PDA

צפייה בגרסה מלאה : חליצת מיסב גלגל

n_k
09-08-11, 12:57
אני בדרך להחלפת מיסב גלגל אחורי בג׳ימני. ניסיתי למצוא חולץ ייעודי ולא מצאתי. מישהו ניסה פעם לחתוך אותו עם דיסק??יש למישהו רעיון איך לעשות את זה??

mik_l86
09-08-11, 13:08
לא יודע איך נראה מייסב של ג'ימיני, בעקרון מייסבים חולצים ומכניסים בד"כ באמצעות לחץ (מכבש) ולא במכות פטיש!
בניתי בזמנו מתקן (אין לי תמונה) בעיקרון שתי פלטות עבות מחוברות בינהן בשני פרופילים, על פלטה אחת שמתי ג'ק הידראולי ואיתו לחצתי אל מול הפלטה השנייה את המייסב (אפשר לשים בוקסה בינהם וכד') הכנסתי ככה צלבים של סופה עבד מעולה.
תחשוב על משהו בסגנון.

נ.ב למייסב גלגל תצתרך ג'ק רציני (לא 2 טון)
הנה סקיצה מצ'וקמקת

46644
מייסבים אחוריים לפעמים כן יוצאים במכות פטיש ונכנסים בחזרה באותה צורה בלי נזק, אם לא,
לדעתי יהיה לך יותר פשוט לקפוץ לאזור התעשייה, יבצעו לך את זה בשנייה וחצי, פחות כאב ראש מלבנות מתקנים ובעלות מינימאלית.

n_k
09-08-11, 14:03
אני מבין ממך, שהכי טוב ללכת לאזור התעשיה... אני מנסה למצוא דרך לעשות את זה לבד בלי להרוס שום דבר... אפשר לחתוך אותו עם דיסק? ולהכניס עם הידיים? פטיש לא יעקם את המיסב?מישהו עשה את זה ויכול לשתף?

ishc
09-08-11, 14:29
אני משער שזה זהה לסמוראי.לחתוך עם דיסק בזהירות לא לפגוע בציריה.הכנסה רק בעזרת פרס.

n_k
09-08-11, 15:08
מה זה פרס ???

reuvenk
09-08-11, 18:39
בסמוראי אפשר גם על ידי חימום הטבעת אבטחה עם ברנר

ishc
09-08-11, 18:45
נכון, אבל זה לא חכם לאור העובדה שצריה עשויה מחומר שעובר טיפול טרמי.

ishc
09-08-11, 18:46
מה זה פרס ???

כזה שמוסכים (למשל) לוחצים איתו (מייסבים למשל...)

reuvenk
09-08-11, 20:45
התכוונתי רק לטבעת האבטחה ורק כשרוצים להלביש אותה את החליצה עושים עם דיסק בעדינות
ואני לא בטוח כמה צריך לחמם אותה
זה הרבה יותר קל עם פרס ( מכבש הידראולי/ פנאומטי לשימושים שונים )

gilad.jo
09-08-11, 21:34
ממש לאחרונה החלפתי שני מיסבים (אחוריים) בג'ימני שלי.
המוסך הראשון (מורשה) שלח את הצירייה לחרט שהוציא והכניס בעזרת פרס (PRESS), לאחר שהוצא המיסב גילינו חתך בצירייה שכנראה נעשה בעזרת דיסק בעבר, המוסך המורשה המליץ על החלפת צירייה מפני שלדעתו היה פגם בטיחותי בשריטונת ולי נראה קצת מיותר אז החלטתי להמשיך עם הצירייה. אחרי חודש - נזילה משמעותית. בהתייעצות עם נכבדי הפורום ולאחר שהיו תמונות של השריטה הוחלט שבאמת אין טעם בהחלפת צירייה, אז ניגשתי למוסך מורשה אחר שזרם איתי אחרי שראה את התמונות אבל כשהוא בא להרכיב מיסב חדש גילינו שהמיסב חופשי (לא באיזור השריטה אלא מתחתיה), דבר שהצריך החלפת ציריה בלי שום קשר לשריטה שנעשתה. אותו מוסך אגב הוציא את המיסב ע"י חיתוך בדיסק, די בזהירות יש לומר וזה לא נראה עסק מסובך מידי. הרכבת המיסב החדש בוצעה באמצעות פרס.
מסקנות שלי:
אפשר לחלוץ לבד, עבודה ממש לא מסובכת (אם יש דיסק), לאחר חליצה לקחת למוסך קרוב או לבית מלאכה לעיבוד שבבי/חרט ולהרכיב את המיסב בעזרת פרס. ראיתי באיזה אתר שעשו את זה עם צינור 2" אבל נראה לי שחבל על העבודה והמיסב החדש נראה סובל תחת המהמורות כך ששווה את ההשקעה של ה-150 שקל גג...
אגב אני מניח שאתה כבר יודע אבל למען הסר ספק מומלץ ביותר להחליף גם מחזיר שמן על הדרך...
ואם אתה שואל על מחיר במוסך שאני ביצעתי את העבודה בו אז - 280 לחלקים (מיסב, טבעת ומחזיר שמן) 250 עבודה.

ישי.פ
09-08-11, 23:14
ההחלפה עם דיסק לא כזאת קשה. היא רק מצריכה תשומת לב וזהירות אם בטעות פגעת בצריה זה יכול לעלות הרבה.
לגבי הכנסת המיסב, אני לא מבין על איזה פרס אתם מדברים, שיכול ללחוץ לכל אורך הצריה. תשתמש בצינור בקוטר הנכון וזה יעשה עבודה מעולה.
יש לשים לב שהצינור יושב על החלק הפנימי של המייסב ולא החיצוני ואז אין בעיה לתת מכות. כמובן ברגש.
בהצלחה.

n_k
09-08-11, 23:22
איפה אפשר לקנות כזה?? הייתי בל.כ ולא מצאתי

n_k
09-08-11, 23:26
ולגבי הצינור, מישהו יודע מה הקוטר? כדי שאבוא מוכן...

GodsFather
10-08-11, 05:54
תקרא פה - תרד ישירות לקטע של החלפת המיסב, כי הכתבה מדברת גם על החלפת סרן, מה שלא קשור למקרה שלך.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1258-jeepolog-archive

אמנם סמוראי, אבל בול אותו הדבר.

בעיקרון וכמו שאמרו פה -

דיסק לחיתוך בעדינות, צינור 2 צול ארוך (או פרופיל באותו קונספט), בול עץ שעליו משעינים את הציריה כדי שבטעות לא יחלצו גם הגוזונים כשאתה דופק עם הפטיש, פטיש וחבר. (לא בהכרח בסדר הזה :) ).

כמובן לא לשכוח להכניס את צלחת הברקס לפני המיסב וטבעת האבטחה, אחרת עושים הכל מחדש...

ספר רכב או העמודים הרלוונטים ממנו שיהיו ללוות אותך לאורך התהליך, תמיד טוב.

בהצלחה

Saar
10-08-11, 09:17
מהיכן אתה בארץ?
(אתה יכול לענות בה"פ)

סופת המדבר
10-08-11, 21:32
את הטבעת אבטחה ממולץ לחתוך באלכסון (ככה אפשר להגיע יותר לקצוות)
לא חייבים להגיע עד הציריה , את ה2 מ'מ האחרונים אפשר לתת מכה עם פטיש ואיזמל בחיתוך והיא כבר תיפתח
את המיסב גם אותו דבר, כמה מכות על החלק החיצוני ,הוא מתפוצץ ואז את החלק (ה'כאפה') הפנימית אפשר גם לחתוך
בקשר להכנסה (נראה לי) שצינור 2'' מוגזם לא לשכוח צריך לדפוק על החלק הפנימי של המיסב
צריך צינור שהקוטר הפנימי שלו קרוב ככל היותר לקוטר של הציריה 2''= 50 מ'מ זה גדול
אפילו בסופה דנה 60 זה יהיה גדול

כמו שכבר שאלו, תגיד מאיזה אזור אתה ואולי מישהו קרוב ישמח לעזור לך

n_k
11-08-11, 01:54
תודה לכולם!! החלקים נקנו, והם; מחזשים, נוזל בלם, סיליקון אטימה, מיסבים, שמן 80 90. טבעת לחץ. גריז. נעלים לברקסים על הדרך.עכשיו רק צריך למצוא את הזמן המתאים. פרטים בהמשך.לגבי האזור, בפרטי. :)

GodsFather
11-08-11, 05:04
קנית נעליים לברקסים אבל אז תצטרך גם לחרוט את התופים או לקנות חדשים. חריטה זה בערך 200 שקל. תופים, אם יש במלאי זה באיזור ה400+מע"מ לצד.

n_k
12-08-11, 09:16
כל החלפת נעליים צריך לחרוט את התופים??

GodsFather
12-08-11, 09:18
כן, כדי שלא תיווצר מדרגה ושהמערכת תהיה מאוזנת.

כמובן שיש גם גבול עד כמה אפשר לחרוט את התופים, ממליץ לך לבדוק את זה לפני שאתה מבזבז זמן וכסף על חריטה, יכול להיות שהם כבר בסוף חייהם.

n_k
18-08-11, 19:24
הותקנה נעילה, הוחלפו מיסבי הגלגלים מאחור, מחזירי שמן.את המיסבים חלצתי עם פרס ודיסק. בלי פרס ודיסק זה בעיה. עם הפרס והדיסק זה לקח זמן רב.עכשיו צריך להתרגל לבומים של הנעילה.נ.ב מישהו יודע כמה זמן מחזיקה נעילה לוקרייט כזאת? מה רמת הנזק שהיא עושה לטווח הארוך?זה נשמע שיש שחיקה חזקה בין הגלגלי שיניים... כל הנקישות האלו..

ido11
19-08-11, 10:15
אני לא מבין איך אתם מגיעים למסכנות שחייב פרס, אני תמיד מוציא מייסב ואבטחה אם דיסק, סם את המייסב החדש והאבטחה שלו (כמובן אחרי שאני מנקה את הצלחת ואת הכל כמו שצריך) לוכח צינור כבד ודופק על האבטחה, עיקרון אלמניה, עובד בלי בעיות! שתיהם ניכנסים בוות אחת, 30 שניות והכל בפנים.

GodsFather
19-08-11, 13:18
בומים ? איזה בומים ? לא אמורים להיות בומים אלא אם אתה משתולל בפרסות וזורק גז... או אם ההתקנה לא בוצעה כראוי.

מרכיב חשוב הוא אופן ההרכבה. לא כל אחד יכול להרכיב נעילה סתם כך. יש מרווחים וחופשים וכד'.

איזה דגם נעילה התקנת ?

אורך חיי הנעילה תלוי ביכולת הנהג להתאים את אופי הנהיגה אליה. יש נעילות שמחזיקות שנים על גבי שנים. כמובן שההנחה הראשונית היא שההתקנה בוצעה כראוי.

מורי
19-08-11, 17:04
עכשיו צריך להתרגל לבומים של הנעילה.נ.ב מישהו יודע כמה זמן מחזיקה נעילה לוקרייט כזאת? מה רמת הנזק שהיא עושה לטווח הארוך?זה נשמע שיש שחיקה חזקה בין הגלגלי שיניים... כל הנקישות האלו..

ה"בומים" שאתה מתאר לא תקינים ונובעים מהתקנה לא נכונה,ורוב הסיכויים שהנעילה הזו תמצא את דרכה אל פח הזבל לאחר שנגרם לה כבר נזק.
המלצתי-אל תסע עם הרכב ככה.הנזק מובטח!

לגבי אורך חיים של נעילה-שנים רבות כאשר השמן באיכות טובה וההתקנה נכונה.

מורי.

לירן.
19-08-11, 22:09
צריך להתרגל לנעילה האוטומטית ולנהוג נכון איתה.
אם אתה מרגיש דפיקות חזקות ממנה, בהנחה שהותקנה כראוי, אז תשנה את סגנון הנהיגה שלך.

האם אתה שומע את זה רק בסיבובים ושינוי כיוון בכביש?
הנעילה לא אוהבת משחקי גז בסיבובים, ואם תעשה ככה היא תיתן מכה.
הרגשתי את זה בימים הראשונים שהייתה לי את הנעילה.

צריך לנהוג איתה זורם ככל האפשר, גז קבוע בסיבובים, או ללא גז בכלל אבל מהירות נמוכה ממש.
מצב לא נכון איתה זה פתיחה בתחילת הסיבוב ואז באמצע הרגשה שהיא נתפסת עם הגלגלים נעולים כאילו אתה נוסע עם הנדברקס תפוס ואז לאחר מכן משתחררת בחבטה.

כשנוהגים איתה נכון, מרגישים ממנה רק תיקתוקים בלי מכות.

מה שאני רוצה להגיד זה שהיא יכולה לתת את המכות האלה גם כשמותקנת כראוי, בהנחה שאתה נוהג איתה לא נכון.

ליאור ומורי, בתור מתקיני נעילות כאלו, תקנו אותי אם אני טועה.

n_k
21-08-11, 19:31
הנעילה עצמה, בתוך הבית סטליטים, הותקנה אצל בעל מקצוע. הוא עשה את כל הכיוונים ודאג שלא יהיו חופשים על ידי הוצאה והכנסה של שימסים.בנהיגה ישר, טין בעיה. רק בסיבובים במהירות נמוכה, תוך כדי לחיצה ועזיבה של הגז, מורגשת מאוד התנהגות הנעילה, החלקת גלגלי השינים אחד על השני, ומידי פעם. נקישה חזקה של שחרור חזק בין הגלגשים.כמובן שהתנועה בסיבוב לא רציפה..בכל אופן, הבנתי שיש גם לוקרייט 4 חלקים.. שהיא יותר נעימה לנסיעה... ולא כמו ה1510שהיא 2 חלקים ומצב החלקתהגלגשים זה פשוט ברזל מול ברזל בלי שם תזמון...אפשר היה להוציא את השימסים הכי דקים, ואז היה נגרם חופש מינימלי מה שהיה אולי מונע את ההתנהגות הזו של הרכב, אבל אז בהצלבה אמיתית לא בטוח שהיא הייתה נמצאת שם בשביל לנעול את הדיפרנציאל... נ.ב התקנת הנעילה דורשת כיוון של קורונה מול הפניון, כנל לגבי הבית סטליטים עצמו..זה מה שלמדתי מכל הסיפור.

GodsFather
21-08-11, 19:37
הפוך גוטה.

ה1510 היא הנעימה יותר והרגועה יותר.

ה1530היא אגרסיבית ומיועדת למי שעיקר הנסיעה שלו הוא שטח ופחות כביש.

בנהיגה ישר לא אמורה להיות בעיה, אחרת יש בעיה אחרת.

הקפצות גז כמו שאתה מתאר הן המתכון הבטוח לפגוע בנעילה, היא לא אוהבת משחקי כוחות כי על כך היא מבוססת.

לגבי כיוון קורונה פיניון - אם למדת את זה, זה נובע מכך שלא עשו זאת כראוי ? כי גם כאן יכולה להיות טמונה הבעיה...

לא יודע מי בעל המקצוע שהתקין, אבל אם הוא מקצוען, הוא אמור לדעת לעשות את כל הTROUBLESHOOTING ולוודא שהנעילה הותקנה כראוי ושהרכב נוסע תקין.

n_k
21-08-11, 20:03
פשוט היה ברור לי שלא מכניסים את הנעילה וסוגרים את הבית דיפרנציאל סתם ככה. לכן מראש הלכתי למישהו מקצועי.בנסיעה ישר לא הייתה בעיה. רק בסיבובים. וגם אז, רק בסיבוב במהירות נמוכה, כששיניתי מהירות.

לירן.
21-08-11, 20:21
כפי שכתבתי, גם אצלי היא מתנהגת ככה.

אני לא חושב שאפשר לכוון אותה כך שהיא תדע לספוג שינוי גז וכיוון במהירויות נמוכות בלי לתת דפיקה.

הנעילה הזאת מעולה בשטח, אבל בכביש משלמים איתה מחיר של אי נעימות.

מורי
21-08-11, 21:34
הנעילה עצמה, בתוך הבית סטליטים, הותקנה אצל בעל מקצוע. הוא עשה את כל הכיוונים ודאג שלא יהיו חופשים על ידי הוצאה והכנסה של שימסים.בנהיגה ישר, טין בעיה. רק בסיבובים במהירות נמוכה, תוך כדי לחיצה ועזיבה של הגז, מורגשת מאוד התנהגות הנעילה, החלקת גלגלי השינים אחד על השני, ומידי פעם. נקישה חזקה של שחרור חזק בין הגלגשים.כמובן שהתנועה בסיבוב לא רציפה..בכל אופן, הבנתי שיש גם לוקרייט 4 חלקים.. שהיא יותר נעימה לנסיעה... ולא כמו ה1510שהיא 2 חלקים ומצב החלקתהגלגשים זה פשוט ברזל מול ברזל בלי שם תזמון...אפשר היה להוציא את השימסים הכי דקים, ואז היה נגרם חופש מינימלי מה שהיה אולי מונע את ההתנהגות הזו של הרכב, אבל אז בהצלבה אמיתית לא בטוח שהיא הייתה נמצאת שם בשביל לנעול את הדיפרנציאל... נ.ב התקנת הנעילה דורשת כיוון של קורונה מול הפניון, כנל לגבי הבית סטליטים עצמו..זה מה שלמדתי מכל הסיפור.

מבלי להעליב,אם זה ההסבר שניתן לך אז למתקין אין ממש מושג מה הוא עשה שם...:confused:

כפי שכתבתי, גם אצלי היא מתנהגת ככה.

אני לא חושב שאפשר לכוון אותה כך שהיא תדע לספוג שינוי גז וכיוון במהירויות נמוכות בלי לתת דפיקה.

הנעילה הזאת מעולה בשטח, אבל בכביש משלמים איתה מחיר של אי נעימות.

לירן,בג'ימני אוטומטי הנעילה היא על גבול הלא מורגשת,ובידני יש לשמור על מספר כללי נהיגה וגם אז אין שום בעיה.
הייתי שמח לעשות סיבוב על הרכבים של נדב ולירן רק כדי לראות איך הנעילות מתנהגות.

מורי.

לירן.
21-08-11, 22:43
מורי, בהזדמנות בשמחה.

בינתים הייתי שמח אם חברים שיש להם ג'ימני אוטומטי עם נעילה 1510 מרגישים שהיא מתנהגת כמו שכתבתי.

GodsFather
22-08-11, 05:59
רק בסיבוב במהירות נמוכה, כששיניתי מהירות.

אתה מבין איך נעילה עובדת ? מה היא אמורה לעשות ?

ומה קורה בסיבוב / פניה ואו כשמשנים מהירות ?

אתה למעשה מפעיל את הנעילה באופן יזום ומתפלא על זה שהיא עובדת :)

מציע לך להפגש עם חבר/ים שיש להם רכבים נעולים באופן דומה אבל בעלי נסיון ולהבין מה לא נכון באופן הפעולה שלך.
לחילופין, גש למורי שיסביר לך וגם יבדוק מה קורה אצלך ברכב. עוד בסוף תצרף אותו למעגל החברים שלך גם כן :)

n_k
22-08-11, 09:58
אשמח לשמוע מה לא נכון במה שהבנתי..

idor
22-08-11, 15:08
נעילה זאת המצאה נפלאה ואני נהנה מכל רגע שיש לי אותה אבל אי אפשר להתעלם ולהגיד שאין בעיות

לא תמיד אפשר להכנס ולצאת מסיבוב ללא שינוי מהירות ואז יש את הבום של השחרור

זה קורה למשל בכיכר שנמצאת בשיפוע - אתה נכנס בירידה ומנסה להאט והיציאה במגמת עליה דורשת ללחוץ על הגז (תל אביבים תתעלמו - לא בעירכם)
דוגמה שניה ירידה בחניון שבקצה הירידה יש סיבוב 90 מעלות - אתה צריך לבלום בירידה ובסיבוב החד להתחיל ללחוץ על הגז כדי לא להתקע

בשני המקרים יש סיכוי רב לבום גם כשאתה עדין על הדוושה ביציאה
לגבי הירידה בחניון אני פשוט בולם לגמרי בקצה הירידה רגע לפני תחילת הסיבוב ואז מאיץ כך שכל הסיבוב מתבצע במהלך האצה ויש ריצ'וט
גם לגבי הכיכר אני מאט ככל האפשר לפני הכניסה כאשר ההגה ישר ככה שמשם הסיבוב מתבצע במגמת האצה קלה

להגיד שיש 100 אחוזי הצלחה ואין יותר בומים - לא

יש גם בעיה הפוכה של חוסר שחרור נעילה כשכן רוצים - כשצריך להשתחל בחניון בין מכוניות שחונות בניצב למדרכה - בעיקר אם יש קצת חול על האספלט היעדר חיכוך מושלם משאיר את הגלגלים נעולים

אני נוהג על ג'ימני אוטומט ואת הנעילה התקנתי אצל ליאור שיש לי רק מילים טובות עליו. הסיבה שהתקנתי אצלו ולא ביצעתי לבד ע"פ המדריך כי רציתי שמישהו עם נסיון יבצע את ההתקנה.

אם יש דרך טובה יותר לעבור את המצבים הללו אני אשמח לדעת

לירן.
22-08-11, 18:42
אהלן עידו, גם לי התקין את הנעילה ליאור ויש לי רק מילים טובות להגיד על העבודה שלו.

וכן המצבים שתיארת בהודעתך מוכרים לי, ולא חושב שיש פתרון.

אני רק מקווה שהבומים האלה שיש מהנעילה פעם ב, לא מזיקים יותר מידי לה ולסרן.

רון נחמן
22-08-11, 19:10
רק הערה קטנה לגבי המדריך פה באתר (ואני מבין שהיא לא נוגעת לפותח השרשור, שהלך לבעל מקצוע):
לפני כשנה התקנתי נעילה בסמוראי שלי לפי המדריך. באורח פלא (כך הבנתי בדיעבד) הכל עבד חלק. למעשה עובד, עד היום.
לאור ההיבריס מההצלחה התנדבתי להתקין גם נעילה לחבר עם ג'ימני. גם העניינים לא זרמו כל כך, וה"איבר השלישי" הגיע לסיום הניתוח אצל מורי.

כיום, לאחר שביליתי כמה שעות טובות לצד הד"ר, ולאחר מספר חודשים בהם הוסמכתי להתקין נעילות (אוטו' ונשלטות) במסגרת עבודתי ב"גתוס", אני יכול להגיד בביטחון:
המדריך שקיים באתר לוקה בחסר ואף מסוכן למכלולי הרכב. אסור לסגור דיפ' בלי ליווי צמוד של אדם שיודע לכוון קורונה-פיניון. פשוט אסור. כל הפרק הנוגע לכיוונם לוקה בחסר עד לא קיים.

עכשיו, אני יודע שאם הייתי קורא את התגובה הזאת לפני שנה, הייתי חושב לעצמי: "מי זה הפוץ הזה? הרי כל הכיף הוא בעבודה העצמית!"
ולכן לא אמרתי ש"אסור לבצע את העבודה בבית". רק אל תשכחו לדאוג לחניכה הולמת.

-->