PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך לעזאזל נפרצים מחזירי שמן בסרנים כל שני וחמישי ? ? !!!

snirjeepdreamer
01-08-11, 00:28
כולנו כאמור רוכשים קיט לאקסים מיואנוביץ' (מייסב, בטחונית ומחז"ש)
והסחורה, ואני מדגיש הספציפית הזו, פשוט לא מספקת את העבודה !
לא יכול להיות שכל חודשיים יפרץ מחזיר שמן בצד אחד של אחד הסרנים וכל פעם צד אחר.

בנוסף, שלא נציין שלפני תקופה היה לו משלוח שהותקן בג'יפים בכל הארץ בהם הבטחוניות היו עפות פשוט
והדבר גרם לסכנת נפשות ! ועל כך יעידו כל המוסכים הידועים שכולנו מכירים.

מאידך בוא נודה, יאנוביץ' הינה כתובת שברוב המקרים נאמנה,במחירים סבירים ושירות טוב,
אבל איך לעזאזל אני מוצא קיט ראוי בלי להזמין מחו"ל ? ?

שוב, המטרה איננה חלילה להשמיץ. אני סה"כ לקוח מרוצה, אך לעיתים גם מתוסכל וזה גם צריך להעלות.
אשמח לתובנות
שניר

דרור ברלי
01-08-11, 00:44
לתובנה קוראים "MADE IN CHINA".
לאחרונה כמעט כל חלק תחליפי מגיע משם. לעתים מגיע באריזה המקורית או כזו שנראית בדיוק כמו המקורית, או ככזו שנראית כמו אריזה של חלק תחליפי איכותי מתוצרת ארה"ב.

snirjeepdreamer
01-08-11, 00:47
אתה צודק לחלוטין דרור ידידי,
אך חלק מהוצאת הקיטור הזו שלי נועדה גם לשמוע מהחברים איך הם מתמודדים עם הבעיה ?
אתה בתוך בעלים גאה של סופה אולי תתחיל ראשון ?

האם כולם מטורפים כמוני ומחלפים קיטים כל שני וחמישי או שפשוט נוסעים עם זה תקופה ?
שניר

tzagi
01-08-11, 00:58
זה בא בקופסאות בורדו שכתוב CROWN?
אם כן, זה חיקוי לחלקי רכב (זה לא חלקי רכב, רק נראה כמו....קפיש?)

רוצה משהו אכותי? קנה בארה'ב מחברה מוכרת.

הבעיה פה היא אומיקס-אדא,, זאת חברת האם של כול הזבל שיאנוביץ מוכר, הם קונים את הכי זול שיש בעולם, וזה זול גם בקניה ובעיקר ב (חוסר) אכות.
אז זה לא אשמתם של הסינים או התיילנדים, הם מספקים בדיוק מה שאומיקס-אדה דורשים.

דרור ברלי
01-08-11, 01:00
לא יודע מה לומר לך. בינתיים הסרן האחורי שלי בסדר גמור טפו טפו.
דווקא את הקדמי פתחתי בחודש שעבר (לפני הטסט) כי נזל מצד אחד, והחלפתי את שני המחז"שים - החדשים תוצרת דנה-ספייסר שקניתי אצל ינוביץ'. האריזה אכן מקורית, אבל לך תדע אם גם המורצ עצמו מקורי. בינתיים עבר חודש וכמה מאות ק"מ והכל עדיין בסדר טפו-טפו.

סיפורי קיט השיפוץ המפוקפק לסרן האחורי של סופה לא חדשים. יש מכונאי ותיק שאני מכיר שטוען שזה קיט שיפוץ שבמקור מיועד ליונדאי H100 ובמקרה מתאים גם לסופה.

ניר ל
01-08-11, 01:31
אתם מדברים על מיסב קצה של צירייה לדנה 60/44 ?
וואו,
אם חלק כזה היה מתפרק לי אחרי זמן לא סביר ולא הייתי מקבל ממנו הסבר מניח את הדעת - בחיים לא הייתי דורך שם יותר.
שמעתי במשך השנים שמועות על קומבינות , לא זכור לי שנתקלתי באופן אישי, אם יש כאן תופעה שחוזרת על עצמה - צריך לשים על השולחן עם כל הכבוד. זאת סכנת חיים.

יש מצב לקנות רק את האבטחה במכשירי תנועה ? את המייסב והמחז"ש בטוח שאפשר להשיג ברחוב המקביל בנפרד.

snirjeepdreamer
01-08-11, 01:41
סיפורי קיט השיפוץ המפוקפק לסרן האחורי של סופה לא חדשים. יש מכונאי ותיק שאני מכיר שטוען שזה קיט שיפוץ שבמקור מיועד ליונדאי H100 ובמקרה מתאים גם לסופה.

גדול ! ! !
קרעת אותי מצחוק..

אז בקיצור חברים, חשוב כאן תגובה של מישהו שהתקין מחז"ש או קיט מלא ממקור אחר שאיננו יאנוביץ' ושהוא מרוצה ממנו ? ?

ועדיין נשאלת השאלה, מה אתה עושים ? ? משאירים כך תקופה ונוסעים או מיד מחליפים ? ?
שניר

yaniv050
01-08-11, 01:43
אני חדש עם הסופה וכבר החלפתי אחד, כדי לפרק את האבטחה לקחתי דיסק. יש מצב שהאבטחה יצא לבד והגלגל יעוף מהמקום?? אם כן זה מפחיד מאוד!

yaniv050
01-08-11, 01:47
תבדוק עם הדרם בולט לבפנים( החלק החיצוני לכיוון הביצה) לפחות סנטימטר. אם לא אז לא הורכב נכון וזאת הבעייה.

omri_t
01-08-11, 05:56
שניר,
גם אם הסחורה פחות איכותית, לא נראה לי שכל חודשיים נפרץ סרן.
לא אצלי בסופה ולא אצל אחרים שאני מכיר (גם בפרום זה לא קיים בכזו תדירות)
בדוק שאצלך בסרן עצמו הכל תקין- ואם אתה עושה את ההחלפה לבד בדוק שאינך מפספס משהו.

אגב, הסיפור הזה מתחבר ללא מעט "קומבינות" שמגיעות למדפים של יאנוביץ.
כמו למשל בולם ההגה הלבן (כולל גומיה שנצבעה לבן) שלא מאריך חיים ועושה הרושם שהוא משהו ממש מסריח.
אופציות אחרות? רק בהזמנה באינטרנט.

סוזי המשתוללת
01-08-11, 08:17
לפני שמאשימים את כל העולם תבדקו
1)נשמי סרן שרינם סתומים
2)ציריות שאינן עקומות (את זה לא רואים בעיין אלא צריך מיקרומטר עם סטנד מגנטי על הנאבה ואז לסובב ולראות את השינוי )
3)גלגלים אחוריים לא מאוזנים ייגרמו לזריקה חזקה שתקצר משמעותית את חיי המיסב וביחד איתו את מחזיר השמן

משום מה יש מנהג אצל פנצרמעכרים "לותר "על איזון מאחור כי זה פחות מורגש בנסיעה

אני כבר ראיתי מיסבים made in china שעשו בגיר של משאית 500אלף ק"מ ונראים טוב מאד

ofiredri
01-08-11, 08:23
+1 לציריות עקומות
פרק את הציריות, התקן על מחרטה שמדמה סיבוב סצירייה, ובדוק האם עקומות.
גוד לאק !

yanivcj
01-08-11, 09:50
אני מצטרף להמלצות חברי המלומדים לבדוק א. את ביצוע העבודה (מבלי חס וחלילה לפגוע באף אחד) אולי פיספסת משהו, אולי הרכבת הפוך את מחזיר השמן, תבדוק שהכנסת את המיסב וטבעת הלחץ עד הסוף, לפעמים נדמה כאילו זה עד הסוף אבל זה לא. ב. יכול להיות שיש לך בעיה בסרן, או ציריות עקומות או סרן עקום. ג. גם ג'נט עקום או חוסר איזון בגלגל בצורה חריפה יכול לגרום לפריצת מחזיר שמן.
גם אני נתקלתי לא פעם בסחורה, בו נגיד בלשון יפה לא איכותית מינוביץ (אני לא נכנס עכשיו אם הוא מודע לכך או שלפעמים יש פאק בייצור) אבל פעם אחר פעם זה נשמע מאט יותר מדי.
נ.ב אם אין לך גישה למחרטה ולציוד בדיקה אתה יכול לשלוח את הצירייה למי שמשפץ דריבשאפטים לבדיקה או מקום שמשפץ צירייות.
יניב

sos4u
01-08-11, 09:53
זה בא בקופסאות בורדו שכתוב CROWN?
אם כן, זה חיקוי לחלקי רכב (זה לא חלקי רכב, רק נראה כמו....קפיש?)

רוצה משהו אכותי? קנה בארה'ב מחברה מוכרת.

הבעיה פה היא אומיקס-אדא,, זאת חברת האם של כול הזבל שיאנוביץ מוכר, הם קונים את הכי זול שיש בעולם, וזה זול גם בקניה ובעיקר ב (חוסר) אכות.
אז זה לא אשמתם של הסינים או התיילנדים, הם מספקים בדיוק מה שאומיקס-אדה דורשים.

אני משתדל להביא ישירות מארה"ב [ ככל שניתן ] אשמח לשמוע מהן ה"חברות המוכרות" שמקורן אינו בסין.

tzagi
01-08-11, 10:00
יש ויש
ולא חסר סחורה אכותית ממקורות זרים, אפילו מתוצרת ישראל(בנתיים אני אוהד)
לכול דבר יש את המותגים שלו.

תבין שרוב הרשתות חלקי רכב נותנות אחריות לכול החיים כמעט לכול דבר, ולכן, אין הרבה אינטרסט למכור זבל, זה לא כלכלי.

ניר ל
01-08-11, 10:03
אפשר גם להוריד גלגל ודראם, להעלות את הסרן האחורי על חמורים , לשלב להילוך - אם הצירייה עקומה היא תזרוק בצורה נראית לעין.

סופת המדבר
01-08-11, 11:39
כשאתה אומר ''נפרץ מחזיר שמן''
אתה לא אומר אם הוא תקין ועדיין נוזל? או שחוק\ קרוע?
כשאתה מוציא אותו המיסב טוב? האבטחה במקום? אולי הציריה שחוקה במקום שהמחזיר אמור לאטום? אפילו אם יש על הציריה ''תעלה'' קטנה של כמה עשיריות אז שהמחז''ש חדש אין לו בעיה לאטום אבל אחרי זמן מה הוא טיפה נשחק וכבר לא אוטם
אולי יש גרדים קטנים ש''אוכלים'' אותו כל פעם
אם אתה מהאזור שלי אני יכול ליבדוק לך את הציריות על מחרטה
או שתעשה כמו שאמרו אם אתה לא נעול (קבוע) תרים את הצד הבעייתי עם ג'ק פרק דראם
תניע ותכניס הילוך (נגיד שני) ואז תראה אם יש זריקה

snirjeepdreamer
01-08-11, 11:54
חברים,
כאשר מדובר על עבודות מהסוג הזה הרכב שלי מתוחזק על ידי אחד המוסכים המתמחים בג'יפים
שכולם מכירים. אני לא רוצה לציין שמות אבל רק אגיד שאין עוררין על רמת המקצועיות של הסדנא המדוברת.
בנוסף, מדובר בחבר קרוב ביותר. אם הוא אומר לי שהכל תקין בסרן שלי ובצריות, אני נוטה להאמין לו.
כך שאני מאמין שזה כמו שהוא אומר "איכות הסחורה".

kobiarava
01-08-11, 13:20
שניר, אני לא הייתי ממהר להאשים את המוצר, בעיקר כי מדובר בקיט מקורי של ספייסר, וכי לרבים אחרים (כולל אותי) יש ניסיון טוב מאוד עם המיסב\מחז"ש\טבעת אבטחה הספציפים המדוברים. מומלץ לבדוק, כמו שכבר נאמר, זריקה של הציריה, וחריץ בנקודת החפיפה בין הציריה למחז"ש. ניסית לראות מאיפה הנזילה?מהמעגל החיצוני או הפנימי? בדקת נשם חופשי בסרן?

בהצלחה-קובי

yoav21
01-08-11, 14:17
שניר, אני לא הייתי ממהר להאשים את המוצר, בעיקר כי מדובר בקיט מקורי של ספייסר, וכי לרבים אחרים (כולל אותי) יש ניסיון טוב מאוד עם המיסב\מחז"ש\טבעת אבטחה הספציפים המדוברים. מומלץ לבדוק, כמו שכבר נאמר, זריקה של הציריה, וחריץ בנקודת החפיפה בין הציריה למחז"ש. ניסית לראות מאיפה הנזילה?מהמעגל החיצוני או הפנימי? בדקת נשם חופשי ב

בהצלחה-קובי

זה הניחוש שלי, בעבר העלתי תמונות של ביצוע העבודה לאתר והיתה שם תוספת מאוד חשובה שערן הוסיף, אני בטוח שהמכונאי שלך כמה שהוא מוצלח לא בדק האם הצרייה פוצעת את נחזיר השמן, מספיק חריץ קטן על מנת שהוא ינזל שוב ושוב.... בדוק את זה ותן דיווח

יואב

snirjeepdreamer
02-08-11, 10:28
בואו נסכם,
תודה לכל המנסים לעזור. אכן העלתם מגוון אפשרויות ואני מעריך את עזרת כולם.
למרות הבטחון שלי באותה סדנא בה אני מטפל החלטתי לסכם את כל מה שהועלה פה ולבדוק את הכל
כאשר אגש בימים הקרובים להחלפת הקיט.
מקווה לחזור עם תובנות. כמובן שאעדכן.
שוב תודה לכולם,
שניר

סופת המדבר
02-08-11, 10:39
למה שלא תנסה לשים קיט של חברה אחרת או לחילופין להזמין \לחפש מקורי (בחו'ל)
במידה והציריה וכל האזור תקינים

-->