PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדירת המחבלים מגבול מצריים והשפעתה על תכנון טיולים בדרום הנגב

ניר ל
19-08-11, 11:19
זה היה צפוי , זה עלה על דעתו של כל אחד מאיתנו, אני לפחות לא נמנעתי מנסיעה בכביש 12.לא נמנעתי גם מטיולים באיזור ולאורך נתיבי הברחות של הבדואים. מסיני לעומת זאת אני נמנע כבר הרבה שנים .יש כאן שבירה של סטטוס קוו שאנחנו חייבים להתייחס אליה - זה ברור שהבדואים המבריחים סייעו לחוליות האלו ולא מן הנמנע שיסייעו גם להבא לחוליות חמושות לבצע חדירה עמוקה יותר לתוך שטח ישראל. הצבא כמובן לא ערוך לזה , הוא עדיין מתכונן למלחמת יום כיפור, אנחנו בטח שלא ערוכים להתמודד עם מפגש בחוליה חמושה בשטח. מה עושים ואיפה ״בטוח״ לטייל ?

omri_t
19-08-11, 11:54
נושא מורכב, ולמען האמת אינו נוגע רק לטיולי הג'יפים שלנו, אלא לזכות שלנו על הארץ שלנו.
אני בדיוק כמוך, סיני לא. אבל לא נמנעתי מטיול ונסיעה בכביש 10,12.
בכמה מהטיולים ראיתי את המבריחים חלקם עברו על אותו השביל מולי.
חלק מהפעמים ראיתי שאנ מפריע להם ושהתצפיתנים נלחצים מנוכחותי שם.
אבל במקרה של מבריחים, אפשר אולי להניח שכל עוד אתה לא מפריע להם לעשות את עבודתם אין להם שום אינטרס לחמם את הגיזרה.
אבל כצפוי, במקום שעוברים סמים, זונות יעבור גם אמל"ח ולאחר מכן יגיעו גם המחבלים- זה היה ברור וצפוי לחלוטין.

כתבת: "מה עושים ואיפה "בטוח" לטייל?
בשום מקום כבר לא בטוח, מדבר יהודה מסוכן, הבקעה כנ"ל, כל "השטחים" למעשה מחוץ לתחום.
עכשיו כל הלק המעבי בנגב.
ועוד לפני זה הבדואים גם ככה גרמו לנו להיות עם עין פקוחה בכל אזור הדרום.

אישית, מתסכל, מעציב, מרגיז וכואב לי מאוד שאנחנו פשוט מאבדים לאט ובהתמדה את הזכות,הבטחון והיכולת לטייל בארץ שלנו.
בין אם מסיבות בטחוניות, בשל החלטות של רשויות מסויימות, או אפילו בשל מחירי הדלק.
אין כאן אמירה פוליטית כלשהי, אלא פשוט מציאות כמו שאני רואה אותה.

ואם נחזור לנושא הביטחוני, אישית אין לי פתרון, אבל אני לא מוכן שלא לטייל.
בין אם זה אומר לשנות מעט את מסלולי הטיול בכדי להימנע מנסיעה בכביש הגבול, בין אם זה אומר להגדיל את כמות הרכבים בטיול.
נראה איך יתפתחו הדברים בתקופה הקרובה, איך צהל והמדינה יגיבו.
בראייתי אין לזה פתרון קל. ואנחנו בכל מקרה נפסיד משהו בכל החלטה שלא ניקח.
עצוב. עצוב מאוד.

six 4 life
19-08-11, 14:03
אתם ישנים בעמידה.
כבר כמה שנים שלטייל באיזור של דימונה בשטח זה פשוט לטייל בארץ אחרת, ארץ הבדואים- ארץ לכל דבר. אלפי מאהלים, פחונים ומשפחות על כל הגבעות שהעין מסוגלת לראות, אין מסלול באיזור הזה שבמהלכו לא יצא לך לעבור בשביל שירות בדואי כלשהו.
עד היום היה שם שקט אבל בגדול תחילת הסוף של הדרום החלה אתמול והסכנה תלך ותגבר.
המכה הסופית תהיה כשתצא לפועל התוכנית הגאונית של הממשלה לרשום בטאבו מאות אלפי דונמים מהדרום לבדואים שיושבים עליהם כדת וכדין ברחבי כל דרום הארץ.
כשזה יקרה, לאילת נוכל להגיע רק בטיסות בשלב הסופי.
אני מגזים בכוונה, כי בקצב שדברים פה קורים זאת לא תהיה הגזמה עוד X זמן.
הדרום היה יפה, והיה כיף לטייל בו.

MR BIG
19-08-11, 14:47
כן, כמו שניר אמר : זה היה צפוי.
פתרון לבני המיעוטים נושאי תעודת זהות כחולה - אין ! עם השנים המצב רק יחמיר ויחמיר.
עוד 10 שנים הנגב לא בידינו. תזכרו שאיזה אדיוט פעם רשם לכם את זה פה....
מי שלא מבין על מה אני מדבר מוזמן להצטרף אליי ליום עבודה שגרתי במשולש של דימונה- בקעת צין- ערד ולהבין מה קורה.
רובכם שלא חיים את הדרום כל יום , ואני לא מאשים, פשוט לא מבינים עד כמה המצב חמור.

ולגביי המבריחים ......- האפס הזה שעומד בראשות הממשלה עמד על קו הגבול לפני יותר משנה והטיח שתהיה גדר. עד עכשיו נבנו פחות מעשרה אחוז. מכשול קרקעי ראוי הוא הפתרון!

מהפכה לא עושים עם גיטרות , שירים והופעות של אומנים - מהפכה מתחילה כשניידות נשרפות, בנייני ממשלה נבזזים, ומישהו מגיע עד לסלון של ראש הממשלה ומדביק לו את הצוואר לקיר!!!
ניתץ הפין!!!

ועכשיו התייעצות בטחונית למחר: כדאי לנסוע לטייל בעין פרת ? (בשמורה המסודרת בתשלום עם כל העולם ואחותו...)

ניר ל
19-08-11, 14:52
סטייה קלה -
אני עובד במרכז ת"א בחברה גדולה ומוכרת, יש חניון ענק ממול - הוא מגודר, משולט, עם בוטקה וסדרן. החברה שאני עובד בה משלמת עבור מנויים לחניון, כל מי שחפץ לחנות נכנס ומשלם, ככה זה כבר שנים רבות.
אז מסתבר שעל השטח הזה השתלט לפני שנים רבות איש עסקים בשם אמיר מולנר - יום בהיר, הגיעה קבוצת חיילים שלו לשטח - גידרה סללה, הציבה שער והחלה לגבות כסף.
לפקחים והשוטרים שנזעקו למקום וניסו לפנותם - הם נתנו לדבר עם ה"בעל בית" ואז הם נעלמו מהשטח (הפקחים). על מגרש סמוך השתלט הצבא (צה"ל) והציב ש"ג שמאפשר כניסת רכב רק לבאי הבסיס הסמוך.
לי זה לא משנה - כי אני לא הולך לריב לא עם זה ולא עם זה - אם אני רוצה לחנות אני משלם, אם לא אז לא, בד"כ אני לא יודע מי הוא בעל הבית וזה לא משנה לי. אני לא מציק להם והם לא מציקים לי. אז לא צריך להגיע לדימונה וכו' - עבריינים ובריונים יש לא פחות בת"א - מי שחזק ולא מפחד - מצפצף על חוקי המדינה, בין אם הוא "עבריין" ובין אם הוא גוף מוסדי ממשלתי. אז נעזוב את זה בצד.

asafk
19-08-11, 15:22
מבחינתי השגרה לא משתנה.
כמה ימים ניתן למי שעושה את העבודה שקט באזור - ואז חזרה לשטח.
זה הזמן לקרוא על יאיר פלד ואיך נוכחות בדרכים (ואף פריצתן) משנה את המציאות.
בדרך כלל אין למבריח סיבה לסכן את פרנסתו. אבל אם מי שמבטיח לו את הפרנסה מבקש חלטורה של להבריח כמה לוחמים שישחטו כמה יהודים - הוא לא יאמר לא. כאן כבר יש סיכון, אבל הוא קיים בכל מקום.
ראלית- מה הסיכוי שדווקא באמצע השטח יחכו לך - מה יותר סביר - לשים מארב במעבר נטפים או באמצע נחל עתק? ברור שבכביש. ואם לא ניסע בכביש 12 ולא ניסע בשטח בין הגבול לערבה - הם יוכלו לנוע שם בלי הפרעה, ואז גם על כביש הערבה ימקמו מארב. אז לא ניסע לאילת בכלל? נטוס? יש להם טילי כתף. וכן הלאה...

אסף.

zviki
19-08-11, 16:52
הוצאת לי את המילים אחת לאחת מהפה.

מידבר
19-08-11, 18:40
אסף, הגיון נכון. הבעיה היא מידת ההתאמה להגיון של העזתי...ענין חמקמק במיוחד.
אני לא מחדש כלום, החשש הוא שהשטח עדיין נגוע. גם אם יכריזו רשמית על חזרה לשגרה, אני הייתי לוקח טווח בטחון למשך כמה שבועות נוספים.
נכון שהמחבל "הסביר" ינסה לארוב באזור בו מתקיימת תנועה ערה ולא ישאר בר בשטח, הבעיה היא כאמור במחבל "הבלתי סביר" שפתאום הגעגועים ל"מלוחיה" של אמא יציפו אותו ויתחרו בהצלחה בהבטחה ל 72 בתולות ("יאללה, למי יש כח אפילו לחשוב בכיוון בחום הזה"), ימצא לו כוך נחמד וישב בשקט עד שבמקרה יעבור איזה יהודי בגיפ והדיסקט יתהפך לו שוב.
גם לחמושים ביננו, הפיסטולטה לא שווה הרבה מול קלצ' במיוחד כאשר גורם ההפתעה אצל הצד השני.

"ונשמרתם לנפשותכם". מי שרוצה לסייע במאמץ הלחימתי שיתנדב למילואים. מי שבטחונו לנגד עיניו, עדיף שידיר רגליו מהאזור בשבועות הקרובים.
שבת שלום

עידו לוריה
19-08-11, 18:45
אסף +1
עם הארץ היה שלנו (וזה מבחינתי לא שאלה) אז תמשיכו לטייל ולחיות כמו בארץ שלכם .
גם עם נכנס גנב לא עלינו לבית מה לא נמשיך לגור בו .
עצם השאלה שלכם מתרידה בעיני יותר מהמעשה עצמו , כי את המעשה אני "מבין" זה ההתנהגות שלהם , אבל אתם מבני עמי ואיתכם צריך לחיות ולשמור על הקיים , שטח שומרים בנוכחות ולא בספקות אלה בתקיפות ונחישות .
את בעית הבדואים צריך לפתור עם כמה שופטים חדשים ותוקפנים בבתי המשפט בישראל .
עידו

נעם1
19-08-11, 18:48
זה היה צפוי , זה עלה על דעתו של כל אחד מאיתנו, אני לפחות לא נמנעתי מנסיעה בכביש 12.לא נמנעתי גם מטיולים באיזור ולאורך נתיבי הברחות של הבדואים. מסיני לעומת זאת אני נמנע כבר הרבה שנים .יש כאן שבירה של סטטוס קוו שאנחנו חייבים להתייחס אליה - זה ברור שהבדואים המבריחים סייעו לחוליות האלו ולא מן הנמנע שיסייעו גם להבא לחוליות חמושות לבצע חדירה עמוקה יותר לתוך שטח ישראל. הצבא כמובן לא ערוך לזה , הוא עדיין מתכונן למלחמת יום כיפור, אנחנו בטח שלא ערוכים להתמודד עם מפגש בחוליה חמושה בשטח. מה עושים ואיפה ״בטוח״ לטייל ?

אין שום שינוי בסטטוס קוו. בגדול, הערבים אותם ערבים והים אותו ים ואני לגמרי שמאלי.
פיגועים על כביש 12 קורים אחת לכמה שנים. האחרון רק יוצא דופן בחומרתו.
ומכיוון שכך אני אשאר אני ובסתיו הקרוב אחזור למדבר. ברכב וברגל, לבד ועם חברים.

ואפשר כבר לרדת מהצבא, אני בן 41 ועדיין מפקד על טנק במילואים והצבא כבר מזמן לא מתכונן למלחמת יום כיפור ואיני מדבר בעלמא, אני מתאמן. רק שעם השינויים במצרים אולי כדאי היה לתרגל קצת קרבות שב"ש כמו פעם, כמו במלחמת יום כיפור.

איתמר_DRZ
19-08-11, 23:54
חברים נראה לי שקצת נסחפתם, אפשר לטייל בבקעת צין והאיזור בלי שום בעיה, התיאורים של שטח הפקר וכולי די מופרחים אז בואו נחזור למציאות...
איתמר, משדה בוקר.

יוני5
20-08-11, 01:30
מידבר ידידי,

גם העזתי עם ההגיון ההפוך יתקשה לשהות מספר שבועות בשטח באוגוסט.
עניין של איבוד נוזלים...

יוני5

מידבר
20-08-11, 05:40
מצחיק. יוני, אתה לא יודע על איזה חומר אנושי מדובר. הילד הכי מעפן במ'פ שאבורה שם בכיס הקטן את השורד הכי מהולל של סיירת מטכ'ל.
שוב, בדומה ל"הגיון הסביר" קודם, עכשיו באה "הערכה סבירה" בדבר כושר ההשרדות של החבר'ה האלה.

סע בהצלחה

מוני אורבך
20-08-11, 08:26
מידבר לא "קצת" הגזמת?!

פתאום אנחנו רואים את העזתים כלוחמים בלתי מנוצחים, המסוגלים לשהות שבועות באמצע המדבר בחום של 40 מעלות??
אסור לזלזל באויב, זה לקח הסטורי שכדאי מאוד לזכור אותו.
מצד שני אסור להכנס להיסטריה, ולהפוך את האויב לדמון על אנושי ובלתי מנוצח.

מידבר
20-08-11, 09:34
בטח שקצת הגזמתי. אתה מכיר את הסיפורים על המחבלים שחטפו מס' לא מבוטל של כדורים, קמו והמשיכו לרוץ כאילו כלום ? יהודי לעומת זאת, אם יפגע בו כדור תועה שנפלט במקרה ממרחק של ק'מ, יפול וימות. למה ? ככה !
עכשיו ברצינות-אני רק טוען שלבסס רמת בטחון אישי למטייל הממוצע על הערכה כזו או אחרת בדבר כושר ההשרדות של החבר'ה האלה, זו טעות שעשויה לעלות בדם.

אם יוכח שניתן להשיג איכשהו נוזלים ולשרוד שבועיים בנגב באוג', אנשים ימנעו מלטייל בגזרה הנ'ל בתקופה הזו ?
ידפקו איזה גיפאי ואז מה יגיד בחדר ההמתנה של המלאך גבריאל ? "הערכתי שהם לא ישרדו שבועיים בלי מים וכו'"
חוץ מזה, תסכים איתי שגם מי שירד לשטח עכשיו יהיה דרוך "במגמת התקלות", לא ירשה לילדים להתרחק מהחניון ויארגן סבב שמירה בלילה. נו באמת, זה טיול ?
שוב, לאט לכם גיבורים, מי שרוצה לפטרל ולצוד מחבלים, שיתנדב למילואים. מי שמבקש לטייל בנחת ובבטחון עדיף שימתין מעט.

ד'א-אויב "על אנושי" בוודאי שלא. "א-אנושי" הרבה יותר קרוב למציאות.

ובבנין ציון ננוחם.

ניר ל
20-08-11, 12:52
אני לא מדבר על מחבל טועה שמשוטט עם קלצ׳ ומימיה, אלא על חוליה שממקמת מארב בשטח בסיוע מבריחים , בדיוק כמו אלו שהבריחו ומיקמו את החוליה על כביש 12. התרחיש הרבה יותר גרוע ממה שראינו שלשום. כמות המטיילים כיום היא עצומה והמבריחים יודעים בדיוק איפה צריך לחכות, עד שמישהו כאן בכלל יתחיל לחפש - הם כבר יהיו חזרה בעזה עם ארבעה ילדים קטנים או האמהות שלהם. צאו מהסרט ותפסיקו לקשקש על ציונות .

BackDoorMan
20-08-11, 13:22
אני עדיין לא מבין למה לקבל כמובן מאליו את הטענה שהמחבלים יצאו מעזה ?
זו אופציה, אבל אופציה פחות נוחה ואפשרית שמדובר במחבלים מסיני עצמה.

omri_t
20-08-11, 14:47
אני עדיין לא מבין למה לקבל כמובן מאליו את הטענה שהמחבלים יצאו מעזה ?
זו אופציה, אבל אופציה פחות נוחה ואפשרית שמדובר במחבלים מסיני עצמה.

תכל'ס מה זה משנה לנו? גם אם הם עפו מאיראן על שטיח מעופף..

מידבר, לא יודע איזה סיפורים סיפרו לך על מחבלים, ומה סיפרו לך על יהודים.
אבל השורות שכתבת בנושא זה היו גיבוב של שטויות.
גוף האדם של הפלסטינים ושלנו זהה.

מידבר
20-08-11, 15:23
לא וואלה ?
גאון אתה עומרי

נעם1
20-08-11, 16:09
אני לא מדבר על מחבל טועה שמשוטט עם קלצ׳ ומימיה, אלא על חוליה שממקמת מארב בשטח בסיוע מבריחים , בדיוק כמו אלו שהבריחו ומיקמו את החוליה על כביש 12. התרחיש הרבה יותר גרוע ממה שראינו שלשום. כמות המטיילים כיום היא עצומה והמבריחים יודעים בדיוק איפה צריך לחכות, עד שמישהו כאן בכלל יתחיל לחפש - הם כבר יהיו חזרה בעזה עם ארבעה ילדים קטנים או האמהות שלהם. צאו מהסרט ותפסיקו לקשקש על ציונות .

ימקמו מארב?
היכן בדיוק?
האם זה מפתיע שרוב הארועים בדרום הם על כביש 12 מצומת סיירים ודרומה? או שמא, דווקא הקטע הזה קשה להגנה, קל להפתיע בו את המגן ויש בו תנועה ערה של אזרחים.

אני מבין, הם יחכו עד בוש בנחל חרשה או בנחל אלות או בבקעת חיסון או בהר כרכם או בנחל שגיא או במישורי פארן?
ולגבי הסרט, אולי נקרין שניים, אחד לאלה שנשארים בבית ואחד לאלה שהמדבר הוא בית שני להם.

איללכא...ציונות? תזכיר לי?

מידבר
20-08-11, 16:25
ניר צודק, המציאות שלנו כמטיילים השתנתה בדיוק כמו המציאות של תושבי ב'ש השתנתה. מי חלם שיפלו גראדים בב'ש ?

מי שלא מבין את זה הוא שחי בסרט !

אפשר לפתח כאן יופי של דיון שיתן רעיונות מבצעיים לא רעים לצד השני וזאת סיבה טובה להסתפק במה שנאמר עד כה.

ניר ל
20-08-11, 22:28
אני סבור שהפעילות של חיזבאללה ושלוחותיה בעשר השנים האחרונות הוכיחה מעבר לכל ספק יצירתיות תכנון וביצוע שלא מביישים שום יחידה מובחרת בעולם, זו יהירות לחשוב שאנחנו מסוגלים לספק להם חומר למחשבה.מידע מודיעיני זה סיפור אחר. יותר חשוב לדעתי, שלנו בתור קבוצה ששוהה באיזורים אלה מעת לעת, תהיה מודעות לתרחישים שעלולים להתקיים. אני לא קורא להימנע אלא להיזהר.כשאני נסעתי עם כל המשפחה בכביש הזה לפני כחדשיים, שמרתי על עירנות גבוהה, לא עליתי לתצפיות ולקחתי איתי נשק למרות שזו היתה נסיעה לאילת לנופש. אני מניח שאם הייתי מבחין בדמויות עם מדים מנומרים ונשק על הדרך , לא הייתי מתקדם לעברם אלא נסוג אחורה. מה שקרה שם לחלק מהקרבנות שכן הבחינו, אבל לא קלטו מה הם רואים נבע פשוט מהפתעה וחוסר הכנה מחשבתית לאפשרות של מצב כזה.המדינה הזו אמורה להגן ולשמור על בטחוננו, בכל מקום בו יש לה ריבונות ובכל מחיר - היא לא עושה זאת כראוי וזו עובדה, לא משנה מה הסיבות. היא גם לא מאפשרת לנו להתגונן כנדרש או בכלל. יאיר פלד היה חייל ונפל עם נשק ביד ואפשרות תיאורטית להגן על עצמו, משהו שלרובנו ככולנו לא מתאפשר. זה לא שאני חושב שלמישהו מאיתנו יש סיכוי גדול מול חוליה מצוידת ומוכנה, גם אם הוא חמוש בנשק אמיתי. הפתרון למצב הבטחוני הבעייתי יבוא כנראה רק אחרי שרצועת עזה ו/או דרום לבנון ישוטחו, היות שזה לא יקרה כנראה בדורנו - בואו לא נהיה גיבורים ונחשוב איך להגביר את הזהירות, לטייל בדרום אני לא אפסיק. *

נעם1
20-08-11, 23:44
אני סבור שהפעילות של חיזבאללה ושלוחותיה בעשר השנים האחרונות הוכיחה מעבר לכל ספק יצירתיות תכנון וביצוע שלא מביישים שום יחידה מובחרת בעולם, זו יהירות לחשוב שאנחנו מסוגלים לספק להם חומר למחשבה.מידע מודיעיני זה סיפור אחר. יותר חשוב לדעתי, שלנו בתור קבוצה ששוהה באיזורים אלה מעת לעת, תהיה מודעות לתרחישים שעלולים להתקיים. אני לא קורא להימנע אלא להיזהר.כשאני נסעתי עם כל המשפחה בכביש הזה לפני כחדשיים, שמרתי על עירנות גבוהה, לא עליתי לתצפיות ולקחתי איתי נשק למרות שזו היתה נסיעה לאילת לנופש. אני מניח שאם הייתי מבחין בדמויות עם מדים מנומרים ונשק על הדרך , לא הייתי מתקדם לעברם אלא נסוג אחורה. מה שקרה שם לחלק מהקרבנות שכן הבחינו, אבל לא קלטו מה הם רואים נבע פשוט מהפתעה וחוסר הכנה מחשבתית לאפשרות של מצב כזה.המדינה הזו אמורה להגן ולשמור על בטחוננו, בכל מקום בו יש לה ריבונות ובכל מחיר - היא לא עושה זאת כראוי וזו עובדה, לא משנה מה הסיבות. היא גם לא מאפשרת לנו להתגונן כנדרש או בכלל. יאיר פלד היה חייל ונפל עם נשק ביד ואפשרות תיאורטית להגן על עצמו, משהו שלרובנו ככולנו לא מתאפשר. זה לא שאני חושב שלמישהו מאיתנו יש סיכוי גדול מול חוליה מצוידת ומוכנה, גם אם הוא חמוש בנשק אמיתי. הפתרון למצב הבטחוני הבעייתי יבוא כנראה רק אחרי שרצועת עזה ו/או דרום לבנון ישוטחו, היות שזה לא יקרה כנראה בדורנו - בואו לא נהיה גיבורים ונחשוב איך להגביר את הזהירות, לטייל בדרום אני לא אפסיק. *

האמת, אני מתקשה להבין מה אתה רוצה.
נשק ארוך לכל אזרח?
הכשרה של יחידה מיוחדת לכל גבר?
100% הצלחה במניעה ובסיכול?
0 חדירות?
0% הצלחה לרעים?

אין לך מושג מה קלטו או לא קלטו הקורבנות ובאיזה מרחק זה קרה. בעיקר כי רוב הקורבנות לא כאן עמנו בשביל לספר.
ובעיקר, אתה זורע פחד. הסיכוי לההרג בתאונת דרכים בדרך לדבר גדול בהרבה מהסיכוי להתקל במחבל באמצע שום מקום במדבר.

ניר ל
21-08-11, 08:30
האמת, אני מתקשה להבין מה אתה רוצה.
נשק ארוך לכל אזרח? האמת היא שבנסיבות מסויימות זה יכול להיות רעיון טוב - אפשרות לחתום על נשק בתחנת משטרה גם לטיול פרטי ע"ס עמידה בקריטריונים מסויימים.
הכשרה של יחידה מיוחדת לכל גבר? לא פרקטי
100% הצלחה במניעה ובסיכול?
0 חדירות?
0% הצלחה לרעים?

אין לך מושג מה קלטו או לא קלטו הקורבנות ובאיזה מרחק זה קרה. בעיקר כי רוב הקורבנות לא כאן עמנו בשביל לספר. על סמך עדויות הניצולים (נהג האוטובוס/ נוסעים באוטובוס/ האשה שבעלה נרצח ברכב הפרטי/ הבחור שעצר בזמן וראה איך טובחים את אחיו ומשפחתו אך היה חסר אונים לסייע)
ובעיקר, אתה זורע פחד. הסיכוי לההרג בתאונת דרכים בדרך לדבר גדול בהרבה מהסיכוי להתקל במחבל באמצע שום מקום במדבר. זורע פחד - טוב מאד , ההבדל בין להיתקל במארב על כביש ציבורי עם תנועה, נגישות, קליטה בסלולרי לבין לפגוש מחבלים בשומקום במדבר צריך להיות ברור. אני מפחד גם מתאונות דרכים ולכן אני נמנע מלנהוג שתוי או עייף - אני נזהר יותר. אפשר להתעלם ולהמשיך כרגיל, לגיטימי לדבר על זה .

שלא נדע צער ...

דרור ברלי
21-08-11, 10:12
גם אני בעד הקלות מפליגות במתן רשיונות לנשק, אבל אתם יודעים טוב מאוד שגם אם כל אזרח כאן יסתובב עם M16 או גלילון, למחבל תמיד יישאר יתרון ההפתעה. אתה לא יורד עם הילדים שלך למדבר כדי לנהל קרבות, והסיכוי שתתהפך באחד העיקולים בכביש 10 הרבה יותר גדול מאשר שתיתקל במחבלים.
מי שאחראי על הבטחון כאן זו המדינה. להגיד שהיא "לא עושה זאת כראוי" זה האנדרסטייטמנט של האנדרסטייטמנט. המדינה מפקירה את הביטחון - בטחון אישי, בטחון הרכוש, הגבולות, כבר הרבה מאד שנים - ועם ישראל לא תובע מממשלותיו לתת את הדין.

לא תפסיקו לטייל בגלל זה. ממילא עכשיו כל כך חם שם שכמעט אף אחד לא מטייל שם סתם כך. זה בסך הכל עוד סיבוב במלחמת הציביליזציות הזו. גם הסיבוב הזה ייגמר, ונחזור לטייל, עד הסיבוב הבא.
כמו שניר אמר - עד שלא ישטחו את עזה ויהרגו את כל המלוכלכים שגרים בה עד האחרון שבהם, זה לא ייגמר.
ומכיוון ששיטוח עזה והרג של מיליון בני אדם כנראה ממש לא בא בחשבון למרבה הצער, זה לא ייגמר כנראה לעולם.
עוד סיבוב ועוד סיבוב - למדנו לחיות עם זה. מחכים שהסיבוב התורן ייגמר וזהו. עובדה שאנחנו מטיילים במדבר כבר שנים רבות למרות שהסיכון תמיד היה קיים.

תיכנסו לפרופורציות. מדאיג אתכם הסיכון שבטיול במדבר? מאות אלפים בבאר שבע ואשדוד מפחדים הבוקר לצאת לעבודה או למכולת.

sapog
21-08-11, 11:21
לקרוא ולא להאמין. (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3596956,00.html)

מאיר רוטברג
21-08-11, 12:18
לא הצלחתי להבין את מהות הדיון,
האם מעתה צריך לפחד לטייל בדרום?
האם בכלל לנסוע לדרום?
האם מה שקרה זה חדש?

אני יכול לספק רק את התובנות שלי, תמיד היה "מפחיד" לטייל בדרום בעיקר מהגנבות ו,
האם יפחיד אותי לטיילך בשטח מעתה והלאה? לא\לא קרה שום דבר חדש שלא היה ידוע מראש שייקרה,
בדיוק כמו שלנסוע לת"א יכול להגמר בפיגוע,

האם יש סיבה לדאגה?? כן, יש לנו ממשלה שלא אוכפת את החוק והריבונות

האם משהוא חדש?? נראה את הגבר שנכנס למאהל בדואי לחפש את רכבו שנגנב,

tallevi
21-08-11, 18:21
עכשיו פתאום המתנחלים ה"כבדים" האלו שמסתובבים עם האם 16 בהצלב כדרך קבע, כבר לא נראים כ"כ הזויים, הא ?!

מסתבר שהם היחידים שתמיד ידעו איפה אנחנו חיים, בעוד שכולנו בחרנו להמשיך לחיות בסרט ולטמון את ראשינו בקרקע.

ד"א, אני מאוד מאמין וסומך על מערכת הביטחון שלנו שעושה את עבודתה נאמנה !
בסה"כ הטיפול באירוע לפי הבנתי היה מאוד מהיר מקצועי ויעיל.
כמו-כן המודיעין היה קיים. מה שאומר שהמערכת עובדת, ועובדת טוב.

טל.

sapog
21-08-11, 18:26
אפילו לא בקרקע...

47009

נעם1
21-08-11, 22:13
עכשיו פתאום המתנחלים ה"כבדים" האלו שמסתובבים עם האם 16 בהצלב כדרך קבע, כבר לא נראים כ"כ הזויים, הא ?!

מסתבר שהם היחידים שתמיד ידעו איפה אנחנו חיים, בעוד שכולנו בחרנו להמשיך לחיות בסרט ולטמון את ראשינו בקרקע.

ד"א, אני מאוד מאמין וסומך על מערכת הביטחון שלנו שעושה את עבודתה נאמנה !
בסה"כ הטיפול באירוע לפי הבנתי היה מאוד מהיר מקצועי ויעיל.
כמו-כן המודיעין היה קיים. מה שאומר שהמערכת עובדת, ועובדת טוב.

טל.

כן ברור.
כביש 12 זה בדיוק כמו יהודה ושומרון, 250000 יהודים תקועים בתוך שני מיליון ערבים.
או כמו בדרום הר חברון שם תקועים 15000 יהודים בתוך 800000 אלף ערבים.
כן, אין ספק שהם יודעים איפה הם חיים.

הדבר היחידי שמסתבר, הוא שאני מעדיף לטמון את הראש בחול או אפילו לדחוף את את הראש לתחת כפי שהראה המגיב מעלי.

איללכא...וניפגש בפילבוקס במילואים הבאים.

tallevi
21-08-11, 23:07
כן ברור.
כביש 12 זה בדיוק כמו יהודה ושומרון, 250000 יהודים תקועים בתוך שני מיליון ערבים.
או כמו בדרום הר חברון שם תקועים 15000 יהודים בתוך 800000 אלף ערבים.
כן, אין ספק שהם יודעים איפה הם חיים.

הדבר היחידי שמסתבר, הוא שאני מעדיף לטמון את הראש בחול או אפילו לדחוף את את הראש לתחת כפי שהראה המגיב מעלי.

איללכא...וניפגש בפילבוקס במילואים הבאים.

...ומדינת ישראל שתקועה בתוך...לא יודע, אתה תגיד לי. אבל זה בטח יותר מכל המספרים שרשמת גם יחד...

טל.

דרור ברלי
21-08-11, 23:40
ילדים, בלי פוליטיקות כאן. לפני שזה מתדרדר.

נעם1
21-08-11, 23:41
...ומדינת ישראל שתקועה בתוך...לא יודע, אתה תגיד לי. אבל זה בטח יותר מכל המספרים שרשמת גם יחד...

טל.

וואלה, אולי בגלל זה אני עדיין משרת במילואים בגיל 42. על הטנק, בתא מפקד כמו שאני עושה כבר מאז סיימתי קורס מפקדי טנקים באוקטובר 1989.

דרך אגב, סדר גודל 250 מיליון ערבים. give or take כמה מיליונים אבל מי סופר.

טוב, כדי שהבוס לא ישים אותי בפינה נידחת, נגיד, חניון הלילה בעמק חרוז שהדרך אליו סגורה אז מחקתי קצת מהמקור.

דרור ברלי
22-08-11, 00:06
אם אתה לא ברזלן, אז בגילך אתה עולה על הכבד ועושה מילואים רק כי אתה רוצה (וכל הכבוד לך).
מבחינת הצבא אתה משוחרר כבר בגיל 40....

מידבר
22-08-11, 09:22

מה שסביר מבחינתנו זה בוודאי מודעות אך גם קשר עם החפ'קים כאשר נכנסים לשטח. כמובן עדיף להיות חמושים אבל צריך להזהר מאוד מדו'צים בעיקר בלילה (עדיף לא לנוע כלל בלילה).
מעבר לכך, סבור שהצבא צריך לקיים סיורי עומק רכובים ורגליים ולשקול אבטחת חניונים אבל זה בטח לא בשליטתנו.

דרור ברלי
22-08-11, 09:50
מה עוד רוצים מהצבא?
צה"ל ממלא הוראות של דרג מדיני ומנסה להתמודד עם מעט כוח אדם ועם תקציבים מוגבלים.

זה שבגבול מצרים אין גדר כבר 30 שנה - זו החלטה פוליטית.
זה שחצי מבני הנוער לא מתגייסים ולצבא אין מספיק כוח אדם - זו החלטה פוליטית.
זה שמדינת ישראל החליטה במודע להפקיר את הנגב לבדואים ולמבריחים ולמסתננים - גם כן החלטה פוליטית.

הפוליטיקאים הרסו את המדינה הזו.
הם צריכים להיות הכתובת לטענות, לא צה"ל.

מידבר
22-08-11, 10:26
דרור, שוב שרשור שהולך לפוליטיקה ?
שאלו מה אנחנו יכולים לעשות.

נו, תרים את הכפפה שאתה בעצמך זורק.
נראה לי שמובטחת לך תמיכה גבוהה בקרב חברי גיפולוג

tallevi
22-08-11, 11:20
מה עוד רוצים מהצבא?
צה"ל ממלא הוראות של דרג מדיני ומנסה להתמודד עם מעט כוח אדם ועם תקציבים מוגבלים.

זה שבגבול מצרים אין גדר כבר 30 שנה - זו החלטה פוליטית.
זה שחצי מבני הנוער לא מתגייסים ולצבא אין מספיק כוח אדם - זו החלטה פוליטית.
זה שמדינת ישראל החליטה במודע להפקיר את הנגב לבדואים ולמבריחים ולמסתננים - גם כן החלטה פוליטית.

הפוליטיקאים הרסו את המדינה הזו.
הם צריכים להיות הכתובת לטענות, לא צה"ל.

צודק, אבל...
פוליטיקאים זה לא סוג של חייזרים שנחת עלינו מהחלל החיצון . הם באים מקרבנו. ז"א שהלך מחשבתם,השקפת עולמם, והתנהלותם משקפים ומבטאים אותנו. את כולנו.
להאשים את הפוליטיקאים זה קצת ילדותי לטעמי. אנחנו כולנו,כל העם הזה, אוכל את הדייסה שהוא עצמו בישל ועדיין מבשל...

טל.

ניר ל
22-08-11, 12:00
יש צבא ויש צבא,
אני מכיר את הרמטכ"ל ואת אלוף פד"מ , הם אנשים ומפקדים משכמם ומעלה, אני סומך עליהם ואפקיד בידיהם ובשכמותם את חיי ילדיי ללא היסוס, גם בידיעה שהם עלולים לטעות ואכן טועים לעיתים. לא אעיז לבקר את אלוף הפיקוד על טעות בשיקול הדעת בקשר לסגירת כביש 12 לתנועה בזמן למרות ההתרעות.
אישית אני חושב שצריך לייצר לתקופה קצובה - שטח הפקר לאורך הגבול הדרומי , למנוע כניסת אזרחים (באמצעות אזהרות באמצעי התקשורת) לחסום ולשלט את השבילים המובילים לשם , להפעיל אמצעי תצפית מתקדמים וליירט את כל מה שיסתובב שם, אם יקלע לשם בטעות אזרח תמים - חבל . הגבול הזה צריך להיות סגור ועד השלמת הגדר צריך לסגור אותו באמצעים אחרים.

talw
22-08-11, 12:01
ישראל=נפיחה מזרח תיכונית ,שכל העולם מצליח להריח,משום מה....
צה"ל=חוק כלים שלובים מזרח תיכוני.
פוליטיקאים=עושי דברם של אינטרסנטים בין לאומיים.
ערבים=כבוד
פלסטינים+ישראלים=בשר תותחים.
שקט ושלום=בתחת שלי

תמשיכו לטייל בכיף,עוד מעט גם זה נגמר....

מידבר
22-08-11, 12:42
יש צבא ויש צבא,
אני מכיר את הרמטכ"ל ואת אלוף פד"מ , הם אנשים ומפקדים משכמם ומעלה, אני סומך עליהם ואפקיד בידיהם ובשכמותם את חיי ילדיי ללא היסוס, גם בידיעה שהם עלולים לטעות ואכן טועים לעיתים. לא אעיז לבקר את אלוף הפיקוד על טעות בשיקול הדעת בקשר לסגירת כביש 12 לתנועה בזמן למרות ההתרעות.

מדינה מוזרה, תא'ל ששיקר בנוגע לנהיגת בנו ברכב צבאי טס הביתה אבל אלוף שאחראי, במו שיקול דעתו האומלל, למות 6 אזרחים ושני לוחמים עוד יהפוך רמטכ'ל.

אה וניר, ד'ש למוטה.

avishon
22-08-11, 13:08
...ישראל=נפיחה מזרח תיכונית ,שכל העולם מצליח להריח,משום מה...

רק ישראל :rolleyes: ?!

ניר ל
22-08-11, 13:30
מדינה מוזרה, תא'ל ששיקר בנוגע לנהיגת בנו ברכב צבאי טס הביתה אבל אלוף שאחראי, במו שיקול דעתו האומלל, למות 6 אזרחים ושני לוחמים עוד יהפוך רמטכ'ל.

אה וניר, ד'ש למוטה.

אתה לא מבין את ההבדל בין לשקר לבין לטעות בשיקול דעת בדיעבד ?
אני אמסור דש למוטה, אבל מקווה שרק בעוד כמה שנים טובות

מידבר
22-08-11, 13:45
איזה בדיעבד ? לא תחת אש, לא בלחץ זמן, לא הערכות סותרות. טעות קשה בשיקול דעת. נ ק ו ד ה.
בכל מקרה, מאחל בריאות טובה ואריכות ימים

tallevi
22-08-11, 14:04

אה וניר, ד'ש למוטה.

נראה לי שהתבלבלת קצת .

מי שאחראי להרוגים באירוע הם המפגעים ושולחיהם. והם בלבד!

אלוף הפיקוד היה אחראי על סיכול האירוע ועל פעולות ההגנה כנגד המרצחים.

להזכירך, אלוף בצה"ל, בזמן מלחמה, "אחראי" על מותם של מאות ואלפי חיילים בהגדרה ולפי חוק . וכך צריך להיות. זה חלק מהתפקיד שמוטל עליו.

טל.

ניר ל
22-08-11, 14:07
טעות קשה בשיקול הדעת, שיהיה , במבחן התוצאה אין מה להתווכח על זה כנראה.
אתה לא יודע כמה פעמים היו התרעות דומות בתקופה האחרונה ומה האילוצים שמשפיעים על שיקול הדעת במקרה הזה- ברור שהכי פשוט זה לסגור לתנועה את הציר.
אז נדיח את טל רוסו, שחלילה לא יהיה רמטכ"ל ונמנה במקומו קצין שלא טעה אף פעם בשיקול הדעת, כנראה כי גם לא עשה שום דבר שמצריך שיקול דעת, יהיה יופי.

מידבר
22-08-11, 14:48
נראה לי שהתבלבלת קצת .

מי שאחראי להרוגים באירוע הם המפגעים ושולחיהם. והם בלבד!

אלוף הפיקוד היה אחראי על סיכול האירוע ועל פעולות ההגנה כנגד המרצחים.

להזכירך, אלוף בצה"ל, בזמן מלחמה, "אחראי" על מותם של מאות ואלפי חיילים בהגדרה ולפי חוק . וכך צריך להיות. זה חלק מהתפקיד שמוטל עליו.

טל.

סליחה, הוא אחראי לאי הסיכול. לפעמים סמנטיקה חשובה.

השמשוני יחיעם
22-08-11, 15:06
סליחה,,,,אז מה ההחלטה ??

לנסוע או לא ??

ניר ל
22-08-11, 15:15
סליחה,,,,אז מה ההחלטה ??

לנסוע או לא ??

לנסוע, בטח שלנסוע

תן נ"צ ושעה , אני אביא גם את אליאל לפני שהוא מתחרפן סופית, מקסימום יירו עלינו - תרגיש בבית :)

מאיר רוטברג
22-08-11, 16:15
[QUOTE=ניר ל;403449]לנסוע, בטח שלנסועתן נ"צ ושעה , אני אביא גם את אליאל לפני שהוא מתחרפן סופית, מקסימום יירו עלינו - תרגיש בבית :)[QUOTE]ואני מצטרף אם זה במקרה לא ברור

מידבר
22-08-11, 16:40
מאיר, אם ירו עליך אל תברח אחרת תמות עייף...
הלוואי יכולתי להצטרף ולהכיר את האנשים שמאחורי המילים

תהנו

BackDoorMan
22-08-11, 17:42
כנראה שהאפשרות שהעליתי קודם הופכת להיות ריאלית והתקיפה בעזה היא עוד ספין של ברק את ביבי (http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2564#comments),

השמשוני יחיעם
22-08-11, 17:55
לנסוע, בטח שלנסוע

תן נ"צ ושעה , אני אביא גם את אליאל לפני שהוא מתחרפן סופית, מקסימום יירו עלינו - תרגיש בבית :)

היכן מסתתר המניאק ????????????????.

בשבילו יש לי אחלה נ.צ.,,,,,,רק שידאג לבשר

ניר ל
22-08-11, 18:13
תן נ.צ , הבשר עלי. הוא לא מסתתר, ישבתי איתו אתמול לפרק קילו מאתיים אנטרקוט ברק בשר.ומה אתה אומר על העניין שלנו בכל זאת ? לא לבזבז על זה מחשבות/ להימנע משבילים מטויילים/ להשאיר את הילדים בבית ?

השמשוני יחיעם
22-08-11, 18:39
תן נ.צ , הבשר עלי. הוא לא מסתתר, ישבתי איתו אתמול לפרק קילו מאתיים אנטרקוט ברק בשר.ומה אתה אומר על העניין שלנו בכל זאת ? לא לבזבז על זה מחשבות/ להימנע משבילים מטויילים/ להשאיר את הילדים בבית ?

מהסוף להתחלה,,,,הילדים שלי נוסעים לבד ולא לוקחים אותי,,,אני בדרך כלל נמנע משבילים מטויילים,,,ברגע שאני עובר את צומת קסם דרומה--מפסיק לחשוב בכלל,,,

ובנימה יותר רצינית, אסור לסגור אף כביש ואף שטח במדינה לתנועה חופשית ! כולל כביש 10 וכביש 12 ,ואני לא אפסיק לנסוע לאזור !!!!

136377 /972310 זה בשביל אליאל ושיגיע עם ה"שרוואל" הלבן,,,
נ.ב. תעביר לי את הפלפ' שלו

ניר ל
22-08-11, 18:54
מצחיק, הוא בדיוק נזכר שפגש אותך שם עם הילדים ב3 ג׳יפים משפריצים מים ... אני אעביר לך בפרטי

נעם1
22-08-11, 20:35

אה וניר, ד'ש למוטה.

אתה רוצה להתחלף אתו בתפקיד?
האמת, שאולי כדאי שכך יהיה, כי לך כך נדמה לי יש את היכולת לחוש שחוליה תחדור לשטח ישראל באמצע היום, מילימטר מעמדה מצרית, אחרי שהיא שהתה בשטח מספר ימים לא קטן.

כמי שאולי יום אחד יישלח לקרב, אני מעדיף מפקדים שיש להם שיקול דעת ולעיתים הם טועים מכל מיני ידעונים או נביאים או חכמים בדיעבד.
לשבת מול המקלדת ולהטיח רפש במדינה, בצבא, בפוליטקאים, במפקדים, בלוחמים ובכל דבר שזז זה קל. לעשות זה קצת יותר קשה.
איכשהו, כל העולם הוירטואלי הזה מלא נהגי מקלדת, רוכבי מקלדת, לוחמי מקלדת ומפקדי מקלדת.

והארה קטנה, לוחמים, תפקידם למות על הגנת המדינה וזה חלק מההוויה של להיות לוחם. זה המוות של אזרחים שמטריד.

ועם בוא הסתיו אחזור למדבר, למערב מכתש רמון, לנחל חרשה, לבקעת חיסון, להר כרכם, לנחל שגיא, למישורי פארן מבלי שאצפה לראות חייל מתחת כל שיטה, כל אלה, כל נקיק וכל חניון לילה.
עד אז חם ואסתפק בגיחות לילה לשיטת נגב או לנחש הצמא.

omri_t
22-08-11, 21:16

אה וניר, ד'ש למוטה.

יש הבדל תהומי בין ספק-טעות בשיקול דעת לבין שקר במודע בגין עבירה שבוצעה ביודעין למטרת הנאה אישית.
וחבל שאתה לא יודע לעשות את ההבחנה הזו, ועושה כאן הקבלה מכוערת ומיותרת.

כי גם אם יש צל של ספק לגבי התנהלותו של האלוף רוסו- יש מרחק אור למקרה הבזיוני והמביך של צ'יקו.

מאחורי מי היית מוכן להסתער?
אחד שאולי טועה בהחלטה שלו
או אחד שמשקר

מידבר
23-08-11, 05:44
עמריייייייי

"די, אני לא יכול יותר, הרגתם אותי" (אביגדור ליברמן בחקירה, ארץ נהדרת) המשך בקישור

http://trand.co.il/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=1&video_id=167
יום טוב לכולם

מאיר רוטברג
23-08-11, 09:17
מאיר, אם ירו עליך אל תברח אחרת תמות עייף...
הלוואי יכולתי להצטרף ולהכיר את האנשים שמאחורי המילים

תהנו
מידבר יקר,

את המשפט הזה כתבתי לפני שנים ולא בעקבות אקטואליה כזו או אחרת,
האמן לי כי ירו עלי מספיק,ולא זכור לי כי ברחתי, בעצם יותר זכור לי כ"צנף" וותיק המילה אחרי ולא לפני,

מידבר
23-08-11, 09:56
אף אחד לא נשאר חייב :)
"כל ישראל חברים". על זה אפשר להסכים ?

MR BIG
31-08-11, 11:08
היום , שבועיים אחרי, שוב התראה על חוליה של 10 מחבלים שמתכוונים לפגע או לחטוף ישראלים בדרום הפרוע.

שאלה: האם כל אותם אמיצים שהצהירו כי "לא יפסיקו ליסוע למדבר בכל מקרה ובכל מצב" עדיין יסעו , יטיילו בהנאה וברוגע וישנו בשקט באוהל הצנוע שיפתחו לעצמם בהר שגיא/ הר כרכום/ שער צניפים או כל חור מדברי מבודד אחר?

השמשוני יחיעם
31-08-11, 11:40
היום , שבועיים אחרי, שוב התראה על חוליה של 10 מחבלים שמתכוונים לפגע או לחטוף ישראלים בדרום הפרוע.

שאלה: האם כל אותם אמיצים שהצהירו כי "לא יפסיקו ליסוע למדבר בכל מקרה ובכל מצב" עדיין יסעו , יטיילו בהנאה וברוגע וישנו בשקט באוהל הצנוע שיפתחו לעצמם בהר שגיא/ הר כרכום/ שער צניפים או כל חור מדברי מבודד אחר?

חיובי,,,אבל רק ב"חור מדברי אחר",,,,,

MR BIG
31-08-11, 12:48
יחיעם, אני לא מדבר על חניון הר ארדון במכתש רמון. לשם אפילו פחדן כמוני מוכן ליסוע.
אני מדבר על כביש 40 ומערבה ממנו...- עמק חרוז...הר כרכום....וכמובן לא להיות "עבריין" ולישון רק במקומות מורשים. לא באיזה נקיק סלע חבוי....עם הסוואה ומשמעת לילה....

talw
31-08-11, 14:48
בונדי : מה אתה עושה אם המיצרים מתקרבים אלינו ?

קונסטנצה : אני לא מבין איזה אינטרס יש להם לבוא פה בחום הזה.:p

סוף ציתות

יש לנו אותן בעיות כבר עשרות שנים, עם אותן שאלות ,ואותן תשובות ,משהו השתנה ? לא!!......משהו ישתנה ? הלואי !!
לדעתי הפאניקה מיותרת.....ולא מוסיפה לנו חוליות לעמוד השידרה....

ניר ל
31-08-11, 15:07
טל , הפאניקה לא מיותרת,

בשנתיים האחרונות כבר אין לאן לברוח, המון מטיילים גם דרומית ומזרחית לפארן , פקקי תנועה בשבילים ובמעברים , חניונים דחוסים, שלא לדבר על הלכלוך והרעש. אני מעדיף שיטיילו פחות - שישאירו את הזבל במרכז ... אל תקלקל :)

talw
31-08-11, 15:19
טל , הפאניקה לא מיותרת,

בשנתיים האחרונות כבר אין לאן לברוח, המון מטיילים גם דרומית ומזרחית לפארן , פקקי תנועה בשבילים ובמעברים , חניונים דחוסים, שלא לדבר על הלכלוך והרעש. אני מעדיף שיטיילו פחות - שישאירו את הזבל במרכז ... אל תקלקל :)

אהההה.......אז תגיד חיובי....

כן ,נכון ,בדרום מאוד מסוכן לטייל.
אני ממליץ בחום על צפון הארץ....ארץ זבת חלב ודבש (ויתושים) ,עצים ,ירוק, מפלים מרהיבים,קניונים בערים הקרובות ,אטרקציות לילדים,שבילים מסומנים (או שלא)..
הכי טוב הכי בטוח.

הצפון ,מומלץ ביותר..גם המרכז,כן?

השמשוני יחיעם
31-08-11, 15:24
יחיעם, אני לא מדבר על חניון הר ארדון במכתש רמון. לשם אפילו פחדן כמוני מוכן ליסוע.
אני מדבר על כביש 40 ומערבה ממנו...- עמק חרוז...הר כרכום....וכמובן לא להיות "עבריין" ולישון רק במקומות מורשים. לא באיזה נקיק סלע חבוי....עם הסוואה ומשמעת לילה....

כפי שהצהרתי בעבר !!! " בשמורות טבע אני ישן רק בחניוני לילה מסומנים" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

talilim
31-08-11, 15:44
אסף +1
עם הארץ היה שלנו (וזה מבחינתי לא שאלה) אז תמשיכו לטייל ולחיות כמו בארץ שלכם .
גם עם נכנס גנב לא עלינו לבית מה לא נמשיך לגור בו .
עצם השאלה שלכם מתרידה בעיני יותר מהמעשה עצמו , כי את המעשה אני "מבין" זה ההתנהגות שלהם , אבל אתם מבני עמי ואיתכם צריך לחיות ולשמור על הקיים , שטח שומרים בנוכחות ולא בספקות אלה בתקיפות ונחישות .
את בעית הבדואים צריך לפתור עם כמה שופטים חדשים ותוקפנים בבתי המשפט בישראל .
עידו

+1

טלי.

sos4u
31-08-11, 16:22

אתה מוזמן להצטרף אליי לטיול בראש השנה, ובסוכות.
כבר הקדים פה מישהו וכתב נכון, שזו מדינת ישראל, לטוב ולרע. ואם נדיר את רגלינו היום בגלל שיש חשש כזה או אחר, מחר נשאר ללא מדינה.
אז, תעשו טובה, ותגידו מה יותר מסוכן לנסוע על כביש באיזור המרכז או לטייל בנגב...
סטטיסטית יש הרבה יותר הרוגים בכבישים. ובכל זאת כולנו נוסעים ...

הלו, לפני קצת יותר מ 100 שנה באו לכאן אנשים, אכלו חרא, יתושים, מלריה וכל מיני רוצחים אחרים כסחו בהם, ובכל זאת, הם לא ברחו.

לטעמי השינוי היחידי שצריך להיות זה לנוע בקבוצות גדולות יותר, מצויידים טוב יותר.אם אפשר ויש לא להתבייש ולהביא נשקים ארוכים, לדווח על כל כוונה לנוע ולהשאיר את המסלול המדוייק אצל מישהו שנשאר מאחור. לקבוע נקודות וזמני התקשרות קבועים מראש ולהקפיד על דיווחים כל הזמן.

בעבר הקפדתי לנוע תמיד ממערב למזרח, תמיד להגיע לכביש 10 כנקודת פתיחה, ולנוע למרכז הנגב, דווקא הפיגוע האחרון הראה שאין בזה שום שכל... אז אפשר לראות בזה שינוי נוסף...

טיילו ותהנו !

דרור ברלי
31-08-11, 16:47
אני לא מבין אתכם.

כל שנה אני נוסע לטייל בבקעה.
שם אין התרעות על חוליות מחבלים שעומדות להיכנס כי שטחי הרש"פ הם מעבר לפינה ושם החוליות האלה נמצאות בכל כפר. אז מה? לא מטיילים? אם אתה מאמין שהשטח שלך, אתה צריך להימצא בו. וזה כולל גם לטייל בו. אז תתכונן כמו שצריך, תתאם עם הגורמים המתאימים, צא עם נשק וברכב תקין בלבד כדי שלא תצטרך להיתקע בשטח בשעות שלא נעים להימצא בו, וזהו. סטטיסטית, הסיכוי שתהיה מעורב בתאונת דרכים חס וחלילה, על הכביש, בדרך לטיול או בחזרה ממנו, גדול מאות/אלפי מונים מאשר שתותקף על ידי מחבלים.

הבעיה היחידה שאני רואה בטיול באיזורים שבהם קיים סיכון בטחוני, היא שאנחנו מפרסמים קבל עם ופורום תאריכים ומסלולים מפורטים - ואנחנו שוכחים שבצד השני יושבים אנשים שקוראים עברית מול מחשבים ואינטרנט, ומי שמחליט לבצע פיגוע בקבוצת מטיילים, מקבל בכפית את כל ה"מודיעין" שהוא צריך כדי להטמין להם מארב.

zviki
31-08-11, 18:28
איך שגלגל מסתובב לו. בזמני חצבה , עין יהב, עין רדיאן היו קו האש,כל כביש הערבה היה בקו האש מהסתננויות של מחבלים מירדן. אז מה לא טיילנו,עבדנו,נסענו לאילת? פחד הוא רגש בסיסי לגיטימי ואין מה להתבייש בו. אבל זה בדיוק מה שהם רוצים- לשבש את אורחות חיינו,לא ניתן להם את התענוג הזה. צודק הכותב מעלי בעניין -לא להזין אותם במודיעין, זה סוג חדש של מפגעים- חכמים,מלומדים בוגרי אוניברסיטאות שממתינות להם 70 בתולות ,קמיקזות בעלי גאווה לאומית מהמעלה הראשונה. לא,לא נפסיק לשיר. יש לנקוט בכל אמצעי הזהירות,חדל קשקשת ברשת, פירסומי אינטרנט, חניוני לילה, נוהל שיירה,תאום עם צה"ל, וכו'. אישית - ברגע שהגיפ שלי כבר יעלה על הכביש סוף סוף והצירים יהיו פתוחים, נוסע לשם ועושה להם נא באוזן. הגזים והסירחון שנפלטים מרמת חובב יותר מדאיגים אותי.

מידבר
31-08-11, 18:53
אנשים כואבים משום שמסתבר שגם בנגב על שלל פינותיו הנידחות אליהן ניתן לברוח ולמצוא קצת שקט, קיים איום מוחשי וממשי.
זה מצטרף לאויב המתעצם בצפון ולפלס' החביבים במזרח ובעזה. תחושות המחנק וחוסר הנוחות גוברות.

זה במישור הגאוגרפי. תוסיף מישורים נוספים: קוטג', דיור, מ' התחבורה, משטרה, מוסכים, יבואנים, ביבי, ברק, חרדים, ערבים...
ותראה שלשרוליק, זה שטיפח את הגיפ המעפן שלו בשביל שיוכל לצאת עם כמה בירות לשטח ולשבת בשקט תחת איזה עץ, מתחיל לצאת קיטור מהאזניים.

אפשר להיות אמיץ ולצאת לנגב למרות ועל אף. זה בסדר אבל מזה בדיוק הנגב אפשר לך, הגיפאי הממוצע, להשתחרר ולהרגע קצת.
אם אתה גיבור או לא גיבור, יוצא או נשאר בבית, חייבים להבין שהנגב השתנה

-->