PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש המלצה לטיול יום שישי לג'יפ אחד

ariel-ro
25-07-11, 22:58
אהלן,
אני רוצה לצאת ביום שישי הקרוב לטיול מהבוקר עד אחה"צ.
אני אהיה ג'יפ אחד מוגבה אך לא נעול(פוראנר), ורוצה שיהיה קצת אתגר. (כמובן לא משהו רציני יותר מידי, בכל אופן רכב אחד)
תוכלו להמליץ לי על מסלול?

תודה

itayt
26-07-11, 17:02
מאיזה אזור אתה ?
במרכז אפשר נחל שילה / הירקון
מזרחה אזור פארק קנדה / משל"ט 21 - דרך בורמה
קצת צפונה תמיד יש מה לעשות בחורשן / מוחרקה

ariel-ro
26-07-11, 18:12
אני מאזור המרכז.
מה עם המסלול מראש העין לאלעד?

תודה על התשובה

zviki
26-07-11, 20:13
סע לצומת האלה ,פנה שמאלה [באם אתה בא מכיוון בית שמש] לכוון נתיב הל"ה. חפש פירצה שניה במעקה הבטיחות [מצד ימין] פנה בה,מייד תבחין בעץ חרוב גדול וזקן. לא ראית את העץ סימן ואתה לא במקום הנכון. הבחנת בעץ מצד ימין שלך ? המשך עוד כמה מאות מטרים בדרך סלולה הבט ימינה כל הזמן עד שתבחין במעלה אתגרי. הגעת למעלה שוכה.לא חייבים נעילות ,חייבים לשלב להילוך כח. ספורטג' לא נעולה עוברת שם, כאמור מעלה אתגרי אבל לא סוף העולם. עלית את המעלה ? פנה ימינה [אני כותב מהזכרון ,אני זוכר שהדרך היא בצבע ירוק במפה] לאחר כמה מאות מטרים הגעת לחוות צוק-גבינות ,מאכלי חלב ,זיתים וכו'. המחיר באזור הלווינים של ה-GPS רד על קפה או בירה. סיימת ? צא מהחווה שמאלה לדרך סלולה ויפה המתפתלת בין העצים. הגעת לכביש מס 38 אחי, פנה שמאלה בכביש [לכוון דרום ] הבט ימינה עד שתבחין בשלט" מצפה משואה" תגיע למצפה מגדל נטוש, שולחנות קק"ל ותצפית מרהיבה לעבר שפלת החוף. צא מהמצפה ומייד שמאלה לדרך "דרך נוף" יש שילוט הדרך עוברת ברמת אבישרור ואפשר להבחין בהמשך בתל גודד מצד שמאל. הדרך מסתיימת לא רחוק מתחנת הדלק של בית גוברין. הכל טוב ויפה אבל אל תצא לבד,מרפי מסתתר מאחורי כל אבן. בברכה

ariel-ro
27-07-11, 00:12
תודה על התשובות!
צביקי, יש לך קובץ TWL?
ויש לכם קובץ TWL למסלול של נחל שילה/ראש העין לאלעד(הבנתי שזה אותו הדבר)

zviki
27-07-11, 01:01
תודה על התשובות!
צביקי, יש לך קובץ TWL?
ויש לכם קובץ TWL למסלול של נחל שילה/ראש העין לאלעד(הבנתי שזה אותו הדבר)

לא אין לי קבצים,הכל מהראש . אם בכל זאת החלטת לצאת כרכב יחיד אז לפחות קח איתך מישהו ,מזג האוויר- טאבון ומי יודע מה עוד מחכה לנו בדרך? טובים השניים מן האחד. ואם אתה אוהב דיונות אז יש לי בשבילך עוד הצעה לטיול מעניין ורטוב באזור חדרה [פארק אורות רבין והסביבה], רק תגיד כן ואפרט לך יותר

itayt
27-07-11, 11:23
מסלול נחל שילה מתחיל מהכניסה למבצר אנטיפטרוס, תעקוב אחרי השביל האדום, זה מסלול סיבובי, אם אתה לא יורד מהשביל האדום הכל יזרום ברגוע, אם בא לך יותר, שים לב מסביב, יש דברים מעניינים.

ariel-ro
27-07-11, 14:09
צביקי,
ברור שיוצא איתי עוד מישהו ברכב, ואני חושב שיוצא איתי עוד רכב. (צריכים להחזיר לי תשובה)
בנוגע לדיונות, אשמח לשמוע ואז אני אחליט בין זה לנחל שילה.
תודה

איתי,
תודה על התשובה, האם במסלול האדום יש אתגר כלשהו? או שפשוט לשים 4X4 ולהנות מהדרך?

zviki
27-07-11, 19:25
שלום לך , במחלף אולגה על כביש מס 2 פונים ימינה [לבאים מדרום] נכנסים לגבעת אולגה ממשיכים מערבה ובסוף הכביש פניה ימינה [לכוון הארובות] אל פארק אורות רבין. כביש מוביל עד לחניית הפארק. הפארק צמוד לנחל חדרה,כאן הנחל נשפך אל הים. המקום הוכשר לבילוי ונופש ע"י חברת החשמל וגורמים נוספים. במקום טיילת להולכי רגל, ספסלים ובכלל מקום יפה. הרחצה אסורה במקום אבל אתה קרוב מאד לחוף הים. מחניית הפארק ובצמוד לנחל פונים לדרך לא סלולה מזרחה ,[לכוון כביש מס 2 ] נכנסים לחורשת אקליפטוס ,עוברים אותה ומיד פניה שמאלה אל גשרון נחל חדרה שנמצא בדיוק מתחת לכביש מס2. הזרימה חלשה וניתן לחצות בקלות את הגשרון העשוי מבטון. אבל זאת ע"פ שיקול דעתך בלבד. לאחר חציית הגשרון הדרך ממשיכה בין השיחים,קל מאד לזהות אותה.הבט ימינה אל פירצה בין השיחים בכדי לראות את מעקה הבטיחות של הכביש פנה לכיוון המעקה ואתה נמצא בשול של הכביש מעבר למעקה כמובן פנה שמאלה ולאחר כמה מאות מטרים - השער הראשי של חברת החשמל ,תחנת הכח אורות רבין, במקום תחנת דלק. זה המקום להוציא אוויר מהגלגלים. ממול שער הכניסה לתחנת הכח מצידו השני של הכביש- הכניסה לכיוון הדיונות ,מרחבים עצומים של דיונות. היציאה מהדיונות היא לכוון צפון עד לכביש משני המוביל לקיסריה. ואם לא די לך בזאת כנס לאקוודוק העתיק של קיסריה המשך צפונה לכוון גבעות הכורכר שלצידי הדרך,עלה על גבעת כורכר נישאה- נוף מדהים לעבר הים,חוף הים של ג'אסר א'זרקא [עוצר נשימה] ואתה בעצם מעל נחל תנינים. חציתי את הנחל אין ספור פעמים אפילו במצב 4X2 עם סופתי [שכחתי לשלב לוקרים] לא ממליץ לך לנסות , מעבר לזה שהמיים מי מלח, [שטיפה מיידית ] מפלס המיים מעל הפגושים ואתה לבד. היציאה חזרה - דרך ג'אסר א זרקא לכביש מס'4 .נכון זה היה ארוך אבל =, בברכה

itayt
28-07-11, 16:51
איתי,
תודה על התשובה, האם במסלול האדום יש אתגר כלשהו? או שפשוט לשים 4X4 ולהנות מהדרך?
אם תשאר על האדום, אין שום בעיה.

ariel-ro
28-07-11, 18:54
צביקי, המון תודה על ההשקעה, השבוע אני אלך למסלול נחל שילה, פעם אחרת למסלולים שאתה נתת.

איתי, תודה רבה, כמה זמן להערכתך המסלול? יש לך אולי נ.צ כניסה ויציאה? אני פשוט לא מוצא שום דבר על המסלול באינטרנט.

itayt
28-07-11, 19:50
אין לי נ.צ אבל זה מאוד פשוט, זה ממש שביל הכניסה למבצר, ממנו אתה ממשיך ישר עד שאתה חובר לשביל האדום (כמובן קח איתך מפת סמ"שים או ג'י פי אס עם מפה).
לגבי הזמן, אם אתה לא פוזל לצדדים ונוסע רק בשביל האדום, אני מעריך שזה בערך 3-4 שעות.

ariel-ro
28-07-11, 20:51
נהדר, תודה רבה על העזרה!
עכשיו הודיעו לי שבא איתנו עוד ג'יפ ככה שאפשר להנות קצת מצידי הדרך:D

zviki
28-07-11, 21:42
צביקי, המון תודה על ההשקעה, השבוע אני אלך למסלול נחל שילה, פעם אחרת למסלולים שאתה נתת.

איתי, תודה רבה, כמה זמן להערכתך המסלול? יש לך אולי נ.צ כניסה ויציאה? אני פשוט לא מוצא שום דבר על המסלול באינטרנט.

גם נחל שילה מסלול על הכייפק, היזהר לא להיכנס לשטח A תהנו לכם.

-->