PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית דיסקברי מודל 1994 בנזין מברר עבור אח שלי שמתעקש שהוא רוצה כזה רכב

e-sheta
23-07-11, 20:38
מה הציפיות שיכולות להיות מרכב שכזה יד 6 מה לחפש ברכב ובכמה שווה לרכוש רכב שכזה .

e-sheta
30-07-11, 18:21
אף אחד לא יודע כלום או פשוט כל כך גרוע

האם דיזל עדיף על בנזין או להפך

Saar
30-07-11, 20:53
מהמעט שאני יודע, בנזין עדיף משמעותית על דיזל - בעיות ראש מנוע ואמינות כללית של מנוע הדיזל.
מעט מאוד שרדו את השנים.
תסתכל על מערכת החשמל, העברת הכח, תוודא שיש נזילות, אם אין, כנראה נגמר השמן והרכב לא מתוחזק כראוי :-)
נעילה מרכזית של הדלתות, חלונות וכו' - אלו דברים קטנים שמצטברים ועולים כסף בסופו של דבר.
סער.

tzagi
31-07-11, 09:41
גילושששש
צ'רגע
אצלינו אומרים
If you got nothing good to say, say noting
זה לא שברולט, זה לא טויוטה, זה אפילו לא מיטסובישי
זה חיזר
זה "רכב" למזוכיסטים
זה לא בשבילך.
ומה"כבוד " שיש לי למזיקי הכירכרות, אני לא אספר על הכמויות האדירות של הדיסקברי בנזין שיושבות בג'אנק יארד שרות עצמי שאף אחד לא מתקרב אלייהם, ולעומת זאת כול רכב אחר נשחט כמו כבש במימונה תוך 12 שעות .....שאל למה?

orend
31-07-11, 12:06
לא על סמך "שמעתי" ולא על סמך "מכיר מישהו שיש לו/היהי לו" . הייתי בעליו של אחד כזה לפני כ-5 שנים [94 בנזין]. זה היה כשהייתי צעיר ונמהר ו"חרמן" רכב שטח [ראשון]. המחיר הזול, השיפורים, המצב החיצוני והמכאני [ע"פ בדיקה"] הטוב נראו כעיסקה מושלמת. בסופו של דבר אחרי הכפלת סכום הקנייה בתיקונים והחלפה של כמעט כל דבר שאתה יכול ולא יכול להעלות על דעתך הצלחתי להפטר מהנבלה. חבל - משום שבתקופות הקצרות שהרכב היה תקין - הוא נח מאוד בכביש וחיית שטח אמיתית.
אולי נפלתי על "לימון" - אבל ממה שרץ בשירשורי הכירכרות, לא נראה לי שזה המצב.
אלא אם אתה מתכוון לקנות אחד, לפרק לגורמים ולבנות מחדש [בעיקר לחווט מחדש] - הייתי מציע לרדת מהעניין
my 2 pounds

ניר ל
31-07-11, 14:36
בדיוק סוג השאלות שאתה מעדיף לא לקבל עליהן תשובה...

מה הציפיות שיכולות להיות מרכב שכזה ? - צפה לגרוע ביותר - כלומר לרכב שיעלה לך עשרות אלפי ש"ח כדי להעמיד לנסיעה ברמה סבירה - אבל ככה לא תתאכזב ומקסימום תופתע לטובה. זה לא אומר שלא ניתן להחזיק כזה רכב או למצוא כזה שטופל ברמה גבוהה ותוכל להנות ממנו - אבל הסיכוי לכך נמוך מברכב אחר.
אל תצפה לביצועים ממנוע הבנזין - הוא עייף כמו מנוע דיזל טורבו עם 120 כ"ס אבל נשמע מצויין...

מה לחפש ברכב ? - חייב להשוות לפחות 5 כלי רכב בנהיגה ולהתרשם ממצבם היחסי - חפש את הכי שמור ומהודק שניתן לרכוש.

בכמה שווה לרכוש? - אין שום משמעות למחיר הקנייה במקרה הזה. זה לא רכב ששווה או משתלם לרכוש.

כתבת שאחיך מתעקש על רכב כזה - מן הסתם יש לו סיבות משלו (אם הסיבה היא המחיר היחסי אז יש לו טעות פטאלית) ורק כדי להגשים את חלומו, שווה לו להתנסות עם רכב כזה תקופת מה. אם תרצה חיזוקים מכאלה שהחזיקו רכב כזה ושרדו כדי לכתוב על זה - יש כאן גם כאלו, כולל אותי.

chengreen
31-07-11, 17:18
קצת איזון מאחד שמחזיק כזה בנזין 96

רכב מצויין בשטח ומאוד נעים לנסיעה. ממליץ בחום על הבנזין אבל תצפה ללפחות 5 קילומטרים לליטר בנזין יקר!! בשטח עוד יותר גרוע!!

מבחינת אמינות הבנזין ממש סביר+ אם מתוחזק כראוי. חלקים מאוד זולים באופן מוחלט (סט רפידות קידמי מקורי יעלה 150 ש"ח)

גם אני ממליץ ללכת לראות כמה שיותר רכבים ואם אפשר לקחת איתך מישהו שמבין על מה להסתכל. אמנם המנוע בנזין הוא לא מהחזקים ביותר לנפח אבל לדעתי אין תחרות למנוע V8 בפול גז :)

תקלות קטנות ומעצבנות יש המון!! נעילה חשמלית עם קריזות מזדמנות, תאורה עם דעה עצמאית וכאלה אבל שום דבר מסובך או יקר מקסימום איזה שעה בשישי אחר צהריים לפתור כל דבר כמעט.

חן

kobiarava
31-07-11, 17:46
מומלץ לעבור על שרשור הפרה הקדושה של חיים רכס (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23471), אפשר ללמוד שם לא מעט על החיים לצד דיסקו כזה. דא"ג, רכס, לאן נעלמת? השמיע קול...

קובי

אמיר ב.א
31-07-11, 20:55
צפה לסדר גודל של 10K על תיקונים וטיפולים בשנה.

e-sheta
31-07-11, 22:57
תודה למגיבים הפנתי אותו לשירשור הנ"ל אני מקווה שיקרא בעיון ויחכים

-->