PDA

צפייה בגרסה מלאה : אגרת טלוויזיה גם למי שלא מחזיק טלוויזיה?!

זרקו
26-08-11, 07:07
בוקר טוב,

מזה כחמש שנים אין לנו מכשיר טלוויזיה בבית.... האמת שלא מטעמי אידיאולוגיה או עלות זה קרה.
כשעברנו דירה ניסינו להתחבר ליס או הוט, בעל הבית לא רצה חור בקיר.... וכל אחת מהחברות בילבלה את המוח.
בקיצור מכשיר טלוויזיה לא היה ועדיין אין.

מדי שנה מגיע הד"ש המסורתי מהחבר'ה של האגרה.
וכל פעם אנחנו שולחים מכתב ומתקשרים ומסבירים שאין לנו מכשיר.
בכל פעם התשובה (שדרך אגב, הם מסרבים לשלוח אותה בכתב) היא: "אין מה לדאוג אנחנו שולחים לכולם ואנחנו יודעים שיש חריגים ללא מכשיר- תתעלמו."

אז מסתבר שיש מה לדאוג- אתמול הגיעו שני גורילות לבית של אמא שלי בדרישה למסור לה מכתב על אי תשלום אגרה במשך 5 שנים! היא באומץ לא מוכר גירשה אותם ולא חתמה על כלום וסרבה לקבל כל מכתב באומרה להם- כל שנה אתם מודיעים והם עונים שאין להם טלוויזיה.

עכשיו מה?
לחפש את המשה ההוא שאמר לי לא לדאוג?
בדקתי בחוק והוא מתייחס רק למי שכן מחזיק מכשיר ולא למי שלא.
- כן יש איזו שהיא הערה באתר שלהם שהם יכולים לגבות אגרה גם אם יש לך מחשב כי אולי תראה טלוויזיה דרכו.לאן הגענו?

מישהו נתקל בזה?

אם הייתי חרדי במאה שערים לא היו בכלל חושבים שיש לי טלוויזיה, אז מה? בגלל שאני חילוני אני צריך לשלם על מה שהוא שאין לי בו שימוש ואני לא צורך אותו.

יום טוב

אמיר ב.א
26-08-11, 15:29
יש כאן כמה טיפים בנושא :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=51942 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=51942)

חנן - הצלחת להוציא פטור בסוף ?

shmil
26-08-11, 23:26
וכל פעם אנחנו שולחים מכתב

יש לך העתק של המכתבים הללו?

ניר ל
26-08-11, 23:38
גם לי יש עניינים אתם בעקבות מעבר דירה, אני התכתבתי אתם במיילים ושמרתי כמובן את התכתובות - עם זה אי אפשר להתווכח, מה שלא מנע מהם להפעיל קבלן גבייה - משרד עו״ד שעושה עבורם את העבודה עבור עמלה צנועה...אין שום זכות קיום למוסד הזה, המדינה צריכה לגבות את המס הזה בדרך אחרת ולבטל את אגף הגבייה.

זרקו
26-08-11, 23:41
כן.
איך זה יכול לעזור? הם הרי יטענו שלא קיבלו אותם.
דרך אגב , על המכתב הופיע משפט מעניין- משהו בסגנון- רק אם יש לך טלוויזיה אתה חייב לשלם ועוד משהו אם היתה לך ב2005 תשלם 4000 ש"ח אם רק מ-2006 אז 3000.... בקיצור אין להם מושג מה הם רוצים.
הם שולחים בשיטת מצליח? כך זה נראה.
בכל מקרה ביום א ניכנס בהם.
אפשר לתבוע אותם על הטרדה?

ירון גל
27-08-11, 19:48
אני הייתי אתם במשא ומתן במשך 6 שנים
בסוף הם השתכנעו ושלחו נציג אליי הביתה לבדוק עם יש לי מכשיר או לא
כמובן שלנציג לקח כמעט שנה להגיע
והגיע בדיוק ביום שהתקינו יס בבית
אז התחלתי לשלם מאותו היום
בלי שום כנסות

Tourist
27-08-11, 21:17
טוב, אתם תכעסו שאני דוס אבל הסיפור אמיתי...
מעט אחרי שהתחתנתי התחלתי לקבל דרישות תשלום מהחבר'ה ברשות השידור.
התקשרתי, אמרתי "אנחנו דתיים, אין לנו טלוויזיה ולא תהיה לנו", הבחור בצד השני של הקו ענה "ברוך השם, בסדר, נפסיק לשלוח".
זה פשוט הפסיק, בכל 9 שנות נישואי לא קיבלתי שוב מכתב.

אני חושב שכל זמן שהם עדיין שולחים, אתה צריך לדאוג ולא לסמוך על 'משה'. צריך שהם לא ישלחו.

אם הנושא כבר עלה, אולי תספר, מנקודת מבט חילונית, על החיים ללא טלוויזיה.

עידו לוריה
27-08-11, 21:42
מה יש לספר זה אותו דבר רק בלי ( אני כבר כ- 17 שנים בלי ) .
עידו

זרקו
28-08-11, 11:46
מה יש לספר זה אותו דבר רק בלי ( אני כבר כ- 17 שנים בלי ) .
עידו

עידו, תודה.

מה שמפתיע אותי הוא שתמיד זה מרגיש כאילו אתה היחיד בלי הקוביה בסלון...

zagi
28-08-11, 14:56
כשנולד בני העפנו את הטלוויזיה מהבית , היום הוא בן 3 .

אם אני רוצה לראות סרט , או כל מיני תכניות לימודיות לילד - יש באינטרנט הכל ! ( טוב , כמעט הכל ... ) .

asafk
28-08-11, 17:03
כשהחברים מיס באו ולקחו את הציוד שלהם, ואת הטלוויזיה העברתי הלאה, שלחתי מייל, שאין לי יותר טלוויזיה, או מקלט, או ממיר, או כל דרך אחרת לקלוט שידורים בבית, ובבקשה לא לשלוח לי יותר חשבונות, וכשתהיה לי טלוויזיה שוב, אני אודיע להם. קיבלתי באותו יום מייל חזרה שאומר שבסדר. ויותר לא שמעתי מהם.
אז יכול להיות שאתה צריך לדבר עם מי ששלחת לו את המכתבים ואמר לך שבסדר. אם יש לך העתקים של המכתבים - נראה לי שתיאורטית אתה מכוסה, מה שנשאר זה לסרוק אותם ולשלוח להם יחד עם דרישה להפסיק להטריד אותך.

אסף.

shmil
28-08-11, 20:49
בדיוק בגלל זה שאלתי מיד בהתחלה אם יש העתקים של המכתבים.

גיא
01-09-11, 15:44
אני בסרט הזה כבר 3 או 4 שנים
יש לי מכתבים ששלחתי בדאר רשום עם אישור מסירה
יש לי מיילים ששלחתי
יש לי פקסים עם אישור ששלחתי
הייתי ברשות השידור וחתמתי על הצהרה שאין לי טלויזיה
יש להם אישור והצהרה של גרושתי שאני לא גם שם ושהטחויזיה נישארה אצלה

ועדיין הם מידי שנה וקצת שולחים לי איזה מכתב עם איום לעיקול שמידי פעם מגיע מעו"ד אחר שזכה במכרז של הגורילות.

אי אפשר נגדם.

לגבי החיים ללא טלויזיה ... דבש :)
הילדים, כשהם אצלי רואים ערוץ הילדים בצפיה ישירה במחשב.

נמרוד
02-09-11, 14:50
אני חושב שהחוכמה היא להשאר כמה שיותר זמן מחוץ למסד הנתונים שלהם. ברגע שתחת השם שלכם מופיע במחשב בעמודה של אלו שיש להם טלוויזיה ומשלמים, אז צריך להתאמץ כדי לשנות סטטוס - כמו שמשתמע מהדיון הזה. אולי זה בלתי אפשרי.

מי שעדיין לא משלם - להתעלם! עד שלא דופקים בדלת, או שאתם מקבלים מכתב רשום, כאילו לא פנו אליכם מעולם, וכאילו אין לכם טלוויזיה.

מידבר
02-09-11, 15:30
להגיש תביעות משפטיות נגדם. לא יודע אם ניתן בבימ'ש לתביעות קטנות אבל אבל אין להרתע גם מסדר דין מהיר בבימ'ש רגיל.
להציג את כל התכתובות. מי שיכול להביא גם הקלטות של שיחות הטלפון, מה טוב.
בטוח יבינו את השפה הזו.
ככל שיותר אזרחים יגישו תביעות כך המסר יקלט באופן אפקטיבי יותר.

שבת שלום

גיא
04-09-11, 15:51
כשבקשתי ממכר עו"ד שיעזור לי עם זה לפני כמה שנים
הוא אמר לי שהוא בעצמו נילחם איתם כבר זמן מה .. הם אגוז קשה לפיצוח.

גיא
05-09-11, 17:45
הנה חידוש ...

אחרי כמה שנים טובות שאני שולח להם עידכוני כתובת ותזכורות שאני ממתין לטכנאי שיאשר שאין לי טלויזיה .. החלטתי בעקבות השרשור הזה לנסות לדבר איתם.
אז צלצלתי לשם ( משרד הגביה של חיפה ) בנודניק במשך בערך 3 וקצת שעות ותפסתי שם נציגה.

היא אמרה שבאמת אני רשום בתור לנציג / טכנאי / בלש / בודק / ביקורת.
שהטיפול בי מוקפא / מושעה עד לביקור הזה.
ושאני לא אדאג .... יהיהי בסדר.

אז אמרתי לה שהבטיחו לי שהוא יגיע לפני שנתיים פלוס .. היא אמרה שהוא יגיע.
ואמרתי שהם אולי מקפיאים אותי אבל שולחים כמו שעון שווצרי את החשבוניות לשתלום .. היא אמרה שזה בסדר.
ואז שאלתי מה הכתובת שיש לה עבורי ? .. היא נתנה כתובת מלפני כמה שנים.
אז בקשתי לתקן :)
ב3 שנים האחרונות שלחתי להם בדאר רשום עם אישור מסירה 6 פעמים מתועדות את השינוי הכתובת ... הם התעלמו מכל 6 המכתיבים הרשומים שלי ... מבערך 200 פקסים ומהתייצבות פיסית אחת שלי שם.

שימו לב !

-->