PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציריה סוררת, בוקסות גמורות וחלפים למיצובישי.

yigalony
23-07-11, 12:22
הכל התחיל כאשר באחד הטיולים התחלתי לשמוע קליקים מתכתיים מהציריה השמאלית, בירור קצר מתחת לאוטו הבהיר שהיא התנתקה מהלוקר (למרות שאין כאלו במיצובישי אבל שכחתי את השם..) מייד חיברתי בחזרה עם הדיסקית. כמובן שזה לא עזר לאורך זמן ולאחר בדיקה קצרה הגעתי למסקנה שהציריה די גמורה (חופש וגם גומיות קרועות) הוחלפה ציריה וראה זה פלא עדיין לא עזר, היסתכלות מעמיקה בתרשימים והגעתי למסקנה שגם המיסב סיכות שבתוך בית הנאבה גם גמור (הציריה עדיין חופשיה קרוב לגלגל) במהלך השהיה מתחת לגיפ כמובן שגיליתי עוד אי אילו ממצאים , יישנן 2 גומיות שמחברות את האקס הקידמי לגוף (אני חושב שזה הבוקסות , אשמח להכוונה) והן גם גמורות. (מסקנה , לא להציץ מתחת לגיפ אם לא ממש צריך). עד כאן הייתי עדיין אופטימי וזה עבר לי די מהר כאשר פניתי למיצובישי בכדי לרכוש את החלפים. המחיר ל2 בוקסות, מיסב סיכות ומחזיר שמן הגיע ל-1500 שח לפני מע"מ.
טוב כאן אני צריך את עזרתכם.
1. היכן קונים חלפים כאלה במחיר נמוך יותר.
2. האם אפשר להחליף את מיסב הסיכות שבתוך הנאבה ללא פירוק הנאבה מהאוטו?

בתודה מראש
יגאל

ניר ל
24-07-11, 13:14
אתה מדבר על פאג'רו Q?

אתה מתכוון לתקן לבד ?

yigalony
24-07-11, 15:38
כן אני מתכוון לפג'רו Q 1997 2500 .
כן אני אנסה לתקן לבד, כבר שלפתי את הציריה וגם את המיסב סיכות שבתוך הנאבה ללא פירוק הנאבה מהרכב.
הבעיה היא להשיג חלפים במחיר סביר, את המיסב ניתן להשיג מכל חנות חלפים אבל את מחזיר השמן לא הצלחתי להשיג.
בקשר לתושבות גומי של האקס הקידמי זה די יקר ~468ש"ח לאחד לפני מע"מ, היכן ניתן לקנות במחיר סביר יותר?

yigalony
26-07-11, 00:58
טוב אז מצאתי חנות חלפים בקרית גת , הבחור נראה נחמד ומקצועי ולא ניפנף אותי כמו שאר חנויות החלפים, הזמנתי הכל חוץ ממחזיר השמן, מקווה שהחלפים יתאימו, אעדכן בהמשך לגבי מחירים (בהשוואה למוסך המרכזי..)

ניר ל
26-07-11, 13:28
אחלה, תמשיך לעדכן ! שים לב שהרבה חלקי מתלה קדמי חופפים גם למגנום לפעמים זה עוזר בחנויות חלפים,

לגבי מחזיר השמן - אם תתן עליו פרטים (מידות וכל פרט מזהה אחר) , אני יכול לברר בחנות יעודית למחזירי שמן בצ'לנוב ת"א שאני עובר דרכה כל יום.

תושבות גומי של האקס - אתה מתכוון לתושבות שמחזיקות את הדיפרנציאל (הביצה הקדמית) או שאתה מדבר על הבוקסות של משולשי המתלה ?

yigalony
29-07-11, 07:49
את מחזיר השמן כנראה אקנה במיצובישי (בפירוק שמתי לב שהחלק הזה היה חסר ולכן הלך מיסב הסיכות) לגבי הגומיות , יישנן 2 זרועות עזר שיוצאות מהאקס הקידמי לכיוון הטמבון הקידמי, הן מתחברות עם בוקסות לשילדה , אותן עוד לא מצאתי , היום אפרק אחת מהרכב ואנסה להשיג לפי דוגמה. האם יישנו מקום שמתמחה בגומיות ובוקסות לרכב?
עוד שאלה : איך מפרקים את הציריה השמאלית (צד הנהג)? היא מתחברת שונה לרכב, לא עם 4 הברגים כמו בימנית.

ניר ל
29-07-11, 08:10
בראש הפורום יש לינק להורדת ספרות טכנית , קבל לינק להורדה

http://www.mitsubishilinks.com/fsm/montero_fsm_1998_vol2_body-axles-electrical.pdf

תוריד מה שאתה צריך ותעבוד לפי הספר montero 96\98

UNIX
30-07-11, 19:13
יש את הבוקסות האלו אצל מנו גום בתל אביב
אפשר להזמין דרך אוטו מודיעין ברמת גן
סביב ה 100 שקל אחת
זה אותה הבוקסה שיושבת בתושבת גיר סהכ יש 5 כאלו ברכב 2 בתושבת גיר ו 3 בדפרנציאל הקדמי
תחליף את שלושתם מקדימה

yigalony
30-07-11, 22:54
תודה על העצה , כבר קיבלתי אותן דרך יוספי בקרית גת.(250 ש"ח זוג במקום 430 לאחת לפני מע"מ אצל מיצובישי)
האקס הקידמי פורק, טעות אחת (בינתיים) שעשיתי היא שלא פירקתי את הציריה השמאלית לפני פירוק האקס, מומלץ לפרק את שתי הציריות.
דבר נוסף - נראה לי שאת הבוקסות ניתן להוציא\להכניס רק ע"י חולץ מיסבים הידראולי, שתי הזרועות מפורקות ואני מחפש מוסך\בית מלאכה שיעשה את זה בישבילי. (אשמח להמלצות).
עוד דבר , יש מצב שארצה לשפץ את הציריה השמאלית, יש מקום מומלץ?
תודה על כל העזרה

yigalony
03-08-11, 14:09
טוב אז ככה, את הבוקסות הצלחתי לשלוף רק באמצעות פרס הידראולי, כשהמחוג הראה 9 טון!! אז לכל אלו שמתכננים להוציא את זה עם פטיש (כולל אני בהתחלה) תשכחו מזה. מזלי שלחבר יש פרס כזה.
אז זהו הכל מוכן חוץ מהציריה הימנית שבישביל לפרק אותה אני צריך לפתוח את אחד הברגים למשולש, כנראה ביום שישי.

yigalony
03-08-11, 14:11
התכוונתי הציריה השמאלית כמובן

Nirho
09-08-11, 17:26
יגאל, אם יש מצב לקצת תמונות של כל מה שאתה עושה שם - נשמח.

-->