני מתאר לעצמי איזה פירוק אקסטרים זה, כמו כל הברגים ברכב שלי.

סופת המדבר
23-07-11, 20:25
אני לא חושב שוונטה של מחשב תוזיז לו במשהו עוד עם החום ששורר שם צריך אולי איזה לחץ ישיר כמו של קומפרסור אולי ב2-3 באר

kobiarava
23-07-11, 22:19
חיישן קראנק לא צריך קירור בשום מצב, למעט מצב שבו הוא דפוק. אם החיישן מזייף לך בגלל התחממות, אתה שופך עליו בקבוק מים, מסיים את הטיול ונוסע הביתה להחליף חיישן (או עדיף, אם אתה מחזיק אחד ספייר באוטו פשוט להחליף במקום, פחות מ-20 דקות עבודה). את החיישן שפירקת אתה מעיף לפח ולא "שומר כספייר למקרה חרום"...

קובי

yaniv050
23-07-11, 22:24
למה לא לשמור לחירום?

kobiarava
23-07-11, 22:40
כי אז כשתהיה לך תקלה אתה תחליף לחיישן דפוק (שכבר שכחת שהוא כזה), או יותר גרוע, תיתן לחבר שתקוע, ואז הרכב יתחיל לזייף, ולשגע אותך, ועד שתבין שזה בגלל חיישן דפוק תצא לך הנשמה. לספייר שומרים חלק תקין, חלק דפוק (אפילו אם הוא רק קצת דפוק) מעיפים, פשוט כי אין טעם להחליף תקלה אחת באחרת.

קובי

שחר-סופה
23-07-11, 22:49
דבר ראשון וחשוב , לפני ההתקנה של הוונטה תוודא באמת אם היא דוחפת או שואבת . לא הייתי מתקין איזה וונטה סינית .
שנית , המצב האידיאלי הוא למקם אותה כ 2 ס"מ מרשת / צלעות הקירור של הרדיאטור .
מחזק את דברי קובי לגבי החיישן . עוד לא נתקלתי בחיישן קראנק שזקוק לקירור . תקרא על תפקיד החיישן ,
איך הוא מודד (מגנטי/השראתי) ומה ותבין . למה לא לשמור לחירום ? כי אם הוא כבר תקול , בשביל מה להחזיק אותו ?
החיישן הזה כשהוא תקול לא מדליק נורת קוד תקלה . אבל , בבדיקת קודי תקלה היא תופיע . בנוסף , לא בא לך להתעסק איתו ,
כשהוא תקול , הוא משבית אותך . אין התנעה (למרות שקיד הסביר כאן בעבר) באיזה שרשור , איך ניתן לבצע גישור על רגלי הממסר
ולהמשיך תנועה באופן זמני/חירום.

שחר

סופת המדבר
23-07-11, 23:50
הוונטה ש'השגתי' היא בעיקרון שואבת יענו היתה מורכבת אחרי הרדיאטור
ושואבת ממנו לכיוון המנוע וגם יש עליה חץ עם כיוון לאן היא צריכה להיסתובב
ובאמת שניסתי לסובב אותו לכיוון ההפוך היא נתנה בקושי חצי מהזרימת אויר
אז אני כמובן מרכיב אותה שתיסתובב לכיוון שהיא צריכה
(מי שיסתכל מקדימה יראה אותה כאילו מורכבת הפוך הבסיס של הוונטה יהיה מאחוריה (בינה לבין הרדיאטור))

six 4 life
24-07-11, 00:13
קובי
יש חברה שטוחנים קלאצ'ים בסלעים (הוא כנראה לא שואל סתם...) ומחממים את החיישן לרמה שגם חישן תקין ידפק.
כמו שאמרת בכל מקרה הוא ידרוש החלפה לחדש אלא אם בעליו אוהב לשכב מתחת לאוטו שהוא רותח בשטח ולדחוף ידיים בין הבודי להאוזינג.

kobiarava
24-07-11, 05:23
קובי
יש חברה שטוחנים קלאצ'ים בסלעים (הוא כנראה לא שואל סתם...) ומחממים את החיישן לרמה שגם חישן תקין ידפק.
כמו שאמרת בכל מקרה הוא ידרוש החלפה לחדש אלא אם בעליו אוהב לשכב מתחת לאוטו שהוא רותח בשטח ולדחוף ידיים בין הבודי להאוזינג.

מי שנהנה להחליף חיישני קראנק-שיבושם לו. לדעתי, זה אחד המסריחים, יושב על 2 ברגים אבל קורע אותך עד שתצא הנשמה כדי להחליף אותו. אני באופן כללי לא נוהג להרכיב שום חלק ברכב אצלי אם אני יודע שהוא מקולקל, מי שאוהב לעשות עובודות כפולות-אולי עדיף לו להחזיק 2 חיישנים דפוקים, וכל הטיול לעשות עצירות כדי להחליף אותם אחד בשני...

קובי

six 4 life
24-07-11, 13:52
אתה צודק, אבל לא חסר חוכמולוגים ש"סוחטים" חיישנים דפוקים.

-->