PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיכל סולר להסקה

Alon
21-08-11, 19:17
שלם
מיכל הסולר להסקה התחיל לטפטף לאחר 10 שנים של חורף ירשלמי ולחות של קיץ ירושלמי (יותר ערפל מאשר לחות).
האפשרויות:
מיכל חדש מברזל
מיכל משומש מברזל
או מיכל מחומר אחר?
השאלה באיזה חומרים מותר להשתשמש כדי לאכסן סולר?
החומר צריך לעמוד "בנזק" שהסולר מעכל ובחום השמש והקרינה הישראלית.
עלויות והצעות לביצוע יתקבלו בברכה.
תודה
אלון

zagi
21-08-11, 20:27
ברב המקרים משתמשים במיכל מתכת ( חבל לך לחפש משהו אחר ) .
השאלה הגדולה היא - מאיפה הנזילה ?
א. אם אתה רואה רק הזעה מאיזור היציאה של הסולר ( צמוד לברז ) יתכן כי חיזוק של הברז וכל האומים יפתור את הבעיה .
ב. אם הנזילה היא מאיזור חיבור אחת הרגלים למיכל , רב הסיכויים שצריך להחליף מיכל , חדש או משומש במצב טוב .

בד"כ מיכלים כאלה מחזיקים 15 שנים לפחות .

מיכל 500 ליטר כזה היום עולה 1200+- ש"ח .

טל חסיד
21-08-11, 20:42
לי היה בבית בעבר שתי חביות בשכיבה אחת ליד השניה בערך 400 ליטר אל גבי שולחן ברזל לא היה אם זה בעיה כמה עשרות שנים עד שפורק מחוסר שימוש, יותר זול לחמם בדרכים אחרות. אין לי מושג אם זה תיקני היום, מה שבטוח זה הרבה יותר זול מ1200 ש"ח.

טל

zagi
21-08-11, 20:51
טל , אתה צודק מאוד , היום כבר לא משתלם כמו פעם להדליק בנפט/סולר .

אבל ......

החימום היחיד שיותר נעים מתנור נפט/סולר הוא תנור עצים . אבל תנור עצים קשה להדלקה , גזעים נגמרים באמצע הלילה ובבוקר קר , סחיבת העצים לתוך הבית ...וכו'
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להשתמש בתנור נפט/סולר , אך הוא הכי טוב ופרקטי .

ד"א - יחס תמורה מחיר תנורי הגז לוקחים היום בגדול ( אם כי מחממים קצת פחות טוב מתנור נפט/סולר ) .

הדסופה
21-08-11, 21:13
אופציה נוספת ופחות מוכרת - תנור גפת.
לא מדובר על גלילי גפת אלא על גפת בשקים,הרבה יותר זול.
יתרונות:יותר יעיל וזול מגאז או ממזגן, פחות התעסקות מתנור עצים. נחשב אקולוגי (כי אחרת הגפת נטמן בקרקע ומזהם, ומכיוון שהחומרים שמשתחררים בשריפה היו באטמוספירה לפני שנתיים ... אפשר להתווכח על זה)
חסרונות: יותר התעסקות מגז (ניקיון פעם בשבוע, מילוי שק פעם ביום-יומיים), תנור וחומר ייחודיים

החימום ע"י מפוח בדומה לתנור גז (לא כמו תנורי סולר) אבל החום נעים ולא מייבש.הדלקה וכיבוי עם בקר חשמלי (ניתן לתכנת וכו')
מחמם כבר 2 חורפים בעלות 800 ש"ח לחורף (זה כמובן תלוי גם איפה אתה גר ובנתוני הבית ועוד כמה דברים..אני ליד חיפה)

.סלח לי שלא פתרתי לך את בעיית המיכל...

טל חסיד
21-08-11, 22:26
כשזה עבד זה היה חבל על הזמן (תנור נפט) הייתי מדליק לסבא שלי ז"ל בתחילת החורף והייתי מכבה בסופו הדבר היחיד שהיה צריך לעשות זה לשים על התנור כד מים פעם ביום וזהו, היום במחיר של הנפט או סולר זה לא הגיוני כזה תנור אלה אם אתה מדליק רק כמה שעות ביום.

דרך עגב יש לי את התנור (משהו גרמני ישן), רציתי לדעת אם אפשר לעשות לו הסבה לתנור עץ זה אפשרי ?

טל

bizon
22-08-11, 03:30
בעיקרון זה אפשרי זה מצריך קצת התעסקות. אם זה לא קמין יציקה ישן וטוב אני לא יודע אם כדאי לך. אצלי למשל יש קמין עצים שהוא לא יציקה אמנם עובד יפה אבל הפנים שלו התעוות מהחום ועל הדרך הוא שורף המון עצים. לעומתו קמין יציקה אטום יותר ולכן הבעירה היא איטית יותר ולכן הוא שורף הרבה פחות זה ממש משמעותי מה גם שקמין יציקה שומר יותר על החום שלו כי הוא עבה יותר וכבד יותר . ולעיניין : אתה אמור להוציא את המבער והצנרת לסתום חורים קיימים ולהגדיל את קוטר הארובה ל8 צול אפשרי גם 4 אבל פחות מומלץ. בנוסף יש להוסיף "בורר" לארובה מעין ווסת אוויר (אגב אצלי אין ויכול להיות מאוד שבגלל זה הוא שורף המון עץ ) בכל מקרה שיהיה בהצלחה :)

מור

עידו לוריה
22-08-11, 07:00
כשזה עבד זה היה חבל על הזמן (תנור נפט) הייתי מדליק לסבא שלי ז"ל בתחילת החורף והייתי מכבה בסופו הדבר היחיד שהיה צריך לעשות זה לשים על התנור כד מים פעם ביום וזהו, היום במחיר של הנפט או סולר זה לא הגיוני כזה תנור אלה אם אתה מדליק רק כמה שעות ביום.

דרך עגב יש לי את התנור (משהו גרמני ישן), רציתי לדעת אם אפשר לעשות לו הסבה לתנור עץ זה אפשרי ?

טל

טל זה לא אפשרי , מבנה התנור של תנורי סולר\נפט לא דומה לתנורי עץ .
עידו

עידו לוריה
22-08-11, 07:04
אופציה נוספת ופחות מוכרת - תנור גפת.
לא מדובר על גלילי גפת אלא על גפת בשקים,הרבה יותר זול.
יתרונות:יותר יעיל וזול מגאז או ממזגן, פחות התעסקות מתנור עצים. נחשב אקולוגי (כי אחרת הגפת נטמן בקרקע ומזהם, ומכיוון שהחומרים שמשתחררים בשריפה היו באטמוספירה לפני שנתיים ... אפשר להתווכח על זה)
חסרונות: יותר התעסקות מגז (ניקיון פעם בשבוע, מילוי שק פעם ביום-יומיים), תנור וחומר ייחודיים

החימום ע"י מפוח בדומה לתנור גז (לא כמו תנורי סולר) אבל החום נעים ולא מייבש.הדלקה וכיבוי עם בקר חשמלי (ניתן לתכנת וכו')
מחמם כבר 2 חורפים בעלות 800 ש"ח לחורף (זה כמובן תלוי גם איפה אתה גר ובנתוני הבית ועוד כמה דברים..אני ליד חיפה)

.סלח לי שלא פתרתי לך את בעיית המיכל...

מעניין מאוד תוכל להרחיב בבקשה .
כמה עולה המערכת חימום ?
איזו חברה מספקת את הגפת ?
התנור מזיין את עצמו ?
וכו'
ועם אפשר לקבל תמונות של העניין .
עידו

הדסופה
22-08-11, 09:49
זה האתר של היצרן ממנו קניתי: </SPAN></SPAN>http://www.gefet.com</SPAN> (http://www.gefet.com/)
כל הפרטים והתמונות בפנים (אין לי פה אינטרסים)</SPAN></SPAN>
הוא גם מספק את הגפת. נדמה לי שיש עוד אחד באיזור ירושליים שיודע לספק בשקים.(אפשר גם לייצר לבד, בעיקר מושבניקים....)</SPAN></SPAN>
הרכישה הראשונית סביבות 9000 ₪ אם אני זוכר נכון.</SPAN></SPAN>
התנור לא מז**ן את עצמו :) </SPAN>, אבל, כן, יש לו מיכל פנימי לגפת עם בורג ארכימדס בתחתיתו שמסיע את הגפת אל תוך תא הבעירה. קצב ההזנה אוטומטי וגם ניתן לתכנות.</SPAN></SPAN></SPAN>

Alon
22-08-11, 10:55
שגיא
הטפטוף הוא מלמטה.
אין אפשרות לראות מאיפה הנזילה היא מהתחתית של המיכל.
הרווח בין התחתית של המיכל למשטח שעלי המיכל עומד צר מדי.
המיכל הקיים הוא של 2000 ליטר.
אתה יכול להפנות אותי למישהוא שמייצר מיכלים כאלה?

תודה
אלון

zagi
22-08-11, 15:10
אין אפשרות כיום להסב תנור נפט/סולר לעצים/גפת , עוד לא ...אבל בימים אלו ממש אנחנו עובדים על הסבה כזו ( האתגר האמיתי הוא לעשות את ההסבה ללא החלפת קוטר ארובה ) .

אלון , דבר איתי ( המס' בחתימה ) אני אשלח אותך למקומות שמייצרים מכלים באזור מגורייך .

נ.ב - בד"כ בתחתית המיכל ישנו פתח ריקון , אולי משם הנזילה ...אם המיכל מלא קח הייליפט ותרים אותו קצת רק כדי שתוכל לראות מאיפה הנזילה ולהדק קצת את הפקק בפתח הריקון .

רק אל תשכח לשים חתיכת עץ בין ההייליפט למיכל .

amirk
22-08-11, 16:12
אלון,
יש לי 2 מיכלים למכירה:
1. 3000 ליטר עם מעצרת
2. 1000 ליטר

צור קשר בה"פ אם מעניין אותך,
אמיר

גלדיאטור
22-08-11, 16:24
אם תרצה מיכל של 500 ליטר חצי קוב
תגיד לי אני רוצה עליו 500 שקל