PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלמאות משרד הרישוי (דיון בנושא דרגות רישוי אופנועים - הכותרת נערכה)

ינון
24-08-11, 21:07
לאחר כ17 שנה של רכיבה על דגמי 500 שונים כגון GPZ ויראגו וכיום GS החלטתי לרכוש משהו קצת יותר חזק.
הלכתי לביה"ס לנהיגה ומסתבר כי עלי לעבור 8 שיעורים וטסט אבל פטור מתאוריה יש.
הרשיון שלי הוא עד 54.משהו כח סוס.

ובכן אני לומד על סוזוקי DRS 400 איזה זן של סופרמוטורד שלדברי המורה שלי הוא תקני לדרגה A כלומר לא מוגבל.

כעת אני מנסה להבין מה הרעיון הGS שלי חזק יותר מהיר יותר ולמה אני צריך לעבור את העינוי הזה בגילי המופלג.

השאלה שלי האם אני חייב מינימום 8 שיעורים (מסתובב לי הראש מהסיבובים המטופשים במגרש) או שבית הספר מגרזן אותי.

ינון

חנן-ג'יפולוג
24-08-11, 21:40
דווקא בקטע של הרשיונות החדשים מי שדחף לזה היה השטח, מוטו, מועדון האופנועים וכו' ומשרד התחבורה נענה לדרישה.
תמיד, כשיש שינויים, יש מי שנופלים בין הכסאות ואז דברים נראים מוזר. כך גם במקרה שלך. מכיוון שקודם ההגבלה היתה על נפח ועכשיו היא עברה, ובצדק, להספק, אז אתה חריג ומותר לך 54 כ"ס במקום המצב הרגיל שבו רשיון שמוגבל מוגבל ל34 כ"ס (אל תתפוס אותי על המספר המדויק). זה נעשה כדי שלא יהיה עיוות שיגרום לכך שאופנועים שהיה מותר לך לרכב עליהם לפני השינוי יהיו אסורים לך אחריו. הDR400 הוא מעבר למגבלת ההספק ולכן הוא מתאים לשיעורי נהיגה על בלתי מוגבל.

לגבי מספר השיעורים אני לא יודע בוודאות, אבל אני מניח שזה כמו בתחומים אחרים, רכב כבד וכו', אתה יכול לשלם בקבלנות ולעשות הרבה פחות שיעורים ממה שאתה מחויב לו. אתה עדיין תשלם על כולם והמורה יכתוב ביומן כאילו עשית את כולם אבל זה יגזול ממך פחות זמן. לא מזמן עשיתי רשיון על פול-טריילר בשתי פגישות במקום ב20 השעות הנדרשות, בדיוק בצורה הזו.

אגב, כשאני עשיתי את הרשיון לדו"ג הספיקו לי חמישה שיעורים על GSX400 כדי לקבל רשיון בלתי מוגבל וזה ללא כל נסיון קודם על דו"ג. בדיוק על זה מוטו מחו. הייתי יכול לעלות מיד לאחר חמשת השיעורים האלה על R1100, שזה סידור לא כל-כך מוצלח למי שמעוניין להגיע נושם לפנסיה.

GodsFather
25-08-11, 06:11
לא מבין מה הבעיה עם לעלות על R1100 יום אחרי שהוצאת רשיון ? אם אתה לא יודע לקחת אחריות על מעשייך ולהפעיל שיקול דעת (לא אתה ספציפית, חנן), למה מישהו צריך להתערב בזה ? סע ושא בתוצאות.

ולשלם בקבלנות בשביל לחסוך את הטרחה, רק מוכיח שהכל עניין של קומבינות ומעכריות ולא באמת מעביר את המסר של חינוך לנהיגה נכונה. אז מה עשינו בזה ? למעט לנפח את הכיס של מורי הנהיגה (ועיני אינה צרה עליהם, למי שיש לו ספק).

הנה עוד הזדמנות לפתח דיון על הכשלים במדינת ישראל. (יש גם כשלים במדינות אחרות, אבל זה פחות מעניין)

tzagi
25-08-11, 06:25
כרגיל,
בארצות נאורות,
יש רשיון לאופנוע, כול עוד יש ליצור 3 או פחות גלגלים- זה אופנוע
אם בנית אופנוע עם 4 גלגלים.....זה לא אופנוע, זה רכב.
אין הגבלת נפח, הספק או משקל, אופנוע זה אופנוע ומותר למחזיק הרשיון לנהוג בו..

חנן-ג'יפולוג
25-08-11, 06:32
יש לי בעיה להגן על ממסד שלטוני כלשהו, ועדיין אני מאמין שדעתך היתה שונה לאחר שטיל במשקל 250 ק"ג ו175 כוחות סוס נהוג ע"י צעיר פוחז וחסר נסיון היה פוגע בך או במי מבני משפחתך.

זה שהישראלים תמיד מצליחים לגרום לרעיון וליישום בפועל להיות רחוקים מאוד זה מזה אמור לגרום לך לבוא בטענות אולי למשרד החינוך, לא משרד התחבורה.

זה נושא לדיון מעמיק יותר, אבל גם אני, כאנרכיסט חובב, יודע שלמרות כל הכשלים המובנים בשיטה עדיף לי לחיות במדינה עם חוקים, שמנסים להגן עליי מפניי ומפני הסובבים אותי.

ושוב אני חוזר על כך שבשאלה הנוכחית החוק דווקא הגיע מלמטה, מהשטח, אז זה מצחיק להאשים בו את המדינה.

חנן-ג'יפולוג
25-08-11, 06:33
יוסי, השאלה היא למי אתה קורא "ארצות נאורות" כי השיטה הנוכחית בישראל דווקא תואמת למה שקורה באירופה.

GodsFather
25-08-11, 06:40
אותה אירופה שהצדיקה השמדת עם ? או לפחות העלימה עין ? אתה באמת רוצה להכנס לעניין נאורות או לא ? אני ניסיתי להימנע מזה, ג'ו לא.

לגבי אותו ילד שנוסע על R1100 ונכנס לי באוטו, הוא יכול לעשות את זה גם עם GS500 או DR400.
ב140 קמ"ש זה לא ישנה כל כך.

לגבי ההאשמה - אני הבנתי שזה הגיע מהשטח וגם על זה יש ביקורת. במיוחד כשאת מחירי הביטוח ואמצעי ההגנה מעלים לנו כל שני וחמישי מבלי שמישהו יזעק על כך, או לפחות לא יזעק כמו שזעקו במקרה דנן. (ואולי בכלל זה הגיע מטעם איגוד מורי הנהיגה? מי יודע...)

אנקדוטה קטנה - בעבר, טל שביט ז"ל, ניסה להיאבק על גובה המיסים שנגבים על אמצעי הגנה כמו קסדות, מעילים, כפפות וכד'. דברים אלמנטרים שכל אופנוען צריך ועם זאת נמנע מלרכוש כי פשוט אין לו את הכסף או שהאופנוע עולה פחות מסך התלבושת. אף אחד לא המשיך את דרכו....

את משרד החינוך אנחנו מאשימים, ועם זאת החינוך במקרה הזה מגיע גם מהבית. אחריות אישית זה משהו שלומדים כל יום גם מחוץ לכתלי בי"ס.

tzagi
25-08-11, 07:03
תרגעו,
כנראה שיש בינינו אי הבנה לגבי "מדינות נאורות" , בשבילי זה כולל את 50 המדינות של ארה'ב ותו לא
כול השאר (לפחות לדעתי) הם מדינות סוציאליסטיות ברמות שנות שמנסות להגן(להציל?) על-את האזרח מעצמו, והשאר מדינות עולם שלישי שמאופיינת בעיקר בביורוקרטיה ושוחד.

את ילדותי ביליתי (ולא מרצון) בישראל, אירן, קניה וניגריה, מבין קצת במדינות עולם שלישי.

חנן, הטיעון שלך הוא פופוליסטי, מה עם.....
בא נתרכז מדוע בישראל ( או במדינות ארופאיות אחרות) קיימים חוקים שמגבילים את האזרח (האופנוען במקרה הזה)
כשבארה'ב בחוקים הנ'ל לא קיימים
מה הסיבה?
בארה'ב חיי אדם לא מעניינים?
בארופה האופנוענים לא יודעים לנהוג?
אולי הסיבה היא כלכלית? (ביטוח לאופנוע פה עולה פחות מלרכב) אז כנראה שלא

אז מה הסיבה?

מוני אורבך
25-08-11, 07:42
במקרה הזה אני עם גו.
כול החוקים ה"מגנים" על האזרח עושים בדיוק את ההפך.
הם גורמים לכך שהאזרח מצפצף על "אחריות אישית" כי יש חוקים שמגנים עליו.
אותו הדבר בנוגע לביטוח ש"מגן" על האזרח.
בגלל שיש ביטוח שמכסה את כל נזקי הגוף (כולל שריטה בגלל שהאופנוע נפל) פשוט לא נזהרים.
מדוע הרבה אופנענים (במיוחד בטוסטוסים) נסעו בקסדות פתוחות.
כי הם ידעו שאם יקרה משהו הביטוח מכסה הכול.
להיפך אפשר אפילו להרוויח משהו...
הרי בשביל מה אני משלם כל כך הרבה לביטוח
זה שהם יכולים להשאר צמח ממקרה כזה אף אחד לא חושב "לי זה לא יקרה"

כנ"ל כל נהגי הליסינג לסוגיהם.

אין במדינה אחריות אישית בגלל החוקים המגנים.

גם אותו בן 18 שהיה יכול לקבל רשיון על טיל בליסטי ב 5 שעורים
הוא היה חושב פעמים אם היה יודע שכל חשבון בית חולים או שריטה על המכונית השניה הוא היה צריך לשלם מכסף שאין לו.

GodsFather
25-08-11, 07:46
הוא היה חושב פעמים אם היה יודע שכל חשבון בית חולים או שריטה על המכונית השניה הוא היה צריך לשלם מכסף שאין לו.

או לחילופין אם מישהו בחברה/משפחה היה מלמד אותו שהוא יכול להפגע מזה ולא משנה כמה כסף יש לו, יכול להיות שהוא לא יוכל לתפקד כראוי לעולם. ואו לגרום נזק לאחרים שלא ממש רוצים שיגרם להם נזק.

שימוש בקסדות פתוחות משול למחשבה שהייתה לשר התחבורה בשנות השמונים שפטרה נהגים מלחגור חגורת בטיחות כי הם יוכלו לבלום את עצמם במקרה תאונה על ידי "קונטרה" עם הידיים על ההגה...

אגב, מתפתחת חקיקה נגד שימוש בקסדות פתוחות בישראל, בימים אלה...

eysham
25-08-11, 08:05
ולתת לילד בן 17 לקחת את הויירון או ה- מקלארן F1 מהחניה של אבא זה בסדר....

מוני אורבך
25-08-11, 08:06
ועל זה בדיוק אני מדבר !!!

שוב פעם חוק דרקוני ש"מגן" על האזרח.
מה שיקרה אחרי שהחוק יצא אני יכול כבר לנבא.
מיד יתחילו ביבוא של קסדות ב"כאילו" עם חלק קידמי מתפרק.
ואז האופנוען יסע עם החלק המתפרק בארגז או בכלל בלי.
ולשוטר שעוצר אותו הוא יסביר שהוא "שכח" להרכיב את החלק השני.
ואם תהיה תאונה, לא נורא, הביטוח ישלם...
ואם יהפוך לנכה או צמח.. "לי זה לא יקרה"

חוק כזה הוא טיפול בסימפטום ולא במחלה !!!
מה שצריך לעשות הוא פשוט. הביטוח צריך לדרוש השתתפות עצמית גבוהה מאוד לתאונות ראש.
וביטול הכיסוי במידה והאופנוען נסע בלי קסדת ראש מלאה.

כך ידע האופנוען שיש לו אחריות אישית. אם תהיה תאונה הוא יצטרך לשלם על הטיפול.
ואיך ידע? פשוט
אחרי כמה כתבות בטלווזיה מעוררות רחמים על אופנענים שפשטו רגל כי היו צרכים לשלם על הטיפול.
כולם כבר ילבשו קסדות מלאות ויזהרו מאוד מאוד.
ולזה אני קורא אחריות אישית.

מי שרוצה שיסע בקסדה פתוחה או אפילו בלי קסדה בכלל.
ואם יקרה משהו, הוא אישית יהיה אחראי, לא הביטוח או הממשלה.
זה המצב בארצות הברית, ונראה לי שהם מסתדרים לא רע...

lizard
25-08-11, 08:06
ג'ו גם אני פעם חשבתי כמוך אבל כשחשבנו באמת לעבור לכמה שנים חשבתי על הנושא קצת יותר.
ארה"ב היא קפיטליסטית. זה אומר, אין לך עבודה, אין לך כסף, אתה לא שווה כלום. אין לך ביטוח רפואי אז תמות ברחוב ולאף אחד לא יהיה אכפת.
ישראל ואירופה הן מדינות סוציאליות במידה כזו או אחרת. כלומר, אתה יודע שתמיד אם תחלה או תפגע, תוכל לקבל לפחות את הטיפול הרפואי האלמנטרי.
אני לא אומר שזה טוב או שזה רע, רק שההבדלים בגישה הם מה שמכתיבים את ההתנהגות. הייתי שמח לראות אנשים שלוקחים אחריות בארץ הזו שלנו. לצערי זה בדיוק ההפך.

tzagi
25-08-11, 08:19
אני יודע שאני הולך להגעיל אותך,(אמיר)
בטקסס כול עוד אתה מחזיק בביטוח של 100$K, אינך חייב בקסדה,
ואגב, אני אישית הפסקתי לרכב כשחוק הקסדה יצא אי שם בשנות ה90 (קליפורניה)
למרות זאת, היום, לא הייתי עולה על אופנוע בלי קסדה, אבל זה בא מידע שנרכש מנסיון וגיל.(בעיקר ידע(מאד אישי) על עלות טיפול רפואי)
האבסורד,
בתאונה הכי רצינית שהיתה לי, הברך נשברה לחתיכות ודרשה אובראול מלא, אבל הראש לא נגע בקרקע, למעט שיפשוף קל בסנטר.(כמובן בלי קסדה)

מיכה יקירי,
לעולם לא טענתי אחרת, אבל אתה לא מבין את השיטה, רק את הרדריק
אף אחד לא ימנע ממך טיפול רפואי, פשוט תצתרך (או לא...) לשלם על זה, תלוי כמה סבלנות יש לך
זכור שלכול כלל, יש יוצאים מהכלל, ואם אתה מכיר את השיטה, תכיר גם את הפרצות בשיטה, ותוכל להשתמש בשיטה לטובתך,
כרגיל, ידע+נסיון=$

ינון
25-08-11, 08:23
אני מבין שנפלתי בין הכסאות אבל.... אני לא לומד רכיבה אני לומד אקרובטיקה אני נדרש לנסוע על הקו במהירות איטית אני מצטט את המורה זה מה שהטסטר רוצה לראות.
מכאן שלא מלמדים אותך שום דבר למעט איך לעבור את הטסט וזה לא משהו שהייתי רוצה שהבן שלי ילמד. (אני מעדיף ללמד אותו בעצמי ואני מקווה שהוא ישכיל להקשיב לי כשיגדל ואם לא אין אוטו - אסור לסמוך אליהם ויש להתקין מערכות למעקב אח התנהגותם בכביש).
אני הוצאתי רישיון לאוטובוס באג"ד ירושלים ואני חייב לומר שבאמת המורה נתן דגשים על איך לנהוג נכון קריאת כביש עברתי מגרש החלקה שזו חוויה בפני עצמה (צלחות באוטובוס סוף הדרך) ובקיצור מלמדים אותך להיות נהג טוב (בפועל הנהגים לחוצים ועובדים כמו חמורים וזה חבל שלא ניתן ליישם זאת בגלל התנאים אבל זו סאגה אחרת).

לגבי קמיקאזות למינייהם מי שקונה CBR GSXR ושו"ת לרוב לא קונה אותו בשביל טיולי נוף וכאן אחריות המדינה לאפשר לאותם רוכבים אזור מוסדר (חוק הספורט המוטרי) לרכב בו.
באשר לאוכלוסייה הצעירה הרי קיים תמהיל של ביטחון עצמי מופרז בשילוב חוסר ניסיון שמביא לתוצאות טרגיות אני זוכר שראיתי תמונה של רכב שממש נחתך מטיל בליסטי דוגלגלי.
אני עצמי מתייחס לאופנוע ככלי תחבורה עם מקדם הנאה מסוים לטיולים אני יוצא עם הגאלופר (מתגעגע לסופה).
ולבסוף נסיעה בטוחה לכולנו ואם תשמעו בנדיט 1200 שזוחל לעברכם בירושלים קרוב לוודאי שזה יהיה אני.

lizard
25-08-11, 08:35
מיכה יקירי,
לעולם לא טענתי אחרת, אבל אתה לא מבין את השיטה, רק את הרדריק
אף אחד לא ימנע ממך טיפול רפואי, פשוט תצתרך (או לא...) לשלם על זה, תלוי כמה סבלנות יש לך
זכור שלכול כלל, יש יוצאים מהכלל, ואם אתה מכיר את השיטה, תכיר גם את הפרצות בשיטה, ותוכל להשתמש בשיטה לטובתך,
כרגיל, ידע+נסיון=$

אני יודע שיש "יוצאים מן הכלל" וברור לי שלא ימנעו טיפול רפואי. אבל אני בנאדם ישר ולא הייתי רוצה שיהיה חוב כלשהו על שמי, גם אם אני אישית לא אזרח אמריקאי.

tzagi
25-08-11, 08:52
אין שום קשר לאזרחות, ולא משנה מאיזה מדינה,

ולא הבנת בכלל על מה מדובר
אתה אזרח ישר? כול הכבוד, תשלם את התשלומים על השרותים שקיבלת ושלום על ישראל.

על מה אתה מתווכח?
שבישראל הרפואה בחינם? טעות, אם אינך חבר במכבי-קופת חולים ואינך הולך בתהליכים הרגילים גם בישראל ישלחו לך חשבון על השרותים שקיבלת ועוד תשלם כמו טטלה אחרת יבואו הוצעה לפועל וירוקנו לך את הבית,.
אז אל תספר לי סיפורים, אני מכיר את השיטות בארץ הרבה יותר טוב ממה שאתה יודע איך זה עובד פה. ואגב, זה עובד לא רע, לי אישית אין תלונות.(ולא, אין לי ביטוח רפואי וגם אני לא מעוניין בו)

GodsFather
25-08-11, 08:59
אני יודע שאני הולך להגעיל אותך,(אמיר)
בטקסס כול עוד אתה מחזיק בביטוח של 100$K, אינך חייב בקסדה,
ואגב, אני אישית הפסקתי לרכב כשחוק הקסדה יצא אי שם בשנות ה90 (קליפורניה)

לא ירדתי לסוף דעתך, ג'ו... אתה בעד או נגד הקסדות ? (ואגב, זה כל הקטע - זו זכותך לבחור אם להיות עם או בלי).

אני לא יוצא נגד הביטוח ואני לא חושב שהביטוח הוא מה שמונע מאנשים להגן על עצמם במהלך רכיבה, אלא יותר היעדר ההבנה וההפנמה שמה שיקרה לגוף שלהם בתאונה פשוט לא מצדיק את החסכון/התקמצנות על ציוד בסיסי. גם בתחום הציוד יש רמות איכות ולא כולם חייבים לקנות ARAI (למרות שאני כן נוהג כך, גם אם זה אומר לשלם כפול על קסדה).

מוני, לדעתי לקחת את זה לקיצון, לא כל האופנוענים נבלות רודפי בצע, כשם שלא כל נהגי הפחיות שונאים אופנוענים ויעשו הכל כדי לסכל אותם...
מה גם שלדעתי אנשים שמייבאים קסדות אבטיח (חצי) הם אנשים שפשוט מחפשים להרוויח כסף קל. כי ברור שבטיחות היא לא המטרה אלא הרווח על המכירה.

יש קסדות שלמות פריקות ויש קסדות 3/4 שמגינות על האיזור הרגיש שקסדות החצי לא מגינות בעת פגיעה. הבעיה היא לא בקסדה אלא במי שבוחר להשתמש בה.

אגב, שימוש בקסדה בת יותר מ5 שנים זה גם משהו שאסור.
שימוש בקסדה לאחר שעברה פגיעה גם כן אסור.
מישהו יודע את זה ? מעטים מאד.
מישהו קונה קסדה כל 5 שנים או מיד אחרי תאונה, גם אם הן שלמות ויפות ? לא. אלא אם יש לו עודף כסף.

tzagi
25-08-11, 09:37
לא ירדתי לסוף דעתך, ג'ו... אתה בעד או נגד הקסדות ? (ואגב, זה כל הקטע - זו זכותך לבחור אם להיות עם או בלי).

אם לא ניסחתי נכון:
אני א י ש י ת לא יעלה על אופנוע ה י ו ם בלי קסדה
אבל, מי שרוצה בלי, שיבושם לו, בדיוק כמו שאני נגד חוק שימנע את האוכלוסיה מלשחק ברולטה רוסית.

אגב,
מצב הקסדות בארץ הוא מזעזע, הרוב המוחלט של מה שנמכר לא יגן על הרוכב מכלום, זה סוג של תחפושת
סיפור קצר
לפני איזה 5 שנים איש יקר בשם בן ארד לוקח אותי לצהריים,
בדרך עצרנו בחנות (אופנועים)באזור התעשיה בראשון,
בן הלך לקשקש עם הבעל הבית והשאיר אותי בחדר התצוגה,
יש שם קיר מלא בקסדות אז התחלתי לבדוק את הסחורה, אחרי דקה 2 הגיע איזה שלוח ושאל (בנימה מאד מזלזלת) אם הוא יכול לעזור לי, הבהרתי לו ...שלא
קיצר
אנחנו יוצאים, אני בשוק,
שאלתי אותו..... אתה מודע למה מוכרים פה??
קסדות זבל תוצרת קוראה שעולה בארה'ב $30 פה המחיר -1700 שקל, אין לה שום תקינה, וזה לא מגן על כלום, בנוסף, אני קונה קסדה אכותית SNELL בפחות מחצי מזה
התגובה שקיבלתי?
Welcome to Israel

GodsFather
25-08-11, 09:44
זה לא ככה בכל המקומות. ומי שיודע מה הוא עושה (שוב עניין האחריות האישית) ידע לזהות מותג איכותי וידע על מה כן להוציא את הכסף.

SHOEI , ARAI ושכמותם. קסדות שעולות לא מעט, עם תקינה ואחריות, וגב רציני מאחוריהן.

מי שקונה קסדה ב400-500 שקל וחושב שזה מה שיגן לו על הראש, עדיף שישים כיפה ויקח תהלים בכיס הקדמי של החולצה.

כמובן שבחו"ל קסדות מובחרות עולות חצי ושליש מבישראל (וכך גם שאר ציוד) ומבלי שמדברים על מבצעים וקשרים אלא על חנויות רגילות וזה מחזיר אותנו למה שרשמתי בהתחלה על מאבקו של טל שביט ז"ל במערכות המיסוי ועל תסכולם של אחרים בתחום.

talw
25-08-11, 15:14
אני קרוב ל 30 שנה גם רוכב כביש,ואני לא בא להתווכח עם אף אחד,פשוט להביע את דעתי.
בניגוד לדעת כמה חברים,אני חושב שלעלות על אופנוע ספורט בנפח ליטר לאחר קבלת רשיון וללא נסיון קודם ,זו היתאבדות,ובמקרה הזה לדעתי יש למדינה לגיטמציה להתערב לפחות בשיקול דעת המוטעה של אנשים מסויימים ,שמאמינים שאפשר לרסן טיל בליסטי בקנה מידה לרכבים הנעים בכביש.
כביש ציבורי זה לא מסלול מרוצים,ונהגי מכוניות בישראל זה לא נהגי מכוניות באמריקה.

מי שקונה אופנוע סופרספורט יודע טוב מאד למה הוא קונה אותו.....ואם זה האופנוע הראשון שלו ברוב המיקרים יהיה גם האחרון....
בכדי לרכב על אופנוע סופרספורט בכביש ציבורי צריך נסיון של שנים,בהבנת התנועה ,מיקומך בה,הכרת האספלט והפתעותיו, ולא פחות חשוב, אימון המוח ברפלקסים שלמתבונן מהצד נראים כלוליינות.
כתבתי את הדברים מנסיון אישי של שנים,מהיתבוננות ברוכבים חדשים לפני ואחרי הגבלת החוק.
ייתכן ששימוש בפסיכולוגיה הפוכה שמפילה את האחריות על הרוכב יכולה להועיל,אם אני מנסה להיזכר בעצמי בגיל 17 ,כניראה שזה לא היה עובד עליי....
אתם מדברים עם הגיון של "מבוגרים",לצערי הילד אחוז התזזית לא רואה כיסוי ביטוחי ,לא רואה אחריות אישית ולא רואה בעניים.. ....ואם מה שיעזור לאוהביו, לעצור ולהגביל אותו בהדרגתיות מסויימת זה חוק יבש ,(במקום חינוך/תרבות/ספורט/מסלול מוטורי ),אז זה מה יש.
אני האנרכיסט ,רואה בחוק הזה חסם פסיכולוגי שיכול להציל חיי "צעירים".

טל

עידו לוריה
25-08-11, 15:30
לאחר כ17 שנה של רכיבה על דגמי 500 שונים כגון GPZ ויראגו וכיום GS החלטתי לרכוש משהו קצת יותר חזק.
הלכתי לביה"ס לנהיגה ומסתבר כי עלי לעבור 8 שיעורים וטסט אבל פטור מתאוריה יש.
הרשיון שלי הוא עד 54.משהו כח סוס.

ובכן אני לומד על סוזוקי DRS 400 איזה זן של סופרמוטורד שלדברי המורה שלי הוא תקני לדרגה A כלומר לא מוגבל.

כעת אני מנסה להבין מה הרעיון הGS שלי חזק יותר מהיר יותר ולמה אני צריך לעבור את העינוי הזה בגילי המופלג.

השאלה שלי האם אני חייב מינימום 8 שיעורים (מסתובב לי הראש מהסיבובים המטופשים במגרש) או שבית הספר מגרזן אותי.

ינון

ינון התשובה נמצאת בחתימה שלך :" נאיבי תשלם וביוקר ":D
עידו

GodsFather
25-08-11, 17:03
אני קרוב ל 30 שנה גם רוכב כביש,ואני לא בא להתווכח עם אף אחד,פשוט להביע את דעתי.
בניגוד לדעת כמה חברים,אני חושב שלעלות על אופנוע ספורט בנפח ליטר לאחר קבלת רשיון וללא נסיון קודם ,זו היתאבדות,ובמקרה הזה לדעתי יש למדינה לגיטמציה להתערב לפחות בשיקול דעת המוטעה של אנשים מסויימים ,שמאמינים שאפשר לרסן טיל בליסטי בקנה מידה לרכבים הנעים בכביש.
כביש ציבורי זה לא מסלול מרוצים,ונהגי מכוניות בישראל זה לא נהגי מכוניות באמריקה.

מי שקונה אופנוע סופרספורט יודע טוב מאד למה הוא קונה אותו.....ואם זה האופנוע הראשון שלו ברוב המיקרים יהיה גם האחרון....
בכדי לרכב על אופנוע סופרספורט בכביש ציבורי צריך נסיון של שנים,בהבנת התנועה ,מיקומך בה,הכרת האספלט והפתעותיו, ולא פחות חשוב, אימון המוח ברפלקסים שלמתבונן מהצד נראים כלוליינות.
כתבתי את הדברים מנסיון אישי של שנים,מהיתבוננות ברוכבים חדשים לפני ואחרי הגבלת החוק.
ייתכן ששימוש בפסיכולוגיה הפוכה שמפילה את האחריות על הרוכב יכולה להועיל,אם אני מנסה להיזכר בעצמי בגיל 17 ,כניראה שזה לא היה עובד עליי....
אתם מדברים עם הגיון של "מבוגרים",לצערי הילד אחוז התזזית לא רואה כיסוי ביטוחי ,לא רואה אחריות אישית ולא רואה בעניים.. ....ואם מה שיעזור לאוהביו, לעצור ולהגביל אותו בהדרגתיות מסויימת זה חוק יבש ,(במקום חינוך/תרבות/ספורט/מסלול מוטורי ),אז זה מה יש.
אני האנרכיסט ,רואה בחוק הזה חסם פסיכולוגי שיכול להציל חיי "צעירים".

טל

טל, אני לא בא להתווכח אבל בכל זאת מבקש גם להביע את דעתי מנסיוני הדל של רק עשור על הכביש עם דו"ג.

חיי יקרים לי, גופי יקר לי, גופם של המורכבים איתי יקר לי ודאגת משפחתי יקרה לי (לפרקים) ובין היתר המחשבה על נכות ואו פגיעה פיזית או נפשית כלשהיא מעוררת בי חלחלה. אי לכך, רגע לפני שאני עולה, אני דואג להגן על עצמי היטב בציוד שקניתי במיטב כספי וגם דואג לאלה שמורכבים איתי, אני דואג לחשוב 20 צעדים קדימה מרגע שהכלי בתנועה, גם אם הכביש ריק לחלוטין וגם אם אני מהיר מכולם או בעל יכולת התגובה הטובה מכולם.

אני דואג להכיר את הכלי לאט וכראוי ולא לסחוט את מלוא הכוח שלו כבר על המטר הראשון, גם אם חבר נתן לי סיבוב נדיר על כלי שלעולם לא יהיה לי.
אני מתעניין בקורסי רכיבה ובשיטות רכיבה וכללים שהם מעבר למה שלמדתי במגרש מול הלונה פארק בת"א.

האם אני יחיד במיני ? אני חושב שלא.

האם מישהו חינך אותי בצורה ישירה לנושא הזה ? לא שאני יודע. אני פשוט ראיתי אנשים נקטפים סביבי, ראיתי פצועים, ראיתי מי אשם ומי לא, ראיתי גם כמה פרסומות במדינות זרות שללא ספק סייעו גם כן (רק חבל שאין כאלה בארץ באופן רשמי).

הסקתי מזה עוד לפני שהוצאתי את הרשיון ואני ממשיך לרכב גם כיום, עם אותה אחריות.

היו לי כמה אופנועים, את חלקם מכרתי כי ראיתי שהם "גדולים עליי" ואת חלקם כדי לשדרג מקטן לגדול, מסגנון לסגנון.

למישהו יש נתונים המוכיחים כי שינוי החוק להוצאת רשיון נהיגה למכונית השפיע לחיוב ? ואו בצורה דרמטית כמו הקשיים שהוא מטיל ? לי יש כמה הוכחות שלא, אבל מדובר רק במעגל אנשים שאני מכיר והוא לא גדול כמו המאגר שמשרד התחבורה יכול להכיל בסקר כזה.

talw
25-08-11, 17:43
אמיר,אני בכלל לא שופט אותך,והלואי שלכולם היתה את המודעות שאתה מדבר עליה,לצערי היא מחלחלת את את ברוכבים במרוצת השנים.
יש הבדל ענק בין המודעות של סוף שנות ה80 ותחילת ה 90 עם פרוץ ה Rים לשוק ,לעומת המודעות של היום.
זו היתה תקופה "חשוכה" מהבחינה הזו.
מה גם שקשה לי להשוות חוקי הוצאת רשיון למכונית כנגד כלי רכב עם יחס מישקל/כ"ס של 1/1 ,ועוד על שני גלגלים שהאחורי דוחף קרוב ל 200 סוסים....:p
אלו כלי מרוץ לכל דבר ,וכמו שכתבתי קודם, יש אנשים מסויימים שטוב שיחסמו אותם ,לפחות פסיכולוגית.

טל

ינון
25-08-11, 20:19
[QUOTE=עידו לוריה;403993]ינון התשובה נמצאת בחתימה שלך :" נאיבי תשלם וביוקר ":D
עידו[
אני מניח שזה אנ י ועוד כמה אלפים כמותי
לצערי לא הספקתי ליצור קשר עם משרד התחבורע (לא טעות) וובאתר שלהם לא מצאתי תשובה מספקת.
כך שנשארה השאלה האם אני מחוייב ב8 שיעורים?

tzagi
25-08-11, 20:47
זה לא ככה בכל המקומות. ומי שיודע מה הוא עושה (שוב עניין האחריות האישית) ידע לזהות מותג איכותי וידע על מה כן להוציא את הכסף.
.

נכון,
אבל אם נסתכל על התמונה הגדולה, מה האחוז של נהגי דו גלגלי נכנסים לקרקטריון הזה?
את רוב המוכרים והרוכבים, זה לא מעניין, האינטרסט של המוכר הוא למכור מוצר שיתן לו מקסימום רווח והאינטרסט טל הקונה זה לקנות אותו מוצר במינימום הוצאות,
בטיחות לא נכנסת פה בכלל.
אם מדינת ישראל היתה מעוניינת בבטיחות והגנה על הרוכב, היו עושים דבר מאד פשוט:
אוסרים יבוא ומכירה של קסדות שהם לא SNELL, זה יפתור את חוסר הידע של הציבור וימנע מהיבואנים-משווקים מלמכור זבל במחירים אסטרונומיים, כרגע הם משווקים אשליות בלבד!.
דבר שני,
אם היו רוצים להפטר מהעונש הקולקטיבי,
אפשר לקשר נפח-הספק לשנות החזקת רשיון (לא לגיל)
סתם לדוגמה, ב2 שנים הראשונות אתה מוגבל ל250, 3 הבאות 400 וכן הלאה.
זה לבד יפתור את בעיית הבן 17 עם האבא העשיר.

כמובן שכול זה הגיוני ולכן לא יקרה לעולם.

נמרוד
25-08-11, 23:58
אז אל תספר לי סיפורים, אני מכיר את השיטות בארץ הרבה יותר טוב ממה שאתה יודע איך זה עובד פה. ואגב, זה עובד לא רע, לי אישית אין תלונות.(ולא, אין לי ביטוח רפואי וגם אני לא מעוניין בו)

אתה חי בארה"ב בלי ביטוח רפואי?

tzagi
26-08-11, 00:18
אתה חי בארה"ב בלי ביטוח רפואי?

חיובי,
אין לי כול צורך בו
כשצריך, הולכים, משלמים במזומן, לי לפחות, זה יותר משתלם.

נמרוד
26-08-11, 00:24
אתה לא נורמלי. או שאתה בונה על זה שאתה תמיד יכול לחזור לישראל אם חס-וחלילה צריך.

שחר-סופה
26-08-11, 00:35
"משתלם" ג'ו ? וואללה קרעת אותי עכשיו ;) ;)
אם אתה צריך טיפול של קצת מעבר מלשים פלסטר ו 2 תחבושות אתה תשאיר שם כליה כאמצעי תשלום
ספק אם המזומן יספיק . ואם תנסה לברוח או לסרב בכלל יכניס אותך לפירוק כללי .
חס ושלום רק בריאות כן? מכיר את מרפי הבנזונה לא ?

שחר .

tzagi
26-08-11, 00:41
לא נורמלי?
כמובן
למה אתה חושב שיש לי מה לחפש בארץ מבחינת רפואה? הרי אין לי ביטוח לאומי או חברות בקופת חולים, אם אצתרך טיפול אצתרך לשלם במזומן.
באותה הצלחה אפשר לטוס לרומניה סתם לדוגמה......

tzagi
26-08-11, 01:07
"משתלם" ג'ו ? וואללה קרעת אותי עכשיו ;) ;)
אם אתה צריך טיפול של קצת מעבר מלשים פלסטר ו 2 תחבושות אתה תשאיר שם כליה כאמצעי תשלום
ספק אם המזומן יספיק . ואם תנסה לברוח או לסרב בכלל יכניס אותך לפירוק כללי .
חס ושלום רק בריאות כן? מכיר את מרפי הבנזונה לא ?

שחר .

יקירי, אני לא רוצה להשתמע כמתנשא ולהגיד לכם שאתם לא יודעים על מה אתם מדברים,
ואני מבין שזה הפרופגנדה שמאכילים אותכם, כמו שאמרתי, אין חכם כבעל נסיון
רוצה דוגמה?
לפני חודשיים שילמתי על הלידה של ביתי, כן, כמעט שנתיים אחרי,
רשמתי להם ציק על $800 וסגרנו חשבון.
עכשיו אתה יכול להמשיך לצחוק.

נמרוד
28-08-11, 00:21
ג'ו, אני לא צוחק. אני מתפלל שתהיה בריא ולא תזדקק לשום דבר מעבר לתחזוקה שוטפת... לי אתה לא נשמע כמתנשא, אלא כבעל משפחה לא שפוי. אבל באמריקה כמו באמריקה - זכותך. חזרה לנושא הדיון.

polar bear
28-08-11, 12:35
מאחר וחזרנו לנושא הדיון

ינון - אין לך להלין אלא על עצמך, ולמה? בזמנו { אני חושב ב 2006 } כששינו את התקנות, היה חלון {לא זוכר של כמה זמן } , בהם אפשר היה לגשת למשרד הרישוי, ובעלות קטנה יחסית להמיר את רשיון ה - עד 500 לרשיון בלתי מוגבל - כן כן - רק לגשת למשרד רישוי , לשלם ולהשתדרג. לאחר מכן היתה תקופה בה תהליך השדרוג הצריך רק מבחן שליטה, בלי שיעורים.

ומי שלא ניצל את הזדמנויות הפז האלה - יכול להלין רק על עצמו . { אני למשל מלין רק על עצמי בנושא הזה } .

ויש לי בקשה קטנה מכל האמריקופילים - מספיק לדחוף לנו את אמריקה לכל דיון. תודה.

GodsFather
28-08-11, 12:38
זה רק מדגיש עוד יותר את החלמאות. כלומר הם היו מוכנים לחלק את אותו ה"נשק" ללא הגבלה לכל אחד שרק חפץ בכך.

polar bear
28-08-11, 12:52
ז"א שלא משנה לך מה תעשה הממשלה אתה תגיד שהם דפוקים....אם הם סתם משנים הגדרות רשיון בלי להתחשב - הם דפוקים, כי מה? הם לא מבינים שכבר רכבתי על אופנוע עם הספק גבוה יותר ?
לעומת זאת - אם הם מבינים שבעצם מי שיש לו רשיון עד 500 ויכול לקנות אופנוע עם 67 כ"ס ולכן דבילי לא לתת לו אפשרות לעשות את זה עם מנוע גדול יותר - אז הם חלמאים. { ואני לא בטוח שזה היה לכל אחד אלא רק לכאלה שזכאים לעשות בלתי מוגבל - היינו מעל 21 עם מעל שנה רשיון }.
ואם הם לא עושים כלום - היינו נשארים עם הגדרות הרשיון המטופשות של - עד 50-עד 500 - מעל 500 - הם מיושנים, ארכאיים ולא מתאימים לתקינה האזורית, ולכן אני לא יכול להשתמש ברשיון שלי באירופה!

אז בוא, אל תהיה מוחה אוהלים מצוי. ותגדיר מה אתה רוצה בדיוק.

GodsFather
28-08-11, 17:58
אני מדבר על זה שהם נתנו לתקופה קצרה אפשרות להגדיל רשיון בלי שום שאלה / מבחן. רק על הנקודה הזו ואז כנראה תפסו את הראש והבינו כמה זה אדיוטי.

כל השאר, דיינו. אני לא נכנס לכל השיקולים שהיו בדרך בין אופנוע 125 ל500 ליותר ופחות עם 40 סוסים או 100 סוסים וכל השאר.

polar bear
28-08-11, 23:45
אז לא הבנת את הרעיון - זה לא קרה להם בטעות, או בלי לשים לב - זה היה חלק מהרפורמה. שלא יפול עלינו בבום אחד פתאום ביום בהיר הכל משתנה. תקופת הסתגלות שאחריה מתישרים לפי התקנות החדשות.

GodsFather
29-08-11, 04:56
אתה עדיין נותן לגיטימציה להסתגלות לא ראויה. אפשר היה לנקוט בצעדים אחרים שמתריעים על שינוי עתיד לבוא וכך העם היה מתכונן מראש ולא מופתע.

tzagi
29-08-11, 05:31
כמה שאתה נאיבי....
If it makes sense-ITS NOT ALLOWED!

לחברי תסמונת שטוקהולם:
למי שיש בעיה איתי, עם מה שאני כותב, או איך שאני כותב, או אתם לא חושבים שאני תורם לאתר,או שסתם יש לכם בעיה שמישהו מציג את האמת במקום להתבשל באגדות האורבניות שיצרתם לעצמכם,
יש מנהלים באתר, אנשים מאד נחמדים, ניתן לפנות אליהם ולהציג את טענותיכם, אם יש(להם) או יהיה איזה ביקורת, אני תמיד מוכן לשמוע, ויותר מזה, אני לא מפחד להודות שאני טועה ולתקן את עצמי.

polar bear
29-08-11, 09:53
:) . תשמע, מאחר ויכול להיות שכתבת את זה "בגללי"....תשמע, אני דווקא די מחבב אותך. אבל..אחרי כל הפוצי מוצי - אי אפשר כל דיון על כל נושא להגיד -איזה טמבל אתה - באמריקה יותר טוב! .{ אתה יכול להכניס משהו בגנון לחתימה שלך - למשל - גר בישראל? אתה טמבל! באמריקה יותר טוב! } בסדר. אנחנו יודעים שיש דברים באמריקה שהם יותר טובים. וחלקנו יורדים מהארץ בגלל זה. אבל - לפעמים זה פשוט מיותר.

ונסים בשיר עם בשביל המצברוח:

הדוד סאם כוכב עליון, מוכר לי נשק ורובים
ויאטנם זה לא אצלם וגם אנחנו רחוקים
מיאמי נייס ודי נעים ולא זורקים שם אבנים
דיסנלד וכוכבים. את הירח גם מוכרים

יש גבול, אין גבול, הוליווד כבר לא זוכרת
איך ומה?

כמה שירים אפשר לכתוב על אמריקה
עולים, יורדים, חוזרים, עולים לאמריקה

הדוד סאם מביט אלי מתוך שטרות ירקרקים
נשיא שחקן סוחר סמים עושים ביחד עסקים
הכל אפשר אם משלמים, להיות אפילו אלוהים
עולם מושלם צבעים יפים ורק אנחנו עוד בוכים

איך ומה?

כמה שירים אפשר לכתוב על אמריקה
עולים, יורדים, חוזרים, עולים לאמריקה.

ולך אביאל - האויב של הטוב הוא הטוב יותר.

GodsFather
29-08-11, 10:01
אביאל! חזק ביותר דובון איכפתלי קוטבי שכמותך :)

תשמע, אין ספק שהמהלך עצמו היה טוב ליהודים (לאלה שידעו מזה ופעלו בזמן), אבל זו לא המטרה לשמה קיים משרד התחבורה.. לא ? :)

tzagi
30-08-11, 05:55
דובי יקר,
גם לי אין שום דבר נגדך, למעשה עומר תמיד דיבר טובות עליך , אבל זה עומר ויש לקחת הכול בערבון מוגבל.
יש פה כמה בעיות,
אתה טוען שאני דוחף " באמריקה הכול יותר טוב" , וזה מראה את זוית הראיה המצמצמת שלך, אתה על תקן של סוס עם הדברים האלה על העיניים שלא מאפשרים לו לראות לצדדים.
אם אתה רוצה לדעת את האמת, כרגע ממש גרוע (בניגוד לפרופגנדה אצלכם) המצב קשה ולא ראיתי כזה דבר מאז התחלת שנות ה80
אבל אנחנו לא מדברים על זה.....
התגובה שלך מוכיחה לי שאני עושה עבודת קודש,
אם אני מעצבן אותך, אז אני גם מעצבן אחרים,
אני גורם להם לחשוב: רגע......למה פה זה ככה?
מדוע במדינות אחרות זה שונה?
מה הסיבות?
מחשבה עצמאית היא האויב של התסמונת.
מה המטרה שלי?
פשוט,
במקרה שאני אצתרך לבצע עליה, (ולא מרצון)
אני לא רוצה לעלות למדינה עם חוקים שהועתקו מרוסיה הסטליניסטית, עדיף (לי ולכולם) אם יעתיקו יותר חוקים מארה'ב, אז האמצעים מקדשים את המטרה?

אתה לא חייב לענות, אני כבר מכיר את כול התרוצים.

polar bear
30-08-11, 08:43
אתה לא מעצבן אותי. בכלל. וגם אני מכיר את כל התרוצים. ואני מוכרח כן לציין - שאין לי מושג על איזה פרופגנדה אתה מדבר - כולם יודעים שכרגע באמריקה המצב קשה. כולם יודעים שהחוקים פה סמי דקטטורים, ואם למישהו היה ספק - אז התנהלות הממשל בעשור האחרון { התעלמות טוטאלית של המנהיג מרצון הבוחר } הוכיחה מעל לכל ספק - שמעולם לא היתה פה דמוקרטיה. { מי שלא רואה את זה - עיוור } .

אה אמ...וזהו..

ועומר. המון זמן לא שמעתי עליו....

כולם = אנשים ששומעים/רואים חדשות וכו'

ינון
01-09-11, 21:56
מאחר וחזרנו לנושא הדיון

ינון - אין לך להלין אלא על עצמך, ולמה? בזמנו { אני חושב ב 2006 } כששינו את התקנות, היה חלון {לא זוכר של כמה זמן } , בהם אפשר היה לגשת למשרד הרישוי, ובעלות קטנה יחסית להמיר את רשיון ה - עד 500 לרשיון בלתי מוגבל - כן כן - רק לגשת למשרד רישוי , לשלם ולהשתדרג. לאחר מכן היתה תקופה בה תהליך השדרוג הצריך רק מבחן שליטה, בלי שיעורים.

ומי שלא ניצל את הזדמנויות הפז האלה - יכול להלין רק על עצמו . { אני למשל מלין רק על עצמי בנושא הזה } .

ויש לי בקשה קטנה מכל האמריקופילים - מספיק לדחוף לנו את אמריקה לכל דיון. תודה.

לו הייתי יודע תאמין לי שהייתי מסב את הרישיון
הבעייה כאן היא שאני רוכב בשיעורי נהיגה על כלי חלש משמעותית ממה שאני רוכב כרגע ואחת כמה וכמה ממה שאני עומד לרכוש.
אז מה אני לומד?
אקרובטיקה במגרש איך לרכב במהירות של 7 קמ"ש ללא הורדת רגל מעט שמיניות וסיבוב בכביש הציבורי לרענן את חוקי התעבורה.
אני מרגיש כמו קוף שמנסה לזיין כדורגל ובמילים אחרות כדי (אני ארכוש בנדיט 1200 ככל הנראה) לרכב על סוזוקי היאבוסה 175 כח סוס בגלגל האחורי (אם אני לא טועה) מעל 300 קמ"ש מוגבל אלקטרונית 0-100 במיצמוץ עיין 0-200 בזמן שלוקח לנו לשהק 0-300 לא יודע אם יש כביש מספיק לזה אני לומד על DR 400 לעשות שמיניות על כך אני מלין- כשהוצאתי רשיון לאוטובוס לימדו אתי לנהוג קריאת כביש, בטיחות, שליטה חייבו אתי לבקר במגרש החלקה (קפצתי על המציאה) ואילו כאן אני יכול לעלות על Groin launcher ללא כל הכשרה מתאימה וזה טימטום ובזבוז של זמן

bizon
02-09-11, 03:09
ינון כשאני עשיתי רישיון על מלגזה "על הדרך" קיבלתי גם רישיון למניטור שהוא כלי הרבה יותר מסוכן . סך הכל פתחתי את הזרוע וסגרתי אותה אין לי מושג איך נוהגים בדבר הזה ( והוא מאוד מוגבל בשדה הראיה שלו ) אפילו לא הזזתי אותו ס'מ לא הסבירו עליו כלום רק אמרו לי תוריד..... יופי ! תעלה.... כל הכבוד קח רישיון והאבסורד הוא שאיו כל בעיה חוקית עם זה שאני אנהג בדבר הזה !!! ולגבי המלגזה זה לקח יומיים שמתוכם באמת למדנו אולי 4 שעות וכששאלנו את המורה מה העיניין של בזבוז ומשיכת הזמן שלנו הוא פשוט ענה "כי ככה החליטו במשרד הרישוי " ושאם זה היה תלוי בו
זה היה לוקח בדיוק חצי יום כולל התירגול המעשי

מור

-->