PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפלוגת מילואים הצמאה לידע (גזרת שילה-עלי) דרוש מדריך/מורה דרך שבקיא באזור

יונתןמצפה
09-08-11, 11:02
אני בחודש מילואים בגזרה הנ"ל.
באזור יש המון נקודות עניין: שילה העתיקה, שרידי דרך האבות, חרבת אל-ע'וף, גופנא/ג'יפנה, ועוד ועוד.
לצערי, אני לא מכיר מספיק את האזור (למרות שמנסה ללמוד תו"כ) וכך גם רוב חברי הפלוגה.
אנחנו מחפשים מישהו שיכול להגיע אלינו למוצב (קרוב לשילה) ולתת סקירה על האזור. במידת האפשר גם להוציא סיור ברחבי הגזרה (זה ידרוש תיאום לוגיסטי של מספיק זמן מראש).
מבחינת תשלום- לפלוגה אין כמובן עודף כסף ולכן אם יש מי שמוכן לעשות זאת בהתנדבות אנחנו נשמח מאד. אם לא, ננסה לבדוק דרכים להשיג תקציב לעניין.
אני זמין (חלק מהזמן) בנייד- 0528-754773
רוב תודות!
יונתן

עודד זנטון
09-08-11, 15:48
אמנם עבר חודש אבל סביר להניח שתוכל לאתר את הדלת הפנויה שהשארתי על המיטה...
תוכל לישון טוב יותר עליה...
אגב, זוג ההאמרים שלי עוד אצלכם?
פתח מפה, יש המון מה לראות עליה...
בזמנך הפנוי, אתר את אחד מרכבי החברה שבטוח חונים אצלכם ורד לכביש אלון דרך שבות רחל (צומת שילה מזרחה.)
עליו סע צפונה ורד בצומת מזרחה לכביש הביקעה.
אני בטוח שתהנה באחה"צ נהדר בנחל פאצאל.
את הדרך חזרה תעשה דרך ואדי עוג'ה (חזרה לכביש אלון, לא מופיע ב"דנה").
זה אחלה סיבוב ונותן מושג על הגזרה השכנה ממזרח.)

ישנו את תל שילה, תוכלו להתארגן שם על הדרכה מסודרת.
יש בגבעת הראל, ליד אחד הבתים מזבח אבן עתיק, תשאלו, יראו לכם.

מעיינות:
יש את המעיינות של עלי, הם נחמדים.
כמובן שיש תמיד את המעיין בנבי צלח, אם לא תהיה עסוק באחד מימי השישי הקרובים.

אם אני לא טועה, הבחור שמביא אספקה למוצב (ברכב פרטי, ברלינגו או אחד הדומים לו) הוא אגדה צבאית מהלכת)
לא זוכר את שמו אבל הוא לימד בזמנו את החברה איך לבצע פשיטות בנוסח טהיטי..
הוא הסכים להעביר לנו שיעור בהתנדבות אבל לא הסתייע בידנו לרכז מאמץ בנושא (סגל צעיר שלא הבין מה עומד מולו..).

תהנה ואם תרצה קפה טוב, אשלח אותך לחבר באיזור. דבר איתי.

נראה אם אזכר בעוד משהו.

נ.ב. אם אתה מוצא כיסא במאי צהלי היכן שהו במוצב, הוא אבד לי ואשמח לקבלו אם עדיין לא שמו עליו יד...

Juv
09-08-11, 16:21
"אם אני לא טועה, הבחור שמביא אספקה למוצב (ברכב פרטי, ברלינגו או אחד הדומים לו) הוא אגדה צבאית מהלכת)
לא זוכר את שמו אבל הוא לימד בזמנו את החברה איך לבצע פשיטות בנוסח טהיטי.."

ניחוש - נדב יאיר במקרה?

עודד זנטון
09-08-11, 16:35
בינגו

יונתןמצפה
09-08-11, 16:48
אמנם עבר חודש אבל סביר להניח שתוכל לאתר את הדלת הפנויה שהשארתי על המיטה... אז בגלל זה אין דלת בחדר ציוד!?!
תוכל לישון טוב יותר עליה...
אגב, זוג ההאמרים שלי עוד אצלכם? לא
פתח מפה, יש המון מה לראות עליה... - נכון. וגם בעמוד ענן... נקודות העניין כבר נמצאות בעזרים המיוחדים שלנו כדי שלא נפספס אותן במקרה...
בזמנך הפנוי, אתר את אחד מרכבי החברה שבטוח חונים אצלכם ורד לכביש אלון דרך שבות רחל (צומת שילה מזרחה.)
עליו סע צפונה ורד בצומת מזרחה לכביש הביקעה.
אני בטוח שתהנה באחה"צ נהדר בנחל פאצאל.
את הדרך חזרה תעשה דרך ואדי עוג'ה (חזרה לכביש אלון, לא מופיע ב"דנה").
זה אחלה סיבוב ונותן מושג על הגזרה השכנה ממזרח.) - עשינו כבר סיבוב דומה במסגרת הכרות של הגזרה השכנה. בעינות פצאל הייתי לפני כחודש...

ישנו את תל שילה, תוכלו להתארגן שם על הדרכה מסודרת.
יש בגבעת הראל, ליד אחד הבתים מזבח אבן עתיק, תשאלו, יראו לכם. אכן

מעיינות:
יש את המעיינות של עלי, הם נחמדים. נכון, נחמדים!
כמובן שיש תמיד את המעיין בנבי צלח, אם לא תהיה עסוק באחד מימי השישי הקרובים.

אם אני לא טועה, הבחור שמביא אספקה למוצב (ברכב פרטי, ברלינגו או אחד הדומים לו) הוא אגדה צבאית מהלכת)
לא זוכר את שמו אבל הוא לימד בזמנו את החברה איך לבצע פשיטות בנוסח טהיטי..
הוא הסכים להעביר לנו שיעור בהתנדבות אבל לא הסתייע בידנו לרכז מאמץ בנושא (סגל צעיר שלא הבין מה עומד מולו..). קטע! אם החברה ישמעו את השם נדב יאיר במילואים הם ישחטו אותי ולא את מי שהם אמורים לפי התו"ל של הבחור. הספיק לנו "כאבי הגב" שקיבלנו ממנו בסדיר! ללא ספק איש ואגדה

תהנה ואם תרצה קפה טוב, אשלח אותך לחבר באיזור. דבר איתי. אתה יכול להיות רגוע, קפה טוב זה הדבר הראשון שסידרתי שיהיה ברכב...

נראה אם אזכר בעוד משהו.

נ.ב. אם אתה מוצא כיסא במאי צהלי היכן שהו במוצב, הוא אבד לי ואשמח לקבלו אם עדיין לא שמו עליו יד... אפיץ את השמועה!

מה שאני מחפש זה מישהו קריזמתי בעל ידע רחב, שיכול לעמוד מול פלוגה של עפוצים ולהלהיב אותם בסיפורים על ההיסטוריה של הסביבה הזאת.

גל מגל
08-09-11, 09:54
הזוי אבל עכשיו אני באיזור הזה.
בדיוק סיפרו לנו על ה"חברה הקודמים" שארגנו סיור כזה.
והשבוע ארגנו גם לנו סיור.

לצערי הרב לא יכלתי להגיע...

אכן איזור מעניין

bustan
08-09-11, 18:59
תנסה למצוא דרך החטמ"ר (אולי הקצינת חינוך תדע לעזור) מישהו בשם ז'אבו או זאב ח' ארליך.
הוא מדריך מצוין שמכיר את כל האזור וגם עובד לא מעט עם הצבא. בהצלחה.

יונתןמצפה
11-09-11, 12:06
תנסה למצוא דרך החטמ"ר (אולי הקצינת חינוך תדע לעזור) מישהו בשם ז'אבו או זאב ח' ארליך.
הוא מדריך מצוין שמכיר את כל האזור וגם עובד לא מעט עם הצבא. בהצלחה.

בשבילי כבר לא רלוונטי.
ולמרות זאת, אין ספק, זאב ארליך סיפק את הסחורה הרבה יותר ממה שניתן היה לצפות. איש הסביבה, חוקר, ארכיאולוג ומדריך.
הסיור שהוא העביר לנו היה לא פחות ממעולה!

תהנה בגזרה הזו וחפש בחמ"ל מרשם בשם: "נקודות עניין בגזרה"...
הנאה מובטחת!

-->