PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת גז על רנגלר JK - בעד ונגד?

landY
23-08-11, 13:52
מחפש מידע / ניסיון של אנשים שהתקינו מערכות גז על הרנגלר JK או כל גיפ אחר שחולק את אותו מנוע V6 3.8

תקלות?
בעיות?
צריכת דלק מול צריכת גז?
המלצות?

בקיצור- כל הגיג יתקבל בברכה :)

יניב

אור .ס.
25-08-11, 19:44
היי, קודם כל למען גילוי נאות, הנני עובד בתחנת תדלוק רכבים בגז "נוסעים ירוק" ברשלצ.
בתחנה שלנו יש מספר לקוחות קבועים, אשר מתדלקים JK ואו ג.צ'ירוקי בעל אותו מנוע.

משיחה עם הלקוחות אשר מחזיקים ברכבים הנ"ל, לא ידוע לי על בעיות מעבר לטיפולים שוטפים במערכת.
חשוב להתקין משמנת בעת הרכבת המערכת.
חשוב להקפיד לתדלק אך ורק גז אוטומטיבי עם אישורים.
תצרוכת הדלק נפגעת ב5-7% לערך, תלוי בנהג אשר משתמש ברכב.

כמו כן מומלץ מאוד להתקין מערכת בעלת שם טוב בשוק (כגון לווטו/טרטריני/לנדירנזו) ולא מערכות עלומות שם.
מנסיון העבר, החסכון של עוד כמה מאות שקלים בהוצאה כה גדולה אינו משתלם
(כשמערכת לא אמינה ומתחילים להוציא כסף לתיקונים, זה ההפרש בהתקנת מערכת איכותית ומוכרת)

hogi
25-08-11, 21:02
1. מה אני אגיד לך, אני לא מצליח להבין את 'ללכת עם- להרגיש בלי'.
אתה אוהב רכב גדול, מפנק ויקר ואז אתה רוצה לחסוך [אולי] בקטנות. לא אתה בלבד, אלא עוד הרבה.
לפני שקניתי את הסופה שאלתי את עצמי האם אני אוכל להחזיק אותה ברמת היום יום. כאשר התשובה הייתה -כן, לא מעניין אותי המחיר בתחנת הדלק. זה לא שאני עשיר, זה שלקחתי את זה בחשבון מראש.
אני מנסה למכור את הוולוו של אשתי וכולם שואלים אותי כמה דלק הוא צורך ולא מאמינים שמעולם לא בדקתי. אם הייתי רוצה רכב חסכוני הייתי קונה לה רכב קטן ולי ג'יפ קטן.
2. טוב, זו הייתה התגובה שלי מהבטן. צודק אור שאם אתה כבר מרכיב - תרכיב את הכי טוב. לא מזמן ראיתי במוסך גרנד צירוקי יפיפיה מוסבת גז וכשאתה פותח את המכסה ורואה את כל החיבורים הפרטצ'יים, את כל הצינורות והברקטים שהיום במקום אבל אחרי שנה בשטח קל יתחילו להתנדנד, להתחכך בחלקים אחרים - אני כבר רואה את החגיגה שתהיה שם.
3. איפה אתה הולך למקם את מיכל הגז ואם זה בתא המטען - לא חבל על המקום? כאשר יש לך פחות מקום ואתה רוצה לטייל אז אתה קונה גגון [=כסף וב- JK כולנו יודעים שצריך גגון מיוחד]. הגגון יעלה את צריכת הגז....
4. קראתי איפה שהוא שטמפרטורת הפיצוץ של הגז במנוע שונה מזו של הדלק ויש מנועים שלא כל-כך אוהבים את זה, תבדוק את הנקודה הזו אצל מישהו מקצועי [לא אצל המתקין עצמו].
5. כשאתה עושה את החשבון הסופי תחשב גם את עלות המערכת ומחיר אחזקתה, את הנפילה בכוח [גם ככה המנוע של ה-JK הוא לא מנוע פופאי במיוחד]. אני יודע שיש נקודה מסויימת שבה מתחיל להיות כדאי כלכלית לעשות את ההסבה והיא תלויה גם בכמות הק"מ שאתה עושה בשנה. אי מאמין שחיפוש מעמיק בגוגל יתן לך את התשובות לשאלה זו גם בעברית.
6. כמה זמן אתה מתכונן להחזיק את הרכב? לא יודע מה אומר השוק על רכבים משומשים עם הסבה לגז, אני הייתי מתייעץ עם כמה סוחרי רכב. ברמה האישית כשאני רואה מודעה ב'יד 2' עם רכב מוסב, אני עובר הלאה. אבל זה אולי רק אני.
7. ברמת המאקרו - היום הגז זול יותר אבל אם הרבה רכבים יעשו הסבה, המדינה תראה שהיא מפסידה כסף ממיסוי והיא לא פראיירית ותפצה את עצמה. ראה מה שקרה עם סולר כאשר הוא הפך לפופולארי.
8. על אף כל מה שכתבתי, בסופו של דבר אם עוד נהיה כאן, נהיה מעצמת גז ואז סביר להניח שכולנו ניסע על גז, היבואנים ידאגו לעשות את ההסבה ותהיה עליה אחריות יצרן/יבואן. אז כולנו נזכה לאוויר קצת פחות מזוהם. עד אז אולי גם לי יהיה JK אבל על בנזין. אני עדיין אוהב את העוצמה שלו, וגם את הריחות שהוא פולט.
9. תוסיף את המגבלה הקטנה והשטותית אך מעצבנת של חניה בחניונים פתוחים בלבד.

אורי

yanivcj
31-08-11, 00:57
אני אישית לא ממליץ להתקין גז בשום רכב. למה ?
כי מנסיון שלי, מנוע שהוסב לגז, נידון למוות, עכשיו יקפצו כל אלא שיש להם או היה להם ולא קרה להם כלום.
אז נכון שיש מקרים בהם לא קרה כלום והכל מתפקד ונוסע, ואני טוען שזה פוקס/מזל כי ב100% שאני ניתקלתי ברכבים מוסבים לגז, הגז קיצר את אורך החיים של המנוע משמעותית.
גם אם הותקן בהם המשמנת.
ראיתי המון התקנות, רובן לא מקצועיות והמון פעמים ניתקלתי שאחרי מספר חודשים יש ריח גז מתא המנוע והמתקין אומר זה בסדר, כך זה צריך להיות.
אבל כל אחד והשיקול שלו (אם החלטת להתקין, תתקין אצל מי שאתה מקבל המלצות טובות וראית כבר את העבודה שלו ברכב אחר)
יניב

landY
09-09-11, 03:06
תודה לכולם. אני נשאר עם בגאז' גדול.

טלטולי
09-09-11, 14:51
תודה לכולם. אני נשאר עם בגאז' גדול.
אני לא עובד בזה ולא מבין גדול אבל מבירור קצר יש מכלים שמיתלבשים במקום הגלגל ספר [במידה וזאת הסיבה שהחלטת לוותר].

TEDDY
09-09-11, 15:29
ואז הגלגל ספר הולך לבאגז':rolleyes:

ערן המסוקס
09-09-11, 22:04
תהיו בריאים, אתם עם הקטילות נגד הגז.

סליחה אבל אני ממש לא רוצה להעליב אף אחד.

יש פה דברים נכונים, ויש פה דברים לא נכונים. אנסה לפרט ולהסביר.

1. מה אני אגיד לך, אני לא מצליח להבין את 'ללכת עם- להרגיש בלי'.
אתה אוהב רכב גדול, מפנק ויקר ואז אתה רוצה לחסוך [אולי] בקטנות. לא אתה בלבד, אלא עוד הרבה.
לפני שקניתי את הסופה שאלתי את עצמי האם אני אוכל להחזיק אותה ברמת היום יום. כאשר התשובה הייתה -כן, לא מעניין אותי המחיר בתחנת הדלק. זה לא שאני עשיר, זה שלקחתי את זה בחשבון מראש.
אני מנסה למכור את הוולוו של אשתי וכולם שואלים אותי כמה דלק הוא צורך ולא מאמינים שמעולם לא בדקתי. אם הייתי רוצה רכב חסכוני הייתי קונה לה רכב קטן ולי ג'יפ קטן.

*גם רכב חדש צורך אלפים של שקלים בדלק בחודש, אם הוא רכב גדול ובנזין. מה לעשות, זה עדיין משמעותי. אתה גם מוכר את הרכב אחרי כך וכך שנים, ומקבל חלק מההשקעה בחזרה אל תשכח. בנוסף לכך, ובעיקר ברכבים שטח, טווח הנסיעה זה דבר מאוד משמעותי. אני עם CJ מוסב לגז, עשיתי טיול של 4 ימים בשטח עד אילת, כאשר התחלתי מלא בבאר שבע, ונשאר לי עוד קצת גז שהגעתי לאילת (כמעט ולא השתמשתי בבנזין, רק בהנעות בוקר).

2. טוב, זו הייתה התגובה שלי מהבטן. צודק אור שאם אתה כבר מרכיב - תרכיב את הכי טוב. לא מזמן ראיתי במוסך גרנד צירוקי יפיפיה מוסבת גז וכשאתה פותח את המכסה ורואה את כל החיבורים הפרטצ'יים, את כל הצינורות והברקטים שהיום במקום אבל אחרי שנה בשטח קל יתחילו להתנדנד, להתחכך בחלקים אחרים - אני כבר רואה את החגיגה שתהיה שם.

נכון מאוד. רשמת ההתקנה היא הדבר הכי קובע, באם תהנה מהמערכת והרכב, או תסבול ממנו מרורים. אין הרבה מקומות שנותנים לך עבודה איכותית ואמינה עדיין, אבל הרמה היום הרבה יותר גבוהה ממה שהיתה לפני שנתיים או יותר.

3. איפה אתה הולך למקם את מיכל הגז ואם זה בתא המטען - לא חבל על המקום? כאשר יש לך פחות מקום ואתה רוצה לטייל אז אתה קונה גגון [=כסף וב- JK כולנו יודעים שצריך גגון מיוחד]. הגגון יעלה את צריכת הגז....

אתה יכול לשים מיכל גז בגדלים וצורות שונות, כך שיפריע במינימום האפשרי.

4. קראתי איפה שהוא שטמפרטורת הפיצוץ של הגז במנוע שונה מזו של הדלק ויש מנועים שלא כל-כך אוהבים את זה, תבדוק את הנקודה הזו אצל מישהו מקצועי [לא אצל המתקין עצמו].

אכן, הגז בוער חם יותר, ויש מנועים רגישים במידה כזאת או אחרת לעניין. אני אישית מאמין, שאסור לאמץ את המנוע בגז נטו, ולכן יש "טריקים" בחלק מהמערכות המתקדמות יותר, אשר מאפשרות מעבר לבנזין ו/או תוספת של תערובת בנזין עם הגז ביחס כזה או אחר, בזמן מאמץ מנוע.
מנסיון, הדבר הזה שומר על המנוע בצורה מוחלטת, גם אם המנוע עדין מאוד לנסיעה בגז. כמובן, שמשמנת שסתומים, היא דבר מומלץ תמיד בכל מקרה. היום גם יש משמנות שסתומים מיוחדות, שהן בעצמן מבוקרות מחשב, ומזריקות שמן שסתומים בהזרקה רב נקודתית ע"פ צריכת הגז.

5. כשאתה עושה את החשבון הסופי תחשב גם את עלות המערכת ומחיר אחזקתה, את הנפילה בכוח [גם ככה המנוע של ה-JK הוא לא מנוע פופאי במיוחד]. אני יודע שיש נקודה מסויימת שבה מתחיל להיות כדאי כלכלית לעשות את ההסבה והיא תלויה גם בכמות הק"מ שאתה עושה בשנה. אי מאמין שחיפוש מעמיק בגוגל יתן לך את התשובות לשאלה זו גם בעברית.

קל לחשב את כדאיות המערכת מבחינת חסכון/עלות. ברכבים בולעים כמו הרנגלר, ההשקעה חוזרת דיי מהר, בשימוש יומיומי. מבחינת הכח, אין הפסד כח, ולמעשה, יש רכבים שמרוויחים תוספת כח בנסיעה בגז (בעיקר באמריקאיות).

6. כמה זמן אתה מתכונן להחזיק את הרכב? לא יודע מה אומר השוק על רכבים משומשים עם הסבה לגז, אני הייתי מתייעץ עם כמה סוחרי רכב. ברמה האישית כשאני רואה מודעה ב'יד 2' עם רכב מוסב, אני עובר הלאה. אבל זה אולי רק אני.

הדבר הכי משתלם זה לקנות רכב שכבר מוסב לגז. אתה מרוויח את החיסכון מהקילומטר הראשון. הדבר היחידי שחייב לעשות לפני דבר כזה, הוא לבדוק את מערכת הגז, ואת רמת ההתקנה והתחזוקה של המערכת. אם מדובר בהתקנה טובה, זה רווח נקי.

7. ברמת המאקרו - היום הגז זול יותר אבל אם הרבה רכבים יעשו הסבה, המדינה תראה שהיא מפסידה כסף ממיסוי והיא לא פראיירית ותפצה את עצמה. ראה מה שקרה עם סולר כאשר הוא הפך לפופולארי.

הגז לעולם יהיה זול יותר בצורה משמעותית, לדעתי. ברגע שהוא לא יהיה כדאי, לא תהיה שום סיבה להמשיך בהסבות, ולכן המדינה לעולם לא תוכל להרוויח מזה.

אורי

בקיצור, הכל עניין של רמת עבודה. מי שמחפש לחסוך בהתקנה 500 ש"ח או מחפש קומבינות אחרות (או סתם חסר מזל ונפל על מקום רע), עלול ליפול, כמו בהרבה מקומות אחרים בענף הרכב.

landY
13-09-11, 13:06
הסיבה שהחלטתי לוותר היא לא גודל הבאגאז', אלא שאלת האמינות.

-->