PDA

צפייה בגרסה מלאה : החוצפה שכולנו מכירים רק מתועד !

bizon
26-08-11, 15:55
לי לא כל כך יוצא לראות חדשות. במקרה חבר הראה לי את הכתבה הבאה שרובכם בטח כבר ראה למרות שכולנו מכירים את המקרה ששוטר מחלק כנסות כמו נציגה של חברת סלטים בסופר. זה עדיין מעצבן כל פעם מחדש:mad: ופשוט מבזה את הגוף שנקרה "משטרה" :mad:

מור

http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-164072a0e020231017.htm&Partner=facebook_share

ibinder
26-08-11, 17:18
ראיתי את הכתבה אתמול בחדשות.
פשוט גועל נפש, מעצבן ברמות קשות.
אני בטוח שיותר מידי לא יעשו לשוטר הזה...

עידן

BlackStar
26-08-11, 17:27
איפה מוצאים מערכות צילום לרכב ?
צריך לשווק את זה ולהפוך את זה לנגיש וזול לכול רכב ואז ניראה

לביא
26-08-11, 17:37
איפה מוצאים מערכות צילום לרכב ?
צריך לשווק את זה ולהפוך את זה לנגיש וזול לכול רכב ואז ניראה

אפשר באתר הזה:

http://s.dealextreme.com/search/car+dvr+camcorder

גניסלב רונן
26-08-11, 19:12
מנסיונכם ,מהם הנתונים הרצויים למערכת כזו שצריך לבדוק/לוודא שקיימים ?
סוג הקלטה/שידור ,רזולוציה ,חיבורים לפריקת הנתונים ,זוית עדשה ,זכרון ,סוללה /חיבור למצת וכו '

דרור ברלי
26-08-11, 19:15
עכשיו כולם מבינים מה זה אומר?

שוטר כזה, כמה דו"חות רושם ביום? כמה עשרות? אתם מבינים מה קורה כאן? והשקרן הזה לא לבד. יש שם איתו עוד שוטר שקרן שאומר "גם אני ראיתי שלא עצרת בעצור". יענו עד שלו. מין הסתם, עכשיו כשכל המדינה ראתה את זה בערוץ 2, הנהג הזה יבקש להישפט, והתביעה המשטרתית תבטל מיד את הדו"ח כדי לחסוך מעצמה את הבושה בבית המשפט. אבל מה עם כל החפים מפשע האחרים שחטפו מהשוטר הזה דו"חות? לא רק באותו מקום ובאותו יום אלא בכלל?

אז אני שואל - אפשר להאמין לשוטר?... אף פעם. אני אפילו לא אשאל שוטר מה השעה, כי אני לא מאמין שהוא יגיד לי את האמת.
האם כולנו צריכים לנסוע עם מצלמות באוטו כדי שגם בתי המשפט ישתכנעו ששוטרי התנועה הם שקרנים? כנראה שכן.

הייתי רוצה לראות שוטרים כאלה מפוטרים מידית מהמשטרה, ללא זכויות, ללא פנסיה, עם רישום פלילי - כי כאן לא היתה שום טעות - השוטר התנהג כפי שהתנהג בכוונה תחילה. בזדון. מה בדיוק ההבדל בין זה לבין שוד מזוין?...

yes1952
26-08-11, 19:22
דרור ברלי
תענוג לקרוא אותך מגיב ישר ולעיניין ובלי התלהמות
אתמול בלילה הנושא היה שיחת "היום"
מתגובות של אנשי משטרה שדיברנו איתם בלילה הבנתי ששני השוטרים הללו כרגע מושעים,
הלוואי וזו איננה שמועה בלבד
ולגבי מצלמה ברכב?
גם בארצות הברית הנאורה נהגים מתקינים מצלמות כאילו
שם שוטרי התנועה הם יותר מהחוק
יוסי

ניר ל
26-08-11, 20:49
יש לי ספק רב אם מערכת המשפט מושחטת פחות מהמשטרה...

Saar
26-08-11, 22:00
אני מוכרח לומר שהסרטון הזה שכנע אותי.
לדעתי זה תשדיר פרסומת ליצרנים הסיניים.
הזמנתי עכשיו מצלמה ב 45$, אם היא תהיה טובה, אזמין אחת נוספת....
סער.

nir.samo
26-08-11, 22:47
משהו טוב יוכל לצאת מזה, הרבה מתקינים עכשיו מצלמות.
אולי יספיק לשים באוטו מצלמת דמה.

ניר ל
27-08-11, 00:17
אם יש או תהיה למישהו המלצה על מצלמה כזו, גם אני מעוניין. גם אני קבלתי בעבר דו״ח משוטר מושחת ולא יכולתי להוכיח את זה,ד .א. מה ההגדרה לשוטר כזה ? מושחת או שקרן ? או שוטר שמופעל עליו לחץ מלמעלה למלא מכסת דוחות ? הרי גם זה כבר הושם על השולחן ע״י המפכ״ל הנכנס.

tzagi
27-08-11, 01:37
גם בארצות הברית הנאורה נהגים מתקינים מצלמות כאילו
שם שוטרי התנועה הם יותר מהחוק
יוסי

לא לאותם מטרות, חברות מסויימות (עם כיסים עמוקים) היו קורבנות למבימי תאונות
מאז שהרכיבו מצלמות התביעות נגדם ירדו דרסטית
הגנה נגד שוטרים? לזה אין לזה צורך אצלינו בשכונה לפחות.

bizon
27-08-11, 04:45
דרור כידוע לכולנו אף אחד לא יפוטר לדעתי זה יגמר ב"נזיפה חמורה" ויאללה לעבודה ותביא כמה שיותר דוחות הא !!!!! פשוט מבזה הצורה שבא מתנהלים הדברים האלה ובאמת ניראה לי שהמצלמות האלו יהפכו לטרנד חזק בקרוב :)

מור

יואב פולס
27-08-11, 09:53
יש כמה מוצרים שמתאימים בשביל להפוך כמה שוטרים אפלים לכוכבים בסרט.
אני מצרף שרשורים בנושא מאתר קארספורום, יש שם הרבה מוצרים שהגולשים העלו, כולל ספק בארץ:
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=392181
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=392181

יואב פולס
27-08-11, 22:02
הזמנתי אחת - כולל כל העמלות שבדרך עלתה 112 שקלים. ניקח את הסיכון. אדווח כשתגיע.

talw
27-08-11, 22:28
לפחות אנשים ישתדלו לנהוג לפי החוק במטרה לזמבר שוטרים מושחתים.

שתי ציפורים במכת מצלמה אחת .......

טל

shmil
28-08-11, 08:37
אח, איך הייתי רוצה להיות עורך הדין המטפל בעניינו.
הייתי מחכה לדיון בבית המשפט, כדי לעשות שם הצגה.

היפה והחיה
28-08-11, 11:35
לדעתי, הבעיה היא בחוסר הבנה של השוטר.
בד"כ, נהגים לא עוצרים בקו העצירה אלה יותר קדימה, בקו שיש בו אפשרות לראות את הצומת.
השוטרים מתמקמים במקום שהם יכולים לראות את אלה שעצרו אחרי קו העצירה ולא את אלה שעצרו בקו העצירה.
מכאן השוטר חשב שהוא לא עצר בעצור.
אני מקפיד לעצור בקו העצירה ויכול להיות שזה יצור לי בעיה בעתיד.
המסקנה היא שצריך לעצור פעמיים, פעם בקו העצירה ופעם נוספת אחרי הקו, לשוטרים,

דרור ברלי
28-08-11, 12:30
אני חושב שזו תמימות נטו, לנסות להסביר למה לשוטרים יש ראייה כל כך סלקטיבית.
החוק קובע שיש לעצור לפני קו העצירה. אם השוטר לא רואה את קו העצירה, שיתכבד נא ויעמוד קרוב יותר לאותו קו עצירה. אבל מכיוון שאז הוא יהיה גלוי לעיני הנהגים וכולם יקפידו לעצור, הוא לא יוכל לתת להם דו"חות, ואת זה המשטרה ממש לא רוצה... כי המטרה האמיתית של אכיפת התנועה אינה למנוע תאונות אלא לייצר כמות מקסימלית של דו"חות והכנסות, ולכן השוטר צריך להתחבא. כשהוא מתחבא יש מצב שהוא לא בדיוק רואה מה קרה באמת. אבל ממתי האמת חשובה?... העיקר שהפנקס יתמלא.

היה ברור שבסוף שוטר כלשהו יפול בפח הזה. והנה - זו הוכחה שאין מוצקה ממנה, שמאמתת את כל מה שצועקים ומקטרים כאן במשך שנים.

האם זה השוטר הספציפי הזה (ושותפו, שגם לו יש "ראייה חדה של נץ") שהוא מושחת ושקרן, או שזו הוראה מפורשת שקיבל מלמעלה?
שתי האפשרויות נכונות בעיני באותה מידה, אבל מכיוון שמדובר בעבודת "אכיפה" שמכניסה מיליונים לקופת המדינה ולא לכיסו של השוטר, אני מהמר שהאפשרות השנייה היא הנכונה ושזה לא המקרה היחיד של שוטר תנועה שקרן. מבלי להתעלם מעבירות תנועה שחלק מהנהגים אכן מבצעים, למעשה אני ממש אתפלא אם ישנו אי שם שוטר תנועה שאינו שקרן.

הפתרון הוא כנראה באמת מצלמה בכל רכב, שתפקידה המוצהר יהיה לתעד את השוטרים בקלקלתם. הגיע הזמן שגם הם יפחדו קצת, ושיתנו דו"ח רק כאשר יש הצדקה לכך.

ועוד משהו קטן - כדאי אולי לחשוב פעמיים האם ליידע את השוטר שמשקר ותוקע לכם דו"ח מפוברק על לא עוול, שהוא זה עתה צולם - כי בגסותם ואלימותם המובנית הם מסוגלים גם לקחת מכם את המצלמה בכוח ואחר כך גם להאשים אתכם ב"תקיפת שוטר" וב"הפרעה לשוטר במילוי תפקידו".

avishon
28-08-11, 12:42
...לדעתי, הבעיה היא בחוסר הבנה של השוטר...
אין במקרה הנוכחי שום "חוסר הבנה" - אלא זדון/רשעות לשמם .
כש-"מחפשים לתקוע" אז גם שני גלגלים שנמצאים סנטימטר מעבר לקו-העצירה מספיקים לדו"ח...

...המסקנה היא שצריך לעצור פעמיים, פעם בקו העצירה ופעם נוספת אחרי הקו, לשוטרים...
ל-"מסקנה" שעכשיו הגעת אליה הגעתי כבר לפני כ-45 שנה , כשהתחלתי לנהוג , א ב ל ...
ל א בשביל השוטרים - אלא ב ש ב י ל י :
אם איני רואה באופן ברור וחד משמעי את הצומת מקו-העצירה , אעצור שוב במקום שבו אני כ ן יכול לראות .

אגב , אנ'לא אופתע אם כן יהיה משפט , ושופט התעבורה יקבל את דברי השוטרים As Is...
שני שוטרים בעדות זהה נגד נהג ? אצל שופט תעבורה ממוצע זו הרשעה אוטומטית ! ונא לא לבלבל ת'מוח לשופט עם צילומי וידאו...

דרור ברלי
28-08-11, 12:51
גם אני לא מחבב במיוחד שופטי תעבורה. הם באמת חלק בלתי נפרד ממערכת טרור האכיפה המושחתת והמרושעת ביותר שהתקיימה אי פעם במדינה הזו.
אבל עם הוכחה כל כך חד משמעית כבר באמת קשה להתווכח, מה עוד שזה כבר הפך לעניין ציבורי.
ללא ספק צריך כאן עורך דין, אבל אני עדיין מהמר שבמקרה הזה התביעה המשטרתית אפילו לא תעז להתייצב בבית המשפט ותעדיף לסגור את זה בשקט.

Tourist
28-08-11, 12:56
לפחות אנשים ישתדלו לנהוג לפי החוק במטרה לזמבר שוטרים מושחתים.

שתי ציפורים במכת מצלמה אחת .......

טל

LIKE

mugi8675
28-08-11, 13:19
מה יותר קל מלאסור על אוסוף ההוכחה? אם אתה לא יכול להתמודד איתם - אסור אותם!

היפה והחיה
28-08-11, 17:38
אח, איך הייתי רוצה להיות עורך הדין המטפל בעניינו.
הייתי מחכה לדיון בבית המשפט, כדי לעשות שם הצגה.

יותר ממה שעשו בטלביזיה?

shmil
28-08-11, 20:48
כן ,יותר ממה שעשו בטלוויזיה. עד שיגיע תאריך המשפט אף אחד לא יזכור את מה שהיה בטלביזיה.
יתר על כן, את הבדיקה שהמשטרה עושה עכשיו, הרי יסגרו בסוף, ואולי מישהו יגיד לשוטר נו,נו, נו.
אם הוא יקבל הערה מבית המשפט, זה גם יהיה כבר עילה לתביעה אזרחית כנגדו, באופן אישי.
ותתפלאו, כבר ראיתי פסיקה שמתחה ביקורת על התנהגות שוטרים, ובמקרה, אני אפילו מעורב עכשיו בתיק שכזה.
אמנם ללא מצלמה, אבל אני מקווה להוכיח התנהגות לא נאותה שלו, שתשמוט את הבסיס לתביעה.

avishon
29-08-11, 12:43
ראשית , זה עדיין נמשך - והמשטרה "מבטיחה בדיקה" :
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/225090

שנית , עברתי שוב על הסרטון .
רק לי זה מפריע שהניידת עומדת ברחוב חד סיטרי נ ג ד כיוון התנועה , בבחינת "המטרה מקדשת את האמצעים" ?!

GodsFather
29-08-11, 13:00
זה עניין שבשיגרה אז לא ייחסנו לזה חשיבות.

סוזי המשתוללת
29-08-11, 13:40
בשוד מזויין יש כלי זיין - מכאן המונח מזויין.....:confused:

tzagi
30-08-11, 05:29
בשוד מזויין יש כלי זיין - מכאן המונח מזויין.....:confused:

That's deep

התייש
01-09-11, 17:28
הזמנתי אחת - כולל כל העמלות שבדרך עלתה 112 שקלים. ניקח את הסיכון. אדווח כשתגיע. נו יואב, הגיע משלוחה?, כולם פה במתח! אם זה שווה אולי נארגן רכישה קבוצתית.

ניר ל
01-09-11, 18:19
הזמנתי שתי מצלמות מאי ביי , צריך לקחת בחשבון שכרטיס זיכרון עולה כמו המצלמה כולה, למרות שאפשר להשתמש בכרטיס קטן ולזכור לעצור את ההקלטה בזמן. המשלוח לוקח שבועיים שלושה, אבל אין כאן מה להנדס - מדובר באמצעי פשוט , זול ועושה את העבודה, לא רק נגד שוטרים.

shyy
01-09-11, 18:40
הזמנתי מס יחידות כאלו
http://www.buyonme.com/5-0mp-wide-angle-digital-car-dvr-camcorder-w-8x-digital-zoom-night-vision-tf-av-out-2-0-lcd--p-65160.html
תשובות יהיו בעוד שבועיים שלושה
שי

asafk
01-09-11, 20:25
שי (וכולם) התקנה בתוך הרכב של מצלמה עם לדים שמאירים על החלון זה בעיה - כשהלדים ידלקו תקבל הבהק שיגרום למצלמה להוריד גיין כל כך הרבה שלא תהיה תמונה (או שיהיה סינוור). מצלמה שמצלמת החוצה צריכה להיות בלי לדים. מצלמה עם לדים - כנראה מיועדת לצילום פנימה.

אסף.

יואב פולס
02-09-11, 22:44
נו יואב, הגיע משלוחה?, כולם פה במתח! אם זה שווה אולי נארגן רכישה קבוצתית.

טרם. אני ממתין בציפייה דרוכה. כשיגיע, אדווח כמובן.

boaz avrahami
03-09-11, 09:27
הכדים הם אינפרא ולפני שהזמנתי בדקתי ביוטיוב ונראה לי שאין השתקפות.

יתר על כן, מצאתי מישהו שבדק מרחק הארה שלהם ויצא שזה יעיל עד כ 15 מטר.
לא מפתיע

Bernard
03-09-11, 23:36
למי שיש מה שנקרא SMART PHONE יכול פשוט להשתמש בו.
לא צריך לקנות כלום.
אצלי, מטעמי נוחות של GPS ודיבורית, התושבת של הגלקסי מוצמדת לחלון הקדמי, ליד המראה, והטלפון מצלם HD יפה מאוד, ללא כל רעידות ופוקוס מצויין.
היום צילמתי טיולון בהרי ירושלים - ברור באופן מפתיע. זה היה נסיון אז מחקתי כבר.
כולל כרטיס זיכרון יש יותר מ-80GB של זיכרון לסרטון - אח"כ, אם אין ארועים מיוחדים, ניתן למחוק.

בכלל, כשקניית מצלמה עולה על הפרק ו-GPS צריך שיהיה (לשטח ולכביש) אז לקנות טלפון חכם נשמה שקנייה מצויינת - הכל במכשיר אחד...
$80 למצלמה + $60-$80 ל-GPS + מחיר של טלפון סלולארי סטנדרטי... כבר משתלם לקחת איזה טלפון חכם מהמפעילות. כולל ההחזרים, ההוצאה די מתקזזת, אפילו אם צריך לקנות תושבת לרכב באיזה $5.

אה, שכחתי.
ויש עוד כל מיני אפליקציות נחמדות (ורלוונטיות), כמו קליינומטר - שתי הסקאלות האלה, עם האוטו באמצען, שמודד את זויות הצד-לצד ולפנים-אחור.
ויש גם אפליקציה של סורק תקלות OBD, שרק לפני כמה ימים מישהו פה גילה לי (המיתקן שמתחבר לרכב עולה $5 - הזמנתי.
ויש גם מצפן.
ויש גם ניווט שטח.
וגם מצלמה.
וגם טלפון.
וכן. גם ג'פולוג כל היום בכל מקום...

אם לא היה לי, הייתי קונה. במקום רק מצלמה.

Bernard
03-09-11, 23:38
למי שיש מה שנקרא SMART PHONE יכול פשוט להשתמש בו.
לא צריך לקנות כלום.
אצלי, מטעמי נוחות של GPS ודיבורית, התושבת של הגלקסי מוצמדת לחלון הקדמי, ליד המראה, והטלפון מצלם HD יפה מאוד, ללא כל רעידות ופוקוס מצויין.
היום צילמתי טיולון בהרי ירושלים - ברור באופן מפתיע. זה היה נסיון אז מחקתי כבר.
כולל כרטיס זיכרון יש יותר מ-80GB של זיכרון לסרטון - אח"כ, אם אין ארועים מיוחדים, ניתן למחוק.

בכלל, כשקניית מצלמה עולה על הפרק ו-GPS צריך שיהיה (לשטח ולכביש) אז לקנות טלפון חכם נשמה שקנייה מצויינת - הכל במכשיר אחד...
$80 למצלמה + $60-$80 ל-GPS + מחיר של טלפון סלולארי סטנדרטי... כבר משתלם לקחת איזה טלפון חכם מהמפעילות. כולל ההחזרים, ההוצאה די מתקזזת, אפילו אם צריך לקנות תושבת לרכב באיזה $5.

אה, שכחתי.
ויש עוד כל מיני אפליקציות נחמדות (ורלוונטיות), כמו קליינומטר - שתי הסקאלות האלה, עם האוטו באמצען, שמודד את זויות הצד-לצד ולפנים-אחור.
ויש גם אפליקציה של סורק תקלות OBD, שרק לפני כמה ימים מישהו פה גילה לי (המיתקן שמתחבר לרכב עולה $5 - הזמנתי.
ויש גם מצפן.
ויש גם ניווט שטח.
וגם מצלמה.
וגם טלפון.
וכן. גם ג'פולוג כל היום בכל מקום...

אם לא היה לי, הייתי קונה. במקום רק מצלמה.

ועוד דבר ששכחתי.
המצלמה גם מתקשרת עם רכיב ה-GPS, כך שלתצלום/סרט מצורפים שעה, תאריך ומיקום, באופן רציף.
שזה חשוב, מבחינה ראייתית - לבימ"ש, אם צריך..

יואב פולס
04-09-11, 22:19
המשטרה ביטלה את הדוח. כנראה ההנחייה כרגע היא להוריד את הסיפור מהסדר היום הציבורי, ולהמשיך ל&יין נהגים.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000679462

GodsFather
05-09-11, 05:15
מעניין אם אפשר להשיב בתביעה על עוגמת נפש...

יואב פולס
12-09-11, 18:09
המצלמה הגיעה. כמובן בלי כרטיס זיכרון. צריך כרטיס SD.
הוראות ההפעלה מעאפנות, אפילו שהן באנגלית. קצת ניסוי וטעיה, ונתגבר.
אארגן כרטיס זיכרון ונתקדם.

GodsFather
12-09-11, 19:07
יואב, תשקיע בכרטיס זיכרון מהיר. מבלי להכיר את המצלמה, אם אתה מצלם בוידאו וצריך איכות, אם הכרטיס לא מהיר דיו, אתה יכול לפספס את ההקלטה הקריטית.

CLASS10.

יואב פולס
12-09-11, 19:37
מה ההבדל בין:
Secure Digital HC
ל
Secure Digital XC
ל
Extreme SDHC

GodsFather
12-09-11, 19:50
http://www.sandisk.com/products/imaging

כאן תקבל את ההסברים הכי קרובים למציאות.

shay_love_off_road
12-09-11, 20:51
יש לי ספק רב אם מערכת המשפט מושחטת פחות מהמשטרה...

המשטרה ובית המשפט בארץ לא פחות מושחתים מבתי המשפט והМилиция (מליציה) של הסובייטים בזמנם,
http://ruskline.ru/images/2010/17987.jpg

הטרוריסטים הכחולים עושים מה שבא להם, עוצרים את מי שבא להם, מנפחים את קופת המדינה,
הוראה מלמעלה? בוודאי שזה הוראה מלמעלה! אתמול התקנתי מזגן באחד ממעוזיהם של הטרוריסטים
הכחולים - בית של שוטר ושוטרת (זוג) וממש הם עשו מעין תחרות בניהם מי מביא יותר דוחות ובאיזה
אזורים, אם זה מה שהולך בבית, אני לא רוצה לחשוב/לדעת מה הולך בתחנה, לדעתי לפי טון הדיבור שלהם,
בתחנה שוטר מוערך ע"פ כמות הדוחות שהוא מביא ביום, ולא ע"פ הצדקתם או ההתנהלות הכללית שלו כשוטר,

וביום שיהיה פה מה שהיה בטריפולי/טוניס/מצרים אותם כחולי המדים ושולחיהם יהיו האומללים שבאומללים,
ואני מאחל ליום שכזה, היום בכביש 4 קיבלתי דו"ח על "מטען לא קשור" על גג הרכב (וואן של העבודה - אני נהגתי)
זה היה סולם עץ וסולם אלומיניום, והם היו קשורים יופי עם חוטי חשמל 2.5 (אחורה, מרכז, קדימה) המעסיק שלי
צילם את הצורה בה היו קשורים הסולמות, ומחר נערער על הדו"ח, כולל תביעה אישית נגד השוטר עצמו,
(שמו ומספר הניידת בה נסע שמורים) וזה מה שהמשטרה הנפלאה והמופלאה שלנו עושה במקום להתעסק
בבני-זונות שמוכרים סמים לילדים, במקום להתעסק בעבריינים האמתיים, - תחי מדינת ישראל ואירגון הטרור
הכחול שעובד תחתיה,

דרור, אני אוהב לקרוא את מה שאתה כותב, יש לך מילים חדות כסכינים מושחזות!
המלצה מד"ר פחימה, לך תהיה שדרן רדיו כשזהבי סוף-סוף יפרוש לגמלאות,

יואב פולס
12-09-11, 22:20
הוזמן SD CLASS10 16GB מאיביי. 97 שקל כולל משלוח.
נמשיך להזדיין בסבלנות.
בינתיים התעסקתי מעט עם המצלמה. אחרי שהיתה מחוברת לשקע המצית, היא נטענה מעט, וניתן היה לשחק עם ההגדרות.
בעלת ממשק עם הרבה שפות. בלי עברית. הרבה הגדרות לאיכות הצילום, גודל הקובץ, חתימת תאריך ושעה, white balance, ועוד ועוד.
פעמיים 'קפץ' לי לסינית, ופעמיים הצלחתי להחזיר לאנגלית.

tzagi
12-09-11, 22:42
במקרה שהזמנת מסין, בטל את העיסקה
יש סיכוי מעולה שזה מזוייף(בגלל המחיר)
כלומר, הכול יהיה בסדר עד שתמלא את הכרטיס מעל לקיבולת האמיתית ואז הככככול פתאום לא יפתח, אתה תראה שהכול שם אבל זה CORRUPT
לכרטיסי 16 בדרך כלל הם משתמשים ב4GIG

התייש
13-09-11, 08:02
עדיין ממתינים לתגובות מאנשים שרכשו.... נא לעדכן....

BlackStar
13-09-11, 10:52
48210

עכשיו הגיע בדואר כמובן בלי כרטיס זיכרון וכמובן כרטיס זיכרון בארץ הקודש עולה בלי קשר למציאות
אבל קניתי micro SD 32gb
290 ש"ח
שזוג מצלמות + משלוח עלו פחות מ 250 ש"ח
אני יוצא לטיול בכרמל אני אצלם קצת נראה אולי נמצא משהוא מעניין ונשתף :)

BlackStar
13-09-11, 15:36
טוב היה טיול מעניין המצלמה מצלמת בקטעים של 2 דקות רואים מצויין צריך לכוון תאריך ושעה אבל בסה"כ פיקס מבסוט מאוד
תראו לבד

http://www.youtube.com/watch?v=3n6QtmXMCpc

Neilman
13-09-11, 15:43
BlackStar, נראה סבבה לגמרי.... גם המחיר נשמע טוב...
עברתי על השרשור וחיפשתי איזו מצלמה הזמנת ולא מצאתי, יש סיכוי שתצרף לינק לטובת המעונינים???

תודה מראש

BlackStar
13-09-11, 15:57
איש הציפורניים :)
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160631660726&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

קניתי זוג חשבתי לצמצם את ההוצאה שלי אבל לא נראה לי שאני נפרד מזה בינתיים אחד לדיפנדר ואחד למגנום של האישה
המוכר זריז הוא שלח לי את זה תחת מתנה ככה שזה הגיע בלי בלבולי מוח 15 יום ולקחתי משלוח לא הכי מהיר אבל עם מספר מעקב
דבר איתי תקפוץ לראות את זה אולי תשכנע אותי למכור לך אחת סגורה בקופסא :) לא מתחייב

dudu
13-09-11, 17:57
מכסת דו"חות: "10 במשמרת זה טוב, 3 זה רע" (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121668,00.html)

ynet

יואב פולס
13-09-11, 20:09
נראה אחלה, אבל נראה לי שדפקו אותך. אל תכעס. צרבו לך על כרטיס הזיכרון רעש של טרקטור... :-)
בגללכם, לא יהיו לשוטרים בונוסים!

דרור ברלי
13-09-11, 20:18
מכסת דו"חות: "10 במשמרת זה טוב, 3 זה רע" (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121668,00.html)

ynet

או בעברית מדוברת, על משקל כותרת השרשור: "החוצפה שכולנו מכירים, עכשיו זה (כמעט) רשמי".

מעניין שהשוטר בדימוס סעדון, לא יצא כנגד התופעה המקוממת הזו כשהיה חלק מהמערכת בשלוש עשרה שנות שירותו במתנ"א (40,000 דו"חות הוא רשם. שזה 3,077 דו"חות בשנה, או כ-8.5 דו"חות ביום, או 9.8 דו"חות ביום אם מחשבים לפי 6 ימי עבודה בשבוע. היי, סעדון לא עמד במכסה!.... בגלל זה הוא בחוץ?....) ופעל בוודאי על פי אותן נורמות הפסולות הנהוגות בה, שעליהן הוא מספר לנו עכשיו כשהוא בחוץ (כאילו שאף אחד לא ידע מה באמת קורה שם... המכסות של שוטרי התנועה הן הסוד הכי גלוי במדינה) ועוד מנסה לעשות מזה קצת כסף?...

אנחנו משתלחים כאן בשוטרים עצמם, אבל בל נשכח מאיפה זה מגיע - כמו כל דג, גם זה מסריח מלמעלה. מהראש. כי גם ראשי המשטרה צריכים "לתת תוצרת" ודין וחשבון למישהו - לפוליטיקאים מתועבים וציניים, שדורשים "להגביר אכיפה", כדי שהקופה לא תפסיק לצלצל.

נו שויין. שיהיה בריא. כל דבר שעוזר ולו במעט לקורבנות האכיפה המשטרתית. מבורך בעיני.

ניר ל
16-09-11, 09:21
טוב נו, יכול להיות גרוע יותר http://www.mako.co.il/news-law/crime/article-d5f213ba71f6231017.htm&partner=globes

ניר ל
16-09-11, 09:30
ולפני שזה נהיה סוער...זה אמנם הסיוט הכי נורא שיכול להיות, מזל שהאיש נשאר שלם לפחות . מעניין לדעת אם המשטרה / המדינה תיקח אחריות על האירוע הזה ותטפל באזרחים האלה בכדי לפצות ולו במעט על הסבל שנגרם להם, אני לא מדבר רק על פיצוי כספי. נראה לי שאין מצב...דווקא לגבי אותם בלשים אפשר להבין שטעויות כאלו עלולות להתרחש- הם טעו אמנם וצריכים לקבל בראש, אבל אכן כפי שדרור ציין - קיבלנו את זה כנורמה מול אוכלוסיית השטחים, שלא נתפלא כשזה פורץ אלינו הבייתה. גם זאת סיבה להישאר מנומס כשמדברים עם שוטר....

GodsFather
16-09-11, 09:52
אני לא חושב שיש מקום להשוות בין התנהגות שוט(ה)ר התנועה למה שקרה בסיפור הזה. טעויות בזיהוי קורות וזו לא הפעם הראשונה וכמו שאמרת, הבלשים צריכים לקבל על זה בראש והאומלל שחטף צריך לקבל פיצוי (שאני בספק אם יקבל מבלי ליזום תביעה). אבל שוטר התנועה עשה מה שעשה ביודעין שאינו נוהג כשורה ועוד מראים לו שהוא טועה.

asafk
16-09-11, 10:00
הבעיה היא שאם אתה עושה טעות והשוטר תופס אותך - לא יעזור לך אם תגיד שזו היתה טעות. אבל אם שוטר טועה ומפרק לאזרח תמים את הצורה - זה בסדר. טעות. טעינו. טועים. יאללה, סדר ת'צעצועים של הילד ותפסיק ליילל.
ואני לא חושב ששוטרים צריכים לפרק לגנבים את הצורה לפני שהם מזדהים כשוטרים. יש דרכים לעצור חשודים - בדיוק כדי למנוע כאלו טעויות מדממות.
תחשבו מה היה קורה אם במקרה היה מדובר באזרח שמחזיק נשק ברשיון והיתה לו גישה לנשק, כשחבורה אלימה ופרועה נכנסת לו הביתה ומתחילה להכות. זה היה נגמר הרבה יותר רע.
אבל עשר דקות אחרי זה הבלשים יחזרו לעבודה שלהם, העבודה הקשה והמלחיצה, שגורמת להם לאבד את זה. שגורמת להם לא להיות מסוגלים לרסן את האלימות שלהם. יכול להיות שמי שעלול להתנהג בצורה כזו ולא יודע לרסן את עצמו לא יכול להיות שוטר?

אסף.

ניר ל
16-09-11, 10:29
גם שוטר תנועה יכול ללחוץ על הכפתור הכתום במכשיר הקשר וזה בהקשר של - למה כדאי להתנהג בנימוס גם אם גרם לך עוול. בכל מקרה הבאתי את זה כאנקדוטה ולא כדי לפתוח עוד חזית . לגבי טעויות מבצעיות כגון הנ״ל - קטונתי, מצד אחד בעימות מול עבריינים אמיתיים השוטרים עלולים להיפגע ונפגעים לא מעט, יש מקרים שגם נגמרו ברצח של שוטרים, מצד שני - קודם לפוצץ ואח״כ לשאול שאלות , זה בלתי נסבל כשמדובר בחפים מפשע אבל זו דרך יעילה שבד״כ לא מסכנת חיים.לדעתי האישית והלא מוסמכת- הנוהל צריך להיות פריצה בנשק שלוף והזדהות מיידית, כאשר לשוטר יש גיבוי לפתיחה באש במקרה של התנגדות, כנ״ל בנהלי מעצר אחרים, כמו באמריקה... אלא שכשמדובר בשוטרים עבריים, עדיף כנראה שישאירו את הנשק בנרתיק ולא יהרגו חפים מפשע. לגבי נשק ברשיון- אני בבית מסתובב עם תחתונים ואין בהם מקום ליותר מכלי אחד , אפילו קטן. גם בישובי עימות אנשים לא צמודים לנשק ונערכים לכך שמישהו יפרוץ אליהם הביתה בצורה כזאת, אז לא נראה לי שהשוטרים הם אלו שצריכים לחשוש במקרים כאלה.*

tzagi
17-09-11, 07:25
טוב נו, יכול להיות גרוע יותר http://www.mako.co.il/news-law/crime/article-d5f213ba71f6231017.htm&partner=globes

בעיקר אהבתי את זה:
רק אחרי דקות ארוכות של אלימות פרועה מתברר שהתוקפים הם לא שודדים, גם לא גנבים - דווקא מהצד השני.

ולא אוסיף מילה.

boaz avrahami
17-09-11, 08:41
גם אני רכשתי מצלמה כזו שהגיעה מהר.בדיוק כמו זו המוצגת למעלה.האיכות כמו בסרטון שמוצג וזה סביר מינוס.בנסיעה על הכביש אין מספיק רזולוציה לקרא שלטים שלא לדבר על מספר רכב...לא יודע על מצלמות אחרות אבל זו אינה עומדת בהבטחת הרזולוציה של hdmi 720בועז

יואב פולס
17-09-11, 10:36
הנה סרטון הדגמה שהוקלט על כרטיס SD איטי שמצאתי בבית...
http://www.youtube.com/watch?v=xzLe_TBEMgY

ניר ל
18-09-11, 12:05
אחת המצלמות שהזמתי הגיעה, בדקתי שעובדת עם כרטיס ישן 512 מב , אני מניח שזה לא משקף כלום כי המצלמה לא אמורה לעבוד עם כרטיס כזה.

מישהו יכול לכוון אותי לסוג הכרטיס האופטימלי לכזו מצלמה ? לא רוצה להזמין כרטיס זול ואיטי מדי ומצד שני לא רוצה משהו איכותי מדי שהמצלמות האלו לא מסוגלות לנצל - הבדלי המחירים הם מאות אחוזים לאותו נפח וכמובן שכרטיס בנפח סביר (נניח 16 גיגה) יקר יותר מהמצלמה עצמה. איך בוחרים כרטיס והאם עדיף SD על מיקרו עם מתאם ?

Saar
18-09-11, 15:37
הי

המצלמה הגיעה בשבוע שעבר, בינתיים, יש בה כרטיס ישן של 1G.
הוראות לא ממש ברורות והתפעול גם הוא לא המילה האחרונה בהנדסת אנוש :-)
אבל זה מצלם.
45$ כולל משלוח.
הנה סרטון דוגמא, ב 01:30 בערך, אני נכנס לשביל, אז יש גם נסיעת שטח...

http://www.youtube.com/watch?v=tUD_aCLb9Z8

זו המצלמה

(http://www.ebay.com/itm/160631278180?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_4431wt_1163 )אני שוקל להזמין אחת נוספת, רק צריך לפתור את נושא המיקום קודם (אני לא אוהב את זה שיש חוטים ושרואים אותה)
סער

BlackStar
18-09-11, 17:33
הי

הנה סרטון דוגמא, ב 01:30 בערך, אני נכנס לשביל, אז יש גם נסיעת שטח...

3:53 זה הזמן של הסירטון לא מצאתי אפילו שניה אחת של שטח
PARK.AVE
בלב מנהטן בעל אפיוני שטח יותר גבוהים

חוצמזה אחלה מצלמה ( ו או שהאוטו שקט מידי או שהצמיגים מרעישים מידי )

בקרוב יחול שינוי ענק האופן הטיפול האזרחים עלידי המשטרע
נ"ב אתה יכול לשלוח לינק למצלמה שרכשתה ?

asafk
18-09-11, 19:57
ביקשתי הצעת מחיר (בשביל עצמי אבל גם לכמויות שונות) מיצרן במזרח למצלמה עם שתי מצלמות (פנים וחוץ), GPS, ומד g תלת צירי. זה אומר שאפשר להקליט גם מהירות וגם עוד דברים מיותרים. המצלמה קטנה וקומפקטית, איכות VGA, הפעלה פשוטה על ידי שני כפתורים (אני אעלה את הדף נתונים המלא מחר כשאקבל אותו). היצרן ברמה בינונית (לא זבל סיני אבל גם לא הדברים היקרים שאני מוכר בעבודה). מי שמעניין אותו שישלח לי ה"פ עד סוף השבוע..

אסף.

Saar
18-09-11, 20:32
יש שביל, לא שטח טכני...
הצמיגים מרעישים והאוטו גם :-)
אבל הכל יחסי...
סער

ניר ל
18-09-11, 20:41
זאת המצלמה שקיבלתי בינתיים, עלתה 32$ כולל משלוח מאיביי , היא עובדת בינתיים על כרטיס ישן ואיטי .
מס' תובנות עד כה - הסוללה "ליתיום איון" היא סוג של זיוף ולא הצלחתי לטעון אותה בינתיים למצב מלא. יש 3 רזולוציות VGA QVGA SXGA
שלא נראה לי שיש קשר בינן לבין הרזולוציה במפרט , איכות הקול ירודה , מצב גלאי התנועה לא יעיל וגם מצב ה IR מיותר לצילומי חוץ . אבל באור יום זה עושה את העבודה ונראה אם משהו ישתנה כשאקבל את כרטיס הזיכרון שהזמנתי.

(http://www.amazon.com/Vehicle-Recorder-Traffic-Dashboard-Camcorder/dp/B0053DDNW6/ref=pd_sim_sbs_e5)http://www.amazon.com/Vehicle-Recorder-Traffic-Dashboard-Camcorder/dp/B0053DDNW6/ref=pd_sim_sbs_e5

BlackStar
19-09-11, 07:17
זאת המצלמה שקיבלתי בינתיים, עלתה 32$ כולל משלוח מאיביי , היא עובדת בינתיים על כרטיס ישן ואיטי .
מס' תובנות עד כה - הסוללה "ליתיום איון" היא סוג של זיוף ולא הצלחתי לטעון אותה בינתיים למצב מלא. יש 3 רזולוציות VGA QVGA SXGA
שלא נראה לי שיש קשר בינן לבין הרזולוציה במפרט , איכות הקול ירודה , מצב גלאי התנועה לא יעיל וגם מצב ה IR מיותר לצילומי חוץ . אבל באור יום זה עושה את העבודה ונראה אם משהו ישתנה כשאקבל את כרטיס הזיכרון שהזמנתי.

(http://www.amazon.com/Vehicle-Recorder-Traffic-Dashboard-Camcorder/dp/B0053DDNW6/ref=pd_sim_sbs_e5)http://www.amazon.com/Vehicle-Recorder-Traffic-Dashboard-Camcorder/dp/B0053DDNW6/ref=pd_sim_sbs_e5

הזמנו את אותה המצלמה
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160631660726&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

אני אישית לא ממליץ הוא שווה בדיוק 30 דולר
היא לא יודעת להתמודד עם טעינה עד הסוף היא נתקעת ולפעמים צריך להוציא את הבטריה בשביל לאתחל אותה להדליק או לכבות
יחד עם זאת במידה והיא מתמלאת פול תוך כדאי עבודה היא נכבת ?? מה זה השטויות האלו ואז אי אפשר להדליק רק עם מוציאים את כבל USB בטריה 1 2 3 ולהדליק
חוצמזה בלילה הלדים שלה חזקים מידי כאילו לא חשבו שהתקינו אותם אני מקבל תמונה עם זוג עיגולים בהירים
בקיצור קניתי זוג כאלו ב 60 דולר עוד משלוח 24 דולר בקיצור 300 שח זה מה שזה שווה בערך ( עצירות מלאות זה מצלם זה יכול לחסוך דוח אחד או שניים ) הרי על זה השירשור

ניר ל
19-09-11, 11:48
בטל את מצב גלאי התנועה וה IR , קבע את המקטעים ל 5 דקות , נסה להחליף כרטיס זיכרון - אולי שם הבעיה שלך . אצלי זה עובד יפה ב VGA שזה 480*640 וב SXGA שזה הרזולוציה הגבוהה ביותר, לי לא נתקעת ובסה"כ נוחה ופשוטה להפעלה, את הסאונד אני לא שומע במצלמה , אבל שומע כשאני מחבר למחשב, טוב היא גם נפלה לי מס' פעמים ..., נזכרתי שקניתי אותה בגלל שהמסך מסתובב. למה שילמת 24$ למשלוח ? הוא בחינם . אלי הגיעה עד הבית ב 115 ש"ח , כשתגיע היקרה יותר (שעלתה 140 ש"ח ) אני אשווה.

בכל מקרה לגבי כרטיסי זיכרון - אם אני כבר קונה - אני מעדיף שיהיה שימושי לעוד אביזרים אז הזמנתי מיקרו SD עם מתאם , צריך לשים לב בנוסף לגודל - גם למהירות . class2 היא האיטית ביותר והזולה ביותר , הזמנתי אחד כזה 16 ג'יגה סאנדיסק ב100 ש"ח מהשוואה בזאפ ועוד אחד מאי ביי ב 113 ש"ח אבל class 10 בתקווה שהוא לא סיני מזוייף...

shyy
20-09-11, 09:58
המצלמות הגיעו
היא תומכת בכרטיס מיקרוSD עד 32 גיגה ,
יש אפשרות להגדיר את זמן ההקלטה או לבצע הקלטה רציפה
אני הגדרתי הקלטות של 5 דק לקובץ יצא לי כ400-500 לקובץ, לאחר שהכרטיס מתמלא הקבצים הישנים נמחקים בצורת FIFO
ישנה גם אפשרות של motion detection.
מצב שני סרטונים אחד הקלטת יום ובלילה

http://www.youtube.com/watch?v=dgLZxm5ukKM

http://www.youtube.com/watch?v=OQItsCFm-Dk&feature=related

השלט שהגיע איתםלא עובד באף אחת מהמצלמות ותכלס הוא די מיותר
מטען לאוטו באחד מתוך ה4 מצלמות גם לא היה תקין.
מעבר לזה אחלה מצלמה
שי

חן צברי
21-09-11, 16:55
ביקשתי הצעת מחיר (בשביל עצמי אבל גם לכמויות שונות) מיצרן במזרח למצלמה עם שתי מצלמות (פנים וחוץ), GPS, ומד g תלת צירי. זה אומר שאפשר להקליט גם מהירות וגם עוד דברים מיותרים. המצלמה קטנה וקומפקטית, איכות VGA, הפעלה פשוטה על ידי שני כפתורים (אני אעלה את הדף נתונים המלא מחר כשאקבל אותו). היצרן ברמה בינונית (לא זבל סיני אבל גם לא הדברים היקרים שאני מוכר בעבודה). מי שמעניין אותו שישלח לי ה"פ עד סוף השבוע..

אסף.

אסף, יש מפרט? אפשר גם לקבל סדר גודל של עלויות?

התייש
13-04-12, 02:56
עוד דוגמא של שוטר שנתפס במצלמה. האמת, מצחיק ועצוב גם יחד:
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=FlK0TpuxqYI&NR=1

barak4*4
13-04-12, 07:47
עוד דוגמא של שוטר שנתפס במצלמה. האמת, מצחיק ועצוב גם יחד:
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=FlK0TpuxqYI&NR=1

תייש, מה הבעיה? נדפקה לך הקופסא?
הלוואי שכל השוטרים היו ברמה הממוצעת של השוטר הזה.
השוטר אדיב, ענייני, סבלני וממש לא טיפש.
כל שוטר אחר בארץ (ואולי אפילו ברחבי הגלובוס), היה מאבד את העשתונות מזמן.
בארה"ב, הווכחן הקטן כבר היה יושב מאחורי סורג ובריח (אולי עם כמה עצמות שבורות).

אז מה יש לנו פה?
אחד, גדי סבן שמו, עבריין מין, אנס מורשע, שעושה "אבו עלי" על שוטר, שבסך הכל עושה את עבודתו נאמנה.
אפס מאופס, שלמרות הרשעותיו הצליח להשיג "קו זבל" בגלל שהוא סוג של "סלב". אגב, אותו "קו זבל" מעניק משכורת חודשית שעוקפת את משכורתו של כל הייטקיסט ממוצע והינה שוות ערך למשכורתו של עו"ד מצליח...
האמינו לי, יש לי בטן מלאה על שוטרי ישראל, כמעט ברמה של דרור .ב., אבל הפעם אני בצד של של הכחולים (אני ממש לא מאמין שאני אומר את זה...).

tzagi
13-04-12, 09:11
כל שוטר אחר בארץ (ואולי אפילו ברחבי הגלובוס), היה מאבד את העשתונות מזמן.
בארה"ב, הווכחן הקטן כבר היה יושב מאחורי סורג ובריח (אולי עם כמה עצמות שבורות).

בררררק
אתה משווה תפוזים לעגבניות, והשוטר האמריקאי מהסרטים מת ממזמן
כמה עובדות על השוטר דה ג'ור:
1. הוא בוגר מכללה, לפחות שנתיים קרימינולוגיה.
2. המשכורת לטירון מתחילה ב$40000 לשנה ומעלה, 3 שנים נסיון והוא מקבל 55-60, לא רע בזמנינו.
3. הוא עבר כול קורס אפשרי בשרות לקוחות. הוא אדיב ומנומס בצורה שלא תאמין.
4. אתה לא צריך לצלם אותו-הוא לא זז בלי מצלמה רצה...שלא יאשימו אותו במשהו ויאבד את המשכורת והקריירה.
פה אתה יכול לנסות להתווכח כמה שבא לך- לא תקבל תגובה, הוע יודע איך לא להתווכח
תתחיל לצעוק ולנפנף עם הידיים, הוא ירגיש מאויים ויגיב בהתאם....ואי אפשר להאשים אותו.

בקיצור, אני יכול להאשים את שודדי ישראל בחוסר מקצועיות מוחלט......אבל, אני משווה אותם לעגבניות...

דרור ברלי
13-04-12, 09:15
אתה בטוח שזה אותו גדי סבן?....
גם "החיים בזבל" זה כבר לא מה שהיה פעם.

barak4*4
13-04-12, 09:59
ג'ו, אתה רק מחזק את תגובתי,
דרור, נכון לשנת 2001, בעל "קו זבל" הרווויח 45K שקלים בחודש, העבודה בין 04:00 ל 10:00 בבוקר (שש שעות למתקשים), שישה ימים בשבוע.
מה השכר היום? רק השם (ועיריית ת"א) יודעים...

אגב, כשהייתי בתיכון והשגיי לא היו משהו, אמרה לי אימי: "...אם לא תשקיע בלימודים, תעבוד בזבל...."
אחרי שש שנות אקדמיה אני יכול לומר - חבל שהשקעתי בלימודים.... ;)

Tsafrir
13-04-12, 10:07
בררררק
אתה משווה תפוזים לעגבניות, והשוטר האמריקאי מהסרטים מת ממזמן
כמה עובדות על השוטר דה ג'ור:
1. הוא בוגר מכללה, לפחות שנתיים קרימינולוגיה.
2. המשכורת לטירון מתחילה ב$40000 לשנה ומעלה, 3 שנים נסיון והוא מקבל 55-60, לא רע בזמנינו.
3. הוא עבר כול קורס אפשרי בשרות לקוחות. הוא אדיב ומנומס בצורה שלא תאמין.
4. אתה לא צריך לצלם אותו-הוא לא זז בלי מצלמה רצה...שלא יאשימו אותו במשהו ויאבד את המשכורת והקריירה.
פה אתה יכול לנסות להתווכח כמה שבא לך- לא תקבל תגובה, הוע יודע איך לא להתווכח
תתחיל לצעוק ולנפנף עם הידיים, הוא ירגיש מאויים ויגיב בהתאם....ואי אפשר להאשים אותו.

בקיצור, אני יכול להאשים את שודדי ישראל בחוסר מקצועיות מוחלט......אבל, אני משווה אותם לעגבניות...

הכל נכון ואפילו צודק!
רק שכחת וכמוך עוד רבים שוכחים עובדה פעוטה:
ניתן היה לגייס בישראל שוטרים אקדמאים (קרימנלוגיה וכדומה), לשלם להם משכורות טובות שיכבדו אותם וימנעו פזילה לכיוונים לא רצויים וכדומה, לולא היה יושב במשרד האוצר איזה רפרנט מושתן שחושב שמבין הכל (שיטור במקרה של המשטרה, עבודה סוציאלית במקרה של משרד הרווחה, רפואה וסיעוד במקרה של משרד הבריאות, הוראה במקרה של משרד החינוך וכיוצ"ב), ואותו רפרנט יחליט כי לא צריך וניתן להסתדר גם ככה. למה, כי הוא יכול.
הא כן, אותו רפרנט יעזוב בגיל 45 למגזר הפרטי אחרי שהשאיר לכלל הציבור את ה"עוגה" שחירבן (עיין ערך התפלת המים והמדיניות שכפה במשך שנים אגף התקציבים).

וכל זה כישום לתיאורית הנהנתניהו על "האיש השמן והאיש הרזה"...

ואת זה האזרחים מקבלים ואוכלים יום יום.

tzagi
13-04-12, 10:47
ברק יקירי,
תסביר בבקשה איך חיזקתי את תגובתך ,אולי האנטנות אצלי שבורות.
צפריר,
ברור כשמש שממשלת יזרעל מעדיפה כמות על אכות, אולי צריך לכתוב מה הפרופיל של שוטר ישראל כדי לפענח איך הוא מתפקד ומדוע הוא כל כך שונה מאחיו במערב?
אני מכיר 2 מהם, אנשים נפלאים במציאות(האזרחית) המחנה המשותף.....בפרס נובל הם לא יזכו, בלשון המעטה....ואני לא הייתי רוצה לראות אותם במראה האחורית.

דרור ברלי
13-04-12, 12:23
ג'ו, אתה רק מחזק את תגובתי,
דרור, נכון לשנת 2001, בעל "קו זבל" הרווויח 45K שקלים בחודש, העבודה בין 04:00 ל 10:00 בבוקר (שש שעות למתקשים), שישה ימים בשבוע.
מה השכר היום? רק השם (ועיריית ת"א) יודעים...

אגב, כשהייתי בתיכון והשגיי לא היו משהו, אמרה לי אימי: "...אם לא תשקיע בלימודים, תעבוד בזבל...."
אחרי שש שנות אקדמיה אני יכול לומר - חבל שהשקעתי בלימודים.... ;)

זה היה בשנת 2001. לא יודע מה היום. בטח המשכורות זינקו באיזה 15K...
גם אני הייתי מוכן לא להשקיע בלימודים ולהתפלש ככה בזבל 36 שעות בשבוע במקום לעבוד כמו חמור בעיתון של המדינה 18 שעות בשבוע, ובאופן יחסי בשביל גרושים, מה שמאלץ אותי לעבוד כפרילנסר עצמאי בעוד שתי עבודות...
מה שבטוח זה כשאז זה יצא החוצה והארץ רעשה בגלל המשכורות, התברר גם שזו מאפיה אחת גדולה, וכל בעל קו זבל דואג לקרובי משפחתו, שגם הם יעבדו איתו בזבל וייהנו מסירחון הכסף. זה עובד בדיוק כמו חברת החשמל, הנמלים וכו'. אם אין לך קרוב משפחה בפנים, אין סיכוי שתיכנס.

ועוד דבר - בעבודה בזבל, רק בעל הקו עושה כסף גדול. כל היתר שעובדים איתו כמו סשה ההוא מהסרט שלא חגר חגורה וחטף דו"ח (בצדק), נשארים בתוך הזבל, ואתה מבין את הכוונה.

Tsafrir
14-04-12, 15:09
ברק יקירי,
צפריר,
ברור כשמש שממשלת יזרעל מעדיפה כמות על אכות, אולי צריך לכתוב מה הפרופיל של שוטר ישראל כדי לפענח איך הוא מתפקד ומדוע הוא כל כך שונה מאחיו במערב?
אני מכיר 2 מהם, אנשים נפלאים במציאות(האזרחית) המחנה המשותף.....בפרס נובל הם לא יזכו, בלשון המעטה....ואני לא הייתי רוצה לראות אותם במראה האחורית.

זה לא ממשלת ישראל, זה משרד האוצר או יותר נכון אגפי התקציבים והממונה על השכר. הם הקובעים. הם יודעי הכל. ועל פיהם ישק דבר.
ואותם לא מעניינת הכמות או האיכות. מעניין אותם כמה לא להוציא!
פירושו של דבר שהם יחנקו כל ניסיון לשפר את המערכת הציבורית כי מדובר בהוצאה כספית וזה חס ושלום מלהעלות על הדעת.
השיטה היא לחנוק את השרות הציבורי, לדלדל אותו ואז לבוא ולהגיד "תראו הכל דפוק ולא מתפקד".
ככה אתה יכול לפגוש במשמרת ערב/לילה משמרת שהיא על טהרת המתנדבים כי אין בנמצא אחרים.
וככה נראה השרות.

והדברים נכונים בכל המגזרים. נסה להגיע ב-01:00 בלילה למיון בבית חולים, כל בית חולים ובמיוחד בפריפריה...

סיפור קטן:
כבר יותר מ-10 שנים מנסים לקדם את מיגון חדר המיון של בי"ח ברזילי באשקלון כנגד ירי רקטות. כבר אז היה ברור שזה הולך להיות האיום הבא.
ומי שם מקלות בגלגלים?
ניחוש קטן: אגף התקציבים.
לפני כ- 3 שנים אחרי תלאות רבות ושיכנועים ובהסכמת משרד האוצר, הוסכם איתם ש-50% מהעלות תגוייס מתורמים והשאר ימומן ע"ימשרד האוצר.
הלך בי"ח ברזילי לתורמיו בחו"ל ושיכנע אותם לתרום (למרות שלא היה ברור להם למה דבר כל כך בסיסי משרד האוצר לא מוכן לממן במלואו).
באו עם הדבר למשרד האוצר ואמרו להם: "תנו כסף, התורמים מוכנים לממן חצי מהעלות"?
נו, ומה קרה?...

נכון, משרד האוצר סירב להעביר את הכסף בכל מיני תואנות.
התורמים ראו שכך הדבר, חטפו את החלאסטרה ומשכו את הסכמתם לתרום את חלקם.

והיום, ילדים יקרים, עם כל הקאסמים והגראדים יש מיון ממוגן בבי"ח ברזילי?....

בדיוק! כינים יש, מיון ממוגן לא!

זה המשל על ההתנהלות של משרד האוצר בכל התחומים.

boaz avrahami
14-04-12, 15:28
זה לא ממשלת ישראל, זה משרד האוצר או יותר נכון אגפי התקציבים והממונה על השכר. הם הקובעים. הם יודעי הכל. ועל פיהם ישק דבר.
ואותם לא מעניינת הכמות או האיכות. מעניין אותם כמה לא להוציא!
פירושו של דבר שהם יחנקו כל ניסיון לשפר את המערכת הציבורית כי מדובר בהוצאה כספית וזה חס ושלום מלהעלות על הדעת.
השיטה היא לחנוק את השרות הציבורי, לדלדל אותו ואז לבוא ולהגיד "תראו הכל דפוק ולא מתפקד".
ככה אתה יכול לפגוש במשמרת ערב/לילה משמרת שהיא על טהרת המתנדבים כי אין בנמצא אחרים.
וככה נראה השרות.

והדברים נכונים בכל המגזרים. נסה להגיע ב-01:00 בלילה למיון בבית חולים, כל בית חולים ובמיוחד בפריפריה...

סיפור קטן:
כבר יותר מ-10 שנים מנסים לקדם את מיגון חדר המיון של בי"ח ברזילי באשקלון כנגד ירי רקטות. כבר אז היה ברור שזה הולך להיות האיום הבא.
ומי שם מקלות בגלגלים?
ניחוש קטן: אגף התקציבים.
לפני כ- 3 שנים אחרי תלאות רבות ושיכנועים ובהסכמת משרד האוצר, הוסכם איתם ש-50% מהעלות תגוייס מתורמים והשאר ימומן ע"ימשרד האוצר.
הלך בי"ח ברזילי לתורמיו בחו"ל ושיכנע אותם לתרום (למרות שלא היה ברור להם למה דבר כל כך בסיסי משרד האוצר לא מוכן לממן במלואו).
באו עם הדבר למשרד האוצר ואמרו להם: "תנו כסף, התורמים מוכנים לממן חצי מהעלות"?
נו, ומה קרה?...

נכון, משרד האוצר סירב להעביר את הכסף בכל מיני תואנות.
התורמים ראו שכך הדבר, חטפו את החלאסטרה ומשכו את הסכמתם לתרום את חלקם.

והיום, ילדים יקרים, עם כל הקאסמים והגראדים יש מיון ממוגן בבי"ח ברזילי?....

בדיוק! כינים יש, מיון ממוגן לא!

זה המשל על ההתנהלות של משרד האוצר בכל התחומים.

יש אנשים שחושבים שזה לא נורא איך שהמדינה מתנהגת.
הם דוגלים בהמשך תשלום המיסים
בנית תשתית ותמיכה במגזרים חלשים ועוד ע"ב תורמים
ובסוף הם גם מתנדבים למשטרה ועוזרים לממסד לתת לנו פחות שירות ולגנוב מאיתנו עוד כסף בקנסות מהסוג שבתחילת השרשור.

יש לנו פה באתר חבורה שלמה שכזו של כאלו שדופקים אותנו בלי להבין שזה מה שהם עושים
אם המדינה לא משלמת עבור שירותים לאזרח אז אנחנו נמשיך לשלם עוד מיסים וגם נתרום ובערב גם נתנדב

-->