PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה באיתור תקלה, כנראה חשמל, בדיסקברי 98

torchak
27-08-11, 12:22
שבת שלום לכולם.
מנסה לעזור לחברים. דיסקברי 98 עושה בעיות בהנעה. יש שם כמה דברים שלא הבנתי איך הם פועלים אבל אני אפסר את מה שהבנתי ואולי למישהו יהיה פתרון בשבילי.
הענין הוא כזה - לפעמים, הרכב פתאום לא מניע. יש סטרטר והכל אבל הוא כאילו לא רוצה להדלק.
מה שגלתי זה ככה:
קודם כל, שמתי לב שהמצתי חימום פועלים כל הזמן - הם מקבלים חשמל בכל מצב, גם כשהרכב מונע זמן רב והמנוע חם (בין 9 ל- 10.3 וולט).
דבר נוסף, כשפותחים סוייץ', יש רעשים מוזרים מאיזור המשאבת דלק - כל מני צקצוקים (כמו רעש של ריליי נכבה ונדלק בערך) וזמזומים (שדומים אולי קצת לרעש של קצר חשמלי חלש מאוד).
ליד קופסאת הפיוזים הגדולה שבמנוע, זאת שצמודה למצבר - יש ריליי גדול עם הרבה רגליים בגדלים שונים (תמונה מצורפת). כשאני מנתק אותו - הרכב פתאום כן מניע, המצטים לא מקבלים חשמל בכלל והרעש מאיזור משאבת הדלק מפסיק. מה שכן - אחרי יומיים שהרכב נסע כשהרילי הזה מנותק - המצבר נחלש ושוב האוטו לא הניע יותר.
עוד דבר בענין הריליי הזה - כשהוא נשאר מחובר הוא מתחמם מאוד מאוד מאוד.
דבר נוסף - האלטרנטור הלך שלושה חודשים אחרי שיפוץ. המכונאי אמר שההתחממות של הרילי, הבעיה שהמצטים לא כבים והעובדה שהאלטרנטור הלך - כולם קשורים אחד בשני וניתוק אותו ריליי, פותר את הבעיה (כמובן באופן זמני, זה לא הפתרון הנכון).
למישהו יש כיוונים, מה יכולה להיות הבעיה, או יותר נכון מה יכול להיות הפתרון?

תודה רבה,
נועם.

אמיר ב.א
27-08-11, 12:39
יש משהו שמקצר - וצורך כניראה הרבה זרם ומפריע להתנעה.

הייתי מתחיל בלבדוק כמה זרם ניצרך כאשר הרכב כבוי , ולמצוא מי הגנב זרם - יכול להיות התקנה מקומית וכו'

torchak
27-08-11, 12:53
שכחתי לצרף את התמונה של הריליי.....

Gershon
27-08-11, 13:07
TDI300 EDC?

torchak
27-08-11, 13:26
TDI300 EDC?

אני חושב שכן.

torchak
27-08-11, 13:28
יש משהו שמקצר - וצורך כניראה הרבה זרם ומפריע להתנעה.

הייתי מתחיל בלבדוק כמה זרם ניצרך כאשר הרכב כבוי , ולמצוא מי הגנב זרם - יכול להיות התקנה מקומית וכו'

איך אני בודק כמה זרם נצרך כשהרכב כבוי? פשוט לסדוק עם רב מודד את המצבר כל פרק זמן, כשהרכב כבוי או איך?
אם אני זוכר נכון, הדבר היחידי שמותקן שם בהתקנה "מקומית" זה מגבר למערכת סאונד אבל הרכב עבד טוב עד עכשיו הנחתי שאין סיבה שהוא פתאום יתחיל לגנוב זרם.

אמיר ב.א
27-08-11, 16:43
הריליי שבתמונה - למיטב זיכרוני , התקנה מקומית מן הסתם , זה לא משהו שמגיע עם הרכב במקור.

בתור התחלה , קח רב מודד , שים על אמפר , כאשר הרכב כבוי , נתק אחד מהקטבים במצבר ושים בטור את הרב מודד,
אם הזרם הוא גדול מחצי אמפר בערך , יש משהו שגונב זרם , או קצר כלשהו.
תתחיל לנתק מהתיבת פיוזים כל פעם פיוז אחר , עד שתמצא מה גונב את הזרם , ברגע שמצאת את הפיוז האחראי ,
צריך להתחיל לעקוב אחרי החוטים - משימה לא פשוטה - אבל אין ברירה.
מכיוון שהריליי הזה בעייתי - אתה גם יכול להתמקד בו , ולעקוב אחרי החוטים שיוצאים ממנו.

torchak
27-08-11, 17:08
נניח שמצאתי משהו שגונב זרם.
מה מקור הרעשים?
למה המצטים לא כבים?

Gershon
27-08-11, 17:36
המצטים מחוברים רק עם Glow Plug Timer Unit ...

patrol01
27-08-11, 17:38
הריליי המדובר הוא מקורי והוא של מצתי החימום (ריליי + טיימר) אם הרעש נשמע משם יש להתחיל לבדוק אם הוא תקין הוא אמור לתת זרם למצתים לכמה שניות ולהפסיק

אמיר ב.א
27-08-11, 17:43
כמו שנאמר - אתה יכול לפרק את הריליי , ולבדוק שהוא עובד בסדר ,
כלומר לתת 12V ברגליים המתאימות , ולראות שמגיע 12V לרגליים המתאימות רק מתי שצריך.

קצת השכלה כללית על ממסרים :
http://www.classictruckshop.com/clubs/earlyburbs/projects/bosch/relay.htm

לגבי ממסר ספציפי - יש חומר על כל סוג ממסר ברשת.

Gershon
27-08-11, 17:56
PIC

gp1
28-08-11, 00:33
תשאיל ריליי כזה (למצתים) מרכב אחר לכמה ימים וסע איתו. (בדוק את הריליי עצמו מחוץ לרכב - תן מח ותראה שהוא מחבר ל ואז מנתק - לפי התיאור של הוא מחבר כל הזמן את המצתים ומשהו אחר מנותק) יכול להיות שזאת הבעייה שלך . כמה יעלה כזה ריליי אצל ג'קי ?

torchak
28-08-11, 00:57
לא נראה לי שהריליי הזה זה סיפור יקר אבל לא הייתי בטוח שזאת הבעיה.
מכונאי אמר לנו שבגלל שהמצטים לא מתנתקים, זה הרס את האלטרנטור תוך שלושה חודשים (אני מניח שזה משהו שקשור לעומס יתר או משהו כזה).
יכול להיות כזה דבר?
יכול להיות שבאמת כל התקלות האלה זה מאותה סיבה (הרעשים מאיזור המשאבה למשל או שזה טבעי, אני לא מכיר את המנוע הזה)?

Gershon
28-08-11, 20:58
צריך להתחבר ל TEST BOOK
אני יכול לעזור לך

torchak
29-08-11, 18:35
אמרו לי הרעשים המוזרים שפותחים סוויץ' מאיזור המשאבה, זה מה ה EDC.
זה אמור לעשות כאלה רעשים? זה מצב תקין?

Gershon
29-08-11, 19:10
אם זה EDC -שפותחים סוויץ הוא זמזם מאיזור המשאבה
זה מצב תקין.

-->