PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במציאת ג'יפ לצורך גרירה של קראוון 1250 ק"ג (סיבוב 2)

jhho123
17-08-11, 18:01
שלום,
אני בתקופה האחרונה חיפשתי ניסן טראנו דיזל ידנית עם מנוע 2700-3000 אבל ממש ממש לא מוצא בשום מקום...
יש למישהו רעיונות אחרים בשבילי ?
התקציב שלי הוא בסביבות ה50K
מה חשוב לי:
1. שיהיה חזק מספיק לסחוב את הקראוון - על בסיס קבוע. (מנוע דיזל/הילוכים ידניים/מנוע 2500 ומעלה)
2. צריכת דלק סבירה (הכוונה סביבות ה 7-10 ק"מ לליטר דיזל).
3. אמינות - לא כל יום במוסך
4. שיהיה קיים בשוק
5. נוחות נסיעה
6. עבירות שטח טובה בשטח לא מטורף (שבילי חצץ/שבילי עפר)

יש רעיונות? ואם מישהו מכיר רכב ספציפי בכלל יעזור...

אפשר לשלוח לי פה הודעות או באימייל [email protected]

תודה רבה

חיים

אמיר ב.א
17-08-11, 21:12
דיפנדר ...

raanan
17-08-11, 21:20
זה שתפתח שרשורים למכביר באותו נושא, לא יתן לך תובנות חדשות או טובות יותר !
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=57331
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=57610
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=57606

רענן

jhho123
17-08-11, 23:48
שלום רענן, השרשורים הקודמים שפתחתי היו הרבה פחות ממוקדים, באחד בכלל דיברתי על לגרור קראוון של 750 ולא 1250, באחד דיברתי ממש ספציפית על הטרנו, ובאחרון כמעט לא היו רעיונות, לכן רציתי לדעת אם מלבד הפג'רו או הטרופר יש עוד אופציות? מאחר והבנתי שיש הרבה בעיות עם המנועים של הטרופר...?

raanan
18-08-11, 01:00
ממליץ שתקרא בעיון את ההודעות.
רמז, המלצתי על דגם שהוא מאוד אמין (כמובן שבהנחה והרכב תוחזק טוב).

בהצלחה
רענן

jhho123
18-08-11, 07:38
הכוונה שלך היא שהטרופר 3.1 הוא יותר אמין משאר הטרופרים?

jhho123
18-08-11, 07:57
ואם כן מה השנה הכי מאוחרת שעוד יוצר הדגם הספציפי עליו אתה מדבר?

jhho123
19-08-11, 14:46
יש לי עוד שאלה במידה ואחליט ללכת על דגם "עתיק" יותר משנת 97-00
הג'יפים בשנתונים האלו בד"כ עשו כבר 300K + מה המשמעות? מלבד המנוע? כמה זמן הרכבים האלו עוד יכולים להחזיק מעמד?

bizon
20-08-11, 04:48
השאלות שלך מוזרות וכלליות מדי זה לא סוד שכל רכב נמצא במצב צבירה אחר והמטרה היא למצוא אחד שמור וכמה שיותר . איך ? סבלנות חבר שמבין או מוסך שמבין אם תיהיה ממוקד יותר יהיה לך הרבה יותר קל להמנע מבחירה פזיזה שעלולה לגרום לחור מאוד רציני בכיס ואגב רכב יכול לעבור את 300K ועדיין להיות שמור ובמצב מעולה ואם תמשיך לתת לו טיפול אוהב הוא ישרת אותך נאמנה. שיהיה בהצלחה

מור

jhho123
20-08-11, 08:55
השאלות שלי הן שאלות של אחד שב-7 שנים האחרונות יש לו פיג'ו 206 קטנה וחמודה שקניתי אותה בזמנו יד שניה היא היתה בת 3 עם שהו כמו 40,000 ק"מ...
בחיים לא היה לי ג'יפ, אני לא מכיר אף אחד שיש לו ג'יפ, ולכן אני לא ממש יודע אפילו מאיפה להתחיל כשאני בא לקנות ג'יפ, לפני חודש כמעט נפלתי וקניתי ג'יפ שבדיעבד מסתבר היה במצב הכי לא שמור שיש... מה שכן בהחלט למדתי מהנסיון הזה להיזהר הרבה יותר.

לכן אני מניח שהשאלה המרכזית שלי היא איך להתחיל לסנן ג'יפים מתוך מודעות ביד 2 לפני שאני בכלל משקיע ונוסע לראות/לקחת אותם לבדיקה/להזמין בודק...

ועוד שאלה - מופנית לרענן בעיקר - למה לא הזכרת את הניסן טראנו 2.7 TDI קצר/ארוך באופציות שלך? סיבה ספציפית - אני שואל כי המחיר שלו קצת יותר זול מהפיג'רו - ואני לא צריך רכב גדול כמו האיסוזו טרופר הארוך - האם יש דגם אמין גם של הטרופר הקצר ?

תודה :)

jhho123
20-08-11, 14:03
ועוד משהו קטן שאני מנסה להבין - מישהו אמר לי שדווקא עדיף גיר אוטומטי מאחר וזה מפחית את המכות על מע' ההנעה? ופה דווקא נאמר שעדיף ידני למנוע התחממות?
אז מה עדיף באמת???

raanan
20-08-11, 15:17
אוטומט זה מצוין בתנאי :
א. שמצבו מעולה
ב. שהוא בנוי ומותאם לרכב עם יתירות
ג. שיש לו מע' קירור רצינית מופרדת מהרדיאטור מנוע.
הערה - בגלל סעיפים ב' ג' צריך לבחון טוב טוב טרופר בנזין אוטומט.

הסיכוי שלך ליפול על נבלה אוטומטית בעייתית גבוה פי כמה לעומת ידני !

ולגבי "עניין של מכות" בגיר ידני, זה בולשיט ! שחרר קלאץ' כמו שצריך ותהיה לך תנועה חלקה.
אותו אחד שכתב לך בפורום הקשקשנים גם המליץ לך על מע' הינע 4X4 קבועות .
המלצה שלי תתרחק בפרט מההמלצה שלו על לנדרובר.

מנוע 3.1 של טרופר הוא שורד ידוע ויש רכבים עם 700 אלף קמ' ועדין סוחבים ...
ניסאן טראנו, לא סתם זול יותר משאר החבורה, "לא מריח לא מסריח" סתם ג'יפ אפור עם מנוע יחסית עדין (תכף יקפצו עלי בעלי הטראנו ...)

בקיצור, המלצת הרכבים שלי נשארה בעינה (כולל דיזל ידני ).
אופציה נוספת, טרופר דיזל 99 ומעלה ידני/אוטומט (כן כן עם המנוע "הבעייתי") שיש לו היסטוריית טיפולים מלאה ב UMI .
המחירים שלהם בריצפה ועם התקציב שלך ייכנס לך אפילו החלפת מנוע כך שהסיכון הוא מחושב ולא רציני.
אגב, יש גם טרופרים קצרים דיזל אוטומט/ידני.

בהצלחה
רענן

jhho123
20-08-11, 15:23
היי - תודה מה לגבי הלנדקורזר פדרו קצר ? זה ממש בגבול התקציב שלי אבל אמור להיות ממש אמין לא?

raanan
20-08-11, 15:28
היי - תודה מה לגבי הלנדקורזר פדרו קצר ? זה ממש בגבול התקציב שלי אבל אמור להיות ממש אמין לא?
רכב מצוין ! אבל,
הסיכויים שלך למצוא רכב מלוקק ושמור מאוד נמוך . מאידך ליפול על נבלה הסיכוי מאוד גבוה.
אגב, ברכבים מהשנתונים הללו, אתה צריך הרבה סבלנות ואורך רוח עד שמוצאים רכב שמור.
(לי לקח כשנה וחצי ממכירת הג'יפ ועד רכישת המחליף).
דווקא בגלל זה, הסיכוי למצוא טרופר משנתון גבוה שמור הוא טוב יותר (בתנאי שאתה לוקח סיכון מחושב (לטעמי לא גדול מידיי)).

רענן

IlanHadar
20-08-11, 16:05
הסורנטו בזמנו נבחר לרכב הגרירה הטוב ביותר לקראוון:
http://www.carpages.co.uk/kia/kia-sorento-30-09-06.asp

תוסיף עוד 10K תמצא לך אחד מ 2004 במצב סביר. בעוד 20K תמצא כבר ממש רכבים טובים מ 2005.

jhho123
20-08-11, 16:15
הדגם שזה היה שנת 2006? האם הדגם הזה דומה לדגמים הישנים יותר?
איך הוא בשטח?
ולגבי הטרופר - האם עדיף לחפש רכב שעושה רושם שלא היה בשטח - ללא תוספות / מיגונים / וו גרירה ?
או שדווקא עדיף לחפש רכב עם כל התוספות /מיגונים וכו'?

raanan
20-08-11, 16:36
הדגם שזה היה שנת 2006? האם הדגם הזה דומה לדגמים הישנים יותר?
איך הוא בשטח?
ולגבי הטרופר - האם עדיף לחפש רכב שעושה רושם שלא היה בשטח - ללא תוספות / מיגונים / וו גרירה ?
או שדווקא עדיף לחפש רכב עם כל התוספות /מיגונים וכו'?

ראשית, תתחיל להתמקד על דגם אחד או שתיים מהמבחר שהוצע לך.
אח"כ תתחיל לגלוש בהיסטוריית הפורומים הספציפיים לרכבים הללו ותלמד על בעיות/תקלות אופיניות.

לבסוף תסקור את השוק ותתחיל לראות רכבים (את הראשון שאתה רואה אתה לא קונה !) רצוי עם מישהו
שמבין עניין ובפרט בדגם שאתה מחפש.
כך תוכל לבצע סינון ראשוני לפני שתוציא כסף על מכון/מוסך בדיקה.
לגבי רכב עם שיפורים או בלי, עדיף רכב שמור שבעליו אהב אותו ומשופר כבר לשטח .
אין סתירה בין הדברים !
בד"כ התמחור לשיפורים, מקסימום כ-50% מעלותם כחדשים.

המלצה הכי חשובה, זאת תקופה מצויינת לרוכשים. אל תמהר יש היצע ומבחר מעניין "בשוק" ...

בהצלחה
רענן

jhho123
20-08-11, 18:48
טוב אני מסכים לחלוטין על זה שאני צריך להתמקד...

אני חושב 2 האופציות שנותרו הן:

איסוזו טרופר קצר מנוע 3000 דיזל - שנתון 2000-2002
יתרונות : מחיר יותר נמוך, שנתון חדש יותר ונשאר לי סכום לתיקונים/טיפולים גדולים.
חסרון: הבעיות במנוע איך נמנעים מלקנות רכב שיעשה בעיות?

טויוטה לנד קרוזר פרדו מנוע 3000 דיזל שנתון 1999
יתרונות : רכב אמין, אין בעיות מיוחדות שהצלחתי למצוא.
חסרונות: מחיר גבוה יותר, שנתון ישן יותר

טוב אחרי שכתבתי את זה נראה בעצם שעדיף ללכת על האיסוזו הקצר - השאלה היחידה שנותרה למעשה היא מה ספציפית עלי לחפש או במילים אחרות על בסיס מה אני צריך לשלול רכבים עוד לפני הבדיקה????

תודה רבה :)

raanan
20-08-11, 20:18
טוב אחרי שכתבתי את זה נראה בעצם שעדיף ללכת על האיסוזו הקצר - השאלה היחידה שנותרה למעשה היא מה ספציפית עלי לחפש או במילים אחרות על בסיס מה אני צריך לשלול רכבים עוד לפני הבדיקה????

תודה רבה :)

בחירה טובה למחיר שניתן לרכוש !
ממליץ לך להירשם לאתר איסוזו ישראל ולבקש עזרה בחיפוש "המועמד" :
http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?act=idx
סינון ראשוני שאין להיתפשר עליו, לוודא שהרכב טופל מראשית ימיו ועד עכשיו במוסך מורשה UMI !
כך ניתן לוודא קמ' אמיתי, טיפול עפ"י הוראות יצרן, עבר ריקול מזרקים.
הכי חשוב, לרכבים שטופלו ב UMI כול הזמן, החברה נותנת אחריות של רצון טוב עד 10 שנים למנוע ! (בתנאי שמחליפים מזרקים עפ"י המדיניות)

בהצלחה
רענן

-->