PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתי צריכת דלק טובה יותר, בקיץ או בחורף?

shahav
20-08-11, 18:31
מתי צריכת דלק טובה יותר, בקיץ או בחורף?

מנוע מעדיף אוויר קר בכניסה, כי אז אפשר לידחוס יותר חמצן, לא?, טוב אבל זה לא יותר "יעילות" אלא יותר הספק.
מנוע מעדיף סביבה קרה, כי אז לא צריך להשקיע אנרגיה בקרור - זה בפרוש אומר יותר יעיל בחורף.

טוב, אם מתעלמים מהצורך במיזוג אוור, אז המנוע יעיל יותר בחורף? האים זה נכון? ואים כן, אפשר לכמת זה?, נגיד בכמה אחוזים?

רבין

נמרוד
20-08-11, 21:47
... מצד שני, הצפיות הגדולה יותר של האויר הקר מתבטאת גם בהגדלת ההתנגדות האוירודינמית...

אני לא מכיר שיש שינוי מהותי בצריכת הדלק בין קיץ לחורף. כי גם אם יש לאויר הקר והדחוס יותר השפעה (לכאן או לכאן) היא כל כך קטנה שהיא נבלעת בהשפעות גדולות הרבה יותר על צריכת הדלק.

ינון
21-08-11, 16:04
אני רוכב המון שנים על דו"ג ואני זוכר (TS50W) שבאמת בשעות הבוקר (כשקריר) האופנוע היה סוחב באופן משמעותי יותר טוב ואני חושב שכך גם עם העגאלופר שלנו כיום שמעדיף אוויר קריר.
באשר לטמפרטורת עבודה יעילה נראה לי שלשם כך יש טרמוסטט ששומר על טמפרטורת עבודה

tallevi
21-08-11, 19:07
מתי צריכת דלק טובה יותר, בקיץ או בחורף?

מנוע מעדיף אוויר קר בכניסה, כי אז אפשר לידחוס יותר חמצן, לא?, טוב אבל זה לא יותר "יעילות" אלא יותר הספק.
מנוע מעדיף סביבה קרה, כי אז לא צריך להשקיע אנרגיה בקרור - זה בפרוש אומר יותר יעיל בחורף.
טוב, אם מתעלמים מהצורך במיזוג אוור, אז המנוע יעיל יותר בחורף? האים זה נכון? ואים כן, אפשר לכמת זה?, נגיד בכמה אחוזים?

רבין

דחסת חמצן ע"מ שתוכל לשרוף יותר דלק,(יחס התערובת צריך להישמר,כן?)
נכתב פה גם ,(באחד המדריכים למיטב זכרוני), שמערכת הקירור דווקא עובדת קשה יותר בחורף...
הרכב סוחב יותר טוב בטמפ' קרות, זה גם נאמר כבר. ההספק עולה .

ע"ס כל זאת, אני משער שהצריכה (באופן תאורטי לחלוטין), טובה יותר בקיץ.

טל.

נמרוד
21-08-11, 19:30
ומצד שלישי בקיץ אנחנו מבזבזים אנרגיה על מדחס המזגן, ו/או חלונות פתוחים - המגדילים את הגרר האוירודינמי, ובחורף לרוב החלונות סגורים וחימום הרכב משתמש בחום השיורי שהמנוע מייצר בכל מקרה....

shahav
21-08-11, 20:02
דחסת חמצן ע"מ שתוכל לשרוף יותר דלק,(יחס התערובת צריך להישמר,כן?)
נכתב פה גם ,(באחד המדריכים למיטב זכרוני), שמערכת הקירור דווקא עובדת קשה יותר בחורף...
הרכב סוחב יותר טוב בטמפ' קרות, זה גם נאמר כבר. ההספק עולה .

ע"ס כל זאת, אני משער שהצריכה (באופן תאורטי לחלוטין), טובה יותר בקיץ.

טל.

טל,
למה שמערכת הקרור תעבוד יותר קשה בחורף?
לשם מה נועד הפאן קלאץ? לחסוך באנרגייה,לא? ממש כמו הנועלים הטבוריים. אז למה שהצריכה תעלה בחורף?

שם לב, לא מעניין ההספק המקסימאלי, אלא יעלות המנוע. ברור לי שהשניים כרוכים אחד בשני, אבל בוא נתמקד ביעלות עם פרמטרים קבועים ( נהג קבוע, רכב קבוע, חלונות סגורים, אין מזגן...) מתיי המנוע יעיל יותר בקיץ או בחורף?

נמרוד, אהבתי את הערתך לגביי היתנגדות האוויר בשל סמיכותו הגבוהה בחורף, על זה ממש לא חשבתי. בתחילה צחקתי, אבל לאחר רגע זה ניראה די חשוב. אוליי בחורף יש יותר רוחות שגם כן מזיקות בתוחלת.
בקיץ בגלל היובש, ודלילות האוויר, קירור המנוע יכל להיות משימה לא קלה, הרבה אנרגייה מושקע בקירור.

רבין

-->