PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אחורית להילקס

שחר 9
24-12-04, 21:31
שלום.

אז אחרי שבועיים שלושה וכמה נסיעות היכרות עם ההיילקס 95 הבנתי שאני רוצה נעילה אחורית.
כרגע קיים סרן עם מוגבל החלקה.

מה האפשרויות ומה העלויות ?
אני יודע שיש סרנים עם נעילה מקורית ,מה רמת הקושי למצוא אחד כזה ומה סדר גודל המחיר.

מעבר לזה, נעילות אחרות מה קיים? לוקרייט, ARB , דטרוייט וכו'.

שחר.

נמרוד
25-12-04, 23:25
מה האפשרויות ומה העלויות ?
אני יודע שיש סרנים עם נעילה מקורית ,מה רמת הקושי למצוא אחד כזה ומה סדר גודל המחיר.

מעבר לזה, נעילות אחרות מה קיים? לוקרייט, ARB , דטרוייט וכו'.

שחר.

סרן עם נעילה אחורית קומפלט ויחס העברה כמו שלך (4.56) הוא כנראה הפתרון הטוב ביותר, בולט-און אחד לאחד בקלות מבחינה מכאנית (מערכת הפעלה חשמלית תצטרך לאלתר אבל יש על זה המון מידע). אבל סרנים כאלו לא נפוצים, וכשיש כאלו הם נחטפים די מהר. בכל מקרה מחירים שאני מכיר ששולמו עבור נעילות או סרנים עם נעילות - 2500-3500 שקלים.

כל שאר הנעילות הרגילות קיימות, החל בלוקרייט, איזי, דטרויט, ARB. לוקרייט היא הבחירה הטבעית הזולה והקלה ביותר להרכבה. אבל אם יש לך מוגבל החלקה, זה אומר שאתה לא יכול להכניס לוקרייט לקייס הנוכחי. הפתרון הוא ביצה פתוחה מפירוק, מסרן אחורי ללא כלום או מסרן קדמי - וכאלו כבר הרבה יותר קל למצוא, מהחברה שהחליפו לביצים נעולות.

שחר 9
26-12-04, 23:59
שלום .

טוב , אז אני מבין שהטוב ביותר זה לחפש ביצה נעולה מקורית ולהסתדר עם מערכת ההפעלה החשמלית.

האם הסרן האחורי בהיילקס החדש 98 וצפונה זהה ל97 ודרומה או שאני מוגבל בחיפוש אחרי נבלות זקנות ?

מה לגבי הלוקרייט עבור ההיילקס האם יש מישהו שנוסע עם הלוקרייט בהיילקס, ויכול לתת חוות דעת , אני דווקא מחזיק מאד מהלוקרייט מותקן אצלי בסיקס כבר משהו כמו שלוש שנים ועושה את העבודה בצורה מעולה .

שחר

חגי
27-12-04, 10:22
98 לא כל כך טוב לך בגלל יחסי העברה שונים (4.11) .

ניתן כמובן להחליף את הקטורונה והפיניון אבל זו התעסקות יקרה בדרך כלל.

אם אתה יכול לסבול קצת תיקתוקים בזמן סיבוב אז אין בעיה עם לוקרייט ,רק קח בחשבון שאתה תצטרך קייס של דיפרנציאל פתוח (לא LSD) ,כמו שכבר כתב נימרוד.

חגי
27-12-04, 10:25
יתרון קטן ללוקרייט הוא שביום שתמצא ביצה אחורית נעולה תוכל להעביר את הלוקרייט קדימה או למכור אותה בקלות .

אני עדין חושב אם לרכוש לוקרייט לסרן הקדמי,אולי בסוף זה מה שאעשה.

חגי.

שחר 9
28-12-04, 00:57
טוב לא חשבתי שיהיו חיים קלים, למצוא סרן של עד 97 עם נעילה כנראה סיפור לא פשוט.
ההצעה של חגי נשמעת טובה לוקרייט עד להשגת נעילה מקורית ואז להעביר קדימה.

מה המחירים של הלוקרייט בארץ הקודש ארה"ב ? ואם למישהו יש את המק"ט אשמח.

שחר

חגי
28-12-04, 10:22
בסביבות 240-290 דולר

אם אתה קונה תברר לגבי הנחה לזוג נעילות .

http://store.summitracing.com/default.asp?target=esearch.asp&N=110&Ntk =KeywordSearch&Ntt=lockright

איך אתה מתכנן להביא את הנעילה?

חגי
28-12-04, 10:26
ובמחיר זול יותר

http://www.central4wd.com/store/itemdetail.asp?ID=565

שחר 9
28-12-04, 20:00
חגי תודה ,

אז כרגע אני מתחיל לחפש ביצה פתוחה ,
אם הבנתי נכון גם מסרן של 2*4 מתאים ???
בכל מקרה זה הכיוון למצוא ביצה פתוחה ולהרכיב עליה לוקרייט.

יש כאן מישהו שנוסע עם לוקרייט אחורה ויכול לתת חוות דעת \ שביעות רצון ?

חגי לגבי הנעילה אני מתכוון להביא אותה במזוודה, זו כבר הבעיה הקטנה .

שחר.

שחר 9
15-01-05, 19:13
שלום ,

אז ככה החיפושים אחרי סרן אחורי של עד 97 עם נעילה קשים ומיגעים ,
יש לי אפשרות להשיג במחיר נמוך יחסית סרן אחורי עם נעילה של 98 ומעלה

חגי כתב :

98 לא כל כך טוב לך בגלל יחסי העברה שונים (4.11) .

ניתן כמובן להחליף את הקטורונה והפיניון אבל זו התעסקות יקרה בדרך כלל.

במה זה כרוך מבחינת עלויות אם אני מבין נכון אז צריך רק להעביר את הקורונה והפניון מאחד לשני ולבצע כיוון עם אינדיקטור , או שיש עוד התאמות שיש לעשות .

ידוע על מישהו שביצע את השינוי.

תודה שחר

גיא
16-01-05, 01:24
אני לא יודע מה המשמעות של זה ואם זה בכלל אפשרי, אבל אולי אם אתה יכול להשיג של 98, אז גם את הקורונה+פניון הקידמיים ואז תחליף גם קדימה וגם אחורה על מנת לשמור על יחס העברה זהה בשני הסרנים. אני לא יודע מה ההבדלים ביחסי ההעברה ואם זה שיפור או הרעה של המצב הקיים ....

ד ו ר ו ן
16-01-05, 01:31
אני לא יודע מה ההבדלים ביחסי ההעברה ואם זה שיפור או הרעה של המצב הקיים ....
אז זהו שזאת הרעת תנאים בכל מקרה,גם אם יש לו מנוע טורבו ברכב.

יוני5
16-01-05, 11:30
לי יש דיפ 98 שהוחלפו הקורונה והפניון ליחס העברה 4.56.

יוני5

ד ו ר ו ן
16-01-05, 12:17
יוני
השתמשת בקורונה+פניון שהיו לך ברכב?

שחר 9
16-01-05, 22:49
גיא , ב98 ואילך אין סרן קדמי חירבנו שם את העסק ועברו למתלים נפרדים מקדימה.

יוני, מה ? מי ? איך ?
ספר, מה הפרוצדורה ?
האם ניתן להעביר את הקורונה פיניון מהסרן 97 ולגמור ענין?
האם יש צורך בהתאמות מיוחדות?
האם הסרן שלך עם נעילה?
האם ביצעת לבד ואם לא איפה?

בקיצור שפוך מידע מקסימלי ותאיר לי את קצה המנהרה.

שחר.

איציק - 4X6ZH
17-01-05, 00:02
היצרן נסע לקובה
המתקין עסוק
כך שהדפרנציאל עדיין מטייל .
איציק

שחר 9
17-01-05, 01:04
איציק ,

תרגום בגוף הסרט יש? :?

יוני5
17-01-05, 10:27
איציק???

שחר,

לקחו דיפ ננעל מהיילקס שנת 98 וקורונה פניון מהיילקס שנת 97 ומטה והרכיבו את ה קורונה פניון מה97 על הדיפ 98, כיוונו וזהו.

יוני5

נמרוד
17-01-05, 11:06
היצרן נסע לקובה
המתקין עסוק
כך שהדפרנציאל עדיין מטייל .
איציק

:lol: :lol: :lol:

חגי
17-01-05, 13:25
בעתיד לכשנתקין את יחסי העברה 4.88 (שממתינים לנו בשקט במחסן) .

תוכל לרכוש במחיר מופקע :lol: קורונה + פיניון 4.56 משומשים במצב טוב.

חגי.

שחר 9
17-01-05, 17:49
יוני ,
זה נשמע פשוט האם זה באמת כל כך פשוט? בלי התאמות בלי שינויים הכל מתאים אחד לאחד ,
פשוט לפרק מה97 להרכיב על ה98 כיוון קורנה פיניון עם אינדיקטור , שמן דלק ולנסוע???

נשמע לי טוב מדי בשביל להיות אמיתי :) :) :)

האם כל הפרוצדורה נעשתה כשהרכב היה אצלך ?
איפה בוצע הפרוק והרכבה? כלומר מוסך או עצמאי?

שחר

נמרוד
17-01-05, 21:43
יוני ,
זה נשמע פשוט האם זה באמת כל כך פשוט? בלי התאמות בלי שינויים הכל מתאים אחד לאחד ,
פשוט לפרק מה97 להרכיב על ה98 כיוון קורנה פיניון עם אינדיקטור , שמן דלק ולנסוע???

נשמע לי טוב מדי בשביל להיות אמיתי :) :) :)

אם זה טוב מכדי שזה ישמע אמיתי, זה לא אמיתי... :lol:

אבל כן שחר, מדובר על החלפה של R&P. מצד אחד זה הכל, מצד שני להתקין ולכוון R&P כמו שצריך זה אחת מעבודות המכונאות הפחות טריוואליות, שנכתבו עליהן כאן וברחבי האינטרנט ים של מילים. אני עומד בפני שיפוץ של ביצת טויוטה, החלפת מיסבים - אותו דבר. אני עושה את זה בלית ברירה, ועבור סרן קדמי - כך שגם אם זה לא יהיה כיוון מושלם, לא נורא. עבור סרן אחורי בטנדר שנוסע ביום-יום, שמספר הסיבובים והעומס שהוא עושה בחודש גדול ממה שדיפרנציאל קדמי יעשה בכל הקריירה שלו - זה דורש מומחה, או חובב שיודע לעומק למה הוא נכנס.

יוני קנה את הנעילה עם יחסי ההעברה כבר, אני לא זוכר מי בדיוק עשה את העבודה. אבל בכל מקרה, גם אצלו זה עבור סרן קדמי, כך שהסיכון קטן.

יוני5
17-01-05, 22:20
את הרכבת הקורונה פניון וכיוונם עשה עמוס גרינברג.

יוני5

שחר 9
18-01-05, 01:09
תודה יוני ונמרוד הדלקתם את האור בקצה המנהרה,
זה כנראה יהיה הכיוון סרן נעול 98 והעברת קורונה פיניון מה97 אליו.
שאלות נוספות.

אם אני מבין נכון אז למעשה כל העבודה היא על הביצה מה שאומר שפרט לשחרור הציריות כל העבודה היא על השולחן?

כלומר אם אני הולך לבצע אז אין חובה להשבתת הרכב במידה ויש לי קורנה פיניון נוסף של ה97 (חוץ מאלה המורכבים כרגע על הרכב) ואז לאחר סיים העבודה על השולחן כל שנותר זה לשחרר ציריות להוציא את הביצה הקיימת ולהרכיב את חדשה?

ועכשיו מה פיספסתי ???

תסלחו לי אם אני שואל שאלות מוזרות אבל אני מנסה להבין את סדר הפעולות והראש שלי עובד לפי מה שאני מכיר (דנה 44 ) ששם ביצעתי את הפרוצדורה כולל כיוון קורונה פיניון

תודה שחר.

יוני5
18-01-05, 09:47
בהיילקס הדיפ אינו דומה לדנה 44. זה 3rd member מה שאומר שזה יהיה יותר קל.
מכיוון שלא עשיתי זאת בעצמי אז אני לא אתן עצות, אבל אני מניח שאם עשית את זה ב 44 אז הטויוטה לא יהווה בעייה עבורך.

אני לא זוכר אם בספר של היינס יש את הפרוצדורה, אבל אם כן, אתה מוזמן לבוא לקחת ממני את הספר.

בהצלחה
יוני5

נמרוד
18-01-05, 11:52
אם אני מבין נכון אז למעשה כל העבודה היא על הביצה מה שאומר שפרט לשחרור הציריות כל העבודה היא על השולחן?

כן, העבודה של כיוון R&P היא על השולחן. אכן תענוג ביחס לסרני דנה.

כלומר אם אני הולך לבצע אז אין חובה להשבתת הרכב במידה ויש לי קורנה פיניון נוסף של ה97 (חוץ מאלה המורכבים כרגע על הרכב) ואז לאחר סיים העבודה על השולחן כל שנותר זה לשחרר ציריות להוציא את הביצה הקיימת ולהרכיב את חדשה?

לא בדיוק, כאן נכנס עניין ההתאמות של הסרן עצמו, כי תבנית הברגים של ביצה פתוחה וביצה עם נעילה שונות - זה איפה שצריך לכרסם או להשחיז קצת, לקדוח ולהבריז חורים חדשים ולהשיג או לאלתר שני גוז'ונים ארוכים. על ההתאמה המכאנית הזאת נכתב כבר די הרבה כאן:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5169&start=0

שחר 9
19-01-05, 00:13
נמרוד כתב :

לא בדיוק, כאן נכנס עניין ההתאמות של הסרן עצמו, כי תבנית הברגים של ביצה פתוחה וביצה עם נעילה שונות - זה איפה שצריך לכרסם או להשחיז קצת, לקדוח ולהבריז חורים חדשים ולהשיג או לאלתר שני גוז'ונים ארוכים

זוהי בדיוק האזור האפל בשבילי , אם מדובר בשינויים שיש לעשות בין 97 עם נעילה ל97 ללא נעילה כמו שאתה עשית אז יש בידי את כל הנתונים מהשרשור שלך ומה שחסר אשאל אותך ישירות.
אבל אני חושש שיש שוני נוסף כי אני הולך להרכיב ביצה 98 על סרן 97 מישהו יכול לתת תשובה לשאלה האם יש שוני משמעותי כשמרכיבים 98 על 97.

(מנסה לצאת לביצוע עם כמה שיותר מידע תאורתי מבוסס בכדי לא להתקל בבעיות בשלב הביצוע)

תודה בינתיים.
שחר

יוני5
19-01-05, 10:20
שחר התשובה היא לא.

מה שאתה צריך לעשות זה:
1. להחליף את הקורונה פניון למתאימים ליחסי העברה
2. לבצע התאמות בסרן שזהות לשתילת נעילה אחורית בסרן קדמי, דהיינו לבצע שני חיתוכים בבית הסרן וקידוח והברזה של שני חורים חודשים כי ההברגות הקיימות לא מתאימות לשני גוז'ונים ארוכים שצריכים להיות מותקנים.

בהצלחה,
יוני5

איציק - 4X6ZH
19-01-05, 10:59
יוני עד כמה שאני מבין את הבעיה השאלה היא האם יש אפשרות להחליף רק את הקרונה פניון
בין הדפרנציאלים .
הבית של מיכלול גלגלי ( בית הדפרנציאל ) השיניים מתאים ?
הבית שהסטליטים מתאים ? איפה שהקרונה מתחברת .
במידה וכן אז אין בעיה ואפשר להחליף את זוג גלגלי השיניים ( קרונה ופניון ) ולהתאים את
יחסי העברה . ( כמובן שנדרש כיוון אינדיקטור )
במידה ולא אז יש להחליף את מיכלול הביצה בין הסרנים ואז נשאלת השאלה האם ניתן
להחליף ביצה מושלמת של דפרנציאל בין דגם 97 ל דגם 98 . ( ואז אין צורך בכיוון אינדקאטור)
הקידוח והשינוי בברגים בחיבור הביצה לסרן זאת לא בעיה בכל מיקרה .
מה שאני יודע שיש הרבה יותר מדגם אחד באותם סדרות יצור כאשר יש דגמים שניתן להצליב חלקים ויש כאלה שאין כל אפשרות לשינוי .
איציק

יוני5
19-01-05, 11:43
איציק,
זה בדיוק מה שנעשה בדיפ שלי (זה שראית).
הדיפ במקור מרכב שנת 98 או 99, פורקו ממנו הקורונה והפניון המקוריים והורכבו (כולל כיוון כמובן), קורונה פיניון משנת 97.

יוני5

שחר 9
20-01-05, 01:05
איציק,

ממה שאני הבנתי להחליף ביצה מושלמת מ97 ל98 אי אפשר בגלל יחסי העברה שונים,
ולכן האופציה היא לקחת את הקורונה והפניון מה97 ולהעבירם ל 98 וכך להישאר עם יחס הנכון.

והשאלה הגדולה היא איך אני יודע איזה סרן 98 ואילך להביא בכדי שהקורונה פניון שיש לי יתאימו לו (ברור שיידרש כיוון אינדיקטור)
הקורונה פניון שיש לי שייכים לסרן עם LSD משנת 95.

השאיפה היא להביא סרן קומפלט 98 ואילך , ולהחליף רק קורונה פיניון על השולחן, לעשות כיוון, ולתלות אותו על הנבלה.

או בקיצור למי יש סרן אחורי של 97 ומטה רצוי נעול מקורי.

שחר.

-->