PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על חיישן EGR לטרופר בנזין

Tom Bril
25-08-11, 22:04
מספר שאלות לגבי אותו חיישן EGR

הרכב הוא טרופר בנזין מנוע 3500

מה המשמעות של אותו חיישן וכיצד הוא משפיע על המנוע?

האם יכולה להיווצר בעיה במעבר טסט שנתי כאשר החיישן פגום?

האם כאשר החיישן פגום נדלקת נורת צ'ק אנג'ין?

איפה ניתן לרכוש חיישן כזה מלבד בUMI?

תודה רבה לעונים.

שחר-סופה
25-08-11, 22:55
החיישן , או יותר נכון מערכת ה EGR היא מערכת להקטנת / מניעת זיהום האויר .
בגדול , המער' מחזירה כמות של גזי פליטה לשריפה מחודשת בתא . זה קורה אבל רק בעומס חלקי של המנוע ,
ז"א בניוטרל או במהירות שיוט . הרעיון שמאחורי הוא , כשהמנוע עובד בטמפרטורה גבוהה הוא פולט מזהמים - חד תחמוצת החנקן
(NOX) כשהגזים שמוחזרים (ע"י שסתום ומערכת ה EGR) לתא השריפה , הם תופסים את מקומו של החמצן שגורם לטמפ' מנוע גבוהה .
הרווח הוא כפול = טמפ' המנוע יורדת וכפועל יוצא גם כמות גזי חד תחמוצת החנקן שהוא ייצר כשעבד בטמפ' גבוהה .
תהייה גם השפעה על צריכת הדלק לטובה (כשהמערכת תקינה ונקיה) והחמרה כשהיא תקולה .
המערכת מחוברת לסעפת הפליטה והיניקה וקשורה למחשב ניהול המנוע .
לי ידוע שבמקרים בהם המערכת תקולה תידלק נורת התראה , כן , יש מצב צ'ק אנג'ין
חוץ מ UMI , שווה לבדוק באוטוליין ר"ח ריב"ל ת"א . אמור להיות להם .
לא תמיד יש צורך בהחלפה לחדש , אם תפסת את זה בזמן ... יש מצב שניקוי יסודי יחזיר אותה לכשירות .
אם לא , קפוט .

שחר .

צירפתי כמה תמונות של ה EGR המכני שפירקתי וניקיתי אצלי בבלייזר .

Tom Bril
25-08-11, 23:04
משמע יש בעיה לעבור ללא החיישן טסט, בבדיקה מזהמים יש צורך להגיע ל2500 טור' למשך דקה, השאלה אם המערכת פועלת בעומס כזה שהוא למעשה לא גבוהה.

אה, ותודה שחר

שחר-סופה
25-08-11, 23:14
לדעתי כן . תהיה בעיה בטסט . המערכת לא תכנס לפעולה בנתון סל"ד כזה .
בבקשה ושיהיה בהצלחה .

שחר .

Tom Bril
26-08-11, 00:36
אם היא לא תכנס אז לא אמורה להיות בעיה?

שחר-סופה
26-08-11, 00:56
כן , זה מה שאמרתי , שתהייה בעיה .
אשאל פשוט יותר ונעשה את זה מדוייק , כשאתה במהירות שיוט 90-100 על כמה הסל"ד אצלך ?
כמה קמ"ש מופיע במרכז סקאלת המהירות אצלך ?

שחר .

Tom Bril
26-08-11, 01:34
אני עוד לא יודע, מחר אדע, הרכב עוד לא שלי ועוד לא אצלי, בעלי טרופרים אחרים יכולים לתת את הנתון הזה.

Tom Bril
26-08-11, 16:42
אוקי, לאחר רכישת הרכב ישנן מספר שאלות נוספות.

לגבי הטורים במהירות 100 קמ"ש, הטורים עומדים על פחות מ2500, האם זה נותן לי אינדיקציה לדעת עם הרכב עובר טסט עם חיישן פגום?

שאלה נוספת, בנסיעה בזמן סיבוב נשמעים תיקתוקים מהגלגל האחורי, לפי זיכרוני הבעיה נפוצה וידועה לבעלי טרופר, מישהו יכול לתת לי קצת מידע?

שחר-סופה
26-08-11, 17:06
מה זאת אומרת ? קנית היום את הרכב ? מברוק .
לגבי הבדיקה שלך , קצת יותר פרטים . האם היית במישור ? עם מזגן ?
מהו נתון הקמ"ש במרכז סקאלת המהירות אצלך ?

שחר .

Tom Bril
26-08-11, 17:17
תודה רבה.

לגבי הבדיקה, מישור, מהירות 100 קמ"ש עם גז קבוע, פחות מ2500 טור, יותר לכיוון 2100- 2200 זכרוני בוגד בי ברגעים אלה., בכל אופן פחות מהבדיקה במכון הטסטים.
עם מזגן.

לגבי התיקתוקים, הבנתי מקריאה בפורומים שהתיקתוק מגיע מהקאפה של הגלגל, ממליצים לפתוח לגרז ולסגור.
לי זה נראה קצת מוזר, אין גירוז של פנים הקאפה קשור לבלימת התיקתוקים?
מה קורה שם בפועל מבחינה מכנית?

שחר-סופה
26-08-11, 18:06
O.K , מטרת השאלות היתה להבין מהו הסל"ד במהירות השיוט שלך ועל פי כך לנסות ולהעריך האם המער' תעבוד או לא ,
ואם ללכת לטסט כך מחשש לכישלון בבדיקה .
בבדיקה אתה נדרש להעלות ולשמור סל"ד של 2500 . סל"ד השיוט שלך הוא בערך 2100 .
המערכת פועלת כמו שאמרתי רק בעומס חלקי . ניוטרל או שיוט . אתה לא בניוטרל ' קלאסי ' במהלך הבדיקה כיוון שאתה מעלה סל"ד
ואתה גם לא בסל"ד שיוט . אלא בעומס . משמע , המערכת לא עובדת .
על פניו זה לא אמור להפריע או להכשיל . אבל כאמור , יש גורמים נוספים שיש להתחשב בהם שיכולים ומשפיעים על התוצאות שיתקבלו בבדיקה .
צריכת דלק גבוהה יותר , הרי מחשב ניהול המנוע מחובר למערכת הפליטה ומקבל ממנה נתונים . בהתאם לנתונים האלה הוא פוקד על פתיחת מעבר
המכניס את גזי הפליטה לשריפה מחודשת לתא השריפה . אצלך הוא כבר התריע ודולקת נורת צ'ק אנג'ין כפי שהבנתי . לכן , הוא ניזון
מנתונים שגויים שמשליכים / פוגעים ביעילות ונצילות עבודת המנוע . הכל באמת תלוי במצב שהמער' נמצאת .
בכל מקרה , הרי תתקן את זה (לא בשביל לעבור טסט אלא בשבילך) אם לפני או אם אחרי כישלון בטסט . שיהיה בהצלחה ,

שחר .

Tom Bril
26-08-11, 18:54
תודה רבה רבה, אכן אסדר את החיישן אך טסט אני חייב לעבור בזמן הקרוב, שוב תודה שחר, וחח על הפרוייקט שלך בלי קשר

אשמח לתשובות נוספות לגבי תיקתוקי הקאפה

שחר-סופה
26-08-11, 23:04
תודה תודה ...
אתה מציין כאן תופעה של תיקתוקים שמופיעים בסיבוב ושזוהי בעיה נפוצה וידועה לבעלי טרופרים .
אני לא מכיר את התופעה המדוברת , מה מאפיין אותה ומדוע היא קורה ועוד ספציפית בטרופר .
משהו שקשור אולי לתכנון מקורי לקוי ?
נמתין לבעלי טרופרים שישפכו קצת אור על העניין . גם אני (שלא בעל טרופר) ישכיל וילמד .

שחר .

Tom Bril
27-08-11, 23:24
שמע, אני מגיע מפורום סוזוקי ודבר אחד יש לי להגיד, או שהידע לא פה או שאין ידע..

שחר-סופה
27-08-11, 23:32
סבלנות ידידי ...
ואם אין , אז שלח ה"פ לסוזי (שמוליק) אם זכור לי נכון היה או יש לו טרופר וידע לא חסר לו .
שיהיה שבוע טוב ובהצלחה עם הרכב החדש .

שחר .

נ.ב : טרופר קצת יותר מורכב לעבודה עצמית ביחס לסמוראי / סופה / סיקס ועוד לא מעט ג'יפים , לכן
כמות האנשים שמתחזקים באופן עצמי את הטרופר היא כאמור קטנה וכפועל יוצא , גם הידע והניסיון .

סוזי המשתוללת
28-08-11, 16:04
שחר
קודם כל תודה על המחמאות
כאחד שכבר עשה כמה דברים בטרופר - זה לא יותר מסובך משום רכב שאמרת למעלה
כל רכב מוזרק (וסופה סמוראי לא שונים )יש לו את אותה המערכת בגדול
גיר אוטומט גם הוא לא הומצא במיוחד בשביל הטרופר כך שהאבחון שלו זהה לגירים אחרים
גם ידע יש ימבה ברשת
ההבדל היחיד הוא האינטגרציה של המערכות מנוע/גיר/abs וגם כאן יש ספרות וממילא מדובר על אינטגרציה ברמה הנמוכה ביותר ואפשר למשל לנסוע בלי מחשב גיר בכלל ולמעט הילוך שני שנעלם הכל כרגיל כולל ניהול מנוע
כנ":ל לגבי abs
בקיצור
תתחדש ואתה מוזמן להתקשר קיבלת מספר בהודעה

razzamataz
28-08-11, 20:31
רוב בעלי הטרופר לא נמצאים פה, אלא באתר איסוזו isuzu.org.il
ותוריד את הספר טיפולים שנעוץ פה, אין מערכת או תקלה שלא מתוארת שם

שחר-סופה
28-08-11, 20:53
או קיי סוזי , ברור לי שאין כזה שוני , הכוונה 'במורכב ' היתה , אולי מבחינת גישה / נוחות עבודה (תא מנוע צפוף יותר) וכד' ...
מה גם , שאופי האנשים שברשותם טרופר (להוציא כמות לא גדולה) בוא נגיד ... , די שונה מאופיים ומעם בעלי סיקס / סופה / סמוראי ושות' ... לא ?

עלתה כאן השאלה הנ"ל , אשמח אם תוכל לשפוך קצת אור בעניין . תודה ,,,

תודה תודה ...
אתה מציין כאן תופעה של תיקתוקים שמופיעים בסיבוב ושזוהי בעיה נפוצה וידועה לבעלי טרופרים .
אני לא מכיר את התופעה המדוברת , מה מאפיין אותה ומדוע היא קורה ועוד ספציפית בטרופר .
משהו שקשור אולי לתכנון מקורי לקוי ?
נמתין לבעלי טרופרים שישפכו קצת אור על העניין . גם אני (שלא בעל טרופר) ישכיל וילמד .

שחר .

סוזי המשתוללת
28-08-11, 23:31
אז
ככה מכיוון שהציריות הקדמיות מסתובבות כל הזמן למעט אם אותקנו לוקרים ידניים אז יכול להיות פעמון תקול
אם על הרכב מורכבים הג'נטים המקוריים אז יש איזה עניין עם המכסים שמכסים את לב הטבור
מעבר לזה צריך לשמוע

סוזי המשתוללת
28-08-11, 23:34
כל מה שאתה רוצה בהזמנה בדאר מארה"ב - rockauto.com
יש עוד הרבה אתרים - מחירים מגוחכים ביחס לארץ

מספר שאלות לגבי אותו חיישן EGR

הרכב הוא טרופר בנזין מנוע 3500

מה המשמעות של אותו חיישן וכיצד הוא משפיע על המנוע?

האם יכולה להיווצר בעיה במעבר טסט שנתי כאשר החיישן פגום?

האם כאשר החיישן פגום נדלקת נורת צ'ק אנג'ין?

איפה ניתן לרכוש חיישן כזה מלבד בUMI?

תודה רבה לעונים.

סוזי המשתוללת
28-08-11, 23:52
במחשבה נוספת - הכנסת שמן דיפ רגיל לדיפ מוגבל החלקה ייגרום רעשים ותקתוקים
הכי זו זה להחליף רק את שמן הדיפ כבדיקה ראשונה
שמן גיר אל תחליף - לרכב שלך הוחלף שמן לא מזמן והגיר הזה לא אוהב החלפות שמנים (כמעט כל מי שהתחיל לסבול מתופעות בגיר זה קרה לו אחרי החלפת שמן לא יסודית - כולל אני )

שחר-סופה
29-08-11, 00:08
סוזי , התייחסת והסברת עקב מה זה נגרם בסרן קדמי . הוא מדבר על סרן אחורי . אתה מכיר את התופעה הנ"ל באחורי ?

[QUOTE=chase;404161]לגבי התיקתוקים, הבנתי מקריאה בפורומים שהתיקתוק מגיע מהקאפה של הגלגל, ממליצים לפתוח לגרז ולסגור.
לי זה נראה קצת מוזר, אין גירוז של פנים הקאפה קשור לבלימת התיקתוקים?
מה קורה שם בפועל מבחינה מכנית?

שחר .

סוזי המשתוללת
29-08-11, 09:13
במחשבה נוספת - הכנסת שמן דיפ רגיל לדיפ מוגבל החלקה ייגרום רעשים ותקתוקים
הכי זו זה להחליף רק את שמן הדיפ כבדיקה ראשונה
שמן גיר אל תחליף - לרכב שלך הוחלף שמן לא מזמן והגיר הזה לא אוהב החלפות שמנים (כמעט כל מי שהתחיל לסבול מתופעות בגיר זה קרה לו אחרי החלפת שמן לא יסודית - כולל אני )

שחר זה מספק את הסחורה??:)

Tom Bril
29-08-11, 09:22
אוקי , ניסיתי לאבחן מתי בדיוק מתרחשים התיקתוקים והבנתי שהייתה לי טעות , התיקתוקים נשמעים בזמן סיבוב שמאלה, מכיוון הגלגל האחורי שמאלי , משמע כאשר נוצר על הגלגל עומס שרוצה ״ לשלוף״ את הגלגל אז מתרחשים התיקתוקים, אולי זה נותן קצה חוט?

בכל אופן להערכתי לא הוחלף מעולם שמן בסרנים וזה גרוע מאוד, אחליף השבוע והעדכן, בumi בנוסף לשמן מכניסים גם תוסף למוגבל נחלקה, השאלה אם כדי או שאותו סיפור לגבי תוספים תקף גם פה.

shahav
29-08-11, 09:32
זה נישמע מוזר כאילו מותקן לך נעילה אחורית אוטומטית:-) יש בכלל נעילה אחורית אוטומטית לאיסוזו? אוליי זכיתה מן ההפקר:-)

Tom Bril
29-08-11, 18:06
האמת שנחמד לחשוב, אבל לא זה המצב, התיקתוקים נשמעים ומורגשים בזמן סיבוב כאשר לפעמים בנסיעה איטים בזמן תמרוני חניה מורגשות רעידות כאילו משהו שם מאחור לא משתלב טוב.

סוזי המשתוללת
30-08-11, 07:52
אני כותב לחינם??

Tom Bril
30-08-11, 12:54
ממש לא, עוד השבוע אבדוק ואחליף שמן, עדכון מובטח אני מרבה לעדכן דברים מהסוג הזה.

שחר-סופה
30-08-11, 20:10
שחר זה מספק את הסחורה??:)

צודק , צודק ... רק עכשיו הבנתי . חילקת את התשובה לשניים והתייחסת גם לשמן הגיר בנשימה אחת ולכן לא הבנתי
בהתחלה באיזה הקשר כתבת את הדברים . כשכתבת על שמן הדיפ' הרגיל שיכול להיות שהוכנס למוגבל החלקה - הייתי בטוח שזה
חלק מן ההמלצות הכלליות .
איזה יום עבר עלי ... העייפות והאפיפות נותנים את אותותיהן :p .

שחר

razzamataz
30-08-11, 21:43
עם אתה נותן ל UMI להחליף לך את השמן!!! כדי שתעמוד טוב טוב ליד המוסכניק ששם את ה(אין) מוגבל החלקה, כי שאני שאלתי בשני מוסכים מורשים הם לא ידעו מה זה, והשמן לא מתוסף וסופר יקר (בדיקה שלי על הבקבוק שלא קניתי)
עדיף שתשים בעצמך שמן+תוסף או שמן מתוסף, החישוב שלי הולך לפי כמה שמן נכנס ואם שווה אז אופציה א או ב (יש כמה מקומות זולים לקנות)

-->