PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה, בעית חתולים בדשא.

פלג_
24-07-11, 23:31
שלום

אני כבר על סף יאוש.
מה לא עשיתי כבר, קימנון, בקבוקי מים, מכשיר אולטראסוני ב 400 שקל.
והחתולים לא מפסיקים. כל בוקר אני קם יוצא לגינה ומרים שני גושים במקרה הטוב, ושני שילשולים המקרה הרע.
הדשא כבר מלא נקודות צהובות.
אישתי שבהריון כבר לא מוכנה לשכב על הדשא, מי שמכיר, יש איזה חיידק בצואה שיכול להיות מסוכן לנשים בהריון.

בקיצור מה שחשבתי זה לחבר גלאי נפח וברגע שיעלה חתול על הדשא, הממטרות יפעלו לשני שניות.
עד שהם ילמדו לא לעשות את הצרכים שלהם בדשא.
משטח הדשה לא גדול 20 מ"ר.
העניין שכל הגלאים שראיתי הם כביכול חכמים ומתעלמים מבעלי חיים.
וגם עובדים על 220.

אשמח לקבל רעיונות לבעיה.

תודה
פלג_

benza
24-07-11, 23:57
כלב עם שיניים גדולות ופיוז קצר... ???

heminew
25-07-11, 01:17
זה לא נכון שכל הגלאים מתעלמים מבעלי חיים - מזבובים כן, אולי עכברים, אך חתול ממוצע גדול מספיק בשביל להפעיל אותם.
הרעיון של הפעלת הממטרות מצוין - אמור לעבוד יופי, רק תמצא דרך לעשות את זה.
בהצלחה

boaz avrahami
25-07-11, 06:43
לחידק קוראים טוקסופלזמה אם אינני טועה והוא ממש לא נחמד.הדרך הנקיה: מלכודת חתולים ולהעביר דירה את אלו שתפסת. הדרך האכזרית: רעל או רובה( 0.22 או אוויר) לא חוקי אבל יסודי...

boaz avrahami
25-07-11, 06:48
זה לא נכון שכל הגלאים מתעלמים מבעלי חיים - מזבובים כן, אולי עכברים, אך חתול ממוצע גדול מספיק בשביל להפעיל אותם.הרעיון של הפעלת הממטרות מצוין - אמור לעבוד יופי, רק תמצא דרך לעשות את זה.בהצלחה כנראה שיהיה יעיל כמו הפתרונות של השמאל למלחמה בטרור...אם אתה נלחם תלחם כמו גבר. אם אתה הומאני אז חבק את החתולים בחום ואהבה

lizard
25-07-11, 07:14
אתה יודע שזה לא חוקי נכון? ברמה של ללכת לכלא לא חוקי.

גם להעביר את החתולים בית זה לא חוקי. אני מציע לך לפנות למועצה המקומית ולווטרינר של המועצה שיפתרו לך את הבעיה. בשביל זה הם קיימים.

ishc
25-07-11, 07:18
כלב עם שיניים גדולות ופיוז קצר... ???

לא חייב פיוז קצר, אבל כלב סביר להנח יעשה את העבודה.

benza
25-07-11, 08:11
נסה לשים ארכז חול על/צמוד לדשא

hadtomer
25-07-11, 08:50
אני יודע שזה מעט קיצוני- אך החתולה שלנו מפחדת פחד מוות מטבסקו. חוש הריח שלהם מאוד מפותח, מבחינתם זה כמו פטיש בראש. מעבר לזה, אל תעביר חתולים ובטח שאל תתעלל בהם. מקסימום, תעשה מעשה טוב ותאמץ כלב.

הכוכב הכחול
25-07-11, 09:07
כשאני עברתי לבית בכפר, גם לי היו כל הזמן מלא חתולים שהיו בטוחים שהבית שלי הוא שלהם.
כל מה שניסיתי לא עבד,
עד שהחלטתי לסמן טריטוריה כמוהם.
מאז הם לא הופיעו יותר.. (:

boaz avrahami
25-07-11, 09:22
אתה יודע שזה לא חוקי נכון? ברמה של ללכת לכלא לא חוקי.גם להעביר את החתולים בית זה לא חוקי. אני מציע לך לפנות למועצה המקומית ולווטרינר של המועצה שיפתרו לך את הבעיה. בשביל זה הם קיימים. אין שום מניעה חוקית להעביר דירה חתולים משוטטים.מי שזועק כנראה משחרר את חתוליו באופן בלתי מתחשב בסביבה.בתוךכמה חודשים הופכת חתולה אחת לעדר של עשרה חתולים טורדניים ומסוכנים.

NadavRally
25-07-11, 10:28
גלאי נפח עם ממטרות זה הכי טוב והומאני.

הנה סרט במיוחד בשבילכם!

http://www.youtube.com/watch?v=uIbkLjjlMV8

talilim
25-07-11, 10:49
לחידק קוראים טוקסופלזמה אם אינני טועה והוא ממש לא נחמד.הדרך הנקיה: מלכודת חתולים ולהעביר דירה את אלו שתפסת. הדרך האכזרית: רעל או רובה( 0.22 או אוויר) לא חוקי אבל יסודי...

לא ידעתי שאתה כזה בועז.
עכשיו אני יודעת.

hadtomer
25-07-11, 11:08
לא חייב פיוז קצר, אבל כלב סביר להנח יעשה את העבודה.

תביא בחורה רווקה בת 35 ותחכה כמה שנים - עד גיל 40 היא תאסוף את כל החתולים. זה אינסטינקט

tallevi
25-07-11, 11:42
חברים,זאת בעיה.
אני סובל מאותו הבעיה ואף במימדים גדולים יותר.
הסיבה האמיתית:שכנה ערירית וחסרת חיים שמאכילה את כל חתולי הרחוב שבסביבה.
זה הגיע לרמות שהיא מקבלת אספקה קבועה של שקי אוכל לחתולים בכמות שלא תבייש מכלאה ציבורית.
פתרון הממטרות הוא לא טוב עבורי מאחר ולא מדובר רק על החצר האחורית אלא גם על הכניסה לבית המרפסות הגג ואיפה לא...
נעשו פניות למועצה ולוטרינר העירוני אך לא נעשה דבר בטעבה שגם העיריות מוגבלות על ידי החוק מלפעול כנגד התופעה.
מה עושים ???
האם באמת החוק מאפשר פגיעה שכזו ברמת החיים של כל מי שגר בשכנות למאכילי חתולים ?
האם באמת לא ניתן לעשות דבר במסגרת החוק ?!

אני כבר די מיואש ופשוט מתעלם מהמצב ,אשמח לקבל עצות רציניות בעניין.

תודה,

טל.

(נ.ב צריך להעביר את הדיון הזה לאוף טופיק)

ניר ל
25-07-11, 11:44
קשה להאשים אותי בחיבה יתרה לחיה הזאת,
אולם - איפה שיש חתולים אין שום זוחל או מזיק אחר - לא עכברים וחולדות ולא את החיות שניזונות מהם, לא נדלים ועקרבים אפילו לא ג'וקים.

אני לא בר סמכא בנושא - אבל לדעתי - במקום שהדשא שלך ישמש להם כבית שימוש, עדיף שישמש להם כבית (תאכיל אותם בשאריות ) .
ושאשתך בהריון לא תשכב על הדשא גם אם לא רואים עליו צואה של חתולים.

ניר ל
25-07-11, 11:59
אנקדוטה -

אצל ההורים של אשתי בחצר (גרים בהרחבה של מושב) מתקיימת אוכלוסיה יציבה של חתולי רחוב, יש המון המלטות - אבל עקב ברירה טבעית (מחלות/ כלבים / מכוניות) האוכלוסיה שלהם לא גדלה בסה"כ . אני מניח גם שבאמצעות וויסות כמויות המזון שאתה מספק להם - אתה יכול לשלוט בגודל האוכלוסייה שתתארח אצלך בחצר. בתמורה אתה תקבל חצר נקייה - גם מהפרשות (הם נקיים ולא חיים בחרא של עצמם - יוצאים מחוץ לשטח ) וגם מכל מני יצורים אחרים שתשמח פחות להיתקל בהם בבית או בחצר.

tallevi
25-07-11, 12:10
ניר,
עם כל החיבה שלך לחיה הזאת, ועם כל הערך המוסף שהיא מביאה איתה - , תודה ,לא מעוניינים !
אני לא חייב ולא מעוניין לגור ביחד עם החתולים ,לא רוצה אותם בסביבת המחייה שלי.

מאנשים קצת יותר ברי סמכא בנושא הבנתי שחתול שמאכילים אותו ומקבל שלוש ארוחות מסודרות ביום, לא יוצא לצוד ולרדוף אחר עכברים ,למה לו להתאמץ ?!
הרי ברגע שהסדרת לו את נושא המזון, אתה מדכא את האינסטינקט שלו לצוד אחר מזון.

לסיכום, הסתדרתי מצויין בסביבת המחייה שלי גם בלי החתולים ,למה אתה (אתה,לצורך הדיון),מאלץ אותי לחיות איתם בשטח המחייה שלי,בביתי ובחצרי, ובניגוד לרצוני ???

nirs
25-07-11, 13:34
לפני שנה, למטפלת אצלנו עבר צפע על הרגל. רק אלוהים יודע איך היא לא הוקשה.
מאז מסתובבים אצלי בחצר 4 חתולים (שמשמחים מאוד את הילדים). אני השארתי משטח חולי קטן ששם הם עושים צרכים ומאז הם עוזבים את הדשא במנוחה.

ניר ל
25-07-11, 13:50
האכלה לא קשורה לאינסטינקט הצייד שלהם, זה גם לא ממש אינסטינקט אלא משהו שהם לומדים - יש כאלו שצדים ויש כאלו שלא וזה לא קשור לתאבון שלהם זה פשוט מאד משעשע אותם. בכל מקרה - לא רוצה = לא חייב . הצעתי לך פתרון אקולוגי שלא כולל הכנסת טורף טבעי לחצר אלא שימוש במשאבים הקיימים.
אצלי להבדיל, יש מכה של יונים במרפסת - הן מטנפות בנוצות וצואה , מטילות ביצים, מביאות כינים, אם זה היה פרקטי הייתי לוקח ממך את החתולים ומשכן אותם אצלי במרפסת לסופ"ש , גם אצלי לא עזר כלום - לא בקבוקי מים, לא נייר כסף לא חמרים כימיים ולא דוקרנים. את רובה האוויר שלי הפקדתי לצערי...

benza
25-07-11, 13:57
אצלי להבדיל, יש מכה של יונים במרפסת - הן מטנפות בנוצות וצואה , מטילות ביצים, מביאות כינים, אם זה היה פרקטי הייתי לוקח ממך את החתולים ומשכן אותם אצלי במרפסת לסופ"ש , גם אצלי לא עזר כלום - לא בקבוקי מים, לא נייר כסף לא חמרים כימיים ולא דוקרנים. את רובה האוויר שלי הפקדתי לצערי...

לזה דווקא יש פתרון יחסית, לוקחים קרש ומשעינים באלכסון מהרצפה אל מיקום הקן, תוך יום הקן יעלם. ההסבר לכך הוא שהיונים מזהות שיש גישה אפשרית של טורפים אל הקן (מה שלא היה עד כה) והם פשוט מזיזים אותו למקום אחר.

פלג_
25-07-11, 14:01
שלום

כלב זה פתרון טוב, אבל לכלב לעומת החתול יש לי איזה חיבה,
ואם אני לא בטוח שאני אוכל לטפל בוא כמו שצריך, אני מעדיף שלא.
לאכיל אותם, אין מצב, לא מעוניין שהדבר הזה הסתובב סביבי כל פעם שאני יוצא לגינה או לרכב.

לירות בהם או להרעיל, אין לי בעיה באופן כללי, אך לא מעוניין לעבור על החוק.
ללכוד ולהעביר...עם הכמות שהם מתרבים והסולר יקר....לא כלכלי. והבנתי שגם לא חוקי....לא מבין למה....את גוש קטיף זה כן היה חוקי.
חבל שיש לנו במדינה אנשים שאם הם יראו אותי או אותך דרוסים על הכביש ומינגד חתול פגוע, אנחנו יודעים מי יקבל טיפול ראשון.

בכל מקרה, אין לי בעיה שהחתולים ברחוב אפילו לא אכפת לי שהם עוברים דרך הגינה,אבל לא מתאים לי לאסוף את החרא שלהם כל בוקר מהדשא.
ובטח שלא לדאוג להם לארגז חול עם ניאגרה סמויה.
הרעיון של הממטרה עם החיישן זה רעיון טוב, אבל בגינה כמו שלי שיש שביל מצד אחד והחניה מצד שני, היה מאוד קשה לכוון את זה רק לאזור הדשא.
ולכן חשבתי לחבר את זה למתזים של הדשא וכך זה מכסה בדיוק את השטח הרצוי.
כל שאר הגינה זה דק ריצוף וקצת טופ, כך שאין לי בעיה חוץ מהדשא.

תודה

Juv
25-07-11, 15:06
משהו שעשיתי בזמנו נגד יונים, אבל אולי יעבוד גם אצלך -
קונים כמה מטרים של רשת תרנגולות, כזאת ברוחב של כמטר וחצי, אפילו יותר אם יש.
עם מספרי פח חותכים רצועות של ברוחב של כעשרה ס"מ, כאשר החיתוכים בדיוק באמצעי "העניים" של הרשת.
כל פס מקפלים לאורכו, מקבלים מעין V עם דוקרנים קטנים בקצה.
אני השתמשתי בפסים הללו נגד יונים, זה הרבה יותר זול מדוקרנים מוכנים ויעיל באותה המידה. אצלך, ניתן בקלות להציב אותם (כאשר ה-V עומד כמובן) על הדשא (לתפוס עם ח ממתכת לתוך הקרקע), בצפיפות גדולה. לחתולים יפסיק להיות נעים ללכת שם, אולי אחרי שבוע הם פשוט יוותרו ויעלמו.

boaz avrahami
25-07-11, 16:00
לא ידעתי שאתה כזה בועז.
עכשיו אני יודעת.

מצטער... אני לא שמאלני ולא הומאני.
אם היה אפשר הייתי גם מרעיל את כל המשועממות שמאכילות חתולי רחוב ומעצימות את הבעיה של החתולים והמפגע של כולנו... ;)

ינון
25-07-11, 18:56
תשכיר תאילנדי לשבוע והוא יהפך ללוחם סומו מדושן (לא חוקי אבל טעים אופס יעיל).

שחר-סופה
25-07-11, 19:17
כנראה שיהיה יעיל כמו הפתרונות של השמאל למלחמה בטרור...אם אתה נלחם תלחם כמו גבר. אם אתה הומאני אז חבק את החתולים בחום ואהבה

+1
פשוט לא נותר לי , אלא להסכים !
אין כאן פיתרון קסם .
מצטער לבשר , אבל רק בכוח זה יעבוד . זהו סוג של מפגע וכך צריך להתייחס אליו .
כל גישה רופסת כזאת או אחרת תסתיים בכישלון ובהוצאות כספיות מיותרות .

שחר .

airzax3
25-07-11, 19:20
הייתי בבעיה דומה-אצלי הצרה היתה פרעושים...יש ממטרה עם גלאי שעובדת על סוללות:
http://cgi.ebay.com/Jet-Spray-Cat-Dog-Fox-Animal-Repeller-Deterrent-Yard-/290586005043?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a8468e33#ht_954wt_952
עדיין לא ניסיתי - בגלל המחיר , אני השקעתי באקדח מים טוב,בינתיים הם בורחים ברגע שהם רואים אותי-אני מקווה שעם הזמן הם יבינו שעדיף להם לחפש חצר אחרת...

מירי פוקס
25-07-11, 21:37
קודם כל, כמעט בכל חנות ציוד לחיות מחמד יש ספרי ג'ל בשם get off שמרחיק חיות (חתולים) מאזורים שלא רוצים שיגיעו אליהם כולל דשא. עולה בסביבות 50-60 שקל (תלוי איזה גודל בקבוק ואיפה קונים...)שנית...באופן אישי, גם אני חושבת שזאת אחת החיות היותר "אקולוגיות", ובתור מי שגרה במושב-מרחיקה מהבית הרבה "מרעין בישין"-וגם...אפילו נחש צפע ע נ ק. אבל זה כבר עניין אישי. ד.א. ניר צודק-אין קשר להאכלה- הם יכולים "להתחבר" כל היום למים ואוכל הכי טעים אבל עדיין אינסטינקט הצייד ישאר בין אם עכבר ג'וק ואפילו זבובים...בהצלחה

lizard
25-07-11, 22:21
תנסה להשאיר את הדשא רטוב ולח, זה יכול לעזור להרחיק אותם.

פלג_
25-07-11, 23:18
אתה צודק

בלילה אני משקה וחצי דקה ואז זה ממזער את הבעיה.( לא פותר)
אבל במשך היום חבל להפעיל את הממטרות, מה גם שביום חם, מה שלרוב יש, הדשה נשאר רטוב למספר דקות.
ושאני חוזר מהעבודה או הלימודים אני שוב מלביש שקיות נילון על הידיים, מכסה את האף וקדימה לעבודה...

פלג_
25-07-11, 23:21
קודם כל, כמעט בכל חנות ציוד לחיות מחמד יש ספרי ג'ל בשם get off שמרחיק חיות (חתולים) מאזורים שלא רוצים שיגיעו אליהם כולל דשא. עולה בסביבות 50-60 שקל (תלוי איזה גודל בקבוק ואיפה קונים...)שנית...באופן אישי, גם אני חושבת שזאת אחת החיות היותר "אקולוגיות", ובתור מי שגרה במושב-מרחיקה מהבית הרבה "מרעין בישין"-וגם...אפילו נחש צפע ע נ ק. אבל זה כבר עניין אישי. ד.א. ניר צודק-אין קשר להאכלה- הם יכולים "להתחבר" כל היום למים ואוכל הכי טעים אבל עדיין אינסטינקט הצייד ישאר בין אם עכבר ג'וק ואפילו זבובים...בהצלחה

הג'ל הזה ספציפי לא שווה כלום.
ועוד הרבה תכשירים נוספים שאני כבר הספקתי לשכוח.
עוד באותו ערב שפיזרתי את החומר הם כבר הגיעו לנוחיות.

lizard
25-07-11, 23:55
על כמה חתולים מדובר?

revi3
26-07-11, 02:12
עמותה שמכירה את נושא החתולים מקרוב.
"תנו לחיות לחיות" -03-6241776
(יש באיזורים נוספים)
בהצלחה.

עודד זנטון
26-07-11, 11:08
על גדר שמעת?
מוזר שאף אחד לא העלה את הרעיון.

חוץ מזה, רובה אויר הוא פתרון נהדר. זה אפילו כיף...(כן, אני רשע כזה. בעיה ידועה).

דרור ברלי
26-07-11, 12:39
מכירים את הבדיחה הזו? שמי שפוגע בחתולים, בגלגול הבא שלו הוא יהיה עכבר?...... סתאאם.

אבל בכל זאת - לירות על חתולים או כל בע"ח אחר, אפילו אם מציק ומפריע, ואפילו "רק" ברובה אוויר, ואפילו אם זה "לא כדי להרוג" אלא "רק לפצוע" או "רק להרחיק" זו כן עבירה על החוק. אני משוכנע שלתפוס את החתולים במלכודת ולהרחיק אותם/לשחרר אותם במקום אחר, רחוק מהבית, זו לא עבירה.

הדרך החוקית - פנייה לעירייה/רשות מקומית/מחלקה וטרינרית בעיריה, תביא לפיזור רעל שימית את החתולים ועל הדרך גם עוד כמה בעלי חיים שעברו במקרה בסביבה. אני יודע שיש כאן כמה שזה לא ממש מזיז להם וזכותם לחשוב ככה, אבל אני משוכנע שלא לזה אנחנו חותרים.

אני אישית מעדיף כלבים, אבל אני בהחלט גם בעד החתולים, כי חתול/ים בחצר = חצר נקיה מעכברים, חולדות, נחשים, וגם מחרקים מציקים כמו ג'וקים ואפילו זבובים. אבל בעית ההפרשות שלהם על הדשא היא אמיתית, אז יש כל מיני תרסיסים וחומרים שמרחיקים חתולים שכן עובדים ומומלץ להתייעץ בחנויות לציוד לבעלי חיים.
אפשר גם לפזר טבסקו ושאר נוזלים עם ריח/טעם חריפים שמשגעים את החתולים וגורמים להם לשמור מרחק.

להחזיק כלב זה דבר טוב בכלל. אבל יש גם לכלבים את החסרונות שלהם, מלבד העובדה שלא מעט מאוד כלבים, מאוד במפתיע ובניגוד לדימוי שלהם, דווקא נוטים עם הזמן להתרגל לנוכחות של חתולים, ובהמשך גם להתידד איתם ולקבל אותם בשמחה, ואז הבעיה שלך כפולה ומכופלת.

talilim
26-07-11, 13:05
סוכי שלי, רוטווילר בעברו, חובב חתולים מושבע.אין כאן חוקים .

רעיון הגדר נראה לי הכי הגיוני.

meir alony
26-07-11, 13:12
רוגטקה עם אפונים יבשים

פלג_
26-07-11, 19:34
שלום

קודם כל למי ששאל יש בסביבות ה 8-10 חתולים קבועים ברחוב.
דבר שני, גדר לא עוזרת, יש לי גדר בגובה של 1.8 מטר.
הם מטיילים על החומה, על הגגות, ולא רק זה הם התחילו גם לשבת על הציליה של החניה, שנמצאת בגובה של 2.5 מטר והם פשוט מתפסים לשם דרך הגג.
בוא נגיד שהגדר היא לא מיכשול עבורם.

פלג_

זיו.נ
27-07-11, 11:05
עקב בעיה דומה התייעצנו בעבר עם וטרינר, שציין כי אם מפזרים צ'ילי (התבלין, כמו זה שיש בפיצריות) במקום בו החתולים נמצאים זה מבריח אותם, הם פשוט לא מסוגלים להיות שם.

לא ניסינו את זה, אבל יש סיכוי כי זה עובד...

פלג_
27-07-11, 11:40
ניסיתי.

גם צ'ילי וגם קינמון....זה עזר למשך שבוע שבועיים..
שגם במשך השבועים היתי מחליף את מקלות הקינמון, למקלות חדשים בגלל הריח.

ולאחר תקופה זו זה פשוט לא הזיז להם.

תודה
פלג_

-->