PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה זכויותיך כהולך רגל שנפגע מרכב?

זרקו
10-08-11, 19:52
שלום,
אשתי חצתה ברגל כביש באור יום ומונית פגעה בה קלות מאחור היא נפלה קדימה על הידיים ( האייפון התרסק ובלם אותה).
ביום רגיל היא לא היתה מתרגשת רק ש... היא בחודש שביעי.

הנהג עצר ונתן פרטים וגם דיווח למשטרה.
ניגשנו למיון לבדיקות וטפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה דגים שום בצל - עושה רושם שהכול בסדר כרגע.

אבל, לפעמים דברים צצים מאוחר יותר.
רציתי לדעת למי צריך לפנות, לדווח וכו', או שרק אם וכש.. יהיה משהו אז פונים (וגם אז למי?).

למה היא זכאית? זה היה בדרך מהעבודה.
אני יודע שעלות המיון היא על מקום העבודה, האם מישהו יודע לומר מהם זכויותיה?

תודה

נועם

shmil
10-08-11, 20:46
שמור את כל הפרטים, אם חס וחלילה תצטרך.
הייתם במיון, ושם רשמו, אני מניח, שהפנייה כתוצאה מת"ד.
מעבר לזה, כרגע, אין עוד משהו לדווח אם הכל בסדר.
שיהיה במזל טוב.

yoni 110
10-08-11, 22:28
בתור התחלה תתחיל לתבוע את עלות האיפון. מבחינת זכויות זו תאונת דרכים לכל דבר על כל המשתמע מזה.

זרקו
10-08-11, 22:31
תודה.

הבנו שצריך ללכת לביטוח לאומי כי זה היה במסגרת שעות העבודה וגם למשטרה לדווח ולמלא תיאור אירוע. האם אמת?
במידה וכן, אני מניח שצריך לעשות את זה עכשיו ולא אם וכשנצטרך בעתיד.

במידה וצריך לבצע טיפולי פיזיוטרפיה וכו' האם תובעים את הביטוח של הנהג? או את הביטוח שלנו?

shmil
10-08-11, 23:47
מה אתה קופץ? מי אמר שצריך ללכת לאנשהו?
אמרת שכרגע הכל בסדר, אז מאיפה צצו טיפולי פיסיותרפיה?
קראת את מה שכתבתי?

BackDoorMan
11-08-11, 02:14
בי פגעה מכונית ונפלתי על יד אחת, הכאב והנפיחות החלו חצי שעה אחרי שנפרדתי מהנהגת, החלטתי לתבוע, וקיבלתי 10% נכות.
תעשה אתה את החשבון.

zviki
11-08-11, 05:24
שים לב חביבי,אל תתעצל ואני מדבר לצערי מנסיון עשיר וכואב [תרתי משמע].דבר ראשון - עליה למלא דו"ח תאונה במשטרה. דבר שני- עליך להתקשר לעו"ד המתמחה בדיני נפגעי תעבורה, הוא כבר יעשה לך את כל העבודה, כנראה שמחברת הביטוח של נהג המונית יתקשרו אליך , תגיד להם סורי אני לא מדבר איתכם מטפל בזה העו"ד שלי שמס' הטלפון שלו הוא כזה וכזה.דבר שלישי- את הטעות הראשונה שלך כבר עשית כשכתבת טפו טפו טפו לא קרה כלום,חברות הביטוח לא מתביישות בכלל להכנס לאתרי אינטרנט.בכל מקרה של ת"ד אינך נדרש לשלם את עלות הטיפול בחדר מיון [ט-17] ואפילו במקרה של אישפוז חלילה. אני מניח שאתה לא ד"ר למדיצינה ובריאות הנפש,כך שאתה לא יודע מה באמת קרה לזוגתך שתאריך ימים ושנים. אתם לא מוסמכים לקבוע את מידת הנזק הגופני והנפשי [עוגמת הנפש. שבוודאי נגרמה],צלם מיד כל חבלה גופנית [לפני שהיא מגלידה] במידה ונגרמה. פעל בדיוק ע"פ הנחיות העו"ד שלך ואל תוסיף לכתוב קבל עם וחברות הביטוח מצבה משתפר ודברים מהסוג הזה, זה לחם בשבילם .יש לי עוד הרבה מאד להוסיף,הרבה הרבה מאד. בכללי כמעט כל המבוטחים לא יודעים את הזכויות המגיעות להם עד קרות המקרה ואחריו וחברות הכיסוח מעוניינות שזה גם ישאר כך. לסיכום: צור במיידי קשר עם עו"ד. חשוב מאד שבטופס השחרור מהמיון תרשם המילה ת"ד.איחולי בריאות לאישתך.

GodsFather
11-08-11, 05:33
נפלה נפגעה התאוששה הכל בסדר. עדיין מגיע לך משהו, למה ? ככה. רצת, בדקת, דאגת, אם הנהג היה שם לב אז לא היה קורה כלום והחיים היו ממשיכים כסדרם וכו וכו.

לגבי דיווח במשטרה, זה אכן נחוץ בשביל שיהיה לך תיעוד, גם אם היא כרגע בסדר וגם אם לא תרצה לעשות עם זה כלום. שב שם חצי שעה ותמלא את הטופס.

אתה לא צריך לתזז לביטוח לאומי וכד', יש עורכי דין שעושים את זה בשבילך ויגבו על כך אחוז מהכסף שתקבל - ותקבל. וכך גם אתה לא דואג על תשלום מראש או חלילה הפסד. הם לא יכנסו לסיפור הזה אם יהיה צל של ספק.

גם אני עברתי תאונה, הגעתי לבי"ח מיוזמתי כדי לוודא שהכל בסדר (רק שפשופים קלים ובלי ימי מחלה או משהו כזה), תיעדתי במשטרה, הכל היה בסדר, 4 חודשים אחרי זה קיבלתי גם איזה צ'ק חביב של בערך 5000 שקל וזה בלי טיפולים ובדיקות נוספות שהוצעו לי על ידי בי"ח ועורך הדין .

לא יהיה נחמד לקבל משהו מהמיסים שאתה משלם כל חודש במשך כל החיים שלך ? זו זכותך וזו לא גניבה או חמדנות. לשם כך זה נועד.

דבר איתי בפרטי אם תרצה פרטים.

zviki
11-08-11, 06:02
נפלה נפגעה התאוששה הכל בסדר. עדיין מגיע לך משהו, למה ? ככה. רצת, בדקת, דאגת, אם הנהג היה שם לב אז לא היה קורה כלום והחיים היו ממשיכים כסדרם וכו וכו.

לגבי דיווח במשטרה, זה אכן נחוץ בשביל שיהיה לך תיעוד, גם אם היא כרגע בסדר וגם אם לא תרצה לעשות עם זה כלום. שב שם חצי שעה ותמלא את הטופס.

אתה לא צריך לתזז לביטוח לאומי וכד', יש עורכי דין שעושים את זה בשבילך ויגבו על כך אחוז מהכסף שתקבל - ותקבל. וכך גם אתה לא דואג על תשלום מראש או חלילה הפסד. הם לא יכנסו לסיפור הזה אם יהיה צל של ספק.

גם אני עברתי תאונה, הגעתי לבי"ח מיוזמתי כדי לוודא שהכל בסדר (רק שפשופים קלים ובלי ימי מחלה או משהו כזה), תיעדתי במשטרה, הכל היה בסדר, 4 חודשים אחרי זה קיבלתי גם איזה צ'ק חביב של בערך 5000 שקל וזה בלי טיפולים ובדיקות נוספות שהוצעו לי על ידי בי"ח ועורך הדין .

לא יהיה נחמד לקבל משהו מהמיסים שאתה משלם כל חודש במשך כל החיים שלך ? זו זכותך וזו לא גניבה או חמדנות. לשם כך זה נועד.

דבר איתי בפרטי אם תרצה פרטים.

צודק הסנדק. העניין לא מגיע בכלל לבית המשפט כשמדובר בסכומים בסדר הגודל הזה.זה נסגר בין העודי"ם של הצדדים בטלפון.אשכרה מסחרה כמו בשוק. לפי חוק נפגעי ת"ד השכ"ט של העוד קבוע ונע בין 10-12 אחוז מסך הפיצוי.אתה גם פטור מתשלום למס הכנסה. גם איתי אתה יכול לדבר בפרטי, בכאאבוד

GodsFather
11-08-11, 06:05
למה מסחרה? הם חוסכים "זמן שיפוטי" למערכת המשפט כולה ולמעשה חוסכים עלויות מיסים לאזרחים. אם אפשר לסגור את זה מחוץ לבימ"ש בצורה שמספקת את הצדדים, מה טוב הוא.

אגב, במקרה שלי - 6-8 אחוז שכ"ט.

zviki
11-08-11, 06:24
כבודו: כשכתבתי מסחרה לא התכוונתי במובן הרע של המילה. זה הולך ככה: תשמע עו"ד פלוצר הלקוח שלי דורש פיצוי 20.000 שח .מה השתגעת עו"ד קלוצר? אנחנו מוכנים לתת מקסימום מקסימום 7000 לא יותר.טוב תשמע פלוצר נסגור על 10.000 ? יאללה קלוצר סגרנו על 10.000,דרך אגב מאז שגמרנו את הלימודים לא ראינו אחד את השני, תקפצו בשבת.

זרקו
11-08-11, 06:46
תודה למשיבים. נפעל בהתאם. פיזיוטרפיה- יש כאבים.

Pageup
11-08-11, 11:10
אל תמהר. שב וחכה. גם כמה חודשים, יש דברים שצצים אחרי מספר חודשים
(בעיות גב לדוגמא). תעד הכל, שמור הכל, צלם הכל. שתגיע למסקנה שבאמת
לא מופיעים דברים נוספים אז תפעל. אם תבעת וקיבלת פיצוי, גם אם יתגלו דברים
נוספים לא תקבל עליהם שקל.

GodsFather
11-08-11, 11:14
נוכח מה שרשמת, לך לעו"ד ושהוא/היא ייעצו לך.

התהליך עצמו גם ככה לוקח כמה חודשים ולא מקבלים הכל תוך יומיים. אז גם אם יצוץ משהו אחרי חודש חודשיים, תוכל בעזרת העו"ד להוסיפו לתביעה.

היפה והחיה
11-08-11, 12:23
אם מדובר בעבודה, צריך להודיע לביטוח לאומי על תאונת עבודה. אבל זה צריך להיות במסגרת העבודה או בדרך מהעבודה או אל העבודה.

zviki
11-08-11, 19:33
זרקו שלום: אני בתהליך של הגשת תביעה כנגד חב' ביטוח,חברות הביטוח שטפו לכולם את המח שכל תביעה כנגדן היא קנטרנית ומשוללת כל יסוד . אני מרגיש שאני חייב עוד פעם להזכיר לך- אל תשבור את הראש התקשר מיד עם עו"ד. אל תמזמז את זה,תתפלא עד כמה שאתה לא יודע ומבין את החוקים. אתה משלם ומשלם ומשלם וברגע האמת אתה בעצם לא יודע מה הן זכויותיך [כמעט כמו כל המבוטחים בארץ ציון ירושלים] אם לא תתקשר לעו"ד יאכלו אותך כרישי חב' הביטוח בלי מלח. תן לכריש שלך לעמוד מולם יכול להיות שהוא עצמו עבד פעם בח' ביטוח ומכיר את כל השטיקים. כפי שציין הסנדק -זו אינה חמדנות ,קנטרנות,תאוות בצע. נגרמה תאונה, הייתה פגיעה גופנית, [מכות יבשות מתחילות לזמר מאוחר יותר ],עגמת נפש - פחד נורא של אשה בהריון לחשש העובר , מגיע לגברת שלך פיצוי בזכות ולא בחסד.עכשיו תן למומחה לטפל בבעיה ומייד לפני שאתה מתחיל לעשות "שטויות", חייב להיות נודניק ולהזכיר לך - צלם מיד כל חבלה גופנית במידה ונגרמה. רק בריאות.

-->