PDA

צפייה בגרסה מלאה : סליבים למנוע היילקס

תנין
24-07-11, 22:12
שלום למתעניינים .
כידוע לבעלי ההילקסים הישנים גם המנוע המוצלח 2l מגיע לסוף מתי שהוא .ונשאלת השאלה מה עושים אחר כך ,האופציות כיום הם או מנוע מפירוק .יבוא .או אוברול .היות והמנועים מיבוא גם הם כבר לא חדשים , ונראה שהאוברולים לא ממש מחזיקים כמו המנוע המקורי .נשאלת השאלה האם ניתן להתאים את הצילינדר לקיט סליבים שיתן חיים חדשים למנוע כמו שניתן לעשות בהרבה מנועים אחרים. ואם כן למה זה לא קורה ..?http://www.dwitparts.com/products.asp

baga
24-07-11, 22:15
טושי תענה לו בבקשה .
מתוך ענין.

תנין
29-07-11, 08:03
מה עם כל המקצוענים ?

tzagi
30-07-11, 04:27
הנה סיפור מהחיים ששייך לנושא
גיסי רונן חולה אופנועים (וחולה בראש) מתקשר אלי ומבקש שנישלח לו פיסטון וסליב לאיזה סוזוקי מקורר אויר
אמרתי לו שהחלפת סליב זה תהליך שמחייב דיוק וידע, ואם הייתי במקומו לא הייתי מבזבז כסף על סליב והייתי קונה את הצילינדר JUG מתחילה
לא לא, החרט שלי מומחה ומחליף סליבים כמו גרביים
טוב, שויין......קנינו שלחנו.
כחודשיים אחרי אני עובר לייד המחשב של אישתי ורואה צילינדרים על המסך,
מי מה?
רונן צריך צילינדר......נשפכתי מצחוק.

תסיקו מסקנות משלכם.

tooshey
30-07-11, 11:13
בהילקס, מעבר למנוע טורבו הינו טבעי, ממש "הסבת מפעל", לכן, אם מדובר במנוע אטמוספרי עייף, לא הייתי משקיע בו שניה של מאמץ.
למנוע טורבו , אולי שווה לעשות אוברול, בתנאי שיש גישה לחלקים זולים והעבודה מתבצעת לבד.
אחרת , מחיר אוברול יהיה גבוה בהרבה ממחיר מנוע יבוא.

מנועי היבוא שמגיעים לארץ זמינים, זולים (כ 7500 לפני מע"מ), ובסה"כ יש מבחר של מנועים מצויינים.

מנסיוני, אני מעדיף מנוע משומש 50- 100 אלף ק"מ שנסגר ע"י הרובוט ביפן על פני מנוע משופץ בארץ.

יש גם מישהו בארץ שיכול לבנות מנוע על בסיס SHORT BLOCK חדש, עם מכלולים היקפיים חדשים, אבל המחיר סביב 40 K ש"ח.

לשאלתך ולקישור שהבאת, מנוע הילקס אינו מגיע עם סליבים במקור, וכשעושים אוברול חורטים צילינדרים ושמים בוכנה אוברסייז.
ניתן להשתיל סליב ולהשאר עם בוכנה במידה מקורית ( נפוץ באפריקה די לחסוך את מחיר הבוכנות), אך כמו שכתב ג'ו צריך לדעת איך לעשות.

בברכה,טושי

תנין
30-07-11, 21:43
תודה על התגובה .
האם אתה מכיר יבואן חלקים שמייבא סליבים כאלו, או שיוכל לייבא לפי דרישה ?

-->