PDA

צפייה בגרסה מלאה : פותחים את הגג - טיפים ???

KOOKE
26-12-04, 22:56
כפי שחלקכם יודע..בשעה טובה רכשתי סופה שנת 93 ארוכה סגורה מתכת.

במסגרת יישור הקו מתכנן עבודת פחחות יסודית (היא זקוקה לזה) - כחלק מהפרוייקט הגג יוסר לשם התקנת קשת התהפכות, ניקוי יסודי תיקוני חלודה וצבע גם בתוך הרכב.

אני רוצה להבהיר שלאחר ביצוע העבודות הנ"ל הגג יוחזר למקומו ואין לי כוונה להשאיר את הסופה פתוחה או להתקין סגירת פיבר.

אחרי ההקדמה המייגעת, אשמח לטיפים הצעות וכו' מה כדאי לעשות ו/או למה לשים לב ולשפצר, בהזדמנות חגיגית זו שהגג מפורק מהרכב...

שלמה

AvigdorAharon
27-12-04, 06:15
התקנת קשת התהפכות

עדיף כלוב שלם (3 קשתות) או לפחות שתיים (אמצעית ואחורית), וקישורים עליוניים בין הקשתות.

אביגדור

KOOKE
27-12-04, 08:23
אביגדור

אני אכן חובב עבירות אבל איני מתכוון להשתתף בתחורויות ואיני מאלו שנוהגים במהירות.

מה גם שהתקנת כלוב מלא כרוכה בפגיעה בדש בורד, היא מסובכת יותר, יקרה יותר ופוגעת במרווח הרגליים של הנהג.

לכן איני מתכוון להתקין כלוב מלא (3 קשתות).

ייתכן ואאמץ את הרעיון ואתקין שתי קשתות אמצעית ואחורית.

אודה לרעיונות נוספים.

למשל מספר דברים שבכוונתי לעשות:

בסופה יש ספסל אחורי רוחבי טוב. בכוונתי להוריד את תאי המתכת שבצידי הרכב (שהיו מתחת לספסל האורכי) ושבולטים מעבר לספסל הרוחבי. המטרה מרווח רגליים ואיכות חיים טובה יותר ליושבים מאחור. במקום תאים אלו בכוונתי להתקין ארגז עץ מתחת לכל הספסל האחורי שבתוכו יותקנו רמקולים ותאים שפונים לכיוון תא המטען שישמשו לאיחסון.

שלמה

asafk
27-12-04, 22:40
תרתך בתוך הגג 6 פלטות פיזור לחץ (לא גדולות) ועליהן (מתחתיהן, בעצם) אומים, עם קדחים תואמים מבחוץ. ככה, אם אי פעם תרצה גגון- יהיה לך לאן להתחבר. (לא, אתה לא רוצה להתחבר למרזב- הוא רקוב, וזה בלי שראיתי את הסופה שלך בזמן האחרון- ככה זה כל הסופות).

אסף.

KOOKE
27-12-04, 22:49
אסף

אם הבנתי אותך נכון - אתה מתכוון שפלטות פיזור הלחץ ירותכו בתוך הרכב - ואח"כ לקדוח חורים דרך הגג ולסתום אותם עם ברגים ואומים ??????????????

או שאתה מתכוון לרתך על הגג מבחוץ פלטות לפיזור לחץ כשאליהן מרותכים ברגים כלפי מעלה ??

כנראה שאתה צודק - זה לא רעיון טוב לעגן גגון למרזב של סופה בכלל ושל סופתי בפרט.

שלמה

asafk
27-12-04, 23:12
אני חושב שהבנת נכון.

חוץ (אוויר פסגות)
גג ___________________
פלטה ________________ (מחוברת לגג בריתוך נקודות)
אום |_|__|_|
פנים (אוויר מהמזגן המפוצל)

כמובן, דרך הגג והפלטה, צריך לקדוח חור, שתוכל להבריג לתוך האום בורג מבחוץ. איך לא ייכנס גשם כשאין גגון? תבריג בורג לתוך, אפשר גם עם דסקית גדולה שמתחתיה זפת.

אסף.

KOOKE
28-12-04, 09:02
אסף

אתה בטוח שזה רעיון טוב להוסיף חורים בגג של סופה ?? חורים שיכולים להיות מקור להתפתחות חלודה וחדירת מיים ???

למה לא לרתך פלטות מבחוץ כשאליהן מרותכים ברגים קצרים כלפי מעלה ??

אח"כ שנארגן גגון נדאג לחורים מתאימים ברגלי הגגון שיתלבשו על הברגים שבפלטות ???

שלמה

-->