PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרטוט ותכנון ב-SolidWorks

אמנון
29-12-04, 15:15
שלום לכולם.

אני שמח לבשר שהישגתי את סולידוורקס בגרסת 2004 SP0, והתחלתי לעבוד עם הטוטוריאלס מעט.

הכל טוב ויפה, אבל ממש לא עוזר לי לשרטט שלדה, בעצם כלי רכב שלם שיכלול קוייאוברס, מתלים, גלגלים, היגוי, מנוע+גיר וכו'...

לא קל ללמוד לבד, וגם הטוטוריאלס לא כ"כ ברורים לי, קצת הלכתי לאיבוד שם..
אשמח לכל עזרה.

בתודה,
אמנון.

נמרוד
29-12-04, 18:35
אני אתחיל מתשובה כללית שלא ממש תעזור לך... אבל תבין מה העקרון.

הנה תמונת מסך אופינית של סולידוורקס מהמחשב שלי:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid_prtsc1.jpg

מצד ימין נמצאים סרגל הכלים של סקיצה שאתה כבר מכיר. למעלה נמצאים סרגלי כלים רגילים של כל תוכנת וינדוס, ועוד כמה סרגלים שאני מקווה שאתה כבר מכיר - כלי view, שמאפשרים לך להביט בחלקים בכל מיני צורות, ויש שם משהו שנראה כמו סרגל ונקרא measure, מאפשר לך למדוד מרחקים, רדיוסים, בעצם כל דבר - סופר קליבר. זה דברים החשובים בתור התחלה.

משמאל נמצא הלב של התוכנה - feature tree, ומשמאלה סרגל כלי ההרכבה (assembly). בו נדבר על העץ הזה.

בחלון מופיעה כרגע הרכבה, שהשם שלה rb5_assy. זו "הרכבת העל", והיא נמצאת בראש העץ. מתחתיה (נתעלם מanotations וlighting שלא רלוונטים) מופיעים שלושת המישורים הראשיים ונקודת הראשית של ההרכבה. מתחתיהם הרכבות משנה, או תתי-הרכבות. כל תת הרכבה מכילה בתוכה חלקים (או עוד תת הרכבות כמובן, מספר הרמות בלתי מוגבל ותלוי במורכבות המוצר הסופי).

אחת מתת ההרכבות פתוחה - rb5_rear axle assy, ובתוכה אתה רואה את רשימת החלקים שמרכיבים אותה - שאפשר לזהות לפי השמות - axle mockup הוא הסרן עצמו (mockup זה משהו כמו "דגם קרטון" אני משתמש במילה כדי להזכיר לעצמי שזה דגם זמני) צמיג 37X12.5 , חישוק 16.5X10, וכן הלאה.

מעל ומתחת אתה רואה עוד תת הרכבות, זרועות מתלה (suspension arm), סרן קדמי, מוט פנהרד.... כל אוסף של חלקים שבמציאות מתנהג כמו חלק אחד, הוא תת הרכבה, וההרכבה הכללית היא אוסף של מכלולים (=תת-הרכבה) שיש בינהם חיבורים כלשהם. החיבורים הם מה שנקרא mates, ומופיעים בסוף של כל הרכבה.

בשורה התחתונה, הכל מורכב מחלקים. חלק בסולידוורקס הוא בעל הגדרה מאד ברורה - גוש אחד רציף של חומר. בורג הוא חלק, צמיג הוא חלק, גלגל הוא חלק, מוט הוא חלק. מנוע הוא אוסף עצום של חלקים במציאות, אבל אם הפרטים שלו לא מעניינים אותי, אז במקרה הזה הוא חלק אחד שהצורה החיצונית שלו היא בערך במידות של מנוע V8 350. חלקים מורכבים מפיצ'רים, שלא יודע איך לקרוא להם בעברית, שזה צורות גיאומטריות. extrude זה מנסרה באורך מסויים של סקיצה דו-מימדית שציירת על מישור כלשהו, cut זה ההפך - חתך בצורה דו מימדית לעומק מסויים, revolve זה גוף סיבוב של צורה דו מימדית סביב ציר, וכן הלאה. יש עשרות רבות של פיצ'רים מתקדמים יותר, אבל בשביל לבנות את מה שאתה רואה כאן השתמשתי בעיקר בבסיסיים, ובהמון גיאומטריית עזר (reference geometry) צירים, מישורים ונקודות.

אוקי, עכשיו אני עונה לשאלה הראשונה שלך - מאיפה הגיעו כל החלקים האלו? והתשובה היא, לצערי - אני בניתי אותם. ואתה תצטרך לעשות אותו דבר. כל דבר שאתה רוצה להשתמש בו, כמו מנוע סובארו 1.6 ליטר, תצטרך לרדת למחסן, למדוד את כל המידות החיצוניות החשובות, ולבנות בעצמך. נאבה? כנ"ל, והנאבה היא הרכבה שהפרטים שלה כבר כן חשובים. קליפר, רוטור בלם, תפוח, מוט שפור, כסא נהג. הכל. מהם הפרטים החשובים, זה כבר החלטה שלך שהמחשב לא עוזר בה.

החדשות הטובות הן שהחלקים לא עולים כסף, וברגע שבנית אחד, אתה יכול להשתמש בו לנצח, להגדיל, להקטין, להוסיף עוד רמת פירוט בהתאם לצורך... עד למצב שיש לך מכונית שלמה על המסך, על אלפי חלקיה, עד רמת הבורג.

אז מצד אחד - אין כאן פתרונות קלים. אני לא יכול לעזור לך לבנות באגי על המחשב תוך כמה שעות. מצד שני, אני אומר לך שזה אפשרי, וזה בטוח הרבה יותר קל וזול מאשר לבנות אותה במציאות...

כתבתי מספיק בתור התחלה - תתחיל מלבנות גלגל. הפיצ'ר העיקרי שאתה משתמש בו הוא revolve. הנה דוגמא של חתך שמצאתי באינטרנט:
http://www.lightwork.com/pix/F1_wheel_600.jpg

(אגב זה בנוי בסולידוורקס)

אלון_ק
29-12-04, 19:10
אדיר - זה עזר גם לי המון. תודה.

שמא יש מקום לעשות מאגר חלקים משותף? ז"א, לך יש חלק כך וכך משורטט ומוכן, לי יש אחר. אפשר להתחלק בידע הזה במקום שכל אחד ישרטט הכל מההתחלה. לא?

sidewinder
29-12-04, 21:16
לנמרוד אם אפשר קצת הבהרות לגבי יצירת הצינורות והחיבורים שלהם ואם יש ספר שאתה ממליץ לצורך לימוד עצמי של סולידוורקס
כל עזרה תתקבל בברכה

יוסי

נמרוד
29-12-04, 21:38
לנמרוד אם אפשר קצת הבהרות לגבי יצירת הצינורות והחיבורים שלהם ואם יש ספר שאתה ממליץ לצורך לימוד עצמי של סולידוורקס
כל עזרה תתקבל בברכה

יוסי

ספרים אני לא מכיר. התוכנה הזאת היא הידידותית ביותר שיש, הדרך הנכונה ללמוד אותה היא לעשות את הטוטוריאלס, שמלמדים את מושגי היסוד, בצורה מסודרת, ואחר כך... לצלול פנימה. פשוט להתחיל לעבוד. ככה אני למדתי, ככה לימדתי אחרים. כמובן שבמקום עבודה מסודר תמיד יש את הוותיקים יותר שיפתרו לך בשנייה בעייה שלבד אתה יכול להתמודד איתה שעות. בשביל זה אני פה ואשמח לענות, אמנם לא בreal-time.

התוכנה היא כמו כל תוכנת ווינדוס וזו גדולתה - כל האופציות רשומות בתפריטים, אין דברים נסתרים. כפתור ימני על כל דבר מראה את כל הדברים שאפשר לעשות לו, properties של כל דבר מאפשרים לראות ולשנות את התכונות הרלוונטיות. פשוט צריך לחקור ולנסות כל כפתור וכל שילוב. אין לתוכנה מגבלות כלשהן ברמה שמעניינת את הפורום הזה - כל דבר שאתה מעלה על דעתך, אתה יכול לעשות, ותמיד ביותר מדרך אחת.

עוד כלל אצבע - תחשבו על הדברים כאילו הם באמת. תיצרו חלקים עד כמה שאתם יכולים בדרך שבה הם נוצרים במציאות - חלקים גליליים - בrevolve, שזה שקול לחריטה, ולא בערמה של גלילים בנויים אחד על השני. חלקים שטוחים - בסקיצה אחת שכוללת את הכל, כמו שזה מיוצר במציאות בלייזר למשל. חלקים מכורסמים - על ידי הורדת חומר. גם את החיבורים בין חלקים לעשות בצורה המציאותית.

איך בונים שלדת צינורות? אני אסביר, בכיף, בימים הקרובים. קבל שעורי בית בתור הכנה :D - ללמוד את הפיצ'ר שנקרא sweep, וללמוד את העקרונות של סקיצה תלת מימדית, 3D sketch, בעזרת הhelp של התוכנה. עוד משהו עקרוני שחשוב ללמוד זה הנושא של reference geometry - את הדרכים השונות להגדיר מישורים (Plane) וצירים (Axis).

schleien
31-12-04, 00:24
ל sidewinder
תחפש בUSER'S GUIDE את הפיצר "Weldments - Structural Members"
בעזרת הפיצר הזה אתה יכול ליצור שילדת צינור לאחר ששרטטה סקיצה - נכון לרגעים אלו אני לא מצליח לשרטט כיפופים ולהפוך אותם לצינור אלי פיצר זה.
שליין
אם אתה לא מסתדר אתה מוזמן להתקשר אלי 0528515198 :)

נמרוד
31-12-04, 00:55
שליין, בדקתי וכנראה שצינורות מכופפים לא ניתן לעשות בעזרת קיצור הדרך שנקרא structural member. הוא דורש בפרוש רק קטעים ישרים, וזה אומר שכיפופים צריך לעשות באמצעות sweep כמו תמיד.

בכל מקרה הסבר מפורט יותר על יצירת שלדת צינורות יבוא בהדרגה.

sidewinder
05-01-05, 15:44
לנמרוד
הצלחתי ליצר צינורות וגם מכופפים האם בבניה שלך השתמשת בהרכבה של הצינורות אחד לשני או הכל במכה אחת (לשרטט)+SWEEP
ואם זה מורכב מחלקי צינורות האם אפשר לייצר חצי אחד להשלים עם מראה)MIRROR)
יש ב2004 גם שימוש בTUBING ROUTE האם ניתן להשתמש גם בזה?
אשמח לתשובה

דרך אגב מצאתי ON_LINE TUTORIAL בעיברית באתר
SOLIDWORKS.CO.IL

יוסי

נמרוד
06-01-05, 12:31
לנמרוד
הצלחתי ליצר צינורות וגם מכופפים האם בבניה שלך השתמשת בהרכבה של הצינורות אחד לשני או הכל במכה אחת (לשרטט)+SWEEP
ואם זה מורכב מחלקי צינורות האם אפשר לייצר חצי אחד להשלים עם מראה)MIRROR)
יש ב2004 גם שימוש בTUBING ROUTE האם ניתן להשתמש גם בזה?
אשמח לתשובה

דרך אגב מצאתי ON_LINE TUTORIAL בעיברית באתר
SOLIDWORKS.CO.IL

יוסי

בבניה שלי השלדה היא כולה part אחד. זו הדרך הנכונה לדעתי - מה שמציאות יהיה חלק אחד, גם בתכנון הוא חלק אחד. בשלב שבו אתה מוריד את תוכניות היצור, התוכנה תעזור לך לפרק את החלק הזה לרשימה של צינורות באורכים וסיומות שונים.

לגבי mirror - בהחלט, הדרך הקלה והנכונה היא לבנות חצי ולהכפיל אותו בmirror feature. בוודאי כשאתה מגיע לתכנון של מתלים וכולי, אתה עובד על חצי מכונית בלבד.

לגבי tubing route - לא, זה נועד לתכנון צנרת ממש, מפעלים וכולי. מה שאני עושה, זה מתכנן את השלדה בקוים בסקיצה תלת-מימדית 3D Sketch, ואחר כך בונה פיצ'רים (structural member וצינורות מכופפים ע"י sweep) על בסיס הסקיצה התלת מימדית.

וחוץ מזה, שימו תמונות של העבודות שלכם! :wink:

אמנון
21-01-05, 13:08
*** הקפצה ***

נמרוד יש התקדמות עם ההסבר?

נמרוד
22-01-05, 10:20
*** הקפצה ***

נמרוד יש התקדמות עם ההסבר?

אני אמצא לזה זמן בקרוב. חשבתי שהעניין ירד, אני רואה שלא, אז בקרוב אני אעשה משהו מסודר.

אמנון
22-01-05, 13:44
תודה רבה :P

lizard
22-01-05, 14:01
הקטע הכי מתסכל זה שאפילו בשביל החלק הי קטן וטריוויאלי כמו פרופיל צינור, חייבים ליצור את החלק.

יש משהו שלא כל כך הבנתי.

נניח ואני צריך 2 צינורות, אחד באורך X והשני באורך Y. אני צריך ליצור לכל צינור חלק באורך שלו ? או שאני יוצר שבלונה או איך שלא קוראים לזה שאיתה אני עובד (מאריך, מגדיל משנה עובי וכדומה) ?

יש אולי כלי או תוסף לתוכנה שמאפשר יצירת חלקים פשוטים באופן מהיר?

תודה
מיכה

נמרוד
23-01-05, 22:13
הקטע הכי מתסכל זה שאפילו בשביל החלק הי קטן וטריוויאלי כמו פרופיל צינור, חייבים ליצור את החלק.

נכון. cest la vie. אבל אם עשית את הטוטוריאל של התוכנה, אתה יודע שלעשות צינור זה באמת כמה שניות - פותח חלק חדש, פותח סקיצה באחד המישורים הראשיים, מצייר שני עיגולים קונצנטריים שמרכזם ראשית הצירים. מגדיר את מידות הקוטר הפנימי והחיצוני. אחרי שהשלמת את הסקיצה (כולה שחורה), אתה משתמש בפיצ'ר extrude רגיל, מגדיר את אורך הצינור, וואלה.

יש משהו שלא כל כך הבנתי.

נניח ואני צריך 2 צינורות, אחד באורך X והשני באורך Y. אני צריך ליצור לכל צינור חלק באורך שלו ? או שאני יוצר שבלונה או איך שלא קוראים לזה שאיתה אני עובד (מאריך, מגדיל משנה עובי וכדומה) ?

אחרי שיצרת צינור אחד, שמור את החלק כמה פעמים בשמות שונים.
עכשיו אתה יכול לפתוח כל חלק בנפרד, ולשנות את המידות שלו בקלות. אתה הולך לעץ הפיצ'רים, בוחר את הפיצ'ר הרלוונטי (במקרה הזה יש לך רק פיצ'ר אחד), לוחץ עליו עם כפתור ימני. יש בתפריט שנפתח edit sketch - תבחר בזה בשביל לשנות מידות בסקיצה, במקרה הזה את הקוטר הפנימי והחיצוני. אם אתה רוצה לשנות את האורך, תבחר בתפריט הכפתור הימני edit feature, כאן אתה יכול לשנות את האורך. אתה יכול לעשות את זה עבור כל אחד מהעותקים, וכך תקבל צינורות באורכים ומידות שונות. כדאי כמובן לשמור את החלקים בשמות מועילים שמצביעים על מידות החלק.

יש אולי כלי או תוסף לתוכנה שמאפשר יצירת חלקים פשוטים באופן מהיר?

יש בתפריט tools מעיין מחסן, שנקראת feature pallete. יש שם ספריות של וחלקים סטנדרטיים - ברגים, אומים, שייבות, סנפרינגים וכולי... ויש ספריות של פיצ'רים מתקדמים מוכנים.

אני חייב אבל להמליץ למתחילים לא להשתמש בספרייה הזאת. כמו כל דבר בחיים, חייבים להשתפשף.

asafk
23-01-05, 23:27
מתוך עץ החלק, אתה יכול לבחור את הסקיצה של הפרופיל, ולעשות COPY וPASTE בתוך סקיצה חדשה. זה עובד יופי.

אסף.

נמרוד
25-01-05, 11:27
מתוך עץ החלק, אתה יכול לבחור את הסקיצה של הפרופיל, ולעשות COPY וPASTE בתוך סקיצה חדשה. זה עובד יופי.

אסף.

זה קיצור דרך לא טוב.

קוי הסקיצה שאתה מעתיק בצורה הזאת נשתלים בסקיצה החדשה ללא relations או מידות, כחולים לגמרי. ה"תוכן" האמיתי של הסקיצה הוא הrelations והמידות, בלי להעביר אותם לא עשית כלום.

lizard
26-01-05, 01:13
תכננתי , עלק תכנון, שלדה ואני מנסה עכשיו לצנר אותה (מלשון לעשות לה צנרת)
הבעיה היא שהתוכנה לא מוכנה לעשות את זה ולא ברור לי למה.
הנה הדוגמא של מה שאני מנסה לצנר, מצטער על האיכות, לא הצלחתי להבין איפה עושים PRINT SCREEN בחלונות.http://www.lizard.co.il/buggy/bf-4.jpg

תודה
מיכה

נמרוד
26-01-05, 11:06
מיכה, שלח לי את הקובץ של החלק, ואני אשתמש בתכנון המרחבי שלך בשביל להדגים איך "מצנרים" :lol:

lizard
26-01-05, 11:53
שאני לא מצליח להבין למה ומאיפה הבעיה. גם אם אני בונה חלק חדש, ללא פתולים כיפופים ושאר ירקות, לפעמים גם אז הוא מסרב לצנר לי את החלק.

נמרוד
26-01-05, 11:54
רגע, אני לא מבין - באיזה כלי אתה משתמש בשביל מה שאתה קורא "לצנר"? piping? אם כן, אז זו לא הדרך.

טוב, אבל בוא נתחיל מהקובץ ששלחת לי, שמכיל סקיצה תלת מימדית:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf1.jpg

הסקיצה הזאת בעייתית בשתי נקודות עיקריות -
היא כחולה לגמרי. הקוים לא מוגדרים, אין אורכים, אין מידות... אסור לעבוד לאורך זמן עם סקיצות לא מוגדרות (כחולות), תעשו לכם הרגל לגמור כל סקיצה ולהגדיר כל קו וכל נקודה, ע"י מידות ועל ידי relations הגיוניים (קוים מקבילים, עיגולים קונצנטריים, וכולי).

בעייה שנייה עקרונית - איפה כאן ראשית הצירים? ההתחלת לבנות את הסקיצה בצורה אקראית, ולכן ראשית הצירים נמצאת באחד הצדדים במקרה. חשוב מאד לבנות בצורה מסודרת!
* מישורים ראשיים - להתחיל לבנות מהאמצע. מישור right הוא האמצע, להתחיל ממנו, לא סתם מנקודה כלשהי. אם היית מתחיל לבנות ממישור האמצע, כל הקוים הכחולים שמגיעים לאמצע היו מסתיימים באותו מישור, והקצוות שלהם היו מוגדרים. זה קריטי, בהמשך תראה למה.

בכל מקרה, נהפוך את הסקיצה הזאת לצנרת, בעיקר בעזרת כלי structural member שנמצא בארגז כלים שנקרא weldments:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf2.jpg

structural memer הוא קיצור דרך שנועד בדיוק בשביל לבנות מבנה תלת מימדי מפרופילים אחידים. הוא דורש רק בחירה של רצף קוים, לצערי רק ישרים - אני לא מבין למה הם לא מאפשרים גם כיפופים, בטח שומרים את זה לסוליד 2005 או 2006... בהמשך אני אסביר איך לעשות כיפופים.
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf3.jpg

במאפיינים של הפיצ'ר הזה אתה בוחר את הפרופיל מתוך מבחר של דברים סטנדרטיים. אני בחרתי פרופיל מסוג square tube, בסטנדרט מילימטרי ISO, במידות 30X30 עובי 2.6. סימנתי רצף של קוים (רצף אחד בלבד, של קוים נוגעים. corner treatment הוא נושא חשוב - איך אתה רוצה שהפינות יחוברו. במקרה הזה, אני מבטל את הצ'קמרק ומוותר על סיומת, שמכניסה כמה אילוצים נוספים שלא ניכנס אליהם עכשיו. התוצאה:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf4.jpg

... קורת רצפה אחת גמורה. עכשיו אני מתחיל לבנות מפרופיל עגול, שוב אני בוחר קו, ומגדיר structural member של צינור עגול, סטנדרט ISO, קוטר חיצוני 33 אני חושב...
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf5.jpg

עכשיו הקטע המעניין - אתה רוצה שהצינור הזה ימשיך בכיפוף, ואפילו הכנסת שם כיפוף תלת מימדי לא פשוט... אז קודם כל, וותר אם אפשר על כיפופים תלת-מימדיים. שכל כיפוף יהיה במישור אחד כלשהו. אבל לצורך הדוגמא, בו נעשה כיפוף תלת מימדי. הכלי שבוא נשתמש הוא sweep. הוא דורש שתי סקיצות - סקיצה של פרופיל, וסקיצה של קו מגדיר, שהפרופיל "נמשך" (sweep) לאורכו. את סקיצת הפרופיל אני עשיתי על המצח (face) של הצינור שאותו אני רוצה להמשיך, וציירתי על הסקיצה את העיגול הפנימי והחיצוני של הפרופיל (באמצעות כלי הסקיצה שנקרא convert entities).
עכשיו אני צריך לייצר קו מוביל. זו חייבת להיות סקיצה, כמובן במישור הכיפוף. בשביל זה חייבים להגדיר את מישור הכיפוף, וזה על ידי בחירת שלוש נקודות - שתי קצוות הקשת, ונקודת האמצע שלה, והכנסה של reference plane:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf6.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf7.jpg
עכשיו אני פותח סקיצה חדשה, מס' 19, על מישור 8. לסקיצה הזאת אני מעתיק את הקשת מהסקיצה התלת המימדית. יש לי עכשיו שתי סקיצות - מספר 18 היא פרופיל, ומספר 19 היא קו מנחה (path). אני בוחר בפיצ'ר sweep. נקודה חשובה לשים אליה לב - הpath הוא קו רצוף אחד, ואחד מקצותיו חייב לגעת בנקודה מוגדרת על סקיצת הפרופיל. בדוגמא הזאת, בשיטה שבניתי זה יצא ככה אוטומטית, אבל לא תמיד זה כך וכשזה לא, אתה חייב לדאוג לזה.
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf8.jpg

הלאה - אחרי הכיפוך הראשון היה קטע ישר, שאותו ייצרתי בקלות על ידי structural member. אחריו עוד כיפוף, במישור אחר, שחזרתי בדיוק את הsweep כמו מקודם:

http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf9.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf10.jpg

והמשכתי עם structural members מהירים בשביל להשלים את חצי השלדה.

http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf11.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf12.jpg

עכשיו כל מה שנשא לכאורה הוא להכפיל את מה שבנינו עד עכשיו על ידי mirror feature... אבל כאן באה לידי ביטוי הטעות שבבניית הסקיצה התלת מימדית בהתחלה. בגלל שאין מישור אמצע ברור ומוגדר שהכל בנוי ממנו, צריך לייצר אחד כזה, וזה מתחיל להיות סיפור די מעיק. לכן עדיף שתתחיל מהתחלה בבניית הסקיצה התלת מימדית, שהיא התבנית של כל המבנה, כמו שצריך - ממישור הראשית, ותגדיר כל קו, כל מידה.

היופי שבתוכנה הוא שאחרי שבנית נניח את המבנה הזה שהוא אוסף ענק של פיצ'רים ומישורים... אם בנית כמו שצריך, וזה קשה ובא רק מנסיון שאני לא יכול להעביר בפורום... אם זה כמו שצריך, כל שינוי ברכב, מתבצע רק בסקיצת התבנית. בוא נאריך קצת את השלדה, נרחיב אותה, נעשה את קורת A שטוחה או תלולה יותר... הכל נעשה בקלות ב"בסקיצות אב".

טוב, זה מספיק בתור התחלה... עכשיו תשברו קצת את הראש. :lol:

lizard
26-01-05, 21:51
1. רצוי להתחיל עם מישור RIGHT ולעבוד כשהוא מתוכנן להיות באמצע.
2. אני משתמש בSWEEP על מנת לבצע את הצנרת, זה בכל אופן מה שהבנתי מהHELP שלהם. כנראה שזה אכן לא הכלי הנכון.
3. structural member משמש ליצירת צנרת לא מכופפת, שוב בדר"כ השתמשתי בSWEEP. אגב, תחשוב על זה ככה, קשה מאוד ליצור כיפופים בצנרת מרובעת, לכן אין לכלי הזה אפשרות לעשות כיפופים. בשביל זה יש את ה SWEEP.
4. לשים מידות וכדומה. אוקי, לא שמתי פשוט כדי שזה לא יסבך לי את העיניים, בסה"כ מדובר פה על שירטוט לצורך לימוד ולא חלק אמיתי. מה גם שבדר"כ אני כן שם את זה.
5. ללמוד לעשות את מה שעשית עם הכיפופים (זה לא ברור לי ב100% אבל אני אתאמן)

שאלה בקשר לצורת שירטוט ועבודה.
האם עדיף בעבור כל אלמנט מסויים בשירטוט ליצור סקיצה משלו? הכוונה למשל לחלק התחתון של השלדה, כלוב התהפכות, צינורות תמיכה וכדומה.

שאלה שניה
, האם נקודות חיבור של הקפיצים, מוט פיתול וכדומה נחשב כחלק מהשלדה או שכדאי להוסיף אותם ב ASSEMBLY ?

תודה רבה, BACK TO THE DRAWING TABLE.

אגב, חזרו אלי בקשר לשלדה והם אכן לא מוכרים תוכניות.
בנוסף חזרו אלי מHOTBUGGY, המחיר שלהם מופרז מעל ומעבר. עדיף כבר לייצר את הבאגים לבד.

תודה

נמרוד
26-01-05, 22:09
.
שאלה בקשר לצורת שירטוט ועבודה.
האם עדיף בעבור כל אלמנט מסויים בשירטוט ליצור סקיצה משלו? הכוונה למשל לחלק התחתון של השלדה, כלוב התהפכות, צינורות תמיכה וכדומה.

שאלה שניה
, האם נקודות חיבור של הקפיצים, מוט פיתול וכדומה נחשב כחלק מהשלדה או שכדאי להוסיף אותם ב ASSEMBLY ?

לשאלות האלו אין תשובות בית ספר. בעיקרון אני רואה את השלדה כחלק אחד מבחינת התוכנה. זה כולל את כל מה שפיזית מרותך לשלדה, למשל אוזני חיבור של הקפיצים, או כל מיני ברקטים שאליהם מתחברים אחר כך דברים אחרים. זו הדרך הקלה ביותר לתכנן. בשלב ההורדה לייצור, שהוא רחוק מאד, תהיה כמות מסויימת של עבודה בחלוקה של השלדה, שהיתה עד עכשיו חלק אחד, לשורה ארוכה של חלקים - צינורות באורכים וצורות שונות, וחלקים שטוחים למיניהם - ממנה תבנה השלדה בפועל. לכן כן קריטי לחשוב כל הזמן איך אני מייצר ואיך אני מחבר כל פרט. אני עושה את זה כל הזמן, התכנון של משהו שיהיה גם בר יצור, ובצורה הקלה והזולה ביותר, הוא אחד הפנים העיקריים של תהליך התכנון. כל תיבת הכלים של weldments נועדה לעזור בעניין הזה. אבל זה באמת הקדמת המאוחר, אנחנו מדברים פה על הרמה הטכנית של שימוש בתוכנה ולא באמת על תכנון.

להגיד לך את האמת, שיטת העבודה הנכונה היא בכלל להתחיל מהגלגלים, לעבור למתלים, כשכל המכלולים העיקריים צפים בחלל (שאלה/חידה - מהו המכלול החשוב ביותר שצריך להתחשב בו בתכנון רכב?), והשלדה באה בסוף, הרי כל התפקיד שלה זה לחבר את המתלים ואת כל שאר המכלולים ביחד.

t_uri
27-01-05, 10:48
מי שהקשיב בשעורים שלך יודע שמערכת המתלים היא כמובן הבסיס לתיכנון נכון.

אורי טל.

lizard
28-01-05, 18:27
השרטוט הכי חדש שלי, שורטט בהתאם להמלצותיו של נמרוד. מי שרוצה את השרטוט בפורמט SW מוזמן לבקש דרך האימייל שלי.

http://www.lizard.co.il/buggy/kf-1.jpg

בימים הקרובים אני אוסיף תושבות ציר אחורי, תושבות לגלגלים הקדמיים, תושבת מנוע+גיר, מיכל דלק וכדומה.

זה קרטינג, לא באגי - לכן אין מתלים בכלל (למי שלא מבין את השרטוט)

אמיתי
28-01-05, 18:37
אתה לא חושב שזה קצת גדול מידי בישביל קארטינג? לפי דעתי זה יותר מידי גדול ומסיבי בשביל קארטינג ויותר מתאים לבאגי.

lizard
28-01-05, 20:28
אני בחור גדול ואני אכנס לזה בקושי.

אבל זה לא השירשור המתאים.
ברגע שני אתחיל לבנות אני אצור שירשור חדש או אפתח בלוג לנושא.

מיכה

lizard
28-01-05, 20:30
איך מאחדים חלקים לאחד?
הכוונה בעיקר למסגרת בסיס ולמוטות המרכזיים.
מאחר וזה מיררור אז זה כאילו 2 חלקים.

תודה
מיכה

אמנון
29-01-05, 16:22
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/r/a/l/l/y/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200307302133362828/200501291521354633/Buggy_Rs1.jpg

הזוועה הזו היא עבודתי הראשונה בסוליד.
כל הסקיצה במידות לא נכונות - אני פשוט לא יודע ליצור WireFrame בצורה נכונה עם 3Dsketching.

הנקודות שאני צריך עזרה בהן נכון לעכשיו הם איך לעעזאל משרטטים נכון ב-3Dsketching?

lizard
29-01-05, 22:51
איך אני מסיר את העודף או יוצר חלק שמתאים למסגרת?

http://www.lizard.co.il/buggy/prb1.jpg

תודה
מיכה

lizard
29-01-05, 23:42
לסמן לו UP TO SURFACE או משהו כזה

lizard
30-01-05, 00:29
אני יודע שזה נראה כבד ומוקשח אבל במשקל הכולל בנתיים הא בסביבות ה55 קילו.
לא ממש בדקתי עדיין.

http://www.lizard.co.il/buggy/frame1.jpg

אין לי תוכנות עריכת תמונות על החלונות אז אני מצטער על הגודל.

asafk
30-01-05, 17:17
.
הנקודות שאני צריך עזרה בהן נכון לעכשיו הם איך לעעזאל משרטטים נכון ב-3Dsketching?

יש בONLINE TUTORIAL שיעור בדיוק על זה. משרטטים בו מין גריל לתנור, או משהו בסגנון.

אסף.

lizard
30-01-05, 20:29
יש לך בתוכנה 2 אלמנטים שהבנה שלהם מקלה על העבודה (עד שלא הבנתי את זה לא יכולתי לשרטט כמו שצריך)

יש לך את מישור העבודה שלך ויש לך את מה שאתה רואה על המסך.
מה הכוונה:
בעבודה ב2D אתה בוחר בתפריט השמאלי את מישור העבודה שלך, TOP, RIGHT או FRONT.
בתפריט העליון יש כפתור כחול שמאפשר לך לראות את התמונה בכל מיני מצבים למשל ISOMETRIC, RIGHT,LEFT וכדומה.
אין שום קשר בין 2 הדברים הללו!. אתה יכול לעבוד במישור FRONT אבל לראות את התמונה בRIGHT, לדוגמא.

כשאתה עובד ב3D אתה לא בוחר באיזה מישור לעבוד כי אתה עובד בכל המישורים. במצב הזה אתה -חייב- לשלוט בנושא של המצבי ראיה. רק ככה תוכל להבין מי נגד מי.
בנוסף, מאחר ובסופו של דבר המסך שוטוח ולא 3D אז יש לך אפשרות להעבור בין צירי המרחב ע"י TAB.
לפני שמתחת קו, אבל אחרי שלחצת על העבר והסמן הפך להיות הסמן של שירטוט הקו תלחץ על TAB, אתה תראה שהמערכת צירים שלך משתנה. מXY זה הופך לYZ או XZ. ככה אתה מותח את הקווים לאן שאתה רוצה.

מקווה שיצא ברור

נמרוד
30-01-05, 23:07
ההסבר של הלטאה מדויק! שליטה בכלי המבט, viewing, היא אחד קישור נדרש. ויש יותר כלים מאשר המבטים הבסיסיים - נסו את כולם.

עוד לגבי 3D - אתם כאן קופצים שלבים קדימה, אבל שיהיה בכיף... קודם תשלטו בטכניקה של סקיצה דו מימדית. הטכניקה הנכונה היא לצייר קודם ביד חופשית לחלוטין את הצורה הכללית, ואז להתחיל לתת relations גיאומטריים בסדר הגיוני. המטרה היא להביא סקיצה ממצב כחול למצב שחור עם מינימום של relations, ועוד פחות מידות. הנושא הופך להיות קריטי יותר בסקיצה תלת מימדית - חובה להשתמש בrelations, להגדיר קו כאנכי (ציר Y) אופקי (ציר X) או השלישי - alongZ. קוים שהם אף אחד מאלו - לקשור אותם למישור, ואז לתת מידת זוית. למתוח קוים לחלל החופשי,כך שהנקודה השנייה שלהם חופשית, ואז להגדיר את הכיוון שלהם. אם הם נמתחו בכיוון לא נכון, לבטל את הrelation הלא נכון ולהגדיר את הנכון. ומעל הכל, להסתכל כל הזמן מכל הכיוונים, אני אוהב לעבוד עם rotate view + זום עם הגלגלת של העכבר. פעולת זום ממרכזת את המסך על איפה שהסמן, ככה שבצורה כזאת אפשר להגיע מהר מאד לכל מקום, מכל זוית. לא להצמד רק למבטים הראשיים.

נמרוד
30-01-05, 23:09
אגב, סחתיין על ההתקדמות, גם מיכה וגם אמנון :D

lizard
01-02-05, 21:56
מה דעתכם?
נראה מתאים בתור שלדה לבאגי?

http://www.lizard.co.il/buggy/chassis_v1.jpg

אמנון
03-02-05, 17:18
אני באמצע שרטוט ונתקעתי בחלק של יצירת פרופיל לכיפוף.

עכשיו הקטע המעניין - אתה רוצה שהצינור הזה ימשיך בכיפוף, ואפילו הכנסת שם כיפוף תלת מימדי לא פשוט... אז קודם כל, וותר אם אפשר על כיפופים תלת-מימדיים. שכל כיפוף יהיה במישור אחד כלשהו. אבל לצורך הדוגמא, בו נעשה כיפוף תלת מימדי. הכלי שבוא נשתמש הוא sweep. הוא דורש שתי סקיצות - סקיצה של פרופיל, וסקיצה של קו מגדיר, שהפרופיל "נמשך" (sweep) לאורכו. את סקיצת הפרופיל אני עשיתי על המצח (face) של הצינור שאותו אני רוצה להמשיך, וציירתי על הסקיצה את העיגול הפנימי והחיצוני של הפרופיל (באמצעות כלי הסקיצה שנקרא convert entities).
עכשיו אני צריך לייצר קו מוביל. זו חייבת להיות סקיצה, כמובן במישור הכיפוף. בשביל זה חייבים להגדיר את מישור הכיפוף, וזה על ידי בחירת שלוש נקודות - שתי קצוות הקשת, ונקודת האמצע שלה, והכנסה של reference plane.

עכשיו אני פותח סקיצה חדשה, מס' 19, על מישור 8. לסקיצה הזאת אני מעתיק את הקשת מהסקיצה התלת המימדית. יש לי עכשיו שתי סקיצות - מספר 18 היא פרופיל, ומספר 19 היא קו מנחה (path). אני בוחר בפיצ'ר sweep. נקודה חשובה לשים אליה לב - הpath הוא קו רצוף אחד, ואחד מקצותיו חייב לגעת בנקודה מוגדרת על סקיצת הפרופיל. בדוגמא הזאת, בשיטה שבניתי זה יצא ככה אוטומטית, אבל לא תמיד זה כך וכשזה לא, אתה חייב לדאוג לזה.

איך אתה מעתיק את הקשת לסקיצה החדשה?
ניסיתי כל אפשרות שאני יודע (ואני יודע כ"כ מעט), ולא יצא.

נמרוד
03-02-05, 17:47
איך אתה מעתיק את הקשת לסקיצה החדשה?
ניסיתי כל אפשרות שאני יודע (ואני יודע כ"כ מעט), ולא יצא.

כשאתה במוד של עריכת סקיצה, אתה בוחר את הקשת (או כל קו, משטח, נקודה - כמעט כל דבר) ובוחר:

tools
V
sketch tools
V
convert entities

כל דבר שבחרת מופיע (יותר נכון ההיטל שלו מופיע) על הסקיצה שאתה עורך כרגע, בשחור.

הפקודה הזאת אמורה להופיע גם בסרגל כלי הסקיצה, זה נראה כמו קוביה שחורה שאחת הצלעות שלה אדומה.

אמנון
03-02-05, 19:28
חשיפה - RailSprint Buggy

להלן תמונות ראשונות של שלדת הבאגי המתוכנן שלי.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/r/a/l/l/y/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200307302133362828/200502031824484013/BRS_1.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/r/a/l/l/y/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200307302133362828/200502031824535205/BRS_2.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/r/a/l/l/y/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200307302133362828/200502031825472759/BRS_3.jpg

הרבה תודה לכל המשתתפים שעזרו לי בשרשור הזה ובמיוחד לנמרוד שסבל מה"פ טורדניות :wink:

:P :D :lol: :twisted:

נמרוד
04-02-05, 01:24
נראה טוב.

אחרי שהבנתם פחות או יותר איך לבנות בצינורות, אני מציע שתחזרו להתחלה... יאללה, גלגלים, נאבות, ציריות, מתלים, מנועים, גירים... מכונית זה לא רק שלדה. השלדה זה רק מה שמחבר את כל השאר ביחד.

LAREDO
05-02-05, 21:10
מדהים.
איפה היית נמרוד ששברתי את הראש עם התוכנה הזו?
אני מציע להקים באתר ספריה של חלקים בסוליד.

lizard
16-02-05, 21:34
רק עכשיו קלטתי שמדובר על השלדת ST2 LONG TRAVEL של BADLAND BUGGY

סחטיין, ואם זה לא אז אופס :-)

אני מתכנן לשרטט את הבאגי שלהם בSW על מנת שאוכל להוציא את החלקים לייצור ביתר קלות.

אמנון
16-02-05, 21:41
הסברתי כבר לעודד (שעיצבן :evil: ), יש 2 סוגי באגים חד מושביים שמוכרים תוכניות שלהם באינטרנט - The Edge ו-Badland, מה ששרטטתי זה לא זה ולא זה. יש דמיון רב, אבל זה לא אחד לאחד, ולא, לא קניתי את התוכניות.

קיבלתי מהם רעיונות, ושיניתי מה שהייתי צריך בהתאם להשקעה הכספית שלי ולחלקים המתוכננים, על מנת לקבל כלי הכי טוב שיכול להיות בהתאם להשקעה, שדרך אגב לא נמוכה בכלל.
מה גם, שהשרטוט שהעלתי לכאן הוא לא השרטוט הסופי, ממש לא. סתם נחפזתי להעלות אותו לפה. בשרטוט בוצעו כבר שינויים.

אמנון.

lizard
16-02-05, 21:48
אוקי,
אני קניתי את התוכניות שלהם ושל THE EDGE.
כנראה שקודם אבנה את שלהם עם שינוי קטן, השלדת בסיס תהיה בפרופיל עגול ולא מרובע.

lizard
19-02-05, 02:29
2 דברים.
1. אם אתה מעוניןי לקנות את הספר במשותף אז יש על מה לדבר.

2. הנה הסקיצה (בכוונה סקיצה ולא תרשים או תוכנית) האחרונה שלי בSW.
זה אמור להיות ציר קדמי (ללא הנעה) + זווית קסטר. (מעלות בודדות לכן היא לא כל כך מורגשת)
מה שלא ברור לי זה אם לעשות גם זווית פנים כלשהי. לפי הספר קרטינג שקניתי צריך לעשות זווית שכזו אבל לא ברור לי מה תפקידה.

http://www.lizard.co.il/buggy/front_wheel_axle.jpg

תודה
מיכה

lizard
19-02-05, 02:33
אגב, רק לידע כללי, מדובר על בנייה בחלקים.

כלומר, התמונה היא ASSEMBLY של 2 חלקים, ציר ומה שמתחבר נאבה של הגלגל, שהוא בתורו מורכב מ5 חלקים (ציר, ה ח, המשולשים והידית אחיזה למוט היגוי)

לא יצא הכי הכי אופטימאלי אבל זה רק סקיצת התמצאות, לא תרשים הרכבה.

erezjack
21-03-05, 00:45
כל הכבוד.
גם לי לא ברורה הסיבה לזווית הפנימית, אני מתאר לעצמי שזה נועד לפצות על תנועת מתלים ולשמור את הגלגל ניצב לקרקע כי הצמיגים לא מתוכננים לעבוד בהטיה (לעומת צמיג אופנוע). אשמח לקבל הסבר.
מבחינה תכנונית, צריך לחשוב על החיבור בין הצינור הראשי, לצינור שמשמש ציר היגוי, זו נקודת תורפה. אפשר למעוך את הצינור הגדול כדי שיתאים ברוחב לצינור הדק. אפשרות נוספת, יותר אלגנטית, לתכנן חלק מתאם בחריטה או כרסום ולרתך לשני הצינורות. אפשר, גם, לתכנן חלק שיאפשר משחק עם זווית ההיגוי. בכלל, לדעתי, עבודה בשילוב של חלקי צינור ופח וחלקי חיבור ומתאמים עשויים בעיבוד שבבי, נותנת את התוצאה האופטימלית בייצור חד פעמי או בכמויות קטנות.
לגבי חלקי ההרכבה, רצוי לבנות את החלקים בעת התכנון ע"פ הדרך שבה ייוצרו, זה מקל על הכנת שרטוטי ייצור. הבעיה שבתהליך התכנון לא בדיוק יודעים איך, לבסוף, נייצר אותם. הרבה פעמים, לאחר שהתכנון מתגבש, מתברר שצריך לחזור על הכל מהתחלה בחלוקה פנימית אחרת.
אבל זה כל הכיף.

taltul
07-05-05, 01:42
חברים,
חובה לבדוק את אחת התוכנות (SolidEdge) הטובות מהדור החדש.
www.solid-edge.com
הורדתי והיא מדהימה ביכולות, בקלות שימוש וביציבות. (בהשוואה ל SW).
:lol:

תוכנה חובה לכל מהנדס, מתכנן.

taltul
07-05-05, 01:48
אני ראיתי בתערוכה ש TOMCAR הישראלי תוכנן וניבנה כולו ב SE.
גם רכב נצרת עובדים בתוכנה.

ובעולם אני יודע על VOLVO
יונדאי, NASA, DAF ועוד רבים וטובים.
יש המון פירסומים באינטרנט.

בהצלחה לכולם.

SE IN - SW OUT

נמרוד
08-05-05, 11:35
טלטול - הפלתה אותי מהכסא... :lol:

מה אתה, איש מכירות מוסווה של סוליד אדג'? אתה נשמע בדיוק כמו כל אלו שנכנסים לפורום בשביל לדחוף עוד איזשהו תוסף קסם, שמן נחשים או מוסך חדש, אבל שאני אזכה לראות את היום שנאבקים מעל הדפים האלו על תוכנות שרטוט של 5000$? :D

רוצה להיות קונסטרוקטיבי? אולי תציע תוכנה ורשיון סטודנט לכל מי שמגיע דרך הפורום הזה? אולי תתן חסות (תוכנה מלאה + רשיון) לפרויקט שלנו - http://www.jeepolog.com/j6tech_NA_buggy_p1.htm

בכל מקרה, צור קשר בהודעה פרטית.

asafk
10-05-05, 23:38
חברים,
חובה לבדוק את אחת התוכנות (SolidEdge) הטובות מהדור החדש.
www.solid-edge.com
הורדתי והיא מדהימה ביכולות, בקלות שימוש וביציבות. (בהשוואה ל SW).

תוכנה חובה לכל מהנדס, מתכנן.

אני מסכים שיש לSE הרבה יתרונות- בעיקר בבניה של גופים מסובכים, ובעיצוב של משטחים אמורפיים.
למרות זאת, אני מקווה שברור לך שכמעט אף אחד מאיתנו לא בוחר באיזו תכנה להשתמש- בד"כ משתמשים במה שיש בעבודה- אף אחד לא באמת קונה תכנת תיב"ם של אלפי דולרים הביתה, ככה סתם בשביל התחביב.

אסף.

Tom Bril
11-05-05, 00:17
שלום לכולם רציתי לישאול אם יש אפשרות להוריד תוכנה חינמית בסיגנון כזה

יום טוב! : )

lizard
11-05-05, 00:49
יש ללינוקס משהו שנקרא FREECAD אבל זו תוכנה ממש לא דומה לSW וSE.

לצערי, ואני ממש מדגיש שזו לא הדרך הנכונה, הדרך היחידה שיש למשתמש פרטי להשתמש בתוכנות הנ"ל זה ע"י הורדה לא חוקית שלהם. לדעתי האישית זו גנבה אבל אף אחד פה לא יכול להרשות לעצמו להוציא 5000 דולר בעבור משחק.
אם נניח והיה לי עסק שמשתמש בתוכנות הללו לא הייתי מהסס לקנות אותן.

דבר נוסף, כשאתה רוצה להוציא חלק כלשהו לייצור בעזרת מיכון אוטומטי ולא עבודת יד, למשל חיתוכי לייזר, רצוי שתביא את החלקים כשהם משורטטים באוטוקד מאחר ומכשירי החיתוך מבינים בעיקר את הפורמט הזה.
כמובן שאתה יכול להביא תוכניות מודפסות ו/או משורטטות ביד אבל אז תצטרך לשלם בעבור העברתם למחשב.

בפן אישי יותר, מאחר והעסק שלי הוא בין היתר כתיבת תוכנות קוד פתוח שקלתי לא מעט לפתח תוכנה בדומה לSW/SE ללינוקס, תוכנה שתחולק חינם לאנשים פרטיים ועסקיים.
הכסף יגיע מתמיכה טכנית בתוכנה ושיפורים אינדבדואלים.
לצערי הרב אין לי כרגע את הממון כדי להתחיל להרים כזה פרוייקט, בניגוד לפרוייקטים אחרים בתחום התוכנה, פה אני -חייב- צוות שלם של מהנדסים אשר יוודאו שהנתונים שיוצאים מן התוכנה אכן נכונים. הכוונה בעיקר למודולים כמו COSMOS וכדומה.

מה שכן, אני מאמין שאם אי פעם כן אוכל להשקיע כסף בפרוייקט הזה, אני אוציא מוצר ייחודי ובאיכות גבוהה ביותר.

משקיעים פוטנצייאלים מוזמנים לפנות אלי :-)

נמרוד
15-05-05, 13:19
תוכנת תכנון ברמה גבוהה בקוד פתוח? נשמע לי כמו פרויקט מרתק, אבל דמיוני לחלוטין... החברות שעומדות מאחורי תוכנות התיב"ם (דאסו, אוטודסק, יוניגרפיקס) הן ענקיות, זה תחום שקשה לי להאמין שיש לך סיכוי בו.

אני לא חושב שלחברות שמתעסקות בתוכנות תיב"ם באמת מפריע שמישהו משתמש בתוכנות שלהם לתחביב, כל עוד אתם לא מוכרים שום דבר שתוכנן בעזרתן אף אחד לא יבוא אליכם בטענות.

אבל יש גם פתרון חוקי, שנקרא רשיון סטודנט. לפחות לסולידוורקס יש תוכנית כזאת, אתה מקבל תוכנה עם רשיון מוגבל, לצרכי לימוד ולא מסחריים, למשך שנה, בסכום סמלי - כשאני הייתי בטכניון זה היה משהו כמו 100 שקלים אם אני זוכר. זה מוצע בטכניון ואני מניח שבאוניברסיטאות אחרות לכל סטודנט, זה מבחינתם כלי שיווקי - אם אתה גורם למהנדס מתחיל להתרגל לתוכנה שלך, יש לזה ערך עצום בעתיד.

lizard
15-05-05, 13:38
יש עוצמה לקוד פתוח. עוצמה שקשה לתאר.

כמה מפתחים, בודקי תוכנה, אינטגרטורים וכדומה אתה חושב שיש להם?

נניח והחלטתי לפתח משהו כזה, מאחר והתוכנה הולכת להיות קוד פתוח לחלוטין אז אין שום סיבה שבעולם שלא להשתמש במשאבים שקוד פתוח נותן לי.

למשל, אם הפרוייקט שלי יהיה מספיק אטרקטיבי, ואני חושב שהוא כול להיות, אז תווצר לו קהילת מפתחים, בודקים ומשתמשים. הקהילה הזו תעזור לי לפתח את המוצר כשהמשימה שלי בתור הבעלים של העסק היא לספק את הקרעין מפתחים הבסיסי+ניהול המוצר מבחינת יכולות, אבני דרך וכדומה.

למיקרוסופט יש 30 אלף מפתחים ותכנתים. לקוד הפתוח יש 300 אלף :-)
(סתם מספרים, רק כדי שתבינו את הכוונה)

lizard
15-05-05, 13:41
יש עוצמה לקוד פתוח. עוצמה שקשה לתאר.

כמה מפתחים, בודקי תוכנה, אינטגרטורים וכדומה אתה חושב שיש להם?

נניח והחלטתי לפתח משהו כזה, מאחר והתוכנה הולכת להיות קוד פתוח לחלוטין אז אין שום סיבה שבעולם שלא להשתמש במשאבים שקוד פתוח נותן לי.

למשל, אם הפרוייקט שלי יהיה מספיק אטרקטיבי, ואני חושב שהוא כול להיות, אז תווצר לו קהילת מפתחים, בודקים ומשתמשים. הקהילה הזו תעזור לי לפתח את המוצר כשהמשימה שלי בתור הבעלים של העסק היא לספק את הקרעין מפתחים הבסיסי+ניהול המוצר מבחינת יכולות, אבני דרך וכדומה.

למיקרוסופט יש 30 אלף מפתחים ותכנתים. לקוד הפתוח יש 300 אלף :-)
(סתם מספרים, רק כדי שתבינו את הכוונה)

ryanai
15-05-05, 17:32
קצת סטיה מנושא הפורום, אבל לא אני התחלתי...

מיכאל אמנם לתנועת הקוד הפתוח יש המון יתרונות, אבל בפרוייקט הזה לא מתקיימים התנאים הבסיסים:
1. צורך אמיתי של קבוצה גדולה של משתמשים בעלי ידע במחשבים (כי מתוך הקבוצה הזאת אתה מוציא את המתכנתים והבודקים שלך)
2. מעגל ידע סגור - במקרה הזה לא מספיק לדעת לתכנן - צריך גם ידע בהנדסה ע"מ לתכנן תוכנה טובה.
3. מספר גדול של משתמשים (ראה סעיף 1)

בקיצור זה נחמד, אבל אם יהיו לי כמה שעות פנויות סביר להניח שאני אשקיע אותם בעוד Patch ל Kernel ...

lizard
15-05-05, 17:44
אכן זה לא קשור לנושא הפורום.
אשמח אם תרצה לדבר על זה בפרטי.

nirzi3
01-09-05, 23:43
בכל מקרה, נהפוך את הסקיצה הזאת לצנרת, בעיקר בעזרת כלי structural member שנמצא בארגז כלים שנקרא weldments:
http://www.jeepolog.com/ext_images/solid%20screenshots/bf2.jpg

אצלי אין את הכלי structural member ואין לי שמץ של מושג למה ואיך מסדרים את זה מישהו יודע למה?

http://planet.nana.co.il/nirzi3/images/325375pic1.jpg

nirzi3
02-09-05, 00:23
או קיי לא משנה הצלחתי להבין לבד זה פשוט היה בגלל שכשפתחתי קובץ חדש לחצתי על assembly במקום על part

nirzi3
02-09-05, 18:07
יופי עכשיו יש לי בעיה אחרת כשאני פותח את הstructural member בתוך התיבות של הstandart type וsize לא רשום לי שום אפשרות ואני גם לא יכול לרשום כלום בפנים כמו בתמונה שרואים את הstandart פתוח

http://planet.nana.co.il/nirzi3/images/325453pic1.jpg

נמרוד
04-09-05, 17:35
נירצי, תרשום את כל הבעייה, מה אתה מנסה לעשות, תן תמונת מסך של הבעייה. 99.9% שנפתור לך אותה, אבל תן את כל הנתונים.

nirzi3
04-09-05, 19:16
נמרוד הבעיה היא שכשאני נכנס לstructural member אז נפתח לי החלון החדש בצד אבל התיבות שנמצאות בו איפה שרשום standart type וsize ריקות זאת אומרת שלא רשום בהם כלום וגם אין לי אפשרות לרשום שם אז אני לא יכול להגדיר לו איזה גודל צינור אני רוצה ואיזה סוג וכל זה

http://us.f3.yahoofs.com/users/431b0a87z9a411d58/baf6/__sr_/7737.jpg?phHGxGDBcc3J8jxR

http://us.f3.yahoofs.com/users/431b0a87z9a411d58/baf6/__sr_/c1ad.jpg?phfPxGDBortfFBLp

http://us.f3.yahoofs.com/users/431b0a87z9a411d58/baf6/__sr_/8fe3.jpg?phfPxGDBURDZp.fx

נמרוד
05-09-05, 21:09
אוקי.

ניר, בתיבה הראשונה תבחר iso או ansi inch. ברירת המחדל היא ansi ומשום מה גם אצלי אין בה שום אפשרויות.

(איזו, אנסי וכולי אלה סטנדרטים שונים של צינורות. תבחר מה שהכי קרוב במידה למה שיש לך, אין שם הכל - למעשה יש מעט מאד. לא בעייה. אחרי שבנית את הmember, אתה יכול לשנות את המידות שלו כרצונך - שנה את סקיצת הפרופיל שלו).

nirzi3
05-09-05, 22:42
נמרוד אתה לא מבין אין לי פשוט שום אפשרויות לבחירה גם לא כשאני פותח את התיבה

תסתכל בתמונה הזאת:
http://us.f3.yahoofs.com/users/431b0a87z9a411d58/baf6/__sr_/7737.jpg?phHGxGDBcc3J8jxR

נמרוד
05-09-05, 22:55
אני לא מצליח לראות את התמונות שלך.

בכל מקרה, בוא נלך להתחלה - קודם ציירת סקיצה ובחרת מתוכה קו, כן?

nirzi3
06-09-05, 00:10
אני יגיד לך בדיוק מה עשיתי ותגיד לי מה לא עשיתי בסדר:

דבר ראשון ציירתי סקיצה תלת מימדית אחר כך יצאתי ממנה לחצתי על insert weldments structural members ואז נפתח לי חלון חדש שבו יש שלוש תיבות standart size type שהיו ריקות וגם כשלחצתי על החץ בצד התיבה נפתח לי הריבוע שבו אמור להיות רשום ansi inch וiso רק שבמקום שיהיה רשום בו את הדברים האלה לא רשום בו כלום

nirzi3
06-09-05, 00:15
נמרוד אם תתן לי את האי מייל שלח אני ישלח לך את התמונות פשוט אני לא מצליח להעלות אותם אני לוחץ על img ואז רושם את הכתובת של התמונה ואז עוד פעם על img ובתצוגה המקדימה אני בודק וזה לא עובד

אורן9
07-11-05, 18:01
האם תוכלו לעזור לי? היכן מסיגים את התוכנה הזו.

t_uri
30-11-05, 14:39
צריך עזרה.

אני לא מצליח לעשות מראה גוף מסויים. אני מקבל את ההודעה הבאה ולא מבין למה הכוונה.

http://img504.imageshack.us/img504/4766/untitled15te.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=untitled15te.jpg)

מה עשיתי לא טוב?

אורי טל.

נמרוד
30-11-05, 14:46
אורי, חלק Part חייב להיות רצף אחד של חומר. התוצאה של הmirror שאתה מנסה לעשות הוא לא רצף של חומר, וזה לא חוקי.

אם אני מבין נכון, יהיה עוד אלמנט שיחבר בין שני החלקים ויווצר חלק רצוף, אז תבנה קודם כל את האלמנט הזה, או אפיךו תבנה סתם אלמנט מחבר סתמי שאח"כ תמחק אותו. העיקר שתזכור את העקרון של רצף אחד של חומר בחלק.

t_uri
30-11-05, 15:17
הבנתי. אם ככה אז אני אמרר את השירטוט ביחס לcanterline אנכי בראשית הצירים ואז פשוט השירטוט כבר ישמור על היחסים בין הצדדים אם יהיה שינוי באחד מהם.
אלו קורות השילדה האחוריות

בו נראה...........

http://img504.imageshack.us/img504/4321/untitled25rx.jpg

עבד!

יש בעיה חדשה. אם אני רוצה להעתיק את תושבות הקפיצים מצד אחד לשני. אין מישור שאפשר למרר עליו את התושבות כי השירטוט שלהן (sketch4) משורטט על מישור אנכי למישור שהייתי רוצה למרר לפיו (right plane). יש לזה פיתרון או שהדרך לעשות את זה היא לפתוח שירטוט על המישור הנגדי (בקורה השניה) ולעשות convert entities ל-sketch4?

זה יעבוד אבל האם זו הדרך הנכונה?

http://img504.imageshack.us/img504/1540/untitled37fp.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=untitled37fp.jpg)

אורי טל.

t_uri
30-11-05, 15:18
בעצם אתה אומר לי לחבר בין החלקים רק לצורך הבניה. טוב. ס'דר.

נמרוד
30-11-05, 15:24
אני אומר יותר מזה. אני אומר לך - אם שני הצדדים זהים, בשביל מה בכלל להכפיל אותם? תעבוד על חצי אחד בלבד. זה איך שמקובל לבנות כל דבר סימטרי. את הצד השני אתה משלים כשזה חשוב, מכפיל את כל הפיצ'רים הרלוונטיים בפעולת מירור אחת.

לגבי השאלה השנייה שלך - לא הבנתי עד הסוף, אבל אתה יכול ליצור מראה של מה שאתה רוצה על איזה מישור שאתה רוצה, פשוט תגדיר את מישור הראי הנכון בעזרת refference geometry. כמו כן, אין קשר בין המישור שהשתמשת בו כבסיס לסקיצה של חלק לבין המישור שאתה משתמש אחר כך בתור מראה להכפלה שלו.

erezjack
30-11-05, 16:20
חלק Part חייב להיות רצף אחד של חומר

כדי לעקוף את עניין רציפות החומר אפשר לעשות את הפעולות השונות על גופים solid bodies במקום על features. ישנה תיקייה כזו בראש ה feature manager ובתוכה הגופים השונים של אותו חלק. אם, בעת פעולת יצירת feature אתה מבקש לא למזג אותה עם הפעולות הקודמות (merge result), מתקבל גוף נוסף שהוא חלק מהאוביקט אבל לא חייב להיות מחובר אליו ברצף, ואז , בעת פעולת הכפלה כלשהי, בחר את הגוף המתאים מתוך התיקיה הנ"ל במקום feature ועליו בצע את הפעולה.

ארז

t_uri
30-11-05, 16:26
אני רוצה מודל מלא של השילדה שעליה אני עושה לדוגמא את התיכנונים של הקורה האחורית. אני רוצה לראות את התמונה הכללית ואז אני צריך להכפיל את החצי שעשיתי.

עשיתי מחדש רק חצי אחד מושלם (כולל את כל מה שאני רוצה שם) וכשאני עושה mirror לפי המישור הימני (המוט מגיע על אליו בהגדרתו) אני שוב מקבל שגיעה. מה לעשות?

http://img491.imageshack.us/img491/5189/untitled44ed.th.jpg (http://img491.imageshack.us/my.php?image=untitled44ed.jpg)

אולי אני אעשה רק חצי אחד ואבנה assembly עם עוד אחד רק הפוך? אפשר לקבל טיפ איך הופכים חלק (במראה) כדי שהתושבת תהיה בצד השני? כך אני לא אצטרך את החלק המקשר.

אורי טל.

t_uri
30-11-05, 16:29
חלק Part חייב להיות רצף אחד של חומר

כדי לעקוף את עניין רציפות החומר אפשר לעשות את הפעולות השונות על גופים solid bodies במקום על features. ישנה תיקייה כזו בראש ה feature manager ובתוכה הגופים השונים של אותו חלק. אם, בעת פעולת יצירת feature אתה מבקש לא למזג אותה עם הפעולות הקודמות (merge result), מתקבל גוף נוסף שהוא חלק מהאוביקט אבל לא חייב להיות מחובר אליו ברצף, ואז , בעת פעולת הכפלה כלשהי, בחר את הגוף המתאים מתוך התיקיה הנ"ל במקום feature ועליו בצע את הפעולה.

ארז

אחלה :D תודה רבה. זה הפיתרון בכאן.

אורי טל

נמרוד
30-11-05, 16:32
לפי הודעת השגיאה, אני מנחש שעשית פיצ'ר אקסטרוד שהגדרת לו up to surface. עכשיו, כשעשית לו מירור, התוכנה בונה את הפיצ'ר - היא מחפשת את המשטח שמגדיר את סיום האקסטרוד, אבל הוא לא שם. אז או שקודם כל תכפיל את המשטח הזה (אני מנחש שמדובר בקורת השלדה), או שתיתן אורך ולא up to surface.

אם תשתמש בעצה של ארז ותכפיל solid body במקום פיצ'ר, אתה כנראה תעקוף את הבעייה, כי אז מוכפל הגוף בלי "התוכן הגנטי" שלו, איך הוא נבנה, שזה הפ'יצר. אבל אני אישית לא אוהב לעבוד ככה, אני אף פעם לא רוצה לוותר על המידע הפרמטרי. בקיצור, כמו שכתבתי כאן לפני מאה הודעות, לבנות בסוליד קל מאד, לבנות נכון - זה כבר יותר מסובך... אבל שווה את זה :lol:

t_uri
30-11-05, 16:52
נכון. עשיתי up to surface אבל ניסיתי פעם אחת מהקורה למישור ופעם אחת מהמישור לקורה ובשתי ההזדמנויות זה לא עבד. פשוט לא עושים את זה ככה וכמו שחשבתי קודם - הכל בגלל טעות שלי.
כשציירתי את המקשר מהמישור לכיוון הקורה ע"י up to next ועשיתי merge לתושבות הקפיצים זה עבד כמו שהתכוונת.

בכל אופן, זה עובד מעולה גם אם השיטה של ארז.

http://img491.imageshack.us/img491/2504/untitled56xs.th.jpg (http://img491.imageshack.us/my.php?image=untitled56xs.jpg)

אני לא מבין מה הבעיה עם השיטה של ארז כי כל המידע הגנטי קיים בצד אחד של השילדה (המקור) ויש סימטריות. כשאני משנה מידה בצד הזה היא משתנה בצד השני.

http://img491.imageshack.us/img491/3874/untitled67vi.th.jpg (http://img491.imageshack.us/my.php?image=untitled67vi.jpg)

אורי טל.

lizard
13-02-06, 16:53
חבר שלי צריך להגיש תיק מוצר או איך שקוראים לזה עם שירטוטים בסוליד וורקס.
אם מישהו מעוניין בעבודה אז בבקשה ליצור קשר.
א אתם מכירים מישהו/י שמעוניינים בעבודה אשמח אם תפנו אותם/ן אלי או אותי אליהם.

תודה רבה
מיכה

חנן גולומבק
25-02-06, 23:41
זויות הקמבר קסטור בקרטינג נועדו לאפשר לקרטינג להסתובב בקוטר סיבוב קטן. אם תעמוד ליד קארטינג ותסובב את ההגה שלו .תראה איך שאחד הגלגלים הקדמיים מתרומם באוויר , הרי לקרטינג אין דיפרנציאל והוא צריך להסתובב בסיבובים הדוקים במיוחד איך הוא עושה את זה על אספלט בלי דיפרנציאל ? פשוט מאד אם לדוגמא הקרטינג מסתובב ימינה , משקל הקרטינג עובר שמאלה ובגלל הזויות הנ"ל הגלגל האחורי ימני מתרומם כמה מ"מ באוויר כך שבעצם אינו מפריע לציר האחורי להמשיך להסתובב למרות מהירויות הסיבוב השונות בין הגלגלים הפנימיים והחיצוניים לסיבוב.

חנן

Assaf G
13-04-06, 05:50
אני מנסה ליצור מפרק ע"י MATE אבל אין לי אפשרות לסמן את הפנים החיצוניות של העיגול הקטן ואת הפנים הפנימיות של העיגול הגדול - המפרק אמור להסתובב לא רק בציר אחד - מקווה שהבנתם
מישהו יכול לעזור לי לפתור את זה ?

Assaf G
13-04-06, 05:53
הנה התמונה...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=902

Assaf G
13-04-06, 06:32
ואם כבר אז עוד שאלה (בסוף יצאו 2 שאלות...)
מה הדרך הנכונה ליצור את הצורה הזאת של מפרק כדורי ?
בהתחלה עשיתי DOME הפכתי אותו לחלול וחתכתי אותו משני הצדדים - ראיתי שזה לא לעניין,
ואז שרטטתי חצי עיגול ועשיתי לו REVOLVE (כמו האות D ) ואז יצרתי גם את החלק הנגדי לו
1. יש דרך יותר קלה/פשוטה/מהירה/נכונה ? - נמרוד בעמוד השני של הט'רד הזה פרסמת כלי רכב עם 4לינק עם מפרקים כאלה - איך אתה שרטטת אותם ?
2. יש דרך ליצור ספירה(SPHARE)/כדור שלם כמו עם DOME אבל עגול מכל כיוון ? (SW2006 SP0)

נמרוד
13-04-06, 23:35
אני מנסה ליצור מפרק ע"י MATE אבל אין לי אפשרות לסמן את הפנים החיצוניות של העיגול הקטן ואת הפנים הפנימיות של העיגול הגדול - המפרק אמור להסתובב לא רק בציר אחד - מקווה שהבנתם
מישהו יכול לעזור לי לפתור את זה ?
מפרק כדורי מוגדר על ידי נקודה. תבחר נקודה בכל אחד משני החלקים ותגדיר בינהם mate מסוג coincident. איזו נקודה? תבנה את החלקים נכון, כך שראשית הצירים של כל חלק היא הנקודה. כשאתה בונה כדור - שראשית הצירים תהיה במרכזו. כשאתה בונה האוזינג של מיסב - שהוא יבנה כך שראשית הצירים בנקודה שבא יישב הכדור. כאשר כל החלקים מוגדרים נכון, נותר רק לקשר בין נקודות ראשית הצירים שלהם בהרכבה.

מכאן קחו שני טיפים כלליים:

א. המיקום של ראשית הצירים והמישורים הראשיים בכל חלק היא נקודה שדורשת מחשבה. רוב המתחילים בונים את החלק סתם באויר, או שבונים כך שראשית הצירים באחד הצדדים, וזו טעות.
ב. את כל סוגי הmates- להשתדל כמה שיותר לחבר בין הגאומטריה הבסיסית של החלק - ראשית הצירים, המישורים הראשיים - ולא להשתמש בפיצ'רים - לא להשתמש בשטחים (כמו שניסית לעשות). למה? כי אתה משנה חלקים, בונה אותם מחדש, מוחק ומתקן פיצ'רים - ואז כל הmates הולכים לעזאזל. אם לעומת זאת כל ההרכבה היא בין הגיאומטריה המרחבית הבסיסית, אפשר לשנות ולשנות, להחליף חלקים וכן הלאה בלי הרבה בעיות.

נמרוד
13-04-06, 23:43
ואם כבר אז עוד שאלה (בסוף יצאו 2 שאלות...)
מה הדרך הנכונה ליצור את הצורה הזאת של מפרק כדורי ?
בהתחלה עשיתי DOME הפכתי אותו לחלול וחתכתי אותו משני הצדדים - ראיתי שזה לא לעניין,
ואז שרטטתי חצי עיגול ועשיתי לו REVOLVE (כמו האות D ) ואז יצרתי גם את החלק הנגדי לו
1. יש דרך יותר קלה/פשוטה/מהירה/נכונה ? - נמרוד בעמוד השני של הט'רד הזה פרסמת כלי רכב עם 4לינק עם מפרקים כאלה - איך אתה שרטטת אותם ?
2. יש דרך ליצור ספירה(SPHARE)/כדור שלם כמו עם DOME אבל עגול מכל כיוון ? (SW2006 SP0)

dome, shell, Rib וכן הלאה - שכח מהם! זה פיצ'רים מתקדמים, קיצורי דרך, שמפריעים ללמוד את התוכנה. הם נועדו לאנשי פלסטיק ותבניות. הדרך הנכונה היא בהחלט revolve, צייר כמו שכתבת D, חצי עיגול סגור, כאשר מרכז העיגול הוא ראשית הצירים. תוסיף ציר סיבוב, וסובב את החלק, וקיבלת כדור שלם.

את החלק הנגדי, הבית של המיסב, אפשר לעשות באינספור דרכים... תנסה. טיפ - חלקים סטנדרטיים כמו מיסבים אפשר למצוא באינטרנט... כנס לאתר בשם traceparts.com.... אבל אני ממליץ בחום לא להתעצל, לקחת את המיסב ביד, ללמוד איך הוא בנוי במציאות ולבנות אותו במחשב. כמו כל דבר בחיים, חייבים להתאמן.

Assaf G
14-04-06, 07:34
תודה נמרוד
טיפ מעולה (החיבור של ראשית הצירים באסמבליס)
בסוף הצלחתי לבד - הכי כיף
אבל אם יש רק מרווח קטן החלקים מתנגשים ואני לא מבין למה ?הרי הפנים שלהם אמורים להיות סימטריים (אולי הנקודות חיבור לא בדיוק באמצע...)
חוץ מזה רציתי לדעת אם יש אפשרות להשתמש באסמבליס שכבר בניתי בתוך אסמבלי חדש -
הבעיה היא שאין לאסמבלי שהוספתי (מפרק או בולם) אפשרות תנועה איך אפשר לפתור את זה
או שבאסמבלי המרכזי אני חייב להרכיב את כל החלקים שוב מהתחלה ?

נמרוד
15-04-06, 15:24
אבל אם יש רק מרווח קטן החלקים מתנגשים ואני לא מבין למה ?הרי הפנים שלהם אמורים להיות סימטריים (אולי הנקודות חיבור לא בדיוק באמצע...)
לא יורד לסוף דעתך. נסה להסביר שוב מה אתה מנסה לעשות ומה הבעייה ואולי תצרף תמונה מהמסך.

חוץ מזה רציתי לדעת אם יש אפשרות להשתמש באסמבליס שכבר בניתי בתוך אסמבלי חדש -
הבעיה היא שאין לאסמבלי שהוספתי (מפרק או בולם) אפשרות תנועה איך אפשר לפתור את זה
או שבאסמבלי המרכזי אני חייב להרכיב את כל החלקים שוב מהתחלה?

בוודאי שאפשר וצריך להשתמש בהרכבות בתוך הרכבות, אין מגבלה לעומק. אני עובד באופן קבוע עם 3-4 רמות של תת הרכבות, ובמכונות מורכבות לפעמים מגיעים ליותר. העקרון הוא כזה - שים בתור תת הרכבה את כל החלקים שמחוברים אחד לשני, שמתנהגים כאחד לצורך העניין. למשל, - צמיג+חישוק+טבור+דיסק בלם - כל אלו יהיו תת הרכבה אחת. נאבה+ציר+קליפר הבלם - כל אלו יהיו תת הרכבה שנייה. שתי תת ההרכבות יסתובבו אחת על השנייה על ציר משותף, ואת המרחק בינהם אתה תקבע על פי היחס הקריטי - למשל בין הדיסק לבין הקליפר.

חלקים שצריכים לזוז אחד ביחס לשני, חייבים להיות באותה הרכבה. למשל, הרכבת העל של מכונית תכלול את תתי ההרכבות של זרועות המתלה, הגלגלים, והשלדה, וגם את שני חלקי הבולם - הבקבוק והמוט (חלקים או הרכבות מורכבות יותר). אם תשים את הבקבוק והמוט בייחד בתור תת הרכבה, הם לא יוכלו לזוז אחד ביחס לשני בהרכבה הגדולה יותר.

נקודה טכנית - אפשר לערוך תת הרכבה בתוך הרכבה גדולה יותר על ידי edit assembly, בדיוק כמו edit part .

t_uri
29-04-06, 01:26
אחר לגניב לפריטים מוכנים בסוליד:

http://www.zxys.com/swparts/

אורי טל

מוטי ג.
03-05-06, 00:16
שלום לכולם!
אני מנסה לתכנן חיפוי לגלגל של טרקטור (כנף).
ואני מעוניין להוסיף חיתוך באכסון באחת הצלעות,
איך אני מבצע את זה?
אני מחפש איזה שהיא פונק' TRIM או מקבילה לה,
ניסיתי עם CHAMFER אבל אני לא מצליח...
כמובן שכל חלק תוכנן בנפרד.
תודה מראש לעונים
מוטי

Omer
03-05-06, 00:27
ניתן להשתמש בפיצר CUT EXTRUDE אם אני זוכר נכון.
שלבים:
1. בחר את המישור אותו אתה מעוניין לחתוך באלכסון ופתח SKETCH עליו.
2. סמן קו כפי שסימנת בתמונה והשלם אותו לצורה סגורה, דמיין שצורה זו תחתוך בחומר ותעלים אותו.

זהו נראה לי תאשר וסיימת.

מוטי ג.
03-05-06, 00:49
תודה על התשובה הזריזה!
SW בשבילי זה סתם בשביל הכיף, וגם רק כשאני ממש משועמם.
אבל אני צריך להזמין חומר לכנפיים חדשות לטרקטור, הם עבדו מספיק קשה, 30 שנה לך תזכור...
תודה רבה, זה בדיוק כמו שאמרת, לא חשבתי שזה יהיה כ"כ פשוט, את הפונק' הזאת לא ניסיתי.

צירפתי תמונות.

דבר נוסף:
בהרכבה הראשונה שלי, הגלגל הסתובב על צירו- בסימולציה.
בהרכבה הזאת הוא לא מסתובב.
אופציה ראשונה היא שנעלתי אותו במהלך ה MATE לכנף,
או שבגלל שההרכבה הראשונה נכנסה ראשונה היא לא פעילה.
אשמח לקרוא את דעתך , בכל מקרה אני אנסה שוב.

תודה
מוטי

Omer
03-05-06, 01:01
זה נכון, החלק הראשון שנכנס ל-ASSEMBLY נמצא במצב FIX כלומר לא זז.
אם אתה רוצה להזיז אותו עליך לבחור בו עם המקש השמאלי של העכבר ואז להקליק על המקש הימני, יפתח חלון ועליך לבחור באופציה FLOAT.
זה נראה לי ייפתור את הבעיה, בלי קשר בצד שמאל למטה תראה את כל ה MATE שעשית עד עכשיו (תקיש על ה- +), ואז אתה יכול לערוך או למחוק מה שבא לך.

מוטי ג.
03-05-06, 01:13
תודה
מקודם ביצעתי הרכבה על הרכבה על הרכבה.
ועכשיו הכנסתי את "הגוף" כPART ראשון להרכבה , ועליו ביצעתי הרכבות של החלקים המקוריים.
אני אנסה גם את השיטה שלך על מנת ללמוד.
תודה ולילה טוב.
יום עצמאות שמח.
מוטי

נמרוד
04-05-06, 00:07
חלק ראשון שנכנס להרכבה מקבל מהתוכנה FIX במרחב. הFIX הזה אקראי!!! אני ממליץ מאד להתרגל לבטל את הFIX הזה מייד, ולקבל את החלק שאמור להיות החלק העומד (וזה לאו דווקא החלק הראשון כרונולוגית) לראשית הצירים בעזרת mates הגיוניים, ובמיקום חכם.

(מן הסתם אפשר לשנות את ברירת המחדל הזו של פיקס לחלק הראשון, אבל אני מעולם לא טרחתי)

נמרוד
04-05-06, 00:11
לגבי הורדת המשולש מהכנף - עם סקיצה , וcut-extrude כמו שעומר כתב זו הדרך הנכונה, למרות שאפשר לעשות את זה מיידית עם הפיצ'ר שנקרא chamfer - אתה בוחר את הקו של הפינה, ואז כל מה שנשאר לך זה להגדיר זוית וכמה לחתוך.

למה הדרך הארוכה (לבנות סקיצה ולחתוך עם cut extrude) היא העדיפה? כי במקרה זה, לא ברור שהחתך צריך להיות דווקא משולש פשוט. אולי אחר כך תרצה לעשות ממנו צורה קצת שונה? שני קוים, רדיוס כלשהו... אם הייתי עושה chamfer אתה מגביל את עצמך שלא לצורך. חלק נבנה, לפעמים מאות פיצ'רים עד שאתה חוזר אחורה לשנות משהו, ועדיף לשנות סקיצה קיימת מאשר לבטל פיצ'ר ולהכניס פי'צר חדש במקום הנכון.

מוטי ג.
06-05-06, 01:47
עוד בהמשך לכנפיים של הטרקטור (הוא זוכה כרגע ליותר יחס מאשר כל 30 שנות חייו...)

1.אני רוצה להוסיף בשרטוט חלון עם הגדלה על נק' מסוימת .(על מנת שהמכופף יראה יותר טוב את הנק') איך אני עושה זאת?

2.מה הדרך הכי נוחה להוסיף כיפוף לחלק העליון לכיוון מטה - לכיוון הדופן, על מנת שהפינה הקרובה למושב הנהג לא תהיה חדה, שלא יהיה לי ריתוך +השחזה, אלא הכיפוף של הפח?

תודה מוטי.
מקווה שאני מובן

אלון_ק
06-05-06, 16:14
1. יש פונקציה בשרטוט שנקראת DETAIL VIEW, איתה אתה בוחר אזור (מקיף בעיגול) והוא מציג את האזור בקנ"מ שונה, אותו אתה יכול לבחור בתיבה המתאימה תחת SCALE (ב2005 ומעלה היא מופיעה משמאל, ב2004 נדמה לי שהיא עדיין קופצת).

2. Sketched Bend, תחת Sheet Metal. אתה מצייר קו לאורכו תכופף המתכת, אז בוחר אם לכופף על הקו, לפניו או אחריו, את רדיוס הכיפוף (0 אם אתה לא יודע מה היכולת המינימלית של היצרן שלך ואתה רוצה רדיוס מינימלי) ואיזה משני החלקים נשאר במקומו (הרי יש קו אחד, צריך להגדיר באיזה צד של הקו החומר מתכופף).

אלון_ק
06-05-06, 16:16
2. יש עוד אפשרויות, אתה יכול להוסף TAB או EDGE (הכל תחת Sheet Metal), אבל זו הפשוטה מכולן לטעמי.

pop769
14-06-06, 15:33
שלום לכולם.

אני שמח לבשר שהישגתי את סולידוורקס בגרסת 2004 SP0, והתחלתי לעבוד עם הטוטוריאלס מעט.

הכל טוב ויפה, אבל ממש לא עוזר לי לשרטט שלדה, בעצם כלי רכב שלם שיכלול קוייאוברס, מתלים, גלגלים, היגוי, מנוע+גיר וכו'...

אשמח לכל עזרה.

בתודה,
אמנון.
היי אמנון
אני שמח לדעת שאני לא היחיד שנתקל בבעיות עם SW,

לאחרונה נחשפתי ממש במקרה לתוכנת CAD מופלאה שנקראת PRO\ENGINEER וההבדל הוא בין שמיים לארץ.......

קלה לשימוש עם הרבה אפשרויות לבצע כל דבר חוץ מ...... קפה ! כמה חבל .......

אני נממליץ בחום.

asafk
14-06-06, 17:12
היי POP... הסיבה שבגללה אנחנו מדברים על סולידוורקס- זה מה שלרובנו יש בעבודה (ומה לעשות, עותק חוקי מלא אף אחד לא קונה על חשבון עצמו), וזה מה שמלמדים בטכניון.
לגבי הPRO-E- אני יודע שזו תכנה מקצועית וטובה, למרות שהממשק שלה נראה לי פחות נוח וידידותי.
נשמח אם תפתח כאן, בפורום דיון חדש- שרטוט ותכנון בRPO-E, שם יוכלו משתמשי PRO-E, כולל אותך להחליף ידע. הדיון הזה הוא על SW.

אסף.

שיצו
25-03-08, 21:11
אצלי אין את הכלי structural member ואין לי שמץ של מושג למה ואיך מסדרים את זה מישהו יודע למה?

http://planet.nana.co.il/nirzi3/images/325375pic1.jpg

גם אצלי אני לא מצליח לפתוח את זה הוא אפור אצלי והוא נמצא על part מישהו אולי יודע למה

נמרוד
25-03-08, 21:15
structural member זה ערכת כלים נוספת לתוכנה. כנראה שבגרסא שברשותך היא לא מותקנת (לך תתלונן אצל מי שקנית אצלו את התוכנה :wink: ).

מצד שני, אני מבטיח לך שאין צורך ברכיב הזה כדי לתכנן מבנה צינורות. באחריות. אפילו עדיף בלעדיו.

שיצו
25-03-08, 22:05
התוכנה שברשותי זאת תוכנה של סטודנטים שקיבלתי מהלימודים ועם עדיף לי לא להישתמש בפונקציה הזאת אז איך אני בונה מבנה צינורות?

Aviad_t
10-08-10, 15:24
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/r/a/l/l/y/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200307302133362828/200501291521354633/Buggy_Rs1.jpg

הזוועה הזו היא עבודתי הראשונה בסוליד.
כל הסקיצה במידות לא נכונות - אני פשוט לא יודע ליצור WireFrame בצורה נכונה עם 3Dsketching.

שלום רציתי לשאול אם אפשר לקבל קישור לתוכנה SolidWorks 2004 בבקשבה בבקשה אני אשמח

Aviad_t
10-08-10, 15:26
שלום לכולם.

אשמח לכל עזרה.

בתודה,
אמנון.

האם תוכל בבקשה לשלוח לי את הקישור לתוכנה אני מחפש אותה יותר מחודש אני מבקש אם אפשר

Aviad_t
10-08-10, 15:29
אמנון אני מבקש אם תוכל לישלוח לי את הקישור לתוכנה solidworks בבקשה אני אודה לך מאוד

zagi
10-08-10, 16:24
אמנון אני מבקש אם תוכל לישלוח לי את הקישור לתוכנה solidworks בבקשה אני אודה לך מאוד

+ 1 ..

asafk
10-08-10, 20:26
www.solidworks.co.il

אפשר לקנות גרסת סטודנטים מוגבלת בכמה תחומים, לדעתי זו העסקה הנכונה למי שרק מתחיל ולומד.

אסף.

נמרוד
11-08-10, 09:38
אביעד, שמת לב שהקפצת שרשור בן שש שנים? אבל טוב עשית, איזו נוסטלגיה :)

-->