PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה מוזרה במזגן דיפנדר

torchak
26-08-11, 12:42
יגידו המלעיזים שאין כזה דבר תקלה מוזרה בדיפנדר שהרי כל תקלה מחכה מעבר לפינה.
בכל אופן, אני נכנס לאוטו איזה יום (אחרי שהוא עמד איזה שבועיים להערכתי) המזגן עובד ולא מקרר.
המפוח מסתובב, המדחס עושה רושם שנכנס לפעולה ובכל זאת, המזגן לא מקרר.
חשבתי שאולי בדרך נס נעלם כל הגז אבל זה נרא לי פשוט מדי. הרכב עצר עם מזגן תקין, ואחרי תקופה כשהנעתי - לא מקרר.
רעינות?

נועם.

shmulikbg
26-08-11, 13:01
נועם,
המדחס נכנס לפעולה?
כלומר, הקלאץ' שלו משתלב?
אם כן, סביר להניח שיש גז במערכת.
תבדוק כפתור חימום, אם לא נמצא בטעות במצב חם.

Gershon
26-08-11, 13:06
קשה לומר
צריך לראות את זה
ובכל זאת-מזגן מהיצרן?

torchak
26-08-11, 13:09
יש נקישה מהמדחס כשאני מדליק את המזגן. אותה נקישה כשהמדחס נכנס לפעולה. יחד איתה מגיעה החריקה המוקרת של הרצועת מזגן. זה (והרצון שלי להאמין שאני לא הולך לפשוט את הרגל) גורם לי להאמין שהמדחס עובד. אני צודק?
בדיפנדר - אין קשר בין המזגן לבין מערכת החימום.

יונתר
26-08-11, 13:15
המדחס יכנס לעבודה גם אם יש מעט קרר (גז) במערכת, אך לא יקרר כמו שצריך.
בנוסף, אתה מתאר רעש של החלקה מהרצועה, יתכן והרצועה מחליקה ולא מסובבת את המדחס מספיק?
בדוק האם הרצועה יבשה/קרועה/רפויה.

יהונתן.

תוספת:
אם קיים חור באחד מרכיבי המערכת, בהחלט תיתכן דליפה במהלך שבועיים שהרכב עומד.

Gershon
26-08-11, 13:18
יגידו המלעיזים שאין כזה דבר תקלה מוזרה בדיפנדר שהרי כל תקלה מחכה מעבר לפינה.
בכל אופן, אני נכנס לאוטו איזה יום (אחרי שהוא עמד איזה שבועיים להערכתי) המזגן עובד ולא מקרר.
המפוח מסתובב, המדחס עושה רושם שנכנס לפעולה ובכל זאת, המזגן לא מקרר.
חשבתי שאולי בדרך נס נעלם כל הגז אבל זה נרא לי פשוט מדי. הרכב עצר עם מזגן תקין, ואחרי תקופה כשהנעתי - לא מקרר.
רעינות?

נועם.

מערכת מיזוג נבנה על ידי galkor?

torchak
26-08-11, 14:24
הרצועה בסדר. היא די חדשה. מי שמכיר את שיטת המותחן של מזגני גלקור יודע שהמותחן הזה לא להיט. הרצועה חורקת בהתחלה ואז זה עובר לה.
גרשון - כן, זה מזגן של גלקור.

שחר-סופה
26-08-11, 15:04
נשמע כמו דליפה ואיבוד גז .
החשוד הראשון שהייתי בודק - אטם ציר מדחס . כמובן לאחר שעברתי על חיבורי הצנרת ווידאתי שהם מהודקים היטב .
אין לי מושג בין כמה המדחס , בדר"כ מה שקורה הוא , כאשר מערכת קירור לא עובדת זמן ממושך (שבועיים לא נכנסים כל כך להגדרה כן ?)
אבל שילוב של גיל המדחס ועבודה ממושכת - בהחלט עונה על ההגדרה , בהפעלה הראשונה שתבוא לאחר מכן גומיית אטם הציר עלולה להיפרץ
בשל יובש . היא נחרצת ודרכה הגז זולג החוצה . בדיקה פשוטה וקלילה אצל מזגנאי תעלה על זה מיד .

שחר .

נ.ב : קיים להרבה סוגי מדחסים קיט שיפוץ שכולל בתוכו כמה רכיבים בודדים בהן הגומייה . תלוי במזגנאי אם בא לו לפתוח
ולשפץ - מה שמוזיל את העניין . או שאין לו חשק והוא מציע את האופציה של מדחס משופץ / פירוק / חדש , מה שמייקר את העניין .

אמיר ב.א
26-08-11, 15:16
הייתי בסיפור זהה לחלוטין עם הדיפנדר שלי לפני חודש ,
המסקנה הסופית הייתה שחסר גז ,
מילאתי גז אצל המזגנאי התורן , והכל חזר לעבוד כמו שצריך.

torchak
26-08-11, 15:51
הייתי בסיפור זהה לחלוטין עם הדיפנדר שלי לפני חודש ,

אמיר תודה, כמה טוב לשמוע חדשות אופטימיות לפני השבת.

אין שום אמצעים ביתיים שאפשר בעזרצם לבדוק צנרת מזגן/חיבורים/שסתומים? כל מני טריקים? בלי להשתמש בזרחן ומנורת אולטרה

שחר-סופה
26-08-11, 16:53
אמיר תודה, כמה טוב לשמוע חדשות אופטימיות לפני השבת.

סלח לי כן ? קצת קשה לי להבין את השמחה ... , אלו ממש לא חדשות אופטימיות אם הוא כותב לך במפורש :

ז"א יש דליפה , אתה משלם כמה ? 150 שקלים על המילוי , זה יחזיק X זמן תלוי בעוצמת הדליפה ועד לפעם הבאה .
הדלק שתישרוף כתוצאה מהמאמץ ושפיכת האנרגיה המבוזבזת בכדי לקרר את האוטו כשיש דליפה ותסמיני חוסר הגז הניכרים
יצטברו לכיסך , תבין שזה לא כדאי ולא נכון .
חכם יותר לטפל בדליפה ורק משזו נפתרה - מלא גז (ממליץ לך גם על החלפת פילטר / מייבש) אם הוא ישן או לא בוצעה
החלפה בכמה שנים האחרונות .
גז לא מתאדה ונעלם ממערכת קירור שהיא מערכת סגורה / אטומה .
זה לטפל בסרטן עם אקמול או ליתר דיוק " כוסות רוח למת" יותר מתאים כאן . בהצלחה ,

שחר

אמיר ב.א
26-08-11, 20:26
הי שחר - אני איתך , כמובן עדיף לתקן את הדליפה ,
אבל בעצת המזגנאי , מכיוון שאצלי מדובר במערכת מאוד ישנה (מזגן של אוטוקור שהותקן לפני הרבה מאוד שנים)
שקיבלה כמה מכות בזמן האחרון,תושבת מדחס הייתה שבורה בלי קשר - ועכשיו היא מחוזקת
נחכה וניראה האם הדליפה קיימת וחזקה ,
בנתיים הכל פועל בסדר בחודש האחרון.

דרך אגב שאלת לגבי טריקים / איך לעשות את זה בבית ,

זו התשובה :

http://www.ebay.com/itm/REFRIGERATION-AIR-CONDITIONING-GAS-LEAK-DETECTOR-W0A-/250830633334?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a66abb976#ht_4447wt_1172

ב (http://www.ebay.com/itm/REFRIGERATION-AIR-CONDITIONING-GAS-LEAK-DETECTOR-W0A-/250830633334?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a66abb976#ht_4447wt_1172)הצלחה !

torchak
26-08-11, 21:28
שחר - אני בכל זאת אופטימי. לדעתי (סתם בהנחה שהאבחנה של דליפה נכונה), דליפה במערכת זה חדשות טובות יותר ממדחס מת.
אני מסכים עם הטענה שדליפה צריך לתקן ואין טעם למלא גז אם הוא בורח, אבל אם אני הדליפה מאוד קטנה, ומילוי גז יכול להחזיק לי עד סוף הקיץ, אולי כרגע זה יותר כדאי לי.
המיבש די חדש. כבר טיפלתי במערכת הזאת לפני כשנה, החלפתי את המייבש ואת השסתום (אם אני זוכר נכון) ותיקתי שבר בצינורות החושת שיוצאים מהרדיאטור מזגן.
עד עכשיו הכל היה פיקס ואני רוצה להאמין שהבעיה לא מאוד מסוכת/יקרה.

נועם.

שחר-סופה
26-08-11, 21:51
O.K ,
הבנתי אתכם . רק רציתי להבהיר את הנקודה של חוסר הטעם מלמלא גז כשיש דליפה
כלשהיא מהמערכת שלא אותרה , בתקווה שזה פתר את הבעיה לאורך זמן .
נועם , מסכים איתך . רבים היו במצב כזה או דומה , כולל אותי . באמת כשנמצאים בסיטואציה של 'לחץ בארנק' בתקופה מסויימת אז יש היגיון
בדברים . ז"א , להשקיע סכום קטן יחסית שאפשר להתמודד עם הוצאתו ולתת פיתרון זמני שיחזיק (בתקווה) , בידיעה , שבעתיד הקרוב יותר/פחות (בחר)
נשקיע ונטפל בבעיה כמו שצריך . בלי לחץ וכשיתפנה התקציב לכך . שיהיה בהצלחה ושבת שלום ,

שחר .

Gershon
27-08-11, 09:34
המערכת לא מ המפעל לנד רובר
האינטרנט ...טלפון... אין מה לעשות

-->