PDA

צפייה בגרסה מלאה : תעוד מצולם של בניית רכב העבירות החדש של ברוך המסגר

dbaruch
05-08-11, 16:52
לאחר 3 שנים שבהן נהנתי רבות ממפלצת העבירות האדומה שמוכרת כאן גם מתחרויות קרוס קאנטרי וגם ממלך הגבעה לקחתי החלטה לפרק אותה ולבנות את כלי העבירות החוקי הראשון . מתקונת הבנייה והרעיון הגיעו משני כיוונים 1: הרכב של tim cameron הירוק שלדת צינורות חסופה שעליו אני חולם כבר זמן ארוך ו2: מנוע שנמצא בסדנא של קרט 24 כבר כמה שנים כאילו אומר לי בוא אלי . מדובר במנוע 454 ביג בלוק כולל סופר גרגר עילי ומערכת ניהול מנוע שיודע להוציא המון כוח . בפגישה ביני לבין אילן קרט הוחלט כי יוצאים לדרך שמשלבת גם בנייה חוקית גם מימוש חלומות שלי ושל אילן בשאיפה לבנות את רכב העבירות הטוב , החזק , והיפה ביותר !!!
אני רוצה לשתף את חברי הפורום בכול תהליך הבנייה עד כמה שאוכל בתמונות ואני אשמח לקבל ביקורת בונה . בשלב הזה התמונות הם של פירוק הרכב וההכנה לבניית הכלוב.

נמרוד
05-08-11, 17:11
אתה מתכוון לטים קמרון הזה? וואה... זה הולך להיות מרשים... בהצלחה!

46390

dbaruch
05-08-11, 17:33

46390

מכיוון ובארץ ישנם חוקים לגבי כלוב ועובדים לפי תקינה ארופאית אז הכלוב נבנה לפי התקן ואת העיצוב נבצע בקידמת הרכב ובאחוריו . מערכת המיטלים והסרנים מוטות רדיוס ובולמים נשארת בדיוק כמו שהיא לא נוגעים . כמו שנאמר " סוס מנצח לא מחליפים" הרעיון של שילדה חסופה מאוד מוצא חן בעיני גם מהפן העיצובי וגם כי אני בא מהתחום . מה שנשאר זה לבחור את בעל המקצוע " האמן" שידע להביא את הרעיון העיצובי הזה לידי ביצוע במסגרת המגבלות של החוק כאן .עבודה בכיפוף , עירגול צינור זו מומחיות בפני עצמה ואת זה אני מצפה לישם בפרויקט הזה .

Tom Bril
05-08-11, 17:42
הייתי הולך על עידו לוריה, בהצלחה בפרוייקט

dbaruch
05-08-11, 17:46

46390

אני מתקוון בדיוק לזהhttp://www.youtube.com/watch?v=e7m62sicj7M&feature=related

מאיר רוטברג
05-08-11, 18:13
בהצלחה. יהיה מלהיב לעקוב אחרי התהליך

dbaruch
05-08-11, 18:33
בהצלחה. יהיה מלהיב לעקוב אחרי התהליך

מה שיפה כאן שאני העמדתי לוח זמנים מאוד צפוף כתנאי ראשוני לביצוע הפרויקט וזה שההשקה תתבצע במפדש גיפולוג ב23 בספטמבר . ורק לאחר שקיבלתי את ההסכמה ללוח הזמנים יצאנו לביצוע מה שמשאיר לבונים 6 שבועות לבנות מחדש את הרכב מה אתם אומרים משימה אפשרית.???

lizard
05-08-11, 18:39
בהצלחה, אם אתה צריך ליווי של בוחן טכני על מנת שלא יעשו טעויות אני אשמח לעזור. בחינם.

savyon
05-08-11, 18:43
אם יש חוזה, צריך לעמוד בו.
השאלה היא: מה הפיצוי, לפי החוזה, באם לא עומדים בלוח הזמנים...:rolleyes:?

סביון

NadavRally
05-08-11, 19:31
פסיכי לגמרי!!!

http://www.youtube.com/watch?v=rFQGdQlMEYo&feature=relmfu

לא הרבה סרטונים גורמים לי לרצות לנהוג במכונת עבירות...

חנן גולומבק
05-08-11, 22:08
בהצלחה.
חשופה ולא חסופה.

dbaruch
05-08-11, 23:34
כמו שאתם רואים נבנה מתקן שבעזרתו ניתן לסובב את הרכב בזמן הבניה 360 מעלות וכך להגיע לכל מקום נדרש . כל מוטות הרדיוס יורדים ועוברים ציפוי ניקל , הסרנים יורדים לניקוי חול וצביעה מחדש , והמשך יבוא !!!!!!

רפאל
06-08-11, 08:38
היי ברוך

קודם כל בהצלחה וכל הכבוד :)

בסרטון רואים דבר אחד בעייתי......

יותר מדי כח על פחות מדי משקל ! שים לב כי כל הזמן הגלגלים מחליקים ואין להם אחיזה.

לא רק כיפוף ועירגול צינורות הוא מומחיות.....
גם לדעת איך לבנות את כל החבילה זו מומחיות :rolleyes:

וכן ברוך......אם היה לי את התקציב הנכון גם הייתי בונה :D

בכל אופן
בהצלחה בבניה ותמשיך לעדכן....
אני אישית נהנה לראות
רפי

גל שחם
06-08-11, 09:19
רפי, זה יכול להיות גם סתם לחץ אוויר עודףףףףףףףף, הרבה עודף.
למרות שבמחשבה הראשונה,חשבתי מיד על יותר מידי כוח,פחות מידי שכל וטכניקה...

dbaruch
06-08-11, 09:40
היי ברוך

קודם כל בהצלחה וכל הכבוד :)

בסרטון רואים דבר אחד בעייתי......

יותר מדי כח על פחות מדי משקל ! שים לב כי כל הזמן הגלגלים מחליקים ואין להם אחיזה.

בכל אופן
בהצלחה בבניה ותמשיך לעדכן....
אני אישית נהנה לראות
רפי

רפי אני לא רואה את הבעיה של חוסר משקל כאן כחיסרון לחץ אוויר לא מתאים יכול להיות הבעייה של ההחלקות וגם סוג פני השטח {חלק או דרדרת }
באופן כללי איך אתה רואה את רכב העבירות במתכוונת הזו כשילדה חשופה ללא חיפויים.?

lizard
06-08-11, 09:42
אם ברכב הירוק עסקינן אז לדעתי הנהג רק רצה להתחרע :-)
הרכב עצמו לא לטעמי אבל הסרנים שלו זה משהו מיוחד. חולם עליהם בלילה...

lizard
06-08-11, 09:43
ברוך אתה תהיהי חייב, בגלל התקנון, קצת חיפויים. בייחוד בגג ובאיזור של מיכל הדלק.

dbaruch
06-08-11, 09:48
אם ברכב הירוק עסקינן אז לדעתי הנהג רק רצה להתחרע :-)
...

מיכה תפתח את הקבצים של הרכב הירוק ותראה איזה יכולות נהיגה יש לנהג ושנית מי כמונו יודע שהעבירות צריך ביצים גדולות ולפעמים גם עיניים עצומות בכדי להפוך את הבילתי עביר ל"זה מאחורי" .

טל חסיד
06-08-11, 10:00
הרעיון להעתיק את הרכב הירוק נחמד למרות שהבעלים שלו לא ניראה נהג מי יודע מה כשרואים את כל הסרטים של הרכב הזה נוסע. (לפי רמת הבניה והחלקים יש לו הרבה כסף)
מה שכן ברוך הרכב הזה שונה לגמרי מהרכב שלך זה שאתה מפרק, שלך עד כמה שרואים בתמונות עם מנוע אחורי וזה עם מנוע קידמי וסרנים אחרים אני חושב שיותר פשוט לבנות הכל מחדש לפי הרכב הירוק רק להשתמש במנוע והגיר בולמים אולי סרנים ומערכת ההגה וזהו, אבל את זה בסוף אתה תגיד אם היה שווה.

בהצלחה טל

lizard
06-08-11, 10:10
ברוך רואים שבסרטון לפחות במכשול הראשון הוא באמת נותן המון בגז וגם עם מצימים מלאי אוויר וכנראה לכן האוטו מחליק. התכוונתי שאולי הנהג פשוט רצה להתחרע ולא לעבור את המכשול בצורה מדוייקת ומהירה.

אני רואה עכשיו את הסרטים שלו ביוטיוב ולמרות שזה לא אומר הרבה
http://www.youtube.com/watch?v=l2ZVb-PpWrk&feature=relmfu

עושה רושם שהוא פשוט לא יודע לנהוג או שלרכב המון כוח.

רפאל
06-08-11, 12:59
היי ברוך

כמה דברים......

לדעתי רכב ללא חיפויים משמעותית יותר איטי (מאותו רכב עם חיפויים) באופי התחרויות שיש היום..... תחשוב על מעבר בוץ שבו כל ספר הדרך שלך מתמלא בבוץ. תחשוב על מעבר מים שבו כולך נרטב. וכן גם אני נסעתי ברכב עם חיפויים מינימליים ולכן אני מרשה לעצמי לכתוב זאת.
כמו כן מבחינה חוקית והתאמה לתקנון אתה חייב חיפויים מסויימים !!!!

לגבי הקונספט....... הרכב הנ"ל הינו עם מנוע קדמי השונה לחלוטין מהרכב הישן שלך שהינו עם מנוע אחורי. עקב כך מערכת המתלים הנוכחית שלך לא תתאים. כמו שכבר כתבתי לך..... יש לדעת להכין את כל החבילה בשלמותה :rolleyes:

אם הייתי עומד היום בפתחו של פרויקט דומה הייתי הולך על קונספט אחר לגמרי... ואל תשאל איזה כי אני לא מגלה - הרי מתי שהוא אני רוצה לתת לך בראש :D:D:D

וברוך.... עזוב אותך מעניני המשקל ומהויכוחים שכבר נדושו בנושא זה מעל גבי הפורומים הרבים..... כדי שתוכל למצות את כל הסוסים שיש לך במנוע צריך להעביר אותם לקרקע ! ואת זה צריך לדעת לעשות נכון.........

תהנה מהבניה ואני שמח לעכוב אחרי הנושא
רפי

yaron
06-08-11, 16:14
טים קמרון הוא אחד הנהגים הטובים ביותר בארה"ב בתחום ה - rock buggy . האגרסיביות בנהיגה וללא הורדת אויר נראית לנו כחוסר שכל אבל אצלם זה להראות למי יש יותר חזק ושלא נשבר.
ללא ספק הבאגי העכשווית של קמרון עלתה הרבה מאד אלפי דולרים ורואים זאת לפי איכות החלקים מהם היא מורכבת.( לנו בישראל אין יכולת להשיג חלקים custom made כאלה). מדובר בנאבות,ציריות,ידי סרן .. וכו'. הבאגי הקודמת של קמרון (fat girl ) מככבת ביו טיוב בעשרות סרטים.
בקישור תקבלו מושג על הטרוף:http://www.bustedknucklefilms.com/events/maymadnessvideos/

yaron
06-08-11, 16:23
מטורפים :

http://www.bustedknucklefilms.com/category/videos/

GodsFather
07-08-11, 12:42
השאלה היא - איזה צבע תהיה השלדה החשופה ? אחרי האדום הכל כך אטרקטיבי הזה :)

ברוך, בהצלחה!

dbaruch
07-08-11, 20:52
4658046579. יש עידכונים לשרשור הבניה
1 הסרנים ירדו כמו כן גם הבולמים והמוטות רדיוס כול החבילה נשלחה לניקוי חול וצביעה בגוונים החדשים .

2. הרכב כולו נתפס על הסטנד שאותו אני מכנה בשם " התרנגול בגריל " ככה ניתן לסובב אותו 360 מעלות בכדי להגיע לכל מקודת ריתוך בקלות

3. צבע הרכב אדום פררי לוהט!!!!!
תמונות להנאתכם 4657246573465744657546576465724657346574 4657546576

יריב קלר ברוך
07-08-11, 21:44
שהיה בהצלחה תמשיך לעדכן ממתינים לך במפגש מספר 4 :p

GodsFather
08-08-11, 05:19
עשה טובה לעצמך ותביא מצלמה קצת יותר נורמלית. אתה עושה עוול לתיעוד הפרויקט שלך. בטח ובטח כשיחזרו החלקים מצביעה וכמובן כשהכל כבר יהיה מורכב.

lizard
08-08-11, 06:48
ברוך אתה חייב לצלם טוב טוב את תהליך הבנייה כי תדרש להציג את התמונות בתהליך הרישוי של הכלי. כלים מבנייה עצמית נדרשים להראות ע"י צילומים את תהליך הבניה. תדאג שהתמונות תהיינה ברזולוציה טובה (מצלמה דיגיטאלית ולא מצלמת טלפון אלא אם כן היא מאוד איכותית) ותצלם את עצמך ליד הכלי בשלבים השונים (ליתר בטחון :-)).

שי משה
10-08-11, 12:38
נפו מזל טוב

אין אין אתה פשוט ...................אין לי מילים כול הכבוד על ההשקעה מסתבר שמאוד קשה לשבור אותך . לגבי המנוע פשוט חלום רטוב של כול גיפאי

חזי בצלאל ואילן קרט חובת ההוכחה עליכם אני בטוח שתרגשו אותי .בהצלחה

dbaruch
11-08-11, 18:23
נפו מזל טוב

אין אין אתה פשוט ...................אין לי מילים כול הכבוד על ההשקעה מסתבר שמאוד קשה לשבור אותך . לגבי המנוע פשוט חלום רטוב של כול גיפאי

חזי בצלאל ואילן קרט חובת ההוכחה עליכם אני בטוח שתרגשו אותי .בהצלחה

פשוט מה? מה לא ברור לך שאותי לא שוברים אולי רק לרגע אבל כשאחזור זה כבר יהיה סיפור אחר לגמרי . בינתיים הגיעו הצינורות שנקנו מיובל מלמד לסדנה גם הכיפופים הגיעו מכל כיפוף והתוכניות הראשוניות אושרו . בשבוע הבא הכוונה לבנות את הכלוב ולאשר אותו סופית .אני רוצה לשמוע כאן דעה עד לתאריך 23 לספטמבר יהיה גמור או לא .

יריב קלר ברוך
11-08-11, 19:52
פשוט מה? מה לא ברור לך שאותי לא שוברים אולי רק לרגע אבל כשאחזור זה כבר יהיה סיפור אחר לגמרי . בינתיים הגיעו הצינורות שנקנו מיובל מלמד לסדנה גם הכיפופים הגיעו מכל כיפוף והתוכניות הראשוניות אושרו . בשבוע הבא הכוונה לבנות את הכלוב ולאשר אותו סופית .אני רוצה לשמוע כאן דעה עד לתאריך 23 לספטמבר יהיה גמור או לא .

ברוך חמוד שלי כל העונות אף אחד לא שבר אותך אז מפגש חברים עם סבן 82 וכמה סופות גרם לך לקחת את הרכב הכי חזק בליגה ולהפוך את הרכב לתרנגול שחוט?

מעניין מאוד.

חברים להיזהר התמונות קשות לצפייה לא לילדים שי משה ממך אני ממש מבקש לא להגדיל את התמונה

כמובן שמתרנגול שחוט יצמח מיני רובוטריק העים זה יספיק לגולייט {ברוך המסגר} לנצח הפעם

ניסים55
11-08-11, 21:14
ברוך חמוד שלי כל העונות אף אחד לא שבר אותך אז מפגש חברים עם סבן 82 וכמה סופות גרם לך לקחת את הרכב הכי חזק בליגה ולהפוך את הרכב לתרנגול שחוט?מעניין מאוד.חברים להיזהר התמונות קשות לצפייה לא לילדים שי משה ממך אני ממש מבקש לא להגדיל את התמונהכמובן שמתרנגול שחוט יצמח מיני רובוטריק העים זה יספיק לגולייט {ברוך המסגר} לנצח הפעם אכן תמונות קשות יריב...תראה לקחת כלי עבירות כזה שרירי ולהפוך בגלל יום שישי אחד לכלי צנום וחסר דעה זה אכן דבר קשה מאוד אך הפעם אני חושששששב שמחכה לנו הפתעה נעימה וחסרת מעצורים אבל אני מקווה שהתסריט הזה לא יחזור על עצמו בתחרות הבאה בהצלחה ברוך מכל הלב אבל ראה הוזהרת גם אם צריך לשים מנוע של d10 בשביל לתת בראש אז נשים!!בהצלחה מסגר יקר

dbaruch
11-08-11, 23:51
אחים יקרים אני נלחם בשביל לנצח ושם את הכול עם זה לא יספיק אז אני לא יודע לאן ללכת . אבל לדעתי בסיום הפרויקט אני עולה 10 דרגות מעל המקום שבוא הייתי ואל פי הסרטים שראיתי הפערים לא כל כך גדולים וזה שהמנוע שאיתו נלחמתי שווה לתחת . אבל למרות שידעתי שאני מפסיד הגעתי למלחמה ונתתי מה שאפשר. אז תתכוננו כי אני הולך להפתיע ובגדול !!!!!!

יריב קלר ברוך
12-08-11, 01:04
אחים יקרים אני נלחם בשביל לנצח ושם את הכול עם זה לא יספיק אז אני לא יודע לאן ללכת . אבל לדעתי בסיום הפרויקט אני עולה 10 דרגות מעל המקום שבוא הייתי ואל פי הסרטים שראיתי הפערים לא כל כך גדולים וזה שהמנוע שאיתו נלחמתי שווה לתחת . אבל למרות שידעתי שאני מפסיד הגעתי למלחמה ונתתי מה שאפשר. אז תתכוננו כי אני הולך להפתיע ובגדול !!!!!!

ממתינים מצפים תעלה את הרף אני מקווה אז גם אנחנו נצא לסבב שידרוגים!

שהיה בהצלחה

dudibagi
12-08-11, 09:31
גם הכיפופים הגיעו מכל כיפוף והתוכניות הראשוניות אושרו

אתם לא מכופפים לבד את הצינורות???

lizard
12-08-11, 12:21
קשה לכופף את הפרופילים האלה לבד בצורה טובה. אלא אם כן יש מכופפת טובה. עובי הדופן מאוד נמוך וגם המידות קצת בעייתיות. לדעתי הכי נכון זה לכופף במקום מסודר שגם נותן אחריות אם הפרופיל מתקלקל. בכל זאת פרופיל יקר...

dbaruch
12-08-11, 14:53
אתם לא מכופפים לבד את הצינורות???בכדי לאשר את הרכב חוקית הוצאנו תוכניות עבודה וגם תוכניות לכיפוף ממוחשב ככה יוצא שהחלקים מגיעים במדוייק להרכבה .

dbaruch
20-08-11, 18:27
תמונות מהתקדמות העבודה בסדנה כלוב שעבר אישור סופי אצל יובל מלמד ומנוע שנכנס לעבודה ויורכב ככול הנראה ביום שלישי על הרכב . סרנים עברו ניקוי חול ומוכנים לצביעה מחדש . ומערכת פלטה שתורכב על הרכב .להנאתכם שם הפרויקט שנבחר ומלווה את תחושות הבטן גם שלי וגם של אילן הוא כמו שמופיע על הבנר הגדול בסדנה והוא פרויקט החלומות של ברוך ואילן 4693946950469494694846947469464694546944 4694346942469414694046951

six 4 life
20-08-11, 20:04
מי בנה את הכלוב?

dbaruch
20-08-11, 20:15
עשה טובה לעצמך ותביא מצלמה קצת יותר נורמלית. אתה עושה עוול לתיעוד הפרויקט שלך. בטח ובטח כשיחזרו החלקים מצביעה וכמובן כשהכל כבר יהיה מורכב.

זה מה יש ועם זה ננצח !!!!!!

disckobi
20-08-11, 21:59
ברוך ידידי,

שיהיה בהצלחה, נראה מדהים ..........
באמת שאי אפשר עליך,

קובי.

מלמד
21-08-11, 08:16
ברוך שלום רב

יובל מלמד מלווה את הפרויקט לא מאשר אותו....את זה נבחן ברגע האמת ..... טכניון + ברוך לביא .

שי משה
21-08-11, 11:51
מי בנה את הכלוב?

חזי בצלאל סדנת ראלי ארט כולל את התיכנון הממוחשב

שי משה
21-08-11, 11:55
איזה צוות יובל מלמד הגדול חזי בצלאל אילן קרט ויניב והכי חשוב מטומטם אחד גדול או קטן או גדול בקיצור ברוך המסגר המכונה "פומיקי "

יריב קלר ברוך
21-08-11, 12:05
פומיקי הכלוב לא דומה ליצירה שאתה כל כך רוצה !
http://www.youtube.com/watch?v=e7m62sicj7M&feature=relmfu
למה?

dbaruch
21-08-11, 19:58
ברוך שלום רב

יובל מלמד מלווה את הפרויקט לא מאשר אותו....את זה נבחן ברגע האמת ..... טכניון + ברוך לביא .
יובל שלום רב . טכניון אני מבין מכיר ויודע אבל מה תפקידו של ברוך לביא זה לא ברור לי .

dbaruch
21-08-11, 20:10
איזה צוות יובל מלמד הגדול חזי בצלאל אילן קרט ויניב והכי חשוב מטומטם אחד גדול או קטן או גדול בקיצור ברוך המסגר המכונה "פומיקי " השאלה הנשאלת כאן היא איפה אתה { שי } בכול העניין אני חושב שיריב יענה יותר טוב ממני !!!!!!

dbaruch
21-08-11, 20:37
פומיקי הכלוב לא דומה ליצירה שאתה כל כך רוצה !
http://www.youtube.com/watch?v=e7m62sicj7M&feature=relmfu
למה?ריב אין באפשרותי לבנות רכב תיקני בארץ לפי התקנות שיהיה זהה לזה של תים קמרון אבל אני מנסה לשלב בין הדברים ולהגיע בסופו של דבר לרכב שהוא גם חוקי וגם יפה ומיוחד וימים יגידו .........

dbaruch
21-08-11, 20:42
איזה צוות יובל מלמד הגדול חזי בצלאל אילן קרט ויניב והכי חשוב מטומטם אחד גדול או קטן או גדול בקיצור ברוך המסגר המכונה "פומיקי " מטומטם או לא אבל דבר אחד ברור פתחתי עליך פער שגם בעוד 10 שנים לא תסגור אז שב בשקט ותהנה כי בסופו של דבר גם אתה תהיה ספונסר לרכב שלי והשלט יוסי במות ישב אחר כבוד ברכב העבירות הטוב בארץ . מה שמזכיר לי מה קורה עם הברזליה שלך יש התקדמות!!!!

יריב קלר ברוך
21-08-11, 23:05
מטומטם או לא אבל דבר אחד ברור פתחתי עליך פער שגם בעוד 10 שנים לא תסגור אז שב בשקט ותהנה כי בסופו של דבר גם אתה תהיה ספונסר לרכב שלי והשלט יוסי במות ישב אחר כבוד ברכב העבירות הטוב בארץ . מה שמזכיר לי מה קורה עם הברזליה שלך יש התקדמות!!!!

יש משפט שאומר בנפול אויבך על תשמח !
אז אני אשמח עם שי ישמיש את האנדרטה הכתומה של יוסי במות ויעמוד על קו הזינוק .
עם לא זה יעציב אותי אבל עדיין יגרום לי לרדת על שי שהכול נטו מהשתפנות ופחדנות {למרות שאולי רק אולי זה לא כך}

בהצלחה ברוך ניפגש בסוף

dbaruch
28-08-11, 18:49
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.269047589791368.115936.1000005838 76316&type=1
מספר תמונות שמעידות על התקדמות העבודה בסדנה כלוב הבטיחות הסתיים וברגעים אילו ממש צובעים בפילר כהכנה לצבע . מחר תחילת מלכת ההרכבה שכוללת סרנים , מוטות רדיוס , גיר טרנספר . גולת הכותרת בפרויקט ההה מנוע יורכב ביום חמישי ואז ניכנסים לחשמל ואיבזורים הפרונט המעוצב יורכב רק לאחר הכנסת מיכל הדלק החדש שגם הוא הוחלף באחד תיקני .

בשלב הזה של העבודה אני רוצה להודות למר חזי בצלאל מסדנת רלי ארט שעמל על הכלוב ודאג לשמור על כול התקנים והחוקים שלפעמים לא התאימו את דעתי ורצונותי ולמרות כל זה יצאה עבודה מרשימה ויפה שתפאר את רכב העבירות היפה ביותר בארץ וכמו שאמרתי לא פעם הבניה של הכלוב ברכב הזה למעשה היא בניית הרכב עצמו ולכן יצאה נפשי מדאגה אבל הסוף כן הסוף של שלב זה בבנייה נראה נהדר ועל כך ת ו דה גדולה .

יריב קלר ברוך
28-08-11, 20:57
תמשיך להתקדם ממתינים לתוצאה הסופית

dbaruch
01-09-11, 22:49
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.271256206237173.116364.1000005838 76316&type=1

העבודה בשיאה מתקדמת בקצב מעולה ויש תחושה שהזמן שניתן לביצוע הוא לא דמיוני אלה מציאותי . בשלב זה של העבודה כבר יש סרנים והרכב על הגלגלים . כיסאות הגיעו ומתחילים למתקו את כל הרכיבים הסביבת הנהג . יום שני בשבוע הבא יעלה גם המנוע על הרכב והחלקים המעוצבים שנשלחו לחיתוך ממוחשב . יש תמונות בפיסבוק וגם כאן שמראות את התקדמות העבודה להנאתכם .

יריב קלר ברוך
02-09-11, 01:41
יש מועד אפשר לרשום תאריך לדו קרב ?

savyon
02-09-11, 01:45
יש עוד 22 יום למפגש ג'יפולוג,
יהייה מוכן??????

סביון

lizard
02-09-11, 07:13
בהמשך לדיון שנערך פה בקשר ל"למה לעזעזל הם לא מורידים אוויר בצמיגים", יש כתבה מאוד מעניינת בפירטים4X4. אתר אמריקאי גדול מאוד לג'יפים וסםורט מוטורי.

http://www.pirate4x4.com/feature/cameron-2011/index.php

מתברר לפי הכתבה שהם לא מורידים אוויר כי באיזור בו הם נוהגים העבירות של הרכב מבוססת על כך שהרכב יקפוץ מעל המכשול על מנת לנסות להשיג אחיזה.

תהנו.

ד ו ר ו ן
02-09-11, 07:33
בהמשך לדיון שנערך פה בקשר ל"למה לעזעזל הם לא מורידים אוויר בצמיגים", יש כתבה מאוד מעניינת בפירטים4X4. אתר אמריקאי גדול מאוד לג'יפים וסםורט מוטורי.
http://www.pirate4x4.com/feature/cameron-2011/index.php
מתברר לפי הכתבה שהם לא מורידים אוויר כי באיזור בו הם נוהגים העבירות של הרכב מבוססת על כך שהרכב יקפוץ מעל המכשול על מנת לנסות להשיג אחיזה.
תהנו.
אכן כתוב שהוא בכוונה נכנס עם הראש בקיר עם מתלים קשים כדי לקפוץ מעל מכשולים אבל לא כתוב כלום על לחץ אויר בגלגלים, איפה ראית משהו על לחץ אויר?
הם אפילו מציינים שהרכב לא יצטיין ביכולת שיכוך ועקיבת מתלה בגלל המתלים הקשים ביחס לרכבים אחרים בקטגוריה בארה"ב.
תזכור שבצמיג כ"כ גדול, גם בלחץ אויר נמוך מאד לא נראה פחוס, תעיף מבט בצמיגי משאיות ותבדוק ל.א. ביחס למשקל והוא כן נוסע עם בדלוק, מה שדוקא מרמז שהלחץ אויר לא גבוה במיוחד, אולי לא נמוך מאד אבל גם לא בלחץ מלא.
ספק אם ניתן להשליך מסגנון נהיגה מאד ארגסיבי למשהו שהוא לא באגי תחרויות משוריינת ומתוכננת לקפיצות, במיוחד כשהוא מצוטט שם לגבי הצורך במכלולים סופר-חזקים.

lizard
02-09-11, 10:53
הייתי בטוח שערכתי את ההודעה והסרתי את הקטע של האוויר, לא נורא. בכל מקרה לי זה נראה שהם לא מורידים אוויר. גם עם צמיג גדול בעת נפילה של החלק הקדמי מכל הקפיצות שלהם שם אז אני חושב שזה היה צריך לבוא לידי ביטוי במידה והצמיג לא היה מנופח מאוד. לדעתי הם מנפחים אותם כמה שאפשר רק כדי לקבל את אפקט הכדורסל.

לא הבנתי את המשפט האחרון שלך.

ד ו ר ו ן
02-09-11, 20:27
ההתייחסות היתה למשפט הזה שלך, שלדעתי מעוות את הרעיון שלהם מאחורי טכניקת הקפיצות.
הם לא מדברים על קפיצה לשם אחיזה אלא קפיצה לשם דילוג מעבר למכשול.
זה לא קשור לאזור בו הם נוסעים אלא סוג של שיטת נהיגה מול מכשולים גבוהים מאד, לא משנה באיזה אזור.
מטכניקה כזו אי אפשר להשליך כמעט כלום למשהו שהוא לא באגי עבירות משוריין כמו שמוצג בכתבה.

dbaruch
11-09-11, 20:15
נכנסים לישורת האחרונה המנוע כבר בנוי והשבוע יכנס למקומו כיסאות חגורות כבר יש עיצוב קידמי ואחורי גם כבר אחרינו והשבוע מוקדש כולו לחיבור והרכבות של כל המרכיבים יחדיו . המטרה נשארה כבתחילת העבודה לגמור את הכול בחודשיים של עבודה ולהופיע במפגש גיפולוג עם רכב חדש , משודרג משמעותית מהקודם וכמובן חוקי לפי כל התקנים של חוק הספורט המוטורי בארץ. יש מספר תמומות נוספות שצילמתי להנאתכם.48153481544815548156481574815848 159

שי משה
14-09-11, 08:59
איזה פרויקט אליפות

פשוט יפה ומה שמאוד חשוב זה הלב והנשמה שמושקע בפרויקט המדהים הזה

savyon
14-09-11, 09:13
עזוב אליפות ונשמה, יש עוד שבוע ויומיים למפגש...

יהייה מוכן או לא יהייה מוכן:confused:

כל הכבוד על הפרוייקט.

מיץ גזר
14-09-11, 10:10
ועם הרכב היה מוכן לגיפולוג אתה צריך לסגור פינה עם יריב או בקיצור אתה עם המנוע החדש צריך לפרום אותו !

ובמידה ויריב מנצח צא לפנסיה.

בקיצור פרוייקט מדהים מחזיקים לך אצבעות ורוצים ליראות אותך במפגש

dbaruch
15-09-11, 09:29
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278217758874351.117736.1000005838 76316&type=1

תמונות נוספות מתהליך הבנייה הזמן מתקצר והעבודה רבה אבל אני אופטימי לגבי עמידה בלוח זמנים

רני דקל
15-09-11, 10:41
כל האיזור של סביבת הנהג ושאר הגימורים נראה חבל על הזמן. הצורה ונראה שגם טיב המכלולים ברמה אחרת מכל מה שראינו בארץ עד היום.
תמיד עניין אותי נושא השליטה בהיגוי האחורי. איך עושים את זה בדיוק? זה נראה שהמנוף מתחת לידית הילוכים שולט בזה (תקן אותי אם אני טועה). יש לזה אופציה של מירכוז עם כפתור או שפשוט משחקים עם זה לפי העין והתחושה? זו מערכת ייעודית או לקוח מכלי הנדסי כלשהו?
רני

dbaruch
16-09-11, 01:19
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278592615503532.117806.1000005838 76316&type=1
יום עבודה מלא שכלל סגירת גרג קולר ביחד עם סעפת יניקה . עבודות חשמל . וחיבור סופר גרג למנוע אחרי כיוון שסתומים .

GodsFather
16-09-11, 05:52
ברוך, תעלה פה את התמונות גם כן בבקשה, או לפחות חלק מהן. יש פה לא מעט חברים בלי פייסבוק ואתה מפספס אחלה של פרסום.

GodsFather
16-09-11, 05:53
נ.ב.

החושרמוטה איזה יופי של מנוע! (הייתי חייב).

dbaruch
16-09-11, 23:34
4840348413484124841148410484094840848407 48406484054840448414היום שישי 16.9.11 יצא המנוע לנפוש בחוץ ועבר צביעה . יחד עימו נצבעו גם מרכיבים נוספים יום ראשון מנוע בתוך הרכב .

מערכת החשמל מתקדמת יפה והשאיפה והרצון הגדול לסיים למפגש גיפולוג כשהרכב מגיע מונע ונוסע . תמונות להנאתכם.4840348404

יריב קלר ברוך
17-09-11, 00:12
מדהים אח שלי ממתינים להשקה ולתחרות :p

dbaruch
17-09-11, 11:06
כל האיזור של סביבת הנהג ושאר הגימורים נראה חבל על הזמן. הצורה ונראה שגם טיב המכלולים ברמה אחרת מכל מה שראינו בארץ עד היום.
תמיד עניין אותי נושא השליטה בהיגוי האחורי. איך עושים את זה בדיוק? זה נראה שהמנוף מתחת לידית הילוכים שולט בזה (תקן אותי אם אני טועה). יש לזה אופציה של מירכוז עם כפתור או שפשוט משחקים עם זה לפי העין והתחושה? זו מערכת ייעודית או לקוח מכלי הנדסי כלשהו?
רני
בעיקרון מערכת של מלגזה שהותאמה לרכב והידית מופעלת לפי הרגש שזה לא האידיאלי . יש מערכות בחול שיודעות לחזור למרכז וזה הדבר הבא .

lizard
17-09-11, 14:06
לא רוצה להיות פרקליטו של השטן אבל הדרישה בעבירות להיגוי אחורי היא שהמערכת תחזור לבד למרכז והכוונה לא לידית אלא לגלגלים.
לפי התקנון " היגוי אחורי, באם קיים, יהיה חייב במרכוז ונעילה מוחלטת." סעיף 10.2.5.

dbaruch
17-09-11, 15:58
לא רוצה להיות פרקליטו של השטן אבל הדרישה בעבירות להיגוי אחורי היא שהמערכת תחזור לבד למרכז והכוונה לא לידית אלא לגלגלים.
לפי התקנון " היגוי אחורי, באם קיים, יהיה חייב במרכוז ונעילה מוחלטת." סעיף 10.2.5.

שאלתי היא נעילה במירכוז אומר שכשהגלגל מגיע למרכז הוא ננעל באופן אוטומטי או שתמיד צריך להחזיק את הידית וברגע שעוזבים היא חוזרת למרכז

lizard
17-09-11, 16:30
לדעתי ברגע שאתה עוזב את הידית היא חוזרת למרכז (כמו שהן עושות בכל מקרה) אבל גם הגלגלים חוזרים למרכז, מה שידיות רגילות לא עושות.
בנעילה מוחלטת לא ברור לי למה התכוון המשורר. אני מניח שהכוונה היא לזה שהגלגלים לא יפנו אלא אם כן רק המפעיל מזיז את הידית.

dbaruch
17-09-11, 16:42
לדעתי ברגע שאתה עוזב את הידית היא חוזרת למרכז (כמו שהן עושות בכל מקרה) אבל גם הגלגלים חוזרים למרכז, מה שידיות רגילות לא עושות.
בנעילה מוחלטת לא ברור לי למה התכוון המשורר. אני מניח שהכוונה היא לזה שהגלגלים לא יפנו אלא אם כן רק המפעיל מזיז את הידית. לדעתי הנושא פתוח לדיון מכיוון ואין תקדים לרכב כזה וחוקי . לגבי נעילה במרכז יש פיטרון עידי ברז ביטחון , לגבי מירכוז עלידי מנורה או זמזם שיעבוד ביציאה ממרכוז לכל כיוון

lizard
17-09-11, 17:16
סבבה. לדעתי האישית כל הדרישה הזו מגוחכת.

שי משה
17-09-11, 23:24
4840348413484124841148410484094840848407 48406484054840448414היום שישי 16.9.11 יצא המנוע לנפוש בחוץ ועבר צביעה . יחד עימו נצבעו גם מרכיבים נוספים יום ראשון מנוע בתוך הרכב .

מערכת החשמל מתקדמת יפה והשאיפה והרצון הגדול לסיים למפגש גיפולוג כשהרכב מגיע מונע ונוסע . תמונות להנאתכם.4840348404

תגיד שפיפו אני פשוט לא מצליך להבין את מה שאני רואה בתמונה זה המנועה גבוה או שאילן גמד ??????

לי זה ניראה כאילו צימצמו את אילן בפוטו שופ

אז אני מבקש בפעם הבאה תדאג לדוגמן עם פרופורציה

ביום חמישי בלילה ביקרתי בסדנה ופשוט נדהמתי איזה יופי של פרויקט פשוט יפה ומיוחד .

וני חושב שזה המנוע הכי חזק ומיוחד בארץ אז אולי אילן יכנס ויספר על המנוע .

שי משה
20-11-11, 13:41
תוצאות:

קטגוריית אקסטרים –
1- צוות יוסי במות – 2470 נק'
2- מסגריית ברוך – 2290 נק'
3- צוות פרוג'יפ – 310 נק'
4- אליאס עבודות מתכת – 280 נק'
5- צוות גילי בשטח – 280 נק'
6- מסגריית זאהר באסם- פרש

קטגוריית אדבנצ'ר –
1- גתוס כל גדר – 2520 נק'
2- צוות ניר1 – בבירור
3- ב.ינוביץ – בבירור
4- ZUKIPRO – 930 נק'
5- מוסך גבע – פרש

dbaruch
26-11-11, 18:23
http://www.youtube.com/watch?v=h0FetpW6nlQ

טוב לאחר זמן רב שלא כתבתי בפורום אני חוזר לעדכן
מצב הרכב בשלבי כיוונים אחרונים כפי שנראה בסירטון המצורף
בנושא הרישוי חויבתי בבדיקת קריסה שאתה אני נאלץ לבצע למרות שלאורך העבודה הבנתי כי לרכב הזה לא תבוצע בדיקה שכזו
6 טון של בטון בשלוש בטונדות יועמסו על הרכב כשבודק מהטכניון יפקח על הבדיקה .
מייד לאחר מכן נוסעים לבדיקה האחרונה במוסך מקסיכו שעם נעבור אותה נגיע לסוף התהליך ונקבל מיספר רכב לכלי עבירות ההביה עצמית

lizard
26-11-11, 18:49
בהצלחה!

OP2000
26-11-11, 19:15
ברוך שלום היכן מתבצעת בדיקת העמסה של הכלוב ?

lizard
26-11-11, 20:21
כרגע היחידי שיש לו ציוד זה עידו כהן אבל אם יש לך ציוד ומשקולות (בתכל'ס מלגזה, קורות עצים, בוקים מתאימים ומשקולות) אז הבוחן יבוא אליך. לא בטוח בקשר לאילת. אני אבדוק.

dbaruch
27-11-11, 17:11
יש לי 3 בטונדות 2 טון כל אחת שקול כולל תעודות שקילה . הבדיקה תתבצע מחר אצל אילן בסדנא כאשר מנופ ירים אחד אחד וקורות יאבטחו את הרכב .תמונות בהמשך

danel
27-11-11, 17:24
http://www.youtube.com/watch?v=h0FetpW6nlQ

טוב לאחר זמן רב שלא כתבתי בפורום אני חוזר לעדכן
מצב הרכב בשלבי כיוונים אחרונים כפי שנראה בסירטון המצורף
בנושא הרישוי חויבתי בבדיקת קריסה שאתה אני נאלץ לבצע למרות שלאורך העבודה הבנתי כי לרכב הזה לא תבוצע בדיקה שכזו
6 טון של בטון בשלוש בטונדות יועמסו על הרכב כשבודק מהטכניון יפקח על הבדיקה .
מייד לאחר מכן נוסעים לבדיקה האחרונה במוסך מקסיכו שעם נעבור אותה נגיע לסוף התהליך ונקבל מיספר רכב לכלי עבירות ההביה עצמית

מה תוצאות הבדיקה, יש לפחות הספק משוער?

יריב קלר ברוך
04-12-11, 16:34
מה תוצאות הבדיקה, יש לפחות הספק משוער?

+1 גם אני מעוניין לדעת רק כדי לדעת מה מצפה לי

dbaruch
04-12-11, 18:37
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000583876316#!/photo.php?fbid=318184251544368&set=a.214517191911075.102707.10000058387 6316&type=1&theater

אני מעדכן כאן שהפרויקט בשלב הסופי לפני קבלת הרשיון . עברנו בדיקת קריסה ובדיקת טכניון והכול נראה טוב . בדינו אני בשלבים ראשוניים של בניית מפה של המנוע ולאחר שנסיים נתחיל לגדוש ולהוציא נתונים

סוזי המשתוללת
05-12-11, 00:10
בהצלחה בהמשך

יריב קלר ברוך
05-12-11, 13:33
יש לי עוד תמונות פפרצי מהיום מי יודע מה צולם היום?

-->