PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייצור חשמל על ידי פאנלים סולריים - המספרים אמיתיים?

אייל
27-07-11, 13:12
לאחרונה אני מתעניין בתחום. פניתי לכמה חברות וקיבלתי מספר הצעות מחיר. מדובר על תחנה של 15 קילווואט. לפי המספרים המוצגים מדובר על הכנסה שנתית של מעל 40,000 ש"ח ברוטו.
האם המספרים שהם כותבים אמיתיים? האם יש כאן מישהו שעשה את זה ויכול לתת לי נתונים "מהשטח"?

תודה רבה.

zivo
27-07-11, 14:05
אייל,
בזמן האסון ביפן, היו ברדיו הרבה דיונים על אנרגיות חלופיות, באחת מהן דיבר פורופסור מאוניברסיטת ב"ש.
הוא העלה נקודה מאוד מעניינת וחשובה (שרק מדגישה איזה מדינת חפיף אנחנו).
הטענה שלו הייתה, שכל הפאנלים ליצור חשמל מכילים מתכות כבדות, ושזה בוער "זה כמו מתקפה כימית".
לטענתו, אם היתה בכרמל חוות קולטים כמו שיש בנגב, בזמן השרפה בכרמל, כל אזור חיפה היה נמצא תחת מתקפה כימית וצריך היה לפנות את כל האזור מהתושבים.
יחד איתו, התראיין מנכל החברה שהקימה את החווה בנגב, והוא לא הכחיש את נושא הרעילות בזמן שרפה.

בקיצור - קולטים בנגב זה כנראה נחמד, על הגג של הבית שלך (או של השכנים שלך), זה כבר שיקול אחר, ולא בהכרח כסף :-(

עודד זנטון
27-07-11, 17:20
לשאלתך, 15 קילו ואט אכן שוים היום כ40000 ש"ח לשנה.
היום, כי המכסות במחיר נתור משתנות עם הזמן לרעה.

את הידע מסר לי חבר שמחזיק מערכת כזו על גג ביתו

Pageup
27-07-11, 18:00
40 אלף שקל זה יופי. אבל כמה עולה להקים? אתה מביא בחשבון שיש בלאי למערכת ?
שכל שנה הנצילות של התאים יורדת ? שמי שמוכר לך שהמערכת היא ל 20 שנה
מקשקש ?

אייל
27-07-11, 19:10
40 אלף שקל זה יופי. אבל כמה עולה להקים? אתה מביא בחשבון שיש בלאי למערכת ?
שכל שנה הנצילות של התאים יורדת ? שמי שמוכר לך שהמערכת היא ל 20 שנה
מקשקש ?

לכן אני שואל...מבעלי ניסיון ולא מבעלי אינטרס.
עלות הקמת המערכת סביב 230000 ש"ח (כולל מע"מ). אני צריך להשקיע מכיסי כ-50K והשאר מגיע מהלוואה ללא ערבים.
הרווח נטו שלי לחודש בעשר שנים הראשונות עומד, לאחר החזר ההלוואה ותשלום מס, על כ-1000 ש"ח. לאחר סיום ההחזר הסכום אמור לעמוד על כ-3000 ש"ח.

מי ממש התקין כזה דבר ויכול להגיד לי שאכן לאורך השנה כולה הממוצע נשמר?

יונתןמצפה
27-07-11, 19:14
אני לא מומחה והידע שלי בתחום הוא מדברים שנפלו על האוזניים שלי במשך השנים אבל שווה לבדוק מספר דברים:
1. נצילות של המערכת דפקטו. (מה קורה כשפנל אחד מכל טור הפנלים שמחוברים ביחד נותן לדוגמא רק 10%? רמז- כל הטור נותן פחות או יותר את אותו אחוז)
2. בלאי של המערכת וירידה של הנצילות.
3. תחזוקה- לא ניקית לפחות פעם בשבוע אתה משלם כסף... המערכת מייצרת פחות חשמל.
4. אחריות- מה היא כוללת בדיוק ומי מטפל במקרה כזה. (כדאי מאד להתעמק באותיות הקטנות)
5. הנזק הסביבתי שהתאים משאירים אחריהם לאחר גמר השימוש בהם.
6. האם יש מקום טוב לממירים (רמז- צריכים להיות מקוררים, לפעמים ע"י מזגן. כמה הוא צורך...?)
7. כמה אנשים אתה מכיר שכבר החזירו את ההשקעה ועדיין מרוויחים כסף מהמערכת?
8. מדוע זה תופש הרבה תאוצה בעיקר בתאגידים גדולים שיש להם שטחי גגות עצומים? למה לא רואים כזה על כל גג של עסק פרטי קטן/בית?
9. מי מתחייב להיות הגורם שמטפל בענייני הבירוקרטיה מול המדינה כשהיא "משום מה" לא משלמת את מה שסוכם...?

בקיצור, צריך לעשות הרבה שיעורי בית שכוללים הרבה יותר מסתם ייעוץ ע"י החברה שמרוויחה כסף מזה שאתה מתקין את זה דרכה.

נמרוד
27-07-11, 23:43
יש אצלנו במושב כמה מערכות כאלו, על גגות של רפתות. בשיחות חולין שמעתי על הכנסות מחברת חשמל של 10-15 אלף בחודש, לא יודע להגיד מה הגודל בדיוק אז זה לא עוזר לך. אנשים נשמעים מרוצים. אני יכול לשאול, אבל אתה יכול גם מן הסתם - אין אצלכם מערכות מותקנות?

אייל
28-07-11, 00:13
אין אצלכם מערכות מותקנות?

יש, אחת של קולט אחד. המערכת הראשונה בארץ. לא משהו שאפשר ללמוד ממנו...

GodsFather
28-07-11, 07:20
אייל, אם אני לא טועה, גם ניצן שקל התקין מערכת כזו בארגון שלו בראשל"צ. נסה לברר איתו.

טל חסיד
28-07-11, 17:18
אם אתה מתכנן להרכיב כזו מערכת כדאי לך להזדרז המיכסות שחברת חשמל התחיבה עליהם הולכות וקטנות למשל עד לפני חודש מי שהרכיב בפועל קיבל עבור כל קילווואט כ2 ש"ח שזה יפה עכשיו זה ירד ל1.65 לקילווואט, וזה רק במגמת ירידה כל הזמן ואז הכדאיות הולכת ויורדת במעכות קטנות.

טל

תומר א.
28-07-11, 22:05
היום מערכת של 50KW יצרה 300KW החודש אני אגיע ל 9000 קילו בפברואר הגעתי ל 7000KW ובינואר ל 6800KW המערכת בת שנתיים.

barak4*4
29-07-11, 09:19
אחותי התקינה מערכת כזו על גג הרפת שלה והתחברה לרשת החשמל בשבוע שעבר.
המערכת היא של 55 קווט"ש, אבל בפועל לא מגיעה לזה.

מחירי החשמל שחברת החשמל משלמת יורדים כל הזמן, כל מכסה חדשה שיוצאת, יותר זולה (פחות כסף לך כיצרן).

יש הרבה מלכודות בדרך, תתגלח על הזקן של אחרים ואל תיכווה.
אם אתה רוצה לדבר איתה, שלח לי ה"פ ואקשר בינכם.

יונתןמצפה
29-07-11, 11:38
7. כמה אנשים אתה מכיר שכבר החזירו את ההשקעה ועדיין מרוויחים כסף מהמערכת?

עדיין מוזמנים לענות על השאלה הזו...
המערכות האלו לא התחילו לפני שנתיים.
או לחילופין, תציגו גרף של פוטנציאל ההחזר לאורך השנים בהם מוקנת המערכת. האם הגרף הזה יציב?

סוזי המשתוללת
29-07-11, 13:36
אם תיקח את ה230 אלף ש"ח ותשקיע אותם סולידי? לא תוציא 1000 ש"ח בחודש?

טל חסיד
29-07-11, 13:44
קודם כל אף אחד לא יתן לך גרף כי אף אחד לא יודע באמת ובודאיות מה יהיה בעתיד וכמה אחזקה ועוד דברים חשובים, וחכה שיהיו עוד כמה זמן מערכות עוד יותר יעילות מאלה שנמכרות היום.
לדעתי היחידים שכרגע נטו מרויחים מכל הסיפור הזה בלי לשים שקל הם אלה שמשכירים אדמות, וגגות לשימוש של חוות סולריות.

טל

מנחם רוזנבך
29-07-11, 13:58
יש לקחת בחשבון שכל הכנסה כזו מחברת החשמל חייבת במס הכנסה כמו כל הכנסה/משכורת במדינת ישראל.
דבר נוסף, אני לא יודע אם זה חוק גורף או כל ראשות מוניציפלית מחליטה על דעת עצמה: יש ארנונה על המתקנים האילו.

בהצלחה מנחם

landY
29-07-11, 14:52
מי ממש התקין כזה דבר ויכול להגיד לי שאכן לאורך השנה כולה הממוצע נשמר?

אין לי מערכת כזו וגם לא תהייה לי. מי המשוגע שייקח הלוואה על מערכת שצריכה להחזיר את עצמה אחרי כל כך הרבה שנים?
רק שבעוד כמה שנים לא תמצא שההלוואה בקושי משולמת כי הטילו איזה אגרת חישמול או מס שימוש בשמש.
ע"ע סולר.

אמיר ב.א
29-07-11, 15:26
יש הרבה בעיות בתחום - במיוחד שמסתבר שלא בהכרח קיים תקן לתאים סולאריים ,
ומי יתקן לך את התאים שיתקלקלו אחרי האחריות (תקופת האחריות היא כמובן כאורך החיים הממוצא של התאים הסולאריים)

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">http://www.energianews.com/article.php?id=7627

-->