PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחיר חבית נפט נגע ב 80$

ניר ל
09-08-11, 00:01
שווקי המניות בעולם מתרסקים, זה לא דבר טוב בד"כ,

אבל יש נק' אור - מחיר הנפט נחתך ב 18% !

אם לא היינו משלמים 3.5 ש"ח מס קבוע לליטר בנזין , זו הייתה סיבה למסיבה... אבל נקבל הוזלה בסוף החודש של 50 אג' בלבד,

אה, בעצם ביבי הוריד את המס' ב 30 אג' החודש בגלל המחאה... אז נקבל הוזלה של 20 אג' בלבד כי הוא יחזיר את המס, אולי אפילו יעלה אותו קצת כדי לפצות על החודש ....

six 4 life
09-08-11, 00:05
לא תקבל שום הוזלה. מחיר הדלק יורד- מס הבלו עולה. אנחנו עדין נשלם אותו דבר. בדלק ישראלי אין הנחות יש רק העלאות.

ד ו ר ו ן
09-08-11, 00:25
אתה חי בסרט,
תבדוק מה היה המחיר של ליטר בנזין או סולר בפעם האחרונה שהמחיר לחבית היה 80$ (רמז, הרבה יותר נמוך מהיום).
כשמחיר החבית עלה, עלו גם מחיר הדלקים,
כשמחירי החביות ירדו לאותה הרמה שהיו לפני העליות במחירי הדלק, המחיר של הדלקים משום מה לא ירד..

ishc
09-08-11, 08:44
חכו חכו, עוד מעט כולכם תעברו לנסוע בסוזוקים P:

ניר ל
09-08-11, 08:51
אתה חי בסרט,
תבדוק מה היה המחיר של ליטר בנזין או סולר בפעם האחרונה שהמחיר לחבית היה 80$ (רמז, הרבה יותר נמוך מהיום).
כשמחירי החביות ירדו לאותה הרמה שהיו לפני העליות במחירי הדלק, המחיר של הדלקים משום מה לא ירד..

אני יודע שאנחנו נדפקים בכל מקרה - אם המחיר עולה וגם אם הוא יורד, אבל לפחות מחיר הוואזלין יורד קצת - אולי ישתמשו בקצת יותר חומר....

עידו לוריה
09-08-11, 09:31
ניר אתה לא יודע שוזלין זו נגזרת של נפט , כך שבכול מקרא נדפקנו :(;)
עידו

nirs
09-08-11, 11:13
מחיר הדלק בישראל הוא כמו אנטרופיה (מתנצל בפני החברים שלא יצא להם לעבור קורס בתרמודינאמיקה) יכול רק לגדול....

דרור ברלי
09-08-11, 11:47
תהיו רציניים לרגע.
הממשלה כבר לא יכולה להתעלם עוד. לא רק ממה שקורה בעולם אלא גם בעיקר ממה שקורה כאן, ברחובות.
כשהנפט עולה גם מחיר הדלקים כאן עולה. הגיוני. אבל אם הנפט נופל בעשרות אחוזים, הממשלה לא יכולה להיישר מבט לציבור ולהגיד "לא ידענו, לא ראינו, לא שמענו, זה לא תופס לגבינו, אנחנו מעדכנים מחירים רק כשהם עולים". אם המחיר עד סוף אוגוסט יישאר נמוך (78$ זה נמוך זה?...) או טוב מזה - ימשיך להתרסק (הלוואי), מחיר הדלקים יירד משמעותית כי זה גם אינטרס של ביבי עכשיו, להרגיע במשהו את רוחות המהפכה. בכל מקרה - זול זה אף פעם כבר לא יהיה, לפחות כל עוד שיעור הבלו נשאר מעל 3 שקלים לליטר.

ורק שלא יהיו לנו אשליות - מתי שהוא מחיר הנפט יעלה בחזרה ואיתו גם מחירי הדלקים אצלנו. ואל תשכחו - לפני שפרץ גל המחאות, הם גם תכננו להעלות את הבלו בשיעור חד נוסף בינואר 2012. עכשיו כשהאדמה בוערת תחת רגליהם, נראה מה יהיה.

BackDoorMan
09-08-11, 12:42
מחיר הדלק בישראל הוא כמו אנטרופיה (מתנצל בפני החברים שלא יצא להם לעבור קורס בתרמודינאמיקה) יכול רק לגדול....

אז למען השכלת הכלל האנטרופיה יכולה גם יכולה לקטון.

יונתןמצפה
09-08-11, 13:39
אבל בשביל זה צריך להשקיע עבודה.
האם הציבור הוא זה שמשקיע כעת את העבודה ואולי ע"י כך בעתיד האנטרופיה תקטן?
לא נראה לי...

talw
09-08-11, 13:52
שאלתי פעם ,ואני אשאל שוב ..
כמה מאיתנו,כל הציבור כן?,מוכן לשלם על המיים ?

האם אתם מוכנים לשלם על המיים פי ארבע ועל הדלק חצי ?

כי אחרת אני לא רואה מאיפה המדינה "תגנוב" כסף בכדי להתקיים.

טל

דרור ברלי
09-08-11, 14:06
אם היא תפסיק לדחוף מיליארדים לישיבות ולשאר ציבורים טפיליים שלא עובדים ולא מביאים שום תועלת, יישאר לה המון כדי להתקיים מצוין גם עם חצי ממס הבלו על הדלק ואפילו עם מים ברבע מחיר.

elro
09-08-11, 14:25
אתה חי בסרט,

בדיוק הטענה שלי לאורך כל הזמן.
מחיר חבית נפט תמיד התנדנד, רק שמשום מה מחיר הדלקים בארץ ממש לא התנדנדו...

talw
09-08-11, 14:43
דרור ,יש דמוקרעטיה,יש גועליציה.....יש בעיה....
אלא אם כן מדובר על מילחמת אחים
להזכירך, 9 באב, שינאת חינם חורבן בית וכאלה...
כל עוד המנהיגות לא תראה את טובת הציבור לעיניה ,ולא את מקורביה ל"חינגה",וגם תישא באחריות כלפי הציבור,חבל על הזמן עם כל ההיתפתלויות האלה,של תוריד מפה ותוסיף שם,בסופו של יום ישחילו לנו בלי שנרגיש וגם בלי וזלין,הם אלופים בזה,זה המיקצוע שלהם.
קשה לשבת עם מנהיג מעמך כשאין לנו אינטרס משותף למשא ומתן.(טובת רוב העם)
לדעתי זה כן מאבק פוליטי
צריך לערוף את אותן בובות של העשורים האחרונים,ולהציב בובות "משלנו",עם גישת עבודה טיפה שונה,בלה בלה בלה בלע......בלה

נ.ב, עידו, קרעת אותי מצחוק

ינון
09-08-11, 15:12
זה כמו בעיות המשקל שלי

אני יורד שלוש ועולה 10

מסקנות תמשיכו לאכול סטייקים

shay_love_off_road
09-08-11, 15:48
התעוררנו מאוחר מידי, וקצת מידי,

אם הייתה פה מחאה בסדר גודל המצרי, אולי היינו רואים היום את שטייניץ במצבו של מובארק,

חנן גולומבק
09-08-11, 16:18
מה שמדהים אותי זה שמחיר הסולר לתחבורה רק עולה ועולה ועולה ולאף אחד לא אכפת. איך זה שנהגי המשאיות המוניות ובעלי חברות ההסעות לא שורפים את הכבישים ? איך זה שחברות ומפעלים ענקיים שמתמשים בסולר לא מקימים קול צעקה ? הסולר לא בפיקוח וכול אחד מוחר אותו בכמה שהוא רוצה.
אין ספק שהתאצ'ריזם נכשל כאן בגדול.
ברגע שהתחילו לדבר על הפרטת ארגון "טיפת חלב" והוציאו את האחיות ממוסדות החינוך ידעתי שאנחנו בדרך הנכונה למטה.

toy4FUN
09-08-11, 16:49
מה שמדהים אותי זה שמחיר הסולר לתחבורה רק עולה ועולה ועולה ולאף אחד לא אכפת. איך זה שנהגי המשאיות המוניות ובעלי חברות ההסעות לא שורפים את הכבישים ? איך זה שחברות ומפעלים ענקיים שמתמשים בסולר לא מקימים קול צעקה ?

כי בעלי חברות הסעה, נהגי משאיות ונהגי מוניות מקבלים החזר על הבלו.
במקומות אחרים, היו קוראים לזה "מס שתיקה". במקומות יותר מרוחקים היו קוראים לזה "שוחד".

עידו לוריה
09-08-11, 16:50
חנן הדלק לתחבורה הציבורית/מקצועית הם מקבלים את הבלו חזרה כך שהמחיר שלהם "זול" משמעותית .
עידו

mik_l86
09-08-11, 16:59
דרור ,יש דמוקרעטיה,יש גועליציה.....יש בעיה....
אלא אם כן מדובר על מילחמת אחים
להזכירך, 9 באב, שינאת חינם חורבן בית וכאלה...

חשבת על זה? אולי לא חינם?

נימי
09-08-11, 18:10
צודק, ממש לא שינאת חינם, אני משלם הרבה כסף כל חודש על השינאה הזאת, כסף שהיה יכול להגיע לילדים שלי הולך לילדים שלהם

talw
09-08-11, 18:30
תגידו לי ,אתם שומעים את עצמכם ???

במקום לשנוא את השיטה שגונבת אותנו, אתם שונאים ציבור ???

מה אפשר לשנות ? ציבור או שיטה????

תשקיעו את האנרגיה והשינאה שלכם למקום הנכון, ורק נרויח !!!

בלה בלה בלה....

טל

talw
09-08-11, 19:41
אין קשר לחבית נפט

אבל מזה שנים רבות ,היום אישרו העלאה חדה בשכר השוטרים ועוד גיוס ענק של שוטרים חדשים.
ושלא תבינו לא נכון,לא שזה לא מגיע להם .גם להרבה מהם יש משכורות רעב.
אבל לפני הרופאים ??
ודוקא בעיתוי של התקוממות עממית ???
ועל חשבוננו ?,משלמי המיסים שמתקוממים???
תגידו עיתוי גרוע ? טעות ?

מעניין......

בלה בלה בלה...

six 4 life
09-08-11, 21:27
בוא נחשוב על זה.
חיזוק רציני לכח המשטרה... בזמן שמתחילות לצוץ מחאות כמו פטריות
סימן לדרך הטיפול שהממשלה הולכת לנקוט בה...?

יואב פולס
09-08-11, 21:28
אם להחזיר את הדיון למקור, יש הערכות שהנפט ימשיך לדרת עד כ 55 דולר לחבית.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000671817

mik_l86
10-08-11, 00:42
תגידו לי ,אתם שומעים את עצמכם ???

במקום לשנוא את השיטה שגונבת אותנו, אתם שונאים ציבור ???

מה אפשר לשנות ? ציבור או שיטה????

תשקיעו את האנרגיה והשינאה שלכם למקום הנכון, ורק נרויח !!!

טל

כן אני שומע את עצמי מצוין, אפילו חשבתי על מה שאמרתי, אני שונא את השיטה, ולצערי הרב שונא ציבור/מגזר בגלל שהשיטה עובדת בשבילם! השיטה היא פשוטה, לוקחים ממי שתורם למדינה וקורע תתחת ונותנים למי שחיי כמו טפיל על החברה ועוד מלקקים לו בנוסף!
כשמישהו מזכיר את זה אז הם אוטומטית אומרים זה מקנאה,אז כן מקנאה, למה אני עובד ועושה צבא ומשלם מסים והם לא עושים כלום וחיים על חשבוני? באיזו מדינה מתוקנת יש דבר כזה? למה אני אזרח סוג ב' והם סוג א'? במה הם יותר טובים ממני? איזו תועלת יש לנו מהם שאנחנו צריכים לשלם מסים בשבילם?
עכשיו הוצאתי אחוז מהקיטור שיש לי עליהם ואני במצב של יותר רגוע, אפשר לחזור לדיון המקורי על מחירי הנפט והמס(חרא) בלו כדי שנמשיך לשלם לפרזיטים האלו את המלגות.

נ.ב ידוע שלא כולם כאלו, לא באופן גורף, אבל ברור למי הכוונה.

nirs
11-08-11, 18:55

אומנם עבר קצת זמן מאז התואר, אבל את החוק השני של התרמודינמיקה אני מקווה שאני עדין זוכר (אנטרופיה במערכת מבודדת יכולה להשאר קבועה או לגדול).

zagi
11-08-11, 20:17
מנפלאות גוגל ( ויקיפדיה ) :

"אֶנְטְרוֹפּיה היא גודל פיזיקלי המשמש מדד למידת האי-סדר במערכת. בתרמודינמיקה המושג קשור למעבר חום, ובמכניקה סטטיסטית הוא מבטא את כמות האנרגיה שאינה יכולה להיות מומרת ל"עבודה" במערכת אנרגיה. בשני המקרים, החוק השני של התרמודינמיקה קובע שסך האנטרופיה במערכת סגורה לא יכול לקטון. המושג אנטרופיה נמצא בשימוש גם בתורת האינפורמציה."

BackDoorMan
11-08-11, 20:23
אומנם עבר קצת זמן מאז התואר, אבל את החוק השני של התרמודינמיקה אני מקווה שאני עדין זוכר (אנטרופיה במערכת מבודדת יכולה להשאר קבועה או לגדול).

יפה, אבל במדע הנוסח המלא הוא הקובע, והבחור לא תחם את האנטרופיה למערכת סגורה נטולת כוחות חיצוניים.

האנטרופיה יכולה לקטון עם הפעלת כוח חיצוני.

דוגמא פשוטה : כוס זכוכית שהתנפצה לא תתאחה מאליה, אבל אם יבוא מישהו, יאסוף את השברים וידביק אותם (נניח שהדבקה שקולה למצב הרגיל)
הכוס תחזור למצבה ההתחלתי כלומר האנטרופיה (אי-סדר) שגדלה עם התנפצותה, ירדה בחזרה עד לערכה הקודם ככוס שלמה, כתוצאה מהפעלת כוח חיצוני.

ולהעמקה , ממליץ על האקדמיה של חאן:

http://www.youtube.com/watch?v=xJf6pHqLzs0

-->