PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לבולמים.

ghaziza80
30-07-11, 17:36
שלום לכולם לאחרונה החלפתי בולמים אחוריים (מונרו) לרכב של (סמוראי88 עם קפיצי הגבהה), הבולם החדש שהרכבתי פתוח ממש עד הסוף, לא היה צורך ללחוץ את הקפיץ למעלה ולהכניס את הבולם זאת אומרת שהוא לא תחת לחץ של הקפיץ. פשוט פתחתי את כולו והכנסתי למקום, אני מאמין שהוא לא פתוח ב 100 אחוז עד הסוף אבל ממש קרוב לזה. השאלה שלי אם זה מצב תקין או שצריך בולם קצת יותר ארוך. מעבר למהלך המטלה וכל מה שמסביב. אני שואל במובן בטיחותי או יותר נכון לטובת חייו של הבולם. תודה לעוזרים.

RONI
30-07-11, 21:46
על פניו כמו שאתה מתאר ,לא תקין.
אני לא יודע מה מצב הקפיצים שלך ,מקורי ,הגבהות וכו.[אה סליחה ,ראיתי,הגבהה]
או לבצע בדיקה עצמאית ,
כאשר הרכב במצב סטטי ,על הכביש,בצע מדידת מרחק ,קצה בולם עליון [חיבור לשאסי] ולאחר מכן עד לסרן [היכן שמתחבר אליו].
אני פשוט לא יודע איך זה בנוי בסמוראי.
זאת נקודת המרכז שלך וממנה תוסיף 10 סמ +- ותוריד 10 סמ .וזה טווח הפעולה של הבולם שלך .
אלא אם יש לך מהלך מתלה מטורף המצריך בדיקת הצלבה מלאה במקסימום ,סרן קדמי ואחורי בהתאמה.
ואז למדוד פתיחה וסגירה מקסימלית .
כי אם לא פשוט תפוצץ בולם ,,או נזק אחר בעקבות המידות השגויות שלך .
מקווה שהבנת.
בהצלחה.

eldadarnon
30-07-11, 22:13
בולם פתוח במלואו במצב סטטי = מוות מהיר לבולם
נסיעה במהמורות כביש או בשטח הבולם עלול להתלש
תחליף לבולם ארוך יותר. עדיפות לבולם דחוס באיזור ה- 40% במצב סטטי.

ghaziza80
31-07-11, 20:21
אהלן תודה על התשובה רק שלא בטוח שהבנתי אותה. אם מדדתי מקצה תושבת עליונה עד קצה תושבת תחתונה לצורך העניין 50 סמ כמה האורך של הבולם צריך להיות כשהוא פתוח במקסימום שלו? או איזה עוד אינדיקציה אני יכול להבין מפה כדי להזמין בולם מתאים. ?

ghaziza80
31-07-11, 22:00
אשאל את זה אחרת.
כרגע המרחק בין בורג תושבת בולם עליונה לבין בורג תושבת בולם תחתונה הנו 50 סמ'.
מה היא המידה שאני צריך לחפש?
כאילו כמה פתוח מקסימום אני צריך ?

אלון_ק
31-07-11, 22:27
ראשית, שני הנושאים הזהים שפתחת מוזגו - אין בעיה אם תרצה להעביר את זה לפורום כללי, אבל הכפילות מיותרת. או כאן או שם.

לעניין, לנקודה בה נמצא הרכב במצב מנוחה אין שום קשר לגבולות התנועה של המתלה. המשמעות היא שאתה לא יכול לקבל מספר על בסיס מדידה במצב סטטי בלבד, אתה צריך לדעת מהם גבולות התנועה של המתלה שלך. חיפוש היה פותר לך את השאלה, אבל מצ'עמם לי אז ככה:

כשהאוטו עומד ישר, תמדוד את המרחק בין נקודת החיבור העליונה והתחתונה של הבולם. נניח שקיבלת 500 מ"מ (מספר סביר יותר מ-50). עכשיו תמדוד את המרחק בין גובל הסרן (Bump stop) לבין הסרן ממש מתחת אליו (אתה תראה על הסרן סימני נגיעה שלו, כנראה), נניח שקיבלת 150 מ"מ במדידה זו. חסר את המידה הזו מהמדידה הראשונית, עכשיו אנחנו על 500-150=350. מדוד את אורך גובל הסרן מהקצה עד לשלדה, נניח שזה 50 מ"מ. הנחה סבירה היא ש-80% מהמספר הזה מתכווץ (80%=0.8*50), לכן נחסר 80% מהמדידה הזו מהמספר שהיה לנו עד עתה ונקבל 310 מ"מ. זו מידת הבולם בסגירה מוחלטת.

כמה הבולם צריך להיות כשהוא פתוח זה לא משנה, זו מגבלה שתתקבל מתוך האילוץ של האורך הקצר ביותר של הבולם. תחשוב על זה, בולם יכול להיות לכל היותר כפול באורכו הפתוח מאורכו הסגור. קנה את הבולם עם נתון הפתיחה הגדול ביותר שתמצא ובלבד שנתון הסגירה קטן או שווה למחושב.

תמדוד בשני הצדדים ותעשה ממוצע. האוטו לא עומד ישר בדר"כ.

בהצלחה.

ghaziza80
01-08-11, 00:29
סבבה לגמרה תודה.

-->