PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אתר ג'יפולוג הפך לפרומוטר הרשמי של סדנת עידו כהן?

הצפרדע
03-08-11, 12:05
רצף ושצף הכתבות והפרומואים לסדנא מפרדס חנה, ללא כל התיחסות לסדנאות האחרות הפעילות והבועטות, יוצר - שוב ושוב, ושוב - את התחושה וההבנה הברורות לפיה האתר הזה הפך למקדם הרשמי של הסדנא.

הדבר מקבל משנה תוקף לאור ה"דיווח העיתונאי החשוב והאוביקטיבי" לפיו הסדנא פתחה שוב שעריה ללקוחות הפרטיים(ואולי, כאילו כזה, בגלל שכבר אין עבודה או מכירות ללקוחות המוסדיים הגדולים, כפי שהיה פעם?)

עם כל הכבוד לעידו כהן, ויש המון, בזכות גדולה, בלי טובות של אף אחד וללא שום חסד, צריך להיות איזשהו גבול של טעם טוב ושל הגינות ובעיקר של אמינות - הרי האתר הזה אמור להיות אתר למען כל הג'יפאים באשר הם, אוביקטיבי, הגון, מדווח אמת ואת כל האמת ומשקף נאמנה את כל מה שקורה בענף, וכזה הנותן תמונה אמיתית של הענף על כל המתרחש בו, דהיינו עיתונאות ספורט ושטח במיטבה.

והנה, במשך חודשים רבים אין בו מאומה על כל הסדנאות האחרות - כלום לא מתרחש אצל אילן קרט שעושה עבודה יפה על המון פרוייקטים? כלום לא קורה אצל פרוייקטים 4X4? כלום לא זז בפרוג'יפ חיפה? כלום לא קורה אצלנו בסדנא בחולון? גילי בשטח? שום כלום בשום סדנא מקצועית או חובבת שכבר עשתה לא מעט וממשיכה לעשות? ואני בטוח שיש עוד רבים וטובים שלא הזכרתי, שעובדים ועושים ויוצרים.

אינני יכול להעיד או לשמש שגריר של אחרים, אבל אני לפחות יודע מה קורה אצלנו - מסתיים פרוייקט הטרופי טראק שלנו עם השילדה החדשה בעלת 3 מקומות ועם שלל החידושים והשיפורים שבו; מתקדם יפה פרוייקט התומזוקי שהוא פרוייקט הסבת תומקאר דו מושבי למנוע וגיר של סוזוקי עם למעלה מ 100 כ"ס כולל הארכת בסיס גלגלים ושיפורים נוספים; התחלת בניה חדשה של פרוייקט מאד חדשני ומיוחד של רכב 4X4 אשר יהיה מותאם להשתתף הן בקטגוריה T1 והן בקטגוריה OP1; פרוייקט של תומקאר מוסב למנוע חזק וגיר אוטומאטי, מוארך ומורחב לשימוש במירוצי ראלי רייד, ועוד.

וזה לא שכאילו אנחנו ישנו והסתתרנו - אנחנו עוד היינו המובילים בין כותבי ומעדכני שרשורי הבניה הנותנים לא רק תמונות ונתונים, אלא הסברים ומידע מקצועי.

והנה, אין באתר הזה כלום על כל השאר פרט לסדנת עידו כהן, אשר מצידו מעולם לא טרח לפתוח שרשור, לדווח, לעדכן או לתת נתונים כלשהם.

אף לא אחד מאנשי ג'יפולוג ועיתונאיו טורח להתענין או להתעדכן במה שמתרחש אצלנו וכנראה גם בסדנאות האחרות, לא כל שכן לדעת מה קורה ולדווח על כך - ולא שאין על מה לדווח.

ואני(ורבים אחרים) שואל את עצמי מזמן, מה קורה פה?!? מה סיבת האפליה הזאת ומדוע העדר הדיווח והפרגון מצד האתר הזה אשר חרט על דגלו עיתונאות אמינה והוגנת, מקצועיות ושירות לכל חברי קהילת השטח?

זה מוכר לכם מאיזשהו מקום?? - "עשר שנים עברו, וכיום ג'יפולוג הוא אתר רכב השטח המצליח והפופולרי ביותר בשפה העברית. אנחנו מחויבים להמשיך להוביל ולשרת את קהילת הג'יפאים הגולשים בישראל מבלי להתפשר על האיכות עשר שנים נוספות."

אין לי אלא לשוב ולהצטער על כך ולהפנים, בניגוד למצוטט לעיל, כי האתר הזה איננו אלא אתר פרטי, מסחרי לחלוטין אשר בחר מטעמיו הוא להיות סוכן קידום ושיווק של הסדנא מפרדס חנה.

זה בסדר, מותר להם, אבל כמו שטענתי אלף פעמים בעבר, תבואו ותגידו, כן זה המצב, ואל תשובו ותציגו את עצמכם כאתר עיתונאי אוביקטיבי של ולמען כולם, פשוט מפני שאתם לא כאלה, ומפני שאתם, מסיבה כזאת או אחרת, אינטרסנטים באופן ברור.

המדיניות הזאת עלתה היטב בקנה אחד עם מדיניות סתימת הפיות, הצנזורה, החרמת גולשים והמחיקות היומיומיות - מי שלא אומר אמן וצועק חמס, הוא כנראה לא ראוי להיות חבר בקהילת השטח, אליבא דהנהלת האתר ועל כן מותר ורצוי להחרימו, גם אם הוא בעל ידע, מידע, יכולת, נסיון רב, רקורד מוכח ורצון לתרום ולעדכן. כל זה לא שקול כנגד ה"חבלה" הנוראית שאותם חברים סרבנים וחוצפנים גורמים לאתר(דמוקרטיה??חופש ביטוי?? מה זה?!?!? לא מכירים), שהוא כידוע אתר פרטי לחלוטין המתעקש להופיע באיצטלה של אתר אוביקטיבי למען כלל הקהילה.

אינני חושב שאהיה מאד מאד מופתע אם השרשור הזה יימחק, יועלם ולא יתאפשר כאן דיון הולם ואפילו אם יוציאו אותי סופית ואחת ולתמיד להורג.

עידן הגז
03-08-11, 12:33
טוב האמת אני אחד שלא נוהג להגיב ולהתלהם בקלות אבל באמת הגזמתם... למה צריך לפרסם באלפי שקלים כל חודש באתר אם אפשר לקבל פירסום חינם!!!

חומר למחשבה!!!( גם לעצמי...)

BlackStar
03-08-11, 12:35
לא הצלחתי לקרוא את הכול כי אתה כותב המוןןןןןןןןןן ויותר מידי
נראה לי הגיוני שהבחור מייצר מכונות יפות מענינות ובלי סוף כול הזמן יש אצלו דברים חדשים אין אף סדנא שמייצרת בכמויות שלו
לכן כמות הכתבות גדולה מה הבעיה להבין . <? אתה לא מסתובב בין סדנאות ?>
חוצמזה הזיבאר טנדר הזה עושה חשק

ניר ל
03-08-11, 13:02
הייתי מעדיף להגיב בתור חבר מן המניין, ללא "תואר האצולה" המפוקפק שמתחת לשם שלי.

אז במקום זה אני אפתח בגילוי נאות - אני חבר וותיק בקהילת פורומי השטח בארץ, כנראה מהראשונים, יש לי חוש טכני מפותח ויכולת ליישם את מה שאני קורא בספרות טכנית , עשיתי זאת שנים בתחזוקה עצמית ושפצורים של רכבים שהחזקתי, אני גם משתדל לתרום מנסיוני ולעזור לאחרים. הוסף לכך היכרות אישית עם גרעין המייסדים של האתר והפורומים (היכרות שמקורה בפורומי השטח) - וקבל את הסיבה שאני נמנה על מנהלי הפורומים מאז הקמתם . אין לי שום קשר עסקי, אין לי שום אינטרס מלבד בידור בזמן שאני יושב מול המסך משועמם ומהיכרות עם חברי המערכת והנהלת האתר - הם ממש לא זקוקים לסנגוריה שלי. אז אני לא אסנגר.

ועכשיו לתגובה - אני קורא את התוכן שמופיע באתר, אפילו נהנה מאד לקרוא אותו בד"כ, אוהב את הצילומים, לא שותף בשום שלב לעריכה או לכתיבה - פשוט חבר מן המניין.

את הכתבות שאתה מתייחס אליהן כרגע - קראתי לפני כמה דקות בשקיקה ונהניתי מאד, כן ירבו כתבות מסוג זה. אני יודע מי זה עידו כהן ומכיר את פועלו מזה שנים, תמיד אהבתי לקרוא ולראות כתבות על יצירותיו. אני מקנא בו על כך שהוא חי את החלום שלו (ושלי) ולרגע לא צר עין - מפרגן בענק !
אני לא מכיר את עידו כהן באופן אישי, בחיים לא ראיתי את הסדנא שלו מבפנים, אם היית שואל אותי לרושם ראשוני - הייתי נוטה לחשוב שהוא סנוב. אולי בגלל העובדה שהוא אכן לא שותף פעיל בקהילה הוירטואלית ולא זכור לי שקראתי כאן דברים מפיו. אם מישהו יתקן אותי לגבי הרושם - אקבל זאת ללא שום וויכוח. תכ'לס זה לא ממש משנה , לא לי ובטח לא לעידו כהן - זה גם לא פוגם לי בהנאה כשאני רואה וקורא דברים שהוא יוצר.

בך ברוך, נתקלתי לראשונה לפני שנים רבות כשעברת מCRV או משהו כזה (שקנית לבת שלך ? ) לסופה סנדרטית שלימים הפכה ל"צפרדע" המקורית, צפיתי בך מתקדם במעלה שרשרת המזון של עולם השטח, בצורה פאטתית בהתחלה, אבל אח"כ - פשוט מעוררת הערצה ! הפכת משום דבר ברמה הטכנית, (לא היה נראה שהחזקת פעם מברג) למקצוען אמיתי ואחד הבולטים אם לא ה . גם אתה חי את החלום מבחינתי, אולי אפילו יותר מעידו כהן, כי איתך אני יכול להזדהות - אתה מגיע מרקע שונה לחלוטין, בגיל מבוגר לתוך הארד-קור של התחום הזה - בעשר אצבעות והרבה מוח . אתה בהחלט מועמד מוביל כמקור להשראה למישהו כמוני שמייצג אני מניח את רוב החובבים הרכים.
גם אותך אני לא מכיר באופן אישי, למרות שראיתי פעם אחת את הסדנא שלך מבפנים, גם עליך יש לי רושם ראשוני (ושני ושלישי) שנובע בעיקר מהכתיבה שלך כאן במשך שנים. הרושם הזה הוא רע . אתה נתפס בעיניי כסוג של בריון , מישהו שלא הייתי רוצה להיכנס לפה שלו או לקבל ממנו ביקורת, מישהו שהייתי מעדיף לא להתווכח איתו ופשוט לזוז הצידה או לשתוק. כמובן שהיות והרושם לא נובע מהיכרות אישית - אני לוקח בחשבון שהוא עלול בהחלט להיות שגוי, אבל עזוב אותי - זה באמת הרושם שאתה מעוניין ליצור סביבך ?!
אגב - זה לא מנע ולא ימנע ממני להנות מקריאת כתבות או צפייה בסרטונים המשקפים את פועלך, או להנות מצפייה בתחרויות בהן הכלים שאתה מייצר לוקחים חלק, זה גם לא יקלקל לי את הפנטזייה.
אני לא יודע מה הרקע לטענות אותן אתה מעלה ובטח אשמח לקרוא כאן על עבודות שנעשות בכל סדנא באשר היא, האנשים והשמות שמאחורי העבודות הם שקופים מבחינתי , אבל אתה בטוח שהדרך שלך להציג את הדברים היא הדרך האופטימלית ?

ד"א גם אני מקווה שההודעה הזאת תשרוד ואספיק לשלוח את התגובה הזו...

הצפרדע
03-08-11, 13:15
לא הצלחתי לקרוא את הכול כי אתה כותב המוןןןןןןןןןן ויותר מידי

כן, זה מוכר, בעיית קשב וריכוז. יש לזה טיפולים, אתה בטח יודע :p

נראה לי הגיוני שהבחור מייצר מכונות יפות מענינות ובלי סוף כול הזמן יש אצלו דברים חדשים אין אף סדנא שמייצרת בכמויות שלו
לכן כמות הכתבות גדולה מה הבעיה להבין .

הבעיה להבין היא כמובן שלך.

אילו היית מסוגל לקרוא ולהתרכז לכמה דקות, היית מבין שזאת בדיוק הפואנטה - בסדנאות נוספות יש הרבה עבודות יפות ומענינות, אלא שאתה ושאר הגולשים לא יודעים על כך, מכיוון שבג'יפולוג לא מדווחים על כך ולא מתענינים בכך, כי זה לא שייך לסדנא שאותה הם רוצים לקדם ולפרסם.

מה הבעיה שלך להבין את זה?!?.

יקיר גרין
03-08-11, 13:26
ברוך, מאוד רציתי להגיב, אבל לא חשבתי שההודעה תשרוד ... אבל אולי אם אזדרז, תספיק לקרוא ...
אני פגשתי אותך פעם אחת, והרושם היה מעולה (הילדים עדיין זוכרים אותך), אבל אני מסכים עם ניר שהתגובות שלך בפורום מיצרות תדמית בעייתית.
הזמנת את כותבי האתר לסדנא והם סרבו? אתה יודע אם זה קרה בשאר הסדנאות? אם כן, יש פה מקום לביקורת ... אבל יש לי תחושה שזה לא המצב.
בכל מקרה, קשה להאשים אנשים שלא באים לקדם סדנא של מישהו שכל הזמן בועט בהם.

הצפרדע
03-08-11, 13:42
כמובן שהיות והרושם לא נובע מהיכרות אישית - אני לוקח בחשבון שהוא עלול בהחלט להיות שגוי, אבל עזוב אותי - זה באמת הרושם שאתה מעוניין ליצור סביבך ?!
אגב - זה לא מנע ולא ימנע ממני להנות מקריאת כתבות או צפייה בסרטונים המשקפים את פועלך, או להנות מצפייה בתחרויות בהן הכלים שאתה מייצר לוקחים חלק, זה גם לא יקלקל לי את הפנטזייה.

1. הרושם שנוצר אצלך או אצל אחרים, הוא לא הענין כאן. בכלל לא. הענין כאן הוא מה שכתבתי למעלה. ביקורת היא תמיד לא נעימה, בעיקר כשהיא עוסקת במעשים מודעים ומכוונים החוזרים ונשנים, ולא בטעויות או רשלנות. השאלה היא לא מה הרושם וכמה נעימה או לא נעימה היא הביקורת, אלא אם הביקורת היא נכונה ופוגעת במטרה. כל השאר, שולי.

2. וכיצד ידידי תהנה מקריאת כתבות או צפיה בסרטונים "המשקפים את פועלי", אם כאלה כלל לא עולים כאן? ענין לוגי בעייתי קצת, לא??(וסליחה על הבריונות הטבועה בהערה הזאת...).

3. ומה עם פועלם של כל השאר? הרי הטענה איננה רק לגבי אלא לגבי כל השאר שעושים ואף אחד לא יודע דבר על כך? מה אתה אומר, אולי נקים מאהל מחאה בשדרות ח"ן? נראה לי שרוטשילד כבר תפוס, לא?

tomer s
03-08-11, 13:54
אני מכיר את ברוך ואת עידו,
אני מכבד ומעריץ/ך את שניהם,
שניהם אנשים סופר נחמדים אדיבים ואכפתיים,
עשיתי לא מעט שבתות בשטח כשיש ראלי ושניהם הציעו עזרה בכל צורה אפשרית לפני תוך כדי ואחרי השבת!
(שומר שבת)

אני מעריך את החיל ששניהם עושים כל אחד בדרכו והישגיו,
לדעתי האישית גם אם ברוך מקצין או משדר בריונות במה שהוא טוען,
יש צדק במה שהוא אומר,
גם עידו וגם ברוך סדנאות,
אני בטוח שבשניהם יש מה לסקר לכתוב ולגרום לנו לרייר.
לא חסר על מה לכתוב פה ופה,
אסף נמרוד אייל דרור,
ג'יפולוג לא אתר ל"פלסטיקים" אנחנו אוהבים את היצירות ש"אנחנו" בונים (ג'יפים לא קונים, בונים"...)
הסיקור של סדנאת IRT יפה מושך וגם היצירות של עידו.
ולדעתי הוא צריך להיות חלוץ לסבב סיקור סדנאות....

ניר,
כשאדם כועס או מרגיש פגוע טבעי שיהיה קצת בריון..
אבל אל תפחד מברוך,
צפרדעים לא אוהבים בשר :-)
מאחורי חזות קשוחה עומד לו איש עם לב רגיש.... מסכת ריתוך וידית CO2...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17582&page=33

אהה ועוד משהו,
לדעתי אין מה לחשוש שהשרשור יימחק,
אנחנו לא באירן/סין.
השרשור לא נוגד את האני מאמין של המייסדים

הצפרדע
03-08-11, 13:57
.
בכל מקרה, קשה להאשים אנשים שלא באים לקדם סדנא של מישהו שכל הזמן בועט בהם.

אני מוחל על כבודי - בידיש אומרים "מויח'ל טויבס".

אני לא הענין כאן בכלל,

כל השאר שלא נקראים עידו כהן, וגם הם עושים, ויותר מכך גם הם בביזנס ומתפרנסים מכך, הם כן, והם חלק לגיטימי מענף השטח בישראל. מי שלא מכיר כלום, חייזר שזה מקרוב הגיע וקורא את ג'יפולוג, חושב שאין כלום כאן בארץ, שממה ושיממון, חוץ מהסדנא בפרדס חנה.

זה נראה בעיניך טוב, נכון, הוגן, הגון, ישר, אוביקטיבי, עיתונאות ראויה ורצינית?

ולא צורם לך שהעיתוי של ההפצצה המסיבית הזאת, הוא כל כך סמוך לחזרתה של הסדנא לעבוד עם לקוחות פרטיים אחרי שנגמרו המכירות לצבא ולכל הלקוחות האקזוטיים בחו"ל?

יש קידום ושיווק יותר טוב ממה שנעשה כאן באורח כה מופגן ובוטה?

אני חושב שלא.

יקיר גרין
03-08-11, 14:09
ברוך השאלה היחידה היא אם הסדנאות האחרות פנו עם הצעות לסיקור כמו שעידו עשה ... אני לא יודע, אתה יודע?
אולי באמת יש מקום ליושרה מקצועית של המסקרים באתר לעשות סבב סדנאות ולחפש את מה שראוי לפרסום, ולא לחקות שיזמינו אותם ... אבל מפה ועד להאשים באינטרסים, יש מרחק.
מצד שלישי, אף אחד לא "עובד" בג'יפולוג, וכולם בעצם מתנדבים פה, אז הם לא ממש חייבים לאף אחד כלום.

יקיר גרין
03-08-11, 14:11
אהה ועוד משהו,
לדעתי אין מה לחשוש שהשרשור יימחק,
אנחנו לא באירן/סין.
השרשור לא נוגד את האני מאמין של המייסדים

תומר, השרשור עומד בסתירה לכללי האתר, ביקורת כזו צריכה לבוא בהודעה פרטית למנהלים (לפי כללי האתר) אני הייתי שמח אם היה פורום שבוא היה אפשר לבוא בביקורת כלפי ההתנהלות של מנהלי האתר.

ניר ל
03-08-11, 14:17
בחרת להעלות לדיון פומבי, משהו שאני בטוח שדנת בו באופן אישי עם חברי מערכת האתר שלהבדיל ממני כן מכירים אותך אישית ואפילו אישית לוחצת.

עשית את זה בכדי לקבל תמיכה מדעת הקהל - סבבה, באופן אישי עניינים פוליטיים שעולים כאן מדי פעם בין מתחרי ליגת העבירות/ מארגני ליגת ה"שקר כלשהו" וכו' , לא מעניינים אותי. מקסימום זה יכול לצער אותי שבתוך קהילה כ"כ קטנה עם מכנה משותף כ"כ חזק יש אינטריגות כל כך רבות , היות שאני וכנראה ש99% מהגולשים כאן לא מצויים בתחום ברמה המקצועית - צר לי להודות , אבל את החרא הזה יש לנו בשפע בחיים ולא חסר לנו ממנו.
יחד עם זאת, עצם העלאת הנושא והצגתו כפי שהצגת, כן יגרמו לי, מתוך סקרנות, לשים לב ואולי אפילו לשאול שאלות.

מהיכרותי את הנפשות הפועלות, אני לא מאמין שתזכה לתגובת המערכת ולהתנצחות פומבית , את הצד הזה של התחום מעדיפים להשאיר מחוץ לפורום הפתוח בד"כ.

כמו שציינתי - אתה העלית את העניין לשולחן הזה ומהרגע שהוא הועלה, עד הרגע שירד - כל מי שיגיב, יסית אותו למקום שאליו הוא נוגע באופן אישי, אתה לא תוכל לשלוט בזה ולא תוכל לכוון את האש למקום אליו אתה מעוניין.
לא יודע אם התגעגעתי לציניות הפוגענית שלך (למרות שמעולם לא סבלתי ממנה באופן אישי) , בטוח שאני מתגעגע לראות עבודות שלך, שים לב לתגובה שלך ל "כוכב השחור" תגובה צינית, כוחנית , מזלזלת - אולי אתם מכירים אישית והוא עצמו מקבל את הדברים ברוח טובה, אחרים ובפרט אני - מסיקים שאתה בן אדם שלא כדאי להתעסק איתו . אמפטיה אתה בטוח לא מקבל בדרך הזאת. אם הייתי צריך לנחש - הייתי משער שכתבי המערכת פשוט מפחדים ממך - אני שומע את הדברים, רואה את התמונות (איש גדול, קירח,שחור, תמיד עם משהו חד כבד או חורך ביד) ומצטנף בכסאי - הסטיגמה המתקבלת היא לגמרי שלילית...
בקיצור -קח את הדברים האלה ועשה איתם מה שאתה מבין, טיפש אני לא חושב שאתה.

הצפרדע
03-08-11, 14:17
מצד שלישי, אף אחד לא "עובד" בג'יפולוג, וכולם בעצם מתנדבים פה, אז הם לא ממש חייבים לאף אחד כלום.

סליחה ידידי, אתה לא בענינים.

BlackStar
03-08-11, 14:26
:) HDD TO THE MAX

שתה כוס מיים קרים עושה רושם שמשהוא מעצבן אותך

הצפרדע
03-08-11, 14:29
אני חייב כאן התנצלות.

לא, לא מה שאתם חושבים.

ההתנצלות היא לסדנת רוק סוליד, רפי כהן וארנון שושני, שני אנשים מאד חביבים ומקצועיים, שעושים עבודות לא רעות בכלל, בלשון המעטה, ששכחתי להכלילם ברשימת הסדנאות שלא זוכות כאן לכלום.

אתם חושבים שהחייזר שלנו מלפני כמה הודעות שהיה מסייר בעמוד הראשי של ג'יפולוג היה שומע משהו עליהם? היה יודע מה עשו ולמה אולי כדאי לפנות אליהם?

ראיתם כאן כתבה, סרטון, פירגון, דיווח עליהם ועל העבודות שלהם?

או שכל הזרקורים, עכשיו כשחוק הנהיגה הספורטיבית נכנס לתוקף והציבור רוצה לקנות כלים מענינים, צריכים להיות מופנים מעלה לפרדס חנה?

למה, רוק סוליד ושאר הסדנאות, מוקצים מחמת מיאוס או שהם סתם שמנדריקים שלא שווה לבזבז עליהם אנרגיה?

או אולי לא יוצא מהם כלום לאף אחד?

ניר ל
03-08-11, 15:14
סליחה ידידי, אתה לא בענינים.

הבהרה למי שלא בעניינים -
האתר הזה התחיל בתור חובבני לחלוטין, לפני שנים רבות, היה מבוסס על כתיבה בהתנדבות ותלוי בזמנם החפשי ובמוזה של הכתבים המתנדבים. אני אגב הייתי בזמנו בין הכותבים הטכניים וכבר שנים שאין לי את המוזה או החשק לעשות ולתעד - אם האתר היה ממשיך להיתלות בכותבים מסוגי - רובכם לא היה מגלה כאן עניין.
כעבור מעט שנים הפורומים והאתר שהיו ממומנים מכיסם הפרטי של מעט מאד חברי פורום, פשוט קרסו ונזקקו לשדרוג שכבר לא יכל להמשיך להיות תלוי בתרומות .
הייתה השקעה של הון מצד מס' חברים שהפכו לבעלי המניות ונכנס הצורך ביציאה למפרסמים וגיוס כסף מבחוץ. אני אישית אגב לא שותף ולא הבעתי עניין להצטרף בזמנו, המשכתי כמו מרבית מנהלי הפורום להישאר בצד הלא מסחרי. כאשר מפרסמים בתשלום - צריך לספק את הסחורה, צריך לשמור על קצב ורמה של כתבות, צריך להשקיע בתשתיות. כפועל יוצא מכך קיבלנו אתר רציני ותשתית שמסוגלת להחזיק את כמות הגולשים הנוכחית. אני חושב שאפשר רק לברך על כך בדיעבד.
יש כאן מפרסמים שמכניסים כסף, יש כתבים קבועים שמקבלים כסף , יש מנכ"ל שמנהל את כל זה בתשלום, יותר מזה - אין לי מושג.

לגבי כל תיאוריות הקונספירציה - אני יכול להעיד ולייצג כאן את כל מנהלי הפורום הפעילים (למעט נמרוד שנמנה גם על הבעלים) - אין שום לחץ ואין קומבינות מאחורי הקלעים, כן יש פורום סגור בו אנו מתייעצים ומתייחסים ביננו לבין עצמנו לכל טענה שמועלית או לשרשור שיוצא משליטה,(יקיר - זה גם מתייחס למה שכתבת לגבי פורום בו אפשר להביע דעה על התנהלות המנהלים) , לא מזלזלים באף אחד ולא חורצים גורלות בגלל גחמות אישיות. פשוט מנסים לשמור על הצביון ככל היותר קרוב למקור. כל זה נעשה בהתנדבות מלאה.

נכנסתי לאתר ודפדפתי אחורה בכתבות - אכן עידו כהן קיבל חשיפה יפה - ביקור אחד שהוליד שני פיצ'רים טכניים שווים + סרט סיקור של סוזי המשתוללת שלצערי אני לא יכול לצפות בו מהעבודה... דפדפתי עוד אחורה . יש כאן כמות עצומה של כתבות חדשות, חסרים לטעמי פיצ'רים טכניים כדוגמת הנ"ל. להגיד שזו תולדה של קונספירציה.... גם אם הייתי חייזר , לא הייתי נסחף לזה. לא ידוע לי על מישהו מהתחום או סדנא כלשהי שהוקצתה במתכוון, אני אוכל את הכובע אם זה יהיה נכון, סביר יותר להניח שהסיבה לחוסר בפיצ'רים טכניים מהזמן האחרון היא טריוואלית ביותר.
אני מבקש ממך (ברוך) באופן אישי ומבעלי סדנאות אחרות - לפנות לחברי המערכת ולהזמין לביקור אצלכם. אם זה לא יסתייע - אני באופן אישי מוכן להגיע , לצלם ולכתוב.
פיצ'רים בהתנדבות תמיד התקבלו כאן בברכה ואני מוכן להיות ערב לכך (רק אל תתרגלו לזה...אני צריך לעשות את עצמי עובד לעיתים) . מקווה שאני סוגר את הפינה הזו.

נ.ב. האינטרס המסחרי היחיד שאני רואה מהצד - הוא קצב גבוה ככל האפשר של כתבות ושל פיצ'רים טכניים בפרט, הפלייה של סדנא כזו או אחרת יכולה לגרום רק לנזק מסחרי, בטח שלא לתועלת, עידו כהן הוא לא המפרסם היחיד כאן ובראייה מסחרית אי אפשר להיתלות בלקוח בודד - צריך פיזור, ככה שמכל כוון שאני מסתכל , קשה לי למצוא צידוק לטענה שלך.

עידו לוריה
03-08-11, 15:42
היי ניר ,

אני מבקש ממך (ברוך) באופן אישי ומבעלי סדנאות אחרות - לפנות לחברי המערכת ולהזמין לביקור אצלכם. אם זה לא יסתייע - אני באופן אישי מוכן להגיע , לצלם ולכתוב.
פיצ'רים בהתנדבות תמיד התקבלו כאן בברכה ואני מוכן להיות ערב לכך (רק אל תתרגלו לזה...אני צריך לעשות את עצמי עובד לעיתים) . מקווה שאני סוגר את הפינה הזו.

אני כבר לפני כחודשים פניתי ל ...( שמו שמור במערכת ) מהאתר וביקשתי בדיוק את זה וראה זה פלא .... כלום נדא , יותר מכך ביקשתי שזה יהי פיצ'ר קבוע באתר שיכלול את כל הסדנאות המקצועיות והפרטיות אלו שמתפרנסות מכך ואלו שלא , אבל לא נעשה עד היום כלום בנידון .
אבל מה יש לי סבלנות .
אני לא חושב שהאתר מפלה איזו סדנה שהי , כל אחד יכול לעלות שרשורים כמה שרק ירצה גם ברוך וגם כל אחד אחר .
לגבי כתבות בדף הראשי זה רק המערת יכולה לעלות כתבות ואלי צריך יותר לגוון ולא לעלות כתבות ב - X זמן מאותה סדנה אלה לפזר את הכתבות יותר על תחום רחב של הסדנאות .
עידו

ניר ל
03-08-11, 16:08
עידו, לא ממש הבנתי את הכוונה בפיצ'ר קבוע,
בכל אופן - אותי באופן אישי יותר מעניינים פיצ'רים טכניים, או במילים אחרות - אני נהנה יותר לדמיין את עצמי מעמיד בחנייה טרופי טרק / צפרדעהונדה/ זיבאר מאשר לנדקרוזר פראדו בצבע לבן (לצערי אף אחד מהנ"ל לא יעמוד אצלי בחנייה בקרוב) . אשמח לסייע אפילו בעריכה של כתבות אם זה יעזור, זה משהו יותר פרקטי עבורי מלהתרוצץ בין סדנאות בארץ - מה שכמובן הייתי שמח יותר לעשות . מה לגבי כתבה מצולמת שאתה יוזם ומעלה ? עם הטכנולוגיה הנוכחית של האתר זה נראה די פשוט,
אין לי מושג לגבי הלו"ז וההתנהלות של הכתבים הטכניים כאן , כך שאני לא יכול לדבר בשמם, אבל אתה לא חייב להשתמש בהם...

הצפרדע
03-08-11, 16:24
לא ידוע לי על מישהו מהתחום או סדנא כלשהי שהוקצתה במתכוון, אני אוכל את הכובע אם זה יהיה נכון, סביר יותר להניח שהסיבה לחוסר בפיצ'רים טכניים מהזמן האחרון היא טריוואלית ביותר.
.

ניר, תרשה לי לעדכן אותך - למרות שמסיבות מובנות אינני רשאי למסור דברים בשם אומרם, אני מודיע לך באופן הברור ביותר כי היו פניות לפרסום כתבה על שתי סדנאות לפחות, פניות אשר נענו בתשובה התמוהה והלא נעימה לפיה אין האתר מפרסם כתבות על סדנאות....

מה שהתשובה השמיטה, כמובן, היא הסיפא "פרט לסדנא מפרדס חנה".

נסיונך הראוי לציון לשוות למצב העגום ולכעס שהוא מעורר אצל המון אנשים, נופך מכובד הנטול כל חשש למשוא פנים ולהעדפות, חביב ככל שיהיה, אין ולא יכול להיות בו כל מענה אמיתי לטרוניות הנ"ל, אשר לא רק אני חושב ומעלה אותן, אבל בינתיים רק אני עושה זאת ובכך משמש פה לכל אלה שעדיין לא אזרו אומץ להתלונן.

היקף הברכות והחיזוקים שאני מקבל בנייד ובמייל יעיד על כך.

יש תרעומת עצומה ההולכת ומתחזקת מיום ליום על ההתנהלות הנ"ל, הגורמת אנטגוניזם רציני ותחושה ממש רעה.

אני חייב כאן עוד התנצלות - ידידי יריב קלר ברוך ושותפו אורן, מנהלים סדנא מקצועית הבונה ויוצרת פרוייקטים נהדרים, לא אחד ולא שניים - היכן הם? לא בתחום? לא בענף? לא בשטח? לא מתפרנסים ממנו? לא מסוגלים לבנות כלי תחרותיים ברמה גבוהה?

ראית משהו עליהם או שמעת משהו, פרט למה שהפורום הנכבד מתיר להם בפטרנליזם האופייני שלו במסגרת הדי שטותניקית של "מלך הגבעה" וכו'??

אני בטוח שהם מאד לא שמחים ממה שקורה עכשיו ומן הקידום המאסיבי הזה, אשר ללא ספק בא גם על חשבונם כמו על חשבון כל השאר.

אל תנסה להוציא את הערמונים מן האש עבור אחרים, ניר, זה לא נכון וגם לא שווה את זה.

הצפרדע
03-08-11, 16:26
אוי איזה חמור גרם אני!!!

לשכוח את עידו לוריא זה מעיד על חוסר מובהק וקשה באינטליגנציה, וגם כנראה בתאי זכרון אשר הולכים ומתדלדלים עם הגיל....

אני ממש לא זוכר מתי ראיתי לאחרונה איזו כתבה עליו ועל יצירותיו המדהימות, היפות והאיכותיות מכל מה שראיתי כאן, גם יותר מאלו של עידו!!

אם הוא לא טורח לשרשר ולהעלות יצירות ועבודות, מי הוא ומה הוא?

מי סופר אותו?? מי עושה עליו סרטים ומי מעלה את הסרטים הללו, טובים או גרועים, שוב ושוב ושוב לאויר?????

אהבתי מאד את עדינותו וזהירותו המופלגות - הוא, יש לו סבלנות, הוא, לא נכנס באף אחד, הוא(על אמת) איש עבודה אמיתי של ממש, בלי ח'ארטות ובלי קשקשת.

הלואי ואני והסדנא שלי חצי ממנו.

אז מה, הוא לא בענף? לא מתפרנס גם ממנו? לא חי בשטח כבר יותר מעשרים שנה? לא בונה כלים מאפס ובכשרון אדיר? לא ראוי לפירגון של האתר המייצג ומשמש(??) פה ובמה לקהילת אנשי השטח???

כנראה שלא, מכיוון שברור למדי כי יש בארץ רק סדנא אחת חשובה ואמיתית. כל השאר חגבים לא נספרים.

tomer s
03-08-11, 16:37
ברוך אל תחמיא לעצמך...
"חמור גרם" -התכוונו לכך שהוא חרוץ ומוכן לעמול קשה.
יעקב אבינו מברך את שנים-עשר בניו, ומשבח את בנו יששכר על חריצותו ומכנה אותו: "יששכר חמר גרם" (בראשית, מט, יד)
כלומר, אדם חרוץ וחזק העושה עבודה קשה (גרם = עצם חזקה).
סבבה? סבבה!

יריב קלר ברוך
03-08-11, 17:52
ברוך הצפרדע אתה צודק יש מקום לכתבות יפות כמו על עידו של שאר הסדנאות ואפילו אני בביקור במספר סדנאות נהנה בכל פעם מחדש וביקרתי בלא מעט סדנאות .
ואני לא מגיע מנקודה של איש מהרחוב אני גם בעל סדנה ובעיין מקצועית אני רואה הבדלים עצומים בסיגנון של הסדנאות ובסוג הרכבים והבנייה וכמו שאתה רושם יש מה ליראות אצל כולם.
אז אני בטוח שאין סדנה בארץ שתתנגד לכתבה בפורום מכובד כמו גיפולוג ואני באופן אישי אשמח עם המערכת תכבד אותנו בביקור או כתבה.
כמובן שאשמח גם ליראות כתבות על סדנאות אחרות .
ולידע כללי לאחר ביקור בסדנה של הצפרדע עם שני הילדים הגדולים שלי רומי-8 ומידן-4 ברוך מוכרז אצלהם כאליל הבגיות המפלצתיות וכאיש חביב במיוחד!

אז אוהבים אותך ברוך

ומצורפת תמונה מהבניה האחרונה T14*4 שלוש מקומות בנסיעת מבחן

ניר ל
03-08-11, 19:47
ניר, תרשה לי לעדכן אותך - למרות שמסיבות מובנות אינני רשאי למסור דברים בשם אומרם, אני מודיע לך באופן הברור ביותר כי היו פניות לפרסום כתבה על שתי סדנאות לפחות, פניות אשר נענו בתשובה התמוהה והלא נעימה לפיה אין האתר מפרסם כתבות על סדנאות....

מה שהתשובה השמיטה, כמובן, היא הסיפא "פרט לסדנא מפרדס חנה".

נסיונך הראוי לציון לשוות למצב העגום ולכעס שהוא מעורר אצל המון אנשים, נופך מכובד הנטול כל חשש למשוא פנים ולהעדפות, חביב ככל שיהיה, אין ולא יכול להיות בו כל מענה אמיתי לטרוניות הנ"ל, אשר לא רק אני חושב ומעלה אותן, אבל בינתיים רק אני עושה זאת ובכך משמש פה לכל אלה שעדיין לא אזרו אומץ להתלונן.

היקף הברכות והחיזוקים שאני מקבל בנייד ובמייל יעיד על כך.

יש תרעומת עצומה ההולכת ומתחזקת מיום ליום על ההתנהלות הנ"ל, הגורמת אנטגוניזם רציני ותחושה ממש רעה.

אני חייב כאן עוד התנצלות - ידידי יריב קלר ברוך ושותפו אורן, מנהלים סדנא מקצועית הבונה ויוצרת פרוייקטים נהדרים, לא אחד ולא שניים - היכן הם? לא בתחום? לא בענף? לא בשטח? לא מתפרנסים ממנו? לא מסוגלים לבנות כלי תחרותיים ברמה גבוהה?

ראית משהו עליהם או שמעת משהו, פרט למה שהפורום הנכבד מתיר להם בפטרנליזם האופייני שלו במסגרת הדי שטותניקית של "מלך הגבעה" וכו'??

אני בטוח שהם מאד לא שמחים ממה שקורה עכשיו ומן הקידום המאסיבי הזה, אשר ללא ספק בא גם על חשבונם כמו על חשבון כל השאר.

אל תנסה להוציא את הערמונים מן האש עבור אחרים, ניר, זה לא נכון וגם לא שווה את זה.

אני לא אנסה להוציא את הערמונים מהאש מהסיבה הפשוטה שאני לא יודע את העובדות ולא רוצה להתווכח על משהו שאני לא יודע. כתבתי בתחילת דבריי שאני משתתף בדיון כחבר מן המניין ולא כסנגור מטעם המערכת. ציינתי שלי אישית אין מידע / לא נתקלתי בשום הנחייה או רמז מלמעלה למדיניות שתומכת במה שאתה טוען..

כתבתי לך ואולי הייתי צריך לעשות את זה כבר מזמן - שהדרך שבה אתה מביא את דבריך והתגובות שלך באופן כללי, עושות שירות דב לך ולאנשים שאתה מתעתד לייצג., יודע מה -נראה לי אפילו שלקחת לתשומת לבך ,

אם יותר לי להביע עוד דיעה - מבחינה מסחרית - משתתפי הפורום, שמדברים בגובה העיניים עם ציבור הגולשים זוכים להרבה יותר פרסום והרבה יותר פידבק מסחרי מאשר כתבה כלשהי בעמוד הבית. מי שאינו נמנה על באי חצרו של עידו (אני לדוגמה) , לא יעז להתקרב ולבקש הצעת מחיר להתקנות או עבודות "רגילות" - הוא פשוט נראה כמי שמתעסק ב"רומו של עולם" ושהדברים הפשוטים לא ממש מעניינים אותו/ יקח פרמייה מטורפת רק עבור השם שלו (שוב מציין - הכל רק רושם חיצוני ולא מהיכרות) .
אני משוכנע שכל חבר פורום, יודע בדיוק מי ומה זה עידו לוריא, ארנון ורפי, יריב ואורן ואחרים שציינת, ירגיש מאד בנוח לפנות אליהם ולא יהסס.

אלא אם אתה מכוון לצד המקצועני - הרשה לפקפק בכך שאדם הרוצה להיכנס לתחום באופן מקצועי , או שכבר נמצא בו ולהשקיע מאות אלפי ש"ח ברכב בבניה מיוחדת, יבחר את מי שייצר לו את הרכב על סמך כתבה שקרא במגאזין . תגיד אתה בעצם... איך אתה הגעת למי שהגעת בתחילת הדרך ?

טל חסיד
03-08-11, 20:31
ברוך שכחת עוד סדנה שמעולם לא סוקרה, של אורי שוער מחיפה שבונה כלים מדהימים ובטכניקות בניה שגם המפורסמים בארץ עוד לא ראו כאלה דברים וחלק מהם משתמשים בשרותיו לבנית חלקים מיוחדים לכלים שהם בונים.

טל

ניצן39
03-08-11, 20:50
קודם כל ניר למה בגסות?
אני אחד מהרוב הדומם לרוב חבל. לראות את צורת התשובה פשוט מצער!(בוא נשאיר את הגסות למקומות אחרים)
במסגרת הגילוי הנאות אין לי קשר לא אם זה(ברוך) ולא אם כל השאר
אולי נפלה טעות בשגגה?(אולי גם לא).
ולמה לא להרים את הכפפה ולהתחיל בסבב סדנאות?
ושוב אני גולש כמעט מדי יום ומצער לראות תגובות כאלה(ניר)

ו

omri_t
03-08-11, 21:06
אני לא מכיר את ברוך, אין לי מושג מי הוא ומה הוא.

לא ברור לי למה בשרשור נתפסים החברים להתנהגותו או לסגנון הכתיבה של ברוך בעבר- זה לא רלוונטי.
את השרשור הוא פתח בצורה מכובדת, וכתב בצורה רצינית וראויה.

מהמקום בו אני נמצא, כגולש הפשוט, אני מסכים עם הנאמר.
באמת יש מקום לסקור את שאר הסדנאות, לשאוף יותר לתת לנו הגולשים את העולם במלואו ולא רק את המקורבים למניהם.
נודף מזה ריח פחות נעים.

נמרוד
03-08-11, 21:14
תזכורת לכתבות התקנות, פיצ'רים, נסיעות מבחן וכל מיני, מסודרים לפי סדנא - רשימה חלקית בלבד:

גתוס:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1650
רסטה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1557
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1001
אספיר:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1742
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1695
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1001
ברוך טולידאנו:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1006
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1652
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1271 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1652)
פרויקטים 4X4:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1486
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1755
הלל סגל:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1281
עידו לוריה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1698
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1509 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1698)
פרוג'יפ:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1847
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1847)רוק סוליד:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2149
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2149)http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2163

ואני מפסיק כאן - כי יש עוד המון, המון חומר מעבר לעמוד הראשי של ג'יפולוג שמציג בסך הכל את הכתבות מהשבועיים האחרונים. פשוט גלשו באתר, ואם אתם רוצים לחפש לפי סדנא ספציפית - או בכלל - בעזרת "חיפוש מתקדם" ושם בחרו לחפש "מאמרים בלבד". הופיעו ככתבות בעמוד הראשי גם פיצ'רים על רכבים וסיפורים אישיים של מתחרים שאינם סדנאות - בזמן האחרון ביוזמתו של דובי מילר שדואג לכתבות קטנות על מגוון מתחרים. יריב קלר-ברוך, חנן גולומבק (לאחרונה וגם לפני שנים), אייל לביא, ועוד ועוד.

על חלק מהסדנאות/הדמויות כתוב הרבה. על חלקם פחות, ויש כאלו שכלל לא. יש סדנאות שכבר לא קיימות היום. יש סדנאות חדשות שטרם הספיקונו, יש כאלו שסתם נופלים בין הכסאות. חלק מהן מפרסמים בג'יפולוג, חלק פרסמו בעבר, חלק מעולם לא, וחלקם כלל לא מסחריים. היו כאלו שכתבו יפה מאד על עצמם, צירפו צילומים ואנחנו רק ערכנו - ויש כאלו שהזמינו אותנו ליום שלם של נסיעה מבחן וכיף במכונות מופלאות (לשבת במושב הימני של הצוללת הצהובה ליד רז היימן - ואחרי זה לנהוג בהדרכתו - זה כבוד!). וזה רק כתבות - בפורום הבונים בכלל יש דברים מדהימים - יש אנשים שיודעים לשתף, לצלם ולכתוב וחוסכים לנו את הצורך לבקר.

מה המכנה המשותף לכל הכתבות בג'יפולוג?

במילים פשוטות: זה מעניין אותנו, ואנחנו חושבים שזה יעניין גם את הגולשים.

זה מצחיק שאני צריך לכתוב את זה, זה אשכרה לטעון שאין לי אחות - אבל כנראה שצריך מדי פעם לרדת לרמה הזאת... אנחנו לא מפלים אף אחד, עושים את הכי טוב שאנחנו יכולים, במגבלות המציאות. מעולם לא סירבנו לסיבוב במכונית מרוץ או עבירות. אבל אנחנו לא נוחתים מהשמיים בהליקופטר, ולא יודעים על כל מה שנעשה בתחום - מי שרוצה להופיע בג'יפולוג, צריך קודם כל "לקנות כרטיס לוטו" - להזמין אותנו!

Bernard
03-08-11, 21:33
...
... לא שותף בשום שלב לעריכה או לכתיבה - פשוט חבר מן המניין.

בך ברוך, נתקלתי ...

גם אותך אני לא מכיר באופן אישי, למרות שראיתי פעם אחת את הסדנא שלך מבפנים, גם עליך יש לי רושם ראשוני (ושני ושלישי) שנובע בעיקר מהכתיבה שלך כאן במשך שנים. הרושם הזה הוא רע . אתה נתפס בעיניי כסוג של בריון , מישהו שלא הייתי רוצה להיכנס לפה שלו או לקבל ממנו ביקורת, מישהו שהייתי מעדיף לא להתווכח איתו ופשוט לזוז הצידה או לשתוק. כמובן שהיות והרושם לא נובע מהיכרות אישית - אני לוקח בחשבון שהוא עלול בהחלט להיות שגוי, אבל עזוב אותי - זה באמת הרושם שאתה מעוניין ליצור סביבך ?!
...
אני לא יודע מה הרקע לטענות אותן אתה מעלה ובטח אשמח לקרוא כאן על עבודות שנעשות בכל סדנא באשר היא, האנשים והשמות שמאחורי העבודות הם שקופים מבחינתי , אבל אתה בטוח שהדרך שלך להציג את הדברים היא הדרך האופטימלית ?
...

...
כתבתי לך ואולי הייתי צריך לעשות את זה כבר מזמן - שהדרך שבה אתה מביא את דבריך והתגובות שלך באופן כללי, עושות שירות דב לך ולאנשים שאתה מתעתד לייצג., יודע מה -נראה לי אפילו שלקחת לתשומת לבך ,
...

בד"כ אני לא נוטה להתערב בויכוחים אישיים ובאופן פרטני לא מעריך יותר מידי כאלה שנוטים "למשוך" ויכוח/נושא ענייני/לגיטימי/רלוונטי למישור אישי.
אבל!

לא הגזמת קצת ניר ל. (ההדגשות בציטוטים הן שלי, על מנת שתראה כיצד אתה (מעז) להתנסח)??!!
ברוך מעלה פה טענות ענייניות (נכונות או לא, זה ממש לא רלוונטי לתגובות שלך) ואתה לא מפסיק לנסות "ולהכניס" לו ולנסות לעורר נגדו דעת קהל עויינת ולהלבין את פניו בכל מיני סופרלטיווים "נחמדים" ומתיימר להיות "לטובתו".
אולי תירגע כבר עם הקישקושים שלך על אופיו הרע והנזק שהוא גורם פה לכולנו - ועוד להצהיר שאתה לא מכיר אותו או את אופיו וכו' וכו' חצאי התנצלויות צבועות וצבעוניות.
יש לך מה להגיד על מה שהוא מעלה, תגיד - מה איכפת לי/לנו מה הרושם שהוא השאיר/משאיר עליך, אם אתה רוצה להיכנס לו לפה או לא לשמוע ממנו ביקורת ואם אתה רוצה, תעבור לעיר אחרת לא רק למדרכה ממלו ומה זה עסק שלי/שלנו וממתי כבר גירד לך באצבעות "להכניס"/להעיר לו?
כל ההתנסחיות שלך, במאמרים מוסגרים ובהערות ובין השורות ועל השורות פשוט מיותרות - מנהל פורום בהתנדבות, שמודה שלא בדיוק עושה הרבה.
תירגע קצת מהפטרנליזם הזה ותערוך את עצמך, לפני שאתה לוחץ ENTER.

וואו. זו הפעם הראשונה שמישהו מוציא ממני משהו כזה פה, באתר הזה - וזה אומר משהו על ההתנסחויות שלך.

ותשים לב, ניר ל., לא אמרתי דבר וחצי דבר על מה אני חושב עליך ועל האופי שלך וכל שאר הדברים שטרחת לציין על ברוך שאותו, דרך אגב, אינני מכיר ומעולם לא פגשתי, אבל ראבק, יש גבול.

...

אם יותר לי להביע עוד דיעה - מבחינה מסחרית - משתתפי הפורום, שמדברים בגובה העיניים עם ציבור הגולשים זוכים להרבה יותר פרסום והרבה יותר פידבק מסחרי מאשר כתבה כלשהי בעמוד הבית. מי שאינו נמנה על באי חצרו של עידו (אני לדוגמה) , לא יעז להתקרב ולבקש הצעת מחיר להתקנות או עבודות "רגילות" - הוא פשוט נראה כמי שמתעסק ב"רומו של עולם" ושהדברים הפשוטים לא ממש מעניינים אותו/ יקח פרמייה מטורפת רק עבור השם שלו (שוב מציין - הכל רק רושם חיצוני ולא מהיכרות) .
אני משוכנע שכל חבר פורום, יודע בדיוק מי ומה זה עידו לוריא, ארנון ורפי, יריב ואורן ואחרים שציינת, ירגיש מאד בנוח לפנות אליהם ולא יהסס.

אלא אם אתה מכוון לצד המקצועני - הרשה לפקפק בכך שאדם הרוצה להיכנס לתחום באופן מקצועי , או שכבר נמצא בו ולהשקיע מאות אלפי ש"ח ברכב בבניה מיוחדת, יבחר את מי שייצר לו את הרכב על סמך כתבה שקרא במגאזין . תגיד אתה בעצם... איך אתה הגעת למי שהגעת בתחילת הדרך ?

תגיד, ניר ל., אתה רציני/אמיתי?
אתה באמת רוצה להגיד שאתה לא מבין מה משמעות ה"באנרים" שעסקים קונים, שירוצו בכל דף באתר?
אתה באמת לא מבין מה משמעות פירסום, לעסק?
אתה לא קולט, אבל לגמרי כנראה, מה משמעות כתבות שמתפרסמות בדף ראשי באתר כלשהו?
אני (ואולי גם אתה), בתור "לא עסק", יכול "להסתפק" בקשרים אישיים בשירשורים באתר. עסק זה משהו אחר לגמרי - זה לא ברור לך?
או שאתה ממש, אבל ממש, לא מבין כלום (ואז הייתי מצפה שתנהג/תתנסח בהתאם) או שאתה מיתתמם באופן שפוגע באינטיליגנציה - אם יש לך עוד אפשרויות, אני מקשיב..

באשר לכתבות ,המעניינות כשלעצמן, ולאפלייה, אני כלל לא נכנס למניעים ולא יודע אם יש/אין יד מכוונת בעקבות אינטרס מסויים ואני לא מביע דיעה לכאן או לכאן אבל הדברים שברוך מעלה ראויים לתגובה עניינית ולא להשמצות עטופות האובייקטיביות/תמימות מעושה.

עצוב לי. בלי ציניות.
ככה התחילה ההחלקה במורד של ג'יפטריפ, שבהתחלה, עוד לפני שנולד ג'יפולוג, היה אתר שאפשר ללמוד וללמד בו...
גם הוא היה אתר ה-$X$ (אופס, התפלק לי השיפט. פרודיאני, אולי), סליחה, 4X4 הטוב ביותר בעברית.. עד ש...

לחברים שמנהלים את האתר אני מציע, בכל הצניעות, לטפל בנושא ולהגיב לטענות ברצינות ובשקיפות ובלי מלחמות אגו - למען כולנו.

ועוד דבר.
אני לא יודע (ואולי טוב שכך) על מה ברוך דיבר בקשר לצנזורה אבל אני בטוח שלא ימחקו/יערכו את מה שכתבתי.
אני מעריך את האנשים האמונים על תיפעול האתר ועל יכולתם לשמוע/להפנים/להתייחס לביקורת באופן כזה שרמזים על מגמתיות "פוליטית" של עריכה לא עולים על דעתי - אני מקווה שאני לא חוטא בתמימות.

ברנרד.

Bernard
03-08-11, 21:59
...
זה מצחיק שאני צריך לכתוב את זה, זה אשכרה לטעון שאין לי אחות - אבל כנראה שצריך מדי פעם לרדת לרמה הזאת... אנחנו לא מפלים אף אחד, עושים את הכי טוב שאנחנו יכולים, במגבלות המציאות. מעולם לא סירבנו לסיבוב במכונית מרוץ או עבירות. אבל אנחנו לא נוחתים מהשמיים בהליקופטר, ולא יודעים על כל מה שנעשה בתחום - מי שרוצה להופיע בג'יפולוג, צריך קודם כל "לקנות כרטיס לוטו" - להזמין אותנו!

היה מכובד עד הסוף, כמעט.
למה להוריד את הרמה?
אני בכלל לא חושב שזה מצחיק שאתה נדרש לנושא ואני לא חושב שהתשובה שלך זה "לרדת לרמה הזאת". אני חושב שזה (לנסות) להסביר שהדברים לא כפי שהם (אולי) נראים.
מה לא בסדר בזה?
לגיטימי להעלות טענות ואפילו האשמות ומתבקש ורציני להשיב ולהסביר, הרי לא כולם רואים כל מה שאתם עושים ומה השיקולים ומה האילוצים ובהחלט ניתן לפרש לכאן (חיוב) ולכאן (שלילה).
אם מישהו/משהם מרגישים לא טוב עם מה שקורה, לנסות ולהתדבר איתם כלל לא נראה לי ירידה ברמה ואני חושב, שאם תחשוב על זה עוד קצת, תסיק, כמוני, שלא מגיע להם שתגדיר אותם ואת טענותיהם כרמה ירודה.

אני שוב אומר, עזבו את האגו. שום דבר טוב לא ייצא מזה.

דרור ברלי
03-08-11, 22:26
ולמה אנשים סבורים שלא נסקר את שאר הסדנאות? מאיפה אתם יודעים שזה לא נעשה או ייעשה? הרי עולים כאן בין 2 ל-4 אייטמים וכתבות/פיצ'רים/מבחנים חדשים כל שבוע, ובכוונתנו/ביכולתנו להגביר את הקצב כבר בקרוב מאוד. אבל מישהו צריך להיות ראשון?... לא כך?
ואם המישהו הזה הוא במקרה עידו כהן ויש לו מכוניות שזמינות לנהיגה ראשונה ובלעדית עבורנו והוא מזמין אותנו לבוא ולהיות ראשונים שינהגו בהן, אז אנחנו צריכים לעשות את החשבונאות של X ו-Y ו-Z שיש להם סדנאות אבל הם עדיין לא הזמינו ואין להם באותו רגע/בכלל רכב זמין לסיבוב, אבל "זה לא ייראה טוב" בעיניהם כי יש להם תחרות עסקית /ספורטיבית עם הסדנא שאצלה אנחנו מבקרים באותו רגע? לי אישית זה נראה קטנוניות וחוסר פרגון נטו ומצידי תכסחו אותי על דעתי זו. אני גם לא רוצה להישמע כמי שצריך לסנגר על עידו כהן והסדנא שלו. ממש אין צורך, המכוניות שלו עושות את זה מספיק טוב. אבל מכאן ועד לקבוע שאתר ג'יפולוג הפך לפרומוטר של עידו כהן?... בחייכם. ירדתם מהפסים. עצוב לי לכתוב דבר כזה אבל זו האמת.
חבר טוב באמת ששוחח איתי ארוכות על העניין הזה טוען שהאמת לא חשובה,אלא רק איך הדברים נראים. גם אם זה דרך עיניים שרואות בעיקר אינטרס עסקי פרטי. יכול להיות שזה באמת ככה ואם זה המצב אז זה עצוב מאוד.

חברים יקרים, אנחנו רוצים לבקר אצל כולם. רוצים לכתוב על כולם. לנהוג ביצירות המופלאות של כולם ולכתוב איך היה. אישית אני חושב שאני לא אחדש לאף אחד אם אכתוב על עוד סדנא שמתקינה מיגונים ונעילות. זה כבר לא ניוז, מצטער. ואני לא אעשה את זה כי אני לא ג.יפית. מי שרוצה לפרסם, יודע מה לעשות ולמי לפנות.
אנחנו נשמח לקבל סרטונים שצילמתם וערכתם אבל בפרפראזה על ההוא ששאל את אלוהים "כל החיים הייתי כזה צדיק, למה לא סידרת לי שאזכה בלוטו?" ואלוהים עונה לו "מתי שתרצה, רק תמלא כבר טופס!" אז אנחנו לא אלוהים, אבל איך נפרסם את מה שלא עשיתם? אניי ודע שאנשים מתים לכתוב אייטמים ולהעלות אותם - קדימה! תעשו את זה! ביקרתם באירוע מעניין בחו"ל, בתערוכה חשובה? תכתבו כמה מילים, תצרפו תמונות ותשלחו. אנחנו כבר נערוך ונעלה את זה. בניתם רכב מענייןבאמת? (ועם כ להכבוד, אני לא מתכוון לבאגי מחיפושית ישנה עם מסגרת מצינורות השקייה) תיידעו אותנו ונבוא. אני אבוא לראות דברים חדשים, מוצרים ייחודיים חדשים, ולכתוב עליהם. אם יש מכונית מעניינת לנהוג ולכתוב עליה - אדרבא. אבל בחיאת, תיידעו אותנו! תזמינו. אין לי שום כוונה להתקרצץ ולהתחנן ולקוות שיעשו לי טובה, יפנו לכבודי רבע שעה ויתנו לי לשבת שתי דקות באיזה רכב מירוץ לא גמור.
הדבר היחיד אולי לדעתי שמחזיק מים בכל הטענות האלה, הוא שאפשר להתווכח על עיתוי פרסום של כמה אייטמים רצופים שכולם עוסקים בסדנא של עידו כהן, אבל מכאן ועד האשמות כאלה שגובלות לטעמי האישי בהשמצה, עוד ארוכה הדרך.

ניר ל
03-08-11, 22:31
ברנרד,
גם אותך אני לא מכיר אישית , גם אתה לא אותי, אגו זה ממני והלאה... תציג את עצמך בכמה מילים ותסביר את הרקע , נראה שגם לך יש בטן מלאה...

את ברוך לעומתנו אין צורך להציג...שמו הולך לפניו, לכן כן מצאתי לנכון להתייחס גם להסטוריה שלו שלא ממש מוסיפה נופך של רוך ושל קורקטיות לטענות שהוא מעלה כאן ,
והוא העלה הרבה טענות, גם כאלו שנוגעות אלי אישית בתור מנהל פורום (בעניין של סתימת פיות /קוספירציות ואינטרסים שאני לא רוצה להיות מזוהה איתם) .
אז כן, "הכנסתי" לו , כמו שאתה "הכנסת" לי , לא במטרה להסית את דעת הקהל, אלא כדי לא להצית כאן אש בכוונים שאכן היו גורמים למחיקת השרשור, שים לב שבזמן שלקח לי לשלוח את התגובה - כבר החל להתפתח דו קרב ארסי בינו לבין גולש אחר...
לדעתך הגזמתי/ התנשאתי וכו' ? - קראתי כל מה שכתבת בקשר אלי, מקווה שלמדתי מזה משהו . מה לעשות - לפני אי אלו שנים כשכולנו כאן הכרנו אישית , זה היה יותר פשוט ואפשר היה לעקוץ בחפשיות בלי שמישהו יעלב, היום אין את הפרווילגיה הזאת לא לי , לא לברוך ולא לאף אחד אחר כנראה - אז אנחנו צריכים להרגיע ואני אהיה הראשון שיישם את זה או יתנצל אם צריך . מתנצל אם נפגעת מדבריי (גם אם באופן עקיף) !
בכל מקרה - לדעתי השגתי את המטרה - ברוך נשאר ממוקד, הרבה אנשים כאן אמרו מה שיש להם להגיד, הצנזורה לא נאלצה להתערב ואולי אפילו יצאו מזה כמה פיצ'רים מעניינים.

Bernard
03-08-11, 23:19
ברנרד,
גם אותך אני לא מכיר אישית , גם אתה לא אותי, אגו זה ממני והלאה... תציג את עצמך בכמה מילים ותסביר את הרקע , נראה שגם לך יש בטן מלאה...

אוי, כמה שאתה לא קרוב אפילו..
לבקשתך להציג את עצמי:
אני פנסיונר לא זקן, בעליו של ריינג' רובר שאני משפר/משנה לבדי, לומד הרבה מהפורום ומעלה דברים, שאולי יעניינו ויתרמו למי מהחברים בפורום.
אני לא חבר של ברוך ולא של מי מהבעלים/מנהלים של האתר ואין לי כל אינטרס כזה או אחר בשום עסק שמוזכר או הוזכר באתר אי פעם.
לנושא הנדון, אני לא תומך בברוך ולא נגדו וכאמור, אינני מכיר אותו ולא מעניין אותי כמה הוא נחמד אליך או פחות נחמד לילדים של חברים שלו.
האיש העלה טענות ולדעתי כולנו זכאים לתשובה/תגובה עניינית (ולשמחתי שתיים כאלה כבר הגיעו, למרות הסקפטיות שלך) ולא להתייחסות מזלזלת ומסיתה.
הבטן המלאה שלי היא על התנהלותך בשירשור הזה (אין ולא היתה לי אי פעם טענה נגדך בקשר לשירשור אחר ואני לא זוכר כל שירשור שלך), כמי שמנצל "הזדמנות" על מנת לנגח מישהו ולסגור חשבונות אישיים (כך נראה), שלא קשורים לנושא ולא מעניינים איש.

את ברוך לעומתנו אין צורך להציג...שמו הולך לפניו, לכן כן מצאתי לנכון להתייחס גם להסטוריה שלו שלא ממש מוסיפה נופך של רוך ושל קורקטיות לטענות שהוא מעלה כאן ,
והוא העלה הרבה טענות, גם כאלו שנוגעות אלי אישית בתור מנהל פורום (בעניין של סתימת פיות /קוספירציות ואינטרסים שאני לא רוצה להיות מזוהה איתם) .
אז כן, "הכנסתי" לו , כמו שאתה "הכנסת" לי , לא במטרה להסית את דעת הקהל, אלא כדי לא להצית כאן אש בכוונים שאכן היו גורמים למחיקת השרשור, שים לב שבזמן שלקח לי לשלוח את התגובה - כבר החל להתפתח דו קרב ארסי בינו לבין גולש אחר...
לדעתך הגזמתי/ התנשאתי וכו' ? - קראתי כל מה שכתבת בקשר אלי, מקווה שלמדתי מזה משהו . מה לעשות - לפני אי אלו שנים כשכולנו כאן הכרנו אישית , זה היה יותר פשוט ואפשר היה לעקוץ בחפשיות בלי שמישהו יעלב, היום אין את הפרווילגיה הזאת לא לי , לא לברוך ולא לאף אחד אחר כנראה - אז אנחנו צריכים להרגיע ואני אהיה הראשון שיישם את זה או יתנצל אם צריך . מתנצל אם נפגעת מדבריי (גם אם באופן עקיף) !
בכל מקרה - לדעתי השגתי את המטרה - ברוך נשאר ממוקד, הרבה אנשים כאן אמרו מה שיש להם להגיד, הצנזורה לא נאלצה להתערב ואולי אפילו יצאו מזה כמה פיצ'רים מעניינים.

ואתה ממשיך. אתה משהו!

ניר ל., אתה לא עוקץ. אתה משמיץ ומלבין ברבים ונוקם ונוטר ומוציא הרבה משקעים שיושבים אצלך הרבה זמן (כמו שאתה מעיד על עצמך) ללא כל קשר לנושא המדובר.
אני לא "הכנסתי" לך כמו שאתה "הכנסת" לברוך. אני קראתי לך לראות כיצד אתה מתנהל ואמרתי לך איך נקראת התנהלות שכזו.
אל תנסה להשלות אותי/אותנו שהיתה לך איזושהי מטרה נעלה באופן בו פנית לברוך בפומבי.
אל תשלה את עצמך שתרמת במשהו למיקוד של ברוך. הוא לא נשמע לי מפוזר. הוא פשוט לא נגרר (כמוני) לויכוח איתך.
ירדת אל מתחת לחגורה על מנת שלא יירדו מתחת לחגורה כדי שלא יצטרכו למחוק את השירשור - אתה מקשיב לעצמך?

כל אחד והסיגנון שלו. של ברוך ישיר בוטה (גס אם תרצה) וממוקד מטרה (נכונה או לא - לא רלוונטי) יש כאלה שאוהבים ויש כאלה שלא.
לי חשוב יותר מה הוא אומר ופחות ההיסטוריה שלו איתך וכמה נעלבת ממנו.

לא קראתי התנסחות דומה לשלך, בקשר לברוך, לא מנימרוד ולא מדרור.
אתה פשוט מתרכז מתחת לחגורה ומחוץ לנושא כמו תרגן בשוק שמנצל ויכוח צדדי כדי לסגור חשבונות ישנים וכשמעירים לך שאתה מגזים, אתה מחפש מניעים נסתרים (שאין) מתרץ "מתנצל" וחוזר לסורך.

כבר פעם שנייה (ואחרונה) שחרגתי ממנהגי בקשר אליך.
אתה מוגדר מנהל פורום: בעל אחריות ושיקול דעת - תתחיל לנהוג ככזה.
פשוט תפסיק.

נמרוד
03-08-11, 23:30
ברנרד,

מישהו אמר משהו, ואני צריך עכשיו להוכיח שאין לי בכלל אחות... שיהיה ברור - אין בהאשמות של פותח השרשור הזה אף לא גרעין של אמת. התשובה לכותרת השרשור היא מילה אחת - "לא".

אבל אנשים באים וקוראים, והנה מה שאתה כותב:

באשר לכתבות ,המעניינות כשלעצמן, ולאפלייה, אני כלל לא נכנס למניעים ולא יודע אם יש/אין יד מכוונת בעקבות אינטרס מסויים ואני לא מביע דיעה לכאן או לכאן אבל הדברים שברוך מעלה ראויים לתגובה עניינית ולא להשמצות עטופות האובייקטיביות/תמימות מעושה

ומה אני יכול לעשות? בדרך כלל אנחנו בוחרים להתעלם, להושיט את הלחי השנייה ולהמשיך הלאה. בדרך כלל זה עובד. הפעם אני בוחר לענות. האם זה עדיף? לא יודע. תגיד אתה.

zivo
03-08-11, 23:56
אוי, כמה שאתה לא קרוב אפילו..
לבקשתך להציג את עצמי:
אני פנסיונר לא זקן, בעליו של ריינג' רובר שאני משפר/משנה לבדי, לומד הרבה מהפורום ומעלה דברים, שאולי יעניינו ויתרמו למי מהחברים בפורום.
אני לא חבר של ברוך ולא של מי מהבעלים/מנהלים של האתר ואין לי כל אינטרס כזה או אחר בשום עסק שמוזכר או הוזכר באתר אי פעם.
לנושא הנדון, אני לא תומך בברוך ולא נגדו וכאמור, אינני מכיר אותו ולא מעניין אותי כמה הוא נחמד אליך או פחות נחמד לילדים של חברים שלו.
האיש העלה טענות ולדעתי כולנו זכאים לתשובה/תגובה עניינית (ולשמחתי שתיים כאלה כבר הגיעו, למרות הסקפטיות שלך) ולא להתייחסות מזלזלת ומסיתה.
הבטן המלאה שלי היא על התנהלותך בשירשור הזה (אין ולא היתה לי אי פעם טענה נגדך בקשר לשירשור אחר ואני לא זוכר כל שירשור שלך), כמי שמנצל "הזדמנות" על מנת לנגח מישהו ולסגור חשבונות אישיים (כך נראה), שלא קשורים לנושא ולא מעניינים איש.

ואתה ממשיך. אתה משהו!

ניר ל., אתה לא עוקץ. אתה משמיץ ומלבין ברבים ונוקם ונוטר ומוציא הרבה משקעים שיושבים אצלך הרבה זמן (כמו שאתה מעיד על עצמך) ללא כל קשר לנושא המדובר.
אני לא "הכנסתי" לך כמו שאתה "הכנסת" לברוך. אני קראתי לך לראות כיצד אתה מתנהל ואמרתי לך איך נקראת התנהלות שכזו.
אל תנסה להשלות אותי/אותנו שהיתה לך איזושהי מטרה נעלה באופן בו פנית לברוך בפומבי.
אל תשלה את עצמך שתרמת במשהו למיקוד של ברוך. הוא לא נשמע לי מפוזר. הוא פשוט לא נגרר (כמוני) לויכוח איתך.
ירדת אל מתחת לחגורה על מנת שלא יירדו מתחת לחגורה כדי שלא יצטרכו למחוק את השירשור - אתה מקשיב לעצמך?

כל אחד והסיגנון שלו. של ברוך ישיר בוטה (גס אם תרצה) וממוקד מטרה (נכונה או לא - לא רלוונטי) יש כאלה שאוהבים ויש כאלה שלא.
לי חשוב יותר מה הוא אומר ופחות ההיסטוריה שלו איתך וכמה נעלבת ממנו.

לא קראתי התנסחות דומה לשלך, בקשר לברוך, לא מנימרוד ולא מדרור.
אתה פשוט מתרכז מתחת לחגורה ומחוץ לנושא כמו תרגן בשוק שמנצל ויכוח צדדי כדי לסגור חשבונות ישנים וכשמעירים לך שאתה מגזים, אתה מחפש מניעים נסתרים (שאין) מתרץ "מתנצל" וחוזר לסורך.

כבר פעם שנייה (ואחרונה) שחרגתי ממנהגי בקשר אליך.
אתה מוגדר מנהל פורום: בעל אחריות ושיקול דעת - תתחיל לנהוג ככזה.
פשוט תפסיק.
+1
זה לא הפעם הראשונה שמנהל פורום עם עצבים רופפים נכנס באזרח תמים שמעז להביע את דעתו (רק בגלל שהוא מתייג אותו לאיזה מחנה).

asafk
04-08-11, 00:15
ראשית, אפתח ואומר שאכן, קיבלנו מעידו טובת הנאה. קיבלנו סיבוב. וזה - רבותי - דבר שאני לא זוכר שאי פעם סירבתי לו. חלק עצום מהמוטיבציה שלי להיות פה בכלל, זה בשביל לקבל סיבוב - לא משנה על מה. (האמת היא שקיבלנו גם קפה, אבטיח, ואני חושב שאייל גם אכל עוגיה אחת.)
על הדרך ביקרנו במקום, וראינו דברים מעניינים, שלדעתנו מעניינים גם את הגולשים - אז מה? לא לפרסם? לפרסם את המבחן של הטופי ולשמור את השאר על ההארד-דיסק בבית, כי... למה בעצם? זה שירות יותר טוב לגולשים?

ועל מה כל תאוריית הקשר בנויה? על מבחן אחד ועוד כתבה שמרכזת עוד לא מעט חומר מעניין מאותו ביקור בפרדס חנה. שני אייטמים. זהו.
נכון, יש סרטון של שמוליק, אבל מה הקשר, למען השם? שמוליק גמר אחרי חודשיים לערוך סרט באורך של פיצ'ר על הקבוצה בחוצה ישראל, אבל אתם צודקים, הוא לא צריך את החשיפה - כי בטוח ערוצי הספורט מתחרים כרגע על הזכות לשדר את הסרט שלו, ושמעתי שגם בפסטיבל דוק-אביב בשנה הבאה הוא בתחרות. אז לא לתת לו את הבמה, כי במקרה הקבוצה שעליה הסרט היא של עידו?

וזה- שני אייטמים - זה
רצף ושצף הכתבות והפרומואים לסדנא מפרדס חנה ??? שני אייטמים מביקור בודד? זהו? רצף ושצף?

כל מי שיזמין אותי לקבל סיבוב (בצד של ההגה, כן? ) ברכב מירוץ או כל רכב מעניין / מגניב אחר - אני בא עם מצלמה. גם אם זה ייקח זמן. אם בדרך, בסדנא, יהיו עוד דברים מעניינים - יש סיכוי טוב שזה גם יתפרסם. אל תצפו שאני ארדוף אחריכם, או אדע מה קורה אצלכם בתוך הסדנא. אל תצפו שאחרי שאמרתם לי "נזמין אותך כשהרכב יהיה גמור" ולא הזמנתם, אני אארוב לכם בנסיעת אימון. אם לא תזמינו - איך אני אבוא?
מישהו הזמין אותי לסיבוב במכונית מירוץ ולא באתי, ברוך? מישהו שלח לנו את הסרט שהוא ערך על חוצה ישראל, וביקש שנפרסם אותו, ולא פירסמנו?

זו הפעם השניה שאנחנו מואשמים בשחיתות, על ידי ברוך, שתיהן באותו הקשר, ובשני המקרים, בלי הצדקה. זה מרגיז אותי ולכן התגובה שלי היא קצת מהבטן.

הציעו כאן לעשות סבב סדנאות בין כל העסקים של ה 4X4 בארץ. זה באמת מעניין אתכם? אז אני בעד. והנה רעיון, שאני זורק לאוויר לפני שקיבלתי לזה אוקיי באופן שבו מקובל שאנחנו מאשרים כאלו פרוייקטים...
מי שרוצה להיות זה שיסתובב בין כל העסקים בארץ מוזמן לשלוח לי ה"פ עם טקסט שהוא כתב, בן 500 מילה, על נושא חופשי. רצוי שזה יהיה מישהו שיש לו הרבה זמן פנוי- כי מדובר על לא מעט עסקים, ופרוייקט כזה, אם מתחילים - חייבים לסיים אחרת יהיו מי שמרגישים זנוחים ופגועים. אני מבטיח לעדכן, בשקיפות, לגבי התהליך של בחירת מבקר הסדנאות החדש שלנו, אם ימצא מועמד ראוי, כמובן. במאמר מוסגר, ברוך - אני יודע שאתה יודע לכתוב באופן רהוט, מתמצא היטב במושגים הטכניים, וגם הוכחת לנו בדיון הזה שאתה מכיר את כל הסדנאות, גם אלו שאני לא מכיר. אם אתה מגיש מועמדות - אני אעשה כל מה שאני יכול כדי שאתה תיבחר (אבל אני לא מבטיח כלום). אני חושב שאתה יכול להיות מבקר סדנאות מעולה. באמת ובלי טיפת ציניות. רק על נושא הצילומים נצטרך לעבוד.
(עבור חברי המערכת הקיימים, נראה לי שזה יהיה קצת גדול מבחינת לוחות זמנים - כי על עצמי אני יכול להעיד שבחודש ממוצע של מירוץ אחד , שניים עד ארבעה מבחני דרכים, טיול אחד לפחות ועוד כמה כתבות ופיצ'רים - נגמרו לי ימי החופש, וסופי שבוע אין מספיק, גם ככה אני מזניח את הקמפר, הריאו והמשפחה. כולנו עובדים בעבודה "אמיתית", (חוץ מדרור, הוא עובד בשלוש או ארבע - יותר מדי ילדים ונשים), רובנו עושים עוד כמה שבועות מילואים בשנה בין לבין (חוץ מנמרוד, שמרצונו החופשי עושה מספיק מילואים בשביל כל אלו שלא עושים), והסיבה שהרבה פרוייקטים שהיו יכולים להיות יפים ומעניינים לא התרוממו - היא שלנו אין זמן. נגמר.)

אסף.

השבדי
04-08-11, 00:15
כאחד שעוקב אחר הנעשה באתר הן בפן המקצועי והן בפן העיסקי (מה לעשות , אני מגיע מתחום השיווק והמכירות ומסקרן אותי מאד לראות תחביב העוסק לעסק.) .
עפ"י מה שקראתי ושמעתי אתר גיפולוג היה אתר של חברים למען חברים ואט אט הפך לעסק (עדיין יש חברים למען חברים אבל גם זרימה של מזומנים וזה לגיטימי).
אני מסכים עם מה שכתב דרור שהשילוב בין התחלת הפרסום של עידו בצירוף 2 כתבות מפרגנות גרם גם לי להרים גבה (או שתיים..).
אני לא מנסה להכנס לפן המקצועי כי אני לא מספיק מבין ...
יתכן שזאת כתבה ראשונה מבין סדרה אבל , וזה האבל הגדול , צריך לציין את זה . יש כאן סדנאות שמשקיעות כספים לאורך זמן , אנרגיה ואפילו מלאו את כרטיס הלוטו
המדובר ובקשו כתבה על פרי עמלם בסדנאות שלהם.
היה אפשר להציג את הכתבה בכותרת הבאה : "גיפולג מטייל בסדנאות ישראל : כתבה מספר 1 - הסדנא של עידו "
יתכן והכתבה היתה מוצגת תחת כותרת בעלת רוח כזו , שאר הסדנאות היו מזמינות את כתב גיפולוג לבקר או המנומסות יותר מחכות לביקור של כתב.
אבל אני חוזר , השילוב בין כתבה + התחלת פרסום + כתבה נוספת + חוסר שקיפות בסדרת כתבות שיתכן ותצא גרמו גם לי להרים גבה.
אז אני חושב שעל מנת ליישב את הסכסוך אולי הגיע הזמן לכתבה מספר 2 בסדרה .

לירן - השבדי

Bernard
04-08-11, 00:38
ברנרד,

מישהו אמר משהו, ואני צריך עכשיו להוכיח שאין לי בכלל אחות... שיהיה ברור - אין בהאשמות של פותח השרשור הזה אף לא גרעין של אמת. התשובה לכותרת השרשור היא מילה אחת - "לא".
...
ומה אני יכול לעשות? בדרך כלל אנחנו בוחרים להתעלם, להושיט את הלחי השנייה ולהמשיך הלאה. בדרך כלל זה עובד. הפעם אני בוחר לענות. האם זה עדיף? לא יודע. תגיד אתה.

אהלן נמרוד.
אתה לא צריך להוכיח כלום.
נכון, אנשים קוראים ובד"כ אלה שלא מעורים ב"מאחורי הקלעים" מתרשמים רק ממה שכתוב ומה לעשות, מה שברוך טוען נשמע, על פניו מבוסס.
כלומר בזמן האחרון יש יותר סדנא אחת מאשר אחרות.

עכשיו, אני (שאני מדבר בשם עצמי ולא כמנהיג האוהלים ברוטשילד) קורא וזה מצלצל לי לי מוכר: היה פה עידו אתמול והיה פה עידו שלשום והיה עידו בטלוויזיה ופתאום יש מסביב יותר מידי עידו.
ואני באמת מעוניין לשמוע את, מה שנקרא, "הצד השני", שהרי אני לא משוחד לכאן או לכאן ובאמת רוצה להבין מה קורה, אם בכלל קורה ואולי זה לגמרי במקרה וגם אם לא זה לא נורא, רק שנדע.

אם אין תגובה, להבנתי יש כמה אפשרויות:
א) הדברים נכונים ו"לצד השני" למעשה אין מה להגיד ואז אני מרגיש קצת קצת מרומה, שהרי בהתחשב באלטרנטיבות אני די "קהל שבוי"...
ב) "הצד השני" מזלזל/לא מתייחס ל"צד הראשון" ולכל אלה שחושבים כמוהו ואלה שרוצים לדעת "מה קורה" וזה לא נחמד ואפילו מעליב.
ג)"הצד השני" כ"כ גאה ונעלב שחשבו עליו ככה ועושה "ברוגז".
ואיך נדע אם זה א), ב) או ג) או משהו אחר?

כך או כך, כל אלה שלא "בעניינים (תקרא להם הרוב הדומם (יענו, לא השתתף בשירשור ומחכה לראות "מה קורה/יקרה), שהוא... הרוב), לא של ה"צד הראשון" ולא של ה"צד השני" ושומעים על זה בפעם הראשונה כשחיפשו "מה חדש באתר", נשאר בחוץ ומרגיש, איך נגדיר את זה: "מוזנח".
ואז גם מתחילים מחנות, מבלי שבאמת יודעים למה ומתחיל "איכסה", כמו שהגמדה הקטנה שלי אומרת על מי שרב...

אז אני אומר לא להתעלם ולא להושיט את הלחי השנייה ולא להמשיך הלאה כאילו כלום משום שאם אין ממש בטענות (כל טענה), אז לא מגיע למי שהטענה כלפיו שיהיו מי שיפרשו את חוסר התגובה כ-א) או ב) וגם לא מגיע ל"רוב הדומם" לא לדעת על מה ולמה המהומה.

אני לא מוצא פחיתות כבוד בלהסביר בקצת יותר מ"לא" את מה שהולך מאחורי הקלעים.
זמן, כסף, זמינות, הזמנות, איכות וכו' הן בהחלט שיקול של מה לכתוב ומתי ואם בכלל וזו לא בושה להסביר לכולם בשני משפטים (ו"לצד הראשון", הטוען/מאשים אפילו בקצת יותר משפטים "ב-"4 עיניים) "מה קורה" ולמה - והנה, אתה ודרור הסברתם ביותר משני משפטים.

פעם שופט מפורסם (בבית משפט מחוזי, לא במגרש) אמר למי שהופיע מולי והתבכיין שאני מזלזל בו ולא נוהג בו בכבוד הראוי שאם הוא רוצה שיתייחסו אליו כמו אל (עו"ד) גדול, כדאי שיתנהג כמו (עו"ד) גדול.

אני לא יודע אם התגובה שלך ושל דרור סיפקה/מספקת את ברוך ומי שמרגיש כמותו אבל זה בהחלט נראה רציני בעיני שהגבתם לעניין.
אני גם חושב שיעזור מאוד (לכולנו, שהרי כולנו תורמים לאתר ולעצמינו ולא ניתן לומר שהשם "הצפרדע" הופיע בתדירות נמוכה באתר ולא תרם לרבים ומכאן, לאתר) אם "תשבו" ותדברו עם ברוך ומי שמרגיש כמותו (ומסתבר שיש כאלה) - זו לא פחיתות כבוד, להיפך.
אולי אפילו ייצא מזה משהו טוב לכולנו.

הקיביצר.
אני בהחלט חושב שכן עדיף להסביר.
זה מראה על רצינות, על איכפתיות, על שותפות על כבוד וגם אם לא ניתן לרצות את כולם כל הזמן, זה בכל זאת מחזיר רצינות ואיכפתיות ושותפות וכבוד - ואני חושב שעל בסיס זה עומד האתר וזה מה שמפריד אותו מאתרים אחרים (שצבועים בצבעים אחרים).
וזה לא שאני נאיבי (יותר מידי). מי שיזם והשקיע ומשקיע - שירוויח. לבריאות. אני בעד. מאוד.

זה מה שאני חושב, באמת.

Bernard
04-08-11, 00:50
אני פשוט לא עומד בקצב הקריאה/תגובה - כנראה הגיל מתחיל לנגוס בי...

בכל מקרה, עלתה עוד תגובה/תשובה של אסף ואני חושב שזה נחמד מאוד (באמת) שגם אם נעלבים קצת, בכל זאת עונים ומגיבים ומכבדים את הטענות בתשובה עניינית (כך אני מבין זאת).
וגם עוד דעה של חבר נוסף,לירן השבדי, שגם הוא חושב קצת אחרת.

נמרוד, לזה בדיוק התכוונתי.
איך אמרו לי בטירונות" "יחס גורר יחס".
העיקר שיהיה יחס, לא התעלמות.

נמרוד
04-08-11, 07:25
לירן, העמוד הראשי בג'יפולוג הוא כמו עמוד השער של מגזין. השבוע הופיע על השער עידו כהן. למעשה, השיקול היה לרכז במקום לפזר - תקרא לזה דאבל-פיצ'ר. היה אפשר לאגור חומר ואז לשחרר בעוד חודש את הכתבה השנייה - אבל אז היית יכול לבוא ולאמר שהנה גם החודש אותה סדנא על השער...

ההסתכלות על השער בלבד, בלי להתייחס לאתר שמאחוריו, בלי להתייחס שנים אחורה - זה פספוס. זה לא ביקור סדנא הראשון ולא האחרון. ההיסטוריה של ג'יפולוג עשירה. צריך רק "לדפדף" אחורה. בניגוד למגזינים שיושבים בארגז בבוידעם במקרה הטוב- כאן הכל קיים ונגיש.

כדי להופיע על השער - סדנה או אדם פרטי - צריך רק להזמין - עם סיבה טובה. קח את "רוק-סוליד", שנדמה לי שאתה קשור אליה, סדנא מהצעירות יותר, ארנון ורפי לקחו יוזמה לא מזמן - ארגנו אצלהם בהתנדבות יום בדיקות של רכבים תחרותיים. דרור הגיע, כתב צילם, והסדנא הופיע על השער באותו שבוע. קח דוגמא מ"רסטה", ארגנו יום קח-תן, הזמינו אותנו - גם זו היתה סיבה מצויינת לכתבה בעמוד השער של ג'יפולוג. ודוגמאות באמת שלא חסר, נתתי רשימה חלקית ביותר של קישורים.

יתרה מזאת - בניגוד למגזין נייר, כאן כל אחד יכול ליצר את התוכן בעצמו - עידו לוריה הוא דוגמא מצויינת, וכשהוא מצלם וכותב על פרויקט שלו, כל שנשאר לנו זה לערוך ולהעלות לעמוד השער. מאד מקל עלינו.

לגבי סרטונים - אנחנו מעולם לא צילמנו ולא הפקנו וידאו, אין לנו את היכולת הזאת. מי שמפיק וידאו ושולח לנו/מעלה ליוטיוב - וזה סרטון איכותי, ורלוונטי, ומעניין - הוא מקבל את עמוד השער, כמעט מיידית - אנחנו רק ערוץ הפצה לכל מה שרלוונטי - ספורט מוטורי ישראלי. תסתכל על מדור הוידאו באתר - יש וידאו מהרבה גולשים, אם כי אתה תראה מייד שני שמות עיקריים - שמוליק לודוויג, ומיקי יוחאי - למה? כי הם טרחו וטורחים לצלם ולהפיק.

הצפרדע
04-08-11, 09:12
ובקיצור, מערכת נכבדה ויקרה, ממקבץ התגובות שלכם(נמרוד, אסף, דרור, ניר ושות'), ברור לחלוטין כי אתם - לפחות בעיני עצמכם - בגדר איש צדיק תמים, אשר שמץ של רבב ו/או של טעות לא דבק בכם. פשוט שום כלום.

מקבץ הדיעות והתחושות השונות לגמרי כפי שבא לביטוי כאן למעלה וגם מחוץ לשרשור הזה, הוא אין ואפס בעיניכם. כלום לא נדבק, הכל כל כך חלק וטהור שאין בכלל מה "לרדת לרמה" הזאת ולטעון שאין לכם אחות, זאת, על אף שקבוצה שלמה טוענת שראתה את האחות, ומי יודע אולי גם עשתה איתה משהו...
:)
חבל, לא שציפיתי למשהו אחר, אבל בכל זאת מאכזב לראות ולשמוע שכלום לא השתנה.

כולם וכל הסדנאות צריכים להזמין אתכם, לכתוב לכם מאמרים של 500 מילה, לייצר ימי עיון וכיו"ב מאמצי על, בעוד שהאחר לא צריך לעשות כלום - רק מחכים ומחזרים לפתחו, ומוכרים את הבכורה(בעצם את כבודכם העצמי) עבור נזיד עדשים, ועוד מפרסמים עבורו ענינים עסקיים והזמנה(משתמעת היטב).לבוא לסדנא אשר מחכה ללקוחות שכן פתחה שוב את שעריה לאחר שכל החמאה של מכירות העל לחו"ל(כביכול) נמסה ונעלמה לה.

אינכם יכולים להתעלם מכך שהזמנים האלה מאד קריטיים לעסקים ולעוסקים בבניית רכבים תחרותיים - עכשיו הכל הופך חוקי ולא מעטים ירצו לרכוש כלים כאלה. למה לכם לגרום להפניית לקוחות דוקא לשם ולמה לכם להיות כל כך מזוהים עם אותה סדנא??

אלא אם כן זאת אכן מטרתכם(המוכחשת בשלב זה בתוקף), ואם כן, אימרו זאת בפה מלא ובלי להסתתר תחת הסברים לא משכנעים ותחת מליצות נבובות וכן תחת "אי ירידה לרמה".....

במקום לחוש כל כך צודקים וצדקנים אשר מאומה לא דבק בהם, עשו מעט חשבון נפש, הטו אוזן לרחשי ליבם של רבים וטובים כאן אשר לעניות דעתי הפליאו להתבטא לעיל, ואזנו את עצמכם ואת פרסומיכם - אל תתנו כאן לאנשים תחושות קיפוח, אכזבה, משוא פנים והעדפה לא ראויה ומציקה, ונסו לשמור על המוטו שלכם שמופיע פה ושם באתר, שעיקרו מקצועיות, אמינות, הגינות ויושר בכלל ועיתונאי בפרט.

לסיום הודעותי כאן בשרשור, אי אפשר בלי לציין את הטוב - יש לכם אתר יפה, חי ואנרגטי, מתחדש ומתעדכן, עמוס פעילות, אבל יש בו כמה רעות חולות של צנזורה מוגזמת ומופרכת, של הטיות לא ראויות כמו במקרה של הסדנא של פרדס חנה וכו'.

במקום להתנצח ולהתנשא ע"י "אי ירידה" לרמה ו/או ע"י היעלבות מעושה כגון זאת של קציר ו/או ע"י תרצנות לא ענינית כמו של דרור, קחו לתשומת ליבכם ושפרו את מה שטעון שיפור.

מאיר רוטברג
04-08-11, 09:29
סבורני כי בנימה זו ניתן לסגור את הנושא

aviv30
04-08-11, 09:37
נראה שהשירשור הז לא מוסיפ כלום לאתר ובטח שלא לצפרדע!!סתם מירמור וצרות עין. יש לך מה להציג תפנה לגיפאולוג ואני בטוח ב100% שלא תהיה שום בעיה ואפילו ישמחו להגיע אליך לסדנא ולהעלות כתבה יפה ומפרגנת..יש בעיה עם דרך זו או אחרת עם הכתבות באתר תפנה למנהלים בהודעה פרטיתותקבל תשובה..חבל לצאת צר עין בעיניי הגולשים באתר, כאשר אפשר ליפתור את זה בדלתיים סגורות..אני מאוד אהבתי תכתבות על עידו!! ונראה לי שאם יש סדנא בארץ שמגיע לה סיקור ראשוןזה עידו כהןבברכה...

tomer s
04-08-11, 09:50
כמו שכבר הצעתי,
סבב סדנאות/ בונים/ כלים מיוחדים. לסיקור

אני מברר על מבחן לאונימוג שלל :-)

ברוך
ה500 מילים לאסף זה למי שרוצה להיות הכתב.

אביב.
תרגיע. תרגע. תקרא את כל השרשור,
ולמרות שאתה לא אוביקטיבי בלשון המעטה...
תבין מה היתה מטרת השירשור, ואת הדרך המתורבתת שבה היא הושגה.

aviv30
04-08-11, 10:10
תומר אנחנו מכירים??!!מאיפה אתה יודע אם אני אוביקטיבי או לא??!!ומה זה תרגיע תרגע?? אני מביעה דעה ואני יביע אותה איך שאני חושב לנכון!וכן קראתי תשרשור ואני עדין חושב שהוא לא מוסיפ כלום לאתר לא לצפרדע ועכשיו גם לא לך..וזאת דעתי האישית בתור גולש באתר ואני בטוח שיש עוד שחושבים כמוני,רק שלא רוצים להיתעמת עם הצפרדע או לקבל תגובות כמו שלך..

Juv
04-08-11, 10:10
יצא לי לעבוד כספק מוצרים ויועץ טכני/מקצועי לאמנים/יוצרים/מתקינים בכמה שווקים שונים. כולם דורשים יכולת טכנית, מקצועיות, שירותיות וכו' - מבחינות אלה מדובר בתחומים דומים לבניית רכבים סדרות קטנות.
מעולם לא מצאתי איזה שהוא מתאם בין היכולת הטכנית/מקצועית נטו של בעל מקצוע להצלחה המסחרית שלו ,או לתפיסת המקצועיות שלו אצל קהל הלקוחות הרלוונטי ואפילו אצל המתחרים שלו. ראיתי אמנים גדולים בתחומם שלא גמרו את החודש ומצד שני כאלה שהיו רק בסדר אבל הצליחו בענק. בשביל להצליח צריך להיות בעיקר סוחר ואיש עם תפיסה שיווקית נכונה לתחום.
ולענייננו - מי אמר שלשתף את כולם במסגרת הפורומים בכל צינור שמרתכים לשלדה או באיזה מיסב השתמשתם היא התנהלות נכונה של סדנה מסחרית? אולי דווקא חוסר שיתוף הפעולה בפורומים גורם לסקרנות גדולה יותר לגבי מה שקורה בסדנה X, "ניפוח" תפיסת יכולותיה (כי הרי אף אחד לא באמת יודע מה קורה שם) ומכאן - כאשר יש כבר הזדמנות לסקר שם משהו כמובן שכולם יקפצו מיד לדום.
במילים אחרות - שכל אחד יעשה את החישובים שלו מה הוא מעדיף, חשיפה בפורומים או חשיפה בכתבות (או הכי טוב - הבנה שכתיבה בפורומים בפרט ונוכחות במרחב הוירטואלי בכלל, היא תמיד בעלת משמעות שיווקית עצומה ויש לנהל אותה - כמו כל דבר אחר בעסק. יש כאלה שזה בא להם מהבטן ויש כאלה שצריכים להקדיש לכך המון מחשבה).
כמובן שכל זה נכתב ללא קשר ספיציפי לאיזה שהיא סדנה שהוזכרה כאן.

savyon
04-08-11, 10:18
נא להמנע מהעלבות ופגיעות אישיות,
לא חייבים להסכים עם אף אחד על שום דבר,
כן חייבים לכבד.
המקלדת סובלת הכל, מי שמצידו השני של המסך, לא.

סביון

Bernard
04-08-11, 10:28
סבורני כי בנימה זו ניתן לסגור את הנושא

וואללה מאיר.
איזה מזל שיש מישהו שאומר לי (ולאחרים) מתי זה מפסיק להיות לי מעניין...

נראה שהשירשור הז לא מוסיפ כלום לאתר ובטח שלא לצפרדע!!סתם מירמור וצרות עין. יש לך מה להציג תפנה לגיפאולוג ואני בטוח ב100% שלא תהיה שום בעיה ואפילו ישמחו להגיע אליך לסדנא ולהעלות כתבה יפה ומפרגנת..יש בעיה עם דרך זו או אחרת עם הכתבות באתר תפנה למנהלים בהודעה פרטיתותקבל תשובה..חבל לצאת צר עין בעיניי הגולשים באתר, כאשר אפשר ליפתור את זה בדלתיים סגורות..אני מאוד אהבתי תכתבות על עידו!! ונראה לי שאם יש סדנא בארץ שמגיע לה סיקור ראשוןזה עידו כהןבברכה...

אני לא מבין את התגובות האלה.
אביב, לא ברור לך שכשיש עסק יש שיקולים אחרים מאשר צרות עין ומירמור שאתה ממהר לבטל אותן?
יש הבדל בין מישהו (כמוני) שמעלה פרוייקט פרטי לשירשור, לבין עסק שמופיעה עליו כתבה. בשער.
אני, כאמור, פנסיונר ולא בעל עסק ואין לי שום קשר עסקי עם שום בעל עסק אבל גם אני מבין שיש הבדל ויש שיקולים אחרים, לבד מהפן האישי.
ובכלל, למה נראה לך שאם יש סדנא שמגיע לה זו דווקא הסדנא של עידו? למה מגיע לו יותר מאחרים? מה וכמה אתה יודע על אחרים? ואולי זו הבעייה, שאתה (ואנחנו) לא יודעים (מספיק) על אחרים?
התנפלות כזו נראית לי "מוזרה".
חבל מאוד אם צריך להתחיל לפשפש במניעים של כל אחד שמביע דיעה והמלצה כ"כ חד משמעית.
רכשת מעידו רכב ורמת הגימור/ביצועים הדהימו אותך? התאכזבת מעבודה שברוך עשה? השוואת כלים של כמה סדנאות? עידו מעסיק נערים במצוקה או תורם למעון לנשים מוכות, שברוך היכה?
למה אתה חושב שלעידו מגיע יותר? תספר, שנדע אולי גם אנחנו נחשוב ככה וגם נכתוב את זה ונמליץ ושהעסקים שלו יפרחו יותר מאחרים ושיהנה, לבריאות.
אבל למה לזרוק סתם?

לא נראה לך שאני/אנחנו צריכים לדעת מה ההבדל בין קניית פרסומת לגיטימית, בה האופה מעיד על עיסתו ואני/אנחנו לוקחים זאת בחשבון בבחירת העסק לו נשלם עבור משהו, לבין עסק מומלץ על ידי מומחים אובייקטיבים, שהם אלה המעידים על העיסה?

לא נראה לך שיש הבדל בין כתבה יזומה ואובייקטיבית לבין כתבה מוזמנת ומשולמת.

שלא תבינו אותי לא נכון.
אני לא אומר שברוך צודק ואני לא מעלה טענות נגד אסף,נמרוד,דרור וכל שאר העושים במלאכה - אני לא יודע ולא מאשים.
אבל אני כן חושב שזה דיון חשוב ומהותי לאופן שבו אני מתייחס ורוצה להתייחס לאתר וזה מה, שלדעתי, מבדיל את האתר הזה מאחרים. ושבעלי/מנהלי האתר ירוויחו מהשם שיש לאתר - ככה זה צריך להיות.
לכן לגיטימי בעיני שיעלו טענות ואני כן רוצה לשמוע מה יש להם להגיד על הטענות ואם הן לא נכונות הן ירדו.

אבל בין זה לבין העלאת תגובות של "בעלי עניין" ו"חברים" להשמצות וברכות המרחק גדול ומביא לשירשור דומה לכאלה שבאתרים אחרים...
מה שמוריד את הרמה זה תגובות כאלה.

יש לך מה לומר, אביב, תומר. אל תתחיל לשפוך זבל ופרחים ללא כל הסבר.

לו אני בעל/מנהל האתר, לא הייתי סוגר/נועל/מוחק את השירשור.
שום דבר טוב לא ייצא מהעלמתו של השירשור ורק טוב יכול לצאת מדיון בנושא - כן אפילו מהודעות כמו זו שהגבתי עליהן. שנדע איך להתייחס להמלצות חיוביות/שליליות של חברים פה (שמצהירים או לא מצהירים "גילויי נאות" בקשר למה שהם כותבים).

talilim
04-08-11, 10:39
ברוך,
אתה אומר את מה שכולם חושבים.
מילים כדורבנות.

Jacob80
04-08-11, 10:42
לו אני בעל/מנהל האתר, לא הייתי סוגר/נועל/מוחק את השירשור.
שום דבר טוב לא ייצא מהעלמתו של השירשור ורק טוב יכול לצאת מדיון בנושא - כן אפילו מהודעות כמו זו שהגבתי עליהן. שנדע איך להתייחס להמלצות חיוביות/שליליות של חברים פה (שמצהירים או לא מצהירים "גילויי נאות" בקשר למה שהם כותבים).

לדעתי השרשור איבד מטעמו ואני אולי לא הייתי נועל אותו אבל בהחלט הייתי נותן לו לגווע.
לאורך השרשור קראנו את הטענות שמעלה ברוך וגם אתה ברנרד וגם ראינו התייחסות של כל מנהלי ג'יפולוג לטענות. לפי איך שזה נראה, כל אחד מהמנהלים ענה אינדיווידואלית, מבלי שיש איזה קו מנחה לכל התגובות האלה.

בעמוד האחרון כבר אין חדש, עולות אותן הטענות ומכיוון שכך, אין צורך להגיב בשנית - זה עלול רק לדרדר את השרשור לביטויים אמוציונאליים מיותרים.

הנקודה הובהרה. לשני הצדדים.

קובי

הצפרדע
04-08-11, 12:35
לא נראה לך שאני/אנחנו צריכים לדעת מה ההבדל בין קניית פרסומת לגיטימית, בה האופה מעיד על עיסתו ואני/אנחנו לוקחים זאת בחשבון בבחירת העסק לו נשלם עבור משהו, לבין עסק מומלץ על ידי מומחים אובייקטיבים, שהם אלה המעידים על העיסה?

לא נראה לך שיש הבדל בין כתבה יזומה ואובייקטיבית לבין כתבה מוזמנת ומשולמת?

לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב גם אם הייתי מתאמץ מאד.

זאת בדיוק תמצית הטענה - הלבשת פרסום, שיווק וקידום אגרסיביים במלבוש של דיווח אוביקטיבי, הוגן ונטול משוא פנים, וההבדל האדיר שביניהם.

סוזי המשתוללת
05-08-11, 12:24
כךל השרשור הזה מראה על בורות מאאאאאאד גדולה בענייני שיווק !!
כן
כדי לשווק את הסדנא שלך ברוך או את של רפי ,עידו לוריא ,אורי שוער או כל אחד אחר לצורך העניין צריך לפתות!!!!
כן תרתי משמע
איך מפתים ?
יש הרבה דרכים אבל את חולי ההגה של הנהלת ג'יפולוג מספיק לפתות בנסיעות על כל מיני רכבים משוגעים יותר או פחות ......
אפילו לא צריך איזו כוסית ובטח לא כמויות בשר איכותי (אם כי ככל שהסיעוב גדל גם זה יבוא :)) כולה סיבוב
מה לעשות שאתם כנראה לא מציעים את זה ?
ומה לעשות שמספר נסיבות יצרו תשתית ראייתית מטעה !!! כן נסיבות !!!
כי תזמון הסרט שלי למשל נבע מסיבה טריוויאלית אחת - לקח לי למעלה מחודש וחצי להתמודד עם 150 ג'יגה של חומר גלם (גודל של הרד דיסק ממוצע), עם בחירת מוזיקות שאני עדיין נאבק בבעיות זכויות של חלקן....
חמש שבתות מלאות (שישי שבת) ועוד אין ספור ימים ושעות באמצע שבוע כדי להגיע לשידור הסרט
מבחינתי האידיאל היה כשבוע שבועיים אחרי התחרות אבל מה לעשות שגם אני כמו שאר הצוות מתנדב וכמות הזמן הנדרשת היא כזו שלא מאפשרת לי לעמוד ביעד שלי וכך יצא שהסרט עלה לרשת בדיוק ביחד עם הכתבות על עידו מה שיצר מראית עיין מטעה
מה רצית שיחכו עם הכתבות? או אם הסרט?
הלוווו
אם זה לא יהיה כאן זה יהיה אצל המתחרים !!!!
מציע לכולם לכו תלמדו שיווק במקום להתבכיין או לספר כמה הרכב שלכם מוצלח
הרכב שלכם יכול להיות חרא של רכב ועדיין יהללו אותו כי השיווק נכון!!!
אתם לא שמים לב לעובדה שכשאתם עסוקים בהתבכיינות יש כאלה שעסוקים בבנייה , השגת עוד נותן חסות , וכו'?

ועוד משהו
כדאי שכמה מה"גולשים" התמימים שמדברים כאילו בשם עצמם יגלו גילוי נאות ויספרו על היותם שותפים סמויים בסדנאות !!!

גל שחם
תפתח להם בית ספר !!!!

רק תזכרו
קנאה היא רגש מאד בעייתי

חנן-ג'יפולוג
05-08-11, 13:09
את חולי ההגה של הנהלת ג'יפולוג מספיק לפתות בנסיעות על כל מיני רכבים משוגעים

בינגו.

התגובה הכי מפוקסת ונקודת אור גדולה בשרשור המחליא הזה.

נמרוד
05-08-11, 13:33

לא נראה לך שיש הבדל בין כתבה יזומה ואובייקטיבית לבין כתבה מוזמנת ומשולמת?

אם זאת תמצית הטענה, ברנרד, אז הנה תמצית התשובה. ככה זה עובד בג'יפולוג:

1. פרסומת בתשלום - באנרים.

2. ידיעה צרכנית - מדור "חדשות צרכנות" - http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=21. (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=21)

מה הכוונה ידיעה צרכנית? ידיעה, שלדעתנו מעניינת/רלוונטית, הרבה פעמים זה ידיעות לעיתונות שאנחנו מקבלים. ההבדל כאן הוא שאנחנו מביאים דברים בשם אומרם - לא בדקנו, לא מחווים דעה. אתה יכול לראות במדור הנ"ל מגוון גדול של ידיעות מסוג זה, על סדנא שנפתחת, מוצר חדש, שרות חדש, השקה או חשיפה של רכב וכדומה. אם תשים לב, הידיעה היא לפעמים של מישהו שכן מפרסם בג'יפולוג ולרוב לא - הקריטריון הוא רמת העניין - האם יש כאן משהו חדש? בעיקרון זה אינטרס שלנו לפרסם ידיעות כאלו, כדי לשמור על הרלוונטיות של ג'יפולוג כמקור לחדשות בתחום השטח - לשרת את הגולשים ולמשוך גולשים חדשים, לתת לגולשים סיבות להכנס כל יום לאתר לראות מה חדש (הגולשים שמשתתפים באופן קבוע בפורום הם רק חלק מסך הגולשים באתר).

3. תוכן "מגזיני" - תוכן שאנחנו כותבים וחתומים עליו, ומשקף בהגדרה את הדעה וחוות הדעת של הכותב ושל אתר ג'יפולוג.

הידיעות הנדונות כאן נופלות תחת 3 - אין אין מאחוריהן לא תשלום ולא קידום מכירות. להד"ם. דרור נהג וכתב את דעתו והתרשמותו, אסף צילם, כולם נהנו. הסיבה שהופיעו שתי כתבות בסמיכות הוסברה כבר - האמת שזה היה יכול להיות שלוש, הטנדר שהוא בהחלט חדשה גם היה ראוי לכתבה נפרדת, אבל הוא לא היה ראוי למבחן של ממש בהעדר הנעה קדמית, ובעיות בטורבו - אז ההחלטה הייתה לאחד את שאר הדברים מלבד הטופי טראק לידיעה אחת. שיקול מערכתי טהור. אל תופתעו אם וכאשר יופיע כאן פי'צר מפורט על הטנדר, כמו שהיה לזיבאר סימן אחד וסימן 2. אני לא חושב שיש כאן גולש שחושב שאלו כתבות שלא צריכות להופיע בעמוד הראשון של ג'יפולוג?

ברנרד, אני לוקח את עצתך ומשתדל להסביר בצורה ברורה. מקווה שהצלחתי.

Tom Bril
05-08-11, 14:10
ברוך קודם כל אני רוצה לומר שאני בעדך גם אם מהצד אתה נראה כמו עוסק ברזלים מטורף אתה דמות מאוד צבעונית.

כל שירשור שלך הוא אבן שואבת ועצם היותך דמות שנויה במחלוקת זה דבר מעניין , עובדתית אתה לא נמחק מהאתר למרות כל ההתנגדויות והאנטגוניזם שיש לאנשים המערכת כלפיך .

אני מסכים עם העובדה שאכן יש המון כתבות על הסדנה של עידו אבל לפי דעתי אפשר להבין את חברי ג'יפולוג, הסדנה של עידו היא מוקד עניין שאפשר לפרסם יום אחרי יום תוכן מגזיני כמו שנמרוד כותב ועדין זה יהיה מעניין.
לי אישית זה גם לא מפריע, כי זה פשוט מאוד מעניין, איפה עוד תמצא כזאת סדנה עם כאלה השיגים ומוצרים, ללא ספק הרמה הגבוהה ביותר בארץ בראיה כוללת.

יש לה גם הכי הרבה ניסיון ביחס לכולם ועובדתית העסק הזה מביא תוצאות שאיש לא מצליח להתחרות בהם מפריז דקאר ועד באחה רביבים.
כמובן שאין צורך להרחיב בהישגיהם.

אמנם בכל זאת אפשר להבין גם את הכעסים אותם אתה פורק על המקלדת אך אני חושב שכדי לך לקחת את מה שאנשי המערכת לא מפסיקים לכתוב הודעה אחרי הודעה וזה מגוחך עד כדי מצחיק לראות איך אתה לא מתייחס למה שהם כותבים לך.

עזוב את הפוליטיקה! עזוב את הבולשיט!

תזמין את אנשי ג'יפולוג לסדנה שלך, תזמין אותם לנהוג, כל פעם שאתה בונה רכב חדש תזמין אותם להשקתו.
הם בעצמם כותבים לך שאין סיכוי שהם יסרבו , בתכלס כמה כבר תוכן מעניין ניתן ליצר מסדנאות בארץ, אין הרבה אז יאלה לעבודה ברוך!.

ועוד משהו, בעבר פרסמת שרשורים על עבודותיך ,ברוב המקרים הדיונים התגלגלו לוויכוחים כאלה ואחרים שלא תרמו כל כך לתדמית הסדנה ,
אני חושב שבתור סדנה אין לך צורך להיכנס לדיונים מסוג זה ועדין להציג עבודות מוגמרות בלי הרבה פרטים.

חשיפת אופן העבודה בסדנה דרך הפורום משולה לחשיפת חיו הפרטיים של זמר , זה תמיד לא טוב לתדמית...

לדוגמה הסדנה של עידו, איך עידו מתכנן רכב? מושיב כיסא ובונה סביבו רכב איך שבא לו ללא תכנון מוקדם על מחשב, אם עידו היה מעלה דיון על אופן בניית הרכב אני בטוח שהדבר היה מעלה הרבה דיונים על אופן הביצוע , דברים שלא כל כך תורמים לסדנה ולאופן העבודה, אבל לא, אצל עידו מביאים תוצאות ותמונות ומזמינים לנסיעות מבחן כי זה מה שסדנה צריכה לעשות, (נקודה למחשבה).

אני אישית הייתי מעוניין לראות פיצ'ר על הרכב החדש של עידן הגז או איזה shop tour על כל סדנה בארץ.

קדימה .

zivo
05-08-11, 14:59
נמרוד,
רגע לפני שהאתר הזה משנה את שמו לג'יפולוג היום, אני אענה לך.
לא בגלל הדיון הזה, אלא בגלל כל מה שקורה בארץ, כל התרבות הזו של ספינים ודיונים עקרים (ולא במקרה אני משתמש במילה דיון ולא דו שיח).
תקרא טוב מה כתבת -
הסברת את סוגי התכנים באתר.
הסברת למה כל מה שנכתב עומד בקירטריונים האלו.
הוספת ופירטת מה (ולמה) לא זכה לכתבה.

עכשיו תחזור, בבקשה, ותקרא מה כתבו כל המתלונננים ועל מה בכלל נפתח הדיון.
מישהו מהם שאל מה הקירטריונים?
מישהו טען שמה שנכתב לא עומד בקירטריונים? לא שייך לתחום ההתעסקות של האתר?
מישהו התלוננן למה לא עשיתה כתבה על הטנדר?

התלונה היתה נורא פשוטה - הכמות והאניטנסיביות של הפרסומים על סדנה אחת בפרק זמן קצר (ולטענתו של ברוך, גם בתקופה רגישה).
ואתה נותן תשובה, ארוכה, מלאת פרטים, מן הסתם מדייק בכל מה שאמרת, אבל פשוט לא עונה לעניין.

מה שאתה עושה, עשו כל הפוליטיקאים שלנו בשנים האחרונות. ביבי ושטייניץ הביאו את זה לשיא של ציניות וספינים. אני בטוח שהם לא שיקרו בשום נאום, הם פשוט דיברו על מה שנח להם ולא על מה שכואב לאזרח. הם אמרו חצאי אמת בידיעה ברורה שמה שהם אומרים זה חצאי אמת, ובסופו של דבר התוצאה הסופית שונה ממה שהם מנסים לצייר. הם דיברו בידיעה ברורה, שמה שהם לא מדברים עליו, חשוב ורלוונטי לא פחות.

תראה איפה נמצא האמון של הציבור בפוליטיקאים האלו, תראה לאן זה הביא אותם (ואותנו), אתה בטוח שאתה רוצה ללכת בדרך הזו?

asafk
05-08-11, 15:13
זיו, הפעם אתה פיספסת. נשאלה שאלה האם מדובר בתוכן מוזמן ומשולם. זו התשובה. נשאלה שאלה למה לא עשינו נסיעת מבחן גם על מכוניות המירוץ של האחרים. ניתנה תשובה. מה עוד? מה אני פיספסתי בדיון הזה?

אסף.

נמרוד
05-08-11, 15:38
זיו, אם זו התלונה - ואני מצטט:

התלונה היתה נורא פשוטה - הכמות והאניטנסיביות של הפרסומים על סדנה אחת בפרק זמן קצר (ולטענתו של ברוך, גם בתקופה רגישה).

אז אני אחדד את התשובה - הוזמנו לסיור וסיבוב על הרכבים, מצאנו לנכון לחלק את החומר לשלוש גלריות ושתי כתבות. האם היה נכון יותר בדיעבד לאחד לכתבה גדולה אחת? יתכן. זה חלב שנשפך. מה שאני מבטיח, זה שלא עמד כאן שום שיקול זר - אין כאן קונספירציה, זה לא תוכן בתשלום, להד"מ. כמו כן אין הפלייה חיובית או שלילית נגד אף אחד.

מספיק ברור זיו?

אני רוצה להודות לברנרד ששכנע בדבריו שכדאי הפעם לנסות לא להגיש את הלחי השנייה אלא לענות, למרות שההאשמות הן חסרות בסיס - אני לא סתם משתמש באנלוגית האחות. לשמחתי השרשור אכן לקח כיוון חיובי, ומעז יצא מתוק - קיבלנו שתי הזמנות לנסיעות מבחן על כלים, אחד מהם בשלבי בנייה מתקדמים שאני לפחות לא הייתי מודע בכלל לבנייתו.

Bernard
05-08-11, 16:33
אם זאת תמצית הטענה, ברנרד, אז הנה תמצית התשובה. ככה זה עובד בג'יפולוג:

1. פרסומת בתשלום - באנרים.

2. ידיעה צרכנית - מדור "חדשות צרכנות" - http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=21. (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=21)

מה הכוונה ידיעה צרכנית? ידיעה, שלדעתנו מעניינת/רלוונטית, הרבה פעמים זה ידיעות לעיתונות שאנחנו מקבלים. ההבדל כאן הוא שאנחנו מביאים דברים בשם אומרם - לא בדקנו, לא מחווים דעה. אתה יכול לראות במדור הנ"ל מגוון גדול של ידיעות מסוג זה, על סדנא שנפתחת, מוצר חדש, שרות חדש, השקה או חשיפה של רכב וכדומה. אם תשים לב, הידיעה היא לפעמים של מישהו שכן מפרסם בג'יפולוג ולרוב לא - הקריטריון הוא רמת העניין - האם יש כאן משהו חדש? בעיקרון זה אינטרס שלנו לפרסם ידיעות כאלו, כדי לשמור על הרלוונטיות של ג'יפולוג כמקור לחדשות בתחום השטח - לשרת את הגולשים ולמשוך גולשים חדשים, לתת לגולשים סיבות להכנס כל יום לאתר לראות מה חדש (הגולשים שמשתתפים באופן קבוע בפורום הם רק חלק מסך הגולשים באתר).

3. תוכן "מגזיני" - תוכן שאנחנו כותבים וחתומים עליו, ומשקף בהגדרה את הדעה וחוות הדעת של הכותב ושל אתר ג'יפולוג.

הידיעות הנדונות כאן נופלות תחת 3 - אין אין מאחוריהן לא תשלום ולא קידום מכירות. להד"ם. דרור נהג וכתב את דעתו והתרשמותו, אסף צילם, כולם נהנו. הסיבה שהופיעו שתי כתבות בסמיכות הוסברה כבר - האמת שזה היה יכול להיות שלוש, הטנדר שהוא בהחלט חדשה גם היה ראוי לכתבה נפרדת, אבל הוא לא היה ראוי למבחן של ממש בהעדר הנעה קדמית, ובעיות בטורבו - אז ההחלטה הייתה לאחד את שאר הדברים מלבד הטופי טראק לידיעה אחת. שיקול מערכתי טהור. אל תופתעו אם וכאשר יופיע כאן פי'צר מפורט על הטנדר, כמו שהיה לזיבאר סימן אחד וסימן 2. אני לא חושב שיש כאן גולש שחושב שאלו כתבות שלא צריכות להופיע בעמוד הראשון של ג'יפולוג?

ברנרד, אני לוקח את עצתך ומשתדל להסביר בצורה ברורה. מקווה שהצלחתי.

ראשית אבקש להבהיר ש"הטענה" היא לא שלי.
הטענה היא של ברוך ואני שוב אומר, אני לא יודע אם הטענות של ברוך נכונות או לא.
כל מה שאני אומר ואמרתי, שהטענה, כשלעצמה, היא לגטימית ותגובותי באו לאחר הדה-לגיטימציה הבוטה שעלתה כנגד ברוך.

נמרוד, מצויין שאתה מסביר.
זה מראה על רצינות ויחס ולכן אני כלל לא מסכים עם דבריו של זיו, לגבי הציניות והספינים.
יכול להיות שהתשובה שלך לא בדיוק עונה על כל הטענות אבל אתה לא מתעלם וזה חשוב.

זיו, הפעם אתה פיספסת. נשאלה שאלה האם מדובר בתוכן מוזמן ומשולם. זו התשובה. נשאלה שאלה למה לא עשינו נסיעת מבחן גם על מכוניות המירוץ של האחרים. ניתנה תשובה. מה עוד? מה אני פיספסתי בדיון הזה?
אסף.

אסף, עם כל הכבוד ויש כבוד, לעניות דעתי אתה מפשט ומפשיט את הדברים לקיצוניות נוחה וקצת קצת מפספס משהו.
הדוגמא שלי על כתבה משולמת ומוזמנת היתה דוגמא ובשום אופן לא האשמה כלפיכם, משום שאני לא מעורה ולא מתיימר לדעת את הפרטים הקטנים (למרות שאני לומד, מהתגובות).
הדוגמא שהעלתי באה לענות על התתממות נאיבית של חברים בשירשור "שלא מבינים" על מה ולמה ברוך ואחרים מתרתחים. כאילו ששירשור יחסי ציבור עצמי שווה ערך לכתבה וכאילו פרסום שווה ערך לסקירה אובייקטיבית.
לא טענתי שלקחתם כסף לעצמכם בתמורה לכתבה, בסיגנון ג. יפית, ללא הרישום בתחתית הכתבה ש"מדובר בפירסומת" - לא.

מה שלדעתי אתה מפספס ואולי גם אחרים היא הטענה של ברוך לאפלייה ולא בדיוק מעניין אם זה על רקע תשלום, חברות אישית או עיסקית או כל אינטרס אחר, שהוא לא עיתונות צרופה.
ואם זה אכן כך, אני הייתי רוצה לדעת, על מנת לדעת ולהחליט כיצד להתייחס לדברים.
לא היה קורה כלום אם דרור (דוגמא. רק דוגמא. כל קשר בינה לבין המציאות מקרי לחלוטין, אם בכלל קיים!) היה כותב שיש לו חבר טוב, בעל סדנא שבונה רכב והנה מה שיש לי לומר על זה.
היה חוסך הרבה רינונים.

לעניין העיתוי והמשמעות, בו לא ניתמם CHASE.
כשעידן חוקיות הספורט המוטורי בפתח, זה הזמן לצאת המחושך ולפרסם את מרכולתך, שעד עתה אולי שווקה בשקט, מפה לאוזן.
זה הזמן לצאת ולחפש ספונסרים ולשם כך צריך פירסום וצריך למצב את עצמך כפופולרי בקהילה שאליה פונה הפירסום הזה כדי שהספונסרים יבחרו בך.
אם אתה לא מפורסם ולא פופולארי בפלח השוק, למה שמישהו בכלל ישקיע בך?
הספונסרים לא עסוקים בנבירה בתהומות הפורומים.
מה נראה לך טוב/יעיל/הגיוני/מכובד יותר CHASE, שברוך/עידו יגיד לספונסר שהוא נפגש איתו, הנה תראה, יש שירשור שפתחתי לעצמי בדף ה-37 בפורום הבונים או תראה איזו כתבת שער עשו עלי בג'יפולוג. אלפים, שרק נכנסו לאתר ראו אותי ואם תהיה ספונסר שלי, אלפים יראו גם אותך.
אל תהיה ילדותי. יש הבדל אדיר בין הקנאות האישית שאתה מתאר לבין עסק שצריך להתמודד מול עסק אחר ש(אולי)מקבל חשיפה גדולה יותר,מסיבה סובייקטיבית לחלוטין, באיצטלה אובייקטיבית.

ודרך אגב, זו בדיוק "פוליטיקה" של עסק ואי אפשר לעזוב את זה, אם אתה רוצה לשרוד ולהתפתח כעסק וזה בהחלט לא "בולשיט".
נראה לי, בלי לפגוע, שאם אתה אכן חושב ומאמין במה שכתבת, אתה הוא זה שצריך שיעור קטן בשיווק.

אני לא מנסה להתנשא אבל לא ברור לי איך אנשים מבוגרים, שעשו ועברו דבר או שניים בחיים, לא מבינים את זה (או שמתחזים, מסיבה זו או אחרת, לא להבין..)

ברור שמגיבים שונים שקשורים בצורה זו או אחרת לסדנא אחרת יגיבו באופן מגמתי לצד שלהם - גם זה לגיטימי, בדיוק כמו שלגטימי בעיני הטיעון של ברוך והסדנה שלו - אבל גם את זה הייתי רוצה לדעת. שוב, על מנת שאוכל לדעת כיצד להתייחס לתגובה ושוב אני אומר, התגובה הסובייקטיבית של בעל עניין לגיטימית לחלוטין.
אבל למה להסתיר ולהסתתר?
את זה אני לא מבין.
אני גם לא מבין למה אחרים, לא כמוני, שיודעים ומכירים את אחורי הקלעים, לא אומרים שבחור X קשור לסדנא Y, אם אותו X לא טורח משום מה לומר זאת.
מה הסודיות הגדולה?
אם יידעו שאתה קשור לסדנא "נפגעת", הדבר יגרע מחוזק הטיעון והתגובה שלך? - ילדותי.

אני גם לא מוצא שום דבר מחליא בשירשור הזה, מלבד כמה אמירות לא, איך נגדיר זאת, אינטיליגנטיות...
למדתי מהשירשור שזה חבר של ההוא ושותף בסדנא של האחר ושהחלק ה"עיסקי" באתר (של חברים ובעלים ומנהלים) הוא "קצת" יותר גדול מששיערתי.
ואני חושב שהמנהלים/בעלים של האתר למדו/ילמדו ש"האצילות מחייבת".
זה כבר לא אתר קטנטן של כמה משוגעים לדבר.
האתר גדל וההשפעה שלו גדלה והכוח שיש לאתר (ולבעליו/מנהליו) גדלו בצורה כזו שיש בכוחם "לחרוץ גורלו" של עסק או, לחילופין, לרומם אותו.
לכוח שכזה מתלווה אחריות שהיא מעבר לחברות עם בעל עסק כזה או אחר.
וכן, צריך, לדעתי, לשים לב לעיתוי ולמינון מפני שאז, לפעמים ואולי גם בלי שהתכוונת תיצטרך להסביר שאין לך אחות ואולי בכלל לא שמת לב שבזמן שחשבת שאתה מנהל אתר קטן כתחביב, נולדה לך אחות ובלי ששמת לב היא די משטרללת...

התלהבתי קצת...(-:
אבל מה שאני אומר שבמעמד והחשיפה שיש לאתר, בעיתוי הנוכחי, בהחלט צריך להכניס את הדברים האלה לשיקול מה ומתי לפרסם.
אני לא חושב שזו אחריות של דרור, ככותב והתגובה שלו הגם שנשמעת לי נכונה וכנה, לא רלוונטית לטענות של ברוך והאחרים.
אתה, כעיתונאי, צא ונבור ותשכנע ותבחן ותבדוק ותכתוב, העורכים צריכים לשקול מעבר לכך.

אני אקצין עוד יותר.
אני לא מכיר את עידו אבל אני יודע (מכתבות שונות ותמונות שמתפרסמות והתפרסמו..גם פה) שיש לו כלי רכב בנויים ובתהליך בנייה ובתהליך מחקר ופיתוח ועוד ימבה פרוייקטים מעניינים - כן, גם אותי - מספיק למלא את האתר בכתבות שער במשך שנה ועוד קצת.
אני בטוח שמבחינה מקצועית גרידא, יש את כל הלגיטימציה והעניין לכתוב רק על הפרוייקטים שלו - אבל לא תעשו את זה, נכון?
זה עניין של מינון והגינות.
זה שבמהלך השנים שהאתר קיים נערכו המון כתבות וסקירות על המון סדנאות ופרוייקטים, זה נחמד וטוב והכל..
עכשיו המצב שונה לחלוטין.
האתר גדול יותר, משפיע יותר, חשוף יותר (למפרסמים ונותני חסות) ושוק הספורט המוטורי עומד להפתח - המצב שונה והשיקולים צריכים להיות "מעודכנים".
אנשים ופרנסה עלולים להפגע - זה לא צחוק.

ואם צריך להפנים ולהפיק לקחים ולשנות (קצת) ולהרגיע ולהסביר, אז צריך לעשות את זה.
אני לא חושב שזה ירידה ברמה ולא מחליא ולא עושים פה טובה לאף אחד - כולם מרוויחים פה, אם הדברים מתנהלים כמו שצריך.

לי, כחבר באתר/פורום, חשוב שהאתר ישאר (בגדול) כמו שהתחיל - מקום שבו ניתן ללמוד ולראות ולהעזר באחרים, בלי (יותר מידי) ליכלוך, שיהפוך אותו לאפיזודה חולפת של "צחוקים ושיגועים", כמו שכבר קרה לא רחוק מהכתובת שרשומה למעלה, בדפדפן..

Bernard
05-08-11, 16:53
אני רוצה להתנצל בפני CHASE.
בדברי באשר לשיווק וכו', התכוונתי לסוזי המשתוללת ולא ל CHASE.
רציתי לתקן אבל לא יכולתי, מסיבות שמוזכרות למטה..

זיו, אם זו התלונה - ואני מצטט: אז אני אחדד את התשובה - הוזמנו לסיור וסיבוב על הרכבים, מצאנו לנכון לחלק את החומר לשלוש גלריות ושתי כתבות. האם היה נכון יותר בדיעבד לאחד לכתבה גדולה אחת? יתכן. זה חלב שנשפך. מה שאני מבטיח, זה שלא עמד כאן שום שיקול זר - אין כאן קונספירציה, זה לא תוכן בתשלום, להד"מ. כמו כן אין הפלייה חיובית או שלילית נגד אף אחד. מספיק ברור זיו? אני רוצה להודות לברנרד ששכנע בדבריו שכדאי הפעם לנסות לא להגיש את הלחי השנייה אלא לענות, למרות שההאשמות הן חסרות בסיס - אני לא סתם משתמש באנלוגית האחות. לשמחתי השרשור אכן לקח כיוון חיובי, ומעז יצא מתוק - קיבלנו שתי הזמנות לנסיעות מבחן על כלים, אחד מהם בשלבי בנייה מתקדמים שאני לפחות לא הייתי מודע בכלל לבנייתו.

אני מתקשקש ומתקשקש עם המקלדת והראוטר (המחור..ן) הזה שמתנתק כל הזמן מהרשת וברקע דברים זזים...

כמו שאמא של חבר שלי היתה אומרת "סאחה, סאחה" (כי "סאחתיין" זה לעצלנים שמקצרים..).

זה הכיוון \/

asafk
05-08-11, 17:01
מה שלדעתי אתה מפספס ואולי גם אחרים היא הטענה של ברוך לאפלייה ולא בדיוק מעניין אם זה על רקע תשלום, חברות אישית או עיסקית או כל אינטרס אחר, שהוא לא עיתונות צרופה.
ואם זה אכן כך, אני הייתי רוצה לדעת, על מנת לדעת ולהחליט כיצד להתייחס לדברים.

אז אני אענה לטענה הזו, ולמרות שאני חושב שכל מי שקרא את התגובות הקודמות שלנו כבר קרא תגובה, אני אחדד.

אין שום אפליה - על שום רקע - בין עסק זה או אחר בתחום ה 4X4 בישראל, במה שנוגע לסיקור בג'יפולוג.

ובהרחבה - בזמננו הפנוי והמוגבל אנחנו כותבים על הרבה דברים, כולל מדי פעם על כלי רכב מיוחדים ועל אירועים מיוחדים בסדנאות או עסקים אחרים. במקרה הנוכחי, כתבנו על הטופי טראק כי הזמינו אותנו לסיבוב. כתבנו על הדברים האחרים שקורים בפרדס חנה, כי כבר היינו שם. אם אתה תזמין אותי לסיבוב על כלי שבנית ויש מה לכתוב עליו - אני בא. אם ברוך היה מזמין אותי - הייתי בא. אם רוקסוליד היו מזמינים אותי - הייתי בא. וכן הלאה לגבי כל אחד אחר (ותסלחו לי שאני לא רושם כאן את כל העסקים בתחום ה4X4 בארץ).
אני יכול להעיד שלגבי חלק מהעסקים שהוזכרו בדיון הזה וטענו לאפליה, יש כאלו שאנחנו ביקשנו מהם לעשות פיצ'רים על רכבים מעניינים שעברו אצלם - בתור בקשה שלנו, לא חיכינו להזמנה (גם זה קורה לפעמים) - וקיבלנו תשובה שלילית.
לגבי ענייני חברות וכן הלאה - נכון, יש עסקים שדווקא יותר מקורבים אישית אלי, או אל דרור, או אל נמרוד. זה טבעי, אבל זה לא חלק ממערכת השיקולים. כולם מכירים אותנו, כולם יודעים להגיע אלינו. דווקא חלק מאלו שהם בחוג החברתי שלנו טוענים כאן לאפליה...

הסיבה שפירסמנו את הסרט של שמוליק - היא שהוא הכין אותו. אם אתה היית מכין סרט על חוצה ישראל - הוא היה עולה גם. וכנ"ל לגבי כל אחד אחר.

אבל למה להסתיר ולהסתתר?
את זה אני לא מבין.

גם אני לא מבין. אבל אם יש מי שחושב שזה טוב לו - שיהיה.

אסף.

Bernard
05-08-11, 17:14
אז אני אענה לטענה הזו, ולמרות שאני חושב שכל מי שקרא את התגובות הקודמות שלנו כבר קרא תגובה, אני אחדד.

אין שום אפליה - על שום רקע - בין עסק זה או אחר בתחום ה 4X4 בישראל, במה שנוגע לסיקור בג'יפולוג.

ובהרחבה - בזמננו הפנוי והמוגבל אנחנו כותבים על הרבה דברים, כולל מדי פעם על כלי רכב מיוחדים ועל אירועים מיוחדים בסדנאות או עסקים אחרים. במקרה הנוכחי, כתבנו על הטופי טראק כי הזמינו אותנו לסיבוב. כתבנו על הדברים האחרים שקורים בפרדס חנה, כי כבר היינו שם. אם אתה תזמין אותי לסיבוב על כלי שבנית ויש מה לכתוב עליו - אני בא קטונתי. אני מקווה שתסתפקו באיזה שירשור קטנטן שאעלה בקרוב, על מה שעוללתי לריינג'. אם ברוך היה מזמין אותי - הייתי בא. אם רוקסוליד היו מזמינים אותי - הייתי בא. וכן הלאה לגבי כל אחד אחר (ותסלחו לי שאני לא רושם כאן את כל העסקים בתחום ה4X4 בארץ).
אני יכול להעיד שלגבי חלק מהעסקים שהוזכרו בדיון הזה וטענו לאפליה, יש כאלו שאנחנו ביקשנו מהם לעשות פיצ'רים על רכבים מעניינים שעברו אצלם - בתור בקשה שלנו, לא חיכינו להזמנה (גם זה קורה לפעמים) - וקיבלנו תשובה שלילית.
לגבי ענייני חברות וכן הלאה - נכון, יש עסקים שדווקא יותר מקורבים אישית אלי, או אל דרור, או אל נמרוד. זה טבעי, אבל זה לא חלק ממערכת השיקולים. כולם מכירים אותנו, כולם יודעים להגיע אלינו. דווקא חלק מאלו שהם בחוג החברתי שלנו טוענים כאן לאפליה...

הסיבה שפירסמנו את הסרט של שמוליק - היא שהוא הכין אותו. אם אתה היית מכין סרט על חוצה ישראל - הוא היה עולה גם. וכנ"ל לגבי כל אחד אחר - כ"כ הרבה מדברים על הסרטון ואני בכלל לא ראיתי אותו. חייב לחפש.

לגבי כל השאר, לא (רק) אותי צריך לשכנע. אני לא מרגיש ניזוק/נפגע כעסק. אני חושב שלבד מההתייחסויות בשרשור פה, כדאי ש"תיפגשו" עם הנפגעים/"נפגעים" ותדברו על זה.
חבל שקבוצה תורמת (בלי מרכאות) תרגיש נפגעת ותעזוב - כולם יפסידו. כולם.
אסף.
...

zivo
05-08-11, 17:44
זיו, אם זו התלונה - ואני מצטט:

אז אני אחדד את התשובה - הוזמנו לסיור וסיבוב על הרכבים, מצאנו לנכון לחלק את החומר לשלוש גלריות ושתי כתבות. האם היה נכון יותר בדיעבד לאחד לכתבה גדולה אחת? יתכן. זה חלב שנשפך. מה שאני מבטיח, זה שלא עמד כאן שום שיקול זר - אין כאן קונספירציה, זה לא תוכן בתשלום, להד"מ. כמו כן אין הפלייה חיובית או שלילית נגד אף אחד.

מספיק ברור זיו?

אני רוצה להודות לברנרד ששכנע בדבריו שכדאי הפעם לנסות לא להגיש את הלחי השנייה אלא לענות, למרות שההאשמות הן חסרות בסיס - אני לא סתם משתמש באנלוגית האחות. לשמחתי השרשור אכן לקח כיוון חיובי, ומעז יצא מתוק - קיבלנו שתי הזמנות לנסיעות מבחן על כלים, אחד מהם בשלבי בנייה מתקדמים שאני לפחות לא הייתי מודע בכלל לבנייתו.
כן נמרוד, הדברים האלו ברורים.
ותתפלא, בניגוד לאחרים פה, אני חושב שזו זכותך לנהל את הפרסום והכתבות באתר לפי איך שנראה לך - אחרי הכל אתה הבעלים.
כל מה שצריך, זה שקיפות ודיון עניני.
מצטער, אבל לפחות בהתחלה, הדיון היה אמנם מרוסן, אבל היה דו-שיח של חרשים. אנשים טענו לבעיתיות "א" ואתם עניתם על " ב + ג + ד.." (גם אם התכוונתם \ חשבתם שאתם עונים להם).

אסף ונמרוד,
מעולם לא חלקתי על היושרה ועל הכוונות שלכם (וגם לא על הידע הטכני הרב), אני פשוט חושב שההתנהלות התיקשורתית שלכם קצת בעיתית, וחבל.
לנהל אתר זה מקצוע בדיוק כמו כל מקצוע אחר, והאתר הזה כבר מזמן לא בגודל של תחביב.
יתרה מזאת, לנהל פורומים, זה בכלל "חגיגה" שלמה.
אסף יכול להעיד, שבעבר כבר הזהרתי אותו ממה שנראה לי כספינים, ושלא יפול בפח, וגם התכתבי איתו , ולא פעם אחת, לגבי ההתנהלות התיקשורתית.
רצף התלונות בחודשים האחרונים, והפרישה של מספר משתמשים שבחרו להקים אתר חדש מעידים שיש בעיה.
זו בעיה תיקשורתית (אני ממש לא רואה בעיה בתכנים של האתר או ברמה של רוב הכותבים), זה בעיקר בהתנהלות שלכם מול המשתמשים.
חבל שאתם לא מפנימים, וממשיכים לפול לבורות האלו. אחרי הכל, אתם לא האתר הראשון והגדול בעולם.

בהצלחה
זיו

דרך אגב - מי שבונה גדולות ונצורות על תקציבי הענק שיזרמו לענף בעקבות החקיקה........שיכין לעצמו מזרונים, לפחות שהנחיתה לא תהיה כואבת.

Bernard
05-08-11, 20:30
וואללה!!!

סרט גדול!
4 מצלמות, כולל ON-BOARD ואפילו מסוק, ערוך טוב, זורם - מקצועי!
אני מוריד את הכובע בפני עידו.

ואתם לא מבינים מה הטענות של ברוך ולמה הן עלו?!!
חברים, עם כל הכבוד, זו התתממות ואו אטימות שלא לומר אוטיזם ותסלחו לי על הבוטות.

בכל הסרט הארוך,אין ולו מוטיב אחד של עיתונות/מידע ל"ציבור"/תרומה לחברי האתר -וגם אין בו את התמימות והאוטנטיות של הסירטונצ'יק של זוקי-פרו.
כל הסרט הזה הוא סרט תדמית ויחסי ציבור לעידו.
אני באמת מעריך את העבודה שנעשתה על הסרט והתוצאה מקצועית לגמרי (לעניות דעתי)..
אבל מקומו (הטבעי) של הסרט באתר האינטרנט של עידו ובמצגות שהוא עורך ללקוחות פוטנציאלים - לא בעמוד ראשי של אתר קהילת 4X4.
ואחרי זה עוד שתי כתבות שער?!

נמרוד ואסף וחנן.
אני מקבל את כל ההסברים שהעלתם פה אבל קחו צעד אחורה ותסתכלו שוב על הדברים.
אני לא חושב שזה צריך להיות ולהראות כך.

ברור שאנחנו מדברים על חלב שנשפך אבל על דברים כאלה צריך לחשוב מראש - זה פשוט לא נראה טוב, לדעתי.
כמו שזיו אמר, זה כבר לא אתר חובבני (ובטח שלא הסרט הזה).

אני לא בטוח שבמקום ברוך הייתי חושב/מפרש אחרת.
זה האתר שלכם אבל בלי כל החברים/מבקרים זה יהיה קצת פחות נחמד. אל תעשו רק מה שבא לכם, כמו שאחדים פה חושבים שזו זכותכם (בצדק).
זה לא ברוך נגד כולכם.
תפתרו את (המצב ה)זה, שלא יתדרדר - חבל.

וזיו, לפי ההשקעה בסרט (ואני לא מדבר רק על הכסף), נראה לי שבונים על זה והולכת להיות פה מלחמת עולם...

lizard
05-08-11, 21:08
וואו כמה מלל, מזל שזה לא מהדורה מודפסת של ג'יפולוג. הייתם יכולים לעטוף חצי מהדגה בארץ.

לא מבין מה הטענות נגד האתר. נאמר במפורש, תזמינו לנסיעות מבחן- תקבלו כתבה. אם כבר אפשר לומר שדרור ושות' מוכרים כתבות תמורת נסיעות בכלים מענינים, נו שווין.
לומר שג'יפולוג חף מאינטרסים? גם את זה אני לא אומר כי אני יודע שכן. לא נכנס לזה, לא רוצה לחטוף BAN שוב.

לומר שעידו כהן מקבל חשיפה מוגברת? עם כל הכבוד לשאר הסדנאות והצוותים, על מה הבכי? תשקיעו בפרסום (והאתר הזה הוא הבמה הכמעט יחידה לזתחום הזה) ותקבלו חשיפה.

נאמר פה שההתמרמרות היא על זה שבעצם זו כתבה שאמורה להיות אבייקטיבית והיא בעצם פרסומת במסווה? נניח שכן אז מה? אתם ילדים קטנים שלא מבינים את זה? אין דבר כזה אובייקטיבי. עבר מן העולם. הכול זה אינטרסים אבל לפחות אתם עכשיו יודעים שגם אתם יכולים לעשות את זה.

כמו שאני רואה את זה, הבכייה פה היא על זה שסדנא אחת מקבלת חשיפה כביכול על חשבון אחרות. לי עושה רושם שזו הסדנא היחידה שטורחת להזמין לנסיעות מבחן ושיש לה באמת מה לחדש בפרקי זמן קצרים.

אין מן הכתוב להמעיט בכל הסדנאות המעולות והנפלאות שיש. אישית אם הייתי מסוגל לכתוב מאמרים הייתי שמח להרים את הכפפה ולסקר את כולן (טוב כמעט כולן). לצערי אני לא יודע לכתוב כל כך טוב (רק תגובות עוקצניות ושאלות קיטבג בפורומים)

lizard
05-08-11, 21:12
כתבתי פה תשובה לברנארד על הסרט אבל החלטתי שהיא לא לעניין :-) תתעלמו.

סוזי המשתוללת
06-08-11, 00:38
וואללה!!!

סרט גדול!
4 מצלמות, כולל ON-BOARD ואפילו מסוק, ערוך טוב, זורם - מקצועי!
אני מוריד את הכובע בפני עידו.

ואתם לא מבינים מה הטענות של ברוך ולמה הן עלו?!!
חברים, עם כל הכבוד, זו התתממות ואו אטימות שלא לומר אוטיזם ותסלחו לי על הבוטות.

בכל הסרט הארוך,אין ולו מוטיב אחד של עיתונות/מידע ל"ציבור"/תרומה לחברי האתר -וגם אין בו את התמימות והאוטנטיות של הסירטונצ'יק של זוקי-פרו.
כל הסרט הזה הוא סרט תדמית ויחסי ציבור לעידו.
אני באמת מעריך את העבודה שנעשתה על הסרט והתוצאה מקצועית לגמרי (לעניות דעתי)..
אבל מקומו (הטבעי) של הסרט באתר האינטרנט של עידו ובמצגות שהוא עורך ללקוחות פוטנציאלים - לא בעמוד ראשי של אתר קהילת 4X4.
ואחרי זה עוד שתי כתבות שער?!

נמרוד ואסף וחנן.
אני מקבל את כל ההסברים שהעלתם פה אבל קחו צעד אחורה ותסתכלו שוב על הדברים.
אני לא חושב שזה צריך להיות ולהראות כך.

ברור שאנחנו מדברים על חלב שנשפך אבל על דברים כאלה צריך לחשוב מראש - זה פשוט לא נראה טוב, לדעתי.
כמו שזיו אמר, זה כבר לא אתר חובבני (ובטח שלא הסרט הזה).

אני לא בטוח שבמקום ברוך הייתי חושב/מפרש אחרת.
זה האתר שלכם אבל בלי כל החברים/מבקרים זה יהיה קצת פחות נחמד. אל תעשו רק מה שבא לכם, כמו שאחדים פה חושבים שזו זכותכם (בצדק).
זה לא ברוך נגד כולכם.
תפתרו את (המצב ה)זה, שלא יתדרדר - חבל.

וזיו, לפי ההשקעה בסרט (ואני לא מדבר רק על הכסף), נראה לי שבונים על זה והולכת להיות פה מלחמת עולם...

ברנרד
1) בסרט היו 8 מצלמות ולא 4 !!!!
2)בסרט היה מסוק ו5 רכבי קבוצה מתוכם רכבים בהתנדבות בכל רכב לפחות ארבעה ג'לובים שוב בהתנדבות
3)הסרט נעשה עלי ידי על קבוצת irt כי מבחינה טלויזיונית היא הקבוצה הכי צבעונית בעיניי עם אנשים שנותנים את השואו הכי טוב ואותי כיוצר טלויזיה זה מה שמעניין
אם תצליח לנתק את הסרט מקונוטציית הויכוח ותשפוט אותו באמצעים טלויזיונים נטו ,אז תגיד לי האם מדובר על מסמך דוקומנטרי מעניין או לא

אני מכיר אותך בצורה שטחית ביותר (ריינג' שחור ?) אך על פניו לפי צורת ההגנה שלך אתה לא שקוף לגמרי
אני לא מתבייש להגיד שאני עושה את הסרטים של קבוצת irt בשלש שנים האחרונות אבל גם יכול להגיד לך שאני מסקר את הספורט המוטורי כבר למעלה מ
20 שנה עם ארכיון גדול מאד http://www.youtube.com/user/sergiokonstanza
ובכל זאת אם תסתכל היטב תראה שאיפשהו טרחתי לצלם את irt גם כשבקושי הכירו אתי ואני אותם !!
פשוט כי מבחינה טלויזיונית הם מעניינים (יחד עם איציק מיני בזמנו וגיא רפאל וכו' )

כלל בסיסי בטלויזיה הוא שעצם הצבת המצלמה במקום x במקום ב y כבר פוגעת באובייקטיביות ולכן אין אובייקטיביות עיתונאית - הכל פיקציה
עצם מסגור התמונה על ידי מסגרת הפריים היא סובייקטיבית בעליל (עינו של הצלם )
שלא לדבר על שלב העריכה שבו מישהו בוחר עבורך מה תראה ,איך ,וכמה !!!
כל הסיפור הוא המסה של הכתבות סרטים וכו שיצאו בבת אחת
על זה נאמר timing is everything

ואגב מבחינה שיווקית השרשור הזה הוא הדבר הכי טוב שקרה לעידו ולסדנא כי זה מחזיק אותו בכותרות המון זמן !!!

ומבחינת הסרט כנראה שנכשלתי כי המטרה הייתה להעביר לצופה את החוויה של מה זה להיות חלק מקבוצת מירוץ ולנסות כמיטב היכולת באמצעים הנתונים
להעביר את תחושות אנשי הצוות ,ההתרגשות ,המתח, האדרנלין,ההתנהלות המקצועית והאישית וההתמודדות של כל אחד ואחד עם הסיטואציה
הכי קל היה לי לעשות קליפ על המירוץ כבר בזמן הנסיעה מאילת אבל זה לא מעניין אותי
בקיצור
מי שלא טוב לו יכול להצביע ברגליים ,להקים אתר חדש, ושם לעשות מה שהוא רוצה
כאן באתר הזה יש בעל ביית
הוא מחליט על פי ראות עיניו ולא חייב דין וחשבון לאף אחד
בגללו חלק ב' של הסרט מתעכב כי אם הוא היה מעלה אותו לסרוור שלו כפי שביקשתי לפני היוטיוב אז אתם כבר הייתם רואים את חלק ב :rolleyes:

talw
06-08-11, 01:30
http://www.youtube.com/watch?v=DRp54YQRXdo

-->