PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב בתקציב עד 10,000 שח

עירא
14-08-11, 11:26
אני מחפש רכב שיסע 60 קמ ביום, במישור. ידני, ממוזג, אמיו ועלות אחזקה נמוכה. השאיפה גם לשנתון מעל 2000. בגדול חשבתי על פיאסטה או טנדרון. דעתכם? רעיונות נוספים? הצעות קונקרטיות?
עירא

נמרוד
14-08-11, 11:43
זה לאישה או לך?

אם זה לאישה, אז הייתי בסרט הזה... זה אפשרי. הפתרון הוא בעקרון רכב צרפתי ידני, הם נוחים, נעימים, בעלי מפרט בטיחות טוב יחסית לשנתון ובעיקר זולים. אתה יכול לקנות משהו בינוני כמו 306, מגאן רחמנה ליצלן, סיטרואן, עם כריות אויר מקדימה וABS בסכומים האלו. צריכת דלק 12-13 ק"מ לליטר. החסרונות - רכב צרפתי... אבל אם אתה נוהג עליו פעם בשבוע ובודק שמן-מים, אמור להיות בסדר, יש סיכוי שתעבור שנה-שנתיים בלי שהיא תתקע באמצע יום חם עם מנוע שפוך... עד אז תחסוך כסף כדי להתקדם למשהו שעולה יותר מ10,000 שקל.

cj 64
14-08-11, 11:44
אם תסתכל בלוח פוקוס האחרון,יש שם,דיאצו סיריון 99
סביב ה11000 ש,ח אם זה מתאים לך.
(ואם תתמקח אוליי תוריד לו במה אלפים)
,בהצלחה גל
פ"ת

יונתןמצפה
14-08-11, 11:50
אח שלי קנה לפני כחצי שנה רנו קליאו B ידנית 2000 ב- 15.5 אלף. 148,000 ק"מ.
הרכב במצב מצוין, עד עכשיו ללא תקלות ממשיות ונוסע נהדר.
לדעתי אופציה לא רעה אם מוצאים אחד שלא נסע הרבה ובמצב טוב.
ביום שמתחילות הבעיות מעיפים את הרכב..
אמנם קצת מעל לתקציב שלך אבל מעלה משמעותית את ההנאה מהרכב. הוא ממש ממש נעים ונוח לנהגיה.

עירא
14-08-11, 13:11
הרכב מיועד לי, וכנראה שהוא לא ישמש להסעה של אף אחד פרט אלי ולכן מבחינת נוחות צזגן זה הפרט החשוב.

mik_l86
14-08-11, 20:10
אתה יכול ללכת על כיוון של דיהו לנוס, או הפולו / איביזה כמו שאני עשיתי, הבעיה באיביזות שצריך לקנות ארגז של בתי מצערת, אולי אחד יהיה טוב!
הלנוס נראה לי אפשרות לא רעה, סה"כ סוג של אופל, ואפשר להשיג בתקציב שלך שנת 2000 (חבר שלי קנה עכשיו אחת בשנתון הזה ב 7K, אחרי טיפול נוסעת יפה מאוד)
אם אתה הולך על הגרמניות דבר איתי, נשאיל לך סקאנר, ככה שתדע למה אתה נכנס.

Saar
14-08-11, 21:30
סיטרוקן קסרה, הכי הרבה אוטו בהכי מעט כסף בתקציב הזה - עד לפני 10 חודשים הייתה לי אחת, מודל 99 אמינה ופשוטה, נמכרה ב 8K ש"ח....
גם 306 מתאימה.
אם הגודל לא קובע, סיטרואן סקסו
במחיר הזה, אפשר למצוא אירופאיות טובות.
סער.

raanan
14-08-11, 23:24
שב טוב , תנשום לפני שתפסול ....

שברולט קואליר ידנית !

בזמנו לאחר מכירת הגי'פ לנדב42 (מותר להזכיר אותו ? ), חיפשתי פאג'רו בנזין קצר 98-2000 .
חיפוש "המועמד" לסטנדרט שלי, התארך והתארך .... עד שנישברתי ורכשתי את הקואליר בכלום כסף.
בינתיים נרכש טרופר בנזין ארוך וממש ממש אין חשק להיפרד מהקואליר.

יתרונות,
"מכונת" שיוט בכביש המהיר ובכביש 6 בפרט. 2500 סל"ד למהירות 110 .
מומנט וכוח זמין לא רע בכלל . אני מטפס עלייה ארוכה ליישוב שלי בקלילות ב-100 קמ"ש וממש מפתיע מכוניות חדשות.
גיר ידני וקלאטץ' הידרואלי שממש לא מעיק גם בפקקים.
צריכת דלק, 1 ליטר ל-13 קמ' (נוסע קבוע עם מזגן)
מזגן חבל"ז (מלח מים, שום בצל ...)
שיוט רך ונינוח של אמריקאית
אמינות טובה והסטיגמה של התחממות לא רלוונטית (האוטומטיות מתחממות). הידנית נמצאת ב 90 מעלות צלזיוס קבוע (גם בחמסין).
מכלולים חסונים (כריות בולמים, ציריות, משולשים ) שנראה שעמידים לנצח (שלי 96 והציריות מקוריות כנראה בגלל רדיוס הפניה של משאית)

חסרונות,
למרות הכוח הזמין והגיר הידני, זאת לא "מכונה" ספורטיבית ! לא אוהבת כביש מפותל.
פלסטיקים "מצקצקים" בתא הנוסעים (דשבורד, דופן דלתות)
ABS רגיש ובלמים לא בליגה של מכוניות מודרניות.

בהצלחה באיתור רכב כזה
רענן

דרור ברלי
15-08-11, 00:03
הסיכוי שביבי יקבל בעוד שעה את כל דרישות מפגיני המאהלים, גדול יותר מאשר למצוא קוואליר ידנית... נא לא לשכוח מי קנה מכוניות כאלה כשהיו חדשות.

עירא, מה שאתה מחפש זה צרפתיה קטנה, כמובן ידנית בלבד. רנו קליאו ידנית היא מכונית מעולה - זריזה, נוחה, מרווחת יחסית וכמובן חסכונית, אפילו מהנה לנהיגה. כנ"ל פיז'ו 205/106. אין ל ימשוג מה מתחולל במחירון, אני מנחש ש- 206 כבר מחוץ לתקציב שלך אבל תנסה. מי יודע? אם תמצא אחת טובה - לך על זה. זה אוטו שאני ממש אוהב. כייפי ומוצלח.

MichaelV
15-08-11, 00:12
יש פיג'ו 306 ידנית מנוע 1400 מלוקקת ומתוחזקת בקצת יותר מ8K. אם זה עדיין מעניין אותך, פנה בה"פ

raanan
15-08-11, 01:20
לגבי הצרפתיות,
בתחילה חיפשתי 306 או קסארה (בנזין) ידנית בגלל התנהגות הכביש (306 עדיפה). אבל,
כול הרכבים שבדקתי זיהיתי קורוזיה בפלאנג'ים של "האין" נוזל קירור למנוע.
כנראה שהרכב כבר זול מזלזלים וחוסכים וממלאים מי ברז.
בכול אופן, מנועי הצרפתיות רגישים מאוד לזה וראשי מנוע שהולכים (גם מנועים קומפלט) זה לא דבר נדיר.

אופציה נוספת שעניינה אותי אז, פיאסטה עם המנוע החלש מברזל.
הבעיה עם רכב כזה, הוא לא נוח ולא מקנה הרגשת נינוחות בנסיעות מהירות ארוכות.

רענן

raanan
15-08-11, 15:30
נא לא לשכוח מי קנה מכוניות כאלה כשהיו חדשות.

סיקרנת אותי ! נו מי אלו ??

רענן

ishc
15-08-11, 21:22
אני משוחד על 205, היה האוטו הראשון שלי ואני מפנטז על אחד כזה מאז (רק שאישה תצייץ שהיא צריכה אוטו).
בתקציב הזה אפשר למצוא אחד 98-99 (השנים האחרונות) ולהשאר עם עודף נאה. הייתי מחפש אחת ללא חלונות חשמל וכל מיני צרות כאלו שהותקנו בארץ. המזגנים לרוב של "אלכס אורגינל", אצלי היה של "אוטוקר" שהיה הופך את תא הנוסעים למקפיא נייד. האוטו הכי נוח שיושב הכי טוב על הכביש שנהגתי עליו בחיים שלי.

assaf234
15-08-11, 21:41
היי עירא, אתה אולי זוכר אותי מפרוייקט הרכב שנה שעברה בבן-גוריון אבל זה לא העניין

מנסיון שלי שכולל פג'ו 205 שנת 98 עוד אחת שנת 95 ורנו קליאו 92 אל תתקרב לצרפתיות
לאף אחת מהמכוניות הנ"ל לא היה מזגן משביע רצון אם זה מה שאתה מחפש, שלושתן היו כרכרה על גלגלים ולא יותר
גם אני חיפשתי רכב אחרי שמכרתי לצערי הרב את הסמוראי שלי, היה חשוב לי מזגן, מחיר, אמינות וכמובן צריכת דלק.
חשבתי גם על פג'ו 306 גם לי קרץ רכב שנת 2000 במחיר ריצפה, עצה שלי אל תתקרב לצרפתית בת יותר מ-10 בכלל לא רנו לא פג'ו ולא סיטרואן
אני "התפרשתי" בסופו של דבר וקניתי מיצובישי קולט 95 היא עולה קצת יותר אבל אם תמצא אחת שמורה שווה כל שקל, מזגן מעולה, רכב עם כוח, אמין, אבל זה עולה בדלק היא צורכת בערך 1:12 עם מזגן!
אם את מוכן להתפשר על כוח לטובת דלק (ומראה לדעתי) סובארו ג'סטי או דייהטסו שרייד 1300 ידניות (בכללי לא מומלץ רכב אוטומטי ישן, גיר אוטומטי שחוק הוא בזבזני)
אגב גם הרעיון של רענן טוב וחשבתי גם עליו ואפילו מצאתי כמה קוואליר ידניות ובסוף החלטתי שהגודל הזה לא בשבילי בטח לא כל עוד אין לי משפחה
הרעיון של רענן
מה שכן אני חייב להגיד לטובת הצרפתיות שהן אכן מכוניות יציבות וחסכוניות (שוב, מהנסיון שלי בלבד)

המון בהצלחה, אסף

raanan
15-08-11, 22:03
אם את מוכן להתפשר על כוח לטובת דלק (ומראה לדעתי) סובארו ג'סטי או דייהטסו שרייד 1300 ידניות (בכללי לא מומלץ רכב אוטומטי ישן, גיר אוטומטי שחוק הוא בזבזני)

שים לב לדרישה 60 קמ' ביום.
ג'אסטי (יש לי סמפטיה רבה אליה) לא מתאימה מבחינת נינוחות לנסיעה בכביש מהיר .
בנוסף, זה כבר רכב ותיק (נדמה לי שאין כריות אויר ו-ABS ).

לדעתי רכב יפני 1600 וגיר ידני (יש 323 לנטיס, כריזמה, אלמרה) יתנו מענה הולם.

רענן

raanan
15-08-11, 22:43
הסיכוי שביבי יקבל בעוד שעה את כל דרישות מפגיני המאהלים, גדול יותר מאשר למצוא קוואליר ידנית... נא לא לשכוח מי קנה מכוניות כאלה כשהיו חדשות.

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=44&SubModelID=421&FromYear=1995&UntilYear=1999&Auto=-1&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&OwnerID=1&fromKM=&KM=&fromEngineVal=2000&untilEngineVal=&EngineTypeID=1&fromHand=1&Hand=6&Info=

אז כנראה שיש סיכוי גדול שביבי יקבל את כול הדרישות ...

רענן
נ.ב - עדיין סקרן לדעת מי הם "המיוחדים" שרכשו רכבים אלו מהסוכנות ?

BackDoorMan
16-08-11, 12:48
היי עירא, אתה אולי זוכר אותי מפרוייקט הרכב שנה שעברה בבן-גוריון אבל זה לא העניין

מנסיון שלי שכולל פג'ו 205 שנת 98 עוד אחת שנת 95 ורנו קליאו 92 אל תתקרב לצרפתיות
לאף אחת מהמכוניות הנ"ל לא היה מזגן משביע רצון אם זה מה שאתה מחפש, שלושתן היו כרכרה על גלגלים ולא יותר
גם אני חיפשתי רכב אחרי שמכרתי לצערי הרב את הסמוראי שלי, היה חשוב לי מזגן, מחיר, אמינות וכמובן צריכת דלק.
חשבתי גם על פג'ו 306 גם לי קרץ רכב שנת 2000 במחיר ריצפה, עצה שלי אל תתקרב לצרפתית בת יותר מ-10 בכלל לא רנו לא פג'ו ולא סיטרואן
אני "התפרשתי" בסופו של דבר וקניתי מיצובישי קולט 95 היא עולה קצת יותר אבל אם תמצא אחת שמורה שווה כל שקל, מזגן מעולה, רכב עם כוח, אמין, אבל זה עולה בדלק היא צורכת בערך 1:12 עם מזגן!
אגב גם הרעיון של רענן טוב וחשבתי גם עליו ואפילו מצאתי כמה קוואליר ידניות ובסוף החלטתי שהגודל הזה לא בשבילי בטח לא כל עוד אין לי משפחה
הרעיון של רענן
מה שכן אני חייב להגיד לטובת הצרפתיות שהן אכן מכוניות יציבות וחסכוניות (שוב, מהנסיון שלי בלבד)

המון בהצלחה, אסף

כמה שטויות, ה ZX 1400 שמשמשת אותי כעת כרכב בסיסי, היא הצרפתית החמישית ולא היו שום בעיות איתה ועברתי את ה 180,000 ק"מ.
תמיד הקפדתי לקנות רכב במצב טוב ולטפל בו בו בזמן, כל עוד לא מזניחים את הטיפולים האוטו אמין מאוד, והתקלות מעבר לטיפולים השוטפים נדירות.
פשוט צריך להתרחק ממכוניות שחוטות, זה הכל.

דרור ברלי
16-08-11, 13:15
http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=44&SubModelID=421&FromYear=1995&UntilYear=1999&Auto=-1&fromPrice=&untilPrice=&SubSubModelID=0&OwnerID=1&fromKM=&KM=&fromEngineVal=2000&untilEngineVal=&EngineTypeID=1&fromHand=1&Hand=6&Info=

אז כנראה שיש סיכוי גדול שביבי יקבל את כול הדרישות ...

רענן
נ.ב - עדיין סקרן לדעת מי הם "המיוחדים" שרכשו רכבים אלו מהסוכנות ?

שום מיוחדים.... אוטו אמריקאי בסיסי שבבסיסיים, גם בשנים בהן הוא יובא לכאן והצליח מאוד, הוא לא הצטיין בשום דבר מעבר להיותו מרווח, ממוזג היטב (מזגן פצצתי) ואטרקטיבי במחיר. קנו אותו אלה שחיפשו משפחתית ועדיין האמינו שמכונית אמריקאית זה הכי הכי, ובהתאם - הרוב המוחלט שעלו לכביש היו אוטומטיות.
אני אישית מעולם לא ראיתי בעיניים אחת ידנית, והאמת? הקישור שהעלית עם כמה וכמה ידניות למכירה באמת הפתיע אותי. אפילו מאוד. טוב נו, אף פעם לא מפסיקים ללמוד...

לקרוב רחוק שלי היתה קוואליר 96 אוטומטית. הוא קנה אותה חדשה. בשנתיים-שלוש הראשונות היא היתה מצויינת, אחר כך התחילו הצרות. אלטרנטור, התחממויות וכו'. הוא הצליח להיפטר ממנה די מהר, כנראה שאז עוד החזיקו מהאוטו הזה.

אני אישית סבור שבמכונית בסכום כזה שאמורה לנסוע לא מעט, אמינות היא השיקול המרכזי. כללי המפתח צריכים להיות:
1. גיר ידני בלבד!!!.... אוטומטיות ישנות בסכומים כאלה הן פתח לצרות.
2. פשטות מכנית - לא להסתחרר מביצועים או שכלולים. תמיד עדיף מנוע ברזל פשוט כמו של הפיאסטה, על מנועי אלומיניום שרגישים להתחממות, לנוזלי קירור זולים ולתחזוקה לקויה.
3. זמינות חלפים. לך על אוטו נפוץ ופופולרי. כזה שיש טונות ממנו בפרוקיות, ואפשר להשיג כל מיני חלקים גם משומשים ובזול.
4. שווה ורצוי לשלם יותר על רכב מלוקק ומתוחזק. בסכומים כאלה, גם מחיר קנייה ראשוני שגבוה בעשרות אחוזים עדיין שווה לפער של כמה אלפי שקלים בודדים שמהר מאוד מתקזזים בתיקון אחד או שניים.
5. לצאת מקבעונות. צרפתיה זה לא בהכרח בעייתי. יפנית, בוודאי במחיר הזה, לא בהכרח אמינה. מהנסיון האישי-משפחתי שלי עם שתי צרפתיות מודל 94 - רנו קליאו 1.4 ידנית ופיז'ו 306 1.4 ידנית, מוצלחות ואמינות אלפי מונים מגרוטאות יפניות שנחשבו ל"שיא האמינות" - דייהטסו אפלאוז ושרייד. וזה עוד לפני שמדברים על צריכת דלק, על בטיחות, על התנהגות, על נוחות נסיעה ועל עלויות טיפולים ותיקונים.

אישית? לשימוש הזה הייתי מחפש סובארו ליאונה או אימפרזה, 1.6 ידני, אם אפשר אפילו סטיישן ("סובארו-מתנחלים") מאמצע שנות התשעים. ליאונות יש עד 93' כולל. אימפרזות (גרנד ליאונה) מ-93 ומעלה. לא מכונות נהיגה, גם לא שיא הבטיחות למען האמת... אבל נוסעות סביר, שימושיות, פשוטות מאוד-מאוד, אמינות מאוד, קלות וזולות לאחזקה.

raanan
16-08-11, 15:04
אני אישית סבור שבמכונית בסכום כזה שאמורה לנסוע לא מעט, אמינות היא השיקול המרכזי. כללי המפתח צריכים להיות:
1. גיר ידני בלבד!!!.... אוטומטיות ישנות בסכומים כאלה הן פתח לצרות.
2. פשטות מכנית - לא להסתחרר מביצועים או שכלולים. תמיד עדיף מנוע ברזל פשוט כמו של הפיאסטה, על מנועי אלומיניום שרגישים להתחממות, לנוזלי קירור זולים ולתחזוקה לקויה.
3. זמינות חלפים. לך על אוטו נפוץ ופופולרי. כזה שיש טונות ממנו בפרוקיות, ואפשר להשיג כל מיני חלקים גם משומשים ובזול.
4. שווה ורצוי לשלם יותר על רכב מלוקק ומתוחזק. בסכומים כאלה, גם מחיר קנייה ראשוני שגבוה בעשרות אחוזים עדיין שווה לפער של כמה אלפי שקלים בודדים שמהר מאוד מתקזזים בתיקון אחד או שניים.
5
אישית? לשימוש הזה הייתי מחפש סובארו ליאונה או אימפרזה, 1.6 ידני, אם אפשר אפילו סטיישן ("סובארו-מתנחלים") מאמצע שנות התשעים. ליאונות יש עד 93' כולל. אימפרזות (גרנד ליאונה) מ-93 ומעלה. לא מכונות נהיגה, גם לא שיא הבטיחות למען האמת... אבל נוסעות סביר, שימושיות, פשוטות מאוד-מאוד, אמינות מאוד, קלות וזולות לאחזקה.

עם מה שהשארתי אחרי הצנזורה, מסכים איתך 100% !
כמו שכתבתי קניתי רכב זמני בכלום כסף (קמ' נמוך ותוחזק בסטנדרטים שלי) לנסיעות מהירות וארוכות (לקוואליר מנוע 2.2 ).
עכשיו שיש SUV נוח (טרופר בנזין LS ארוך 2003), עדיין מעדיף (גם מבחינת צריכת דלק) את הקוואליר !
למרות הסטיגמה (שגם לך חלק בה), אני אומר לך הרכב הזה לא בר השוואה "לפחנועים" מתוצרת יפן .
הרכב השלישי בבית (של הגב') זה מזדה לנטיס, נסיעות מנהלתיות ארוכות כולנו מעדיפים לעשות עם הקוואליר.

רענן

דרור ברלי
16-08-11, 15:28
אישית לא אהבתי את הקוואליר (כשהיה יותר חדש והרבה יותר יקר, ונחשב ללהיט בשוק) בגלל איכות נמוכה והתנהגות כביש לא טובה בלשון המעטה. לטעמי לא היתה לאוטו הזה שום תכונה אחרת שבלטה לטובה ויכלה לפצות על שני המינוסים הנ"ל. כמשומשת ישנה בזול, כמובן שהכללים משתנים לגמרי. אין לי שמץ של ספק שקוואליר ידנית טובה מאות מונים מאחותה האוטומטית (זה לא חוכמה. אני לא מכיר דגם של מכונית בעולם שהגרסה הידנית שלו לא טובה עשרות/מאות/אלפי מונים מהאוטומטית) ואם אני ממליץ לאנשים כאן לקנות סובארו ליאונה בת 18, (שנטו כמכונית היא זבל עופות, חרא מזוקק - ביצועים גרועים, התנהגות גבולית, לא נוחה, לא בטוחה) מכונית שמייצגת את העידן בו סובארו יצרו חרא של מכוניות - וכל זה אך ורק כי היא אמינה ברמה כמעט לא הגיונית - וכפועל יוצא מזה היא גם זולה לאחזקה ברמות שלא מוכרות לבעלי מכוניות מדגמים אחרים - כנראה שהפנמתי כבר מזמן את הכללים השונים.

raanan
16-08-11, 15:37
אישית לא אהבתי את הקוואליר (כשהיה יותר חדש והרבה יותר יקר, ונחשב ללהיט בשוק) בגלל איכות נמוכה והתנהגות כביש לא טובה בלשון המעטה. לטעמי לא היתה לאוטו הזה שום תכונה אחרת שבלטה לטובה ויכלה לפצות על שני המינוסים הנ"ל.

כמשומשת ישנה בזול, כמובן שהכללים משתנים לגמרי. אם אני ממליץ לאנשים כאן לקנות סובארו ליאונה בת 18, (שנטו כמכונית היא זבל עופות, חרא מזוקק - ביצועים גרועים, התנהגות גבולית, לא נוחה, לא בטוחה) מכונית שמייצגת את העידן בו סובארו יצרו חרא של מכוניות - וכל זה אך ורק כי היא אמינה ברמה כמעט לא הגיונית - וכפועל יוצא מזה היא גם זולה לאחזקה ברמות שלא מוכרות לבעלי מכוניות מדגמים אחרים - כנראה שהפנמתי כבר מזמן את הכללים השונים.

ואז המסקנה ,
רכב עם 2 כריות אוויר , ABS , כמו קרון רכבת בכביש המהיר, חלקים כמו זבל ובזול באיביי, לא מתחמם ! , מומנט וכוח זמין,
אמינות לא רעה בכלל, צריכת דלק 1 ל- 13 , מזגן חבל"ז אמרתי ?

כול זה בפחות מ 10000 ש"ח . לא עדיף מפיאסטה, ג'אסטי ,205 או ליאונה זקנה ?

רענן
נ.ב - תאמין לי שאם תחזיק אחת כזאת לצד הסופה, הסופה תעלב כול פעם שתעדיף הקוואליר על פניה ...

motorica.net
16-08-11, 15:40
ניסן אלמרה. ידנית.
חמור עבודה, שרשרת טיימינג, מזגן טוב ואמינות מוחלטת. (מנסיון ולא מסיפורים).
נוחה ומתנהגת הרבה יותר טוב מהתדמית שצמודה ליפאניות מאותה תקופה.

דרור ברלי
16-08-11, 16:25
ההתנהגות המחורבנת של יפניות ישנות זה לא "תדמית". זו עובדה.

דרור ברלי
16-08-11, 16:36
רענן, בלי לשלול את הקוואליר, חלקים כמו זבל אני מעדיף בפירוקיה 10 דקות מהבית, לא באיביי.
לפעמים אתה רוצה את החלק שאתה צריך לא רק בזול אלא גם עכשיו - ולא רק בעוד שבועיים שלושה (אם לא ייעצר בדרך ע"י משרד התחבורע).

raanan
16-08-11, 16:44
רענן, בלי לשלול את הקוואליר, חלקים כמו זבל אני מעדיף בפירוקיה 10 דקות מהבית, לא באיביי.
לפעמים אתה רוצה את החלק שאתה צריך לא רק בזול אלא גם עכשיו - ולא רק בעוד שבועיים שלושה (אם לא ייעצר בדרך ע"י משרד התחבורע).

ראשית, יש הרבה היצע משומש לקוואליר פה בארץ.
שנית, חלקים חדשים מקוריים מאיביי עולים פחות ממשומשים פה.
שלישית, 3 רכבים ל 2 נהגים, זה יתירות שלא משביתה אותך בכול מצב.

חוץ מזה, אני נהנה (ובזול), זאת המלצתי מנסיון, ירצה, יקח (לא את שלי. שלי לא מוצעת למכירה)

רענן

דרור ברלי
16-08-11, 18:11
שלישית, 3 רכבים ל 2 נהגים, זה יתירות שלא משביתה אותך בכול מצב.
רענן

זה נכון. גם אני במצב כזה (כבר שבועיים ששתי מכוניות ערוכות ומחכות לפקודתי. "כך יצא", כמו בפרק האחרון של רמזור. מין הסתם, כדי להזדחל לעבודה בת"א אני מעדיף את הפוקוס הממוזגת ולא את הסופה)

motorica.net
16-08-11, 18:21
ההתנהגות המחורבנת של יפניות ישנות זה לא "תדמית". זו עובדה.

זה בסדר, גם אני חטאתי בבורות מסוימת בכל הקשור לניסן סאני/אלמרה , אחרי שנים של סגידה עיוורת לתוצרת הצרפתית הינדוסה מחדש והכרתה ברמת הבורג.

בפועל הסאני/אלמרה במיוחד בגירסאות הידניות מתנהגות פנטסטית.
הגיר קצר מאד ללא חורים ותחושה מעולה בידית, מערכת בלימה מצוינת, הגה מתקשר 3.0 LTL, ומי שרק רוצה יכול לשפר אותה עד אינסוף בזכות שוק אפטרמרקט רחב וניסן סאני פולסר אחת שחוללה מהפך.

rikmik
16-08-11, 18:24
[QUOTE=mik_l86;401993]אתה יכול ללכת על כיוון של איביזה =זו כשלעצמה המלצה טובה מאודהבעיה באיביזות שצריך לקנות ארגז של בתי מצערת, אולי אחד יהיה טוב!.....את זה ,אין לי מושג מהיכן הבאתה את זה,לי שתי איביזה אחת 96 השנייה 2001 ועד עכשיו שום תקלות בנושא מצערת!
לכן..ואני אומר לך,רכב אמין זול נאמן!!!!!

AvigdorAharon
16-08-11, 18:59
האם לכל הפיאסטות יש מנוע מברזל?
השאלה שלי היא למודלים שמעל 2001.

אביגדור

raanan
16-08-11, 21:56
האם לכל הפיאסטות יש מנוע מברזל?
השאלה שלי היא למודלים שמעל 2001.

אביגדור
אולמניום בלבד !
הדגמים "המרובעים" (לא דיאנמיק) מתחת ל 95 הם מנוע ברזל חלש (מבחינת כ"ס) אך שורד.

רענן

דרור ברלי
16-08-11, 22:36
אתה מתכוון לפיאסטה YOUTH, עם מנוע 1.3 ליטר. 60 כ"ס כשהיה חדש. כעיקרון זה מנוע הפורד המיושן שהיה עוד באסקורט ברנדה. בלוק וראש ברזל, גל זיזים תחתון (בתוך הבלוק) שסתומים עיליים OHV. ה"מודרניזציה" היחידה שעבר המנוע הזה זו מערכת הזרקה חד נקודתית. יש לו מומנט לא רע בסל"ד נמוך אבל הוא לא אוהב סל"ד גבוה ולכן הביצועים שלו קצת אנמיים - אבל הוא פשוט מאוד וחי כמעט לנצח. היתה גם גירסת 1.1 ליטר של המנוע הזה. גם הוא אמין, אבל עם 48-50 כ"ס כשהיה חדש, מדובר בביצועים ממש עייפים. אוטו שלא סוחב ולא עוקף ובדרך כלל גם ללא מזגן (יהרוג אותו לגמרי). את זה עזוב מראש. אין טעם.

היו גם מנועי CVH בנפח 1.4 ליטר עם גל זיזים עילי ו- 75 כ"ס. מנוע שהיה גם באסקורט אריקה ואוריון. ביצועים טובים יחסית, אבל די נדירים בפיאסטות בארץ.

ל"דינמיק" מהמודלים המאוחרים יש מנוע אלומיניום מודרני לזמנו, 1.25 ליטר עם הזרקה רב נקודתית ו- 75 כ"ס. הוא מתנהג אחרת לגמרי, מאוד זריז ומהנה לנהיגה אבל לא שורד כמו המנוע העתיק.

בגדול כל אלה הם בדיוק אותה מכונית שיצאה לשוק לראשונה ב-89' (וגם היא מבוססת על הפיאסטה דור ראשון, זו מ-77' עם מתיחת פנים רצינית מ-84') למעט קצת עדכוני עיצוב. אוטו מאוד-מאוד מוצלח. פשוט ואמין, חזק מאוד מבחינת המבנה, היגוי מעולה והתנהגות מצוינת.

motorica.net
17-08-11, 08:09
106/סקסו 1.4 הן אלטרנטיבה טובה יותר לפיאסטה, גם אם מדובר במנוע 16V.
החלקים בצרפתיות זולים יותר, יותר קל לטפל בהם במיוחד בכל מה שקשור בפרונט (אין גשר מעצבן כמו בפיאסטה) והדיפונים באינטריור של הפיאסטה הם שערוריה.

לטעמי סקסו 1.4 היא התמורה הכי טובה לסופר מיני משומשת בתקציב נמוך.

דרור ברלי
17-08-11, 12:28
106/סקסו מהנות יותר לנהיגה ללא ספק, בעיקר בגלל משקל קל יותר ומנוע הרבה יותר "חי".
לא שהן לא אמינות, אבל במכוניות כל כך ישנות, כאשר אמינות ושרידות הן פקטור עיקרי, הן לא יכולות להתחרות בחוסן של הפיאסטה.

מאיר רוטברג
17-08-11, 13:50
תנסה למכור היום קאווליר זה פגר מת

BackDoorMan
17-08-11, 15:09
חוסן שמוסן, אם צרפתיה פשוטה מחזיקה 250,000 ק"מ, ומנועים עולים גרושים, במה הפיאסטה עוד מסוגלת להתעלות ?

motorica.net
17-08-11, 16:47
אין לפיאסטה שום חוסן ביחס ל 106/סקסו. להיפך הוא הנכון.
ה-106/סקסו החל מהדור ה-II קרי 97 ואילך בנויות היטב ושורדות יפה מאד, גם פלסטיקה פנימית, גם מערכות חשמל וגם מנועים באופן יחסי כמובן לשנתון.
הבעיה עם הפיאסטות שרובן פליטות חברת השכרה ורובן נראות כמו רכב סטונדטים שטופל בדוקטרינת אחזקת שבר.
גירסאות 1.3 60 כ"ס מתסכלות בחוסר היכולת שלהם לייצר תנועה (כן, עד כדי כך) והגירסאות 1.25 16V נדירות בגיר ידני ויקרות לאחזקה באופן משמעותי.

את הצרפתיות קל מאד לתחזק, חלפים יש בשפע והם זולים , בפיאסטה זה יקר משמעותית במיוחד בחלקים ייחודיים ל 1.25.
אני מסייג ואומר שהסקסו/106 הרבה יותר אמינות בדור השני מכל צרפתיה אחרת מהתקופה הזאת.

ואחרי שכל זה נאמר, חפש לך אלמרה ידנית :)
רכב זריז בכל קנה מידה 0-100 באיזור ה-10 שניות , אמינות מופתית, מזגן טוב וצריכת דלק דומה, אז למה להתכלב בסופר מיני ?

דרור ברלי
17-08-11, 17:32
אין לפיאסטה שום חוסן ביחס ל 106/סקסו. להיפך הוא הנכון.
ה-106/סקסו החל מהדור ה-II קרי 97 ואילך בנויות היטב ושורדות יפה מאד, גם פלסטיקה פנימית, גם מערכות חשמל וגם מנועים באופן יחסי כמובן לשנתון.
הבעיה עם הפיאסטות שרובן פליטות חברת השכרה ורובן נראות כמו רכב סטונדטים שטופל בדוקטרינת אחזקת שבר.
גירסאות 1.3 60 כ"ס מתסכלות בחוסר היכולת שלהם לייצר תנועה (כן, עד כדי כך) והגירסאות 1.25 16V נדירות בגיר ידני ויקרות לאחזקה באופן משמעותי.

את הצרפתיות קל מאד לתחזק, חלפים יש בשפע והם זולים , בפיאסטה זה יקר משמעותית במיוחד בחלקים ייחודיים ל 1.25.
אני מסייג ואומר שהסקסו/106 הרבה יותר אמינות בדור השני מכל צרפתיה אחרת מהתקופה הזאת.

ואחרי שכל זה נאמר, חפש לך אלמרה ידנית :)
רכב זריז בכל קנה מידה 0-100 באיזור ה-10 שניות , אמינות מופתית, מזגן טוב וצריכת דלק דומה, אז למה להתכלב בסופר מיני ?

למה רק נראות כמו "רכב סטודנטים"? הפיאסטות הן אשכרה כאלה. ולא בכדי. זה כנראה האוטו היחיד שסטודנט דלפון יכול להרשות לעצמו להחזיק, ולהזכירך - סטודנטים בדרך כלל לא מודדים 0 ל-100 אלא כמה אגורות נשארו להם בארנק.
הפיאסטות הללו גם מצליחות להסתדר לא רע גם עם תחזוקת שבר, מה שקשה לומר על כמעט כל אוטו אחר בגיל ובקילומטראז' שלהן, למעט אולי סובארו ליאונה.

אני מאוד אוהב את הצרפתיות הקטנות, אבל קלות בטיפולים אף פעם לא היתה הצד החזק אצלם. ואני מכיר ממש טוב רנו קליאו ופיז'ו 306.... לך תגיע לכל מיני איברים מוצנעים שם למטה. מין קטע צרפתי כזה.
בפיאסטה שהיתה לנו (מאוד מזמן) לעומת זאת, אתה יכול כמעט לעמוד בתוך תא המנוע ואין בעיה להגיע לכל חלק וחלק.

BackDoorMan
17-08-11, 18:58
אני לא יודע באיזה גירסא של 306 טיפלת אבל מנסיון עם גירסאות ה 1400 ו 1900 8 שסתומים, לא הרגשתי קושי בביצוע טיפולים מורכבים כולל טיימינג.
רק הגירסא הבכירה עם מנוע ה 16V וסעפות משתנות מורכבת מידי, אבל עם רצון אפשר להסתדר גם איתה.

נמרוד
17-08-11, 19:25
זה לא אוטו לאישה. זה אוטו לעירא - ג'יפאי! - הוא יכול להתמודד ולפתור בזמן אמת כל מיני צרות קטנות של צרפתיות - לדרמן, איזולירבנד חבלה וכמה בקבוקי מים בתא המטען. לעומת זאת צריך איזשהו מקדם הנאה מהדרך. מזגן ורדיו טובים זה אחד, ומכונית שכיף לנהוג בה כשאתה לבד בדרך לעבודה, בכמה סיבובים הקטנים לפני שמגיעים הביתה, בלי שאף אחד יעיר לך, זה גם חשוב. צרפתיה ידנית, עם מנוע 1,600 - לטעמי האישי 106 או 306.

בהיסטוריה שלי 309 ו306, ובמשפחה רנו 4, 5, טווינגו ומגאן... המגאן אגב היתה יותר מדי אפילו בשביל אבא שלי. מאז המגאן, רק טויוטה... :D

יואב פולס
17-08-11, 21:18
תרשה לי לקחת אותך למקום אחר לגמרי. אני לא יודע אם הוא מכר את האוטו או לא.
בכל מקרה מדובר על מחיר שהוא פחות ממחצית התקציב שלך. צריך לסדר את המזגן שלו, ואתה מלך.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58157

disckobi
17-08-11, 22:03
במשפחה קנו לפני 5 שנים ניסן סאני 95, אוטומאט בשקלים בודדים.
מאז ועד היום כל ילד במשפחה שמוציא רשיון מקבל את הרכב.
הרכב גמע כבר מעל 350,000 ק"מ ולפחות 100 נהגים.
אפס תקלות, רכב מדהים, כל פעם שמישהו נתקע וצריך רכב, הסאני זה הפתרון, משרתת את כל המשפחה.

אחלה רכב, אמין, חסכוני, עולה כמה אלפים בודדים, מזגן מעולה, ממליץ בחום, אפשר גם להתקדם טיפה לאלמרה, אחלה רכב, לא יודע עם בתקציב, אבל רכב מעולה.

raanan
18-08-11, 01:06
אתם יודעים מה מיוחד ומייחד אותנו החברים בג'יפולוג ?

אנחנו אוהבים להתווכח, להצדיק את הטיעונים שלנו, להתפלסף על כול שרשור שנפתח עם בקשת המלצה.
שמתם לב שפותח השרשור מזמן "נטש" אותו ...

רענן

עירא
18-08-11, 15:30
פותח השרשור ממש לא נטש, והוא בודק את כל האופציות שהועלו בשרשור הזה. ובאותו עניין, מישהו יכול לתת חוות דעת על סקסו דיזל?

BackDoorMan
18-08-11, 16:31
לא מנסיון, אבל הסקסו ממידע שאספתי מבעלים, מאוד אמינה וחסכונית, אם כי חלשה.
הקסארה טורבו-דיזל אופציה מצוינת אם כי קשה למצוא אחת שהיא פרטית לכל אורך חייה וגם עם נסועה של פחות מ 200K.

ishc
18-08-11, 18:05
מניסיון עם קסארה HDI, לא לגעת!!!
מנוע וגיר מצויינים ואוטו נוח שנוסע נפלא, אבל, מערכות חשמל בעייתיות, יש חיישן לכל דבר (הכל מפוקח מחשב באוטו הזה) וכל חיישן או רכיב חשמלי עולה הון. אצלנו ידית האורות (למשל, היו עוד תקלות כאלו) הייתה מפעילה ומכבה את האורות כרצונה או סתם גורמת לנורה בלוח השעונים להבהב (חשמלאי טען שהדרך לקצר קצרה), עלות ידית חדשה, 2000 ש"ח.
צרפתים עושים מנועים, גירים, שלדות וקומבינציה של של מערכת מתלים בצורה מעולה אבל בחשמל הם לא הכי מצטיינים ושהאוטו שלך מלא חיישנים בכל מקום עם גיר אוטומטי "חכם" וכל האוטו מפוקח מחשב... בצרפתית בת 10 שנים עם סביב ה-200K ק"מ וכמה ידיים שבטוח שלא כולן טיפלו באהבה, לא הייתי לוקח.
אני עם דרור, סופר מיני צרפתית (חוץ מקליאו, יש לי סלידה מרנו בכלל לא יודע להסביר למה), ספרטנית ככל האפשר (בלי ח"ח, נ"מ רק מזגן), רק לחפש אחת שמורה.

bizon
18-08-11, 19:04
ניסאן סאני 93 ידנית יד ריאשונה קנינו אותה עם 5 גלגלים חדשים מזגן חדש האוטו שמור ברמה מפחידה (הייתי בטוח שהוא אחרי תאונה ועבר שיחזור מרב שאוטו מלוקק ) הרכב פשוט נוסע ונוסע חום קור לא מעניין אותו. אני גר באריאל ולמי שמכיר בדרך לאריאל יש עליה גדולה שלא מעט רכבים קיפחו את חייהם עליה (ממאמץ) בכל אופן הילוך חמישי 110 בלי יותר מדי מאמץ וכל התענוג הזה עלה ..... 5000 זוזים מומלץ בחום אני חושב שכדאי לרדת קצת בשנתון ולהביא רכב טוב יותר ואמין יותר :)

מור

Saar
19-08-11, 07:44
אוטו מודל 93 מיוחב בבדיקת בלמים לפני כל טסט (רכב מיושן?)
ונדרש הרבה מאוד מזל למצוא רכב מהמודלים האלו עם אמינות טובה לעתיד (זה שהאוטו היה אמין עד היום, לא אומר שהוא יהיה אמין מהיום והלאה...)
אני הייתי מחפש את הרכב הכי חדש שאני יכול לקנות בסכום הזה (ובתנאי שמתאים למה שאני מחפש - נוחות/בטיחות וכו')
מיני/קומפקטית צרפתיה עונה על הדרישות לטעמי.

bizon
19-08-11, 11:17
אתה צודק אבל... אצלנו התקציב היה 5K אצל עירא הוא 10K פחות או יותר מה שאומר ניסאן אלמרה כמו שכבר נאמר פה שנת 99 זה פשוט יופי של רכב. סך הכל ציינתי עד כמה אנחנו מרוצים מהניסאן (הרכב הזה באמת מפתיע ) :)

מור

motorica.net
19-08-11, 14:22
לאישור בלמים עוצרים לרגע לפני טסט שנתי ובזה נגמר הטירטור המיותר הזה.
מאידך, רכב קטסטרופאלי כמו קסארה HDi שהוזכרה פה תגרום לו לדבר ובעיקר לקלל בצרפתית תוך חודש.

ניסן עם המנוע GA16 האלמותי שעושה גם עושה 400K ויותר בלי טיפולי טיימינג מתישים , תעשה לו את החיים פשוטים יותר.

shmulikbg
19-08-11, 14:42
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58678

shay_love_off_road
27-08-11, 19:02
אין לא היה ולא יהיה על הסובארו DL ידני מבחינת אמינות,

מניסיון עם הרכב הזה כחייל, שאין לו כ"כ אמצעי תחזוקה, זה היה תענוג,

הוא לא נוח, לנסיעות ארוכות, ופינוק זה ממנו והלאה, אך דבר אחד בטוח,
על האמינות והפשטות שלו אין עוררין, ויש גם גירסאות 4X4

-->