PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביי ביי ג'ימיני - אהלן ______ ? - עזרה בבחירת ג'יפ

alteritay
12-08-11, 15:40
היי חברים,
אני לאחרונה מתלבט קשות על הג'יפ הבא.....
כיום יש לי ג'ימיני משופר מאוד ואני מבסוט עליו.
הבעיה הגדולה ( תרתי משמע ) היא הגודל של האוטו.
אני מוסיקאי וחייב מקום גדול יותר באוטו מכיוון שזה גם האוטו הראשי.
מכיוון שזה האוטו הראשי שלי ואני נוסע לא מעט בארץ סדר גודל של 25 - 30 אלף בשנה אני צריך ג'יפ לא שתיין דלק....מה שכבר מתחיל לבלבל את כל העסק.
מאוד חשוב לי רכב עם לפחות 5 מקומות....זה מסתבר דיי משעמם לצאת לטיול עם שניים וחצי אנשים.
אז מה היה לנו - רכב גדול אמין וזול לתחזוקה בלי הרבה שתיית דלק.
יש אופציות אחרי הג'ימיני

אופציות שעלו הם -
היילקס - קצת בלחץ מזה שהוא מאוד גניב אבל חוץ מזה זו אופציה טובה בעיקר לכיוון השנים עד 97 ולחפש אוטו שהושתל בו מנוע טורבו.
טראנו - אולי בנזין עם הסבה לגז - אבל בהתלבטות על כמות הכח שיש לדגמי הבנזין ? אני אוכל להסתפק בטראנו קצר כי הוא דיי מרווח.
סופה ?!?! - לא יודע.....בטח שמוסבת לגז...אין אופציה אחרת מבחינת דלק.....
ויטרה ארוכה - רכב טוב נראה קצת אנמי ליד האופציות הנוספות יתרון שלו זה דלק וחסרון זה עבירות - צריך להשקיע דיי הרבה בשביל להגיע איתו לרמת עבירות גבוהה.

אם למישהו יש איך לעזור לי...להכווין אותי...עוד רעיונות יתקבלו בברכה

raanan
12-08-11, 15:47
אחלה "סיפור". אבל חסרים בו פרטים מהותיים .
תקציב ?
ידני או אוטומט ?
סוג ורמת מורכבות השטח שאתה מתכנן ?
האם יש מועמדים שנפסלים על הסף ?

רענן

alteritay
12-08-11, 15:53
אהלן...
תקציב עד 50 אלף.
אין מועמדים שנפסלים על הסף....
אין הגבלה לידני או אוטומט יש יתרון קטן לאוטומט אצל החברה.....אבל לא משהו שיפסול גיפ' כזה או אחר.
אני לא ורצה להיות מוגבל לשטח...אני עוד א מכיר את כל השטח במדינה אבל כל ג'יפ שיתן לי עבירות של הג'ימיני והלאה.

עוד אופציה שאני לא מכיר בכלל זה כל רכבי הצ'ורוקי למיניהם

ishc
12-08-11, 15:55
אותו סיפור שלי, אין מה לעשות כלי נגינה באוטו קצר זו בעיה.
רענן כתב שחסרים נתונים וזה נכון אבל אם קלטתי את הראש, ויטרה או גארנד ויארה דור ראשון יעשו עבודה נהדרת עם אחזקה דומה לרכב פרטי. רק לחפש אחד טובה ורצוי משופרת ברמה מסויימת.
אופציית הגז מדהימה בעייני, יש פה בפורום 4RUNNER למכירה מוסב לגז שנשמע על הנייר מדהים, אבל, לא מעט אנשים פה בפורום מתלוננים על בעיות אמינות (מצד שני פגשתי כמה בעלי רכבים מוסבים לא חוו שום בעיה).

alteritay
12-08-11, 15:58
אין ספק...לסוע עם פסנתר בג'ימיני זו לא חוויה נעימה.
לגבי הויטרה...משהו שם מרגיש לי עומד להתפרק עוד רגע לאומת טראנו או אפילו ה 4ראנר שנראה לי מגניב לאללה .
גם אני ראיתי אותו....
אני לא מכיר את האוטו הזה בכלל....
אם מישהו יוכל קצת ספר עליו....חסרונות יתרונות...איך הוא בכביש עם כל התוספות המשוגעו האלה

raanan
12-08-11, 16:53
טרופר ארוך ידני דיזל 3.1 (עד שנת 98)
פאג'רו ארוך ידני/אוטומט דיזל 2.8 (אפשרי גם 2.5 רק שהוא איטי יחסית מול 2.8 )

אם "תשדרג" את התקציב בעוד 10K , אז קיה סורנטו 2004 יכולה להיות בחירה טובה.

בהצלחה
רענן

Saar
13-08-11, 10:33
למה לא להפריד "רשויות"?
סטיישן נחמד + ג'יפ?
טרופר עם מנוע בנזין/סיקס/סופה ניתן למצוא ב 20K בערך
ב 30 אפשר למצוא סטיישן לא רע וחסכוני יותר משמעותית בעלויות השוטפות
סער.

alteritay
13-08-11, 11:55
2 רכבים משמע פעמיים ביטוח פעמיים תקלות פעמיים התעסקות מיותרת באוטו פעמיים טסט וכווו כוווו...
אני לא מאמין שאין אוטו שיתאים לי...
בנתיים ההילקס נראית הכי לכיוון הבעיה היא שיהיה קשה למצוא

Saar
13-08-11, 15:48
הי,
זה נכון חלקית...
כלומר, ביטוח חובה אכן פעמיים, אבל סביר שמקיף לא תעשה...
אם האוטו "נשבר" בשבת, ביום ראשון אתה עדיין יכול להגיע לעבודה עם הרכב...
לגבי טסט, נכון. כאב ראש.
מצד שני, בפרייבטים בד"כ זה לא נורא.
בכל מקרה, בהצלחה,
סער

alteritay
13-08-11, 18:28
נכון......
עלתה עוד אופציה שהאמת שאני בדיוק מתחיל באופצית החיפוש בפורום אחריה.
4runner
אני אשמח אם מישהו יוכל קצת לספר על האוטו ולהשוות אותו להיילקס עד שנת 97.
צריכת דלק....הבנזין לעומת הדיזל...למרות שלא ראיתי 4ראנר שלא מוסבת לגז...כנראה החברה יודעים על הצריחת דלק הפסיכית....
עלויות אחזק...טסט...או בעיות מיוחדות שיש לאוטו....אשמח לדעת....ראיתי גם שכולן אוטומטיות...פלוס קטן אך לא גדול....(האישה תאהב אותי יותר) אבל כבר סיכמנו שהפעם אני קונה מה שטוב לי
(:

alteritay
13-08-11, 18:31
מסכים....
האמת שלאחרונה הצטרפה גם האופציה לקנות 4ראנר....
האמת שאני לא מכיר את הרכב בכלל...לא נסעתי עליו ואפילו לא מכיר חבר שנסע עליו.
אני אשמח אם מישהו יוכל לספר קצת עליו ביחס להיילקס עד שנת 97.
דלק, עלויות אחזקה, ביטוח, מנועים, שיפורים, יכולות שטח, כח למנוע וכו.....
אני בדיוק מתחיל את השימוש באופצית החיפוש בפורום.
תודה לכולם

raanan
13-08-11, 18:36
נכון......
עלתה עוד אופציה שהאמת שאני בדיוק מתחיל באופצית החיפוש בפורום אחריה.
4runner
אני אשמח אם מישהו יוכל קצת לספר על האוטו ולהשוות אותו להיילקס עד שנת 97.
צריכת דלק....הבנזין לעומת הדיזל...למרות שלא ראיתי 4ראנר שלא מוסבת לגז...כנראה החברה יודעים על הצריחת דלק הפסיכית....
עלויות אחזק...טסט...או בעיות מיוחדות שיש לאוטו....אשמח לדעת....ראיתי גם שכולן אוטומטיות...פלוס קטן אך לא גדול....(האישה תאהב אותי יותר) אבל כבר סיכמנו שהפעם אני קונה מה שטוב לי
(:

הבעיה העיקרית איתו, לא נוח יחסית .
המושבים נמוכים ויוצרים עומס על הירכיים שמכאיב/מעצבן.

שתיין דלק ביחס לכוח המועט שמפיק המנוע המגודל.
יתרון יש באגז' לסחיבת העצים למדורה.
אופציות נעילות והגבהה יחסית בזול.

רענן
נ.ב - מפורסמת פה, "מפלצת" עבירות למכירה.

התייש
13-08-11, 19:33
אני דווקא בעד הטרופר, בניגוד לדעה הרווחת לי דווקא יש ניסיון טוב עם הדגם דיזל מודל 99, והוא גם יודע להכיל מערכת תופים 5 חלקים שלמה עם מצילות וציוד נלווה ובמשך חמש שנים עלה כל יום לירושלים ללא תקלות.
נסה למצוא אחד שמור וטוב עם הסטוריית טיפולים טובה וודא שהוחלפו מזרקים בריקול. רכב פנטסטי ומרווח עם עבירות מצויינת. לא שתיין ביחס לדומיו ובעל שווי שוק נמוך יחסית. בהצלחה.

אלי אהרוני
13-08-11, 22:26
אם כבר הזכרתם את המזרקים של הטרופר..
הרבה זמן תכננתי לקנות כזה ופחדתי מהמזרקים.
האם הריקול פותר את הבעיה או פשוט נותן עוד כמה חודשים\שנים של שקט?

נמרוד
14-08-11, 09:48
המחשבה הראשונה שלך לגבי טנדר היא נכונה לדעתי. טנדר דיזל יפני עונה על כל הדרישות שלך. צריכת דלק כ8-9 קילומטר לליטר סולר, יכולים לאכלס אנשים לטיול שטח בצורה סבירה במושב האחורי ושפע של ציוד, מצטיינים כמובן בנפח אחסון ואפשר לקנות טנדר עם ארגז סגור, השוק מוצף בכלים משומשים ככה שיש מבחר ברמת התקציב שהגדרת. הם לא מפוארים ולא מהודרים אבל שימושיים ונותנים תמורה מצויינת למחיר, ויענו על הדרישות שלך בצורה מיטבית, כולל היכולת לטייל בכל הארץ בלי בעייה.

אתה ממש לא חייב להגביל עצמך לטויוטה - כן תגביל את עצמך לכלים ידניים בלבד וכך גם תשפר את צריכת הדלק וגם תחסוך מוקד תקלות עיקרי בכלים האלו, שהוציא לחלקם שם רע. שתי נקודות חשובות כדי לקנות כלי עם יכולת שטח מיטבית - קנה טנדר עם נעילה אחורית מקורית, וודא שהיא תקינה. והעדף באופן ברור כלי שצמיגיו בפועל וברשיון הם 31/10.5R15. אלו לא דרישות נדירות, יש מלא כלים כאלו של כל היצרנים היפאניים בשוק המשומשות.

ערן_א
15-08-11, 13:51
אני ממליץ לך על פגרו Q ארוך.רכב מפנק ,הרבה מקום ,עבירות מצויינת ,אמין ומה שמאד חשוב הוא זול ,לא שתיין (אחד ל 8 ).
אני עם אחד כזה כב שנתיים +.
ערן

alteritay
15-08-11, 23:30
תודה לכל העונים.....
לפי נטיית הלב והחברים אני מחפש היילקס עד שנת 97 העדפה לכזאת שעברה החלפת מנוע לטורבו ( יש לי תחושה שאני לא היחיד )
א. אשמח לדעת על מה אני צריך להסטכל ?
ב. האם למישהו יש נסיון עם היילקסים שיושבים אצל מגרש ? סוחר ? - לחשוש ממשהו ?
ג. אני מחפש מישהו שיוכל לעזור לי בבחירת ההילקס ולטפל בה.....מישהו שחי היילקס......אני מניח שיהיה ישור קו אחרי הקנייה אז אני כבר מתחיל לחפש ידיים טובות...
ד. מה העלויות של הוספת נעילה קדמית בהיילקס ? במידה ויש לי אחורית מקורית ואני רוצה קדמית נשלטת.

אני מחפש רכב טוב ומושקע עד 45 אלף שקל....לא אכפת לי לקנות אפילו רכב לא מושקע ב 30 ולהוסיף 25 .... לא מבין כל כך בהיילקסים עדיין.
אשמח לעזרה. תודה.

תודה לכולם...
נ.ב אני מעפולה כרגע....אבל מוכן לנסוע לכל בעל מקצוע ישר והגון...

שגיא S
31-08-11, 11:06
יש לך את ההיילקס 96 של איתי ״ סופניש״ מהפורום.מכיר אישית את הבחור ואת האוטו, בנוסף אני יודע שיש לו גם מלא שיפוריםשווה לך להרים טלפון ולדבר איתו

יקיר גרין
31-08-11, 13:59
ממליץ לך להזהר מרכב ישן כמו היילקס 97 כרכב יום-יומי ... הייתי בסרט הזה, לא אהבתי את הסוף.
הרכב בגיל הזה אם נוסע יום יום הרבה קילומטרים, יעלה לך המון בתחזוקה.
אצלי הפרדתי רשויות, היילקס לטיולים (כי אי אפשר להפרד ממנו) ופונטו קטנה וידנית ליום יום. חסכתי כמעט 1000 ש"ח לחודש בעלויות הרכב (אחרי שקלול תוספת ביטוח וטסט לפרטי הקטן).

alteritay
31-08-11, 18:48
תודה על התגובות......
הפרדת הרשויות ל עומדת על הפרק עכשיו....
אבל תודה.
איתי עם ההילקס זה ההילקס שמוצאת למכירה בראשון ?

moshik999
02-09-11, 08:53
אם אתה "מבסוט על הגימני" תשאר איתו.
עם קצת מחשבה אולי ניתן לסדר מקום נוח לכלי הנגינה (איזה כלי?) גגון מיוחד?
אפשר גם לרכוש רכב שני לנסיעות שהם לא שטח.(תוכל היום למצוא ב 15K רכב נהדר)
אצלי לפחות אם יש יותר משני אנשים באוטו זה סיוט של טיול.
אני אוהב לטייל עם אנשים שנמצאים ברכבים אחרים.
הכי כיף זה לבד באוטו.

-->