PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעניין כבל אנטנה וקליטת שידור

jonny boy
12-08-11, 16:32
התקנתי השבוע מקסטראק אחרי צריבה לתדרים האמריקאים והאירופאים, יש לי את האנטנה הקצרה עם החיבור למכסה המנוע
הכבל של האנטנה ארוך אז מתחת למכסה מנוע גילגלתי אותו קצת, זה תקין או שחייבים לקצר את הכבל?
שאלה שניה מאז ההתקנה שאני נוסע אני מדליק את הקשר ושם על סריקה אבל אני לא קולט כלום למרות שהבנתי שהטווח
אמור להיות גדול, או שזה בגלל שאף אחד לא מדבר סתם ככה אלא רק בטיולים?? אני מאיזור נתניה.

שחר-סופה
12-08-11, 17:49
היי ,
אין בעיה לגלגל את הכבל העודף ואין צורך לקצר .
חשוב מאד להתקין אנטנה מתאימה (מבחינת אורך גל) ע"מ לא לסכן את המכשיר בשריפה .
לעניין הסריקה , יכול מאד להיות שבאותו הזמן אף אחד לא דיבר והמכשיר לא 'ננעל ' על התדר .
טווחי המקסטרק הם גדולים בשל עוצמת השידור הגבוהה , אבל , וזה אבל גדול ,,,, כיוון שאין ממסר
הרבה מאד תלוי בטופוגרפיה . קלטנו כבר לטווחים של מעל 70 ק"מ לעיתים . ובפעמים אחרות בקושי לטווח של 15 ק"מ .
זה קשור גם למיקום האנטנה ברכב השני . יהיו הבדלי קליטה / שידור ניכרים בין מיקום על מכסה המנוע לבין על גג מתכתי .
שבת שלום ותהנה ,

שחר .

liron_al
12-08-11, 17:56
להספק המכשיר אין כל קשר לטווח הקליטה.
מה שמשפיע זה שווח האנטנה ורגישות הקליטה, דבר שהמקסטרק לא מצטיין בו במיוחד..
המכשירים עם רגישות הקליטה הטובים בעלום הם מתוצרת ICOM. גם קנווד מעולים.
המקסטרק מצטיין בטווח השידור עקב הספק גבוה.

סרוק תדרים ביום שבת בבוקר, אתה אמור לקלוט הרבה קשקשת..

לירון

jonny boy
12-08-11, 19:54
תודה רבה שחר ולירון, נחכה למחר בבוקר ונראה מה נקבל.
מה בעצם ההבדל אם אני שם את האנטנה על מכסה המנוע או על משטח קטן מברזל מעל הגלגל ספייר? מכסה המנוע הוא "משטח" הרבה יותר גדול
מבחינת גובה זה הבדל של חצי מטר בלחץ

meir alony
12-08-11, 19:58
בעניין הסריקה המע"ד צריך להיות בהתקן או שיהיה משהו מתכתי שיקצר בין תושבת המע"ד לגוף המע"ד. (העיגול שבחלק האחורי של המע"ד)

jonny boy
12-08-11, 20:03
בעניין הסריקה המע"ד צריך להיות בהתקן או שיהיה משהו מתכתי שיקצר בין תושבת המע"ד לגוף המע"ד. (העיגול שבחלק האחורי של המע"ד)
כמובן כשהמע"ד לא בפחית שלה הסריקה בעצם לא עובדת

liron_al
13-08-11, 07:19
האידיאלי זה לשים את הנטנה בשיא הגובה של הרכב ע"מ שלא יהיו הפרעות מחלקי הפח השונים..
בתכלס זה לא ממש משנה, הרבה התקינו את האנטנה על גלגל הספייר ללא כל בעיה וגם אני בדרך.
על מכסה המנוע - לא יודע, לא מת על הרעיון.. אין לי הסבר הגיוני :)

בהצלחה!
לירון

שחר-סופה
13-08-11, 10:46
האידיאלי זה לשים את הנטנה בשיא הגובה של הרכב ע"מ שלא יהיו הפרעות מחלקי הפח השונים..
בתכלס זה לא ממש משנה, הרבה התקינו את האנטנה על גלגל הספייר ללא כל בעיה וגם אני בדרך.

לירון , זה לא שתהיה בעיה .... , הרי הכל יעבוד ובצורה טובה . אבל יש טובה ויש מצויינת בהתייחס לטווחי הקליטה / שידור
בהשוואה למיקום האופטימלי / הגבוה ביותר ברכב (אני מניח שלא צריך לפרט למה ?) . בדיוק כפי שציינת .
מיקום שונה בין רכב שאצלו האנטנה ממוקמת על מכסה המנוע לבין רכב שאצלו היא על הגג יכולה לבוא לידי ביטוי בעובדה
שכשאחד ישדר/יקלוט קבוצה רחוקה ויתקשר עימם , השני לא . בדיוק כפי שנוכחנו לראות בטיולים .

שחר .

jonny boy
13-08-11, 12:41
אז שחר לפי מה שאני מבין שווה להתאמץ עוד קצת ולארגן איזה תושבת ולהתקין על הגג או מעל לגלגל ספייר?

jonny boy
13-08-11, 12:43
אז שחר לפי מה שאני מבין שווה להתאמץ עוד קצת, להכין תושבת ולהתקין את האנטנה על הגג או מעל לגלגל ספייר?

שחר-סופה
13-08-11, 15:15
מדובר ברכב סגור (פח) הכוונה לא פיבר ? או בפתוח ברזנט ?
העדיפות היא כמובן לגג , אך אם מדובר ברכב פתוח סגירת ברזנט , לא הייתי מתאמץ להתקין
למעלה , אלא , מסתפק במיתקון על הגלגל ספייר . זה טוב ומספיק בהחלט.

שחר .

שחר-סופה
13-08-11, 15:16
מדובר ברכב סגור (פח) הכוונה לא פיבר ? או בפתוח ברזנט ? העדיפות היא כמובן לגג , אך אם מדובר ברכב פתוח סגירת ברזנט ,
לא הייתי מתאמץ להתקין למעלה , אלא , מסתפק במיתקון על הגלגל ספייר . זה טוב ומספיק בהחלט.

שחר .

Pageup
13-08-11, 17:44
כמה שהאנטנה תהיה יותר גבוהה כך הקליטה תהיה יותר טובה.
משטח פח גדול (לדוגמא גג) גורם לשבח (GAIN) של האנטנה להיות מוטה למעלה.
יש אנטנות שמותאמות לזה והגג "מיישר" אותן ויש שלא. ככל שהאנטנה תהיה יותר ארוכה
היא תהיה יעילה יותר (כמובן שהמבנה שלה צריך להתאים לתדר). בגדול, ההבדלים ככל
הנראה לא יהיו גדולים, אבל, אפשר לבדוק את זה לפי הדגם של האנטנה והגדרות היצרן.
אל תשכחו שהאנטנה צריכה גם להתאים להספק המוצא של המשדר ולא היא תשרף.

Alik36
29-08-11, 10:14
היי

אתה מוזמן לבדוק את המכשיר אצלי יתכן שהוא לא מכוייל כנדרש , כמו כן לבדוק את תאימות האנטנה כשהיא מורכבת על הרכב.

בכל מקרה אני חולק על לירון לגבי איכותם של מכשירים אחרים על גבי המקסטרק , בתור אחד שהיה בבדיקות הפיתוח של המוטורולה , המכשיר מעולה ועומד בתקן של עוצמת שידור וקליטה , לעומת המכשירים שהזכרת שרגישים להפרעות ורגישות הקליטה שלהם פחות טובה בגלל שהם בנויים לטווח רחב של תדרים (בדרך כלל לחובבי רדיו)

כמו כן רצוי שכבל האנטנה לא יהיה מגולגל אלא יותר פרוס בצורת נחש וקשור באזיקונים ושהמכשיר יחובר ישירות למצבר בשני הקטבים , בדוק קורוזיה על המגעים .

לשאלות נוספות מוזמן להתקשר .

-->