PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיגנון

לביא
20-08-11, 18:45
כבר כמה זמן שאני מתאפק.
לצערי, האתר הזה מתדרדר. אולי זה טיבעי, יש הרבה יותר חברים, מכל המינים וכל הסוגים.
בכל זאת, חבל לי.
האתר הזה היה דוגמה ומופת לדיונים תרבותיים. גם כשלא כולם הסכימו, עדיין נשמר הכבוד ההדדי.
אני מבין את הרצון לשמור על חופש הביטוי וזה אפילו רצוי, אבל כשיש יותר ויותר שישורים שבמקום להתייחס עיניינית, המגיבים פוגעים זה בזה ומעליבים את פותחי השירשור אני סבור שנדרש שינוי.
שתי דוגמאות רק מהזמן האחרון:
מישהו העלה סיפור על שקיעה שהסתיימה בחילוץ ע"י טרקטור. מיד קמו עליו לעלוב בו על... לא ברור על מה.
מישהי הזהירה מביקור במוסך מסוים - מעשה חברי. מייד עלו חשדות מכל עבר על כוונותיה.

הקריאה היא בעיקר למנהלים - נראה לי שזה הזמן לאקטיביזם. לפני שכל הודעות יהפכו לקרבות מילוליים אינסופיים.
ולכל הכותבים והמגיבים, אני קורא לקצת יותר צניעות ופחות אגו.

בואו נשמור על האתר הזה יחודי כפי שהיה בעבר.

bizon
20-08-11, 20:19
שמע לביא במקרה בשרשור של השקיעה אני הייתי הראשון שהגיב ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע הדברים נאמרו ברוח טובה ולא מעבר לגבי "התדרדרות האתר" אני חושב שאתה מגזים בכל חברה יש צחוקים וכל פעם זה מישהו אחר אי אפשר להיות רציניים כל החיים אחרת הכל יהיה אפור ומשעמם ... מעבר לזה בדרך כלל כשיש תגובה לא הולמת היא נמחקת

מור

עידו לוריה
20-08-11, 20:44
לביא יש בדבריך אמת , בכלל הנושא של משתמשים חדשים שמוטלים בספק זה לא ברור , אני משתדל לעבוד בשיטה כולם דובר אמת עד שמוכח אחרת .

מור אחד הדברים שכותבים פה לא מבינים זה שרוח טובה לא מועבר דרך האתר , ובכלל לפעמים מה שמתכוונים להעביר במילים זה לא עובר בגלל זה צריך לכתוב מאוד פשוט וברור .
קשה מאוד להעביר את כל הניואנסים הקטנים שבשיחה פשוטה אנחנו מבינים בלי בעיה .
אני למשל קראתי את מה שרשמת (נדמה לי איזו הערה על הטמבון ) ולא הבנתי שזה ברוח טובה ומה הקשר של זה למה שהבחור ניסה להעביר לנו .
אין לי שם דבר נגדך חס וחלילה זו רק דוגמה טובה לשרשורים עם חוסר הבנה .
אני מקווה שלא פגעתי בך זו לא היתה הכוונה .
עידו

bizon
20-08-11, 21:48
זה בסדר לא נפגעתי :) אני לא חושב שכתבתי משהו מעליב או פוגע . אם תראה חבר עם חולצה מוזרה ומצחיקה לא תשתף אותו ??? אז אני ראיתי טוסון עם "חולצה מצחיקה" אני באמת לא חושב שזה היה מוגזם. ולגבי מה שהבחור ניסה להעביר לנו מה בדיוק הוא ניסה להעביר ? שהוא נתקע בשטח ? הוא לא שאל שאלות . לא העביר איזה מסר . סך הכל העלה תמונות ואמר הנה נתקעתי . שזה בסדר גמור לי אישית אין עם זה שום בעיה אני צפיתי בתמונות ואכן הטמבון הצחיק אותי אני לא רואה בזה ירידה ברמה ולא עלבון וכמו שלביא כתב בכותרת "סגנון" הכל עניין של סגנון חיים וגישה אם תבחר לראות דברים באופן שלילי ככה הם באמת יהיו. ולגבי משתמשים חדשים גם אני חושב שאין צורך ליפול על כל אחד ולצלוב פשוט מיותר. בנימה זאת אני אאחל לכולנו המשך שימוש מהנה באתר וכמובן שנחייך והרבה :)

מור

נמרוד
20-08-11, 22:15
אני מסכים לחלוטין ששני השרשורים שהובאו כדוגמאות מייצגים סגנון לא טוב, לא נעים. האם הפתרון הוא לקצוץ ולמחוק מיד בהתחלה? - חלק מחברי המערכת חושבים כך. אחרים לא. זה דיון שמתקיים ברקע כל הזמן.

אבל איפה האחריות של כל גולש בפני עצמו? לא מדובר על גולשים חדשים - לעתים נדמה שדווקא חלק מהגולשים הוותיקים מרגישים חופשי לתקוף בלי חשבון (זה נקרא flaming בפורומים זרים) גולשים אחרים ו/או את הנהלת האתר. יתכן שדווקא אקטיביזם יתר של המנהלים גורם לזה שאנשים מרשים לעצמם להתפרע מתוך מחשבה שכבר יהיה מי שימחק וישים את הגבול. שמעתי לא פעם גם את העניין הזה... "אם חרגתי מהמקובל באתר, אז המנהלים כבר ימחקו לי. לי זה לא מפריע". אני יכול להגיד לכם, שלמנהלים זה מפריע ומוציא את החשק.

אני ממליץ לכל אחד לחשוב, לפני שהוא לוחץ על כפתור פרסום התגובה, "האם התגובה שלי עושה עוזרת לשואל, מקדמת את הדיון, עושה משהו טוב?" (ואני מציע להתחיל לחשוב במיוחד על תגובות לדיון זה - לביא לדעתי ביטא מצוין את התחושה שלי כגולש באתר, ורק כנציג ההנהלה אני מוצא צורך להוסיף כמה מילים).

בג'יפולוג, תגובות סרק ו"קל-קר" מילולי לניפוח דיונים, לא היו הנורמה. שמרו אותם לפייסבוק ואתרים אחרים. השמירה על הענייניות והמיקוד של הפורום הזה לא יכולה להיות מוטלת על כתפי מנהלי הפורומים בלבד, כי אם זה המצב, אנחנו נכשל.

לביא
20-08-11, 23:16
שמע לביא במקרה בשרשור של השקיעה אני הייתי הראשון שהגיב ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע הדברים נאמרו ברוח טובה ולא מעבר לגבי "התדרדרות האתר" אני חושב שאתה מגזים בכל חברה יש צחוקים וכל פעם זה מישהו אחר אי אפשר להיות רציניים כל החיים אחרת הכל יהיה אפור ומשעמם ... מעבר לזה בדרך כלל כשיש תגובה לא הולמת היא נמחקת

מור

מור
שלא תבין לא נכון. אני לא מפנה אצבע מאשימה לכיוון מישהו ספציפי.
יש לי בקשה אליך: קרא שוב את השירשור האמור מתחילתו ועד סופו. עכשיו שים עצמך במקום פותח השירשור ותנסה לחשוב מה אתה מרגיש. נדמה לי - שלא כיף לך. בסוף בסוף... נראה לי שרובנו, גולשים פה בשביל הכיף.
אם נשמור על רמה תרבותית - יהיה יותר ממנו.

ינון
21-08-11, 08:10
לדעתי זה הכל שטויות האתר בסדר גמור ולטעמי אין פה מקום לביקורת.
גם לי מחקו תגובה פה ושם וזה בסדר האתר מקבץ פה אוכלוסיה בעלת דעות שונות נטיות שונות דתות שונות ונותן במה לכולם.
מותר להגזים וזה בסדר שיש את האח הגדול שמפקח ומוחק דברים שהם לטעמו לא בסדר.
ואם מישהו חושב שזה יותר מדי שיעבור לבלוג של ספרות אני מניח ששם אוף טופיק עוסק פסוקי השטן מאת סלמן רושדי ואם מותר להרים עם ג'ק עגלה מהביצה זה סוג של פורונו.

omri_t
21-08-11, 11:09
לדעתי האישית לביא צודק ב100%
אולי זה החום, אולי המצב הכללי, אולי ריבוי הגולשים באתר, אבל רמת הדיון יורדת.
האמת, שזה לא רק באתר, אלא באופן כללי כאן בישראל.

כולנו צריכים להיות קצת יותר סבלניים, ולהבין שהמקלדת לא מעבירה את נימת הקול ואת הניואנסים של הדיבור.

לביא
21-08-11, 13:31
לדעתי זה הכל שטויות האתר בסדר גמור ולטעמי אין פה מקום לביקורת.
גם לי מחקו תגובה פה ושם וזה בסדר האתר מקבץ פה אוכלוסיה בעלת דעות שונות נטיות שונות דתות שונות ונותן במה לכולם.
מותר להגזים וזה בסדר שיש את האח הגדול שמפקח ומוחק דברים שהם לטעמו לא בסדר.
ואם מישהו חושב שזה יותר מדי שיעבור לבלוג של ספרות אני מניח ששם אוף טופיק עוסק פסוקי השטן מאת סלמן רושדי ואם מותר להרים עם ג'ק עגלה מהביצה זה סוג של פורונו.

הי ינון

לא נעים לי לקרוא שאני כותב שטויות, גם אם זה נכון, ובוודאי שלא נעים לי להיות מגורש מהאתר...

בוא אציע אלטרנטיבה למה שכתבת:

"לדעתי, אין בעיה בפורום. הוא נועד להחלפת דעות ואם מי מהחברים מגזים, המנהלים מוחקים את התגובה."

ינון
21-08-11, 15:54
הי ינון

לא נעים לי לקרוא שאני כותב שטויות, גם אם זה נכון, ובוודאי שלא נעים לי להיות מגורש מהאתר...

"לדעתי, אין בעיה בפורום. הוא נועד להחלפת דעות ואם מי מהחברים מגזים, המנהלים מוחקים את התגובה."
מגורש???? ממש לא
הכל שטויות ממש כן
אם זו האלטרנטיבה שיהיה אין בנינו ויכוח בשביל זה יש אפשרות לדואר פרטי.

ישר כח

יקיר גרין
21-08-11, 16:01
הי ינון

לביא, מסכים איתך לגמרי.

BlackStar
21-08-11, 16:08
כולם יפי נפש

לביא גם אני מסכים איתך כול מילה בסלע

שכחתם שזה פורום של גיפאים מה הבעיה קצת שכונה קצת טעם ורייח לפורום
עם כולם היו שומרים על תרבות דיבור סביון היה משתעמם :)
וחוצמזה הרוב הגדול פה הוא של גברים 30 + חייבים להשוות למי יש יותר גדול ומי משתין הכי רחוק
:) חום כלבים אני בים

dudu
21-08-11, 19:05
כולם יפי נפש

לביא גם אני מסכים איתך כול מילה בסלע

שכחתם שזה פורום של גיפאים מה הבעיה קצת שכונה קצת טעם ורייח לפורום
עם כולם היו שומרים על תרבות דיבור סביון היה משתעמם :)
וחוצמזה הרוב הגדול פה הוא של גברים 30 + חייבים להשוות למי יש יותר גדול ומי משתין הכי רחוק
:) חום כלבים אני בים

יש כל מיני שכונות..... יכול להיות ש זו (http://www.jeeptrip.co.il/)יותר מתאימה לסגנון שלך

BlackStar
21-08-11, 19:24
יש כל מיני שכונות..... יכול להיות ש זו (http://www.jeeptrip.co.il/)יותר מתאימה לסגנון שלך

צמע
אותי לא שמעתה מתלונן

omri_t
21-08-11, 20:15
נו.. והנה קיבלנו דוגמא חיה להדרדרות תרבות הדיון באתר.

Tourist
21-08-11, 20:39
בעיקרון הטענה נכונה, אבל כשהאישה אומרת לך "זה לא מה שאמרת - זה איך שאמרת..." בא לך לדפוק את הראש בקיר ;)

polar bear
22-08-11, 00:31
תגידו - מישהו החליף לכם את הפלואוריד באסטרוגן ? מה קרה לכם?

כמעט עשור האתר הזה קיים. ועד לחצי השנה האחרונה אף אחד לא צייץ. פ י ת א ו ם יש לכל מיני אנשים מה להגיד.

כל השנים היו פה ירידות והיו דיונים כאלה ואחרים. זה חיים. ככה זה נראה. בית שאין בו בלגן - אין בו חיים. { באופן אישי - שרשורי קוצי פוצי עושים לי חשק לכתוב בדיוק את מה שלביא כתב } .

מספיק. מי שיש לו ג'יפ - שילך להתעסק איתו, ומי שאין לו { למשל אני } שימצא משהו אחר להתעסק איתו.

לילה טוב. ותפסיקו להתבכיין כבר!

לביא
05-12-16, 16:30
סתם נזכרתי.
לצערי, השיח בחברה שלנו נעשה פחות טולרנטי.
זה משפיע על אתר גיפולוג שהיה מופת בעיני לסבלנות וסובלנות.

omri_t
05-12-16, 19:43
צר לי לביא.
אבל בדיוק בימים אלו ראינו שגם הקהילה שלנו, בליבתה, אינה טולרנטית בכלל......
והרמז הוא לשישי האחרון.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

opl
05-12-16, 20:21
אני מתגעגע לימים שארז היה קורא לאנשים "אדיוט".

לדעתי הדב צודק.

גיפולוג לא גודל ואלי אפילו קטן (לפי דעתי), לעומת זאת קבוצות ווצאפ פורחות וזורם שם ידע כמו מים וגם מילות חיבה בין חברים, תמונות והוואי.

asafk
05-12-16, 20:58
...רק שהדב כתב את הדברים ב2011. איפה היה אז וואטסאפ?
אם לקח לנו 5 שנים להגשים את התחזית הקודרת... מצבנו טוב.
וברצינות רגע. פני הפורום כפני החברה. אנחנו עושים מאמץ להישאר אי של שפיות, מקום בו ג׳יפאי הוא ג׳יפאי בלי פוליטיקה ובלי דעות קדומות.
לא נוכל להלחם ברשתות חברתיות כולל וואטסאפ או הדבר שיחליף אותו בקרוב - הם משקיעים יותר ממה שנוכל אי פעם, בלהיות פלטפורמה חברתית... ובתמורה להרוויח עליכם. כל מה שאנחנו לעולם לא נהיה.
מצד שני ועם כל הטרוניות, החרא של הרשתות החברתיות- עם כל הגועל נפש שתמיד הופך להיות מייד אישי אלים ומתלהם - לא נכנס לכאן. לפחות ככל שאנחנו, המנהלים, מצליחים לעלות על זה.
השיח ברשתות הוא אלים. אנחנו מנסים לקדם שיח ענייני. ואם הסגנון האלים חודר לכאן זה כי ככה מרגילים את כולנו להתבטא ברשת - וזה לא טוב.
אבל ג׳יפולוג קיים יותר זמן מפייסבוק ומוואטסאפ. ואם הצלחנו להתדרדר רק קצת לכיוון הרע שלהם על חשבון זה שאיבדנו חלק מהשיח הענייני לכיוונם - מצבנו, למרות הכל, לא רע בכלל.

אסף.

לביא
05-12-16, 21:02
צר לי לביא.
אבל בדיוק בימים אלו ראינו שגם הקהילה שלנו, בליבתה, אינה טולרנטית בכלל......
והרמז הוא לשישי האחרון.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
התרגלנו בארץ, שזמן הוא לא זמן, מילה היא לא מילה ואפשר ליצר קומבינות. כשמישהו מקפיד על הכללים והחוק, הוא הופך לאלים....

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

zivo
05-12-16, 21:56
סתם נזכרתי.
לצערי, השיח בחברה שלנו נעשה פחות טולרנטי.
זה משפיע על אתר גיפולוג שהיה מופת בעיני לסבלנות וסובלנות.

ענק !!!

אתה מסוגל לספור כמה הערות נשלחו על חוסר סבלנות בקבוצת וואטסאפ של חילוצים למשל?
ואני חשבתי שלפחות אין עורורין שהקבוצה שם מנוהלת בחוסר סבלנות, וכל הוויכוח זה האם החוסר סבלנות הזו מוצדקת או לא :-(

ועל זה נאמר, מי שיש לו חמאה על הראש, שלא יצא לשמש...

-->