PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך כזו קבוצה של גיפאים ועוד לא התארגנה מחאה של 100 גיפים ברוטשילד ?

BlackStar
25-07-11, 21:44
איך קרה שלא צמח פה איזה שירשור של התארגנות מהירה ולקיחת יוזמה
לנסוע לשדרות רוטשילד 20 30 50 100 גיפים ולדומם מנוע ולחסום את התנועה עד קיבינימט ואולי נעזור להעיף את כול
האינדיאנים שאוכלים לנו את הכיס !!!

יאלללה .....
אני + 2 כבר בפנים

Tom Bril
25-07-11, 22:18
אני בפנים ממליץ לפעול עוד השבוע

tom 2
25-07-11, 22:22
לך תפגין באמריקה יא בוגד!!!

סתם אחי אני בפנים.. אולי אם נצליח תחזור לטייל

BlackStar
25-07-11, 22:36
תומר אתה אצלי ב +2
יאללה להתגבש עוד אנשים אני לוקח על עצמי ומקדיש את עצמי ביומיים שלושה הבאים אני מוכן לעשות מה שצריך
צרו איתי קשר שנראה שזה רציני אני מוכן עם קצת עזרה מאנשים טובים שרוצים להמשיך לטייל במחירים סבירים
בואו נתמוך בהם ברוטשילד נראה להם שגם לנו אין שקל על התחת
ועכשיו בכנות אנשים יקרים גם למי שיש חצי מליון שקל בחשבון הבנק יכול לנגב תתחת אולי לפתוח
דוכן שווארמה

צרו קשר 0528656327
סתיו מואתי

*** אפשר להביע מחאה ועדיין לכבד את המקום שאתה כותב בו ואת מי שקורא את מה שאתה כותב. - תודה, המערכת ***

BlackStar
25-07-11, 23:48
חברים לתחרות שקשוקות אתם מתנדבים בקלות מה קורה פה ???

asafk
26-07-11, 00:39
אני בדיוק חוזר מהשדרה. הלכתי לחזק קצת את התודעה המהפכנית שניזוקה עם השנים, עת הפכתי לבורגני.
אומרים שכשאתה אדם בוגר, זה טירוף להיות סוציאליסט.
אבל כשאתה צעיר, טירוף לא להיות.

בסופו של דבר זה בדיוק כמו כל פסטיבל קיצי אחר. זוכרים שהיינו בני עשרה ונסענו לפסטיבל ערד? ישנים על מזרנים באמצע העיר? הופעות, נאומים נלהבים, יש חופש באוויר... כלומר בחורות עם רסטות ובגדים מבדים קלילים ובלי חזיה....? אז זה אותו דבר, רק עם בתי קפה שווים מסביב ושירותים כימיים.
בסופו של הסיבוב פגשתי הערב שני מהפכנים צעירים שהגיעו כל הדרך מפרישמן. הם באים כל ערב, יש מלא בחורות שוות שמדברות על שיתוף ואחווה ומתות שיזמינו אותן למקלחת ושירותים נורמליים. אומרים שבינתיים הולך להם לא רע.

אני חושש שלא תתקבלו בהתלהבות על ידי המהפכנים. ג'יפים לא עושה להם טוב בעין. ככה שטפו את מוחותיהם כל השנים, ג'יפים זה רע, זה דיכוי.

אסף.

tzagi
26-07-11, 01:10
אולי סטיב מוכן להסביר על מה מדובר לחסרי השכלה כמוני?

Tom Bril
26-07-11, 01:11
אסף אני פחות סקפטי ממך , אני סטודנט בעצמי וכמוני יש עוד מספר רב באתר הזה...

רון נחמן
26-07-11, 01:31
אני בדיוק חוזר מהשדרה. הלכתי לחזק קצת את התודעה המהפכנית שניזוקה עם השנים, עת הפכתי לבורגני.
אומרים שכשאתה אדם בוגר, זה טירוף להיות סוציאליסט.
אבל כשאתה צעיר, טירוף לא להיות.

בסופו של דבר זה בדיוק כמו כל פסטיבל קיצי אחר. זוכרים שהיינו בני עשרה ונסענו לפסטיבל ערד? ישנים על מזרנים באמצע העיר? הופעות, נאומים נלהבים, יש חופש באוויר... כלומר בחורות עם רסטות ובגדים מבדים קלילים ובלי חזיה....? אז זה אותו דבר, רק עם בתי קפה שווים מסביב ושירותים כימיים.
בסופו של הסיבוב פגשתי הערב שני מהפכנים צעירים שהגיעו כל הדרך מפרישמן. הם באים כל ערב, יש מלא בחורות שוות שמדברות על שיתוף ואחווה ומתות שיזמינו אותן למקלחת ושירותים נורמליים. אומרים שבינתיים הולך להם לא רע.

אני חושש שלא תתקבלו בהתלהבות על ידי המהפכנים. ג'יפים לא עושה להם טוב בעין. ככה שטפו את מוחותיהם כל השנים, ג'יפים זה רע, זה דיכוי.

אסף.

איזה קטע, כשאני הלכתי את כל הדרך מהבית (כיכר רבין כזה) עד לשם, הרגשתי בדיוק אותו דבר..
מסכים עם כל מילה, חוץ מהעובדה שכשאני הגעתי עוד לא היו שירותים כימיים.

אמיר ב.א
26-07-11, 05:37
ג'ו - מדובר על מחאת הדיור בר השגה , שמתגברת ברחבי הארץ , ובמיוחד בשדרות רוטשילד בתל אביב , שם הקימו מאהל אוהלים מכובד ...
ליותר פירוט - כל אתר חדשות ישראלי

tzagi
26-07-11, 06:15
ג'ו - מדובר על מחאת הדיור בר השגה , שמתגברת ברחבי הארץ , ובמיוחד בשדרות רוטשילד בתל אביב , שם הקימו מאהל אוהלים מכובד ...
ליותר פירוט - כל אתר חדשות ישראלי

אבל אני לא טוב בסוציאליזם או בחדשות,
תגיד, הביאו את הכלבים ואת הגז דמעות כבר? :-)
אז זה יהיה בחדשות...

BlackStar
26-07-11, 07:55
אסף
מה אכפת לי עם התלאביבים יתלהבו או לא אני רוצה 100 גיפים מדוממים מנוע בשדרות רוטשילנד שעתיים פקק אני מוכן להיות הרכב הראשון או האחרון או באמצע או זה שיעגן את כול הרכב שלא יגררו לנו 100 איש מכבים את המכוניות לכמה רגעים לקבל קצת מצלמה נגמר לנו הכסף לדלק קיבינימט 7 וחצי שקל לליטר ???????.
אנשים צאו מהמקלדת אני מוכן לתאם את הכול עם כולם רק תנו אוקי שאתם בעניין יש לנו הזדמנות מצויינת אין שם נציגי דלק יש נציגי קוטג ויש נציגי דיור ויש נצידי תחת
הם לא מבינים שהכול מתחיל ונגמר בנפט שאונסים אותנו בנפט במקום שנשלם 4 שקל לליטר אנחנו משלמים 7 וחצי דייייי נמאס

יריב קלר ברוך
26-07-11, 08:01
אני מצתרף

savyon
26-07-11, 08:36
אני לא בטוח שנכון לך לרכב על וודסטוק דיור עם טענת דלק, זה לא ישמע בחוצות ישראל,
מה שזה כן יעשה, תלוי באיזו שעה תפגין, זה יגרום לאנשים לאחר למקום העבודה, לפגישות והכי גרוע- להגיע לילדים שלהם,
או אז תהפוך להיות שנוא ביותר.

סביון

hadtomer
26-07-11, 08:40
אפשר לשאול בנימוס בעצם מה האג'נדה?

אני לא מדבר מהתחת, אלא מכיוון שאני עובד באופן יומיומי עם משרד האוצר וכאשר הם מעצבנים אותי אני כותב על זה-ולשמחתי אני נמצא במקום בעל השפעה ניכרת על מדיניות האוצר.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3524220,00.html

א (http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3524220,00.html)בל לא כ"כ הבנתי מה בעצם אתם רוצים. הורדה של מיסוי על הדלק? - לא יקרה. לא שאני רוצה להשבית את שמחתכם אך הכנסות המדינה מדלקים הן חיוניות לאוצר.

תסתכלו בדו"ח הכנסות המדינה ממיסוי לחציון הראשון של 2011. בהתחשב בתנודות הניכרות בשערי המטבעות וגם במצב הפוליטי במדינות שבהן הנפט מופק, האוצר גם לא יקח על עצמו הורדת מס, כי אם מחר ארה"ב תכבוש את לוב, סתם לדוגמה, הדלק יוזל ואז הורדת המס היתה לשווא. בנוסף, תהיו טיפה חכמים. מה בדיוק אתם רוצים? דלק בשביל שתוכלו לטייל בסופ"ש? זה לא יקרה. אחת הסיבות הנוספות לכך נמצאת מסביבכם בכבישי ישראל, תחת כל רמזור רענן- ובמיוחד בשטח - מכוניות ליסינג. כמה אתה נוסע כולל טיולים? 18 בשנה? (אני נוסע 10 כי אני על אופניים ביום יום- כדי שיהיה לי כסף לטייל בסופש). יפה- עכשיו קח בחשבון שמכונית ליסינג ממוצעת נוסעת 30 בשנה. מחזיקי מכוניות הליסינג טוענים בלהט שהם נוסעים 30 בשנה כי מדובר ברכב לצרכי עבודה. משום מה, כל מחזיקי רכבי הליסינג שאני מכיר נוסעים את אותם 10 ק"מ לעבודה שאני נוסע - ועדיין מצליחים לנסוע 30 בשנה. למה? תחשוב לבד....

על פי נתוני רשות המיסים - נכון לסוף שנת 2010 51% מן המכוניות שבכבישי ישראל הן של ציי רכב. אתה קולט מה זה???? 51%!!! עכשיו- קח בחשבון שמדובר באנשים שמבחינתם המונח "קילומטראז' מוגבל" אינו קיים. בכלל. אולי לחלקם עשו נו נו נו כשהם עברו את ה25 אלף. כל האנשים האלה מתדלקים את המכוניות בדלק בדיוק כמוך. נכון, החברות רוכשות אותו יותר בזול ממך- כי מדובר במיליוני ליטרים - אך עדיין מדובר בדלק שמשולם עליו מס. ובקרב החברות האלה, שמשלמות כסף לאוצר על מיליוני ליטרים, אף אחד לא הקים אוהל בשדרות רוטשילד. הם משלמים בשמחה- רק שהעובדים יהיו מרוצים ויוכלו לנסוע לאילת "לאכול איזה דג טוב ולחזור הביתה" (משפט ששמעתי "במו עיני"). האוצר מצידו מקבל את ההכנסות שלו מאותם 51%. זה המון מכוניות והמון כסף. אז למה שמחאה שלך, אזרח שאינו הרוב תזיז משהו למישהו? בנוסף, אל תשכח שחלק גדול מיתרונותיה של מחאה חברתית הוא שהיא סוחפת מאסות- בכל הקשור לרכב- רכבי הליסינג הם המאסה. אף אחד שם לא ירוץ לבכות על מחירי הדלק. אז מה אתה תעשה? תעצור את התנועה ברוטשילד עם רכב שטח? השתגעת?????

מעבר להתלהמות הרגעית על "כל מי שמזיין אותנו" (אגב, אני איתך, באמת מזיינים אותנו על ימין ועל שמאל, פשוט כי זו מדינה חרא), תחשוב על דרכים יותר פרודוקטיביות להוריד את מחירי הדלק שלך, החל באופניים אם אתה יכול וכלה בהצטרפות למועדון לקוחות שמוזיל מחירי דלק. אבל אל תלך לחסום את התנועה ברוטשילד, כי מגרשי החרמת הרכב של המשטרה גם ככה מלאים. קח בחשבון שאתה משתייך לקבוצה שאינה אהודה במיוחד. הסיבה לכך היא שאנחנו חיים במדינה די מנוונת שעדיין חיה בשנות הצנע בנוגע לדברים מסוימים- לכן רכב שטח -אפילו כזה שעולה 30 אלף שקל- נחשב כאן לאיזו הפגנת עושר לא מקובלת. אני יודע שזה אידיוטי ושבמדינות אחרות אדם שמשקיע בתרבות הפנאי שלו-פשוט כדי שלא ישתגע מהיום יום-נחשב לנורמטיבי לחלוטין - אבל זה לא המצב כאן. חסימת כביש עם רכב שטח או תהלוכה של רכבי שטח להורדת מחירי הדלק שקולה בערך לחבורה של בעלי שעוני רולקס שמקיימים תהלוכה להורדת מחירי סוללות השעונים (רוב הרולקסים אוטומטיים, אני יודע שהדוגמה אינה טובה). זו לא דרך טובה וחבל שתנקוט בה.

אגב, בשעתו עשיתי מעשה קטן והוצאתי סטיקרים שעליהם היה כתוב "הדלק שלי מסבסד מכונית ליסינג". כל ה100 נחטפו.

BlackStar
26-07-11, 08:44
סביון
אתה רוצה להגיד לי שבגלל שאיזה אמא תאחר לקחת את הילד שלה מהגן אני צריך לשלם 7 וחצי שקל לליטר
כשאשתי נוסעת להביא את התינוקת לפעוטון או את הילדה לבית ספר זה עולה לי ונמאס לי ונמאס לכול תושבי המדינה
אנחנו כזו קבוצה גדולה עם למפגש שקשוקות מגיעים חברה ביום שבת לירקון ועם לארוע ספורט שעובר מפה לאוזן מגיעים 100 גיפים
אז למה שלא נראה את עצמינו אולי לחסום את הכביש לחצי שעה אולי לנסוע מחיפה לתלאביב ולחסום את כול הכביש ל70 קמש
לעשות לעשות לעשות חייבים לעשות עם לא נעשה ימשיכו לחרבן עלינו ימשיכו להעלות לנו את הדלק את הביטוח את המיסים על צמיגים מיסים על חלקי חילוף
מחיר הקוטג שאתה קונה לקחת לטיול בדרום שיהיה לילד לאכול משהוא עם המלפפון !!!! וכו וכו וכו

דרור ברלי
26-07-11, 14:39
סתיו, זה שאתה צודק לחלוטין, לא אומר שמה שאתה מתכנן הוא חכם ונכון.
הסיסמה הנבובה שנוקטים בה במסגרת ה"מלחמה בתאונות" (עוד הגדרה מפגרת) - "אל תהיה צודק, תהיה חכם!" היא דווקא רלוונטית ביותר כאן.

אני אישית בעד המאבק, אפילו בעד מהפכה או איך שתרצו לקרוא לזה, ואפילו אשיק כוס לחיים אם וכאשר המחאה הזו תהפוך לאקטיבית ואחר כך גם לאלימה ותתחיל גם לפגוע פיזית בפוליטיקאים הרעים שבגללם כל כך רע וקשה לחיות כאן. אבל כנראה שאתה לא מבין עם מה ועם מי אתה מתעסק. המאהל הספציפי בשד' רוטשילד מוטה חזק מאוד פוליטית לכיוון השמאל הרדיקלי. ג'יפים ורכבי שטח, אפילו זולים, ישנים וחבוטים כמו סמוראים וסיקסים, נתפסים שם כדבר רע ומזיק - סמל ל"עושר" ל"הרס הסביבה" וכו' וכו'. ה"עשירים" כקולקטיב נתפסים שם כנצלנים, כמדכאים, כאויבי האנושות. זה שחלק ניכר מה"מהפכנים" התל-אביביים האלה , כמו כמעט כל שמאלן רדיקלי מקצועי, באים מבתים מאד מבוססים, מדושנים ושבעים... זה לא העניין כאן.

כמו שתומר כתב - הדלק שלך שיותר מחצי ממחירו מורכב ממיסים, יקר ויהיה יקר עוד יותר כי הוא מממן את מאות אלפי משפחתומטיות הליסינג המאוסות שהרסו את שוק הרכב בארץ ושסותמות כאן את כל הכבישים, המכוניות שכל פישר וכל קאקר מקבל היום מהעבודה. זה בדיוק מה שמאפשר לרבים גם בפורום הזה, להחזיק ג'יפ ל"טיולי סופ"ש נטו". תחשוב על זה.

רוצה לתמוך במחאת הדיור? זה כן, ואני ממש בעד. עזוב את הג'יפ בבית. תגיע לת"א באוטובוס ולך לשדרה ברגל. תלבש חולצת צ'ה גווארה, כפייה פלסטינית על הצוואר וכפכפים על הרגליים, תביא איזה דגל או שלט, תצעק קצת סיסמאות, תצטלם מחובק עם בחורות בשרוואל ופרח בשיער. כמו שנאמר - יש שם אווירת וודסטוק עם כל מה שמשתמע... ואני בכלל לא אתפלא אם רבים וטובים מגיעים לשם לא כדי למחות, אלא כדי לעשן משהו טוב ולצוד בחורות.... ובינינו - ואי אפשר להתווכח על העובדה המוכחת - אצל השמאלנים התל אביביים האלה יש תמיד חומר טוב לעישון ותמיד-תמיד הרבה יותר כוסיות....:)

elro
26-07-11, 15:14
סתיו, זה שאתה צודק לחלוטין, לא אומר שמה שאתה מתכנן הוא חכם ונכון.
הסיסמה הנבובה שנוקטים בה במסגרת ה"מלחמה בתאונות" (עוד הגדרה מפגרת) - "אל תהיה צודק, תהיה חכם!" היא דווקא רלוונטית ביותר כאן.

אני אישית בעד המאבק, אפילו בעד מהפכה או איך שתרצו לקרוא לזה, ואפילו אשיק כוס לחיים אם וכאשר המחאה הזו תהפוך לאקטיבית ואחר כך גם לאלימה ותתחיל גם לפגוע פיזית בפוליטיקאים הרעים שבגללם כל כך רע וקשה לחיות כאן. אבל כנראה שאתה לא מבין עם מה ועם מי אתה מתעסק. המאהל הספציפי בשד' רוטשילד מוטה חזק מאוד פוליטית לכיוון השמאל הרדיקלי. ג'יפים ורכבי שטח, אפילו זולים, שנים וחבוטים כמו סמוראים וסיקסים, נתפסים שם כדבר רע ומזיק - סמל ל"עושר" ל"הרס הסביבה" וכו' וכו'. ה"עשירים" כקולקטיב נתפסים שם כנצלנים, כמדכאים, כאויבי האנושות. זה שחלק ניכר מה"מהפכנים" התל-אביביים האלה , כמו כמעט כל שמאלן רדיקלי מקצועי, באים מבתים מאד מבוססים, מדושנים ושבעים... זה לא העניין כאן.

כמו שתומר כתב - הדלק שלך שיותר מחצי ממחירו מורכב ממיסים, יקר ויהיה יקר עוד יותר כי הוא מממן את מאות אלפי משפחתומטיות הליסינג המאוסות שהרסו את שוק הרכב בארץ ושסותמות כאן את כל הכבישים, המכוניות שכל פישר וכל קאקר מקבל היום מהעבודה. מה שאפשר לרבים גם בפורום הזה, להחזיק ג'יפ ל"טיולי סופ"ש נטו". תחשוב על זה.

רוצה לתמוך במחאת הדיור? זה כן, ואני ממש בעד. עזוב את הג'יפ בבית. תגיע לת"א באוטובוס ולך לשדרה ברגל. תלבש חולצת צ'ה גווארה, כפייה פלסטינית על הצוואר וכפכפים על הרגליים, תביא איזה דגל או שלט, תצעק קצת סיסמאות, תצטלם מחובק עם בחורות בשרוואל ופרח בשיער. כמו שנאמר - יש שם אווירת וודסטוק עם כל מה שמשתמע... ואני בכלל לא אתפלא אם רבים וטובים מגיעים לשם לא כי למחות, אלא כדי לעשן משהו טוב ולצוד בחורות.... ובינינו - ואי אפשר להתווכח על העובדה המוכחת - אצל השמאלנים התל אביביים האלה יש תמיד חומר טוב לעישון ותמיד-תמיד הרבה יותר כוסיות....:)

פשוט, + הרבה מאוד 1 - ים ...

כמה שזה נכון!

talw
26-07-11, 15:18
תגידו,איפה עושים את הרסטות האלה ?.....

savyon
26-07-11, 15:33
לא, לא בגלל זה אתה משלם 7.5 ש"ח,
אבל אם בגללך (או בגלל כל מפגין אחר) אני אאחר לקחת את הילד שלי מהגן והוא עלול להישאר בחוץ, אני מתחייב!!! לעשות הכל גם אם זה אומר שאצטרך לדרוס אותך, ובתנאי שאגיע אליו בזמן.

רוצה למחות, תמחה, אל תפגע באחרים.

תחשוב על זה.

ניר ל
26-07-11, 15:35
מסכים עם דרור ועם תומר,

יש כאן בעיה עמוקה וצריך לנסח אג'נדה רצינית וכוללת , לא לצאת למלחמה נקודתית.
מחירי דלק גבוהים זה אחד הסימפטומים זו לא המחלה, כל פלסטר שתשים על פצע אחד יגרום להופעת פצע חדש - אולי במקום רגיש יותר.

מדובר בתקציב מנופח שניזון מפלח מסויים באוכלוסייה - זה שמסוגל לשלם מיסים. מי שמאד עשיר יכול לחיות עם זה לא רע, אבל הרוב המכריע מתפרק תחת הנטל או במקרה היותר טוב - מצליח לצוף . אנחנו שייכים לפלח האוכלוסייה הזה.
אם אנחנו רוצים להיכנס לזה ברצינות - אנחנו צריכים להסכים על מספר דברים לפני שיוצאים לרחוב -

1. איפה אנחנו רוצים לחסוך ? סביר להניח שההוצאה הכי גבוהה היא "תקציב הבטחון" או ליתר דיוק תקציב "הבטחון" - שוטפים לנו את המוח מאז שנולדנו, שאנו נמצאים באיום מתמיד ובסכנה קיומית. אנחנו באמת מאמינים בזה. מספרים שיש לנו את הצבא החזק בעולם והטוב בעולם. על זה כמובן חייבים לשלם ביוקר... ,
האם זה אכן כך ? האם התקציב אכן מחזק את הבטחון שלנו ? האם קיצוץ התקציב הזה אכן יפגע בבטחוננו האישי או רק בבטחונם הכלכלי של 90% הג'ובניקים משרתי הקבע שיצאו לפנסיה בגיל 45 ?

2. איפה אנחנו לא רוצים לחסוך ? בריאות/ חינוך - נראה שלא תהיה כאן בעיה להסכים.
3. את מי אנחנו מוכנים לסבסד ? זקנים/ חולים/ חרדים (וערבים בעלי משפחות מרובות ילדים שזוכים מההפקר) .
4. כמה המקסימום שאנחנו מוכנים לשלם ? באחוז מההכנסה, בצורה פשוטה, בלי חרטא - זה לא משנה באיזה חור מכניסים לנו את האלמנט, זה משנה כמה עמוק מכניסים לנו אותו.

בואו נגיע להסכמה על הנ"ל קודם כל.
אח"כ כבר לא נצטרך לדומם את הג'יפים בשדירות רוטשילד (אני ד"א זוחל שם בכל יום בבוקר במהירות 3 קמ"ש עם הג'יפ, לא צריך אג'נדה - הבחורות בלי החזייה מהסיפור של אסף מספיקות. אם לא הייתי נאלץ לנהוג (ולעבוד) הייתי מפנה את מבטי לצד השני וקורא פרקי תהילים...) .

פשוט נכבוש את המדינה הזאת ונחייה בה כמו שאנחנו אוהבים.

עד אז , בואו נפסיק לבלבל את המוח.

talw
26-07-11, 15:47
ניר ,אתה צודק,ואתה רואה את זה נכון מאד.

ביטחון- תמיד ימציאו לך פעולה או מלחמה בכדי להצדיק את הבזבזת שמשמנת פה לא מעט....

בוא נמתין לספטמבר ונדבר.
החושים שלי אומרים שאנחנו הולכים להיכנס לעוד "סיבוב".

ולא סיבוב קטן.......

"הסיבובים" הללו הם הפתרון המיידי לכל "התעוררות ציבורית" ,רק מישהו צריך ללחוץ על הכפתור...

טל

ינון
26-07-11, 15:47
איך מדביקים אותן (הרסטות) לקרחת

אגב המחאה הביאו מספר כוכבי היי טק לראיון כמדומני בערוץ 10 כמשפחה ממוצעת כאשר שני בני הזוג מביאים ביחד כעשרים אלף ש"ח ומיללים על מר גורלם כי הם לקחו משכנתאות מגוחכות.

אז ככה ממוצעים בתחת של האומה רוב האוכלוסיה מביאה כ10000ש"ח לבית אב ואף פחות מכך וונלחמים על זכותם לדיור וחיים הגונים האם נראה למישהו שהם יכולים ללכת למחות נהג משאית חלוקה שמביא שכר מינימום או עובד מדינה זוטר שמרוויח מינימום או האדם שמסדר את השמנת במכולת השכונתית או נהג האוטובוס או עובד הניקיון במשרד,ביה"ס שאוסף את החרא אחרינו או או או או ועוד 6מליון או יכולים ללכת למחות?)

הבעייה אינה נעוצה בדיור (אפילו קאדפי סיפק דירות בתחילת דרכו לעם הלובי) כאם בשלטון הרקוב שמנהיג את מדינת ישראל לדורותיה ואין זה משנה ימין שמאל.
אנו מדינה סמי פאשיסטית שבשם הבטחון, היהדות או מה לא נכנעים לנבלות מלמעלה שידועות לספק לעצמן מיץ לישיבות ארוחות חינם ותנאים על חשבון משלם המיסים שעובד בפרך ללא פגרות כמו שנהוגות אצל "האומללים" היושבים בכנסת

המדינה יודעת הכל על האזרח הקטן אנו רשומים מגיל צעיר (אני מניח שיש לנו את אחוז חולי הנפש הגבוהה בעולם בשביל פטור מצבא).ומקוטלגים החל מבית הספר.
אגב תחריר זה כאן רק אין מי שיישם זאת
בקיצור הכל שטויות
אנו נמשיך לקטר ולילל ואגב תחריר זה כאן רק אין מספיק אנשים שיצאו לרחובות.

דרור ברלי
26-07-11, 16:08
ינון, גם על זה דיברו כבר. הרוב לא יוצא לרחובות כי הוא עסוק בעבודה. מלחמת קיום. זה ממש לא מצחיק.
המאהל בשד' רוטשילד זה קרחנה אחת גדולה - סטודנטים עדיני נפש לקולנוע, לתיאטרון. אלה שרוצים לגור במרכז ת"א ומייללים כי שכר הדירה הגבוה גומר להם את כל התקציב שהיה מיועד לגראס ולמסיבות. הם לא מוכנים לשמוע על שום דבר אחר חוץ ממדינת שינקין. מה שיש שם זה וודסטוק קטן - סטלנים, עישונים, הופעות, כל מיני סלבס שבאים להיראות וכל מיני חרמנים עם עיניים שוקקות שבאים לתפוס שם זיונים עם ה"פעילות החברתיות" מהגדה השמאלית, אלה הבחורות עם הפרח בשיער הפרוע, השרוואלים והגופיות של צ'ה גווארה והפיטמות שעומדות, כי הן בלי חזיה מתחת.

רוצים לראות מצוקה אמיתית? עזבו אתכם מרוטשילד. לכו למאהלים בחולון, בקרית שמונה, בפריפריות. שם תפגשו את אלה שבאמת אין להם איפה לגור. אנשים שביומיום ישנים במקלטים, בחדרי מדרגות, אמהות חד הוריות עם עשרות אחוזי נכות וארבעה וחמישה ילדים, בלי עתיד, בלי תקווה. אף אחד לא סופר אותם, וגם כשהמחאות יסתיימו והסטודנטים יקבלו כל מיני אתננים ומעונות והנחות בתחבורה ציבורית בתמורה לפירוק המאהל, המסכנים האלה יקבלו כלום בחזקת כלום ויחזרו לחדר המדרגות.

מה שמדהים זה שדווקא אלה, המסכנים האמיתיים, הם אלה שעוד כועסים על "המערך" ובגלל זה הם מצביעים לביבי. וככל שיתקע להם חזק יותר, ככה המטומטמים האלה יעריצו אותו יותר.

רמז דק - גם לשם אל תבואו עם הג'יפ. ישנאו אתכם שם באותה מידה.

hadtomer
26-07-11, 16:18
דרור צודק. ואני אומר את זה רק בגלל שביומיים הקרובים אני צריך לנשום את הפלוצים שלו במכונית סגורה. אבל ברצינות - אני הלכתי עכשיו לראשונה בחיי למאהל.לא בגלל שרציתי אלא בגלל שעיתונים נוטים להפיל לפעמים משימות "כולבויניק" על כתים בקטע של "שב שם למקרה שיהיה משהו". נסעתי באופניים ולא עם הקיה.

תסלחו לי- אבל זה בדיחה!!!! מזכיר את עיר הנוער בערד או בומבמלה. ילדים משועממים לפני גיוס עם ראסטות וחולצות צ'ה גווארה ונעליים ב800 שקל מסתירים ג'וינט בכף היד לפני שיבוא שוטר זו לא מחאה חברתית. לא ראיתי שם אנשים כמוני- עם משכנתא ותינוקת. כן ראיתי סלבז שבאו להצטלם (!!!) לפני שהם חוזרים למכונית הממוזגת שהם קיבלו מיבואן רכב בהנחה, שתיקח אותם לבית במושב נחשב -לא קרוב לתל אביב, אבל בטח שלא רחוק ממנה יותר מדי. זה מה שקורה כשאנשים לא נפגשים אחד עם השני אלא מנהלים את החיים שלהם בפייסבוק, כל מפגש אמיתי עם בני אדם הופך במהירות לבדיחה.

דרך אגב- לא נעים לי לשאול - אבל כל מחוסרי הדיור האלה לא שמעו על לעבוד קשה? ראבאק- אני ואשתי ממוצעים לחלוטין (אני קצת שעיר בעורף). משכילים ברמה סבירה, מרוויחים ברמה סבירה, תינוקת. ואיכשהוא כן מצאנו כסף לא מאבא כדי לקנות דירה מצ'וקמקת ברמת גן וגם ג'יפ. משהו בצורה שאנשים במדינה הזו חיים דפוק לחלוטין. אני לא אומר את זה בצחוק- ראיתי את האנשים שמתראיינים בטלויזיה-יש להם הכנסה של 20 ברוטו והם לא יכולים לקנות בית???? אז תחזירו את מכונית הליסינג שאוכלת לכם 6000 שקל מהברוטו ותקנו קורולה בת שמונה. אל תסתמו לי את הכביש בסוף שבוע עם המאזדה שלכם כי אתם נוסעים לסדנת טעימת יין שעולה 800 שקל. אל תספרו ביום ראשון בעבודה שהלכתם לאכול בבראסרי.

לפני הילדה חיינו עם מכונית ספורט שאכלה כסף (פיז'ו...), ובשכירות - וחסכנו המון כסף - ממשכורת משולבת של בערך 20. עד כדי כך שאחרי כמה שנים שחיינו כמו כלבים בדירת שני חדרים מסריחה- קנינו 2.5 חדרים. ועכשיו אנחנו עומדים להרחיב אותה כי נכנס כסף-לא כסף שהלך על ארוחה במסעדה אלאט לחיסכון - זה לא הרבה - אבל בית. משהו בסדר העדיפויות של אנשים כאן מוזר. אתמול ריאיינו את מנהיגת המאבק או משהו כזה- היא חזרה לפני חודש לארץ. מאיפה??? מתואר בהארווארד!!! ראבאק- שנה שם עולה כמו לנדקרוזר משומש. עאלק מצוקת דיור- עוד ילדה משועממת שמחפשת מטרה, שאבא שלה מסתכל מהצד וצוחק-כי היא הרי תבוא אליו לבקש כסף לדירהב כשהשגעונות יצאו לה מהראש. והדירה הזאת לא תהיה ברמת גן- אלא בשדרות רוטשילד שבהן היא מפגינה.

talw
26-07-11, 16:19
מה ?
חוץ מרסטות צריך לעשות גם עגילים בפיטמות ופירסינג בלשון ???

כוס אמם

שיעשנו ויזדיינו עם הסלבס.
אני לא הולך לשם.

meir alony
26-07-11, 16:20
... וודסטוק קטן - סטלנים, עישונים, הופעות, באים לתפוס שם זיונים עם ה"פעילות החברתיות" מהגדה השמאלית, אלה הבחורות עם הפרח בשיער הפרוע, השרוואלים והגופיות של צ'ה גווארה והפיטמות שעומדות, כי הן בלי חזיה מתחת.
.
דרור, שכנעת אותי אני מצטרף ל...מחאה. http://www.jeepolog.com/images/smilies/rolleyes.png

ניר ל
26-07-11, 16:28
אני לא מסכן,
אני מאלו שמצליחים לצוף,
פעם בשנתיים להתפנק באיזו חופשה יוקרתית בחו"ל ולהרגיש ש"הרווחתי את זה ביושר " " אני עובד מספיק קשה בשביל זה" וכו'
להחזיק פרייבט ו SUV ולהצליח לתדלק אותם.
לאכול מדי פעם במסעדה שווה שלא במסגרת התפקיד ...
וכו' וכו' כמו לא מעטים כאן כנראה (הרי כולנו מקוטלגים כבעלי רכבי שטח בורגנים ומזהמי הטבע)

אלא שמדי פעם, כאשר מוסיפים עוד ועוד משקולות לרגליים שלי , לאט לאט, בצורה מבוקרת, אני בולע קצת מים. מישהו לידי טובע.

אני מניח שבעוד תקופה אני אבלע יותר מים, אולי אפילו אטבע, אני אאלץ להילחם על החיים פשוטו כמשמעו.

אז כנראה יהיה לי דחף אמיתי לשבור את הכלים, לצאת לרחוב , לחסום, לשבור , לשרוף, לחטוף מכות משוטרים אומללים, להיעצר ל 48 שעות, לחיות.

דרור ברלי
26-07-11, 16:36
תומר, מצבך טוב. הכנסה חודשית של 20 K למשק בית זה מצוין. אם ההכנסה הזו גם בטוחה, אז אפשר לקחת סיכונים ומשכנתות. הרוב, אפילו כאן, רק חולמים על זה.

שלא תבינו אותי לא נכון - אי חושב שהמחאה אמיתית ונכונה ומוצדקת, הבעיה שלי היא עם אלה מרוטשילד שלוקחים אותה לכיוונים הלא נכונים, ובעיקר עם בעלי האינטרס הפוליטי שמכוונים אותם מלמעלה. זו מחאה שצריכה לחצות את כל השכבות, הדעות והמגזרים. מה שהם עושים שם זה צחוק מהעבודה. עוד חודש וקצת מתחילה שנת הלימודים האוניברסיטאית שלהם, והם ממילא יפרקו את המאהל ולא ישיגו כלום, ועכשיו הממשלה משחקת איתם על זמן - למי יש יותר אורך רוח, והתוצאה הסופית ידועה.
כדי שמשהו יזוז המחאה צריכה להיות אקטיבית. משרדי ממשלה בוערים ולפחות איזה פוליטיקאי ביש מזל אחד או שניים שבסוף מתנדנדים על חבל. שום דבר פחות מזה לא ישיג כלום.

talw
26-07-11, 16:46
אל תדאג דרור.
רגע אחד לפני שנשבור את הכלים,מישהו שם למעלה ייצא ל"סיבוב" (מלחמה).

וירגיע אותנו לעוד 20 שנה.

זה עובד ועבד ככה בכל העולם.

דרור ברלי
26-07-11, 16:55
את הסיפור הזה על "סיבוב נוסף" שממתין לנו בפתח עוד בקיץ הזה, אני שומע כבר לא מעט. רק זה מה שחסר לנו.
מצד שני, הפעם מי שהולך לחטוף זו ת"א. כלומר - קצת פחות שמאלנים קיצוניים וחודשיים-שלושה אחר כך, גם הרבה מאוד התחלות בנייה.... וזה כבר לא באמת כל כך רע....:p

הכל בהומור, כן?.....

boaz avrahami
26-07-11, 17:03
את הסיפור הזה על "סיבוב נוסף" שממתין לנו בפתח עוד בקיץ הזה, אני שומע כבר לא מעט. רק זה מה שחסר לנו.
מצד שני, הפעם מי שהולך לחטוף זו ת"א. כלומר - קצת פחות שמאלנים קיצוניים וחודשיים-שלושה אחר כך, גם הרבה מאוד התחלות בנייה.... וזה כבר לא באמת כל כך רע....:p

הכל בהומור, כן?.....

++1

ItayWitzer
26-07-11, 17:09
לי יותר קשה מהאחר, הוא רק מעשן סמים כל היום ומחפש בנות.

איפה שאני גר יותר קשה מאיפה שאתה גר.

אני מרוויח פחות ממך ועובד יותר קשה ממך.

צרות עין וחוסר קבלה של האחר זו הסיבה שטוחנים אתכם במיסים/עמלות/מחירים מנופחים.

דרור ברלי
26-07-11, 17:17
איתי, שום צרות עין. רק האמת.
המחאה אמיתית ובאה ממקום אמיתי וכואב.

אבל אי אפשר להתעלם מההבדל בין המצוקה האמיתית שאתה תראה במאהל בחולון או באשדוד או בקרית שמונה, למחאת הקוזאקים הנגזלים של שד' רוטשילד. הענין הוא שהסלבס והאמנים ומצלמות ערוץ 2 לא יבואו למאהל בשכונת ג'סי כהן בחולון או בבאר שבע כי אין שם גיטרות וכוסיות חלומיות בגופיות דקיקות ומתנפנפות, ואין שם ג'וינטים ובירות וגם לא אווירת וודסטוק.

אין לי שום אמפטיה למי שלא מוכן לגור בשום מקום חוץ מאשר במרכז תל אביב ובוכה שזה יקר לו.

BlackStar
26-07-11, 17:44
דרור ראיתי שהגבתה ונכנסתי מהר לראות את דרור ציפיתי ממך ל הבנה ותמיכה
זה לא משנה בכלל מה המצע הפוליטי של החוגגים במסיבה ברוטשילד
למען האמת רוב חברי הפורום אני מניח לא סטודנטים תפרנים
אני מוכן להעיד על עצמי שלא חסר לי טפו טפו ולא יחסר להפך אני גר 150 מטר מהחוף ים הכי יפה בארץ אישתי לא עובדת כבר הרבה זמן
אני לא מסכן לא חסר לילדים שלי כלום אבל נמאס לי לשבת בבית ולהתבאס שעולה לי 1500 שקל לנסוע ל שלושה ימים למדבר
ושעולה לי ביטוח 6000 שקל ושעולה לי ביטוח לאופנוע עוד 8000 שקל וביטוח למיצובישי לנסר מסריחה עוד 6000 שקל
ועולה לי 30 שקל לקוב מיים ועולה ועולה אבל אני מה אני בוכה בכלל הכול אצלי בסדר אין מינוס אין בעיה של עבודה ואין בעיה של אוכל
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני משלם 3 וחצי שקל יותר מידי לליטר סולר מסריח אני משלם בשנה כמעט 20000 אלף שקל לביטוח רכב מסריח שמה לעשות
צריך לקחת את הילדים מהגן !!! וצריך להוציא את הילדים לראות עולם וידיעת הארץ וחוגים וגנים ובית ספר וכול השיט הזה
שלא נדבר על הסיכוי האפסי לקנות בית או המשכנתאות החונקות והלא הגיוניות מחירי המזון מהגבוהים בעולם

לא חייבים להסכים עם זה אני מבין שאצל רובכם המזגן נעים בגיפ וסביר להניח שלרובכם לא כואב להוציא אלפי שקלים בחודש על דלק
אותי זה מסעיר שאני צריך לשלם כול כך הרבה יותר נכון מכעיס אותי שאונסים אותי בתח%%%%%%ת
אני לא רוצה להיות צודק ולא רוצה להיות חכם אני רוצה שיפסיקו לאנוס אותי נקודה ביטוח במחיר הגיוני ! מחיר רכב חדש שיהיה הגיוני ! מחיר דלק שיהיה הגיוני !

shay_love_off_road
26-07-11, 18:02
אני אומנם רווק, אך מחזיק מפלצת שמשמשת אותי גם כפרייבט, וגם מצליח לחסוך וגם מצליח לבלות,
וגם לעשות קניות לשבת לבית כל שבוע ולא להיות במינוס ממשכורת של 5K איך זה?
כי אני לא חי בת"א היקרה, (בכלל מתעב את גוש דן באופן כללי למרות שאני עובד שם)

עברתי היום בשדרות רוטשילד מזכיר לי מעט את סרטי הסטלנים משנות ה60, היו חסרים להם רק קמפרים של פולסוואגן,
ותאמינו לי שלחצי מהם שם יש כסף לקנות את הפולסוואגן טראנספורטר קליפורניה (הקמפר)
זה לא מחאה, זאת קרחנה, כנראה במקום מסיבות החוף שהיו מארגנים קוקה קולה בעבר,

אתם רוצים מחירי דיור זולים? למה שלא תלכו ליישב את הנגב והגליל במקום שבדואים ישתלטו שם על שטחים ויגידו שזה שלהם
עוד מהתקופה שהסתובבו פו דינוזאורים? - אהה שחכתי, זה צעד חלוצי ופטריוטי שמזכיר את תקופת המחתרות, זה רחוק שנות
אור מהאג'נדה השמאלנית המודרנית שלכם. ת"א היא המדינה, הכל גבולות ושטחי ספאר,

רדו ממחאות, ועדיף גם שתרדו מהגראס,

BlackStar
26-07-11, 18:08
טוב אחים יקרים שכנעתם אותי אולי עדיף באמת להשאר בבית הרי יש מזגן והסטודנטים האלו מדברים שטויות ומעשנים סמים ויש ראסטות זה תמיד נראה לי מסריח
ושירותים ציבוריים גועל נפש :)
יאללה נשארים בבית ויוצאים לטיול לילה הר חורשן יום חמישי כאות הזדהות עם המצב
צרו קשר עם אתם בעניין של טיול לילה ככה ננצל את השירשור להודעות חשובות

ניר ל
26-07-11, 18:30
טיול לילה לחורשן מתאים לי, נספיק גם לעבור בסד"ש בחזרה ולתדלק ב 6.70 לפני שמעלים את הסולר בסוף החודש, מוכן גם לעבור באבו חלווה על הדרך ולקחת קצת בשר , שיהיה מה לזרוק על האש. החיים בזבל.
תומר - אם יהיו מספיק מצטרפים, נוכל לחסום את הכניסה לבת שלמה למשך כשעה, זה לא יפריע לאף אחד, אתה תתעד את הפגנת הג'יפאים הזו ותכתוב על זה משהו (נחשוב עד אז כנגד מה למחות) , יודעים מה - אני אעבור ברוטשילד לפני כן ואציע לכמה סטלניות בלי חזיה להצטרף, עדיף שיתקלחו קודם, הן זקוקות להתאוורר קצת מהעשן של קו 5 - דרור, תבוא גם אתה.

ItayWitzer
26-07-11, 18:53
איתי, שום צרות עין. רק האמת.
המחאה אמיתית ובאה ממקום אמיתי וכואב.

אבל אי אפשר להתעלם מההבדל בין המצוקה האמיתית שאתה תראה במאהל בחולון או באשדוד או בקרית שמונה, למחאת הקוזאקים הנגזלים של שד' רוטשילד. הענין הוא שהסלבס והאמנים ומצלמות ערוץ 2 לא יבואו למאהל בשכונת ג'סי כהן בחולון או בבאר שבע כי אין שם גיטרות וכוסיות חלומיות בגופיות דקיקות ומתנפנפות, ואין שם ג'וינטים ובירות וגם לא אווירת וודסטוק.

אין לי שום אמפטיה למי שלא מוכן לגור בשום מקום חוץ מאשר במרכז תל אביב ובוכה שזה יקר לו.

דרור, כתבת באחת התגובות הקודמות שלך "תהיה חכם לא צודק".
אז מה אכפת לך אם יש כמה צפונבויות בלי חזיה שמעשנות גראס עם ראסטפארים?
יש לנו מטרה והיא החזרת המדינה לעם.

כשרוצים להגן על בעלי חיים בטבע יש שיטה (בחו"ל כמובן, כי פה לא מגינים על כלום) שנקראת "מין מטריה" : http://en.wikipedia.org/wiki/Umbrella_species
(http://en.wikipedia.org/wiki/Umbrella_species)לוקחים מין של בעלי חיים פוטוגני כמו דולפין (כוסית ברוטשילד) ואומרים לציבור שפה זה השטח שלה וחייבים לדאוג לה.
כתוצאה מהדאגה לדולפינה נטולת החזיה, מינים רבים נוספים פחות פופולארים (הזקנה מחולון) זוכים להגנה בשמורת הטבע, כך יוצרת אפקט של מטריה על אוכלוסיה מגוונת...

hadtomer
26-07-11, 18:56
תומר - אם יהיו מספיק מצטרפים, נוכל לחסום את הכניסה לבת שלמה למשך כשעה,- דרור, תבוא גם אתה.

תומר וגם דרור עולים מחר בבוקר על מטוס לגרמניה וחוזרים בערך בשישי לפנות בוקר. אבל הרעיון של טיול מבורך. לי יש צלב שבור בדריישאפט שיתוקן רק בשבוע הבא- אבל חמישי הבא- בלילה, נשמע פגזים- כל זה בתנאי שיהיה בשר.

אתם יודעים מה? נראה לי שזה מתבקש. לא צריך למחות על כלום- רק לבוא. חשוב גולדסטאר ובשר. מה אתם אומרים? מחאת הג'יפאים על כמה החיים כאן חרא. ונמחה כמו שאנחנו יודעים - כשאנחנו שבעים מבשר - ושיכורים קלות!!!

מי בקטע? (כמו בשקשוקה- אפשר שרשור חדש)

BlackStar
26-07-11, 19:10
אני בפנים רק השירשור הזה הוא הערוק הראשי של מחאת טיול הלילה של יום חמישי אי אפשר להתפזר פה על דולפינות מרוטשילד ועד לחסימת הצומת הסוענת של בת שלמה
נשאר ממוקדים

hadtomer
26-07-11, 19:23
אז בואו נסכם שבחמישי הבא אפשר לקיים טיול מחאת ג'יפאים. המחאה היא על מחירי הבירה (!!), עלויות הבשר (!!)- וגם הדלק (!!). כמו כן נמחה על מחירי הפיצוחים, השתיה הקלה ובסוף גם על מחירי האבטיחים, המלונים ודברי המתיקה.

במסגרת המחאה נמחה על ייקור האלמנטים הללו באמצעות צריכה חסרת רסן של דלק, בשר ואלכוהול כמו גם מתוקים.

חלקה הראשון של המחאה יבהיר לכל מתנגדינו שיש לנו רכבי שטח - יענו בעברית פשוטה- מי שאין לו ג'יפ לא יכול לעבור את הדרך למיקום המחאה. (נגיד חורשן או משלט). במסגרת החלק השני- נהיה שבעים ושיכורים קלות!

רק שהחבר'ה יבחרו מקום וקדימה.

talw
26-07-11, 19:33
אני מציע מחאת טובורג אדום,אנטריקוט אנגוס ושיכורים כלוט.

tallevi
26-07-11, 19:43
לא, לא בגלל זה אתה משלם 7.5 ש"ח,
אבל אם בגללך (או בגלל כל מפגין אחר) אני אאחר לקחת את הילד שלי מהגן והוא עלול להישאר בחוץ, אני מתחייב!!! לעשות הכל גם אם זה אומר שאצטרך לדרוס אותך, ובתנאי שאגיע אליו בזמן.

רוצה למחות, תמחה, אל תפגע באחרים.

תחשוב על זה.

תחשוב על זה...

טל.

דרור ברלי
26-07-11, 20:04
תומר, סתיו, כל מי שבעד להיפגש כדי להפוך קצת בנזין/סולר יקרים לרעש ולענני אבק, ללעוס בשר משובח ב-150 שקל לקילו, ללגום ויסקי עילי מבקבוק של 1000 שקל ולקטר כמה רע לנו - אני בפנים.
רק לא יום חמישי. בימי חמישי, אם אני לא בחו"ל, אני עובד עד אחת בלילה.
למה לא שישי הבא?

tzagi
26-07-11, 20:08

זה בדרך, אם לא שמתם לב, הארכידוק פרדינן נרצח לפני כמה ימים, האצבעות כבר מצביעות בכיוון מערב.

hadtomer
26-07-11, 20:14
רק לא יום חמישי. בימי חמישי, אם אני לא בחו"ל, אני עובד עד אחת בלילה.
למה לא שישי הבא?

אני לא יודע מיהו המעסיק חסר הלב שלך- אבל בימי שישי אני עם האישה בערב.

asafk
26-07-11, 20:48
האמת היא שלא כל המהפכנים הצעירים בשדרה הם מפרופיל פסטיבל ערד. ראיתי שם גם אנשים בגילי, באמת קשי יום. וראיתי שם קבוצה של אנשים שקוראים לשוויון בין המינים ועוד כל מיני דברים.

דרור כתב שהפרולטוריון עסוק במלחמת קיום, ושכתבו את זה קודם. אז כן, כתב את זה אחד, מרכס. מעמד העובדים עובד קשה ולכן הוא לא יכול לפתח את הדבר החיוני למהפכה - תודעה מהפכנית. ברגע שהוא לא עובד קשה מדי, הוא כבר בורגני, ואז אין לו צורך במהפכה. לכן המהפכה של מרכס היא אוטופיה שבהגדרה לא יכולה להתקיים, וגם לזה מרכס היה מודע מההתחלה, ואפילו טרח לומר את זה.
תאמינו לי, כל אחד צריך לקרוא את המניפסט הקומוניסטי, או לפחות את התקציר, או לפחות את הערך בויקיפדיה. זה מעניין ומסביר הרבה מאוד דברים על הרבה מאוד אנשים.

אבל אנחנו, בורגנים שכמונו, לא מתיישבים בתוך המרכסיזם, כי אנחנו ממעמד שהוא לא הכיר - מעמד הביניים. מעמד שנושא ברוב תשלומי המיסים, משרת במילואים (סוג של מס, אבל לא בכסף אלא בחיים, בדם, ובזמן), אבל בסוף היום מרגיש חנוק, עובד קשה ולא רואה את הילדים, חי ברמת חיים טובה אבל באיכות חיים מחורבנת ובמתח מתמיד.
אני לא מתלונן. יש לי כל מה שאני צריך, אבל הייתי שמח לקצת יותר אוויר, קצת יותר אפשרויות, וכמו שניר כתב, המים נהיים קצת יותר עמוקים כל כמה זמן. הפסקתי להחזיק רכב שטח לפני כמה שנים כי ראיתי שאני לא נוסע איתו לשום מקום. זה חסר לי, אבל זה מותרות. בעיני לא מעט אנשים מאלו שישנים בשדרה, כמה מאות מטרים מחלון חדר השינה השכור שלי, יש לי הרבה יותר ממה שהם חולמים שיהיה להם אי פעם.

אסף.

רון נחמן
26-07-11, 20:59
אז בואו נסכם שבחמישי הבא אפשר לקיים טיול מחאת ג'יפאים. המחאה היא על מחירי הבירה (!!), עלויות הבשר (!!)- וגם הדלק (!!). כמו כן נמחה על מחירי הפיצוחים, השתיה הקלה ובסוף גם על מחירי האבטיחים, המלונים ודברי המתיקה.

במסגרת המחאה נמחה על ייקור האלמנטים הללו באמצעות צריכה חסרת רסן של דלק, בשר ואלכוהול כמו גם מתוקים.

חלקה הראשון של המחאה יבהיר לכל מתנגדינו שיש לנו רכבי שטח - יענו בעברית פשוטה- מי שאין לו ג'יפ לא יכול לעבור את הדרך למיקום המחאה. (נגיד חורשן או משלט). במסגרת החלק השני- נהיה שבעים ושיכורים קלות!

רק שהחבר'ה יבחרו מקום וקדימה.

חשוב מאוד לעשות מעשה - אנחנו מטיילים בלילה מסיבה חשובה אחת -
אנחנו מוחים על החום! דיי עם הטמפרטורות הגבוהות האלה!

לא יכול להיות שלאנשים באירופה יש גשם באוגוסט ולנו לא.

דרור ברלי
26-07-11, 21:19
אני אומנם רווק, אך מחזיק מפלצת שמשמשת אותי גם כפרייבט, וגם מצליח לחסוך וגם מצליח לבלות,
וגם לעשות קניות לשבת לבית כל שבוע ולא להיות במינוס ממשכורת של 5K איך זה?
כי אני לא חי בת"א היקרה, (בכלל מתעב את גוש דן באופן כללי למרות שאני עובד שם)

עברתי היום בשדרות רוטשילד מזכיר לי מעט את סרטי הסטלנים משנות ה60, היו חסרים להם רק קמפרים של פולסוואגן,
ותאמינו לי שלחצי מהם שם יש כסף לקנות את הפולסוואגן טראנספורטר קליפורניה (הקמפר)
זה לא מחאה, זאת קרחנה, כנראה במקום מסיבות החוף שהיו מארגנים קוקה קולה בעבר,

אתם רוצים מחירי דיור זולים? למה שלא תלכו ליישב את הנגב והגליל במקום שבדואים ישתלטו שם על שטחים ויגידו שזה שלהם
עוד מהתקופה שהסתובבו פו דינוזאורים? - אהה שחכתי, זה צעד חלוצי ופטריוטי שמזכיר את תקופת המחתרות, זה רחוק שנות
אור מהאג'נדה השמאלנית המודרנית שלכם. ת"א היא המדינה, הכל גבולות ושטחי ספאר,

רדו ממחאות, ועדיף גם שתרדו מהגראס,

בחייך שי, איך אתה משווה?
"אתה אמנם רווק". יופי חי. כשתתחתן, ויהיו לך ילדים קטנים, אתה תבין.
אתה תבין מה זה לשלם שכ"ד על דירת שלושה חדרים.
אתה תבין כמה עולה גן לילדים - לא רק כדי שתוכל לצאת לעבודה, אלא גם ובעיקר כדי שיתפתחו כמו שצריך, בחברת ילדים אחרים. רמז? גן לשני ילדים עולה יותר מהמשכורת הנוכחית שלך.
אתה תבין כמה עולה לגדל ילדים קטנים - עזוב בגדים ונעליים כל שלושה חודשים (כי הם גדלים מהר ואתה כל הזמן צריך להחליף) אני מדבר על מטרנה וטיטולים. חבילה טיטולים זה 40-55 שקל. קופסה מטרנה 45-50 שקל. זה מתחסל במהירות שיא שאתה לא מאמין. לפעמים בא לך לקחת שטרות של 100 שקל ולנגב להם את הקקי עם זה, רק בשביל לחסוך את הריצות לסופר.
וכשילדים גדלים - אולי כבר אין טיטולים ומטרנות וגנים - אבל יש הוצאות אחרות. לאו דווקא קטנות יותר.

גם אני בעד ליישב את הגליל והנגב, אבל זו חוכמה מאוד קטנה לשלוח אנשים לגור שם כשאין שם עבודה בשבילם, וכשהתחבורה הציבורית למרכז וממנו כל כך גרועה.. בגלל זה המחאה כל כך צודקת ומוצדקת. ולא יבינו לא נכון - הנהגת המחאה יושבת גם בשד' רוטשילד. הם רציניים וכוונתם טובה ואני תומך בהם בכל ליבי. אבל מכאן ועד לפסטיבל הסטלנים שהולך שם, ולטרמפ הפוליטי שכל מיני ארגונים רדיקליים ואנרכיסטיים תפסו על זה - עוד ארוכה הדרך. לא מעט מיושבי השדרה הם חבר'ה שלא נאה להם להתגורר מחוץ למרכז ת"א. אפילו לא בחולון, בת ים או פתח תקווה כי לא בא להם לנסוע באוטובוס יותר מרבע שעה. כשאני רואה את הג'וינטים, את חולצות צ'ה גווארה ואת הדיבורים הפוליטיים שקושרים כל דבר שם לימין מול שמאל, לכיבוש ולעוד כל מיני קשקושים פוליטיים, המחאה קצת מתקשה לנגוע בלב של מעגל רחב יותר.

דרור ברלי
26-07-11, 21:20
אני לא יודע מיהו המעסיק חסר הלב שלך- אבל בימי שישי אני עם האישה בערב.

זה אותו מנוול שחותם גם על הצ'ק שלך....
וחוץ מזה מה הבעיה? תביא את אשתך.

asafk
26-07-11, 21:27
לי יותר קשה מהאחר, הוא רק מעשן סמים כל היום ומחפש בנות.

איפה שאני גר יותר קשה מאיפה שאתה גר.

אני מרוויח פחות ממך ועובד יותר קשה ממך.

צרות עין וחוסר קבלה של האחר זו הסיבה שטוחנים אתכם במיסים/עמלות/מחירים מנופחים.

צודק.
והתכוונת "אותנו", לא?

היו חסרים להם רק קמפרים של פולסוואגן,

גם זה רעיון. כשאני חוזר מהמילואים. רק צריך למצוא פיסת כחול לבן על השדרה, תו של אזור 1 יש.

אסף.

נמרוד
26-07-11, 22:05
יום חמישי הבא בערב בחורשן? מתאים.

אבל תומר - תפתח שרשור חדש, למה לא נעים. כי השרשור הזה הוא ההוכחה הניצחת שלא תהיה מהפכה בארץ, שאנחנו כולנו רק דיבורים - ומסיבה טובה - כי בסך, בממוצע, מצבנו יותר מסביר. גם המתלהמים הגדולים שפתחו את השרשור, אחרי חצי יום וכמה אלפי מילים מודים שבעצם לא רע להם... פה בג'יפולוג אין הרבה עשירים אבל אין עניים, וזה לא קשור למחיר המחירון של הכלים - אם יש לך 4X4 בתור רכב יומיומי זה כי אתה יכול להרשות לעצמך, ואם יש לך 4X4 ישן בתור תחביב... אז בכלל שב בשקט.
ישבתי.

shay_love_off_road
26-07-11, 22:05
אסף - אני על השדרה הזאת הייתי מעמיד את הריו שלך, רק כדי לשמוע את תגובות הבוז של המתייפייפים האלו ולהנות מפידבק מהנה,

(לא יודע מה איתך, אבל כשפותחת לי חלון סתומה עם בהיברידית ומרצה לי באמצע רמזור שהרכב שלי הוא רוצח סביבתי אני לא
שומר על איפוק ומתעלף מצחוק על ההגה, אני אוהב שהם מתבלים את זה בקריאות בוז :P )

לגבי הר חורשן, אם זה יום חמישי, אני והבהמה בפנים!
אם יום שישי, אז אני יכול לאחל לכם רק להנות, - אצל מי מקבלים פרטים?
(אגב - רכב ללא נעילות הולך?)

BlackStar
26-07-11, 22:14
חברים יש לי מסלול לחמישי הקרוב או הבא מה שמתאים רק צריך להודיע
מתחילים חורשן \ בת שלמה ישנה בסביבות 10 לקפה ראשון עד שאחרון המפגינים מגיע 11 ככה מתחילים לזוז לכיוון ההרים אזור הביקטה אוהבי העבירות יהנו מכמה מדרגות יפות והרגועים יהנו מחזרי בר או מבירות
אחרי שעה + \ - של חורשן מתחילים לזוז לכיוון בנימינה דרך גבעת עדה בשדות יש מעברים יפים יש קצת מיים עוברים מבנימינה שוני \ סולל בונה
לכיוון מעגן מיכאל מגיעים בסביבות 1 לחוף מעגן מיכאל אני יכול לארח עד 30 40 משתתפים < וזה גם תלוי כמה עוזרים יש > יש שם זולה שמורה לבני המקום שאפשר בתאום מראש לקבל מפתח " מחויבים להשאיר נקי " אפשר למנגל שם לשבת על מדשאות 50 מטר מחוף הים כמובן שעם מתחילים ב 1 ב6 בבוקר זריחה של חוף ים
ושוט וויסקי < אני גר ממש קרוב > ומסכמים כמה סבלנו את סיבלם של הסטודנטים
:)

דרור ברלי
26-07-11, 22:27
זה כבר נשמע ממש טוב.לכבוד מאמץ כזה אני יכול לנסות לעשות מאמץ להחליף משמרות....אבל רק בחמישי הבא ואילך, כי חמשי הקרוב כבר מת. אני ותומר ניאלץ לשעשע זה את זה בברלין.

... ושמישהו יעשה מאמץ לשכנע כמה מהבחורות החברתיות מהשדרה, אלה עם השרוואלים ובלי החזיות, שיבואו גם. זה בכלל יהיה נחמד...:)

Pilon
26-07-11, 22:44
צועדים אל עתיד זול יותר!! צעדת מחאה על יוקר המחייה והפערים החברתיים.
**ביום שישי ה29.7 בשעה 10:30 נתכנס במתחם בית אריאלה(רחבת המוזיאון) בתל אביב, וב11:00 בבוקר נצא בצעדה לכיוון בית דיזינגוף(שדרות רוטשילד 16)

45937

BlackStar
26-07-11, 22:50
פילון עזוב אותך אחי עברנו כבר 3 דפים של זה לא מתאים תבוא יום חמישי בערב
בירות \ סולר \ אביטיח קר \ סטייקים וקבבים באווירת טוורנה על חוף היים עם ריח בנזין כמובן

tom 2
26-07-11, 23:14
ואני חשבתי שיהיה לי חבר מוביל מחאה ציבורית..!!!מפורסם, טלויזיה,עיתונות..
ומה בסוף יש לי, מארגן טיולי לילה עם מנגל ושוט בזריחה..
המדינה במשבר ואתה מחפש סטלות בזריחה על הים..

אולי באמת עדיפ שתערוק לארה״ב..לפחות לא תקלקל פה ....חה חה חה

תישמור לי מקום אצלך באוטו לטיולילה..אין לי כספ לסולר וכבר אין מחאה..

ניר ל
27-07-11, 00:34
עדכון קצר מהחמ"ל -
מרוב דיבורים כאן על בחורות צעירות ללא חזייה, יצאתי לשטח לבדוק "הכצעקתה"
(מלווה ע"י אשתי והתינוקת כדי לא לבלוט בשטח.)
כדי לא לצעוד על בטן ריקה , חטפנו כמה טאפסים באחד העם ושתינו קצת בירות וסנגרייה ע"מ להיכנס למצב הרוח המתאים.
אחרי הקינוח, חצינו לרוטשילד והתחלנו לצעוד לכוון "הבימה"
הבחורות כולן לבשו חזיות וריח הגראס לא נישא באוויר, האהלים הנטועים בשדירה מזכירים את המייצגים המוצבים שם מפעם לפעם, הופעות רוק פה ושם, תכלס רוב המשתתפים נראים ח'ברה טובים. הרוב מן הסתם באים לתפוס ראש טוב ולקחת חלק במסיבה הטובה בעיר. שוטר אחד אפילו לא ראיתי בסביבה - כנראה שאין חשש מהתפרצות מהומות וחסימת צירים...
בקיצור- אין מה להתלהם ולקטלג - ברור שלא מדובר באוכלוסיה הומוגנית וזה ממש לא משנה כמה אידאליסטים אמיתיים יש שם. התחיל גל מבורך של מחאה חברתית , אם תרצו - המקור שלו בכלל בתוניס ובמצריים , צריך להצטרף לגל הזה ולהעצים אותו - זה לא משנה מי עשיר יותר או פחות. כל מי שמשלם מיסים ומשרת את המדינה הזו , הוא עני באופן יחסי ומגיע לו יותר ממה שקוצב לו משרד האוצר.

תמשיכו לעדכן על החורשן, עזבו מהבחורות ברוטשילד, את אלו בלי החזיות אתם לא רוצים שאני אביא, תאמינו לי...

ד"א אני עובר דרך השדרה פעמיים ביום עם הג'יפ המעשן שלי ועדיין לא נרגמתי באבנים וכו', גם עם זה לא צריך להגזים...

אומי5
27-07-11, 04:17
המחאה הזו לא שווה כלום מכמה סיבות.
קודם כל, רוב מי שמפגין שם (ורבים מהם חברים מהלימודים מהעבודה ומהחיים) לא הפגין בחיים שלו לפני זה.
הם אשכרה חושבים שאם הם חסמו לשעתיים, באמצע הלילה, צומת חצי מרכזית בת"א ונעצרו 40 אנשים, אז ביבי יכנס מחר את השביעייה. הוא אוכל הפגנות קשות מזה כל חודש בשטחים.
הסיבה השניה היא שהחבר'ה לא באמת כועסים, בחור שאני מכיר זרק בקבוק מים ריק לכיוון כללי של שוטר שרמס מפגנים עם סוס, הוא נענש ע"י "מהפכנית" בחצי שעה הרצאה לגבי זה שהוא אלים ושאלימות לא פותרת כלום.
מצטער חברים מהפכה עושים באלימות או שלא עושים בכלל.
מי שמובילים את המאבק הזה, לא ממש מעכלים את התמיכה שקיבלו ולא ממש יודעים מה לעשות עם זה, כאן בדיוק נכנסו כל מיני אירגונים שמאלניים מאוד שניכסו את המאבק ואיבדו ברגע את כל מי שימינה למר"צ.

מאבק צריך להיות על הכל, על השחיתות בכל התחומים, על החלפת כל שיכבת ההנהגה, לא על דיור, דלק, הביטוח או מחירי המטרנה אלא על זה שחרא כאן.
זה לא שאני מטיף לאלימות כן ? אבל מי שרוצה להצליח יהיה חייב להיות אלים.

גם זה רעיון. כשאני חוזר מהמילואים. רק צריך למצוא פיסת כחול לבן על השדרה, תו של אזור 1 יש.

אסף.
יש מצב שאתה בצאלים שבוע הבא? יאללה נקבע לקפה באיזה פיסטין.

ינון
27-07-11, 08:47
אנחנו מתפלפלים פה אבל בפועל רוב אנשי הפורום הם אנשים שיכולים להרשות לעצמם את התחביב היוקרתי הזה שנקרא ג'יפ לפחות כך אני מעריך.
אבל בפועל מי שנאבק אינו יכול להרשות לו תחביבים כגון אילו (אני כפי הנראה פורש מעולם הג'יפאות לתקופה לא מוגדרת בגלל חוסר כדאיות כלכלית {מילה יפה ליכולת})
בגדול מדינת ישראל עושקת אותנו וכל אחד מצביע לאזור שכואב לו אבל צריך להכיר בעובדות שמחזיקים אותנו קצר קצת מרפים מהחבל ושוב מהדקים כך שאנו המעמד הבינוני נמוך שורד על הקצה.

אפשר להשוות את זה עם מחירי הדלק או המשקל שלי יורד 3 קילו ואז עולה בשבע קילו.
הבעייה היא גורפת ולא מחאת קוטג', עגלות או דיור בסופו של יום סטייק עולה בין 80 ל110 קילו פרגיות 50 זוג חבילות חיתולים 100 ש"ח שכ"ד4000 ש"ח משכנתא לא פחות ליטר סולר 7.20 יעני 500 לשבוע אצלי- בנזין משהו דומה קייטנה לילדים (קומבינה )1000 ש"ח 3 שבועות כפול 2 ילדים השלישי במשפחתון 1200 ש"ח ארנונה כ400 ש"ח חשמל משתנה לפי העונה ממוצע של 200 ש"ח ביטוח כ400"שח לרכב גז כ80 ש"ח חודשי טמפונים לאישה לא יודע היא קונה חבילת קונדומים למניעת הוצאות נוספות חינוך חובה לילדים כ300 ש"ח לחודש לא כולל מתנות ימי הולדת בכתות בקיצור המשכורת של זוג ממוצע זו ההוצאה שלי החודשית ומעבר.
המדינה בעבר אכן הייתה סוציאליסטית היתה אידיאולוגיה שכיום כבר לא רלוונטית (שיסלחו לי העולים החדשים) הגיע עליה עם זקניה וילדיה והופ קופת חולים קורסת הם מקבלים סל קליטה ופטור ממס לרכב. הם יכולים לחזור לחו"ל אם המדינה מתמוטטת.
אני דור 9 בירושלים הסבא של סבא שלי ממקימי פתח תקווה השומר העברי הראשון לי אין לאן לברוח אין לי ארץ אחרת אין לי זכויות בשום מקום רק חובות פה בארץ הקודש.
השלטון המסריח לוקח אותי ושכמותי כמובן מאליו ואומר הוא לא צריך עזרה (אין מלגת לימודים כי ההורים שלי ממעמד סוציואקונומי גבוה אין קרן שממנת דור 9 בירושלים ) אם יש בעייה אני יכול לפנות לאבא על הירושה מדינת ישראל תגנוב מס כי צריך לעשוק אותנו אבל בפועל הבית מכניס פחות 10000 ש"ח.אז מירושה של כ3מליון ש"ח חלקי שלוש בניכוי מס נוכל לרכוש סוףסוף דירת 3 חדרים בירושלים ולשלם משכנתא במשך שלושים השנים הנותרות.

אני כותב ונמאס לי כי בעצם את מי זה מעניין כולם עסוקים כולל אני תתעוררו תחריר (מצרים) זה כאן הגיע זמן למהפכה.
נ.ב אני עסקתי בהוראה והשלמתי הכנסה כנהג אוטובוס אני לא מפונק אבל : http://www.youtube.com/watch?v=VQVfKS7ukiE

פלג_
27-07-11, 09:34
ציטוט: "אנחנו מתפלפלים פה אבל בפועל רוב אנשי הפורום הם אנשים שיכולים להרשות לעצמם את התחביב היוקרתי הזה שנקרא ג'יפ לפחות כך אני מעריך.
אבל בפועל מי שנאבק אינו יכול להרשות לו תחביבים כגון אילו (אני כפי הנראה פורש מעולם הג'יפאות לתקופה לא מוגדרת בגלל חוסר כדאיות כלכלית {מילה יפה ליכולת})"

ינון, לא להתבלבל, החברה האלה פשוט לא יודעים איך הלשתמש בכסף.
אני מכיר את הנושא ויש לי שם הרבה חברים שגרים באזור, הם בזבזנים הם יוצאים כל ערב למועדונים, המקררים שלהם ריקים כי הם פשוט אוכלים בחוץ.
צורת החיים בתל אביב זה מה שיקר, ולא המחייה. (זה שהם נוסעים באופניים זה לא בגלל חיסכון כספי...זה בגלל שזה טרנדי, זה כביכול ירוק, כי אין להם חניה, כי זאת האופציה היחידה בעיר הזאת וכנירא גם בגלל הרמה......אך הרמה)
עכשיו שלושים אלף איש רוצים לגור ברחוב אחד בתל אביב אז המחיר יקר...הגיוני לא.

שחבר שלי פה מהוד השרון אומר לי, שמה גדלתי פה המשפחה שלי פה וקשה לי לקנות פה דירה אני מבין...אז הוא קנה בפ"ת.
אבל החברה האלו בתל אביב אם לא 80% מהם לא מהעיר, המון מהדרום ומהצפון, וזה שהם מגיעים לת"א זה הרבה מהסיבות שכבר נאמרו פה.
אז נכון יקר בארץ....אבל אתה בחרתה לגור ב 20 מ"ר ב 4000 שקל, בעיה שלך, ושלא יספרו סיפורים שזה המקום לגדל בוא ילדים.
המקום לגדל בוא ילדים זה בית טוב ובריא.

פלג_

ינון
27-07-11, 10:10
ינון, לא להתבלבל, החברה האלה פשוט לא יודעים איך הלשתמש בכסף.
אני מכיר את הנושא ויש לי שם הרבה חברים שגרים באזור, הם בזבזנים הם יוצאים כל ערב למועדונים, המקררים שלהם ריקים כי הם פשוט אוכלים בחוץ.
צורת החיים בתל אביב זה מה שיקר, ולא המחייה. (זה שהם נוסעים באופניים זה לא בגלל חיסכון כספי...זה בגלל שזה טרנדי, זה כביכול ירוק, כי אין להם חניה, כי זאת האופציה היחידה בעיר הזאת וכנירא גם בגלל הרמה......אך הרמה)
עכשיו שלושים אלף איש רוצים לגור ברחוב אחד בתל אביב אז המחיר יקר...הגיוני לא.

שחבר שלי פה מהוד השרון אומר לי, שמה גדלתי פה המשפחה שלי פה וקשה לי לקנות פה דירה אני מבין...אז הוא קנה בפ"ת.
אבל החברה האלו בתל אביב אם לא 80% מהם לא מהעיר, המון מהדרום ומהצפון, וזה שהם מגיעים לת"א זה הרבה מהסיבות שכבר נאמרו פה.
אז נכון יקר בארץ....אבל אתה בחרתה לגור ב 20 מ"ר ב 4000 שקל, בעיה שלך, ושלא יספרו סיפורים שזה המקום לגדל בוא ילדים.
המקום לגדל בוא ילדים זה בית טוב ובריא.

אני עובד בירושלים לגור במודיעין הוצאות הדיור והדלק גבוהות המושבים מסביב גבוהות אין פה בחירה יש מציאות!!!
אני יכול לעבור לעיסוויה אולי אבל לא נראה לי סמפטי אה וגם שם יקר.
מעלה אדומים רכישה יקרה או לחילופין המרחק מהעיר.
כאשר יש לך תחבורה ציבורית לא יעילה עבודה נוספת לא תבוא בחשבון כי לא תספיק להגיע מניסיון.
משום מה אתם מסתכלים על תל אביב אבל הבעייה היא של כלל המדינה אני המצב שלי עוד טוב בהשווה לאותו בחור מירוחם לדוגמה שתקוע בחור ללא עבודה .

באשר לחברה אני מניח כי הם מכל המגזרים גם אני כסטודנט עבדתי למדתי ואכלתי בחוץ ייתכן שרבים מהם ביטניקים אבל עדיין המצוקה קיימת והיא קיימת בקרב המהעמד שמחזיק את כלכלת מדינת ישראל את הבטחון את אוכלי החינם הן מטעם המפלגות השונות והן מטעם מצפון ודת כמובן שאנו מסבסדים את כל העולם ואשתו.

אגב בוא נחשוב נדמה מצב בו כל מי שמרוויח שכר מינימום +1000 ש"ח יקח את הרגלים ויפסיק לעבוד יתפטר מעבודתו ונחשוב מה יהיה.
סניטרים בבית חולים אין -הרבה קקה נהגי משאיות חלוקה- אין לחם אין חלב אין העברת דירות למעשה המשק נעמד פקדי הממשלה הזוטרים לא עובדים אין שירותים
אין סניטציה בבתי ספר אין מורים אין אבטחה אין שוטרים מתחילים למעשה המדינה תשותק תעמוד הטייקונים ירגישו אתזה הממשלה תרגיש את זה אין נהגי אוטובוס.
אוטופיה למהפכן המתחיל.
כמובן אנו מדינה פאשיסטית יקראו לצבא אבל הוא מורכב מאיתנו 4000+1000 ש"ח אנחנו רוב המדינה ואין לנו שכל להבין את זה נסרב לצווי שמונה ואז עדיין אין שרותי תובלה בטחון ומה לא .השביתות והמאבק צריכות להיות על בסיס קו השכר ולא על בסיס של חיתולים או דלק.
שהטייקונים ירוויחו פחות בעלי העסקים פחות ובעלי השלטון כמובן פחות.

אגב תראה את המתמחים בבתי החולים אם הם צתפטרים ובאמת יעמדו מאחורי המילה שלהם כולנו נהיה בבעיה
תחריר זה כאן רק אין את מי שיישם זאת

פלג_[/QUOTE]

zagi
27-07-11, 10:56
אם נעשה סיכום קל עד עכשיו נראה שכולנו מרגישים שהמצב במדינה הוא לא אופטימלי בלשון המעטה .

חלקכם בוודאי זוכרים כשהתחילה מחאת הדלק אני הייתי מהראשונים לצאת לרחובות/כביש וכדו' ועשיתי כל מאמץ אפשרי לגייס אנשים שיתמכו במטרה .

המצב היום הוא אחר , היום חלק מוחים נגד עליית מחירי הדלק ,חלק נגד הוצאות דיור , חלק נגד קוטג' ...וכו' .

התפזרנווווווווו................., מכירים את המשפט " הפרד ומשול " ?! , אנחנו צריכים להבין ושכולם יבינו שאנחנו בעצם מוחים על אותו דבר !!!!

מחיר המחייה בארץ גדול מהשכר הממוצע !

אם היפים ,סטלנים , נערות חשופות חזה הצליחו לעורר את ההד הכי גדול שהיה עד עכשיו במדינה - אני רוצה אותם איתי במאבק .

אבל .... קודם הם צריכים להבין שאנחנו מכוונים לאותה מטרה , ושלכולנו יש מטרה משותפת אחת והיא - להוריד את מחיר המחיה בארץ ( לא משנה באיזו דרך , דיור , דלק , צמיגי שטח מוזלים ...) מתחת למשכורת הממוצעת .

בשורה תחתונה - כל השרשור הזה התחיל עם כיוון כללי ורוח גבית נחמדה מאוד , ואז תומר הציע בציניות גמורה למחות בחורשן על בירה ובשר וכל השרשור קיבל תפנית והתלהבות גדולה מהמאורע .

אם תהייה אותה התלהבות לשנות משהו במדינה בשביל עתיד ילדנו כמו ממפגש בחורשן מצבנו מצויין , אם ההפך הנכון ...מישהו יודע איך אני יכול לקבל אזרחות אוסטרלית ?

Juv
27-07-11, 11:12
"מחיר המחייה בארץ גדול מהשכר הממוצע !"

נכון, אבל (וזה אבל גדול) - חלק גדול מהרמיה של המערכת היא עצם השימוש בממוצעים. בחברה קוטבית כמו שלנו, ובהרבה חברות מערביות אחרות אין היום שום הגיון לבדוק ממוצעים של הכנסות, הוצאות או כל פרמטר אחר. לכל ממוצע יש להוסיף את החציון המתאים. לדוגמה - יכול להיות שהשכר הממוצע במשק הוא 7500 ש"ח אבל השכר החציוני (השכר שחצי מהאנשים מרוויחים פחות ממנו וחצי יותר) נמוך באופן משמעותי, מה שמגביר כמובן את הבעיה האמיתית.
באופן גס, ככל שהחברה שיוויונית יותר הממוצע והחציון יהיו קרובים יותר. אצלנו הם רחוקים מאוד ובגלל זה חלקנו לא מצליחים לחיות וחלקנו לא מבינים על מה כל הרעש.
בחינת ממוצעים היא כיום יופי של שיטה להחליק בעיות.
הלאה הממוצע!

zagi
27-07-11, 11:26
קודם נגיע לממוצע ... אח"כ נדבר . אנחנו לא שם !

shmil
27-07-11, 11:26
כמות האויר החם הנפלטת בשרשור הזה פוגעת באוזון.
אוי, הקלות הבלתי נסבלת של מחאת המקלדת.

רוצים לעשות מעשה? תעשו. הבעייה היא שאתם יושבים לכם במזגן, כי חם לכם מדי מכדי למחות, מוציאים קיטור ו/או אויר חם אחר בלחיצה על כפתורים קטנים מרובעים, ומשוכנעים שבזה מה זה תרמתם למחאה.
זה כותב כך, וזה בוכה על כך, וזה מאיים בכך, וזה משתפך על כך.
היי - עם כל הכותרות באינטרנט על כיכר תחריר, ועל מהפכות חברתיות - הן לא באמת נוצרו ברשת. הן נוצרו בשטח, עם ועל ידי אנשים אמיתיים ולא וירטואליים.
רוצים - צאו מהמרשתת. צאו לאויר העולם.

או שתמשיכו להשתיק ולהשקיט את מצפונכם במחאת מקלדת.

ינון
27-07-11, 11:34
אתה צודק!!!!

רוצים לעשות מעשה? תעשו. הבעייה היא שאתם יושבים לכם במזגן, כי חם לכם מדי מכדי למחות, מוציאים קיטור ו/או אויר חם אחר בלחיצה על כפתורים קטנים מרובעים, ומשוכנעים שבזה מה זה תרמתם למחאה.
היי - עם כל הכותרות באינטרנט על כיכר תחריר, ועל מהפכות חברתיות - הן לא באמת נוצרו ברשת. הן נוצרו בשטח, עם ועל ידי אנשים אמיתיים ולא וירטואליים.

פלג_
27-07-11, 11:36
שלום ינון.

אתה צודק בכל מה שאתה אומר ואני מסכים איתך לגמרי.
גם אני סטודנט, וגם אני משכיר דירה וגם לי יחסית קשה.

אבל מתחם האוהלים זה בתל אביב ספציפי מרגיש לי כמו אנס שצועק אל תירצח.

פלג_

ניר ל
27-07-11, 12:11
אתם באמת חושבים שמחאה אלימה מזיזה יותר חזק לפוליטיקאים ?!

אתם מה זה לא בכוון ...

כשמפגינים אלימים שוברים למישהו חלון ראווה, הופכים למישהו אחר את הרכב, שורפים פחי אשפה של בניין, סתם חוסמים צומת ,בוזזים עסק ופוגעים בשוטרים - לביבי, ציפי, אהוד ואחרים זה לא מזיז שערה - זה פוגע ספציפית באנשים שנפגעו וניזוקו.
במצריים ולוב אסור לקיים הפגנות וכל יציאה לרחוב או התארגנות - משמעותה עימות אלים.
אני רואה ברוטשילד מחאה שקטה ויפה שצוברת תאוצה, אוספת עוד ועוד אנשים , לא מפריעה יותר מדי לשיגרת החיים של אוכלוסיית הסביבה - אבל זוכה לכיסוי תקשורתי אוהד, מעוררת הרבה הדים, הרבה הזדהות ומרעידה את כסאות השרים וחברי הכנסת. בפירוש ככה ! הם מפחדים לאבד את הג'וב שלהם בבחירות הבאות ובגלל זה הם מגיעים לשם כדי להתחנף ובגלל זה הם ינסו לעשות צעדים שישנו את המצב ולנכס אותם אליהם בזמן הבחירות.
ככה זה עובד כאן !
אז תפסיקו להתלהם ולנסות למצוא את ההבדלים בינם לבינכם. אני לא דומה לאף אחד שיושב שם באוהל וגם לא דומה לאף אחד מכם, לכל אחד מאיתנו יש אינטרס טיפה שונה ורעיונות וסדרי עדיפויות טיפה שונים, אבל בסה"כ כולנו רוצים את אותו דבר.
לדעתי זו צורת מחאה פנטסטית עבור אנשים כמונו - אנחנו לא מחפשים צרות ולא מחפשים אלימות , אני מכיר לא מעט אנשים שמגיעים אחה"צ עם הילדים שלהם - מקימים אוהל בשדרה לשעה שעתיים , הילדים מבסוטים ומתקפלים הבייתה למזגן ולמיטה - אין שם אף שוטר ואין שום צורך במשטרה , כל עוד חולדאי לא יחליט להפסיק את המייצג. אפשר גם להתארגן במרוכז ולהגיע עם האוהלים ביחד, בלי הג'יפים, אם תרצו אז עם שלט "ג'יפולוג עם הולכי השדרה" לתפוס קטע בין מזא"ה לשד"ל , להביא בשר מהמסעדה ממול ולפתוח שולחן , יכול להיות אחלה מפגש .
למה ברוטשילד ולא בחולון או אשדוד ? - כי לשם מגיעה התקשורת וזה מה שרואים בטלויזיה הפוליטיקאים, גם יותר נחמד שם.
מפחדים ממחאה של פעילי סביבה ? עשו לי טובה... מחבקי עצים זה לא משהו שבאמת קיים כאן במדינה, גם לא בשדרה , זו סתם פיקציה... רוצים בחורות יפות בלי חזייה - תביאו את הבנות שלכם - גם זו פיקציה.
אין שם אוכלוסיה הומוגנית ולא חייבים להתערבב עם אף אחד אחר שם אם לא רוצים.

boaz avrahami
27-07-11, 13:14

התכוונתי לכתוב בדיוק את מה שכתבת אבל בסגנון פחות מנומס.

תפסיקו כבר לזיין בשכל.
צאו לשטח ותלחמו על זכותנו האזרחית.
אם תתחילו להאמין שמאבקים יעילים תגלו שהמאבק הזה יכול להיות הדבר הכי רווחי שהתעסקתם בו בשנים האחרונות.

רק מי שעושה משנה!

מאיר רוטברג
27-07-11, 13:25
רוצה לתמוך במחאת הדיור? זה כן, ואני ממש בעד. עזוב את הג'יפ בבית. תגיע לת"א באוטובוס ולך לשדרה ברגל. תלבש חולצת צ'ה גווארה, כפייה פלסטינית על הצוואר וכפכפים על הרגליים, תביא איזה דגל או שלט, תצעק קצת סיסמאות, תצטלם מחובק עם בחורות בשרוואל ופרח בשיער. כמו שנאמר - יש שם אווירת וודסטוק עם כל מה שמשתמע... ואני בכלל לא אתפלא אם רבים וטובים מגיעים לשם לא כי למחות, אלא כדי לעשן משהו טוב ולצוד בחורות.... ובינינו - ואי אפשר להתווכח על העובדה המוכחת - אצל השמאלנים התל אביביים האלה יש תמיד חומר טוב לעישון ותמיד-תמיד הרבה יותר כוסיות....

לא מבין ברלי על מה אתה מתלונן???http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/smilies/smile.png

boaz avrahami
27-07-11, 14:31
מאיר

יש שם כאלו ויש גם אחרים.
מי שיכול להזדהות עם נושאי המאבק שיצא מהבית.

כמות המשתתפים ונחישותם היא שתכריע בסוף!

אני כידוע ימני קיצוני ולא מזדהה עם האנרכיסטים או פלגי השמאל ששם.
אני מפריד בין הדיעות הפוליטיות שלי לבין הנושא האזרחי שכרגע על הפרק ועושה את החשבון האישי שלי.
לצורך כך אני מוכן לשלב יד גם עם מגזרים שביום יום אין לי הרבה מהמשותף איתם...

העיקר שבסוף אוכל לרכוש בית ולשלם פחות מיסים!

Pilon
27-07-11, 17:50
בעוד אנו מדברים, זה מה שקורה בכנסת:
חוק נגד מחירי הדלק נפל: "קפיטליסטים אטומים"
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/264/213.html

אני איש ימין כל חיי כמו רבים וטובים שכתבו כאן. גם אני למדתי שחובה להפריד בין פוליטיקה ומדיניות בטחונית, לבין הצורך בהפסקת העושק החזירי של הממשלה הנוכחית.
תזכורת, ביום שישי יוצאת צעדת מחאה על מיסי הדלק ויוקר המחייה מרחבת מוזיאון ת"א ב 10:30.

talilim
27-07-11, 18:30

שמיל לשלטון......:p

hadtomer
27-07-11, 19:44
רבותי- יש טיול מחאה-

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58163&p=398826#post398826

asafk
27-07-11, 19:48
בעוד אנו מדברים, זה מה שקורה בכנסת:
חוק נגד מחירי הדלק נפל: "קפיטליסטים אטומים"
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/264/213.html

אני איש ימין כל חיי כמו רבים וטובים שכתבו כאן. גם אני למדתי שחובה להפריד בין פוליטיקה ומדיניות בטחונית, לבין הצורך בהפסקת העושק החזירי של הממשלה הנוכחית.
תזכורת, ביום שישי יוצאת צעדת מחאה על מיסי הדלק ויוקר המחייה מרחבת מוזיאון ת"א ב 10:30.

לאיזה כיוון? יש מסלול ידוע?

אסף.

shay_love_off_road
27-07-11, 20:14
אומי אני מסכים עם כל מילה שלך,

חבל שאנחנו לא טיפה חמומי מוח כמו הטרבלסים/טריפולטאים והופכים את המדינה על מנהיגיה,
תארו לכם מה יהיה פה אם יהיו כאן הפגנות כמו שהיו נגד מובארק?

תארו לכם מה יקרה עם 2 מיליון תושבים ינסו לפרוץ את שערי הכנסת, גם אם תירו בהם זה לא יעזור, כי ההמון יכנס,
לשם ושם כוח אבטחה/משטרה לא יצליח לעצור 2 מיליון איש,

להשיג דברים משיגיןם רק באלימות, בדיבורים מפסידים,

zagi
27-07-11, 21:06
אסף , לשאלתך - מצעד המחאה כנגד היטלי המס על הדלק ויוקר המחייה יהיה ב-29.7 בשעה 10:30 מרחבת המוזיאון , בית אריאלה לכיוון שדרת רוטשילד , בית דיזינגוף .

boaz avrahami
27-07-11, 21:21
אני אהיה שם

IlanHadar
27-07-11, 22:04
ברור שמה שאני אכתוב לא ישנה דבר אבל, אנחנו שוכחים מה קורה סביבנו.

נכון שמי שמחזיק 4X4 לא חסכוני ויכול לעמוד במחיר, קשה לקרוא לו מסכן, אני בוודאי לא מגדיר את עצמי ככזה (תבינו גם ממה שכתבתי), אבל למה:
שחס וחלילה שאם צריך שירות רפואי אז אלוהים ישמור אם אין לך ביטוח פרטי או ערימת מזומנים לשלם כדי שחס וחלילה לא תיפול אצל מתמחה שעמד 20 שעות על הרגליים.
שהילדים בביה"ס שמקבלים חינוך ששווה לכלום ואם אתה רוצה שהילד שלך יגיע למשהו אז תשלם שיעורי השלמה ותשלם עבור עוד ועוד ולא ועבור חוק חינוך חרא.
שאותם ילדים שיגדלו אז תדאג שיתחתנו עם משפחה שיש להם לתת את המאות אלפים שאתה תיתן כדי שלא יגורו אצלך בבית.
שמכל שקל שאני מרוויח יותר מ 50% הולך כמיסים ישירים לממשלה וזה לפני מיסים עקיפים כמו מע"מ, בלו, כך שהרבה לא נשאר.
כדי שכספי הפנסיה ילכו לטייקונים כהלוואות, שמגיע הזמן להחזיר אז עושים לנו תספורת בזמן שהם בונים אחוזות כפר שמריהו.
שבמחיר של הדירה שלי, בעיר המוזנחת שלי, ברחוב שלא עשו לו אספלט 30 שנה, אני קונה בית רחב מימדים בכל פרוור בעולם.
שהמחירים בסופר יקרים יותר מכל סופר באירופה או ארה"ב, כן חברים שבאים מאירופה בוכים שיקר כאן!
שהמזדה 3 בישראל עולה כמו הג'יפ שלי חדש ומאובזר בארה"ב.
שגם מי שמרוויח הרבה כשכיר לא ממש חי ברווחה.
אז תמשיכו לשבת על הכסא שלכם ולשתוק (כן גם אני כזה) אבל תזכרו: פריאירים לא מתים, רק מתחלפים.

נמרוד
27-07-11, 22:22
כל המתלהמים ואנשי "תכריר" - קודם כל ממש משעשע לקרוא את התגובות שלכם... באמת שהמקלדת סובלת הכל. את חלקכם אני מכיר, ואתם ילדים טובים בדיוק כמוני. שאלה - למי הצבעתם בבחירות האחרונות? אל תענו, זה עניינכם הפרטי, אבל אם אנחנו חתך מייצג כאן, אז יותר מחצי מאיתנו הצביעו בשביל מישהו שיושב היום בקואליציה. ואם לא הצבעתם - אז למי אתם באים בטענות...

לא צריך אלימות בשביל להפיל ממשלה. הממשלה הזאת מתקרבת לתוחלת החיים הממוצעת, היא לא תסיים את חייה באופן טבעי - בדיוק כמו כל הקודמות - וכנראה שבעוד שנה פחות או יותר יהיה כאן ראש ממשלה אחר. ולא משנה מי זה יהיה, המיני-מהפכה הזאת, בתקווה שתימשך, תכתיב לו מדיניות. השינויים לא יהיו גדולים, כי הם אף פעם לא גדולים בדמוקרטיה, אבל הם יהיו, כי החבל נמתח קצת יותר מדי.

מחירי הדלק אגב, לא ירדו.

ניר ל
28-07-11, 00:38
זה לא משנה למי הצבענו, כי בתכלס הממשלה שאנחנו מחכים לה עדיין לא קיימת, גם לא המפלגה שאנחנו צריכים.

לצערי , כל המפלגות החברתיות החילוניות עד כה, תפסו עמדה חד צדדית בנוגע לענייני החוץ והבין מגזרי (בטחון, שלום, נושא יהודי ערבי , נושא דתי חילוני) , במקום להתמקד במכנה המשותף החברתי הרחב ולשים כטאבו את ענייני הימין/שמאל. עד שלא תקום מפלגה שתרים את הכפפה ותורכב מאנשים שלא מזוהים היום פוליטית - השינוי לא יקרה. שימו לב שלמפלגת הגימלאים זה הצליח בדיוק מהסיבה הזו.
המצע לא צריך לכלול אג'נדה ביטחונית, לא לדון בחלוקת הארץ ובדרך להביא שלום אמיתי - חייבים להבין שכל הקשקושים האלו הם לא באמת בשליטתנו אלא נתונים להשפעות חיצוניות. כדי לקדם שלום ובטחון בצורה אופטימאלית, צריך להושיב על ההגה איש עסקים ממולח - שידע לנהל מו"מ ויחסי ציבור כמו שהוא מנהל את עסקיו ואת תדמיתו, אין כאן עניין לשמאל וימין או לשום דעה קיצונית - כי כל אחת מאלו תוביל לאבדון או לבידוד בינלאומי.

דרור ברלי
28-07-11, 08:58
דווקא הקואליציה הנוכחית רחבה ויציבה מאי פעם. אם לא יפילו אותה בכוח, הממשלה הרעה הזו עוד עלולה לסיים קדנציה בשקט. אולי אפילו להביא לנו איזו מלחמה קטנה כדי להסיט את תשומת הלב מאוהלים לטילים.
ובאשר למחירי הדלק - רובהמחיר עדיין מורכב ממסים ומס על מס. כן, המחיר בעולם נתון לשינויים אבל עדיין חלקה של המדינה כאן גדול מאוד. גדול מדי. ייקור חד (20-30 אגורות) יתבצע בתחילת השבוע הקרוב, והממשלה הרעה הזו מתכוונת להעלות את הבלו בשיעור חד של עשרות אחוזים בינואר הקרוב.

דברים כאלה כבר לא עוצרים בדיבורים. רק במעשים. רק בכוח. לפני שיהיה כאן רע באמת.

אומי5
29-07-11, 08:30
כל המתלהמים ואנשי "תכריר" - קודם כל ממש משעשע לקרוא את התגובות שלכם... באמת שהמקלדת סובלת הכל. את חלקכם אני מכיר, ואתם ילדים טובים בדיוק כמוני. שאלה - למי הצבעתם בבחירות האחרונות? אל תענו, זה עניינכם הפרטי, אבל אם אנחנו חתך מייצג כאן, אז יותר מחצי מאיתנו הצביעו בשביל מישהו שיושב היום בקואליציה. ואם לא הצבעתם - אז למי אתם באים בטענות...

לא צריך אלימות בשביל להפיל ממשלה. הממשלה הזאת מתקרבת לתוחלת החיים הממוצעת, היא לא תסיים את חייה באופן טבעי - בדיוק כמו כל הקודמות - וכנראה שבעוד שנה פחות או יותר יהיה כאן ראש ממשלה אחר. ולא משנה מי זה יהיה, המיני-מהפכה הזאת, בתקווה שתימשך, תכתיב לו מדיניות. השינויים לא יהיו גדולים, כי הם אף פעם לא גדולים בדמוקרטיה, אבל הם יהיו, כי החבל נמתח קצת יותר מדי.

מחירי הדלק אגב, לא ירדו.
אתה צודק, בזמן שלטונם של המערך וקדימה שחיתות הייתה דבר שקראנו עליו רק בהקשר של דרום אמריקה.
עד לפני ארבע שנים כל סטודנט היה שוכר דירה בכיף וגם מחזיק רכב פנאי, גם הייתה סיבה טובה ללמוד, כל בעל תואר או עסק היה מרוויח יפה וכל חודש שם קצת בצד לחיסכון, אחרי כל ההוצאות.

אתה גם צודק שאלימות באמת לא תפתור כלום, גם ככה אלו יהיו רק שניים שלושה פראיירים, שיתפסו מהר ע"י המשטרה הטובה שלנו (נשארו שם כמה חבר'ה מלפני תקופת ביבי שעוד יודעים את העבודה).

בקיצור הכל חרא, בהכל אשם ביבי ופעם היה פה יותר טוב....

zagi
29-07-11, 17:43
אם אתה חושב שהיום חרא ... חכה למחר .

גם לפני 4 שנים לא היה טוב , אבל לפחות יותר טוב מהיום ... המצב הולך ומחמיר מיום ליום .

BackDoorMan
31-07-11, 13:58
זה לא משנה למי הצבענו, כי בתכלס הממשלה שאנחנו מחכים לה עדיין לא קיימת, גם לא המפלגה שאנחנו צריכים.

לצערי , כל המפלגות החברתיות החילוניות עד כה, תפסו עמדה חד צדדית בנוגע לענייני החוץ והבין מגזרי (בטחון, שלום, נושא יהודי ערבי , נושא דתי חילוני) , במקום להתמקד במכנה המשותף החברתי הרחב ולשים כטאבו את ענייני הימין/שמאל. עד שלא תקום מפלגה שתרים את הכפפה ותורכב מאנשים שלא מזוהים היום פוליטית - השינוי לא יקרה. שימו לב שלמפלגת הגימלאים זה הצליח בדיוק מהסיבה הזו.
המצע לא צריך לכלול אג'נדה ביטחונית, לא לדון בחלוקת הארץ ובדרך להביא שלום אמיתי - חייבים להבין שכל הקשקושים האלו הם לא באמת בשליטתנו אלא נתונים להשפעות חיצוניות. כדי לקדם שלום ובטחון בצורה אופטימאלית, צריך להושיב על ההגה איש עסקים ממולח - שידע לנהל מו"מ ויחסי ציבור כמו שהוא מנהל את עסקיו ואת תדמיתו, אין כאן עניין לשמאל וימין או לשום דעה קיצונית - כי כל אחת מאלו תוביל לאבדון או לבידוד בינלאומי.

אני לא רואה איך אפשר בלא זיהוי פוליטי, ואני לא מתכוון למפלגה כזו או אחרת בהכרח.
הממשלה הזו רעה ולא מסוגלת/רוצה לשנות את המצב, נקודה.

יש עוגה שצריך לחלק, ועד עתה הפרוסות של מעמד הביניים נבזזו לטובת סקטורים מועדפים (בראש וראשונה התנחלויות, אח"כ חרדים, קיבוצים וג'ילדת הטייקונים)
מאחר ומדובר בממשלה ימנית-דתית-פרו-טייקונית ההתמודדות שלה תהיה בהגדלת העוגה (לאחר שהפירורים שהוצעו בספין הנוכחי נדחו בבוז ע"י מארגני המחאה)
ללא שינויי משמעותי, האופציה נידונה לכשלון.
האפשרות השניה היא חלוקת העוגה הנוכחית מחדש ללא הגדלתה, אלא שהיא מתנגשת עם האידיאולגיה הימנית.
וב"ימנית" אני לא מתכוון רק למפלגות הקואליציה אלא גם לרוב הסיעות הגדולות באופוזיציה.

בראש וראשונה צריך להעשות מיפויי עלויות אחזקת הסקטורים המועדפים הנוכחיים, כמה עשורים אחורה.

ניר ל
31-07-11, 15:36
האמת היא שלא בדקתי את זה בעצמי, אבל אני מוכן להתערב , שכל הדיבור על חלוקת העוגה לחרדים ולהתנחלויות זה קשקוש - כן בפירוש יש אפלייה בולטת של האוכ' החרדית מבחינה סוציאלית אבל האם זה חלק מהותי מתקציב המדינה ? אני בספק רב. כנ"ל לגבי התנחלויות - אני מניח שרוב ההוצאה היא בטחונית (סלילת כבישים /מעקפים/מיגונים/ שמירה) , את זה אפשר להפסיק ביום אחד - בדיוק כפי שעשו עם הקיבוצים בזמנו, אבל בלי שום קשר - על איזה אחוז מהתקציב מדובר ? !

הקיבוצים לא מסובסדים כבר מעל 20 שנה. הטייקונים ?! מה בדיוק הטענה כלפיהם ?! שהם משקיעים מכספם הפרטי בשביל להקים כאן אופרציות יקרות שמספקות הרבה תעסוקה, אבל אם בטעות זה מצליח להם והם מרוויחים מהעסקה - אז הם לא בסדר ?

אני חושב שלהעלות טיעונים כלכליים זה נכון - חשוב להכיר את העוגה, להכיר את התקציב הנוכחי ולהסכים איך מחלקים אותה אחרת - אבל לשם כך דרושים מספרים אמיתיים ולא קשקושים פופוליסטיים וססמאות נבובות .
ראיתי אתמול ראיון עם מירי רגב, אני בטוח שהוא דומה לראיונות עם פוליטיקאים רבים אחרים - אין לי מושג לאיזו מפלגה היא שייכת וגם לא מעניין אותי, אבל היא הפגינה שם תת רמה שמביישת את היותה ח"כ ומביישת את עובדת היותה דו"צ בעבר.

ItayWitzer
31-07-11, 17:39
האמת היא שלא בדקתי את זה בעצמי, אבל אני מוכן להתערב , שכל הדיבור על חלוקת העוגה לחרדים ולהתנחלויות זה קשקוש - כן בפירוש יש אפלייה בולטת של האוכ' החרדית מבחינה סוציאלית אבל האם זה חלק מהותי מתקציב המדינה ? אני בספק רב. כנ"ל לגבי התנחלויות - אני מניח שרוב ההוצאה היא בטחונית (סלילת כבישים /מעקפים/מיגונים/ שמירה) , את זה אפשר להפסיק ביום אחד - בדיוק כפי שעשו עם הקיבוצים בזמנו, אבל בלי שום קשר - על איזה אחוז מהתקציב מדובר ? !

הקיבוצים לא מסובסדים כבר מעל 20 שנה. הטייקונים ?! מה בדיוק הטענה כלפיהם ?! שהם משקיעים מכספם הפרטי בשביל להקים כאן אופרציות יקרות שמספקות הרבה תעסוקה, אבל אם בטעות זה מצליח להם והם מרוויחים מהעסקה - אז הם לא בסדר ?

אני חושב שלהעלות טיעונים כלכליים זה נכון - חשוב להכיר את העוגה, להכיר את התקציב הנוכחי ולהסכים איך מחלקים אותה אחרת - אבל לשם כך דרושים מספרים אמיתיים ולא קשקושים פופוליסטיים וססמאות נבובות .
ראיתי אתמול ראיון עם מירי רגב, אני בטוח שהוא דומה לראיונות עם פוליטיקאים רבים אחרים - אין לי מושג לאיזו מפלגה היא שייכת וגם לא מעניין אותי, אבל היא הפגינה שם תת רמה שמביישת את היותה ח"כ ומביישת את עובדת היותה דו"צ בעבר.

מסכים איתך לגבי רוב מה שרשמת. מחברי כנסת אני באמת לא מצפה לכלום, אבל מתת אלוף ציפיתי ליותר מזה.

לגבי הטייקונים, הם השתלטו על נכסים ממשלתיים בזיל הזול, מינפו בגדול וניצלו שיטת הפירמידה הפיננסית למופת.

ניר ל
31-07-11, 21:44
"לגבי הטייקונים, הם השתלטו על נכסים ממשלתיים בזיל הזול, מינפו בגדול וניצלו שיטת הפירמידה הפיננסית למופת. "

תן דוגמה.

ראיתי את "שיטת השקשוקה" , האחים עופר קנו בשעתו את הבעלות על משאב הטבע החשוב ביותר של מדינת ישראל (בדיעבד) ושילמו עבורו מחיר זול (בדיעבד) .

העובדה היא , שהמדינה העדיפה להפריט את הנכסים הללו ולא להתעסק בניהולם. אם המדינה היתה נשארת לנהל את הנכס הזה עד היום , היה שם מנגנון מנופח ומסואב של אוכלי חינם, שמתמנים בשיטת "חבר מביא בן של חבר" , השחיתות שם הייתה עולה על כל דמיון, הכסף היה הולך למשכורות מטורפות ואם מישהו היה מצייץ - הייתה פורצת שביתה במשק בגיבוי ההסתדרות.
עובדה נוספת היא שמחיר טון אשלג (המחצב העיקרי שמופק שם) נסחר במשך עשרות שנים בפחות מ 25$ ושהאחים עופר הציעו את ההצעה הגבוהה ביותר עבור החברה . בשעתה, העסקה הזו לא נראתה רעה בכלל ולאף אחד לא היו טענות. כעבור מספר שנים , מחירי האשלג החלו לעלות בקצב מאריכי והגיעו בשיא לכ 800$ לטון, כיום הם יציבים על כ 450$ לטון - אין לזה שום קשר לאחים עופר - זה מחיר שנקבע בשוק חפשי בינ"ל וכמובן שהחברה שווה פי 200 כיום - אבל איפה הבעיה כאן ?
אתה רוצה להלאים את זה כמו ברפובליקות בננות ? הם אנשי עסקים מוצלחים ויש להם לא מעט מזל , אבל זה כנראה הפשע העיקרי שפשעו...

מה לגבי בזק ? - גם שם שולמו סכומים שהיום נחשבים נמוכים אבל אז היו שערוריתיים, לגבי מניות הבנקים - כנ"ל, המדינה לא עשתה שם עסקאות רעות - להיפך.

ומה לגבי חיפושי הגז והנפט ? -- עשרות שנים שמשקיעים פרטיים קונים רשיונות במליוני דולרים, משקיעים עשרות מליונים בחיפושים ווההשקעות יורדות לטמיון. מדוע המדינה לא הקצתה משאבים וחיפשה את המחצבים האלו בעצמה ?! כי לא היה תקציב לזה... כי זה נתפס כחלום לא מציאותי ובזבוז של כסף...
ואז פתאום כשנמצאו מצבורי גז - המדינה מעלה רטרואקטיבית את המס ורוצה נתח כפול ממה ששהתחייבה לקחת לפני כן, ה"טייקונים" מואשמים בגניבה ושוד האוצר הלאומי. חלאס - תפקחו את העיניים, לא הכל שחור או לבן.

יש בעיה אחת עם "הטייקונים" - הם מצליחים ללוות סכומי כסף עצומים , ללא בטחונות , ממשקיעים מוסדיים (שמנהלים כספי ציבור) וכשהם נכשלים ולא מצליחים להחזיר - זה מתקבל בשוויון נפש ולא מונע מהם לגייס במקביל לעסקים אחרים שלהם - הכל כמובן חוקי וכשר, אבל מסריח...
מצד שני - איסור על גופים מוסדיים להלוות כסף ליזמים - מביא להאטת הכלכלה , לעצירת גלגלי המשק, לאבטלה ולמיתון, לבריחה החוצה של משקיעים - גם כאן זה לא שחור או לבן...

ItayWitzer
31-07-11, 22:41
"לגבי הטייקונים, הם השתלטו על נכסים ממשלתיים בזיל הזול, מינפו בגדול וניצלו שיטת הפירמידה הפיננסית למופת. "

תן דוגמה.

תחפש מידע על עסקת צים, לדוגמא:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=384620&contrassID=4&subContrassID=0&sbSubContrassID=0

לא הבנתי מהתגובה שלך אם אתה מבין את ניצול הפירמידה, או רוצה שאסביר.

דרור ברלי
01-08-11, 00:06

+1.

ההאשמה האוטומטית של ההתנחלויות בכל חוליי המדינה הזו, היא קישקוש מארץ הקישקושים. נכון שמשקיעים שם כסף, אבל כבר לא בונים ישובים חדשים. רק שומרים על הקיימים ועל צירי התנועה. ברור שזה עולה כסף, ברור שכל כבישי הרפאים שם מקוממים, אבל זה כסף שכבר נשפך. אבל בינתיים האנשים שחיים שם הם אזרחי המדינה והם שומרי חוק, הם משרתים בצבא ביחידות קרביות, הם עובדים (ועובדים קשה), וזה להבדיל מהחרדים שכאן בתוך הקו הירוק - אלה שלא משרתים בצבא ולא עובדים ולא משלמים מיסים (אבל עובדים בשחור ומנהלים כלכלה מקבילה שמבוססת על מזומנים) וכן משריצים ללא הכרה ילדים לרוב, ומגדלים אותם לתוך הוויה של חיי בערות ועוני המתבססים על שנור ותרומות.

אכן חשוב להכיר את העוגה. חתיכת עוגה יש כאן - עשרות מיליארדי שקלים של גביית מיסים עודפת. זה יכול לממן הפחתה ניכרת בבלו על דלקים, וגני ילדים חינם לגילאי 0-3, ולשחרר קרקעות לבנייה, ולהעלות משכורות לרופאים המתמחים ו/או או או... יש כסף. הכסף הזה כבר נגזל מכיסינו והגיע הזמן שיחזור אלינו באיזו שהיא צורה.

ולנושא הפחות חביב - ח"כ מירי רגב.... ברור שהיא מגיעה מהליכוד, (כאילו דא...) והפנינים הסרוחות שהיא מפיקה בסיטונות מתוך חור-האוכל שלה זה כבר לא ניוז בכלל. בהמה גסה זה באנדרסטייטמנט, וככה היא מתבטאת לאחרונה בהרבה פורומים. מה לעשות, זו הרמה של נבחרי ציבור היום. אין שם בכנסת שום מערכת סינון, שום קריטריון שבורר את המוץ מהתבן. כל מי שזחל החוצה מהג'ורה יכול להיכנס לשם. בחיי.

ניר ל
01-08-11, 00:31
הבאת דוגמה לא טובה.

שים לב שהכתבה היא משנת 2004 , מדובר שם על כך שהאחים עופר רכשו את יתרת אחזקות המדינה בחברת הספנות צים עפ"י שווי של 240 מ' $ , כתוב שם גם שהם היו המתמודדים היחידים במכרז - כלומר, אף אחד אחר לא הסכים לשלם עבור שליטה בחברת הספנות הזו.
עכשיו - עזוב אותך מסיפורי סבתא וקשקושים של עיתונאים שמחפשים כותרות - הערכות שווי , בטח של חברה מהסוג הזה שוות לתחת = לקחו שם הערכה גסה של מחיר הברזלים (לא יודע על סמך מה חישבו אותו - סביר שגם זה קשקוש) והורידו את החוב - זאת הערכת שווי שאפילו בוגר קורס מבוא למיקרו היה מתבייש להוציא.
העובדה היא שלא הייתה שום הצעה גבוהה יותר ולכן זה היה המחיר האמיתי.
במקרה הזה הסתבר בדיעבד , שהאחים עופר עשו עסקה גרועה ביותר - צים היא חברה הפסדית שיושבת ל"חברה לישראל" של האחים כאבן ריחיים על הצוואר - היא מאלצת אותם להזרים אליה כספים כדי להחזיק אותה כעסק חי , היות שאת מחצית הבעלות עליה הם קבלו כנדוניה בתוך עסקי "החברה לישראל" אותה רכשו בעבר, הם נתקעו עם הלוקש הזה נאלצו לקנות את יתרת אחזקות המדינה ואני בטוח שהיו מוכנים למסור את כל החברה הזו למדינה בחינם.

צים מוערכת בכל המודלים והערכות השווי על "חל "שאני מכיר בשווי 0 או אפילו בשווי שלילי. הייתה לה תקופה קצרה מאד של עדנה מחודשת לפני מס' שנים, עת עלו מחירי ההובלה הימית בעקבות הפיתוח המואץ בסין , אך מאז נבנו יותר אניות סוחר ממה שיכול האוקיינוס להכיל, מחירי הנפט עלו (אניות צורכות נפט) והחברה הזו במצב על הפנים.

נסה שוב...

אגב שלא ישמע חס וחלילה כאילו אני יחצ"ן של האחים הנ"ל, ממש , אבל ממש לא צריך לרחם עליהם, הם ידעו לנצל את הונם בצורה מייטבית, לשכור את אנשי המקצוע הטובים והיקרים ביותר ולעשות עסקים לא רעים עם נציגי הממשל - ביזנס זה ביזנס. אבל האמת צריכה להיאמר.

אני לא מבין את ניצול הפירמידה, תסביר.

ניר ל
01-08-11, 01:00
אפרופו כותרות מפגרות בעיתונים....

עוד טייקון איום ונורא בשם נוחי דנקנר, עשה טעות עסקית ופיננסית איומה (הפעם לא בציניות) - הוא רכש את השליטה בחברה כושלת בשם "מכתשים אגן תעשיות"
זו חברה שמייצרת חמרי הדברה לחקלאות והיא פשוטו כמשמעו בדרך לאבדון - כלומר, בעוד שנים מספר היא תפשוט רגל ללא ספק כנראה. אחרי שרבים וטובים ניסו להבריא ולהצמיח את העסק הכושל הזה לפניו, ניסה גם נוחי, אלא שמאחר ו"הרנטגן" כנראה לא היה מרוכז - גם הוא נכשל. החברה הזו מוחזקת מעל 50% ע"י הציבור (כספי הגמל, המנהלים והפנסיה שלנו) והשליטה בה (קצת פחות מ 50%) ע"י כור שבשליטת דנקנר.
אין לאף אחד ספק שהחברה הזו הולכת לפח האשפה של ההסטוריה, אך דנקנר במו"מ ראוי להערצה ובטח שלהערכה - הצליח למכור אותה לחברה סינית בכפול ממחיר השוק שלה לערך. מדובר בעסקת ענק , במחיר שערורייתי, כאשר הציבור מוכר את מניותיו בכפול משווין, רגע לפני קריסה, עסקה של מליארדים (שווי של מעל 8 מיליארד ש"ח) .
ואז, ברגע הקריטי ביותר, כאשר המו"מ בעיצומו, מגלה רו"ח פנסיונר משועמם ש"דפקו" את הציבור ושכור תרוויח מהעסקה כ 45 מ' ש"ח יותר - הוא מגיש ייצוגית לבג"ץ ותוקע את המו"מ. דנקנר כמובן מתפשר מיד ומשלם. הזקן המטומטם , כן המטומטם מקבל כותרות אוהדות בעיתונים (+ כמה מליונים לחשבון הבנק) ומצטייר כ "מגן הציבור" שעשה את העבודה עבור מנהלי ההשקעות המוסדיים ש"נרדמו בשמירה" ( אף אחד אחר לא העז להפריע - רק אמרו תודה על החילוץ).
בפועל, הפסיכופת הזה כמעט ועלה לציבור מליארדים, יכול להיות אגב שכן (העסקה עדיין לא הושלמה) , ה"ציבור" צריך לנשק לדנקנר את כפות הרגליים על העסקה הזו , אולי אפילו להפקיד בידיו את מפתחות המדינה ושינהל אותה כמו שמנהל את עסקיו, את הזקן צריך לתלות בכיכר העיר - אם העסקה תיפול בגללו, הוא כמובן לא יוזכר כאחראי. אבל למי באמת איכפת... למה לתת לעובדות לבלבל אותנו ? ...

BackDoorMan
01-08-11, 01:35
לגבי התנחלויות יש מספר מעגלים של עלויות המוטלות עלינו,
זאת הבניה וההרחבה המתמשכת, זאת העובדה ש 75% מהמתנחלים ניזונים ממשכורת ממשלתית שספק אם היתה לו היו גרים מערבית יותר.
כמובן שהכבישים (החדשות האחרונות שהשר כץ זומם לבנות כביש מהיר לתפוח)
והעלויות האדירות של האבטחה זה עוד פרוסה , ומעבר לזה יש את ההחרמה וההצטרעות ההולכת וגוברת של ישראל בעולם, והנזק הכלכלי שנגרם מהחרמת חברות ישראליות.

עוד בעיה בניתוח האוהד שלכם זאת ההתעלמות מהאינרציה של תהליכים ארוכים, אתם מסתכלים על תמונת המצב בהווה.
המפעל ההתנחלותי קיים 40 שנה, ההערכות המתונות מדברות על 46 מיליארד דולר ויש כאלו שמדברות על 200 מיליארד.
קשה לדעת כמה באמת כי העלות קבורה באלפי סעיפים וקרנות דרכם זורם הכסף.
לו הכסף הזה מושקע בתשתיות, חינוך , דיור, בתי-חולים , היה פה שמח, ולא בטוח שהמחאה הזו היתה.
ולא נגעתי בקשר שבין רגיעה בטחונית וגאות כלכלית , כניסת משקיעים זרים במצב שלום וקשרי מסחר שהיו אפשריים עם מדינות ערב העשירות.
זה לא רק הכסף שנשפך, זה גם הכסף שיכל להכנס.

לגבי הטייקונים, והפירמידה , כדאי שתקרא ותתיחס ל 2 כתבות מעמיקות של חגי עמית וגיא רולניק.
שיטת הפירמידה.

גלי המחאה הבאים יהיו אלימים, גדולים ונואשים יותר
(http://www.themarker.com/markerweek/1.674510#haaretz)

ניר ל
01-08-11, 09:39
מי שמסית את המחאה הזאת לכוון של מחנות - שמאל/ימין , דת גזע ומין, חייב להבין שזו בדיוק הדרך המהירה לסיים אותה ללא תוצאות.

אני מבין שאחרי הרבה שנים של שטיפת מוח משני הצדדים, אנשים מקובעים בתפיסות מסויימות ויש מבחינתם אשם מאד מסויים במצב.

השמאל משוכנע שהמתנחלים אשמים, הימין משוכנע שהשמאל אשם, החרדים משוכנעים שהסיבה נעוצה באי קיום תרי"ג מצוות והמתנחלים מאשימים בהכל את הערבים.
יש גם מכנה משותף לכולם - כולם מאשימים את אלו שהצליחו להתעשר מאד "הטייקונים" . אבל מה זה נותן ? שכל אחד ימשיך להתחפר במחנה שלו ולא תהיה קבוצת לחץ אחת שתוכל להשיג משהו אמיתי ומוחשי שכולנו נרגיש, תקראו לזה צדק חברתי.
לדעתי יש כאן סוג של אינתיפאדה חברתית, לא הייתי מזלזל בה. לא משנה מי התחיל אותה ולאיזה מחנה הוא שייך - חשוב לאן נמשיך אותה, או שנמשיך לשבת עם האצבע בתחת , לקטר מול המקלדת, לחזור על הססמאות החלולות שהוטמעו בנו ולהיתקע בחרא.

ד"א אני לא צריך ללמוד שום דבר מעיתונאים בנושא הזה, אני חי בשוק ההון כבר 13 שנים , מכיר את כל העסקאות ואת הרקע להם, מכיר את ההתנהלות ומכיר את התוצאות. אני לא אוכל מהידיים של אף בעל הון ואין לי שום אינטרס לרומם ולשבח אף אחד, לתועלתי האישית - ככל שיתעללו בהם יותר , אני ארוויח.
תשאירו את הפירמידות למצרים.

ניר ל
01-08-11, 09:54
קראתי את הכתבה של גיא רולניק, יש בה הרבה מאד מלל , אבל היא לא עמוקה כלל- היא עמוסת ססמאות ואין בה שום עובדה. אני כלכלן עם תואר שני מאחת מהאוניברסיטאות הנחשבות אם לא ה , חייב לציין שלא הבנתי מה הוא טוען, לא הביא שום עובדה והוכחה לאחת מטענותיו.
אם אתה מצליח לנתח את הכתבה הזו ולהוציא ממנה דוגמה אחת מוכחת - אשמח אם תאיר את עיניי.

Juv
01-08-11, 11:49
קראתי את הכתבה של גיא רולניק, יש בה הרבה מאד מלל , אבל היא לא עמוקה כלל- היא עמוסת ססמאות ואין בה שום עובדה. אני כלכלן עם תואר שני מאחת מהאוניברסיטאות הנחשבות אם לא ה , חייב לציין שלא הבנתי מה הוא טוען, לא הביא שום עובדה והוכחה לאחת מטענותיו.
אם אתה מצליח לנתח את הכתבה הזו ולהוציא ממנה דוגמה אחת מוכחת - אשמח אם תאיר את עיניי.

1. אני מציע למי שהנושאים הללו קצת מעניינים אותו לראות סרט שנקרא Freakonomics שסוקר את הדינמקות של משבר הסאב-פריים האחרון בארה"ב (ובכל העולם) פשוט מרתק.
2. לגבי טייקונים - בטח שכרגע מוסטת אליהם אש שחלקה לא מוצדקת, אבל לא יכול להיות שאותו גביר שולט גם בחברות פיננסיות המחזיקות כספי פנסיה (שאמורים להיות מושקעים באופן סולידי) וגם בחברות ריאליות המבקשות מימון מחברות הפנסיה... מישהוא באמת חושב שהחברות הריאליות לא יקבלו מימון? שאיזה שהוא מתחרה יקבל מימון? שליטה צולבת במקורות מימון ציבוריים ובחברות דורשות מימון לא יכולה להימשך. ולגבי חברות דירוג שמדרגות "באופן אובייקטיבי" את סוג ההשקעה הנדרשת, אני מקווה שמהמרכאות אפשר להבין כמה הן אובייקטיביות.
3. שוק ותחרות - המשק הישראלי הוא אי קטן. משום מה להרבה נוח לשכוח את העובדות הללו ולדבר על ישראל כאילו מדובר על השוק האירופאי (בו כאשר האלכוהול יקר בנורווגיה - האזרחים שטים חצי שעה לדנמרק וחוזרים עם עשרות ליטרים של בירה ו-וודקה) או האמריקאי. לא יכול להיות שהניתוק הפיזי והגודל הכמעט זניח של השוק כאן (כולנו ביחד זה פחות או יותר עיר בארה"ב) לא זוכים להתייחסות מתאימה. אלא שתי מכשלות מובנות שלא באמת מאפשרות תחרות במובן המלא שלה. לכן, מעורבות ורגלוציה נבונה הכרחית כמעט בכל סקטור.
ועדיין - מיום ליום "שוכני האוהלים" הכבדים הופכים להזויים יותר. היום אחד מהם דיבר בגל"צ בבוקר, או שהוא חטף שגעון גדלות אחרי שראה כמה עשרות אלפי אנשים מוחאים לו כפיים במוצ"ש או שהוא טעה בכדורים של הבוקר. אסור שזה ימנע שינויים הכרחיים בתפיסת הכלכלה כאן.

BackDoorMan
01-08-11, 21:12
הנה דוגמא לחזירות ממשלתית, (שודר היום בחדשות):
מרכיבי עלות דירה בבנין חדש בכפ"ס , ממחיר כולל של 1.6 מיליון , מסתבר כי הקונה המאושר משלשל למדינה ולרשויות העירוניות קצת מעל מיליון , כלומר ללא טפילים ובעלות קרקע ריאלית עלות דירה 4 חדרים חדשה נטו אמורה להתכנס ל 700K-600K.

סוזי המשתוללת
01-08-11, 23:36
דרור
האם אני שומע צליל קנאה?
בבעלי רכבי הליסינג?
בבעלי ה"חומר" או בכוסיות?:p

ינון
02-08-11, 10:16
ולמה לא לקנא
כולנו חובבי נהיגה רובנו חובבי כוסיות
ואם זה היה תלוי בי (סליחה אישתי היקרה מכולן) בהחלט הייתי מוכן לטייל לי מעיר לעיר על חשבון הברון "ולישון" פעם עם מירי ופעם עם מורן.
אגב העשירון העליון זה פעם עם לוסי ופעם עם אינגה מטוס בליסינג תפעולי.

דרור
האם אני שומע צליל קנאה?
בבעלי רכבי הליסינג?

dudu
02-08-11, 18:42
כולנו רק דיבורים - ומסיבה טובה - כי בסך, בממוצע, מצבנו יותר מסביר.
גם המתלהמים הגדולים שפתחו את השרשור, אחרי חצי יום וכמה אלפי מילים מודים שבעצם לא רע להם... פה בג'יפולוג אין הרבה עשירים אבל אין עניים, וזה לא קשור למחיר המחירון של הכלים - אם יש לך 4X4 בתור רכב יומיומי זה כי אתה יכול להרשות לעצמך, ואם יש לך 4X4 ישן בתור תחביב... אז בכלל שב בשקט.
ישבתי.
ברור לי שמחאה של ג'יפאים לא תתקבל בעין יפה , ואם הג'יפאים היו היחידים שסובלים אז מצבנו היה קרוב למושלם.
ובכל זאת...אחרי שעברתי לגור אצל ההורים של אישתי ואחרי שוויתרתי על לימודי המשך ואחרי שהשלמתי עם זה שאני כנראה לא אוכל להרשות לעצמי בית משלי לא במרכז ולא בפריפריה, עדיין לא יכולתי להמשיך להחזיק ,לתחזק ,לתדלק ולטייל ונאלצתי למכור את הג'יפ.
אז נכון שאם יש לך ג'יפ ואתה מסתובב בג'יפולוג אתה במצב טוב - רק מה עם אלו שמסתובבים בגיפולוג ולא יכולים להסתובב בשטח?
ביינתיים מי שבאמת סובלת מכל הסיפור -זו הסקודה פליסיה שאני מנסה לשכנע שאין לא יכול- יש לא רוצה :cool:

דרור ברלי
02-08-11, 19:04
דרור
האם אני שומע צליל קנאה?
בבעלי רכבי הליסינג?

לא קינאה.
אבל אם תתעמק קצת בעניין הליסינג, תגלה איך הענף הזה משליט כאן "אחידות" שהורסת את שוק הרכב, ואיך פריחתו של הליסינג הזה באה על חשבון כיסו של הציבור.

בענייני חומר - מי אני שאתנגד לקצת חומר טוב? לקצת שתיה טובה....? לאיזה כוסית צעירה?.... או שתיים או שלוש?.... :p
אבל כמו הרבה דברים, גם את ה"חומר הטוב" (וכמוהו גם הסושי, והנרגילות והאלכוהול לסוגיו) צריך לדעת איך ובעיקר איפה ומתי. בחניון לילה אי שם בדרום הרחוק, זה אידיאלי. אבל כשאתה מוקד משיכה לאלפי מתעניינים, נמצא בעין המצלמה והסערה של תקשורת וכותבים מכל הסוגים - אז סושי ונרגילות וצינגעלאך וארגזי בירות, זה פשוט נראה רע. כל אווירת הבומבמלה הזו עם השאכטות והראסטות נראית רע. כל הדיבורים בטלויזיה של הילדות היפות עם המוח שלא הבשיל מספיק על "מאהל מלא באהבה תרתי משמע" נשמעים רע.
לא חסרים מתנגדים למחאה הזו, וחלק לא קטן משוכני המאהל מספקים אחלה תחמושת למקטרגים. חבל.

מאיר רוטברג
02-08-11, 19:32
[QUOTE=ניר ל;399562]קראתי את הכתבה של גיא רולניק, יש בה הרבה מאד מלל , אבל היא לא עמוקה כלל- היא עמוסת ססמאות ואין בה שום עובדה. אני כלכלן עם תואר שני מאחת מהאוניברסיטאות הנחשבות אם לא ה , חייב לציין שלא הבנתי מה הוא טוען, לא הביא שום עובדה והוכחה לאחת מטענותיו.אם אתה מצליח לנתח את הכתבה הזו ולהוציא ממנה דוגמה אחת מוכחת - אשמח אם תאיר את עיניי.[/בלי תואר שני אבל עם קצת הבנה בתהליכים ופיננסים לטעמי יש שם מלל לרוב ותו לאQUOTE]

מאיר רוטברג
02-08-11, 19:38
לפני אי אלו עמודים כתבתי כי הגעת גיפאים לא תתקבל בעין יפה. לא רלוונטי מי גומר את החודש או לא. יש מה שנקרא מראית עין. גם אצלו היחפ״ץ יש חברה עם גיפים שלא גומרים את החודש אז יש לו פגארו 99ממש ביג דיל. במדינה הזו אין מצב שאדם שמשתחרר תוך מספר שנים יוכל לשים דמי קדימה לגור ביבנה או יוקנעם אפילו. יש צדק במחאה אבל אני לא רואה שום דרך יציאה מזה במיוחד עם ראש הממשלה שלנו ודרור לא צריך לנסוע עד סוף העולם לדרינק טוב אפשר עד אלי הבייתה. האמת חייבת להאמר גם זוג שמרוויח 20 אלף בחודש לא גומר את החודש ואנא אל תספרו לי שיש משפחות שחיות עם 7000ש״ח. ארץ אוכלת יושביה *

ניר ל
03-08-11, 12:00
תקראו בגלובס את המכתב של א' - זו כתבה שרצה שם כבר כמה ימים , שכיר משכיל שהוא ואשתו נכללים בתוך העשירון העליון מבחינת שכר ברוטו, הוא מסביר שם כיצד בחישוב מאד בסיסי (ואמיתי לחלוטין) הוא מגדל ארבעה ילדים ולא מסוגל לגמור את החודש.
זה המצב שאנו נמצאים בו - יש אחוז אחד מהאוכלוסיה (המאיון העליון) שחי כאן ברווחה אמיתית, 99% מאוכלוסיית המדינה הם או עניים מאד, או עניים - ואני לא מדבר על חישובי הלמ"ס אלא על המציאות , או שהם נחשבים אמנם למעמד הגבוה ומרוויחים הרבה מאד ברוטו - אבל בפועל גם הם מתקשים לצוף וממש לא חיים בסטנדרט גבוה כפי שהיה ניתן לצפות.
למעשה כולנו באותה סירה טובעת, רק שעד היום לא ממש התקוממנו, עשינו את מה שאני עושה עכשיו - חירטטנו במקלדת. אז אם חבורת "מפונקים" מעשני גראס הייתה הראשונה להרים את דגל המחאה - אני מצדיע להם, הם שווים הרבה יותר מאיתנו.

סוזי המשתוללת
03-08-11, 13:42
טיול לילה לחורשן מתאים לי, נספיק גם לעבור בסד"ש בחזרה ולתדלק ב 6.70 לפני שמעלים את הסולר בסוף החודש, מוכן גם לעבור באבו חלווה על הדרך ולקחת קצת בשר , שיהיה מה לזרוק על האש. החיים בזבל.
תומר - אם יהיו מספיק מצטרפים, נוכל לחסום את הכניסה לבת שלמה למשך כשעה, זה לא יפריע לאף אחד, אתה תתעד את הפגנת הג'יפאים הזו ותכתוב על זה משהו (נחשוב עד אז כנגד מה למחות) , יודעים מה - אני אעבור ברוטשילד לפני כן ואציע לכמה סטלניות בלי חזיה להצטרף, עדיף שיתקלחו קודם, הן זקוקות להתאוורר קצת מהעשן של קו 5 - דרור, תבוא גם אתה.

אולי תעבור ברוטשילד ותאסוף כמה מאלה בלי החזייה - בתמורה לבשר איכותי.....!!;)

asafk
03-08-11, 19:52
ראשית, הנה הפניה למשהו מעניין, מספרים מדוייקים שאומרים המון:
http://caspomat.blogspot.com/2010/12/blog-post.html

אולי תעבור ברוטשילד ותאסוף כמה מאלה

שמוליק, כמה שאני זוכר דווקא אותך ראיתי בשבוע שעבר ברוטשילד, מפגין, אז...

אסף.

mik_l86
04-08-11, 18:05
לשיפור המצב רוח....

http://www.youtube.com/watch?v=TucMDKqHJis&feature=player_embedded

אחרי המחאה בחורשן, אולי נעשה סיבוב לת"א לראות מה הולך שם :)

BackDoorMan
04-08-11, 19:16
אם כבר שיר מחאה

http://www.youtube.com/watch?v=wTVSLbVwK68&feature=related

tallevi
05-08-11, 01:21
לגבי התנחלויות יש מספר מעגלים של עלויות המוטלות עלינו,
זאת הבניה וההרחבה המתמשכת, זאת העובדה ש 75% מהמתנחלים ניזונים ממשכורת ממשלתית שספק אם היתה לו היו גרים מערבית יותר. בולשיט, מאיפה אתה מביא את "העובדות" האלו בדיוק ?!
כמובן שהכבישים (החדשות האחרונות שהשר כץ זומם לבנות כביש מהיר לתפוח), יש כבר כביש מהיר לתפוח והכביש הזה אגב הוא הציר המחבר את הבקעה למרכז הארץ,אבל מה אני מדבר אתך על עובדות שאתה לא יכול ולא רוצה להבין את משמעותן
והעלויות האדירות של האבטחה זה עוד פרוסה , אמרו את זה גם בהקשר של גוש קטיף, האם אחרי ההתנתקות קיבלת איזושהי הטבה ,הפחתה ממס כתוצאה מהחיסכון בעלויות שאתה מדבר עליהן ? ומעבר לזה יש את ההחרמה וההצטרעות ההולכת וגוברת של ישראל בעולם, והנזק הכלכלי שנגרם מהחרמת חברות ישראליות. זה הרוב בגלל ארגונים שמאלניים קיצוניים שמעודדים ואף מובילים מהלכים כאלו בעולם.

עוד בעיה בניתוח האוהד שלכם זאת ההתעלמות מהאינרציה של תהליכים ארוכים, אתם מסתכלים על תמונת המצב בהווה. לא אנחנו, זה אתה שלא רואה ממטר...
המפעל ההתנחלותי קיים 40 שנה, יש לך טעות, המפעל הזה קיים 63 ושנה - המפעל הציוני מכיר? בטח שכחת את מהותו. ההערכות המתונות מדברות על 46 מיליארד דולר ויש כאלו שמדברות על 200 מיליארד. יכול להיות, יקר לבנות מדינה...
קשה לדעת כמה באמת כי העלות קבורה באלפי סעיפים וקרנות דרכם זורם הכסף. באמת קשה לדעת על מה אתה מדבר.
לו הכסף הזה מושקע בתשתיות, חינוך , דיור, בתי-חולים , היה פה שמח, ולא בטוח שהמחאה הזו היתה. אוי, כמה שאתה נאיבי ושטוף מוח.
ולא נגעתי בקשר שבין רגיעה בטחונית וגאות כלכלית , כניסת משקיעים זרים במצב שלום וקשרי מסחר שהיו אפשריים עם מדינות ערב העשירות.
זה לא רק הכסף שנשפך, זה גם הכסף שיכל להכנס.

לגבי הטייקונים, והפירמידה , כדאי שתקרא ותתיחס ל 2 כתבות מעמיקות של חגי עמית וגיא רולניק.
שיטת הפירמידה.

גלי המחאה הבאים יהיו אלימים, גדולים ונואשים יותר
(http://www.themarker.com/markerweek/1.674510#haaretz)

שמע, את ההסתה הפרועה שלך והדה לגיטימציה לציבור רחב שומר חוק עובד ומשלם מסים בדיוק כמוך, תשמור לעצמך או לפורומים הזויים אחרים המתאימים לך.
אני גר בהתנחלות (כמו כל המדינה הזו מבחינת הפלסטינאים ולא רק),
אני עובד במקום עבודה שלא קשור לממשלה,אשתי גם כן (כמו כן רוב השכנים והמכרים שלי מהיישוב),
אני לא מקבל שום דבר מהמדינה שום הטבה ושום יחס מיוחד,
אני משלם מסים מלאים אולי כמוך אבל בטח כמו כולם.
אני עושה מילואים , ילדיי לקראת גיוס.

אתה פוגע באנשים בדיוק כמוך ודווקא בנושא שלא קשור כלל לנושא המדיני.
אם אתה באמת חושב שההתנחלויות הן סיבת השורש למצוקה החברתית כלכלית (ובטח לכל הרוע וחוסר הצדק בעולם), זה רק מראה על ניכור ניתוק ושטיפת מוח עצמית.

אהה, אל תטרח להגיב,אני לא מתכוון להתייחס שוב,זה עושה לי רע).

טל.

NadavRally
05-08-11, 10:21
נראה לי שזה עולה על כל שירי המחאה, למרות שדעתי עליו היא שהוא קצת מוגזם בכל זאת מעלה חיוך :)

http://www.youtube.com/watch?v=ru9ixxuynj0

asafk
05-08-11, 10:32
נדב - צריך לציין השיר הוא "שיר החרא" של להקת הפונדקאים.

אסף.

NadavRally
05-08-11, 12:25
תאמין לי שאפילו לא ידעתי את זה :(

mik_l86
05-08-11, 12:48
שמע, את ההסתה הפרועה שלך והדה לגיטימציה לציבור רחב שומר חוק עובד ומשלם מסים בדיוק כמוך, תשמור לעצמך או לפורומים הזויים אחרים המתאימים לך.
אני גר בהתנחלות (כמו כל המדינה הזו מבחינת הפלסטינאים ולא רק),
אני עובד במקום עבודה שלא קשור לממשלה,אשתי גם כן (כמו כן רוב השכנים והמכרים שלי מהיישוב),
אני לא מקבל שום דבר מהמדינה שום הטבה ושום יחס מיוחד,
אני משלם מסים מלאים אולי כמוך אבל בטח כמו כולם.
אני עושה מילואים , ילדיי לקראת גיוס.

אתה פוגע באנשים בדיוק כמוך ודווקא בנושא שלא קשור כלל לנושא המדיני.
אם אתה באמת חושב שההתנחלויות הן סיבת השורש למצוקה החברתית כלכלית (ובטח לכל הרוע וחוסר הצדק בעולם), זה רק מראה על ניכור ניתוק ושטיפת מוח עצמית.

אהה, אל תטרח להגיב,אני לא מתכוון להתייחס שוב,זה עושה לי רע).

טל.

טל תעזוב, אני יגיד לך תאמת, גם את כל הדרום צריך לפנות, פשוט אם כבר מפנים את גוש קטיף צריך לפנות את כל האזור, זה אשמתם שנופלים עליהם טילים! שלא יגורו שם! למה אנחנו צריכים לממן איזה מערכת כיפת ברזל? שיעברו דירה! ואם היית בוחר לבנות ישוב חדש בדרום, (חייבים לפנות אותכם לא??) אז לא נצטרך כבישים חדשים? טוב זה לא פורום פוליטי, אז מספיק עם החרא הזה!!

zagi
06-08-11, 21:37
נו... עדיין מחאה של סטלנים ?! יש רק צעירים ?!

יש עוד זמן להצתרף !

דרור , זוכר שיחה שהיתה לנו ואמרתי לך שזו רק ההתחלה ? , אז עכשיו אני אומר לך - זה עוד לא הסוף !!!

IlanHadar
06-08-11, 23:13
אז אני במקום לתקתק במקלדת הלכתי הערב להפגנה בירושלים.

ואני אומר לכם שאני מודאג, מודאג ממצב מעמד הבינים זה ברור.

אבל יותר מודאג מזה שעומדים על הבמה ובקהל וצעקים "מהפכה", זו הבעיה באטימות מתמשכת של ממשלה, יודעים איך זה מתחיל אבל לא איך זה יגמר. (הכלוב של מובארק כמשל).

כל הרחובות לבית ראש הממשלה היו חסומים במג"ב, יש פחד באוויר. אני באמת מקווה שהאטומים בכנסת מבינים שהגיע הזמן לשנות את הקצאת המשאבים. עוד כמה לילות שבת כאלה ומי יודע כיצד זה יגמר.

ינון
06-08-11, 23:31
אז אני במקום לתקתק במקלדת הלכתי הערב להפגנה בירושלים.

ואני אומר לכם שאני מודאג, מודאג ממצב מעמד הבינים זה ברור.

אבל יותר מודאג מזה שעומדים על הבמה ובקהל וצעקים "מהפכה", זו הבעיה באטימות מתמשכת של ממשלה, יודעים איך זה מתחיל אבל לא איך זה יגמר. (הכלוב של מובארק כמשל).

כל הרחובות לבית ראש הממשלה היו חסומים במג"ב, יש פחד באוויר. אני באמת מקווה שהאטומים בכנסת מבינים שהגיע הזמן לשנות את הקצאת המשאבים. עוד כמה לילות שבת כאלה ומי יודע כיצד זה יגמר.
אני וילדי (7 6 ושנה) לביתינו ואכן נראה מרשים העסק מרשים.
הבעייה אינה ביבי בלבד כאם כל ממשלות ישראל בעשרים השנה האחרונות.
ביבי מבזה את העם לאור העובדה שהוא אפילו דן בנושא הפגרה של החכ"ים במצב כזה.
בגדול הם צרכים להתעורר ולהבין שיש צורך בשינוי כל עוד "הבסטיליה לא נפלה (14 ביולי כמדומני) והעסק מאבד פרופורציות.

shay_love_off_road
26-08-11, 23:04
נו... עדיין מחאה של סטלנים ?! יש רק צעירים ?!

יש עוד זמן להצתרף !

דרור , זוכר שיחה שהיתה לנו ואמרתי לך שזו רק ההתחלה ? , אז עכשיו אני אומר לך - זה עוד לא הסוף !!!

בהקשר זה הרשה לי לצוטט את וויסטון צ'רצ'יל במלחמת העולם השניה:
"זה אינו הסוף , אין זה אפילו תחילת הסוף, אבל אולי זהו סוף ההתחלה".

(סורי שהערתי את האשכל הזה לחיים שוב, פשוט היום תדלקתי את הבהמה וראיתי את החשבון :p - די מעצבן לשלם כ"כ
הרבה למושחתים על מיכל אחד :mad: :mad: :mad:)

-->