PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לשיפור קפיצי עלים - היילקס 96

amit_san
24-08-11, 23:15
שלום לכולם..
ברשותי היילקס 96' , בודק אופציות להחלפת קפיצי עלים , מאחור ומלפנים.. שמעתי המלצות לא מבוטלות לגבי סט של " אולד מן" נשמע לי מבטיח אך בפער מחירים משמעותי הומלץ לי על סט " EFS" מישהו מכיר? שמע? יש לו?

תודה מראש לכל מביני הדבר.. :-)

עמית.

canaf90
26-08-11, 00:38
יש לקוח של מורי מהסמוראים שקנה להיילקס. Efs שתי אינץ הגבהה.לפי מה שהוא אמר האוטו נוסע מדהים ויושב בדיוק בגובה הפורפוציונלי נכון.חפש אותו. דרך מורי. בחור בשם ולרי.מורי 0575335353

tooshey
26-08-11, 00:53
ואני שמעתי מוואלרי סיפור טיפה שונה.
אכן קנה קיט "2 אצל מורי.
אחרי הרכבה התברר שהחלק האחורי לא התרומם כמו הקדמי, אלא ירד יחסית לקפיץ המקורי המעורגל שהיה קודם.
אחרי טיפול בקפיצים אצל חמילבסקי נפתרה הבעיה.
עכשיו וואלרי מרוצה.
אני בטוח שלאיכות הנסיעה תורמים גם בולמי קוני חדשים שהותקנו.

בברכה,טושי

canaf90
26-08-11, 10:41
אז אני שמעתי את הקיצור של הסיפוראין ספק שקוני גורמים לאוטו להתנהג מדהים

omri_t
26-08-11, 10:59
בקיצור- שיגש לחמילבסקי, אחלה בעל מקצוע.

zagi
26-08-11, 19:32
לא ממליץ על חמילבסקי !

הוא ואחיו פשוט מתנהגים כמו בריונים , הבעיה כמובן לא כשאתה בא כלקוח חדש - אלה כשאתה בא עם בעיה שקשורה אליהם .

אחריות שלהם שווה כקליפת השום .

amit_san
26-08-11, 21:54
בהמשך לתוכן הנושא.... הבנתי כי מבחינת דירוג הקושיות של קפיצי העלים אולד מן נחשבים לרכים ואילו EFS נחשבים לקשיחים יותר . אם אשלב את אחד משני סוגי הסטים עם בולמי קוני מתכווננים - על מי מומלץ ?
אופי הנסיעה בהיילקס הוא שילוב של שטח טכני עם נסיעה יחסית מהירה בשבילים - אם אפשר לכתוב את זה באותה השורה עם היילקס :-) ללא עומס הן של כננת ו/או משא בארגז אחורי מלבד שני נוסעים ברכב..

ד ו ר ו ן
27-08-11, 00:18
קפיץ "רך" עם בולם קשיח,, זאת הקומבינציה האידיאלית למה שאתה מחפש לדעתי.

לאולדמן יש כמה דרגות קושי, ולכן לא נכון להגיד שהם רכים יותר, אלא בהתייחס למשקל שהקפיץ מתוכנן לשאת (יש MD ויש HD שנאמר לי שהם קשים מאד).
בטבלאות של אולדמן יש התייחסות לכמה משקל אתה מתכוון להעמיס את הרכב ולפי זה המלצה שלהם על דגם קפיץ,יש להם גם התייחסות לרכב שנוסע ללא משקל מול רכב עם משקל קבוע.

הקומבינציות קשורות בעיקר למספר ודירוג העלים, ואם אתה לא מרוצה מאיכות הנסיעה, אתה יכול להוריד/להוסיף עלה בהתאם להגדרות שלהם- רק שזה צריך להיות בטווח קצר יחסית מההתקנה.

בקשר ל-EFS, תעשה חיפוש אחרי חוות דעת בפורומים בחו"ל, במקומות שהמותג מוכר, ובאגים ויתרונות.
מ-2 דקות של חיפוש מצאתי דוקא רשמים של מי שטוענים ש-EFS רכים יותר מאולדמן, ושגם אצלהם יש דגמים לפי משקלי העמסה על הרכב ושהם נחשבים "מספקים את הסחורה ביחס למחיר".

תזכור בכל מקרה, שקיים ניגוד בין הרצון שלך לקפיץ "רך" לבין רצון להעמיס עליו משקל מתישהו, אם אתה רוצה נוחות מירבית, תתפשר על יכולת העמסה.

GodsFather
27-08-11, 10:57
לא ממליץ על חמילבסקי !

הוא ואחיו פשוט מתנהגים כמו בריונים , הבעיה כמובן לא כשאתה בא כלקוח חדש - אלה כשאתה בא עם בעיה שקשורה אליהם .

אחריות שלהם שווה כקליפת השום .

אתה הראשון שאני שומע שאומר את זה מזה שנים.

מה כבר קרה ? (אפשר גם בפרטי)

ד ו ר ו ן
27-08-11, 11:24
ואני שמעתי מוואלרי סיפור טיפה שונה.
אכן קנה קיט "2 אצל מורי.
אחרי הרכבה התברר שהחלק האחורי לא התרומם כמו הקדמי, אלא ירד יחסית לקפיץ המקורי המעורגל שהיה קודם.
אחרי טיפול בקפיצים אצל חמילבסקי נפתרה הבעיה.
בברכה,טושי
היצרנים הגדולים מערגלים את הקפיצים במכונה, זאת הדרך להשגת מוצר אחיד בעשרות אלפי יחידות ולהתחייב לסטנדרט מסויים.
הקייטים האלו מגיעים ממקומות שבהם השוק הוא לא כמה עשרות רכבים במקרה הטוב אלא אלפים בשנה, יש להם קצת נסיון (ולא משנה אם זה אולדמן\טאפדוג\EFS)
אם רוצים לחסוך אז אפשר לערגל נבלה כל כמה חודשים, אבל אם מוצאים כסף על קיט שאמור להיות איכותי, אז מה הרעיון לשלם על קיט "איכותי" ו"לעקם" אותו ידנית אצל בעל מקצוע שעובד עם פטיש ומכבש?

zagi
27-08-11, 11:42
החלפתי קפיצים ובולמים אצל חמילבסקי , הסברתי להם את השימוש ברכב - עבודה עם משקל כבד מידי פעם + טיולי שטח אקסטרים .

יש לציין שהבולמים והקפיצים שהותקנו היו לפי המלצה שלהם לאחר שהוסבר השימוש וניתנה לי אחריות בע"פ של שנה ( לא צויין בחשבונית ).

יומיים לאחר ההתקנה נשבר הבולם בחיבור לסרן ללא כל מכה על הבולם עצמו , לאחר נסיונות התחמקות מרובים הם החליפו לי את הבולם ללא חיוב , עד כאן סביר מינוס .

כמה חודשים לאחר מכן הבולם התחיל לנזול ושוב ללא שום סימן של מכה או טראומה אחרת לבולם , כשהגעתי אליהם הם הודיעו לי שאין אחריות על הבולם ושהנזילה מהבולם היא בעקבות שימוש "אקסטרים" בבולם , הסברתי להם שוב שזו היתה הדרישה שלי מההתחלה ואז התחילו הצעקות והאיומים מצידם , יש לציין שאני לא הרמתי את הטון ודיברתי איתם בנועם לאורך כל השיחה אע"פ שלא היה זה הטון מצידם .

בשלב כל שהוא לאחר שצעק שני סנטימטר מהפרצוף שלי ארז איים עלי שאם לא אעזוב את המקום באותו רגע הוא " ישחרר לי אגרוף לפנים " .

לא עשיתי שום דבר עם זה - לא רוצה לתבוע אותם ובכלל לא רוצה מהם כלום ! אך בי נשבעתי שבכל מקום שבו תתבקש המלצה לחמילבסקי אומר את דעתי ונסיוני עם הנ"ל .

תעשו עם זה מה שתרצו רק תדעו שזה הלך הרוח במקום - בריונות לשמה !!!

GodsFather
27-08-11, 11:47
האמת, מפתיע מאד...

יוסי יזכירוביץ
28-08-11, 18:19
אני יכול להמליץ לך על מתלם באזור התעשיה בראשון לציון מערב. יחס נהדר, מחיר סביר . שינה לי את הסילברדו לחלוטין לחיוב, ועדיין לא החלפתי בולמים.

עמרי2
28-08-11, 19:03
אני לעומת זאת ממש לא יכול להמליץ מתלם. וזה מה שאני חושב עליו : http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24386

ניסיון מאוד רע שיש לגיתאי ולי איתו: שני סטים דיי זהים של קפיצים לסופה שפשוט גרמו לנו להקיא דם. כל טיול חזרנו עם משהו שבור
והואשמנו ש"אנחנו קופצים עם הרכבים".
אני לא יודע אם זה עדיין המצב אצל המתלם, אבל אני לא שם לא חוזר בזמן הקרוב ולא משנה עם איזה רכב.

לאחר הסיפור אצל המתלם הלכתי לחמילבסקי. והייתי מרוצה מהיחס בתור לקוח חדש. לשמחתי אני לא הייתי זקוק לממש את האחריות שלהם ולכן אני גם לא יכול להעיד על טיבה.
מצד שני, לבחור שקנה את הסופה נשברה הקונטרה-מאיה מאחור לאחר פחות משנה. חמילבסקי לא הסכים לטפל בטענה שהעבודה נעשתה אצל הבעלים הקודם (לגיטימי או לא - לשיקולך).

לענינינו - אצלי בהיילקס מורכב קיט של אולדמן. יש לי רק דברים טובים להגיד עליו. לא הבנתי עד כמה מהלך המתלה מטורף עד שלא הרמתי את הרכב על ליפט. הסרן האחורי פשוט עם מהלך אדיר. מקדימה המהלך פחות מרשים אבל בהחלט מצוין.

מעבר לכך האוטו רך ביחס לכל ההילקסים שאני מכיר (לא כ"כ הרבה...חמישה+/-) ואף אחד מהם לא עם מתלים מקוריים.

חבר בעל היילקס שטייל איתי ועבר בין שאר ההילקסים בטיול ציין בפרוש את הקיט של אולדמן.

עמרי

רון נחמן
28-08-11, 19:53
אני מרוצה מהסט efs שיש לי על הסמוראי (עלים כמובן), ובכל זאת-

אני לא מכיר סט ספציפי של אולדמן להיילקס, אבל אולדמן חברה מאוד רצינית - אתה יכול להתאים את הקפיץ (עפ"י מק"ט מסודר) לפי קריטריונים של משקל, עד רמה של עם/בלי כננת. יש להם קטלוג מסודר עם מפרט.

מצטרף לאי-ההמלצה על מתלם. הם אמנם לקחו אחריות והחזירו לי את הכסף על הקפיצים, אבל קשה לי להמליץ על חברה שמרכיבה קפיצים לפאג'רו על ויטארה בלי שאף אחד שם ישים לב שמשהו מוזר בעין..
אני נשארתי עם צירייה ובולמים שבורים, שעליהם שילמתי מחיר מלא.

elro
28-08-11, 22:00
שגיא, הסיפור שלך ממש הפתיע אותי, כי הנסיון שלי איתם לאורך כ 14 שנים של טיפול בקפיצים הוא ממש מצוין (לעומת המתלם שנתקלתי שם ביחס די מזלזל/מתנשא ועליהם לא אמליץ).
תמיד קיבלתי אחריות על עבודה שעשו ואם היו תקלות כמו שקיעה מהירה של קפיצים, ו/או נזילה של בולם, הדבר טופל במיידי ללא תשלום נוסף.
רק לאחרונה החליפו לי בולם נוזל של RAW.

zagi
28-08-11, 22:42
גם אותי זה הפתיע , כשבאתי לשם בפעם הראשונה כמעט גילגלו שטיח אדום לכבודי , כשבאתי עם הבולם הנוזל - כמעט גילגלו אותי !

GodsFather
29-08-11, 04:52
שגיא - אני מצטער לומר אבל לדעתי יש מעבר למה שאתה מספר בנושא. אפשר לפתוח את הנושא הזה לעוד דו קרב, כמו שהיה כאן בעבר עם ספקים אחרים ועם לקוחותיהם. אבל הדעות תמיד תשארנה חלוקות, יש כאלה שהולכים מכבי ויש כאלה שהולכים הפועל.

אם הולכים על סט של יצרן בינלאומי כמו אולדמן, EFS ואחרים אז אפשר לקבל המלצות קונקרטיות פר מוצר וגם במקרים כאלה צריך לדעת לבחור את המוצר הנכון מהקטלוג (כבר ראינו מקרים שהוזמנו סטים לא נכונים כי הבחירה הייתה שגויה, עוד לפני שאנחנו מדברים על פגם במוצר, שגם זה קורה).

אם הולכים על סט מייצור "עצמי" / מותאם אישית - כאן נכנסת המקצועיות של כל סדנא וכמובן ההגדרות של הלקוח. בין המתלם לחמילבסקי יש תחרות ארוכת שנים ויש עוד כמה שמוכרים בארץ.

zagi
29-08-11, 08:06
אתה צודק אבל .....

אני לא אמרתי לו מה לשים לי באוטו , ביקשתי סט שיתאים לשימוש ולכיס וקיבלתי אחריות בע"פ לשנה !

לא עברה שנה והם לא רצו לממש את האחריות ! יותר מזה ?!

אם היתה איזו מכה על הבולם או סימן לטראומה כזו או אחרת הייתי "אוכל את הכובע " .

בכל מקרה , צעקות של שוק + איומים נשמעים לכם כמו מקום שנותן שירות ללקוח ?!
אני עצמאי ועובד עם לקוחות נחמדים יותר או פחות , מעולם לא הרמתי קול על לקוח , אם צודק ואם לא .

ishc
29-08-11, 10:24
לא ביצעתי עבודה אצל חמילבסקי אבל שבאתי לקבל הצעת מחיר לקפיצים ובולמים קיבלתי יחס שנתן לי תחושה של ״ילד, לך מפה״ ולא קיבלתי הצעה אלא ניפנוף לבוא שבוע הבא כי הוא עסוק. אז הלכתי למתלם, הייתי בעיקר בקשר עם שלומי שכבר לא עובד שם, את האחריות המתלם כיבדו במאה אחוז, שנשבר בולם אחרי 11 חודשים הם החליפו את זוג האחוריים ללא שאלות מיותרות, שקניתי את הסט והקדימה היה קשה מדי לטעמי טופלתי מיד שוב ללא שאלות מיותרות. מההכרות הקצרה שלי עם איתי, אם שלומי לא היה שם לא חושב שהייתי מקבל את אותו שירות.

dvirya
05-09-11, 07:56
שלום עמית,יש לי היילקס כמו שלך ואני ממליץ לך לגשת למתלם,עבודה ואחריות חבל על הזמן.

arimiz
11-09-11, 09:30
עומרי שכחת לציין שעל הקיט של המתלם הוספת עוד עלה מ׳ס 3 וכתוצאה מכך1: הרכב היה כמו בטון ( בשביל לבדוק היתנהגות מלאתי את הרכב בציוד וחבר ששוקל 140 קילו מאחורה)2: הקפיצים היו מתוחים יותר מידי ולכן נישבר לא הקונטרה אלא המאיה עצמה ואני לא מהמשתולליםארי

עמרי2
12-09-11, 08:20
ארי,
לא הוספתי על הקיט של המתלם. העלים האחוריים אצלך הם נטו של חמילבסקי.
אוטו כמו בטון? כנראה שאין לך נקודת השוואה מספיק טובה. הסופה הזאת הייתה אחת הנוחות שנסעתי בהן.

עמרי

סטובצקי
12-09-11, 09:51
עם כל הכבוד לתעשיה הישראלית
רכישה של קיט קומפלט מיצרן מוכר
(ארה"ב-אוסטרליה וכו), היא הרכישה הנכונה.
אתה מקבל אחריות "אמיתית" - כלומר מוחלף לך כל הקפיץ , כמו שצריך להיות.
כל עלה בקפיץ מגיע בצורה מעובדת לקבלת מקסימום יכולות מהקפיץ ולא נגמר בחיתוך ישר
שאולי קצת מושחז., זה פשוט להסתכל מתחת לרכב ולראות את ההבדל בין עלה "תוצרת הארץ" ובין עלה אמיתי.
ברכישה של קיט נכון אתה מקבל שקט אמיתי לתקופה מאוד ארוכה
וכן כאשר קפיץ שוקע או נשבר עלה בקפיץ , מחליפים את כל הקפיץ (ועדיף בזוגות-ממש כמו בולמים)
זה היה על קצה המזלג
שלומי

GodsFather
12-09-11, 10:32
כל אחד ורמת השירות שהוא מקבל ומבקש.

אפשר לבקש גם קפיצים חדשים לגמרי ובתכנון מוקפד מראש מהיצרנים בארץ. חלקם יודעים מה הם עושים עם המידע שתתן להם וחלקם לא.

טל חסיד
12-09-11, 11:01
כל מילה של שלומי נכונה ב100 % היצור הישראלי הרבה פחות טוב מקיט תוצרת חוץ, הקיטים בדרך כלל מגיעים מאובזרים בכל התוספות הנחוצות לגובהה הקיט. עדיף על כל האלטורים בארץ גם אם יקר יותר.

טל

GodsFather
12-09-11, 11:05
מה זה אלתורים ? אם אתה מתכנן משהו מקצה לקצה, הולך לבעל מקצוע ואומר לו לעשות לך X וY ובסוף מגלה שהתכנון שלך לא היה נכון, מה בעל המקצוע אשם ? אלא אם הוא אמר לך שהוא מסדר לך את הכל ואז מתגלות טעויות.

סטובצקי
12-09-11, 11:34
אגלה לך סוד קטן
וגם אזהר במילותיי
לא בטוח שיש בכלל בארץ אפשרות
לבנות קיט מ-א' -ת' בלי "החלקות" בדרך
ואני יודע מה אני אומר

(יש למישהו למסירה ציוד מגן -כפלס"ט , שכפ"צ ומקלט אטומי)

GodsFather
12-09-11, 11:39
תגדיר החלקות בדרך?

יונתןמצפה
12-09-11, 14:23
רק עכשיו אני רואה את השרשור הזה.
אני לא רוצה להתייחס לבעל מקצוע כזה או אחר.
מה שכן, לגבי old-man:
אני יודע בוודאות שהיצור של הקפיצים עבר זה מכבר מאוסטרליה למלזיה. קראתי את זה באיזשהו פרסום רשמי של החברה שמציין זאת כיתרון שמוריד את המחיר של קפיצים מסרת ה- DAKAR.
אני יכול להגיד לכם מהניסיון שיש לי עם סט שלהם בסמוראי שמהרגע הראשון הסט עשה בעיות: דפורמציה במאיות, קנקים, עיניים אובליות במאיות ובולמים נוזלים.
לגבי מימוש אחריות- מקווה שלא תהיו צריכים לקבל משהו כזה מ"הנפלד" היבואנים...
ומסתבר שיש עוד כאלו שסבלו בעיות דומות בסטים שלהם (כולל היילקס...)
אם יש מישהו עם אולדמן שסובל מקנאקים איומים ומעוניין לדעת מאיפה הם מגיעים, לאחרונה עליתי על הבעייה...
לגבי נוחות- על זה אין ספק. הסט נוח מאד ונותן מהלך מתלה סביר.

מצטער אם אני הולך נגד הקונצנזוס...

סטובצקי
12-09-11, 14:44
הקנאקים מגיעים מהחוליות של הגב תחתון????????
ולטענתי , אם בארזים אחזה שלהבת ............
ולאחריות - דרך המוסך המתקין , אם אתה לבדך בצעת, כדי לבדוק את הדברים לפני התקנה
ואז יותר קל

יונתןמצפה
12-09-11, 14:58
הקנאקים מגיעים מהחוליות של הגב תחתון????????
ולטענתי , אם בארזים אחזה שלהבת ............
ולאחריות - דרך המוסך המתקין , אם אתה לבדך בצעת, כדי לבדוק את הדברים לפני התקנה
ואז יותר קל
תגובתך אינה עניינית.
תגובות ציניות לא ישנו את העובדות...
אחריות?! כאשר היבואן אינו מכיר באחריות (ואומר לך את זה בפנים מול המתקין המורשה...) יש בעייה. גם למתקין!
בסה"כ מובא כמידע שעשוי לעזור אולי לחלק מהקוראים.
מי שרוצה מוזמן להתעלם...

סטובצקי
12-09-11, 15:05
אופסי
באמת שלא התכוונתי להשמע כך
מעניין אותי מאוד מקור הקנקים

תגובתך אינה עניינית.
תגובות ציניות לא ישנו את העובדות...
אחריות?! כאשר היבואן אינו מכיר באחריות (ואומר לך את זה בפנים מול המתקין המורשה...) יש בעייה. גם למתקין!
מי שרוצה מוזמן להתעלם...

יונתןמצפה
12-09-11, 15:20
קפיצי העלים של אולדמן מסדרת הדקר בנויים כך שבתוך עיני המאיה יש סליב מתכת שבתוכו יושבות הגומיות.
הסליב הזה אמור לשבת בלחץ בתוך העין ולא לזוז.
אצלי, ב- 3 פינות מתוך 4, העין של הצד שמחובר לשלדה הייתה מעט פתוחה והסליב זז בתוכה בחופשיות.
החופש הזה יוצר קנאקים איומים עם כל תנועה של הקפיץ.
לאחרונה עליתי על הבעיה ופתרתי אותה (לא משנה כרגע איך). הקנאקים נעלמו!
(אגב, החופש הזה היה כבר בעת הרכבת הקפיצים... אפרופו איכות.)

מעניין אותי מאוד מקור הקנקים
האם יש לך גם?

פרטי הסיפור שלי לא רלוונטיים לכלל.
בחרתי להעלות את הנושא כדי שלא יחשבו שקיט אוסטרלי כמו אולדמן חף מכל בעיות והוא הדבר האידיאלי.

לידיעתכם.

יונתןמצפה
12-09-11, 15:30
.
מי שרוצה מוזמן להתעלם...

לגבי האחריות, כדי להבהיר וכדי לא ליצור תגובה מתגלגלת: זה נכתב על תלונה מסוימת שלי שלאחר בדיקה ע"י נציגי היבואן לא נתפשה כמשהו שדורש הפעלת אחריות. (בלי קשר ישיר לבעיה הטכנית שפרסמתי)
בשורה התחתונה, אני נתקלתי בקשיים כאשר היה צורך לקבל שירות/אחריות.

אפשר להמשיך הלאה בדיון...

סטובצקי
12-09-11, 15:38
מילים בסלע - והפעם אני לא ציני.
ולכן חלק גדול במשוואה , מה לקנות ואצל מי , יהיה
יכולת מימוש האחריות , למרות שגם פה קשה לדעת
על איזה צד של המיטה קם המתקין/יבואן .
ופה אנחנו הג'יפאים ,תמיד , נופלים כפרי בשל לידיים של בעלי המקצוע /ספקים
אך כמו שאי אפשר היום להצביע (עדיין) על מקום שבו תוכל להפקיר את כספיך/רכבך ללא חשש,\
יהיה זה עוול לומר שאין היום מקום שניתן לסמוך עליו , הדבר פשוט דורש מאיתנו להיות יותר עירניים לצורת העבודה, לעמוד על זכותינו
לאחריות , לא להוציא את הרכב לפני סבוב ניסיון שבו אנחנו נוהגים ברכב , או יושבים ליד ומוציאים אוזן קשבת ..וכו'.
נכון ,שזה מוציא לנו את המיץ וכבר נמאס מזה , אך זה המצב השורר בכל הארץ , (ראה כבלים , רשויות ממשלה ואני עוצר כי זה לא הנושא).
תקוותי לשנות זאת , ימים יגידו
שלומי

טל חסיד
12-09-11, 16:19
מה זה אלתורים ? אם אתה לא יודע אז זה בעיה, אבל אני אפרט לגבי אלתורים שראיתי בהילקסים בעלי סרנים :

1) שאקלים ברמה נמוכה ביותר שהפינים לא מקבילים, בצד שהפינים אמורים להכנס בלחץ בחורים יש חופש, שאקלים ארוכים מידי ללא פרופרציה ונוגעים בשילדה מקדימה. ועוד דברים.
2) הרכבה של בולמים לא מתאימים באורך, ללא שיבות וקשיות שמתאימות להילקס.
3) הרכבה של קיט גבוהה ללא הארכה מתאימה לדרישפט.
4) הרכבת קיט ללא הארכה לצינורות בלם.
5) הרכבת קיטים שלא מתאימים למערכת ההגה .

ועוד מיספר דברים אבל זה ניראה לי מספיק. הבעיה שיש הרבה חברה שמתפתים למחיר טיפה יותר נמוך ולא מודעים לכל הבעיות האלה שגורמות נזקים עתידים שעולים אז הרבה כסף .

טל

tooshey
12-09-11, 16:49
אף אחד ממתקיני הקפיצים בארץ לא מתעסק עם מכלולי הנעה, היגוי או בילום.
זה לא בתחום הידע ולא בתחום ההסמכה שלהם.
בקושי בקפיצים הם מבינים...

לשדרוג כולל של מערכת המיתלים, כולל בדיקת מהלכים וכ'ו צריך לפנות לסדנת שיפורים ולא לקפיצאי, אבל המחיר יהיה שונה.

יש כלי רכב (אמריקאים בעיקר) שניתן לקנות עבורם קיט מלא של יצרן ידוע שאמור לפתור את כל הבעיות הנובעות מהגבהה.
להילקס קשה למצא קיט כזה, ואם כבר יש קיט, בד"כ זה קיט אמריקאי שיתאים להגבהה של "4-6 וגלגלים "35 ומעלה, שלא בדיוק מתאים לדרישת השוק בארץ.

לכן בעלי ההילקס צריכים לפנות למישהו שמבין או לחילופין לעשות לבד בשיטת הניסוי והטעיה.

בברכה,טושי

ירוני אבן
12-09-11, 21:21
איך עובר שרשור שלם על קפיצים להיילקס בלי להזכיר את גיל מקפיצי הרטוב באשדוד? הרי יש לו היילקס 96 וכמות קפיצי ההילקס שעברו דרכו אולי עברו אצל כל היתר יחד... במקצועיות ויחס,אין עליו (גיל 0547846335

amimiller
12-09-11, 23:09
איך עובר שרשור שלם על קפיצים להיילקס בלי להזכיר את גיל מקפיצי הרטוב באשדוד? הרי יש לו היילקס 96 וכמות קפיצי ההילקס שעברו דרכו אולי עברו אצל כל היתר יחד... במקצועיות ויחס,אין עליו (גיל 0547846335
+1 אחלה בעל מקצוע תמיד עם המון סבלנות , דור שלישי בתום הקפיצים.

סטובצקי
13-09-11, 00:39
גם אני חושב כך מבלי לגרוע ממה שאמרתי עד כה

+1 אחלה בעל מקצוע תמיד עם המון סבלנות , דור שלישי בתום הקפיצים.

tzagi
14-09-11, 03:49
תגדיר החלקות בדרך?

נתרגם לך לאנגלית: LEARNING CURVE
אף אחד בארץ לא ישקיע שקל ורבע ב R&D, ולכן הצרכן תמיד יהיה השפן נסיונות,
טושי כיסה את זה טוב מאד ולמען הדיוק, קיימים גם קפיצים ל2.5" אבל קשה להמליץ על המותגים.

GodsFather
14-09-11, 04:51
ג'ו, הכל שאלה של גישה וקשרים עם בעל המקצוע וכמובן - אם הלקוח מוכן לעשות R&D על עצמו או שהוא רוצה מוצר מוגמר.

אצלי הג'יפ היה תחביב אז לא היה איכפת לי. יש כאלה שהרכב הוא גם כלי עבודה ואין להם זמן לזה ויש כאלה שפשוט לא רוצים כי הם לא רוצים.

על אלה שלא יודעים מה הם רוצים מלכתחילה, אין מה לדבר בכלל.

tzagi
14-09-11, 05:12
כן אבל זה לא הנקודה.
אף אחד לא יבטיח לך איך הקפיץ יתנהג בדיוק כמו שלא יתנו לך אחריות שהוא לא ישבר
קרא בין השורות של מה ששלומי וטושי כתבו
וזה בגלל שאין להם שליטה על החומר גלם או על אכות העבודה
זה לא מפעל ISO 2009 ואין כול ביקורת על כלום
ולכן, התוצאות מאד לא מפליאות

GodsFather
14-09-11, 06:47
תלוי מאיפה אתה מזמין את החומר ועם מי יש לך עסק.

אני קורא בין השורות ומכיר חלק מהנפשות הפועלות ברמה אישית. אחרת הייתי נמנע מלהתדיין בנושא.

קפיצאי מקצועי כן ידע איך הקפיץ יתנהג כי הוא יודע מה הוא תכנן ובנה. אחרת, הוא לא מקצועי.

אצל חלק מבעלי המקצוע בארץ, הדור הקודם היה המקצועי והדור החדש רק רוכב על הגל, אבל יש עדיין יחידי סגולה מקצועיים בארץ בתחום הזה.

וזה כולל גם לדעת מה לייצר וגם לקחת אחריות במקרה של כשלים.

tzagi
14-09-11, 07:07
, אבל יש עדיין יחידי סגולה מקצועיים בארץ בתחום הזה.

.

אני חייב להודות שבניגוד אליך, אני לא מכיר את כולם,
כולו אחד שניים, ולא מכיר כול יחודי סגולה,
ועד היום אף אחד, אבל אף אחד לא מסוגל לייצר קפיץ שמתקרב ביכולתו לקפיצים מיובאים מארה'ב או מקומות אחרים, (וזה לא בהכרך באשמתם, חלקית)
בין עם זה רוביקון אקספרס לג'יפים או טרייל גיר-מרלין או אפילו אולד מן אימו לטויוטה,
אם המצב היה שונה- השרשור הזה לא היה קיים.

GodsFather
14-09-11, 07:12
היה אחד שנפטר.

המתחרה שלו גם כן נפטר לא מזמן, אפילו שבפועל היה מחוץ לעבודה עצמה כבר תקופה ארוכה.

הילדים שלהם מנהלים את העסק של כל אחד. יש כאלה שעדיין עושים את העבודה כראוי ויש כאלה שלא.

ודי לחכימא ברמיזה.

סטובצקי
14-09-11, 07:23
אתה קצת מפספס את העיקר
אף לא מזלזל ואו חושב שמתקיני הקפיצים לא מקצועיים
יש איזה 17 מתקינים כאלה וכולם בעלי מקצוע טובים ואף מעולים
בנושא הקפיצים לרכב ומשאיות - ואני מדבר מניסיון
העניין הוא חומר הגלם שהם עובדים איתו ,חומר זול במקרה הטוב
וזה מה שיש ומיובא לארץ ולהם אין מה לעשות בנושא .
ולמרות זאת (החומר הבינוני) הם מוציאים לקוחות מרוצים יום יום
האשם הוא הלקוח שלא ישלם לקפיצאי מחיר עבור פלדה אכותית
מוגמרת ויחפש זול, לכן לא מגיעה לארץ פלדה איכותית ובגלל זה אין בארץ יכולות
לעבד עלים כמו שיש בקיטים .
אז בבקשה להפריד בין הנושאים .
דעתי היא ונשארת , שהחלפת קפיצים /שיפור מתלים עדיף לרכוש קיט קומפלט ומוכר
ולא לשחק בכמה שקלים בודדים.
שלומי

tzagi
14-09-11, 07:23
כן כן,
מכיר ואוהב את הג'ינגים
אבל מה היה היה, ומה יש היום, זה מה יש היום, וזה לא משנה את המציאות.

tooshey
14-09-11, 07:29
שורש הבעיה הוא באופי העבודה של הקפיצאי.
אין היום מכוניות או SUV עם קפיצי עלים.
עיקר העבודה בתיקון קפיצי עלים היא על משאיות או וואנים וטנדרים, ומפה נובעת צורת החשיבה של הקפיצאים.
הג'יפאים עם קפיצי עלים (סיקס, סופה, סמוראי,לנדקרוזר), מגיעים בד"כ לקפיצאי כהקפיצים במצב סופני (שקועים או שבורים)
הג'יפאי בד"כ מחפש פתרון זול, ורוצה "הגבהה".
"הגבהה" זה פשוט. מערגלים את הקפיץ כמה שיותר, מחליפים את העלים השבורים, והאוטו יושב גבוה מאד.
הקפיצאים הזקנים מבינים בקפיצים נטו. לתקן בעית שקיעה בעומס או להחליף קפיץ שבור.
הקפיצאים הצעירים יותר מנסים להכנס גם לתחום של קפיצי סליל, מוטות פיתול ובולמי זעזועים, אבל עדיין בד"כ ברמה של תיקון או החלפה פשוטה ולא פיתוח או בניית מערכת מתלה.

גיל מיוחד כי יש לו היילקס משלו והוא יודע לחשוב כג'יפאי.
המתלם מציגים עצמם כמפעל לקפיצים ואכן היכולות שלהם גבוהות מקפיצאי רגיל.
שמתי לב שהם גם מנסים לתת פתרון מקיף לרכבי שטח, אם כי לא תמיד בהצלחה.

שימו לב מה ג'ו כותב, החשיפה שלו לשוק טויוטה ורכבי שטח בכלל כנראה גדולה יותר מכולנו יחד.

נעוץ בראש הפורום שרשור מערכות מתלה להיילקס. מישהו קרא אותו לאחרונה?

בברכה,טושי

GodsFather
14-09-11, 07:29
שלומי, אנחנו אומרים את אותם הדברים ומסכימים על אותם הדברים, תקרא קצת למעלה את מה שאמרתי לגבי הR&D וגם קודם לכן.

ג'ו - לא רק הג'ינג'ים.

tzagi
14-09-11, 07:38
ולמרות זאת (החומר הבינוני) הם מוציאים לקוחות מרוצים יום יום
.
שלומי

ויכוח עקר
הקליינטים מרוצים בגלל שהם מקבלים....בדיוק מה שהם רגילים לקבל ולא משהו יותר גרוע
בא נחליף כובע ונחשוב לרגע מה היה קורא אם לקליינטים היתה אופציה לקבל מוצרים אכותיים(חייב הגדרה ,אני יודע) ולא איזה קומבינה באותם מחירים שהם משלמים היום

כמה הם היו מרוצים אז? (מהמוצרים שהם קונים היום)

ד ו ר ו ן
15-09-11, 00:54
ג'ו, הכל שאלה של גישה וקשרים עם בעל המקצוע וכמובן - אם הלקוח מוכן לעשות R&D על עצמו או שהוא רוצה מוצר מוגמר.
אז אני אשקף לך את תמונת המציאות,
כשהגיע זמנם של הקפיצים על הרכב, החלטתי שאני לא מתעסק בפגרים או קיצורי דרך ומחפש סט קפיצים חדש מאפס, בלי קיצורי דרך ובלי אילתורים וקומבינות.

הלכתי ליותר מבונה קפיצים אחד, ובסופו של תהליך התחלתי את התהליך אצל אחד והמשכו באחר.
הראשון מביא מחו"ל בעצמו "מתכת מגרמניה", והשני מכין את הקפיץ מאפס, מרמת חומר הגלם.
הייתי מוכן מראש לתהליך R&D כי ידעתי בדיוק מה אני רוצה, הצבתי את התנאים (שלא היו מיוחדים יותר מידי), והייתי מוכן נפשית שבגלל שיש לי הגדרות ברורות נצתרך סבלנות לקבלת תוצאה מוגמרת, שאינה מוצר מדף.

למרות השקעה רבה של מי שבנה את הקפיצים, בהקשבה למה אני רוצה, לסבלנות לשטיקים קטנים, בסופו של יום (או יותר נכון כמה חודשים..), הלכתי וחזרתי 4 פעמים עד שהקיט התייצב.
כל תיקון והתאמה=יום עבודה לא רק של הקפיצאי אלא גם שלי, וזה שווה ערך לכסף,
כשהיה צריך להוסיף עלה או לשנות משהו זה עולה עוד קצת כסף, ובסיכום הסט עלה כמעט פי-2 מקיט מסחרי שקיים כמוצר מדף להגדרות כמעט זהות לדרישות שלי.
צריך לציין שבסופו של תהליך היה סט קפיצים על הרכב שהתנהג מצויין לתקופה לא קצרה.

וכל זה עוד עם הקפיצאי שבסופו של תהליך ארוך הגיע למוצר טוב, הראשון עם ה"פלדה הגרמנית" היה משהו בין "אני יודע הכי טוב מה אתה צריך" שלא בהכרח מה שאני רוצה, לבין חוסר נכונות ו/או יכולת להגיע לשם.

ואחרי החוויה הזו, כשהגיע זמנם של הקפיצים, הלכתי לחפש מוצר מדף מוכח, במחיר זהה לקיט מקומי שאולי יהיה בדיוק מה שמתאים ואולי יחייב אותי (שוב..) לחזור עוד כמה פעמים למקצי שיפורים, לבוא פעם אחת, להתקין ולשכוח ממסכת R&D על חשבוני.

למי יש כוח וסבלנות לעבור שוב מסכת R&D כל פעם? ושזה עוד יעלה יותר ממוצר מוכח וותיק?

GodsFather
15-09-11, 05:00
למי יש כוח וסבלנות לעבור שוב מסכת R&D כל פעם? ושזה עוד יעלה יותר ממוצר מוכח וותיק?

למי שרוצה לעסוק בזה ובאמת יודע מה זה אומר.

מי שלא - שיקח מוצר מדף. אף אחד פה לא ירד על מוצרי המדף, נהפוכו. ובמיוחד היום כשיש לא מעט אפשרויות והרבה נסיון.

tzagi
15-09-11, 05:07
מי שלא - שיקח מוצר מדף. אף אחד פה לא ירד על מוצרי המדף, נהפוכו. ובמיוחד היום כשיש לא מעט אפשרויות והרבה נסיון.

לא יודע מי זה "אף אחד"
אני אישית יורד על מוצרים מחברות מסויימות במשך שנים רבות ,לא שזה עוזר.

אתה רוצה רשימה מסודרת להבדיל בין החיטה לבררה?

GodsFather
15-09-11, 05:14
בשבילי עצמי לא, אבל בשביל החברים בפורום כן.

omri_t
15-09-11, 06:09
דבר אחד אני רוצה לומר- כמה פעמים נאמר פה שמי שמוכן שיעשו עליו R&D...בלה בלה...
וזו בדיוק הנקודה- פיתוח של מוצר, זה לא ניסוי וטעיה של איזה מתקין שעובד עם העין ותחושת היד.
כשמפעל קפיצים בחול מפתח קפיץ הוא לא שם אותו על הרכב ויוצא לסיבוב- אלא מתחיל בתיכון רציני, חישובים, מאמצים וכו'- מה שכמובן לא קורה אצל אף קפיצאי בארץ.
סה"כ הם מתאימים כמה ברזלים, מכופפים ועושים מה נראה להם בעין- זה לא R&D זה יותר אבו-עלי.
יכול להיות שהתוצאה טובה, אבל מכאן ועד השוואה לסט מייצרן גדול שבאמת עשה תכנון לרכב- המרחק עצום!

tzagi
15-09-11, 06:10
חברים יש באג'ד, בהיסתדות ובמפלגות מסויימות
ואני אלרגי לקומוניזם סוציאליזם או כול "איזם" אחר.
אם מישהו רוצה, שאל ונען.

GodsFather
15-09-11, 06:44
מה שכמובן לא קורה אצל אף קפיצאי בארץ.
סה"כ הם מתאימים כמה ברזלים, מכופפים ועושים מה נראה להם בעין- זה לא R&D זה יותר אבו-עלי.

לא מסכים איתך. אולי מדובר בבודד או שניים שעושים את המעבר למה שאתה מתאר פה, אבל זה בדיוק מה שמבדיל אותם כבעלי מקצוע משאר מכופפי הפחים.

ד ו ר ו ן
15-09-11, 18:30
למי שרוצה לעסוק בזה ובאמת יודע מה זה אומר.

אני חושב שאתה חי בלללנד.
אחרי שתיארתי מה זה אומר לעשות על בשרך R&D של יצרן מקומי (ועוד אחד מאלו שמבינים משהו, ויש לו סבלנות לנסות להגיש מה שאתה רוצה) אז אתה שולח אותי שוב לאותו תהליך מפרך ?

אולי לא הצלחתי להעביר את השורות התחתונות של דרך החתחתים:
סט מקומי איכותי אחרי "R&D" , תפור לדרישות אישיות ללא קיצורי דרך עולה לך כמעט פי 2 מסט מדף מיובא של יצרן עם נסיון עולמי ולוקח כמעט פי 4 זמן להשיג את אותה התוצאה.
סט מקומי כמוצר מדף (מקומי) עולה לך אותו דבר כמו סט של יצרן בינלאומי מוכר וממותג.
ואם בשורה התחתונה, כדי להגיע לתוצאה מקבילה למוצר מיובא ( ויש שיגידו שהמיובא טוב יותר) אך במחיר גבוה יותר, ויותר זמן התקנה, אז למה לי או למישהו אחר לבזבז כ"כ הרבה זמן וכסף?

אולי תגלה לנו סוף-סוף מי הוא אותו יצרן מקומי שעובד בתקנים ובאיכויות שאתה מתאר, אני אשמח (ואני בטוח שעוד לא מעט אנשים) לגלות שיש יצרן מקומי שיכול להתחרות במוצרי מדף מיבוא.

סטובצקי
15-09-11, 23:34
לאן אתם לוקחים את השרשור
כולם מסכימים אחד עם השני ורבים על זה?
1. מתקיני הקפיצים מקצועיים ועל זה אף אחד לא יכול להתווכח, הם יודעים מה הם עושים .
2. חומר הגלם שלהם שמגיע לארץ גם אם הם יהפכו את העולם, הוא בדיחה ולא תעזור פה המקצועיות .
3. כולם בנים או נכדים של נפחים אמיתיים .
4. עלות של קיט "תוצרת הארץ" ברמה של r&d משתווה למחיר הרכב .
5. גם לקיטים מחו"ל יש בעיות , שעיקרן למעשה בעמידה מאחרי ה"האחריות" המוענקת.
6. מי שרוצה לשחק עם הקפיצים ולשלם זול (פעם אחר פעם אחר פעם - אבל בזול) יכול לעשות זאת רק ב"תוצרת המקומית".
7. אפרופו "תוצרת מקומית" שיהיה ברור , אין דבר כזה , חומר הגלם מגיע במקרה הטוב מתורכיה (למרות ניצנים שמגיעים גם מגרמניה).
8. וכקונטרה - גם מותגים אוסטרלים מגיעים ממלזיה .
9 . ולכן כולם מתפרנסים טוב , חלק כי יש ששמים רק קיט מדוגם וחלק כי יש שמתקינים רק "תוצרת הארץ "
10. רוביקון חזר לפעילות ......

שלומי

ד ו ר ו ן
16-09-11, 12:56
10. רוביקון חזר לפעילות ......
שלומי
שיביאו רוביקון לטויוטה..

asafk
16-09-11, 13:17
יש רוביקון לטויוטה? אז יביאו..

אסף.

סטובצקי
16-09-11, 15:19
יש רוביקון לטויוטה? אז יביאו..

אסף.

יש כמובן, לטויוטות תוצרת קרייזלר .
אבל להיילקסים יש קיטים מתחת לאף
לדוגמא :http://roughcountry.com/toyota_4wd_79-85_3.html

ואפילו להיילקסים מעל 98 יש הגבהות של 4-5" :http://roughcountry.com/toyota_4wd_86-96_5.html

וזה היה מבלי להפוך את העולם ,

זמין בארץ וזו חברה שמוכרת בארץ ,מחירים יותר מסבירים ואחריות .

שלומי

boazya
03-10-11, 07:56
שלוםיש למישהו ניסיון עם קפיצים אוסטרליים של ifs או איך שהם לא נקראים?מדובר על היילקס כמובן

boazya
05-10-11, 02:05
תיקוןקפיצי efs יש למישהו נסיון איתםאיך הם? קשים או נעימים?

ד ו ר ו ן
07-10-11, 23:55
תיקוןקפיצי efs יש למישהו נסיון איתם איך הם? קשים או נעימים?
בדקת בתחילת השרשור?

-->