PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ לCJ שלי

ערן המסוקס
14-08-11, 23:20
אחרי 13 שנות שירות בידי, ופחחות אחרונה לפני כ8 שנים, באיכות גרועה, החלטתי שהגיע הזמן לשיפוץ רציני. החורים בפח שגרמו לשטף של מים על הרגליים שלי ועל הרדיו בכל גשם, וכמויות חומר הפחחות שהתחילו כבר להתפרק, שכנעו אותי סופית. התחלתי בחיפושים אחרי פחח שיעשה את העבודה כמו שצריך.

מאחר ואני עושה הסבות לרכבים בגז, יצא לי לעשות סופה אחת שנת 93, שהיתה במצב מושלם. מסתבר שהפחח שעשה אותה נמצא ממש קרוב.. תל שבע. הלכתי לראות אותו, והתרשמתי מאדם שבאמת מבין בג'יפים, ולא רק פחח.

הוחלט על החלפת האמבטיה של הבודי באמבטיה של סופה, רוקר פאנלים, מתקן גלגל ספייר ודלת אחורית נפתחת סטייל טנדרים (עם פסי מתכת שמתיישרים ותופסים את הדלת ב90 מעלות), וכלוב התהפכות של סופה כולל בניית קשת קדמית מאחורי החלון הקדמי, המחוברת לדש בורד. בנוסף, דרכו הוזמן ברזנט סופה אורגינל חדש וריפוד לכל הרכב.

החלקים שהוחלפו ונרכשו בזמן השיפוץ:
ניקלים לפנסים קדמיים, מאותתי צד וקדמיים חדשים, פנסים אחוריים חדשים, מראות קומפלט חדשות, וישרים קומפלט של סופה עם זרועות ומנגנון, מסגרת חלון של רנגלר, שמשה חדשה, חזית מצופה ניקל (ללא חלודות), כנפיים קדמיות חדשות, כנפונים חדשים, גרמושקה להילוכים, מושבים קדמיים ואחורי.

הלכתי לרפד, ובקשתי שיתפור ע"פ מידות כיסוי גג מסקאי שבתוכו ספוג בעובי 2 ס"מ, ומסביב טבעות קשירה. זה בעצם גג מתחת לגג של הברזנט, והוא נותן בידוד חום ורעשים מעולה. קשור על הקשתות של הרכב מקצה לקצה.

עכשיו נשארה העבודה הסיזיפית של לחבר את כל מה שפורק מהג'יפ, ובעצם לבנות את הג'יפ מבפנים, כולל חשמל, פינישים ועוד. הרכב כבר אצלי, ואני עובד עליו לאט לאט, אחרי שעות העבודה.

467624676346764

נמרוד
14-08-11, 23:33
ערן, מברוק! נראה נהדר. יאמר לזכותך, נאמנות ארוכת שנים כזאת היא נדירה.

ומה עם הסיליקון? ;)

עוזי5555
14-08-11, 23:42
ערן כל הכבוד..האוטו נראה מצויין :)

ערן המסוקס
14-08-11, 23:45
לסיליקון שמור תפקיד חשוב, וכמובן שהוא יעשה אותו בנאמנות.

בנוסף, בתכנון מזגן וסט קפיצים ובולמים, מייד אחרי שאסיים את השלבים הקודמים בשיפוץ.

דרור ברלי
15-08-11, 00:14
כמה הוא יפה עכשיו!!!!

תתחדש!

omri_t
15-08-11, 00:15
פשששש... יפיוף רציני!

יריב קלר ברוך
15-08-11, 00:20
יפיוף

shmil
15-08-11, 00:48
תתחדש.
נראה יפה מאד.
יש לך עוד הרבה עבודה...

ערן המסוקס
15-08-11, 01:12
תודה לכולם. :D

כן, יש עוד הרבה עבודה. לסיים את סידור החשמל המקורי, חיבור כל האביזרים, מערכת גז, מערכת שמע, מכשיר קשר, שקעי חשמל קדימה ואחורה, ממיר מתח..

סגירת פתחים מיותרים שמחממים לי את ה!$@ עם אויר לוהט מהמנוע, הרכבת הריפוד הפנימי, בידוד ואיטום כללי...

שחר-סופה
15-08-11, 14:40
ש'מע חתיכת מנוול ,,, איזה פצצה הוא נראה :p !
לא יאומן שזה האוטו שאני מכיר כל כך טוב וביליתי איתו (או הוא איתי) כל כך הרבה שעות / ימים על מה אני מדבר ? שנים של טיולים .
הפכת אותו לגמרי בהשקעה הזאת , איזה עבודה איכותית ונהדרת . הפעם אני יודע שלא חיפפת בשום פרט ועל כך אני מוריד בפניך את הכובע !
אהבתי את הרוקרים עם המדרגה (במקום הגועל נפש הקודם) , זה נראה הרבה יותר טוב משדמיינתי .
גם המתקן לגלגל ספייר נראה מצויין . בקשה לי אליך , שלח לי כמה תמונות שלו כולל הציר והסגירה .
מי היה מאמין שתעשה כזה מהפך ? ועוד לדבר בגלוי ובגסות ;) על בידוד ואיטום , ריפוד פנימי , ממיר מתח , מכשיר קשר ,
סט קפיצים בולמים ורחמנא ליצלן = מזגן ;) .
מת לראות אותו גמור ומזווד גם מבפנים . חזון אחרית הימים .
תמשיך בתהליך שהתחלת בלי למהר , ללא פשרות ובלי לוותר לעצמך על איכות כפי שעשית עד כה , למרות ,
שמי כמוני יודע כמה אתה חרמן כבר לצאת לטיולים . יקח כמה שיקח - כזה שיפוץ לא עושים אפילו לא כל 5-8 שנים , מי כמוך יודע ...
אז הרבה הצלחה בהמשך ואינשאללה נראה אותו גמור (עד כמה שניתן ותספיק) במפגש ג'יפולוג הממשמש ובא .

שחר .

קצת נוסטלגיה ...

http://www.youtube.com/watch?v=YclYb8yYmRA

tomer s
15-08-11, 15:12
יפה ומסוקס.
תתחדש??
מה שבטוח שמור עליו יותר טוב מטוב...
כמו שאמרת תל שבע קרוב..

bizon
15-08-11, 18:05
ניראה חתיך תתחדש :)

talilim
15-08-11, 18:36
חתיך הורס....כיף לך.....:p

RONI
15-08-11, 18:45
אפשר להביט לו בלבן של העיניים!
קלאסי .

gmb
15-08-11, 18:51
חזון אחרית הימים...

מי שלא טייל עם ערן, לא טייל מעולם... וזה יכולים להגיד הרבה מהאנשים כאן...

אין עוד אדם שאני יכול לומר עליו בפה מלא, שאם הוא עושה עבודה כלשהי הוא יעשה אותה על הצד הטוב ביותר בדרך הטובה ביותר...
אינספור הפעמים שעזר לי... ובעזרת השם, גם ימשיך לעזור בעתיד... כשאחזור לטייל ביום מן הימים :)

בהצלחה בשיפוץ ערן... ותשתף אם אתה צריך משהו להשלמת העבודה...

רמי

ערן המסוקס
15-08-11, 23:03
בהצלחה בשיפוץ ערן... ותשתף אם אתה צריך משהו להשלמת העבודה...

אה תודה, אפשר כסף? ;)

שחר, שיחקת אותה! איזה נוסטלגיה, איזה תמונות (ווידאו)!!
אני מקווה להשיג מצלמה ואז אצלם עוד כמה תמונות, כולל את מתקן הגלגל, שהוא דבר פשוט מאוד, אבל עובד נהדר. אפילו יש בו תא קטן לרצועת חילוץ.

תודה לכל המברכים. זה פשוט כיף לקבל כאלה תגובות.

ishc
15-08-11, 23:13
תודה לכל המברכים. זה פשוט כיף לקבל כאלה תגובות.

פשוט כיף לראות כאלו תמונות!!!

שחר-סופה
15-08-11, 23:35
בהצלחה בשיפוץ ערן... ותשתף אם אתה צריך משהו להשלמת העבודה...רמי

אה תודה, אפשר כסף? ;)

חזק ! אהבתי ... ;)
ת'אמת התגעגעתי להומור המפגר הזה .... it's just getting better and better
אתה גדול !

שחר .

gmb
16-08-11, 01:16
אצל גרוזינים אין צחוקים :)

גם בכסף אפשר לעזור לחבר... לא?

אם תרצה, תדבר...

רמי

נ.ב
לא מקבל פניות גם מגורמים אחרים בפורום הזה, אז לא לפוצץ אותי בהודעות פרטיות :)

ערן המסוקס
17-08-11, 01:24
תודה תודה.. בינתיים יש תקציב לכל הפרוייקט. :)

yoav21
17-08-11, 21:03
איזה יופי של פרוייקט כל הכבוד על ההשקעה
יואב

rajai
23-08-11, 23:51
מדהים!!!!
רק הערה אחת!
הייתי עושה משהו בפגוש הקדמי!
אולי תחתוך את הקצה משני הצדדים באלכסון
אבל גיפ סוף הדרך

ערן המסוקס
24-08-11, 00:45
תודה. הטמבון חתוך באלכסון כלפי הצד האחורי שלו. סה"כ הוא בצורה האורגינאלית שלו, אבל עשוי מפרופיל U עבה מאוד.

התקדמות:

שמתי סט קפיצים ובולמים, בינתיים עדיין בשלב ההתאמה. תוצרת הקפיצאי המקומי "קפיצי מיה".

כמובן כל מיני דברים קטנים שאני עושה כמעט מידי יום, שאין צורך לעדכן.

שחר-סופה
24-08-11, 22:56
התקדמות:
שמתי סט קפיצים ובולמים, בינתיים עדיין בשלב ההתאמה. תוצרת הקפיצאי המקומי "קפיצי מיה".
כמובן כל מיני דברים קטנים שאני עושה כמעט מידי יום, שאין צורך לעדכן.

יאללה , מברוק . רוצים תמונות בסיום אחרי שהאוטו מפולס / מגהץ / פותח / מפשק ואיך שלא תקרא לזה ...
כמה הגבהה? איזה בולמים ? (אני אוסף מל"מ חביבי) ;) מה אתה חושב ...:p
חביבי , חיכינו הרבה זמן לשיפוץ הזה ,,, תעדכן , תעדכן - אל תתבייש .
כמובן בהצלחה בהמשך . יאללה , נדבר כבר

שחר .

ערן המסוקס
25-08-11, 00:10
כמה הגבהה? שאלה טובה.. לא מעוניין להגביה הרבה, משהו כמו 3" מספיק לי. הבולמים הם מונרו גז מאגנום, אבל יש עוד עבודה על הקפיצים. מאחורה הבולמים קצרים מידי ממה שראיתי היום על הליפט. השאקלים הולכים להיות מוחלפים למשהו ארוך יותר. מקדימה מוריד עלה, מאחורה מערגל, מוסיף כריות פלסטיק בין העלים לנוחות.. נראה מה יצא בסוף. אני לא מוותר עד שהעסק לא יעבוד כמו שאני רוצה.

היום בבדיקות לקראת הטסט ראיתי צינור ברקס קדמי אחד מנופח, אז הוחלפו הצינורות לארוכים יותר של סופה.

לפי מה שנראה, השיפוץ הזה הולך לקחת הרבה זמן. בינתיים אני כבר נוסע ומטייל עם הג'יפ, אז זה לא כזה נורא. אעדכן מידי פעם, כשיצטבר משהו משמעותי.

יאללה שחר, עבודה עבודה, תכניס קצת כסף כדי שתסיים כבר ונוכל לצאת לטייל. עוד מעט עונת הטיולים נפתחת.

שחר-סופה
25-08-11, 00:28
לא הייתי ממליץ ממש לטייל כך עם האוטו , אני מתכוון כמובן ללא התאמה מושלמת של
הבולמים קפיצים . לא בא לך איזה נזק מיותר לבולם חדש .
לבדוק בשטח בדגש על בדיקה , זה כן . לא לטייל . יחי ההבדל הקטן .
אני עובד , עובד ... תאמין לי שאני מריח את ספטמבר / אוקטובר נושפים לי בעורף אל תוסיף לי משלך ,
אני ככה קרוב ממכירת הכליה ;)

שחר.

riko
25-08-11, 00:39
יפה יפה נקי ומסודר .
לא ידעתי שאתה עובד על פרוייקט כזה
שיהיה בהצלחה
כל הכבוד על ההחלטה והביצוע :)

ערן המסוקס
18-09-11, 23:00
כמה תמונות ממעלה נורי

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/319606_10150295948069514_638739513_77627 79_813239394_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/293639_10150295948769514_638739513_77627 86_1091174190_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309525_10150295949894514_638739513_77628 02_92564014_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/297198_10150295951239514_638739513_77628 16_992641097_n.jpg

יש התקדמות בשיפוץ, וגם כמה צעדים אחורה.

יש מערכת גז, כל החשמל המקורי עובד. על הדרך, מצוף ושעון דלק הלכו, ועוד כמה דברים, שלא נגעתי בהם ב13 שנים האחרונות, ועכשיו שנגעתי לא עשו להם טוב.. קפיצים דורשים שיפור נוסף (הגבהה נוספת מאחורה, וריכוך מקדימה). וכמובן עוד מלא דברים כמו ריפוד פנימי, מזגן, מכשיר קשר, רדיו ועוד..

שחר-סופה
29-09-11, 11:03
אחחח , איזה כיף לך ! אתה באמצע השיפוץ אבל כבר מטייל . האוטו מתחיל להחזיר לך הנאה / הנעה אחרי השבתה
לא קצרה של זמן (בניגוד למה שהולך אצלי ) .
הרוקר עם המדרגה נראה ממש טוב , הרבה פחות פגיע מהזוועה שהיתה שם קודם לכן .
אני עסוק במלאנת'לפים דברים אחרים כך שרק עכשיו ראיתי את העידכון .
יא מנוול , אם היית קורא את השרשור בו עידכנתי שנפל לי הפלאפון מהאופנוע והלכו כל המספרים , היית
שולח לי את המספר שלך . פגשתי את ירון במפגש ג'יפולוג ועדכנתי אצלי את שלך ושלו .
נשתמע והצלחה בהמשך .
שחר .

zviki
29-09-11, 13:36
ערן,על דברים מהסוג הזה נאמר: "חדוות היצירה" נראה- מיליון דולר בייבי.

יריב קלר ברוך
29-09-11, 19:25
יפה מאוד

hogi
30-09-11, 01:31
אין על ה-CJ. זו הקלאסיקה ועבודה כמו שעשית מבליטה את היופי המקורי.
אם לא הייתי עושה לסופה חזית של וויליס כבר מזמן היה לה חזית של סיקס!

ערן המסוקס
02-10-11, 21:28
תודה תודה רבה :)

יאללה, טיול 3 ימים במדבר יהודה עבר בשלום. הקפיצים סודרו ושופרו (מהלכים, וגובה), לא היו תקלות, מיוחדות. חייב להתקדם ולסדר את הבידוד של החום מהרצפה וקיר האש! הפרוייקט הזה לא רוצה להגמר..

shmil
02-10-11, 21:36
תתחדש, נראה עבודה יפה.
פרוייקט אמיתי, יחד עם שרוט אמיתי זה never ending story
תמיד יש עוד מה לשפר.

ליאור ק
05-10-11, 15:28
יופי של פרוייקט,
תוכל לפרט לגבי הבידוד, חומרים וכו'
תודה.

ערן המסוקס
09-10-11, 20:36
תודה.

אין לי עדיין רעיון לגבי איזה בידוד לשים ישירות על הרצפה, מתחת לריפוד המוכן שהזמנתי לכל הרצפה של הג'יפ. כשאגיע לזה, אפרט.

omri_t
09-10-11, 22:14
תודה.

אין לי עדיין רעיון לגבי איזה בידוד לשים ישירות על הרצפה, מתחת לריפוד המוכן שהזמנתי לכל הרצפה של הג'יפ. כשאגיע לזה, אפרט.

ערן, צריך יריעות של בד לבד דחוס. (לא צמר סלעים כמו של מחיצות גבס, אלא משהו דחוס)
בדומה למה שיש בהרבה רכבים.
זה עושה אחלה עבודה, גם רעש וגם חום. ושורד לא רע.

לא מצאתי איפה משיגים. אם תמצא- תעדכן.

shmil
09-10-11, 23:49
ערן, צריך יריעות של בד לבד דחוס. (לא צמר סלעים כמו של מחיצות גבס, אלא משהו דחוס)
בדומה למה שיש בהרבה רכבים.
זה עושה אחלה עבודה, גם רעש וגם חום. ושורד לא רע.

לא מצאתי איפה משיגים. אם תמצא- תעדכן.
המקום הכי קל להשיג - בפירוקיות.
ממילא אין להם מה לעשות עם זה, וזה אפילו מוריד להם במחיר הרכב כשהוא הולך לברזל.
משם כל הבידודים שלי - מרכבים לפני גריטה/אחרי תאונה.

ishc
10-10-11, 07:23
תודה.

תסתכל על זה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59891

ערן המסוקס
17-11-11, 19:56
תסתכל על זה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59891

אוקיי, אז יש התקדמות עם השיפוץ.

פרקתי מערכת חימום וציפיתי את כל החלק הקדמי של הג'יפ בבידוד מאוד דומה למה שיש בלינק ששלחת. מה שהבאתי נקרא roadkill אם אני לא טועה, והוא שוקל חתיכת משקל! בקיצור, ציפיתי הכל, החזרתי מערכת חימום נסעתי ו... אכזבה.. בידוד משמעותי זה לא נותן, ועדיין מתבשל לי התחת בנסיעה. כלומר, סגרתי את כל החורים המיותרים, למעט הקלאץ', שמתי את הבידוד, שמתי ספוג אטימה על כל הדלתות (לא נכנס אויר בכלל בנסיעה), ועכשיו נסיעה אפילו בקור החורפי, בלי חימום, היא בלתי אפשרית מרוב שחם ומחניק בשלב מסויים, מחוץ לעיר בלילה!

בכל מקרה, גם מבחינת איטום מים, היתה עבודה. גשם ראשון בכביש, הראה לי שאני מקבל מקלחת מאוד מאכזבת ומרגיזה בערך מכל מקום אפשרי באיזור החלון. מהמסילה של הברזנט, מגומית החלון ומהגומיה מתחת לחלון. למרות שהכל חדש! אז... סיליקון (סיקה פלקס), ומסטיק אקרילי מכוערים עשו את העבודה נאמנה, ועכשיו הג'יפ שלי מלא בסיליקון כמו שצריך, אבל לפחות הוא אטום לגשם.

יש רדיו, ורמקולים שנותנים שמיעה חזקה ואיכותית בצורה מספקת. ממיר מתח (עם מתג הפעלה על הדש) הוסלק מאחורי הדש בורד, שקעי חשמל אחוריים עם מתג נפרד על הדש, תושבת למקסטראק מעל החלון.

אהה כן.. עוד דבר מחריד. הפחח שם חומר אטימה חיצוני בלבד על הרוקר השמאלי ועל הימני אפילו זה לא. פרקתי את הרוקרים בשביל לאטום כמו שצריך, וחשכו עיני. הוא לא צבע את הרוקרים מהצד הפנימי! הכל חלודה, ששקעה לתוך הצבע של הבודי! שיוף של כל החלודה מהבודי ומהרוקרים ו2 שכבות המרייט גם על הבודי וגם על הרוקרים, ואז שכבה בריאה של מסטיק לאיטום ובידוד בין החלקים.

הג'יפ לאט לאט צובר משקל, מערכת הגז חזרה כמובן, המקלחת, שעליה שווה לעשות הסבר בנפרד, המון ציוד...

הקפיצים עברו כמה שינויים עד שהגעתי לשביעות רצוני.

תמונות של השיפצורים בהמשך.

-->