PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי הרכיב על סמוראי קרב' של סובארו?

סופת המדבר
28-07-11, 14:02
לחבר יש סמוראי שנת 86 הוא רוצה להחליף לקרב' של סובארו כי אמרו לו שהאוטו יסע יותר טוב
הוא קנה את הקרב' ורואים שהוא ישב בול רק להרחיב לו את החורים של התושבת ל8 מ'מ
מישהו אמר לו שהאוטו יסע טוב יותר
אבל בישביל להשיג את המקסימום חייבים להחליף גם פלאגים, חוטי הצתה , ודיסטרבוטור
אני מבין שכנראה צריך ניצוץ יותר חזק ויותר ''בריא''
אבל למה בידיוק הוא התכוון? איזה פלאגים לשים? איזה חוטים. ? איזה דיסטרבוטור?
ואם זה באמת הכרחי? או שמספיק רק הקרב'?

אם יש טיפים או הערות יתקבלו בברכה

צביקה קרבורטור
28-07-11, 19:10
שלום רב !
אין סיבה להחליף לקרבורטור סובארו במידה והקרבורטור מורכב ברכב וכל הרכיבים בו תקינים ושלמים, ובעיקר מכלול הצוק האוטומטי !
באם הרכב נוסע היטב לא לגעת , הרכב לא יסע יותר טוב, אך גם לא יסע יותר גרוע ,מביני דבר , ואנשי שטח טוענים שהקרבורטור המקורי, מיצר בעיות בעיקר בשפועים תלולים, מציף וכבה במצבים אלה. לדעתי הבעייה היא לא מובנית בקרבורטור ,אלא במי שטיפל בו לאחרונה.
קרבורטור מקורי תקין עדיף על סובארו, במידה והוא טופל על ידי חאפר ואין ברירה המעבר לקרבורטור סובארו תקין עדיף, אך מחייב הכנה מקצועית:
הוא דורש אכן הרחבת החורים ל8מ:מ.
הוא מחייב הכנת תפס ותושבת לכבל הגז.
וקונקטור למכלול הצוק החשמלי, והדיזה האלקטרו מגנטית.
אין צורך לגעת ולעבור שנוי במערכת ההצתה,או להחליף חוטי הצתה מצתים או מפלג!!
בברכה
צביקה

סופת המדבר
28-07-11, 22:07
אהלן צביקה
אני יודע שגם צריך להכין תושבת לכבל גז (לא בעיה)
בקשר לצו'ק החשמלי.. באמת מה עושים איתו לאן מחברים אותו?
בעיקרון אף אחד לא נגע בקרב' הזה (של הסמוראי) לפחות כמה שנים
הוא מניע טוב עובד טוב לא מעשן (דלק) הוא נראה תקין לגמרי
אבל מה הסמוראי נוסע חלש הוא עם מנוע סוויפט עם 80-90 אלף ק'מ
אבל הוא יותר מידי עצלן
אז חשבנו שהסובארו יתן לו קצת ''חיים''

צביקה קרבורטור
28-07-11, 23:05
אהלן צביקה
אני יודע שגם צריך להכין תושבת לכבל גז (לא בעיה)
בקשר לצו'ק החשמלי.. באמת מה עושים איתו לאן מחברים אותו?
בעיקרון אף אחד לא נגע בקרב' הזה (של הסמוראי) לפחות כמה שנים
הוא מניע טוב עובד טוב לא מעשן (דלק) הוא נראה תקין לגמרי
אבל מה הסמוראי נוסע חלש הוא עם מנוע סוויפט עם 80-90 אלף ק'מ
אבל הוא יותר מידי עצלן
אז חשבנו שהסובארו יתן לו קצת ''חיים''
סופת המדבר שלום רב !
מניסיוני ה"דל", שיפוץ הקרבורטור הקיים, יוסיף לו כמה סוסים, הסבתו לקרבורטור סובארו, לא תוסיף לו שום סוס !
האם יש ברשותך נתוני תצרוכת דלק,בנסיעה בין עירונית ומשולבת?
החלפת קרבורטור לא באה במקום מנוע אחר.
מניסוני המנוע הקיים מתאים לרכב זה כמו כפפה ליד, ברצונך רכב אחר עבור לוויטרה, דיפנדר , לאדה או פרוזה..
הסמוראי מספק בדיוק את הסחורה לה הוא נועד, עם הרבה אפשרויות מגוונות לשידרוג לתנאי שטח, ולכן הרכב כל כך פופולרי, ושומר על ערכו כבר שנים רבות.
בברכה
צביקה

GodsFather
29-07-11, 07:13
צביקה, מה קרה ? בעבר היית בעד הסובארו... כיצד נשתנתה דעתך ?

ס' מדבר - אין צורך להסחף לרמה של פלאגים חוטים וכד'. רק לוודא שהכל תקין ובריא - כבלים לא יבשים, פלאגים נכונים לפי הספר והצתה מכוונת.

קרב' סובארו פשוט לטיפול. יש לו לועות יותר גדולות משל הסמוראי ועם ספיקת אויר ראויה אפשר להפיק ממנו יכולת האצה יותר טובה אבל מקור ההשוואה הוא אחד לאחד, כלומר קרב' תקין מול קרב' תקין. לא צריך להחליף תושבת כבל גז, לפחות לא היה כך כשהתקנתי אצלי.

הדבר הכי נכון פה הוא שככל שהקרב' מטופל ותקין, כך הרכב יעשה את העבודה כראוי. הן בביצועים והן בצריכת הדלק.

צביקה קרבורטור
29-07-11, 12:11
אמיר ידידי היקר שלום רב !
לא היה לנו חילוקי דעות בעבר אין לנו חילוקי דעות בהווה, וגם לא יהיה לנו חילוקי דעות בעתיד !
אני מסכים איתך, שקרבורטור סובארו פשוט יותר, קל יותר לשיפוץ, ובעייתי פחות, עם נתוני אנשים בשטח, על כך שזהו הפתרון לבעיית ההצפה וכבוי המנוע בשפועים!
נתוני האנשים שכולל אותך, שקיבלת את הרכב מוסב כבר לקרבורטור מקורי של סובארו במקום איסאן המקורי, ולכן לא היו לך נתונים אוביקטיבים להשוואה.
ואילו אני שמטפל כידוע לך בסמוראים רבים , שרובם הגדול הם בעלי קרבורטור איסאן מקורי, לא מקבל מהם תלונות על בעייה בשפועים, בעיות האצה או בעיית תצרוכת דלק!
אין לי בעייה כלל עם קרבורטור סובארו להיפך, יש נגישות טובה יותר לחלקים, ותמיד אוכל לעשות משני קרבורטורים סובארו שחובלו על ידי בעליהם, (ועשיתי זאת לא מזמן),או על ידי חאפרים, לקרבורטור אחד, ואילו קרבורטור מקורי, שטופל באופן לא מקצועי, יושבת על ידי, ואין לי אפשרות להשמישו על ידי קרבורטור מגאנקייה, ולהשתמש בחלק בחלקייו, משום שקשה עד בלתי אפשרי להשיג קרבורטור כזה מקורי, אפילו הרוס לשם חלקים, ואילו קרבורטור סובאר זמין יותר, ולפי עדותך האישית גם חסכוני יותר.
זה עדיין לא אומר לקחת קרבורטור איסאן מקורי, שמיש ותקין, הזקוק רק לידים מלטפות של משפץ קרבורטורים מקצועי, לזרוק אותו ולהסב את הרכב לקרבורטור סובארו.
אמיר על מנת להרכיב את כבל הגז המקורי של סמוראי, קיים תושבת מיחודת שמיוצרת בארץ ומורכבת על הקרבורטור סובארו, וקיימת גם אצלך.
בברכה
ובהבנה.
צביקה

GodsFather
29-07-11, 13:27
צביקה, אצלי היה מקורי תקופה של שנה-שנתיים ואז הסבתי לסובארו. כנראה שפספסתי את עניין השינוי בתושבת כבל גז.

לענייננו - שני הקרבים מצויינים וצריכים רק טיפול ראוי.

צביקה, אתה הסיבה היחידה שאני עוד אוהב קרבורטורים ולא רוצה לעבור להזרקה :)

צביקה קרבורטור
29-07-11, 14:28
אמיר ידידי היקר, שוב שלום רב !
כל מה שאמרת בתגובתך העליונה נכונה, וחקוקה בסלע !
תודה על הפרגון.
בברכה
צביקה

ishc
29-07-11, 18:10
אצלי בשנה הראשונה היה קרב' מקורי שעשה לא מעט בעיות ויצא מכיוון לא מעט פעמים וזאת למרות שעבר שיפוץ שקניתי את האוטו. לפני קצת יותר משנה הסבתי את האוטו לקרב' סובארו ומאז שקט תעשייתי. זה נעשה במקביל לאוברול למנוע כך שאת שיפור בצריכת הדלק והביצועים אני מייחס לאוברול ולא ממש לקרב' (רק עפ"י הסתמכות על דבריהם של אנשים כמו צביקה ואמיר שטוענים שאין ממש שינוי משמעותי).

צביקה קרבורטור
30-07-11, 15:52
בחיפוש פשוט בארכיון מצאתי את השרשור הנוגד הבא:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41132
מה דעתכם בנושא, ומה תגובתכם לבחור בשרשור?
בברכה
צביקה

-->